Tenson Tjörn Triathlon 11.3 Medeldistans - Stafett  2017-08-26

42 deltog

Tillbaka Tillbaka
Plac   Plac tot Lag Startnr Sim Plac sim T1 Cykel Plac cykel T2 Löp Plac löp Totalt Anm
Damer/Flickor Stafett Dam
1 5 V2xM 585 0:29:58 1 0:01:03 2:34:15 2 0:00:53 1:32:13 3 4:38:20
2 6 Mölnlycke Girl Power 589 0:32:29 4 0:01:15 2:43:16 4 0:01:02 1:20:29 1 4:38:30
3 9 Team 30K 588 0:38:01 5 0:01:12 2:33:53 1 0:01:05 1:28:11 2 4:42:20
4 13 3City Triathlon 1 587 0:30:36 3 0:01:15 2:40:43 3 0:00:57 1:33:59 4 4:47:29
5 19 Tre Amigas 586 0:38:16 7 0:01:57 2:51:47 5 0:01:15 1:36:18 5 5:09:33
6 42 Såja! 595 0:43:28 9 0:01:46 3:04:41 6 0:01:42 1:52:17 7 5:43:52
7 45 Blessed Fogelberg o Knaif 592 0:30:30 2 0:00:35 3:32:34 7 0:01:29 1:42:16 6 5:47:23
8 68 Team Ajvar 591 0:38:02 6 0:01:20 3:39:53 8 0:01:21 1:53:21 8 6:13:56
9 98 Castrol balken 594 0:41:18 8 0:01:26 3:47:27 9 0:01:29 2:39:27 9 7:11:06
Herrar/Pojkar Stafett Brand-SM
1 57 Heta grabbar 584 0:33:11 2 0:01:10 2:22:03 1 0:01:11 1:39:32 2 4:37:06
2 58 Flygbrand Ronneby 582 0:33:01 1 0:01:17 2:40:48 3 0:01:06 1:21:08 1 4:37:17
3 176 BIK Räddningstjänsten 583 0:39:12 3 0:01:20 2:39:17 2 0:01:01 1:58:28 3 5:19:16
Herrar/Pojkar Stafett Herr
1 4 Team Cookie 601 0:28:18 3 0:01:28 2:08:35 1 0:01:28 1:19:12 3 3:58:59
2 10 LO Multisport 623 0:29:01 4 0:01:20 2:23:53 6 0:01:03 1:18:02 2 4:13:17
3 16 Set Sail IF 622 0:36:08 9 0:01:27 2:19:36 4 0:01:30 1:17:49 1 4:16:28
4 17 TopGun 604 0:28:09 2 0:01:24 2:16:19 2 0:00:53 1:30:41 6 4:17:24
5 37 Team Snyggare 598 0:35:40 8 0:01:16 2:17:24 3 0:01:10 1:32:54 7 4:28:22
6 39 Teamwork 600 0:33:47 7 0:01:21 2:25:02 7 0:01:01 1:28:47 5 4:29:57
7 55 Team Lindholmen 607 0:26:06 1 0:01:26 2:27:55 8 0:01:16 1:39:57 11 4:36:38
8 72 3City Triathlon 2 605 0:40:58 12 0:01:33 2:22:59 5 0:01:04 1:36:26 9 4:42:59
9 86 Lag Tenson 603 0:31:12 5 0:01:22 2:41:26 9 0:01:15 1:34:31 8 4:49:45
10 108 Team Lotta 599 0:40:45 11 0:01:35 2:43:35 10 0:01:29 1:28:15 4 4:55:37
11 166 66 the number of the best 616 0:38:56 10 0:00:46 2:56:56 12 0:01:37 1:37:36 10 5:15:50
12 174 Kyrkenorum Boys 624 0:32:41 6 0:01:19 2:52:46 11 0:01:11 1:51:08 12 5:19:03
Medeldistans Stafett Paratriathlon Mix
1 11 Team Holst 581 0:33:09 1 0:01:25 3:04:53 1 0:00:29 2:10:18 3 5:50:12
2 12 Team Össur 1 615 0:33:23 2 0:01:09 3:22:16 2 0:00:23 1:53:59 2 5:51:09
3 14 Team Ortopiditeknik 1 621 0:52:01 4 2:12:08 4 6:03:36
4 15 Team Össur 2 609 0:43:24 3 0:02:11 3:59:29 3 0:00:27 1:24:09 1 6:09:38
Mix Stafett
1 1 Rooster Club Varberg IF 620 0:35:24 2 0:01:31 2:29:32 1 0:01:13 1:26:28 2 4:34:06
2 2 Aktivitus LAG 1 602 0:35:39 3 0:01:20 2:39:18 5 0:01:39 1:21:09 1 4:39:03
3 3 GSITT 606 0:39:41 7 0:01:45 2:35:19 2 0:01:19 1:33:46 3 4:51:48
4 4 Lag TAM 614 0:35:41 4 0:01:19 2:38:24 4 0:01:10 1:42:03 6 4:58:36
5 5 TEAM DDM 612 0:39:56 8 0:01:37 2:40:02 6 0:01:25 1:42:00 5 5:04:59
6 6 Team Solstrålarna 625 0:43:56 11 0:01:19 2:38:01 3 0:01:04 1:43:44 7 5:08:02
7 7 Muminklubben 617 0:35:57 5 0:01:40 2:46:47 7 0:01:43 1:48:47 9 5:14:52
8 8 Glassarna 626 0:56:40 14 0:01:27 2:49:07 8 0:01:01 1:36:39 4 5:24:52
9 9 Almö Livs 611 0:40:52 9 0:01:32 3:05:36 10 0:02:36 1:45:52 8 5:36:26
10 10 Slow Down 590 0:39:21 6 0:01:26 3:02:29 9 0:01:29 2:04:49 13 5:49:32
11 13 Lag Bäck 618 0:30:28 1 0:01:17 3:21:23 11 0:01:17 2:02:36 12 5:56:59
12 16 Team Inari 593 0:43:18 10 0:02:12 3:49:47 14 0:02:07 1:54:11 10 6:31:32
13 17 MaChRo 619 0:50:49 13 0:01:57 3:24:18 12 0:00:40 2:14:44 14 6:32:25
14 18 Laget före jaget 613 0:49:36 12 0:01:52 3:49:07 13 0:01:58 1:58:56 11 6:41:27

Tillbaka Tillbaka