Uppsala Triathlon - SM/RM Tävlingsklass Senior & Master 2017-06-11

233 deltog

Tillbaka Tillbaka
Plac   Efternamn Förnamn Klubb Startnr Sim T1 Cykel T2 Löp Totalt Anm
Damer/Flickor Olympisk distans Masters 35-39
1 Stenvall Brita IF Mantra Sport 3556 0:32:35 0:02:02 1:12:55 0:00:45 0:43:28 2:31:43
2 Wetterberg Ann-Sofi Team LeWa Sport 3560 0:29:19 0:01:13 1:14:16 0:00:50 0:47:47 2:33:23
3 Philp Tora Stockholm City Triathlon 3555 0:28:41 0:01:32 1:15:48 0:00:56 0:48:36 2:35:31
4 Sundqvist Veronica Hemsö IF 3557 0:32:07 0:01:46 1:13:37 0:01:23 0:50:33 2:39:23
5 Tufvander Ann Stockholm City Triathlon 3559 0:27:32 0:01:43 1:20:20 0:01:08 0:49:29 2:40:11
6 Mjaaland Nina Stockholm City Triathlon 3554 0:29:22 0:02:25 1:16:46 0:01:26 0:51:14 2:41:11
7 Trostén Tina Västerås Simsällskap 3558 0:31:25 0:02:07 1:19:38 0:01:50 0:48:51 2:43:49
8 Gjälby Erica Simklubben ENA 3551 0:33:49 0:01:50 1:19:53 0:00:54 0:51:17 2:47:41
9 Eidevåg Linda Wexiö Velo 3550 0:34:20 0:01:44 1:23:32 0:01:58 0:59:57 3:01:28
999 Larsson Maria Skövde Triathlonklubb 3553 0:29:10 0:01:21 1:13:52 0:00:51 DNF
Damer/Flickor Olympisk distans Masters 40-44
1 Cedergren Gunilla AXA Sports Club 4053 0:31:44 0:01:33 1:13:31 0:01:19 0:44:02 2:32:07
2 Sundberg Jenny IF Mantra Sport 4056 0:34:42 0:01:30 1:15:32 0:00:53 0:43:45 2:36:21
3 Johansson Lisa IF Mantra Sport 4055 0:35:51 0:02:24 1:12:38 0:01:07 0:47:52 2:39:50
4 Höiom Veronica Väsby SS Triathlon 4054 0:34:18 0:02:31 1:16:41 0:01:13 0:46:20 2:41:01
5 Andersson Sara Väsby SS Triathlon 4051 0:36:35 0:01:38 1:16:31 0:01:40 0:49:00 2:45:22
6 Brantéus Tanja Stockholm City Triathlon 4052 0:32:32 0:02:03 1:19:55 0:01:48 0:57:04 2:53:20
7 Högberg Jessica Kungsörs Sportklubb 4050 0:29:57 0:01:47 1:18:02 0:01:07 1:04:25 2:55:15
Damer/Flickor Olympisk distans Masters 45-49
1 Eliasson Jenny Västerås Cykelklubb 4550 0:30:17 0:01:48 1:04:00 0:01:06 0:52:36 2:29:44
2 Lindeblad Åsa Väsby SS Triathlon 4557 0:25:56 0:01:53 1:14:41 0:01:04 0:48:25 2:31:59
3 Åkerberg Susanne Stockholm City Triathlon 4562 0:31:35 0:02:14 1:12:05 0:01:29 0:46:26 2:33:47
4 Fogel Mia Väsby SS Triathlon 4551 0:29:09 0:01:38 1:18:39 0:01:57 0:51:00 2:42:21
5 Lindqvist Johanna Stöcke TS Järnet 4558 0:31:47 0:02:22 1:23:20 0:01:26 0:49:32 2:48:25
6 Sjödahl Anna-Karin AXA Sports Club 4560 0:33:54 0:03:21 1:26:25 0:02:27 0:57:11 3:03:16
7 Lind Anna Norra Stockholm Endurance 4556 0:33:14 0:03:02 1:22:50 0:01:52 1:04:25 3:05:21
8 Grönroos Hanna Terrible Tuesdays Triathlon Club 4553 0:36:15 0:02:16 1:30:14 0:01:42 1:00:24 3:10:48
9 Wainikka Christina Stockholm City Triathlon 4561 0:34:22 0:02:40 1:26:26 0:02:34 1:07:06 3:13:06
Damer/Flickor Olympisk distans Masters 50-54
1 Bystedt Monica Hemsö IF 5050 0:33:35 0:01:55 1:08:14 0:01:23 0:47:46 2:32:51
2 Thomee Maria Fredrikshof IF CK 5056 0:34:41 0:02:16 1:23:00 0:01:24 0:50:27 2:51:46
3 Karlander Marie-Louise Skellefteå AIK CK 5052 0:35:01 0:01:46 1:24:02 0:01:27 0:59:12 3:01:28
4 Slokenbergs Maira Väsby SS Triathlon 5054 0:39:44 0:02:48 1:25:06 0:02:07 0:53:28 3:03:11
5 Soler Teresa Stockholm City Triathlon 5055 0:34:51 0:07:53 1:39:05 0:04:04 1:03:30 3:29:22
Damer/Flickor Olympisk distans Masters 55-59
1 Wahlqvist Lotta Team Trelleborg Triathlon 5550 0:34:09 0:03:24 1:33:49 0:02:09 1:00:22 3:13:51
Damer/Flickor Olympisk distans Masters 60-64
1 Ljung Carina Norra Stockholm Endurance 6050 0:34:06 0:03:37 1:30:44 0:02:17 1:06:41 3:17:24
Damer/Flickor Olympisk distans Senior 20-
1 Persson Mikaela Terrible Tuesdays Triathlon Club 50 0:20:44 0:00:38 1:01:24 0:00:31 0:41:32 2:04:47
2 Thorén Annie Motala Triathlon Club 52 0:20:44 0:00:33 1:04:49 0:00:37 0:43:24 2:10:05
3 Varga Emma Stockholm City Triathlon 68 0:20:36 0:00:35 1:04:55 0:00:25 0:44:39 2:11:08
4 Hallberg Mona Set Sail IF 59 0:28:24 0:00:48 1:02:08 0:00:47 0:41:18 2:13:23
5 Hult Astrid Dalregementets IF 60 0:23:49 0:00:43 1:11:35 0:00:29 0:43:02 2:19:36
6 Rydqvist Madelen SK Ran 64 0:22:53 0:00:45 1:10:21 0:00:48 0:48:31 2:23:16
7 Sedig Carolin AXA Sports Club 65 0:25:58 0:00:53 1:12:26 0:00:44 0:45:01 2:25:00
8 Augustsson Caroline I 2 IF Karlstad 70 0:29:06 0:01:32 1:08:33 0:01:00 0:46:55 2:27:04
9 Wahlberg Elina Stockholm City Triathlon 67 0:28:30 0:01:27 1:16:07 0:00:52 0:44:05 2:30:59
10 Lundin Anna IK Fyris/Triathlon 63 0:33:11 0:01:39 1:16:05 0:00:58 0:47:15 2:39:06
11 Gyllander Cecilia Stockholm City Triathlon 57 0:29:00 0:01:00 1:13:57 0:00:50 0:54:24 2:39:10
12 Hagenbjörk Maja Stockholmspolisens IF Triathlon 58 0:36:41 0:02:16 1:13:47 0:01:09 0:51:12 2:45:04
13 Hällgren Johanna Stockholm City Triathlon 61 0:29:40 0:01:43 1:21:15 0:01:18 0:52:05 2:46:00
14 Slotte Hanna Dalregementets IF 66 0:38:06 0:00:39 1:17:23 0:00:31 0:51:58 2:48:35
999 Börjesson Malin Stockholmspolisens IF Triathlon 55 0:30:16 0:01:58 DNF
999 Cederberg Malin Team LeWa Sport 53 0:21:08 0:00:45 1:10:29 0:00:30 DNF
Damer/Flickor Olympisk distans Senior 20- SM
1 Persson Mikaela Terrible Tuesdays Triathlon Club 50 0:20:44 0:00:38 1:01:24 0:00:31 0:41:32 2:04:47
2 Thorén Annie Motala Triathlon Club 52 0:20:44 0:00:33 1:04:49 0:00:37 0:43:24 2:10:05
3 Varga Emma Stockholm City Triathlon 68 0:20:36 0:00:35 1:04:55 0:00:25 0:44:39 2:11:08
4 Hallberg Mona Set Sail IF 59 0:28:24 0:00:48 1:02:08 0:00:47 0:41:18 2:13:23
5 Lilljequist Alida Kinds Go Green CK 1851 0:22:16 0:00:44 1:09:24 0:00:31 0:43:24 2:16:18
6 Österman Ida Stockholmspolisens IF Triathlon 1850 0:22:50 0:00:48 1:08:45 0:00:37 0:45:41 2:18:39
7 Hult Astrid Dalregementets IF 60 0:23:49 0:00:43 1:11:35 0:00:29 0:43:02 2:19:36
8 Boron Nikola IK Vinco 1852 0:24:37 0:00:36 1:10:59 0:00:27 0:44:18 2:20:54
9 Rydqvist Madelen SK Ran 64 0:22:53 0:00:45 1:10:21 0:00:48 0:48:31 2:23:16
10 Sedig Carolin AXA Sports Club 65 0:25:58 0:00:53 1:12:26 0:00:44 0:45:01 2:25:00
11 Augustsson Caroline I 2 IF Karlstad 70 0:29:06 0:01:32 1:08:33 0:01:00 0:46:55 2:27:04
12 Czarnecki Cecilia Team CykelCity Stockholm 1853 0:23:46 0:00:45 1:07:54 0:00:31 0:54:59 2:27:53
13 Wahlberg Elina Stockholm City Triathlon 67 0:28:30 0:01:27 1:16:07 0:00:52 0:44:05 2:30:59
14 Lundin Anna IK Fyris/Triathlon 63 0:33:11 0:01:39 1:16:05 0:00:58 0:47:15 2:39:06
15 Gyllander Cecilia Stockholm City Triathlon 57 0:29:00 0:01:00 1:13:57 0:00:50 0:54:24 2:39:10
16 Hagenbjörk Maja Stockholmspolisens IF Triathlon 58 0:36:41 0:02:16 1:13:47 0:01:09 0:51:12 2:45:04
17 Hällgren Johanna Stockholm City Triathlon 61 0:29:40 0:01:43 1:21:15 0:01:18 0:52:05 2:46:00
18 Slotte Hanna Dalregementets IF 66 0:38:06 0:00:39 1:17:23 0:00:31 0:51:58 2:48:35
999 Cederberg Malin Team LeWa Sport 53 0:21:08 0:00:45 1:10:29 0:00:30 DNF
999 Börjesson Malin Stockholmspolisens IF Triathlon 55 0:30:16 0:01:58 DNF
Herrar/Pojkar Olympisk distans Masters 35-39
1 Brandt Marcus IF Mantra Sport 3504 0:26:16 0:00:40 1:01:40 0:00:31 0:37:46 2:06:52
2 Jansson Henrik Väsby SS Triathlon 3508 0:23:44 0:00:59 1:03:25 0:00:38 0:41:31 2:10:15
3 Sjödin Tommie Hemsö IF 3513 0:27:10 0:01:25 1:05:26 0:00:48 0:38:26 2:13:13
4 Nabb Michael Åkersberga Triathlonförening 3512 0:27:27 0:01:03 1:05:05 0:00:38 0:39:31 2:13:41
5 Larsson Edvard Skövde Triathlonklubb 3509 0:29:53 0:01:57 1:02:20 0:00:55 0:39:41 2:14:44
6 Herou Christoffer Spårvägen Simförening 3507 0:30:34 0:01:34 1:04:29 0:00:53 0:37:51 2:15:19
7 Adler Christian Stockholm Multisport Klubb 3500 0:25:17 0:01:01 1:05:03 0:00:47 0:44:24 2:16:31
8 Belak Martin Stockholmspolisens IF Triathlon 3502 0:26:50 0:01:47 1:07:18 0:00:58 0:42:27 2:19:17
9 Forsgren Peter Stöcke TS Järnet 3506 0:31:33 0:01:36 1:05:59 0:00:55 0:39:44 2:19:44
10 Lindström Jens IK NocOut.se 3511 0:29:16 0:01:59 1:06:36 0:01:33 0:42:29 2:21:51
11 Wetterberg Kenny Team LeWa Sport 3516 0:25:24 0:01:11 1:11:03 0:00:50 0:49:08 2:27:34
12 Thulin Alexander Luleå Triathlon 3514 0:31:46 0:01:58 1:05:26 0:01:03 0:49:27 2:29:37
13 Fedyushkin Alexander Västerås Cykelklubb 3505 0:36:14 0:01:45 1:14:44 0:01:03 0:36:16 2:30:00
14 Trostén Torbjörn Västerås Simsällskap 3515 0:29:49 0:02:25 1:11:59 0:01:13 0:47:09 2:32:33
15 Andeborn David AXA Sports Club 3501 0:49:08 0:04:25 1:33:10 0:00:51 0:48:25 3:15:57
999 Lerneteg Jonas Stockholm City Triathlon 3510 0:25:07 0:00:53 1:02:35 0:00:45 DNF
Herrar/Pojkar Olympisk distans Masters 40-44
1 Haglund Fredrik Västerås Simsällskap 4006 0:21:01 0:00:56 1:03:47 0:00:49 0:37:58 2:04:28
2 Sjösten Roger Ronneby Simsällskap 4012 0:21:58 0:00:46 1:06:24 0:00:49 0:38:47 2:08:43
3 Herstedt Daniel Heleneholms IF Tri Team 4008 0:25:13 0:01:31 1:05:14 0:00:44 0:37:47 2:10:27
4 Kreutzmann Sofus Lidingö Triathlon 4009 0:22:24 0:01:23 1:07:02 0:00:57 0:39:27 2:11:12
5 Lindblom Per Fredrikshof IF CK 4010 0:24:41 0:01:13 1:04:40 0:00:49 0:40:36 2:11:58
6 Barat Endre Väsby SS Triathlon 4002 0:25:16 0:00:54 1:05:07 0:00:45 0:42:25 2:14:25
7 Wikström David Västerås Cykelklubb 4018 0:27:21 0:01:16 1:04:48 0:00:51 0:40:46 2:15:01
8 Augustsson Ola CSK Ludvika 4000 0:26:40 0:01:29 1:05:50 0:00:56 0:44:19 2:19:12
9 Reuterwall Magnus IFK Sala 4011 0:27:37 0:00:54 1:09:18 0:01:04 0:41:48 2:20:39
10 Falkenberg Johan Bjäre Triathlon 4004 0:26:47 0:02:10 1:09:23 0:01:12 0:41:50 2:21:19
11 Axelsson Björn Väsby SS Triathlon 4001 0:29:10 0:01:14 1:10:21 0:00:50 0:41:38 2:23:13
12 Eidevåg Andreas Wexiö Velo 4003 0:29:36 0:01:08 1:04:50 0:01:00 0:48:43 2:25:15
13 Svensson Magnus Simklubben ENA 4016 0:33:10 0:01:29 1:09:04 0:01:04 0:40:34 2:25:19
14 Wood Stuart Norra Stockholm Endurance 4019 0:31:03 0:01:54 1:09:30 0:01:52 0:41:21 2:25:38
15 Sunnerberg Robert Umara Sports Club 4014 0:26:41 0:01:39 1:11:39 0:01:36 0:45:01 2:26:34
16 Tiensuu Franz Norrköping Triathlon 4017 0:27:38 0:01:29 1:14:40 0:00:44 0:45:43 2:30:13
17 Superti Christian IK Fyris/Triathlon 4015 0:31:54 0:01:32 1:13:45 0:00:45 0:43:35 2:31:30
18 Hellqvist Peter Hemsö IF 4007 0:39:18 0:02:31 1:22:29 0:01:52 1:00:04 3:06:13
19 Sundstedt Mattias AXA Sports Club 4013 0:46:02 0:05:19 1:26:01 0:04:53 1:06:40 3:28:54
Herrar/Pojkar Olympisk distans Masters 45-49
1 Mattsson Lars Stöcke TS Järnet 4515 0:22:28 0:01:10 1:03:20 0:01:07 0:39:11 2:07:14
2 Jansson Tommy Saltsjöbaden Triathlon Sällskap 4507 0:23:52 0:01:08 1:08:37 0:00:50 0:40:22 2:14:47
3 Ljungberg Stefan Ericsson Stockholm IK 4513 0:27:06 0:01:12 1:06:25 0:00:44 0:40:29 2:15:54
4 Arvidsson Mattias Väsby SS Triathlon 4500 0:26:23 0:01:14 1:06:13 0:00:53 0:41:26 2:16:07
5 Stephenson Darren Terrible Tuesdays Triathlon Club 4520 0:27:37 0:01:29 1:07:10 0:01:13 0:39:28 2:16:55
6 Capilla Andreas IK NocOut.se 4501 0:26:06 0:01:06 1:06:56 0:00:54 0:42:01 2:17:01
7 Lindblom Fredrik Fredrikshof IF CK 4512 0:26:57 0:01:09 1:05:25 0:00:58 0:43:17 2:17:44
8 Toft Fredrik Skövde Triathlonklubb 4522 0:27:52 0:01:07 1:07:15 0:00:53 0:42:36 2:19:41
9 Uppsten Rydell Niclas IF Mantra Sport 4524 0:28:31 0:02:34 1:10:06 0:01:23 0:37:40 2:20:13
10 Törnqvist Martin Väsby SS Triathlon 4523 0:26:59 0:01:09 1:08:54 0:00:41 0:42:49 2:20:30
11 Höiom Måns Väsby SS Triathlon 4506 0:28:24 0:02:37 1:09:41 0:01:00 0:39:08 2:20:48
12 Plogner Jonas Bromma Simsällskap 4518 0:27:02 0:02:18 1:09:08 0:00:56 0:42:13 2:21:35
13 Larsson Gary Alingsås Triathlonklubb 4511 0:25:09 0:01:16 1:06:44 0:00:52 0:48:10 2:22:10
14 Skogeland Michael Stockholmspolisens IF Triathlon 4519 0:27:59 0:01:44 1:11:00 0:00:58 0:41:15 2:22:54
15 Gumabon Erik Triathlon Väst 4503 0:30:37 0:01:20 1:07:16 0:01:08 0:43:09 2:23:28
16 Karlsson Tommy Stockholm City Triathlon 4510 0:29:31 0:02:10 1:10:06 0:01:24 0:41:49 2:24:59
17 Söderhjelm Patrik Umara Sports Club 4521 0:31:05 0:02:19 1:08:57 0:01:42 0:46:04 2:30:05
18 Jonsson Tomas Hemsö IF 4509 0:36:36 0:01:58 1:10:39 0:01:39 0:42:49 2:33:39
19 Lundqvist Johan Team Ormsalva Athletic Club 4514 0:35:02 0:03:08 1:11:02 0:01:38 0:44:02 2:34:50
999 Hallgren Per Umeå Simsällskap 4504 0:25:18 0:01:13 1:07:34 0:00:47 DNF
Herrar/Pojkar Olympisk distans Masters 50-54
1 Hagberg Christer 338 Småland Triathlon & MSF 5008 0:25:28 0:01:27 1:08:33 0:00:55 0:39:30 2:15:50
2 Törnqvist Mattias IK NocOut.se 5022 0:27:17 0:00:56 1:06:44 0:00:44 0:40:51 2:16:31
3 Tunemalm Björn Stöcke TS Järnet 5021 0:29:30 0:01:15 1:07:26 0:00:39 0:41:28 2:20:15
4 Bengtsson Tomas Active Island Tjörn 5002 0:29:46 0:02:01 1:10:17 0:01:25 0:40:05 2:23:32
5 Skytt Per Västerås Simsällskap 5019 0:25:27 0:01:26 1:10:55 0:01:22 0:45:24 2:24:32
6 Jälefors Mikael Åkersberga Triathlonförening 5013 0:30:58 0:01:18 1:10:44 0:00:53 0:44:07 2:27:58
7 härdstedt jörgen IK Wilske 5011 0:30:50 0:02:11 1:08:35 0:01:12 0:45:52 2:28:38
8 Atterving Mats Stockholm City Triathlon 5001 0:25:55 0:01:45 1:14:18 0:01:25 0:46:49 2:30:10
9 Fogel Johan Väsby SS Triathlon 5006 0:31:42 0:02:06 1:11:07 0:00:54 0:44:38 2:30:25
10 Kimming Stefan Mölndal Outdoor IF 5000 0:29:09 0:01:24 1:14:01 0:01:20 0:45:00 2:30:52
11 Näsholm Mats Hemsö IF 5017 0:30:02 0:01:43 1:08:12 0:00:59 0:50:09 2:31:03
12 Hilmersson Jan Luleå Triathlon 5010 0:34:17 0:01:55 1:14:31 0:01:48 0:44:44 2:37:13
13 Klingberg Tore Stöcke TS Järnet 5014 0:29:56 0:02:32 1:14:15 0:02:53 0:51:12 2:40:47
14 Lundström Urban Stöcke TS Järnet 5015 0:32:33 0:01:50 1:15:47 0:01:21 0:56:36 2:48:05
15 Cabello Javier Väsby SS Triathlon 5003 0:37:04 0:03:12 1:20:48 0:01:55 0:46:55 2:49:52
16 Hansson Göran Eskilstuna IK Triathlon 5009 0:33:39 0:02:34 1:17:51 0:01:48 0:54:51 2:50:40
17 Gunn Mikael Hemsö IF 5007 0:38:46 0:03:05 1:16:31 0:01:50 0:50:57 2:51:07
999 Eriksson Tommy Team LeWa Sport 5005 0:24:25 0:01:21 1:38:45 DNF
Herrar/Pojkar Olympisk distans Masters 55-59
1 Thorén Michael Motala Triathlon Club 5500 0:23:47 0:01:03 1:04:43 0:00:50 0:41:34 2:11:56
2 Orsvärn Sten Stockholm Långdistansklubb 5511 0:27:34 0:01:08 1:08:11 0:00:48 0:41:56 2:19:35
3 Kihlberg Gunnar Falu Simsällskap 5508 0:23:58 0:01:19 1:09:13 0:01:47 0:46:05 2:22:20
4 Axlund Per-Anders Hudik Triathlon Klubb 5501 0:33:48 0:02:04 1:06:48 0:01:22 0:45:33 2:29:32
5 Ydremark Björn IK NocOut.se 5518 0:29:27 0:02:06 1:07:36 0:01:05 0:51:08 2:31:21
6 Thomée Håkan Fredrikshof IF CK 5513 0:30:33 0:01:49 1:11:56 0:01:11 0:46:56 2:32:23
7 Axlund Lars-Åke Hudik Triathlon Klubb 5514 0:31:11 0:01:25 1:12:33 0:01:09 0:48:36 2:34:53
8 Sjöström Eric Lidingö Triathlon 5512 0:24:38 0:01:40 1:18:27 0:01:27 0:49:25 2:35:36
9 Färjh Jan Stockholmspolisens IF Triathlon 5505 0:26:22 0:02:35 1:14:46 0:01:20 0:52:05 2:37:05
10 Edgren Martin Team Triathlon & Multisport 5502 0:31:56 0:02:37 1:15:14 0:01:34 0:50:43 2:42:02
11 Orava Fredrik Stockholm City Triathlon 5510 0:29:11 0:02:05 1:13:33 0:01:23 0:56:51 2:43:02
12 Fernö Jan Väsby SS Triathlon 5503 0:32:19 0:01:57 1:19:11 0:02:07 0:53:33 2:49:05
13 Gardell Mikael Roslagens Triathlon IF 5506 0:23:53 0:01:48 1:21:44 0:01:24 1:01:08 2:49:56
14 Wiklund Peter Stockholm City Triathlon 5516 0:37:30 0:02:08 1:20:19 0:01:38 0:55:12 2:56:46
15 Tidriks Håkan IK Fyris/Triathlon 5515 0:35:10 0:04:07 1:20:42 0:01:42 0:56:39 2:58:18
16 Nilert Fredrik Stockholm City Triathlon 5509 0:34:45 0:04:12 1:25:53 0:02:52 1:14:12 3:21:51
Herrar/Pojkar Olympisk distans Masters 60-64
1 Branzell Per-Olof IK Fyris/Triathlon 6000 0:28:41 0:01:20 1:15:52 0:01:12 0:48:53 2:35:55
2 Ståhl Ralf Falu Simsällskap 6004 0:31:13 0:02:55 1:15:33 0:02:19 0:45:55 2:37:52
3 Holmström Nils Stockholm City Triathlon 6001 0:37:31 0:01:44 1:12:14 0:01:22 0:50:24 2:43:13
4 Olsson Arne Roslagens Triathlon IF 6003 0:34:21 0:02:30 1:17:22 0:01:51 0:48:20 2:44:22
Herrar/Pojkar Olympisk distans Masters 65-69
1 Gunnarsson Ulf Dalregementets IF 6500 0:32:53 0:02:11 1:20:12 0:01:07 0:57:56 2:54:17
2 Versén Bert Triathlon Väst 6502 0:49:07 0:05:57 1:34:20 0:03:48 0:55:59 3:29:09
Herrar/Pojkar Olympisk distans Masters 80-
1 Valvis George Triathlon Syd 9999 0:45:54 0:10:50 2:09:34 0:05:26 1:36:13 4:47:56
Herrar/Pojkar Olympisk distans Senior 20-
1 Sandör Gabriel IK NocOut.se 3 0:19:36 0:00:32 0:55:51 0:00:27 0:35:59 1:52:23
2 Björklund Sebastian Heleneholms IF Tri Team 6 0:22:04 0:00:48 0:55:13 0:00:28 0:35:37 1:54:09
3 Djärv Oskar IF Mantra Sport 2 0:20:16 0:00:34 0:57:10 0:00:28 0:35:49 1:54:15
4 Carlsson Rickard 338 Småland Triathlon & MSF 5 0:20:31 0:00:32 0:57:11 0:00:32 0:37:23 1:56:07
5 Bejmar Jonatan Terrible Tuesdays Triathlon Club 8 0:21:02 0:00:34 0:56:35 0:00:27 0:38:56 1:57:32
6 Svensson Nils Terrible Tuesdays Triathlon Club 36 0:21:59 0:00:41 0:56:59 0:00:27 0:37:47 1:57:52
7 Vikner Joel Västerås Simsällskap 1 0:19:38 0:00:35 0:58:01 0:00:31 0:39:41 1:58:24
8 Andersson Rasmus Höglandets Triathlon 7 0:23:14 0:00:32 0:58:36 0:00:25 0:36:08 1:58:53
9 Andersson Henning Trondheim triatlonklubb, NO (ej SM) 12 0:21:50 0:00:34 0:58:53 0:00:27 0:38:02 1:59:43
10 Young Stuart Stockholm City Triathlon 40 0:25:09 0:00:57 0:57:04 0:00:31 0:36:10 1:59:48
11 Bengtsson Anton Active Island Tjörn 14 0:23:23 0:00:51 0:59:00 0:00:40 0:36:02 1:59:55
12 Dahl Victor Stockholm City Triathlon 17 0:24:23 0:01:17 1:01:32 0:00:45 0:32:52 2:00:47
13 Ek Axel IK Trasten 4 0:20:27 0:00:31 0:58:43 0:00:26 0:41:33 2:01:38
14 Wohlström Aron SK Ran 11 0:20:22 0:00:47 1:00:10 0:00:28 0:40:26 2:02:11
15 Bergström Oskar Stockholm City Triathlon 15 0:25:58 0:00:39 0:56:35 0:00:29 0:39:15 2:02:54
16 Niklasson Jonas G3 Sport 28 0:24:06 0:00:38 0:58:48 0:00:32 0:40:01 2:04:04
17 Helin Carl Magnus Lidingö Triathlon 18 0:22:05 0:00:43 0:58:29 0:00:29 0:43:25 2:05:09
18 Westberg Calle Stockholm City Triathlon 38 0:22:04 0:00:49 1:02:43 0:00:34 0:40:22 2:06:31
19 Campanini Donato Stockholm City Triathlon (ej SM) 16 0:26:48 0:00:46 1:01:41 0:00:42 0:37:09 2:07:05
20 Jildenäs Daniel Stockholm City Triathlon 20 0:22:06 0:00:41 1:02:48 0:00:34 0:41:30 2:07:38
21 Svensson Elias IFK Österbymo 35 0:22:17 0:00:37 1:00:53 0:00:40 0:43:16 2:07:42
22 Humble John Terrible Tuesdays Triathlon Club 19 0:26:20 0:01:27 1:00:45 0:00:37 0:38:42 2:07:48
23 Norberg Rickard Stockholm City Triathlon 29 0:23:26 0:00:53 1:02:57 0:00:33 0:40:48 2:08:35
24 Kaftanski Leopold Stockholm City Triathlon 23 0:25:58 0:00:48 0:56:24 0:00:31 0:45:21 2:09:01
25 Stenman Adam IF Mantra Sport 33 0:24:22 0:00:48 1:01:59 0:00:38 0:41:59 2:09:44
26 Rölin Magnus Umeå Simsällskap 32 0:22:24 0:01:08 1:06:27 0:00:55 0:39:31 2:10:21
27 Lerneteg Jonas Stockholm City Triathlon 27 0:25:00 0:00:47 1:00:43 0:00:44 0:47:20 2:14:32
28 Wigren Gustav Söderhamns Skärgårds Multisportförening 39 0:20:54 0:01:28 1:07:47 0:00:58 0:44:04 2:15:09
29 Swahn Daniel Väsby SS Triathlon 34 0:21:53 0:01:03 1:10:21 0:00:39 0:42:19 2:16:13
30 Kettunen Andreas Umara Sports Club 25 0:26:26 0:01:09 1:12:04 0:00:35 0:47:28 2:27:41
999 Johansson Eric TwinPeaks Triathlon Klubb 22 0:21:54 0:00:41 DNF
999 Gunnarsson Nicklas Triathlon Väst 10 0:21:54 0:00:56 DNF
Herrar/Pojkar Olympisk distans Senior 20- SM
1 Sandör Gabriel IK NocOut.se 3 0:19:36 0:00:32 0:55:51 0:00:27 0:35:59 1:52:23
2 Björklund Sebastian Heleneholms IF Tri Team 6 0:22:04 0:00:48 0:55:13 0:00:28 0:35:37 1:54:09
3 Djärv Oskar IF Mantra Sport 2 0:20:16 0:00:34 0:57:10 0:00:28 0:35:49 1:54:15
4 Carlsson Rickard 338 Småland Triathlon & MSF 5 0:20:31 0:00:32 0:57:11 0:00:32 0:37:23 1:56:07
5 Ramhult Axel IK Ymer 1803 0:21:25 0:00:32 0:56:16 0:00:28 0:38:02 1:56:40
6 Bejmar Jonatan Terrible Tuesdays Triathlon Club 8 0:21:02 0:00:34 0:56:35 0:00:27 0:38:56 1:57:32
7 Andersson Albin Kalmar RC Triathlon 1801 0:21:01 0:00:34 0:58:04 0:00:28 0:37:46 1:57:51
8 Svensson Nils Terrible Tuesdays Triathlon Club 36 0:21:59 0:00:41 0:56:59 0:00:27 0:37:47 1:57:52
9 Vikner Joel Västerås Simsällskap 1 0:19:38 0:00:35 0:58:01 0:00:31 0:39:41 1:58:24
10 Andersson Rasmus Höglandets Triathlon 7 0:23:14 0:00:32 0:58:36 0:00:25 0:36:08 1:58:53
11 Bengtsson Anton Active Island Tjörn 14 0:23:23 0:00:51 0:59:00 0:00:40 0:36:02 1:59:55
12 Björlin Gabriel Kalmar RC Triathlon 1804 0:21:57 0:00:35 0:58:47 0:00:30 0:38:28 2:00:16
13 Dahl Victor Stockholm City Triathlon 17 0:24:23 0:01:17 1:01:32 0:00:45 0:32:52 2:00:47
14 Ek Axel IK Trasten 4 0:20:27 0:00:31 0:58:43 0:00:26 0:41:33 2:01:38
15 Wohlström Aron SK Ran 11 0:20:22 0:00:47 1:00:10 0:00:28 0:40:26 2:02:11
16 Bergström Oskar Stockholm City Triathlon 15 0:25:58 0:00:39 0:56:35 0:00:29 0:39:15 2:02:54
17 Niklasson Jonas G3 Sport 28 0:24:06 0:00:38 0:58:48 0:00:32 0:40:01 2:04:04
18 Helin Carl Magnus Lidingö Triathlon 18 0:22:05 0:00:43 0:58:29 0:00:29 0:43:25 2:05:09
19 Handrup Peter 338 Småland Triathlon & MSF 1805 0:25:04 0:01:01 1:01:11 0:00:40 0:38:32 2:06:26
20 Westberg Calle Stockholm City Triathlon 38 0:22:04 0:00:49 1:02:43 0:00:34 0:40:22 2:06:31
21 Jildenäs Daniel Stockholm City Triathlon 20 0:22:06 0:00:41 1:02:48 0:00:34 0:41:30 2:07:38
22 Svensson Elias IFK Österbymo 35 0:22:17 0:00:37 1:00:53 0:00:40 0:43:16 2:07:42
23 Humble John Terrible Tuesdays Triathlon Club 19 0:26:20 0:01:27 1:00:45 0:00:37 0:38:42 2:07:48
24 Norberg Rickard Stockholm City Triathlon 29 0:23:26 0:00:53 1:02:57 0:00:33 0:40:48 2:08:35
25 Kaftanski Leopold Stockholm City Triathlon 23 0:25:58 0:00:48 0:56:24 0:00:31 0:45:21 2:09:01
26 Stenman Adam IF Mantra Sport 33 0:24:22 0:00:48 1:01:59 0:00:38 0:41:59 2:09:44
27 Rölin Magnus Umeå Simsällskap 32 0:22:24 0:01:08 1:06:27 0:00:55 0:39:31 2:10:21
28 Lerneteg Jonas Stockholm City Triathlon 27 0:25:00 0:00:47 1:00:43 0:00:44 0:47:20 2:14:32
29 Wigren Gustav Söderhamns Skärgårds Multisportförening 39 0:20:54 0:01:28 1:07:47 0:00:58 0:44:04 2:15:09
30 Swahn Daniel Väsby SS Triathlon 34 0:21:53 0:01:03 1:10:21 0:00:39 0:42:19 2:16:13
31 Norling Axel AXA Sports Club 1806 0:26:01 0:01:13 1:08:18 0:01:04 0:40:52 2:17:26
32 Kettunen Andreas Umara Sports Club 25 0:26:26 0:01:09 1:12:04 0:00:35 0:47:28 2:27:41
999 Johansson Eric TwinPeaks Triathlon Klubb 22 0:21:54 0:00:41 DNF
999 Gunnarsson Jonathan Stockholm City Triathlon 1802 0:23:20 0:00:48 1:03:12 DNF
999 Rapp Elias Västerås Simsällskap 1807 0:25:57 0:00:42 1:00:34 0:00:31 DNF
999 Gunnarsson Nicklas Triathlon Väst 10 0:21:54 0:00:56 DNF

Tillbaka Tillbaka