Gävle Triathlon - Tävlingsklass Ungdom 16-17 år & Pojk/Flick 14-15 år 2017-07-23

26 deltog

Tillbaka Tillbaka
Plac   Efternamn Förnamn Klubb Startnr Sim T1 Cykel T2 Löp Totalt Anm
Damer/Flickor Supersprint distans Ungdom 14-15 år
1 Söderqvist Karin Team LeWa Sport 1451 00:06:43 00:00:50 00:20:15 00:00:35 00:13:28 00:41:48
2 Tabbert Ida Kalmar RC Triathlon 1457 00:07:10 00:00:52 00:21:17 00:00:34 00:12:04 00:41:55
3 Lundberg Hanna Kalmar RC Triathlon 1455 00:07:34 00:00:53 00:21:22 00:00:57 00:11:35 00:42:18
4 Lavado Lova Kalmar RC Triathlon 1454 00:07:37 00:01:14 00:21:56 00:00:54 00:12:53 00:44:31
5 Forsberg Tyra Valbo AIF 1452 00:07:39 00:01:49 00:21:22 00:00:39 00:13:24 00:44:51
6 Åkerberg Molly Team LeWa Sport 1458 00:07:16 00:01:00 00:22:20 00:00:44 00:14:56 00:46:15
7 Malmström Lisa Väsby SS Triathlon 1456 00:07:09 00:01:31 00:22:53 00:00:49 00:15:32 00:47:53
Damer/Flickor Supersprint distans Ungdom 16-17 år
1 Nöu Frida Väsby SS Triathlon 1651 00:05:10 00:00:30 00:19:19 00:00:30 00:11:09 00:36:36
2 Whyte Amy Umeå Simsällskap 1655 00:06:08 00:00:43 00:19:54 00:00:31 00:11:20 00:38:34
3 Johansson Nora Västerås Simsällskap 1654 00:06:37 00:01:01 00:22:06 00:00:51 00:11:52 00:42:26
4 Johannesson Liv Kristianstads Triathlonklubb 1653 00:06:41 00:00:50 00:23:01 00:00:38 00:14:44 00:45:52
5 Arnou Solène Södertälje Triathlon 1652 00:06:13 00:01:39 00:25:07 00:01:15 00:12:19 00:46:32
Herrar/Pojkar Supersprint distans Ungdom 14-15 år
1 Augustsson Albin CSK Ludvika 1404 00:06:44 00:00:49 00:19:04 00:00:34 00:10:41 00:37:49
2 Frayon Emil Väsby SS Triathlon 1406 00:05:44 00:01:04 00:19:27 00:00:40 00:11:22 00:38:16
3 Nord Elliot Väsby SS Triathlon 1401 00:06:11 00:00:54 00:20:19 00:00:39 00:11:31 00:39:32
4 Arvidsson Oskar Väsby SS Triathlon 1402 00:05:39 00:00:48 00:20:13 00:00:35 00:12:33 00:39:46
5 Rooth Albin Kalmar RC Triathlon 1407 00:06:07 00:00:53 00:19:37 00:00:58 00:12:31 00:40:03
6 Chatila Alexander Kalmar RC Triathlon 1405 00:06:47 00:01:04 00:19:58 00:00:31 00:12:00 00:40:18
7 Arvidsson Simon Kalmar RC Triathlon 1403 00:06:40 00:01:10 00:19:59 00:00:34 00:12:02 00:40:23
8 Rundström Max Team LeWa Sport 1408 00:07:10 00:00:59 00:22:10 00:00:37 00:13:37 00:44:32
Herrar/Pojkar Supersprint distans Ungdom 16-17 år
1 Carlsson Andreas Väsby SS Triathlon 1602 00:05:06 00:00:29 00:17:02 00:00:25 00:09:07 00:32:07
2 Eliasson Oscar Alingsås Triathlonklubb 1601 00:05:22 00:00:34 00:19:03 00:00:32 00:10:14 00:35:43
3 Lindblom Simon Kalmar RC Triathlon 1604 00:06:06 00:00:39 00:18:34 00:00:28 00:10:28 00:36:14
4 Månsson Hampus Väsby SS Triathlon 1605 00:06:13 00:00:44 00:18:41 00:00:36 00:10:42 00:36:54
5 Fransén Jacob Kalmar RC Triathlon 1603 00:06:14 00:00:34 00:22:54 00:00:42 00:13:06 00:43:29
999 Nordahl William SK Ran 1606 00:06:35 00:00:45 DNF

Tillbaka Tillbaka