Triathlon Flen VI 2017-08-12

65 deltog

Tillbaka Tillbaka
Placering   Efternamn Förnamn Startnr Simning T1 Cykel T2 Löpning Sluttid
Damer (Sprint)
1 Karlsson, Angelica 204 7:35.5 1:30.1 34:35.7 0:52.7 19:44.7 1:04:18.9
2 Sandberg, Marie 206 6:55.7 1:06.8 36:09.3 0:55.3 21:54.3 1:07:01.6
3 Lexell, Malin 205 6:35.2 1:32.3 36:35.1 1:11.5 23:37.3 1:09:31.6
4 Berlin, Madelene 237 8:05.6 1:43.0 37:57.7 0:51.0 26:34.4 1:15:11.8
5 Hoegberg, Jessica 201 7:44.4 1:30.1 38:05.4 1:14.4 27:46.9 1:16:21.4
6 Gripewall, Emilie 202 8:10.4 1:02.3 38:58.4 0:57.2 28:18.8 1:17:27.2
7 Iggbom, Maria 235 10:43.9 2:09.5 43:08.4 1:19.1 26:20.2 1:23:41.3
8 Gunnarsson, Matilda 236 11:42.3 2:03.7 45:17.8 1:35.9 26:49.2 1:27:29.0
Damer motion (sprint)
1 Turesson, Josefin 231 10:13.7 1:30.9 38:26.9 1:08.8 23:18.4 1:14:38.9
2 Journath Pettersson, 234 9:25.7 2:17.4 40:21.8 1:16.1 25:35.5 1:18:56.8
3 Trulsson, Jennie 230 8:40.3 2:34.8 41:27.0 1:17.9 25:16.4 1:19:16.5
4 Sandberg, Helene 229 10:19.5 2:12.0 42:30.9 1:31.2 27:21.2 1:23:55.0
5 Andersson, Malin 220 12:30.5 2:32.5 40:57.8 1:14.8 27:00.6 1:24:16.4
6 Leonardsson, Maria 226 9:29.1 5:20.7 39:01.4 1:59.3 31:11.0 1:27:01.7
7 Vuorinen, Tuula 233 11:32.0 3:22.9 43:53.5 1:27.4 28:05.3 1:28:21.2
8 Heidenreich, Sandra 223 10:28.1 2:33.8 44:13.3 1:07.7 30:54.5 1:29:17.5
9 Roberts, Elin 227 11:39.4 2:51.5 49:27.0 0:59.4 26:10.9 1:31:08.4
10 Larsson, Anna-Sandri 225 10:38.1 1:35.5 45:47.5 1:20.8 33:00.6 1:32:22.7
Damer motion (Supersprint)
1 Fursjoe, Sophia 240 12:11.2 2:10.4 22:22.1 0:50.8 13:01.2 50:35.8
2 Lektorp, Carolin 241 11:51.3 3:05.4 21:17.1 0:42.7 14:29.1 51:25.9
3 Muhonen, Nina 242 10:34.9 2:23.8 21:26.6 1:07.0 16:44.4 52:16.9
4 Tonn, Sandra 243 11:26.7 2:52.2 23:36.3 0:58.9 13:29.4 52:23.8
5 Westerlund, Magdalen 244 11:45.3 2:04.8 24:18.7 0:55.5 14:24.8 53:29.4
6 Annika Nystroem, 245 12:21.1 2:36.9 25:19.7 1:23.1 20:11.9 1:01:52.9
Herr (sprint)
1 Brandt, Marcus 18 6:31.5 0:32.3 29:51.6 0:38.0 17:33.1 55:06.7
2 Stenbrink, Bjoern 15 6:52.9 0:57.6 29:15.0 0:46.4 20:26.3 58:18.4
3 Frydenlund, Jeff 17 6:10.4 0:48.8 30:18.2 0:38.0 20:40.2 58:35.7
4 Roseen, Tobias 1 6:43.7 1:27.2 32:24.7 0:51.6 17:45.2 59:12.6
5 Karlsson, Mikael 11 6:44.2 1:16.6 30:51.3 0:42.5 21:01.3 1:00:36.1
6 Eketjaell, Henrik 4 6:19.7 1:00.3 32:22.1 0:43.5 20:12.4 1:00:38.2
7 Larsson, Oskar 13 7:20.3 1:00.0 32:34.0 0:41.1 19:40.7 1:01:16.3
8 Johansson, Erik 10 8:42.6 1:20.3 32:56.0 0:49.0 17:47.4 1:01:35.4
9 Berlin, Klas 2 7:38.5 1:25.7 32:59.6 0:56.2 19:29.1 1:02:29.3
10 Eriksson, Daniel 6 8:26.7 1:40.5 34:06.1 1:03.2 18:55.5 1:04:12.1
11 Holmqvist, Christer 9 8:42.7 1:13.4 32:10.5 0:47.0 21:33.6 1:04:27.4
12 Straale, Martin 16 7:47.5 1:20.0 32:52.1 0:56.1 22:12.1 1:05:08.0
13 Holmberg, Gustav 8 6:33.2 1:20.2 34:31.4 0:57.2 22:08.7 1:05:30.9
14 Nilsson, Martin 14 8:35.5 1:25.2 33:51.4 0:52.8 21:24.3 1:06:09.4
15 Eriksson, Anders 5 9:32.7 1:43.3 35:29.2 0:37.8 20:35.0 1:07:58.1
16 Hansson, Goeran 7 8:14.4 1:21.4 34:04.4 1:03.2 24:42.8 1:09:26.4
17 Culmsee, Roger 3 8:38.6 1:36.4 33:36.8 1:03.3 24:34.5 1:09:29.8
18 Krig, Roberth 12 7:57.4 1:34.4 33:47.2 1:35.1 25:46.6 1:10:40.9
Herr motion (sprint)
1 Siverskog, Johan 116 6:53.3 1:20.7 32:41.9 0:43.7 21:26.8 1:03:06.6
2 Fursjoe, Rikard 109 6:59.2 1:46.8 33:53.5 1:26.1 21:47.3 1:05:53.1
3 Steen, Patrik 118 7:17.4 1:29.4 35:06.3 1:13.4 22:27.3 1:07:34.0
4 Kennell, Simon 114 8:07.6 1:55.3 35:37.1 1:01.8 22:27.8 1:09:09.9
5 Jongen, Johan 111 6:42.2 1:53.3 37:56.2 1:32.9 23:03.2 1:11:07.9
6 Olsson, Kristoffer 123 11:15.3 1:03.1 34:49.2 0:49.2 23:26.0 1:11:22.9
7 Andersson, Mattias 102 12:27.5 1:39.3 35:42.3 0:54.1 21:43.8 1:12:27.2
8 Larsson, Linus 125 9:30.0 1:37.9 37:37.6 1:16.0 22:28.4 1:12:30.2
9 Gunnarsson, Bengt 126 10:39.0 1:48.3 36:16.9 1:34.6 22:45.8 1:13:04.9
10 Skoog, Paer 117 8:25.3 2:10.1 36:49.0 1:29.7 25:03.4 1:13:57.7
11 Nahlbom, Robert 124 9:17.3 1:45.4 37:59.5 1:09.2 24:08.9 1:14:20.6
12 Pettersson, Clas 121 9:22.8 2:06.9 37:44.5 1:14.8 24:02.1 1:14:31.3
13 Karlsson, Lukas 113 10:23.9 2:25.8 41:26.8 1:22.8 21:00.4 1:16:39.9
14 eriksson, jimmy 106 9:35.8 2:18.4 38:31.5 1:23.7 25:38.8 1:17:28.5
15 Lindahl, David 115 11:52.3 1:43.3 39:09.4 1:44.1 23:34.0 1:18:03.4
16 Wangenfors, Mats 119 10:06.0 1:43.6 38:27.3 1:20.8 27:00.8 1:18:38.7
17 Fougner, Jimmy 108 9:08.8 3:23.5 37:58.7 2:29.2 26:28.6 1:19:28.9
18 Bjoerk, Joakim 104 9:37.2 2:39.4 37:45.3 1:44.9 27:54.5 1:19:41.4
19 Hellmeer, Anders 110 13:03.7 2:22.1 41:17.0 0:44.6 24:27.0 1:21:54.5
20 Bolin, Hans 105 10:47.3 2:53.2 45:22.0 0:40.8 23:00.9 1:22:44.5
21 Jussila, Mikael 112 9:05.8 3:15.6 44:23.9 1:33.0 24:50.3 1:23:08.8
22 AEngered, Rikard 120 12:57.5 3:21.4 44:03.3 2:28.0 23:07.1 1:25:57.5
23 Lundqvist, Tom 122 10:35.6 1:21.8 40:14.5 1:36.1 35:00.3 1:28:48.5

Tillbaka Tillbaka