Sövde Triathlon - Sprint  2017-09-10

208 deltog

Tillbaka Tillbaka
Placering   Efternamn Förnamn Förening Totalt
Damer/Flickor Motion
1 Eriksson Åsa Umara Sports Club 1:06:33
2 FLURIAN Solène Tricastin Triathlon Club 1:08:58
3 Rasmusson Carina SWE 1:09:53
4 Forsström Rebecka Triathlon Syd 1:13:35
5 Trönell Maria IS Göta Friidrott & Triathlon 1:13:38
6 Kristensen Suasnne Bara 1:14:24
7 Ingvarson Ann-Louise SWE 1:16:36
8 Gilmore-Ellis Marie SWE 1:18:24
9 Sandin Hansson Emma Malmö 1:18:58
10 Holmqvist Sarah SK Ran 1:19:01
11 Koenen Esther SWE 1:19:28
12 Hull Anna SWE 1:19:30
13 Lemland Patricia Skegrie 1:20:11
14 Sjöström Frida Triathlon Syd 1:20:14
15 Berglund Rebecka Heleneholms IF Tri Team 1:20:17
16 Knutsson Lina SWE 1:20:25
17 Thomasson Hana CZE 1:21:22
18 Andersson Marie Löddeköpinge 1:21:58
19 Påhlman Birgitta Näset Triathlonklubb 1:22:15
20 Egervall Josefin Ystad 1:22:35
21 Edström Pernilla Bara 1:22:41
22 Hongell Kira Heleneholms IF Tri Team 1:22:58
23 Björkqvist Maria SWE 1:24:33
24 Larsson Johanna SWE 1:25:01
25 Nilsson Betty Tetra Pak IF 1:25:46
26 Graflind Jenny SWE 1:26:08
27 Lindqvist Sofie Heleneholms IF Tri Team 1:26:16
28 Mattisson Linda Vi gör det ute 1:26:31
29 Bengtson Marit Svarte 1:28:03
30 Ek Ida Team Trelleborg Triathlon 1:28:37
31 Stinnerbom Marie Team Trelleborg Triathlon 1:28:53
32 harrysson sandra SWE 1:29:25
33 Quintana Krupinski Nadine Triathlon Syd 1:29:56
34 Andersson Cecilia SWE 1:30:49
35 Karlen Linda SWE 1:31:06
36 Berg Emma SWE 1:32:08
37 Karlsson Elisabeth Ystad 1:32:14
38 Malmberg Johanna Malmö 1:32:23
39 Hedberg Anna Formtoppen 1:32:34
40 thulin olander ingrid Veberöd 1:32:35
41 Weiland Maria Vellinge 1:32:43
42 Carlson Sofie Lazy Triathlon Team 1:34:00
43 Oehme Anna Vallentuna CK Triathlon 1:34:01
44 Gullberg Joanna Lund 1:34:19
45 Axelsson Jennie SWE 1:34:37
46 Svensson Ingemo Actic Wellnes Ystad 1:34:52
47 Abrahamsson Ida Idrottsföreningen Vi gör det ute 1:35:21
48 Nilsson Anna Blentarp 1:35:40
49 Olsson Sophie Onslunda IF 1:36:03
50 Brengdahl Eva Björnstorps Idrottsförening 1:37:16
51 Ferm Linda Beddingestrand 1:38:13
52 Ahlgren Gunilla Wemmenhögs Taekwondo klubb 1:38:28
53 Möller Mia SWE 1:38:47
54 Janson Clara SWE 1:39:13
55 Edman Tynelius Gudrun SWE 1:39:39
56 Henriksson Madeleine SWE 1:39:44
57 Rosberg Carola Svedala 1:39:59
58 Eriksson Annica Norrahammar 1:40:23
59 Fritz Charlotte Tetra Pak IF 1:40:37
60 Larsson Mathilda SWE 1:40:54
61 Åkesson Malin Sjöbo Simsällskap 1:43:05
62 Engdahl Åsa Heleneholms IF Tri Team 1:45:39
63 Elmlund Cornelia Malmö 1:46:03
64 Jarl Cornelia SWE 1:46:41
65 Håkansson Lillian Andrarums IF 1:47:04
66 Grabellus Lena Sjörup 1:47:51
67 Hellqvist Karin Team DVel 1:48:40
68 Olin Susanne Bara 1:49:37
69 Kindvall Magdalena Klågerup 1:50:13
70 Gustafson Emelie SWE 1:52:55
71 Göransson Git-Mari SWE 1:56:34
72 Ganslandt Anne Ystad 2:01:06
73 Ahlgren Marianne Another view Sportsektionen 2:10:10
Herrar/Pojkar Junior 18-19
1 Jagerstål Niklas Halmstad CK 1:04:45
Herrar/Pojkar Motion
1 Björklund Sebastian Heleneholms IF Tri Team 00:56:11
2 Wohlström Aron SK Ran 00:58:24
3 Cepciansky Miroslav IS Göta Friidrott & Triathlon 00:59:40
4 Welander Niclas Sjöbo Simsällskap 1:00:05
5 Planel Grégoire TRI 07 PRIVAS TRIATHLON 1:00:48
6 Pjanic Dino SK Ran 1:04:07
7 Stagling Mikael IS Göta Friidrott & Triathlon 1:04:54
8 Lilja Björn Frosta Multisport 1:07:00
9 Åkesson Ola Boksbacke 1:07:20
10 Lenngren Kjell Kjell Lenngren KL Bygg & Trädgårdstjänst 1:07:25
11 Strand Daniel SK Ran 1:07:33
12 Borg Adam SWE 1:07:37
13 Omö Bergkvist Johnny Sportklubben Graal 1:09:18
14 Nilsson Patrik Ystad IF 1:09:37
15 Voss Andreas Triathlon Syd 1:10:30
16 Hübel Edvard Triathlon Syd 1:10:50
17 Brandett Peter SK Ran 1:11:19
18 Henriksson Marcus Kvidinge 1:11:21
19 Remitz Cai Triathlon Syd 1:11:28
20 Berg Moltas Klubb Sisu Multisport & Triathlon 1:11:38
21 Pehrsson Marcus Tetra Pak IF 1:11:51
22 Thunell Robert Team Trelleborg Triathlon 1:11:59
23 Asplund Anders Ålstorp 1:12:27
24 Molin Peter Malmö 1:13:14
25 Hallgren Morgan Team Tynnerstal Sweden 1:13:15
26 Tureson Dan Lödde Tri 1:13:38
27 Lindén Jon Gone With The Wind RC 1:14:12
28 Ambré Robin SWE 1:14:28
29 Zubkowicz Robert SWE 1:14:46
30 Tilly Kristian SWE 1:15:28
31 Stinnerbom Jonas Tetra Pak IF 1:15:30
32 Eriksson Stefan Heleneholms IF Tri Team 1:15:32
33 Eriksson David Malmö 1:15:41
34 Andersson Martin NIMAB 1:15:57
35 Widmark Alfred Heleneholms IF Tri Team 1:16:09
36 Svensson Mats Triathlon Syd 1:16:11
37 Öhlin Joakim Malmö 1:16:26
38 Malmberg Filip Heleneholms IF Tri Team 1:16:30
39 Wallberg Robin SWE 1:16:31
40 Nordén Johan Gone with the wind. 1:16:42
41 Persson Niklas Malmö 1:17:03
42 Brorsson Jonas Malmö 1:17:05
43 Pemsel Sebastian Furulund 1:17:22
44 törnebrant johan SWE 1:17:33
45 Edqvist Håkan Eslöv 1:17:47
46 Friman Göran Heleneholms IF Tri Team 1:17:49
47 Ernblad Magnus Flyinge Bikerz 1:17:53
48 Thümmel Johan SWE 1:17:55
49 Turesson Klas Vrå IF 1:18:24
50 Ingerheim Göran Team Trelleborg Triathlon 1:18:31
51 Jönsson Henrik SOK Knallen 1:18:36
52 Ripoll Daniel Team Geo 1:18:43
53 Andersson Peter Kristianstad 1:19:09
54 Steijner Magnus Löddeköpinge 1:19:52
55 Nilsson Ulf Wemmenhögs Taekwondo klubb 1:19:53
56 söderberg stefan SWE 1:20:01
57 Nielsen Stefan Lonesome Runners 1:20:25
58 Goa Fredrik Heleneholms IF Tri Team 1:20:47
59 Holmstedt Anders SWE 1:20:50
60 Jönsson Niclas Södra Sandby 1:20:51
61 Wachtmeister Oscar Triathlon Syd 1:21:06
62 Wendel Jesse Backaträning 1:21:10
63 Larsson Björn AXA Sports Club 1:21:19
64 Palmstierna Niclas Team Maltesholm 1:21:31
65 Eneroth Carl SWE 1:21:38
66 Grönberg Tobias SWE 1:21:41
67 Blomberg Jesper SWE 1:21:53
68 Karlén Urban SWE 1:22:22
69 Andersson Jonas SWE 1:22:28
70 Hedlund Per SWE 1:22:37
71 Nyström Ola LÖDDEKÖPINGE 1:22:44
72 Janson Peder team Elsagården 1:22:51
73 Eriksson Håkan Umara Sports Club 1:23:11
74 Palmqvist Per OK Kontinent 1:23:14
75 thulin olander henric Veberöd 1:23:23
76 Nord Per Lomma 1:23:44
77 Persson Anders Blentarp 1:23:50
78 Håkansson Anders SWE 1:24:21
79 Kemner Johan JAAB 1:24:47
80 Immelborn Henrik Lund 1:25:01
81 Harris Niklas SWE 1:25:27
82 Bengtson Pontus Svarte 1:25:33
83 Andersson Fredrik Vintrie 1:25:40
84 Kristiansen Daniel SWE 1:25:56
85 O''Reilly Aidan West Cork 1:26:06
86 Nisztor Janos SWE 1:26:19
87 Karlström Olof SWE 1:26:22
88 Sundqvist Henrik SWE 1:26:31
89 Servin Uffe Knowit ICE 1:26:56
90 Lagerqvist Robert SWE 1:26:56
91 Lindberg Peter SWE 1:27:08
92 Vestergren Tommy SWE 1:27:16
93 Ripa Emil SWE 1:27:29
94 Wallberg Joakim SWE 1:27:33
95 Åkesson Mats Bara 1:27:49
96 Hermansson Paan CKX 1:28:23
97 Annerhult Henrik Halmstad 1:28:38
98 Berggren Anders W Sententia Management 1:28:58
99 Johansen Peter SWE 1:29:17
100 Jonsgården Daniel Idrottsföreningen vi gör det ute 1:29:30
101 Eriksson Peter SWE 1:29:36
102 Jakobsson Martin SWE 1:29:44
103 Herrera Enrique Heleneholms IF Tri Team 1:30:08
104 Payer Jonni Team Maltesholm 1:30:46
105 Palm John Malmö/Sövde 1:31:41
106 Karlsson Per-Stefan SWE 1:32:03
107 Hansson Jan Malmö 1:32:27
108 Olander Johan Åkarp 1:32:47
109 Broman Håkan Bredasten 1:33:40
110 Linde Adam Lazy Triathlon Team 1:33:56
111 Karlsson Johan Johan Karlsson 1:34:25
112 Persson Kent SWE 1:35:08
113 Andersson Peter Malmö 1:35:31
114 Hjelm Göran Harlösa 1:35:34
115 Skoog Per SWE 1:36:03
116 Hermansson Joon Ystad 1:37:11
117 Wedmo Joakim Nimab 1:37:26
118 Risberg Ulf Bjuv 1:38:11
119 Ivarsson Peter Flyinge 1:38:16
120 Hellström Dan Lomma 1:38:31
121 Fritz Peter SWE 1:40:37
122 Gellström Lars Sövde 1:40:57
123 Karlsson Matts SWE 1:41:28
124 Lindqwist Albin snårestad 1:43:24
125 Andersson Glenn Eslövs F&S 1:45:34
126 Linder Robert Nybrostrand 1:49:02
127 Walker Innis GBR 1:52:56
128 Palm Jerker Sövde 1:54:23
129 Andersson Håkan Hörby 2:04:44
130 Sorby Lennart Göteborg 2:04:45
Herrar/Pojkar Ungdom 16-17
1 Pettersson Jesper SWE 1:08:59
2 Annerhult Anton Halmstad 1:17:39
3 Annerhult Emil Halmstad 1:28:39
4 Steen Gustav SWE 1:32:12

Tillbaka Tillbaka