Kilsbergen Triathlon - Sveriges tuffaste triathlon! 2009-06-14

65 deltog

Tillbaka Tillbaka
Placering   Efternamn Förnamn Klubb Sim + Växel1 Cykel + Växel2 Löp Totaltid
Kort Motion Damer
1 Edin Miria Triathlon Väst 0:09:54 0:42:20 0:21:40 1:13:54
2 Bielak Aleksandra SLK Oxelösund Triathlon 0:11:50 0:48:03 0:22:52 1:22:45
Kort Motion Herrar
1 Sundberg Markus Lidan Tri Club 0:08:01 0:36:04 0:19:15 1:03:20
2 Andersson Henrik Ljusne AIK 0:08:40 0:34:46 0:20:33 1:03:59
3 Johansson Kasper Motala Triathlon Club 0:07:45 0:37:57 0:19:31 1:05:13
4 Daniel Björklind Brokens Pokens 0:09:07 0:37:44 0:19:09 1:06:00
5 Leife Petter IK Fyris/Triathlon 0:08:46 0:39:28 0:20:40 1:08:54
6 Gustavsson Peter Lidan Tri Club 0:08:24 0:39:17 0:21:25 1:09:06
7 Karlsson Lasse CSK Ludvika 0:10:02 0:37:46 0:21:40 1:09:28
8 Andersson Henrik Tri United 0:09:04 0:38:59 0:22:16 1:10:19
9 Magnusson Martin Nässjö SLS Triathlon 0:09:04 0:35:23 0:26:34 1:11:01
10 Wolff David Försvarsmakten 0:08:56 0:40:29 0:21:59 1:11:24
11 Lindberg Roger Falköping 0:08:30 0:40:31 0:22:39 1:11:40
12 Andersson Christoffer Dalregementets IF 0:08:37 0:41:40 0:21:35 1:11:52
13 Norén David Tri United 0:08:43 0:43:46 0:20:57 1:13:26
14 Carlsson Marcus SLK Oxelösund Triathlon 0:07:54 0:45:27 0:20:07 1:13:28
15 Larsson Tony Kungsörs SK 0:08:18 0:44:32 0:20:45 1:13:35
16 Buttler Alexander Tri United 0:08:41 0:42:49 0:22:12 1:13:42
17 Persson Lars Högsbo AIK 0:09:38 0:44:23 0:22:23 1:16:24
18 Bauhn Johan Tri United 0:09:49 0:45:59 0:24:15 1:20:03
19 Kropp Johan Tri United 0:09:11 0:46:32 0:25:18 1:21:01
20 Blomqvist Rickard Vakant 0:09:08 0:49:58 0:24:18 1:23:24
21 Ullen Morgan Örebro Fälttri Club 0:10:13 0:52:51 0:25:41 1:28:45
Lång Motion Damer
1 Kvarnström Elisabeth Strängnäs-Malmby OL 0:33:48 1:55:52 0:59:41 3:29:21
2 Philp Tora Stockholm City Triathlon 0:37:46 1:56:53 1:13:37 3:48:16
3 Bingsten Ulrika IF Spirit 0:57:37 2:24:16 1:14:53 4:36:46
Lång Motion Herrar
1 Norman Marcus Vakant 0:31:20 1:26:49 0:51:24 2:49:33
2 Sirkett Daniel Vakant 0:38:47 1:25:00 0:50:40 2:54:27
3 Bergström Andreas Ericsson IF 0:39:48 1:33:21 0:49:11 3:02:20
4 Mogren Jan Rydöbruk 0:35:53 1:37:25 0:56:18 3:09:36
5 Ekholm Anders Almby IK 0:46:44 1:30:54 0:55:22 3:13:00
6 Dahl Johan Vakant 0:41:36 1:42:09 0:52:33 3:16:18
7 Kollinius Erik Sundbybergs IK 0:38:09 1:41:37 0:56:46 3:16:32
8 Melgren Anders Trollhättan 0:39:30 1:42:07 0:56:23 3:18:00
9 Atterstig Mats Örebro AIK / Triathlon 0:43:19 1:39:45 0:55:58 3:19:02
10 Johansson Klas Örebro AIK / Triathlon 0:37:15 1:43:38 1:02:07 3:23:00
11 Lundin Jonas Vakant 0:46:26 1:55:03 0:58:36 3:40:05
12 Enholm Bernt Helsinki Triathlon 0:46:27 1:45:32 1:18:52 3:50:51
13 Andersson Larz Vakant 0:45:40 2:04:51 1:02:27 3:52:58
999 Svantesson Christer Vakant DNF
Tävling Damer
1 Nilsson-Nordblom Rebecca Västerås Simsällskap 2:00:07 0:55:46 2:55:53
2 Nilsson Charlotta Västerås Simsällskap 0:27:52 1:38:31 0:57:28 3:03:51
3 Sernfalk Linda Stockholm City Triathlon 0:32:27 1:40:43 0:59:00 3:12:10
Tävling Herrar
1 Andersen Stefan Skövde Triathlon Club 0:22:23 1:19:17 0:46:46 2:28:26
2 Haglund Fredrik Västerås Simsällskap 0:23:27 1:22:04 0:44:46 2:30:17
3 Hilmersson Göran Triathlon Väst 0:27:04 1:19:26 0:45:35 2:32:05
4 Larsen Filip SP IF 0:26:37 1:20:22 0:47:12 2:34:11
5 Svensson Nils Tyresö SS 0:25:19 1:20:52 0:49:16 2:35:27
6 Andersson Jonas Skövde Triathlon Club 0:32:24 1:22:34 0:48:18 2:43:16
7 Robertsson Fredrik Stockholm City Triathlon 0:30:09 1:26:10 0:47:06 2:43:25
8 Boremyr Stefan Qwarnsveden Triathlon 0:31:42 1:29:05 0:45:12 2:45:59
9 Karlsson Ulf Norrköpings Kappsim Klubb 0:25:05 1:27:45 0:53:23 2:46:13
10 Wikman Christoffer Stockholm City Triathlon 0:26:58 1:30:15 0:51:54 2:49:07
11 Linder Håkan Norrköpings Kappsim Klubb 0:28:03 1:30:54 0:53:08 2:52:05
12 Brangefält Jan Västerås Simsällskap 0:26:13 1:33:39 0:53:28 2:53:20
13 Nilsen Robert Triathlon Väst 0:36:05 1:34:42 0:49:59 3:00:46
14 Hägerby Daniel Stockholm City Triathlon 0:31:49 1:36:40 0:52:54 3:01:23
15 Bergkvist Jonas Tranås SS Triathlon 0:34:49 1:34:57 0:52:54 3:02:40
16 Nykvist Johan Puppy Triathlete Society 0:29:56 1:36:00 0:57:38 3:03:34
17 Pettersson Björn Norrköpings Kappsim Klubb 0:33:20 1:35:13 0:56:55 3:05:28
18 Roström Henrik Puppy Triathlete Society 0:33:12 1:37:44 0:57:01 3:07:57
19 Hasler Lars-Erik Västerås Simsällskap 0:43:57 1:32:23 0:52:47 3:09:07
20 Karlsson Johan SP IF 0:35:51 1:37:09 0:57:51 3:10:51
21 Klasén Jonathan Stockholm City Triathlon 0:39:46 1:42:02 1:07:08 3:28:56
22 Sandström Adam SLK Oxelösund Triathlon 0:41:41 1:52:07 1:05:30 3:39:18

Tillbaka Tillbaka