Kilsbergen Triathlon - Sveriges tuffaste triathlon! 2010-06-13

103 deltog

Tillbaka Tillbaka
Placering   Efternamn Förnamn Förening Simning + växel 1 Cykel + växel 2 Löpning Totalt
Kort motion/Dam
1 Nilsson Jenni Väsby SS Triathlon 00:08:48 00:43:14 00:20:08 01:12:10
2 Berner Susanne Fredrikshof IF CK 00:12:40 00:45:41 00:23:33 01:21:54
3 Sjölund Louise Söderhamns Cykelamatörer 00:11:35 00:49:43 00:28:45 01:30:03
4 Bengtsson Veronika 00:13:04 00:57:36 00:27:31 01:38:11
5 Byrlind Johanna 00:15:12 00:58:20 00:28:23 01:41:55
Kort motion/Herr
1 Barat Endre Väsby Ss Triathlon 00:07:51 00:41:02 00:18:09 01:07:02
2 Robertsson Fredrik I 2 IF Karlstad 00:12:16 00:42:20 00:19:54 01:14:30
3 Edström Anders Västerås SS 00:10:15 00:46:17 00:19:40 01:16:12
4 Andersson Christoffer Dalregementets IF 00:11:32 00:43:10 00:21:51 01:16:33
5 Johan Hällström I 2 IF Karlstad 00:10:35 00:43:23 00:23:31 01:17:29
6 Dansk Emil Stockholmspolisens IF-Triathlonförening 00:08:40 00:49:18 00:22:09 01:20:07
7 Miles Darren Örebro AIK 00:09:35 00:48:41 00:22:12 01:20:28
8 Elofsson Henrik Norrköpings Kappsim klubb 00:10:06 00:49:27 00:23:34 01:23:07
9 Levinsson Johan I2 IF Karlstad 00:12:03 00:47:46 00:23:19 01:23:08
10 Solar Vera Bruno Stockholmspolisens IF-Triathlonförening 00:10:50 00:52:22 00:20:52 01:24:04
11 Hallström Samuel 00:10:22 00:52:02 00:22:23 01:24:47
12 Elimä Roger Örebro AIK 00:16:43 00:48:42 00:21:29 01:26:54
13 Ahlberg Olov Stockholm City Triathlon 00:14:06 00:50:45 00:23:35 01:28:26
14 Jerlenius Åke 00:12:17 00:53:13 00:29:59 01:35:29
999 Haglund Stefan Nora 00:14:05 DNF DNF
Lång motion/Dam
1 Kvarnström Elisabeth Strängnäs Malmby OL 00:28:05 03:13:09
2 Jönsson Gabi Kumla 00:36:07 03:26:11
3 Samuelsson Åsa SPIF 00:36:08 03:22:55
Lång motion/Herr
1 Kreutzman Sofus Team Olympic 00:21:48 01:21:38 00:48:37 02:32:03
2 Sternbrink Magnus Stockholm City Triathlon 00:27:05 01:26:20 00:44:32 02:37:57
3 Friman Jerry Södertälje Simsällskap Triathlon 00:28:24 01:23:35 00:54:30 02:46:29
4 Friman Johnny Södertälje Simsällskap Triathlon 00:27:42 01:29:12 00:53:17 02:50:11
5 Sandberg Bjarne Karlskoga SF 00:31:18 01:31:14 00:53:21 02:55:53
6 Derring Mats Karlskoga SF 00:30:20 01:33:59 00:52:21 02:56:40
7 Torstensson Stefan Fredrikshof CK 00:26:25 01:32:54 00:59:30 02:58:49
8 Jerlenius Gunnar 00:32:31 01:30:49 00:56:20 02:59:40
9 Ginguene Christophe Stockholm Långdistansklubb 00:28:37 01:35:18 00:57:49 03:01:44
10 Svensson Martin Linköpings Triathlonklubb 00:33:55 01:36:28 00:53:35 03:03:58
11 Svantesson Christer Vi som springer 00:38:59 01:34:00 00:53:54 03:06:53
12 Mogren Jan 00:29:36 01:39:11 00:58:33 03:07:20
13 Svensson Morgan 00:34:39 01:40:52 00:58:45 03:14:16
14 Nilbrink Per CK Falken 00:33:12 01:38:16 01:10:41 03:22:09
15 Hiulumäki Jarmo Norrköpings Kappsim klubb 00:35:27 01:52:03 01:00:00 03:27:30
16 Wahlqvist Jörgen Trosa 00:37:27 01:47:04 01:08:06 03:32:37
Tävlingsklass/Dam
1 Annerstedt Åsa Dalregementets IF 00:19:52 01:31:33 00:50:58 02:42:23
2 Nilsson Charlotta Västerås Simsällskap 00:22:23 01:26:40 00:55:02 02:44:05
3 Lindwall Emma Stockholm City Triathlon 00:26:11 01:29:29 00:52:29 02:48:09
4 Nordblom Rebecca Västerås Simsällskap 00:21:29 01:32:26 00:59:27 02:53:22
5 Rylander Jessica Eskilstuna IK Triathlon 00:27:26 01:30:35 00:57:22 02:55:23
6 Sernfalk Linda Stockholm City Triathlon 00:26:10 01:31:26 00:57:48 02:55:24
7 Holmgren Lena I 2 IF Karlstad 00:29:24 01:41:45 00:51:28 03:02:37
8 Larson Åsa Stockholmspolisens IF-Triathlonförening 00:28:44 01:44:06 01:00:13 03:13:03
999 Hooft Charlotte Stockholmspolisens IF-Triathlonförening 00:28:32
Tävlingsklass/Herr
1 Danielsson Karl-Johan I 2 IF Karlstad 00:18:11 01:13:00 00:43:35 02:14:46
2 Haglund Fredrik Västerås Simsällskap 00:18:28 01:17:15 00:43:54 02:19:37
3 Andersen Stefhan Triathlon Väst 00:18:12 01:17:05 00:46:51 02:22:08
4 Swahn Fredrik Väsby SS Triathlon 00:27:45 01:14:28 00:40:11 02:22:24
5 Robertsson Fredrik Stockholm City Triathlon 00:23:02 01:17:10 00:42:40 02:22:52
6 Johansson Sebastian Motala Triathlon Club 00:19:04 01:19:08 00:47:42 02:25:54
7 Johansson Fredrik Stockholmspolisens IF-Triathlonförening 00:24:48 01:18:33 00:45:26 02:28:47
8 Saetre Peter IK Fyris/Triathlon 00:25:13 01:18:40 00:46:04 02:29:57
9 Kleberg Mikael Örebro AIK 00:22:41 01:21:57 00:45:42 02:30:20
10 Roström Henrik Puppy Triathlete Society 00:24:41 01:19:13 00:47:11 02:31:05
11 Olander Magnus Vallentuna CK Triathlon 00:27:15 01:18:47 00:45:13 02:31:15
12 Bergkvist Jonas Tranås SS Triathlon 00:23:19 01:22:04 00:46:16 02:31:39
13 Boremyr Stefan Qwarnsvedens Triathlonklubb 00:27:59 01:21:51 00:42:10 02:32:00
14 Johansson Kasper Motala Triathlon Club 00:19:38 01:23:24 00:49:37 02:32:39
15 Hultgren Marcus Stockholm City Triathlon 00:22:46 01:24:27 00:46:32 02:33:45
16 Larson Odd Stockholmspolisens IF-Triathlonförening 00:26:20 01:19:36 00:47:54 02:33:50
17 Edh Per-Anders FK Herkules Triathlon 00:25:45 01:20:47 00:47:27 02:33:59
18 Enlund Rasmuss Västerås Simsällskap 00:20:01 01:27:59 00:49:00 02:37:00
19 Rundqvist Robert Kvarnbyns löparsällskap 00:28:48 01:19:53 00:48:29 02:37:10
20 Godar Javier Skövde Triathlon klubb 00:27:54 01:20:17 00:49:27 02:37:38
21 Bjelkmar Pär Puppy Triathlete Society 00:26:53 01:22:58 00:48:52 02:38:43
22 Asp Mikael Väsby SS Triathlon 00:22:48 01:23:57 00:52:05 02:38:50
23 Ekheden Erland Stockholmspolisens IF-Triathlonförening 00:23:41 01:22:06 00:53:32 02:39:19
24 Nykvist Johan Puppy Triathlete Society 00:22:47 01:20:22 00:56:56 02:40:05
25 Hillback Benjamin Stockholm City Triathlon 00:26:13 01:23:35 00:50:18 02:40:06
26 Sirkett Daniel Västerås Simsällskap 00:30:16 01:19:59 00:51:40 02:41:55
27 Wallin Jan IK Fyris/Triathlon 00:27:40 01:24:24 00:50:01 02:42:05
28 Schuber Rickard Stockholm City Triathlon 00:24:39 01:26:35 00:51:51 02:43:05
29 Schneiker Torsten Avesta 00:25:17 01:24:15 00:53:39 02:43:11
30 Linder Håkan Norrköpings Kappsim klubb 00:22:24 01:28:34 00:53:27 02:44:25
31 Bonaldo Alessio Lincoln Tri Club 00:24:49 01:32:13 00:49:42 02:46:44
32 Andersson Henrik Söderhamns Cykelamatörer 00:29:08 01:22:00 00:56:23 02:47:31
33 Gillberg Lars Fredrikshof IF CK 00:30:02 01:20:46 00:57:25 02:48:13
34 Jonsson Anders I 2 IF Karlstad 00:28:35 01:30:27 00:49:16 02:48:18
35 Butler Alexander Stockholm City Triathlon 00:28:15 01:29:16 00:52:13 02:49:44
36 Pettersson Björn Norrköpings Kappsim klubb 00:26:12 01:29:29 00:54:54 02:50:35
37 Sundin Greger Stockholmspolisens IF-Triathlonförening 00:27:18 01:32:48 00:52:09 02:52:15
38 Larsson Erik 00:36:45 01:25:52 00:50:01 02:52:38
39 Lejonhammar Jimmy Väsby SS Triathlon 00:26:21 01:30:38 00:57:50 02:54:49
40 Perez Christofer Stockholm City Triathlon 00:26:54 01:35:18 00:52:57 02:55:09
41 Sternberg Martin Stockholmspolisens IF-Triathlonförening 00:22:49 01:33:04 00:59:17 02:55:10
42 Gustafsson Anders Stockholmspolisens IF-Triathlonförening 00:27:28 01:32:08 00:55:41 02:55:17
43 Eskhult Gustav IK Fyris/Triathlon 00:30:23 01:31:57 00:54:04 02:56:24
44 Larsson Stefan Stockholm City Triathlon 00:22:50 01:36:57 00:58:02 02:57:49
45 Bylund Mattias Stockholmspolisens IF-Triathlonförening 00:31:39 01:31:16 00:55:47 02:58:42
46 Kling Martin Kalmar Running Club 00:28:27 01:39:18 00:53:46 03:01:31
47 Samson Dan Tyresö SS 00:29:46 01:36:22 00:57:18 03:03:26
48 unknown 00:32:20 01:33:19 00:59:41 03:05:20
49 Arvidsson Johan Vallentuna CK Triathlon 00:23:20 01:43:46 00:58:41 03:05:47
50 Bergström Andreas Linköping Triathlon klubb 00:31:17 01:38:39 00:56:56 03:06:52
51 Hirschauer Bernhard Stockholmspolisens IF-Triathlonförening 00:32:11 01:38:57 00:56:47 03:07:55
52 Westerlund Petter 338 Småland Triathlon & MSF 00:33:29 01:41:11 00:58:02 03:12:42
53 Ahlstrand Joakim Norrköpings Kappsim klubb 00:28:50 01:46:22 01:13:07 03:28:19
54 Tvedt Stian Oslofjord Triatlon 00:34:01 01:48:11 01:21:13 03:43:25
999 Schriever-Abeln Fredrik Halmstad Triathleterna 00:18:40 01:20:15 DNF

Tillbaka Tillbaka