Kilsbergen Triathlon - Sveriges tuffaste triathlon! 2011-06-12

92 deltog

Tillbaka Tillbaka
Placering   Efternamn Förnamn Förening Simning + växel 1 Cykel + växel 2 Löpning Mål
Kort motion/Dam
1 Berner Susanne Fredrikshof CK 00:12:20 00:40:44 00:21:44 01:14:48
2 Beyermann Pamela Eskilstuna IK Triathlon 00:09:42 00:50:50 00:24:57 01:25:29
3 Granlund Veronica 00:11:12 00:50:25 00:25:14 01:26:51
4 Kårebrand Sanna Trollhättan SOK Triathlon 00:09:57 00:53:48 00:28:47 01:32:32
5 Hjerpe Josefin 00:16:39 00:58:58 00:29:57 01:45:34
6 Gunnarsson Carolina 00:16:29 01:03:23 00:29:37 01:49:29
7 Åström Maria 00:21:48 01:01:53 00:42:33 02:06:14
Kort motion/Herr
1 Willén Joakim Motala Triathlonklubb 00:07:13 00:42:30 00:16:32 01:06:15
2 Hellström Johan I2IF Karlstad 00:08:45 00:38:19 00:22:40 01:09:44
3 Lindberg Roger Idrottsklubben Wilske 00:09:58 00:41:04 00:19:14 01:10:16
4 Persson Stefan Linköping Triathlonklubb 00:08:41 00:42:22 00:20:16 01:11:19
5 Ullen Dennis Västerås Simsällskap 00:09:31 00:43:56 00:19:45 01:13:12
6 Dansk Emil Stockholmspolisens IF-Triathlonförening 00:07:53 00:43:31 00:21:57 01:13:21
7 Eriksson Mikael Västerås Simsällskap 00:10:33 00:42:19 00:20:45 01:13:37
8 Gustafsson Lars Karlstad 00:10:53 00:42:22 00:23:26 01:16:41
9 Elofsson Henrik Norrköping Triathlon 00:11:00 00:45:34 00:21:29 01:18:03
10 Holmström Filip 00:10:54 00:46:06 00:21:47 01:18:47
11 Robertsson Fredrik Arvika 00:14:13 00:46:15 00:21:19 01:21:47
12 Ledin Andreas 00:15:11 00:56:32 00:22:42 01:34:25
13 Hjerpe Robert 00:17:05 00:53:22 00:25:11 01:35:38
14 Berg Kristoffer 00:14:52 00:55:29 00:27:31 01:37:52
15 Lindstedt Erik Nässjö SLS Triathlon 00:16:23 01:00:31 00:26:09 01:43:03
16 Matsson Andreas Mjölksyrans vänner 00:16:20 00:59:04 00:31:08 01:46:32
17 Brännmyr Jonas DOK 00:22:40 01:01:01 00:42:33 02:06:14
999 Rosqvist Anders Qwarnsvedens Triathlonklubb 00:14:31 00:53:39 DNF
Lång motion/Dam
1 Wiklund Gunilla Vallentuna CK Triathlon 00:36:09 01:33:51 01:10:34 03:20:34
2 Holmén Sofia Triathlon Väst 00:37:39 01:40:15 01:11:59 03:29:53
3 Einerman Wenche Lidingö Triathlon 00:34:05 01:49:21 01:10:24 03:33:50
Lång motion/Herr
1 Kreutzmann Sofus Väsby SS 00:24:13 01:16:52 00:46:53 02:27:58
2 Gerdlöf Peter Falun 00:30:52 01:20:56 00:48:40 02:40:28
3 Svensson Martin Linköpings Triathlonklubb 00:30:35 01:23:07 00:57:57 02:51:39
4 Bonaldo Alessio Norrköping Triathlon 00:28:49 01:32:02 00:51:08 02:51:59
5 Bergman Mats Lidingö Triathlon 00:38:53 01:23:04 00:53:10 02:55:07
6 Sandström Hans Väsby SS Triathlon 00:30:18 01:30:10 00:56:13 02:56:41
7 Wester Mikael Eskilstuna Cykelklubb 00:38:10 01:27:30 00:51:55 02:57:35
8 Eriksson Patrik BK Knäsvaga 00:38:12 01:29:02 00:51:30 02:58:44
9 Svantesson Christer Vi som springer 00:42:09 01:26:26 00:50:53 02:59:28
10 Fonduca Antonio VSP 00:37:54 01:34:23 00:58:21 03:10:38
11 Johansson Mats G Stockholm 00:43:06 01:29:23 00:58:55 03:11:24
12 Nilsson Christopher Markaryds FK 00:32:45 01:37:06 01:06:46 03:16:37
13 Wilén Kent Piteå 00:41:21 01:37:52 01:03:04 03:22:17
14 Adolfsson Håkan Forshaga 00:41:06 01:37:24 01:06:49 03:25:19
Tävlingsklass/Dam
1 Annerstedt Åsa Dalregementets IF 00:20:53 01:22:15 00:47:45 02:30:53
2 Salonen Ida IK Trasten 00:24:44 01:25:44 00:51:09 02:41:37
3 Nilsson Charlotta Puppy Triathlete Society 0:25:05 01:23:24 00:55:13 02:43:42
4 Rylander Jessica Eskilstuna IK 00:28:47 01:26:39 00:56:20 02:51:46
5 Gauffin Emelie Västerås Simsällskap 00:26:06 01:35:34 00:55:24 02:57:04
6 Åbjörn Tina Örebro AIK 00:32:18 01:32:55 01:00:40 03:05:53
Tävlingsklass/Herr
1 Näsvik David Stockholmspolisens IF-Triathlonförening 00:22:34 01:08:42 00:43:16 02:14:32
2 Eiler Alexander IK Fyris/Triathlon 00:24:13 01:09:36 00:41:10 02:14:59
3 Norberg Olof Stockholm City Triathlon 00:24:42 01:09:05 00:42:04 02:15:51
4 Carlén Fredrik IK NocOut.se 00:22:50 01:10:48 00:44:23 02:18:01
5 Olander Magnus Stockholm City Triathlon 00:26:10 01:10:56 00:41:24 02:18:30
6 Andersen Stefhan Väsby SS Triathlon 00:20:38 01:14:00 00:45:32 02:20:10
7 Bergkvist Jonas IK NocOut.se 00:24:08 01:12:21 00:44:13 02:20:42
8 Salonen Pasi PS Coaching Triathlon 00:23:52 01:13:51 00:44:41 02:22:24
9 Enlund Rasmus Västerås Simsällskap 00:20:45 01:17:57 00:44:56 02:23:38
10 Kleberg Mikael Örebro AIK 00:25:10 01:14:10 00:44:32 02:23:52
11 Johansson Magnus IK NocOut.se 00:26:00 01:13:40 00:45:01 02:24:41
12 Johansson Fredrik Stockholmspolisens IF-Triathlonförening 00:25:18 01:15:50 00:43:48 02:24:56
13 Åsander Rikard Karlskrona Simsällskap 00:24:17 01:16:52 00:44:17 02:25:26
14 Lundgren Frydenlund Jeff Södertälje Simsällskap Triathlon 00:22:30 01:13:16 00:49:43 02:25:29
15 Hultgren Marcus Stockholm City Triathlon 00:25:30 01:17:10 00:45:31 02:28:11
16 Nilsson Magnus IK Fyris/Triathlon 00:24:39 01:16:03 00:48:12 02:28:54
17 Edh Per-Anders Mölndal Outdoor IF 00:29:09 01:16:40 00:43:48 02:29:37
18 Larson Odd Stockholmspolisens IF-Triathlonförening 00:27:32 01:14:20 00:47:59 02:29:51
19 Johansson Kasper Motala Triathlon Club 00:20:35 01:19:03 00:50:45 02:30:23
20 Asp Mikael Väsby SS Triathlon 0:24:02 01:17:02 00:49:35 02:30:39
21 Aviander Per I 2 IF Karlstad 00:29:01 01:17:14 00:45:33 02:31:48
22 Andersson Johan I 2 IF Karlstad 00:26:54 01:15:53 00:49:38 02:32:25
23 Ogander Thomas Stockholm City Triathlon 00:26:40 01:18:24 00:47:32 02:32:36
24 Bergh Per Livgardet 00:29:41 01:18:53 00:44:25 02:32:59
25 Toft Björn Axa Sportklubb 00:31:58 01:11:39 00:50:04 02:33:41
26 Sander Carl Triathlon Syd 00:27:50 01:17:29 00:49:06 02:34:25
27 Andersson Johan Trollhättan SOK Triathlon 00:31:02 01:15:52 00:48:11 02:35:05
28 Hooft Erik Stockholmspolisens IF-Triathlonförening 00:26:50 01:17:08 00:54:02 02:38:00
29 Gillberg Lars Fredrikshof IF CK 00:28:42 01:13:12 00:56:35 02:38:29
30 Rodriguez Jonas Stockholm City Triathlon 00:28:18 01:17:46 00:52:41 02:38:45
31 Svärd Lukas Fredrikshof IF CK 00:29:03 01:22:14 00:49:48 02:41:05
32 Linder Håkan Norrköping Triathlon 00:24:34 01:23:58 00:52:41 02:41:13
33 Olgerfelt Christian Qwarnsvedens Triathlonklubb 00:30:56 01:23:03 00:54:08 02:48:07
34 Halonen Henrik Triathlon Väst 00:33:54 01:22:13 00:52:26 02:48:33
35 Pettersson Björn Norrköping Triathlon 00:30:13 01:25:11 00:53:23 02:48:47
36 Pettersson Lennart AXA Sports Club 00:31:22 01:27:11 00:50:55 02:49:28
37 Pätsi Morgan Örebro AIK 00:33:04 01:29:09 00:49:00 02:51:13
38 Krönmark Arvid Stockholm City Triathlon 00:32:44 01:25:04 00:57:25 02:55:13
39 Hirschauer Bernhard Stockholmspolisens IF-Triathlonförening 00:34:27 01:29:54 00:53:46 02:58:07
40 Andersson Simon Trollhättans SOK Triathlon 00:34:07 01:25:47 01:03:50 03:03:44
41 Boll Mike USA 00:34:07 01:33:01 01:03:17 03:10:25
42 Hiulumäki Jarmo Norrköping Triathlon 00:34:51 01:36:35 01:01:57 03:13:23
43 Johansson John IK NocOut.se 00:37:34 01:37:54 01:04:03 03:19:31
999 Boremyr Stefan Qwarnsveden Triathlon 00:30:49 01:21:48 DNF

Tillbaka Tillbaka