Team T&M Halmstad Triathlon 11.3 2013-07-14

399 deltog

Tillbaka Tillbaka
Placering   Efternamn Förnamn Förening Licens Simning T1 60km 90km Cykel T2 v1 v2 v3 v4 V5 Löpning Totaltid
Damer/Flickor Middle distans
1 Johansson Sofia Nödinge 0 0:34:01 0:02:41 2:04:17 0:58:23 3:02:40 0:01:31 0:15:41 0:28:03 0:29:26 0:28:51 0:12:36 1:54:37 5:35:34
2 Blomqvist Maria Triathlon Väst 0 0:28:00 0:03:19 2:11:15 1:04:12 3:15:27 0:02:24 0:16:12 0:27:05 0:27:47 0:28:50 0:12:25 1:52:19 5:41:31
3 Wallin Michaela Stockholm 0 0:33:05 0:02:46 2:09:49 0:59:20 3:09:09 0:01:50 0:18:44 0:30:38 0:32:35 0:30:58 0:13:39 2:06:34 5:53:29
4 Nyberg Trine Kalmar RC Triathlon 0 0:37:30 0:04:52 2:10:20 1:00:59 3:11:19 0:01:18 0:19:26 0:28:59 0:29:28 0:30:07 2:01:30 3:49:30 5:56:31
5 Holmén Maria Ljungby 0 0:28:57 0:07:08 0:42:35 1:04:58 1:47:33 0:02:39 0:17:49 0:31:20 0:33:35 0:35:34 0:15:35 2:13:53 6:12:42
6 Kramer Charlotte 0 0:38:17 0:05:38 3:52:43 3:52:43 0:03:56 0:20:56 0:34:19 0:35:11 0:35:30 0:15:35 2:21:31 7:02:08
999 Häger Glenngård Anna Triathlon Syd 0 0:38:36 0:03:18 2:14:55 1:01:38 3:16:33 0:02:24 0:18:06 0:31:23 0:49:29 DNF
Damer/Flickor Middle distans Masters 35-39
1 Rydlund Maria Kristianstads TriathlonKlubb 4091 0:36:34 0:01:26 1:51:33 0:51:50 2:43:23 0:01:57 0:14:17 0:24:05 0:23:55 0:24:12 0:10:31 1:37:00 5:00:23
2 Trönell Maria IS Göta Friidrott & Triathlon 2345 0:28:14 0:01:25 2:01:53 0:57:02 2:58:55 0:01:25 0:17:30 0:32:00 0:30:40 0:35:18 0:14:05 2:09:33 5:39:37
3 Ekström Maria Elmhults Sportclub 3982 0:32:59 0:03:18 2:13:31 0:59:58 3:13:29 0:01:15 0:17:30 0:29:02 0:30:19 0:30:31 2:00:52 3:48:14 5:51:55
4 Persson Helena Halmstad Triathleterna 4748 0:40:55 0:05:15 2:13:31 1:01:26 3:14:57 0:03:22 0:19:14 0:29:39 0:31:12 0:32:35 0:13:52 2:06:32 6:11:05
Damer/Flickor Middle distans Masters 40-44
1 Wageborn Christine Triathlon Väst 1971 0:30:15 0:01:24 1:51:04 0:53:28 2:44:32 0:01:24 0:14:40 0:25:24 0:26:42 0:27:22 0:12:07 1:46:15 5:03:54
2 Dahlberg Anette AXA Sports Club 3720 0:24:31 0:03:11 2:02:43 0:57:28 3:00:11 0:01:35 0:15:24 0:25:57 0:26:40 0:27:14 0:11:43 1:46:58 5:16:29
3 Elfving Sara Karlskrona Simsällskap 0:30:29 0:02:39 1:58:30 0:59:53 2:58:23 0:02:00 0:17:25 0:28:01 0:29:29 0:29:13 0:12:11 1:56:19 5:29:55
4 Lemurell Malin Triathlon Väst 4834 0:41:22 0:03:22 2:07:23 0:59:18 3:06:41 0:01:39 0:15:07 0:25:04 0:25:20 0:25:36 0:10:57 1:42:04 5:35:14
5 Hjälmered Linda Triathlon Väst 3079 0:46:56 0:01:57 2:21:48 1:00:07 3:21:55 0:02:43 0:17:14 0:27:42 0:28:06 0:27:38 0:11:47 1:52:27 6:06:02
999 Edofsson Mia Team Kungälv IS 3541 0:32:32 0:02:57 2:12:01 0:57:34 3:09:35 0:02:11 0:00:00 DNF
Damer/Flickor Middle distans Masters 45-49
1 issa ann machester triathlon club 0 0:38:26 0:04:00 2:28:08 1:07:49 3:35:57 0:03:05 0:18:21 0:32:26 0:33:29 0:36:07 2:17:28 4:17:51 6:38:58
Damer/Flickor Middle distans Senior
1 Trillelv Lena Halmstad Triathleterna 4725 0:30:01 0:01:35 2:00:27 0:56:35 2:57:02 0:01:39 0:13:05 0:22:20 0:24:03 0:23:15 0:09:49 1:32:32 5:02:53
2 Asp Sara Heleneholms IF Tri Team 4190 0:26:43 0:01:31 1:59:06 0:55:29 2:54:35 0:01:21 0:14:24 0:23:55 0:24:34 0:25:00 0:10:50 1:38:43 5:02:56
3 Andersson Marina Triathlon Väst 3728 0:30:03 0:01:32 1:59:07 0:56:29 2:55:36 0:01:18 0:14:22 0:25:17 0:26:12 0:27:08 1:44:52 3:17:51 5:13:22
4 Agerteg Angelica IK Trasten 0 0:32:48 0:02:47 1:59:09 0:58:38 2:57:47 0:01:52 0:15:58 0:26:25 0:26:22 0:26:46 0:11:40 1:47:11 5:22:28
5 Amundsson Beatrice Stockholmspolisens IF-Triathlonförening 0:33:02 0:02:58 1:51:45 0:53:08 2:44:53 0:01:34 0:15:42 0:31:07 0:30:43 0:30:11 0:13:29 2:01:12 5:23:44
6 Holmén Anneli Team Kungälv IS 3786 0:30:25 0:02:57 2:03:18 0:58:36 3:01:54 0:01:57 0:15:49 0:26:27 0:27:00 0:27:09 0:11:50 1:48:15 5:25:32
7 Gullberg Saga Triathlon Väst 3725 0:28:45 0:03:43 2:01:52 0:59:24 3:01:16 0:02:47 0:16:34 0:26:37 0:27:25 0:27:59 0:12:37 1:51:12 5:27:46
8 Martinsen Uni IK NocOut.se 4081 0:34:30 0:03:37 2:05:13 0:59:54 3:05:07 0:01:46 0:16:10 0:26:57 0:27:47 0:28:30 0:12:35 1:51:59 5:37:03
9 Welsapar Guncha Stockholmspolisens IF-Triathlonförening 3363 0:39:36 0:03:00 2:02:55 0:56:47 2:59:42 0:01:20 0:15:53 0:30:05 0:27:53 0:29:32 1:56:18 3:39:41 5:39:57
10 Martinsen Nina Kalmar RC Triathlon 4807 0:38:21 0:04:20 2:10:07 1:03:31 3:13:38 0:03:51 0:15:27 0:27:47 0:31:10 0:33:08 0:14:13 2:01:45 6:02:00
Damer/Flickor Middle distans tot. Senior & Masters
1 Rydlund Maria Kristianstads TriathlonKlubb 4091 0:36:34 0:01:26 1:51:33 0:51:50 2:43:23 0:01:57 0:14:17 0:24:05 0:23:55 0:24:12 0:10:31 1:37:00 5:00:23
2 Trillelv Lena Halmstad Triathleterna 4725 0:30:01 0:01:35 2:00:27 0:56:35 2:57:02 0:01:39 0:13:05 0:22:20 0:24:03 0:23:15 0:09:49 1:32:32 5:02:53
3 Asp Sara Heleneholms IF Tri Team 4190 0:26:43 0:01:31 1:59:06 0:55:29 2:54:35 0:01:21 0:14:24 0:23:55 0:24:34 0:25:00 0:10:50 1:38:43 5:02:56
4 Wageborn Christine Triathlon Väst 1971 0:30:15 0:01:24 1:51:04 0:53:28 2:44:32 0:01:24 0:14:40 0:25:24 0:26:42 0:27:22 0:12:07 1:46:15 5:03:54
5 Andersson Marina Triathlon Väst 3728 0:30:03 0:01:32 1:59:07 0:56:29 2:55:36 0:01:18 0:14:22 0:25:17 0:26:12 0:27:08 1:44:52 3:17:51 5:13:22
6 Dahlberg Anette AXA Sports Club 3720 0:24:31 0:03:11 2:02:43 0:57:28 3:00:11 0:01:35 0:15:24 0:25:57 0:26:40 0:27:14 0:11:43 1:46:58 5:16:29
7 Agerteg Angelica IK Trasten 0 0:32:48 0:02:47 1:59:09 0:58:38 2:57:47 0:01:52 0:15:58 0:26:25 0:26:22 0:26:46 0:11:40 1:47:11 5:22:28
8 Amundsson Beatrice Stockholmspolisens IF-Triathlonförening 0:33:02 0:02:58 1:51:45 0:53:08 2:44:53 0:01:34 0:15:42 0:31:07 0:30:43 0:30:11 0:13:29 2:01:12 5:23:44
9 Holmén Anneli Team Kungälv IS 3786 0:30:25 0:02:57 2:03:18 0:58:36 3:01:54 0:01:57 0:15:49 0:26:27 0:27:00 0:27:09 0:11:50 1:48:15 5:25:32
10 Gullberg Saga Triathlon Väst 3725 0:28:45 0:03:43 2:01:52 0:59:24 3:01:16 0:02:47 0:16:34 0:26:37 0:27:25 0:27:59 0:12:37 1:51:12 5:27:46
11 Elfving Sara Karlskrona Simsällskap 0:30:29 0:02:39 1:58:30 0:59:53 2:58:23 0:02:00 0:17:25 0:28:01 0:29:29 0:29:13 0:12:11 1:56:19 5:29:55
12 Lemurell Malin Triathlon Väst 4834 0:41:22 0:03:22 2:07:23 0:59:18 3:06:41 0:01:39 0:15:07 0:25:04 0:25:20 0:25:36 0:10:57 1:42:04 5:35:14
13 Martinsen Uni IK NocOut.se 4081 0:34:30 0:03:37 2:05:13 0:59:54 3:05:07 0:01:46 0:16:10 0:26:57 0:27:47 0:28:30 0:12:35 1:51:59 5:37:03
14 Trönell Maria IS Göta Friidrott & Triathlon 2345 0:28:14 0:01:25 2:01:53 0:57:02 2:58:55 0:01:25 0:17:30 0:32:00 0:30:40 0:35:18 0:14:05 2:09:33 5:39:37
15 Welsapar Guncha Stockholmspolisens IF-Triathlonförening 3363 0:39:36 0:03:00 2:02:55 0:56:47 2:59:42 0:01:20 0:15:53 0:30:05 0:27:53 0:29:32 1:56:18 3:39:41 5:39:57
16 Ekström Maria Elmhults Sportclub 3982 0:32:59 0:03:18 2:13:31 0:59:58 3:13:29 0:01:15 0:17:30 0:29:02 0:30:19 0:30:31 2:00:52 3:48:14 5:51:55
17 Martinsen Nina Kalmar RC Triathlon 4807 0:38:21 0:04:20 2:10:07 1:03:31 3:13:38 0:03:51 0:15:27 0:27:47 0:31:10 0:33:08 0:14:13 2:01:45 6:02:00
18 Hjälmered Linda Triathlon Väst 3079 0:46:56 0:01:57 2:21:48 1:00:07 3:21:55 0:02:43 0:17:14 0:27:42 0:28:06 0:27:38 0:11:47 1:52:27 6:06:02
19 Persson Helena Halmstad Triathleterna 4748 0:40:55 0:05:15 2:13:31 1:01:26 3:14:57 0:03:22 0:19:14 0:29:39 0:31:12 0:32:35 0:13:52 2:06:32 6:11:05
20 issa ann machester triathlon club 0 0:38:26 0:04:00 2:28:08 1:07:49 3:35:57 0:03:05 0:18:21 0:32:26 0:33:29 0:36:07 2:17:28 4:17:51 6:38:58
999 Edofsson Mia Team Kungälv IS 3541 0:32:32 0:02:57 2:12:01 0:57:34 3:09:35 0:02:11 0:00:00 DNF
Damer/Flickor Propagandastafett. / Relay
1 Carlfjord Salli Halmstad 0:25:58 0:01:11 2:20:02 1:06:33 3:26:35 0:01:04 0:15:20 0:25:17 0:25:51 0:26:05 0:11:44 1:44:17 5:39:11
Herrar/Pojkar Middle distans
1 Borg Simon Sigtuna-Märsta-Arlanda CK (SMACK) 0 0:28:20 0:01:37 1:43:30 0:49:30 2:33:00 0:01:34 0:13:16 0:22:17 0:22:21 0:23:01 0:10:44 1:31:39 4:36:15
2 Nilsbo Magnus Älta 0 0:32:02 0:02:56 1:40:13 0:46:39 2:26:52 0:00:59 0:13:51 0:23:44 0:23:41 0:23:34 0:09:53 1:34:43 4:37:35
3 Andersson Riccard Triathlon Syd 0 0:27:05 0:01:58 1:48:06 0:50:49 2:38:55 0:00:58 0:12:33 0:20:56 0:22:22 0:23:11 0:09:55 1:28:57 4:37:58
4 Überbacher Fredrik Varberg 0 0:32:15 0:02:47 1:49:43 0:49:45 2:39:28 0:01:34 0:12:17 0:21:01 0:21:12 0:21:48 0:09:44 1:26:02 4:42:11
5 Brolin Daniel Team Kungälv IS 0 0:32:16 0:01:37 1:47:08 0:49:44 2:36:52 0:01:04 0:13:38 0:22:44 0:23:19 0:23:49 0:10:32 1:34:02 4:45:55
6 Tynnerstål Jonas Team AT 0 0:31:23 0:01:48 1:43:10 0:49:08 2:32:18 0:00:53 0:15:37 0:24:15 0:24:33 0:24:41 0:10:38 1:39:44 4:46:10
7 larsen victor Stockholmspolisens IF-Triathlonförening 0 0:31:24 0:02:27 1:53:31 0:53:06 2:46:37 0:01:51 0:12:49 0:21:25 0:21:01 0:21:20 0:09:17 1:25:52 4:48:15
8 Berggren Johan Kalmar RC Triathlon 0 0:32:22 0:01:48 1:47:41 0:51:03 2:38:44 0:01:29 0:13:57 0:23:33 0:24:46 0:26:14 0:11:21 1:39:51 4:54:18
9 Lucchesi Roberto Älvängen 0 0:30:46 0:02:09 1:48:09 0:49:52 2:38:01 0:01:06 0:14:20 0:24:57 0:25:25 0:26:53 0:10:58 1:42:33 4:54:40
10 Roos David Lund 0 0:28:06 0:02:01 1:53:02 0:53:58 2:47:00 0:01:33 0:14:06 0:23:25 0:24:09 0:24:48 0:11:01 1:37:29 4:56:13
11 Ohlsson Håkan Heleneholms IF Tri Team 0 0:27:31 0:02:28 1:51:44 0:53:11 2:44:55 0:01:25 0:13:43 0:23:30 0:25:18 0:27:20 0:12:07 1:41:58 4:58:19
12 Marshall Matthew 0 0:30:49 0:01:37 1:48:15 0:52:57 2:41:12 0:01:53 0:14:30 0:24:59 0:25:46 0:26:18 0:11:18 1:42:51 4:58:27
13 Walldén Johan Kalmar RC Triathlon 0 0:33:10 0:02:22 1:47:42 0:51:20 2:39:02 0:02:48 0:14:48 0:24:40 0:24:43 0:25:46 0:11:24 1:41:21 4:58:47
14 Axheden Ola Falkenberg 0 0:30:07 0:03:32 1:51:44 0:55:32 2:47:16 0:01:52 0:14:04 0:23:50 0:24:23 0:26:54 0:10:57 1:40:08 5:02:59
15 Karlsson Björn Hässleholm 0 0:30:21 0:02:44 1:54:37 0:55:47 2:50:24 0:01:18 0:16:51 0:25:15 0:24:44 0:25:14 1:43:16 3:15:20 5:08:04
16 Feltendahl Torbjörn Kalmar RC Triathlon 0 0:34:16 0:03:16 1:50:53 0:52:26 2:43:19 0:01:42 0:15:42 0:26:13 0:26:10 0:26:13 0:11:15 1:45:33 5:08:09
17 Aronsson Håkan Uddevalla SK 0 0:33:27 0:01:58 1:55:06 0:53:31 2:48:37 0:02:03 0:15:04 0:24:16 0:25:07 0:26:16 0:11:56 1:42:39 5:08:48
18 Ekfors Håkan Björnstorps IF 0 0:32:08 0:01:33 1:55:55 0:55:20 2:51:15 0:01:26 0:14:21 0:24:35 0:25:15 0:26:56 0:12:22 1:43:29 5:09:53
19 Jonsson Peter TEAM PL 0 0:29:03 0:05:01 1:55:32 0:56:57 2:52:29 0:02:15 0:14:27 0:25:07 0:25:35 0:25:21 0:11:06 1:41:36 5:10:28
20 Yllner Mikael Heleneholms IF Tri Team 0 0:32:17 0:03:13 1:54:44 0:52:59 2:47:43 0:01:38 0:15:03 0:25:56 0:26:19 0:27:16 0:11:36 1:46:10 5:11:06
21 Bryngelsson Oscar göteborg 0 0:41:00 0:03:37 1:45:04 0:51:20 2:36:24 0:02:37 0:15:23 0:25:20 0:25:37 0:28:33 0:12:47 1:47:40 5:11:23
22 Holmén Reine Team Kungälv IS 0 0:37:17 0:03:06 1:48:48 0:52:52 2:41:40 0:02:47 0:15:17 0:27:50 0:26:57 0:27:53 0:11:49 1:49:46 5:14:39
23 Kristensson Peter Öxabäck VIK 0 0:31:48 0:01:35 1:58:03 0:59:11 2:57:14 0:03:13 0:14:52 0:25:31 0:25:01 0:25:01 0:11:06 1:41:31 5:15:25
24 Lidetun Per Halmstad 0 0:38:14 0:06:32 1:59:04 0:54:58 2:54:02 0:03:52 0:13:40 0:22:57 0:23:52 0:23:56 0:10:29 1:34:54 5:17:37
25 Gunnarsson Johannes Göteborg 0 0:31:35 0:02:00 1:54:24 0:53:54 2:48:18 0:01:11 0:14:35 0:25:44 0:27:43 0:31:48 0:14:53 1:54:43 5:17:50
26 Lendrop Peter Team Blekinge Löparförening 0 0:30:59 0:04:16 1:58:24 0:54:40 2:53:04 0:03:24 0:16:48 0:25:52 0:25:58 0:26:06 0:11:26 1:46:10 5:17:57
27 Svantesson Christer Vi som springer LLK 0 0:40:45 0:03:16 1:53:42 0:53:24 2:47:06 0:02:32 0:15:00 0:26:21 0:26:06 0:26:25 0:11:07 1:44:59 5:18:42
28 Bergkvist Erik C.A. 727 Triathlon 3688 0:28:08 0:03:16 1:49:45 0:54:40 2:44:25 0:01:58 0:16:38 0:30:16 0:30:25 0:31:04 0:12:44 2:01:07 5:18:58
29 Furelid Robert Furans asfaltsgnuggare 0 0:33:20 0:02:25 2:00:20 0:55:20 2:55:40 0:02:09 0:15:45 0:25:43 0:26:27 0:26:05 0:11:23 1:45:23 5:19:02
30 Finnhult Rasmus Södra Sandby 0 0:43:20 0:02:56 1:53:31 0:52:53 2:46:24 0:02:21 0:16:00 0:25:18 0:26:06 0:26:12 0:11:21 1:44:57 5:20:02
31 Wallenius Ville Team Jellyfish 0 0:30:31 0:03:32 1:52:59 0:55:41 2:48:40 0:01:41 0:16:02 0:27:32 0:29:26 0:31:00 0:13:08 1:57:08 5:21:37
32 olsson roger Karlshamns Simklubb 0 0:32:09 0:02:40 1:49:59 0:51:18 2:41:17 0:02:27 0:18:24 0:31:20 0:30:50 0:30:57 0:13:49 2:05:20 5:23:56
33 Jutterdal Ludvig Räddningstjänsten Syd 0 0:31:24 0:02:29 2:00:22 0:57:04 2:57:26 0:01:16 0:16:02 0:26:48 0:27:35 0:29:05 0:13:09 1:52:39 5:25:17
34 Skog Magnus Stockholm 0 0:38:20 0:01:47 2:02:57 0:57:48 3:00:45 0:01:20 0:15:15 0:26:06 0:26:49 0:25:13 1:44:30 3:17:53 5:26:44
35 Rask Erik Warberg Adventure Racers 0 0:36:17 0:02:08 2:06:19 0:58:19 3:04:38 0:03:50 0:14:47 0:24:06 0:25:03 0:25:07 0:10:44 1:39:47 5:26:45
36 Dahlgren Dennis 0 0:37:33 0:05:09 2:04:44 0:57:39 3:02:23 0:02:42 0:14:27 0:24:05 0:25:18 0:24:57 0:10:53 1:39:40 5:27:32
37 Rekonius Mattias Triathlon Väst 4800 0:35:37 0:04:00 1:53:17 0:52:20 2:45:37 0:03:34 0:19:02 0:29:45 0:29:11 0:29:12 1:59:03 3:46:13 5:27:53
38 Stomrud Erik Kalmar 0 0:32:48 0:03:49 2:05:39 0:59:49 3:05:28 0:02:19 0:15:34 0:27:00 0:27:31 0:28:13 0:13:03 1:51:21 5:35:48
39 Tivenin Olivier 0 0:31:59 0:02:25 2:06:46 1:00:27 3:07:13 0:01:28 0:16:50 0:26:50 0:27:24 0:29:47 0:12:39 1:53:30 5:36:40
40 Sandqvist Ajse Karpen Perstorp 0 0:33:39 0:02:50 2:04:23 0:58:20 3:02:43 0:01:55 0:16:55 0:27:07 0:28:42 0:29:47 0:13:13 1:55:44 5:36:56
41 håkansson fredrik Heleneholms IF Tri Team 0 0:33:12 0:02:30 2:04:53 0:58:49 3:03:42 0:01:01 0:15:30 0:27:41 0:29:19 0:30:55 0:13:40 1:57:05 5:37:35
42 Johansson Robert Halmstad MTB 0 0:35:58 0:05:43 2:02:28 0:56:16 2:58:44 0:01:48 0:14:40 0:26:25 0:29:47 0:31:13 0:14:36 1:56:41 5:38:58
43 Norrman Andreas Halmstad 0 0:35:27 0:03:00 2:04:41 0:57:03 3:01:44 0:01:21 0:16:49 0:29:13 0:29:20 0:29:53 1:58:09 3:43:24 5:39:43
44 Blomgren Ola IS Göta Friidrott & Triathlon 4717 0:33:58 0:06:19 2:04:48 0:57:15 3:02:03 0:03:16 0:16:55 0:28:04 0:28:25 0:28:51 0:12:33 1:54:48 5:40:27
45 Andersson Carl Triathlon Väst 0 0:34:00 0:02:06 2:03:00 1:01:15 3:04:15 0:01:19 0:15:22 0:26:49 0:31:06 0:31:49 2:00:04 3:45:10 5:40:28
46 Bertrand Giorgi 0 0:32:34 0:02:57 2:24:19 0:56:36 3:20:55 0:02:09 0:16:02 0:24:29 0:24:37 0:25:42 0:11:22 1:42:12 5:40:52
47 Josefsson Fredrik Visinge Atleterna 0 0:32:58 0:03:20 2:10:34 1:02:00 3:12:34 0:02:12 0:14:45 0:25:36 0:27:14 0:29:32 0:13:40 1:50:47 5:41:54
48 Klaesson Örjan Mölndal 0 0:38:31 0:02:41 2:07:34 1:02:04 3:09:38 0:01:27 0:16:29 0:26:04 0:26:45 0:28:16 0:12:44 1:50:18 5:42:40
49 Melin Tomas Triathlon Väst 0 0:35:09 0:05:37 2:02:55 0:56:31 2:59:26 0:03:17 0:16:14 0:29:08 0:30:19 0:30:40 0:13:08 1:59:29 5:43:03
50 Schill Urban Lomma 0 0:38:56 0:02:17 2:04:28 0:57:34 3:02:02 0:02:14 0:16:14 0:29:49 0:30:20 0:29:02 0:12:45 1:58:10 5:43:43
51 Giertz Gustav Peab IF 0 0:31:07 0:03:00 1:55:03 0:54:56 2:49:59 0:04:20 0:17:15 0:31:52 0:35:55 0:35:25 2:15:41 4:16:08 5:44:08
52 johansson ulf Peab IF 0 0:32:35 0:03:49 2:12:29 1:01:08 3:13:37 0:01:31 0:15:28 0:27:43 0:28:02 0:28:41 0:12:47 1:52:41 5:44:16
53 Nilsson Pär Nacka 0 0:36:26 0:03:38 0:42:24 1:03:41 1:46:05 0:02:09 0:15:12 0:26:02 0:26:58 0:28:05 0:12:28 1:48:45 5:47:02
54 Schubert Johan MAQS Law Firm Advokatbyrå 0 0:34:33 0:02:53 2:04:36 0:59:42 3:04:18 0:01:17 0:18:18 0:30:12 0:31:18 0:32:28 2:06:07 3:58:23 5:49:10
55 Nyberg Magnus Kalmar RC Triathlon 0 0:34:26 0:04:06 1:57:15 0:55:24 2:52:39 0:04:03 0:49:47 0:32:57 0:37:33 0:14:48 2:15:05 5:50:23
56 Sundling Viktor 0 0:37:37 0:03:30 2:04:45 0:58:34 3:03:19 0:03:32 0:18:00 0:29:09 0:29:54 0:31:08 0:14:18 2:02:29 5:50:33
57 Nilsson Mattias 0 0:39:24 0:04:36 2:11:48 1:01:12 3:13:00 0:03:08 0:14:34 0:24:58 0:26:47 0:31:07 0:13:37 1:51:03 5:51:14
58 Holmkvist Jonas Halmstad 0 0:39:53 0:03:32 1:51:38 0:53:53 2:45:31 0:02:17 0:19:02 0:35:02 0:35:51 0:35:15 0:15:05 2:20:15 5:51:31
59 Alburg Linus Växjö AIS/Skidor/Triathlon 0 0:34:05 0:01:52 2:06:59 1:02:01 3:09:00 0:01:17 0:16:27 0:27:26 0:29:32 0:35:35 2:06:05 3:55:05 5:52:21
60 Wiklander Dan Stöcke TS Järnet 0 0:35:51 0:04:00 2:14:29 1:01:40 3:16:09 0:01:44 0:16:40 0:29:00 0:29:28 0:30:08 1:58:45 3:44:01 5:56:31
61 Öhrvik Johannes Göteborg 0 0:36:04 0:04:48 2:09:16 1:02:14 3:11:30 0:02:48 0:15:07 0:28:41 0:31:33 0:33:10 0:13:45 2:02:16 5:57:30
62 Gunnarsson Reine 0 0:30:52 0:02:23 2:07:14 1:00:46 3:08:00 0:01:38 0:17:51 0:30:37 0:33:27 0:36:17 0:16:26 2:14:38 5:57:36
63 Högberg Johan Göteborg 0 0:33:48 0:03:11 2:12:01 1:04:58 3:16:59 0:02:23 0:16:29 0:29:09 0:31:29 0:33:25 0:14:06 2:04:38 6:01:03
64 Maxence Pierre-Andre 0 0:45:16 0:04:18 3:28:48 3:28:48 0:01:45 0:14:42 0:24:44 0:25:14 0:25:15 0:11:03 1:40:58 6:01:09
65 Esmieu Quentin IS Göta Friidrott & Triathlon 0 0:28:48 0:02:57 2:04:22 1:01:45 3:06:07 0:01:36 0:16:29 0:34:43 0:37:07 0:37:34 0:17:37 2:23:30 6:03:02
66 Herrera Pepe Stockholm City Triathlon 0 0:33:07 0:02:30 2:11:24 1:01:33 3:12:57 0:01:56 0:17:08 0:31:02 0:33:11 0:36:03 0:16:12 2:13:36 6:04:10
67 Carlsson Björn Göteborg 0 0:40:28 0:02:47 2:17:28 1:05:22 3:22:50 0:02:53 0:16:12 0:28:07 0:28:26 0:29:55 0:13:39 1:56:19 6:05:22
68 Calvert Christian Harplinge 0 0:38:08 0:04:20 0:43:41 1:08:39 1:52:20 0:03:19 0:17:23 0:28:40 0:29:05 0:28:43 0:12:57 1:56:48 6:11:33
69 Karlsson Peter Glommen 0 0:34:39 0:05:41 2:14:54 1:05:47 3:20:41 0:04:03 0:17:17 0:28:13 0:31:14 0:36:19 0:15:53 2:08:56 6:14:04
70 Flöe Niklas Borås 0 0:36:18 0:03:29 0:45:09 1:10:23 1:55:32 0:02:17 0:17:11 0:29:17 0:31:38 0:34:03 0:16:03 2:08:12 6:16:23
71 Losada Ovidio Team Triathlon & Multisport 0 0:44:43 0:07:48 1:00:37 1:00:07 2:00:44 0:03:35 0:17:56 0:29:33 0:34:11 0:35:53 0:14:39 2:12:12 6:25:30
72 Markborn Carl-Adam Försvarets SK 0 0:41:32 0:05:10 2:14:55 2:14:55 0:03:25 0:16:17 0:29:09 0:30:23 0:30:15 0:13:27 1:59:31 6:33:13
73 Alard Rikard Triathlon Väst 0 0:38:16 0:05:36 2:19:06 1:12:41 3:31:47 0:02:51 0:18:38 0:32:57 0:36:50 0:38:06 0:17:21 2:23:52 6:42:27
74 Lundin Lars Karpen Perstorp 0 0:41:17 0:04:28 2:26:10 1:12:20 3:38:30 0:05:00 0:21:36 0:34:42 0:35:55 0:36:33 0:15:22 2:24:08 6:53:26
75 Kastenman Stefan Hills GCC 0 0:45:48 0:07:19 2:25:03 2:25:03 0:02:23 0:26:54 0:32:20 0:31:42 0:33:19 0:14:53 2:19:08 6:56:42
999 Bunke Måns 0 0:27:27 0:02:22 2:26:04 1:08:50 3:34:54 0:02:25 0:18:21 0:33:30 0:51:51 DNF
999 Kossenjans Michael AstraZeneca IF 0 0:36:45 0:02:12 2:15:54 1:01:52 3:17:46 0:46:06 0:00:00 DNF
999 Nilsson Andreas IS Göta Friidrott & Triathlon 4465 0:40:35 0:03:15 2:08:40 1:01:17 3:09:57 0:02:31 0:14:47 0:24:23 0:25:53 1:05:03 DNF
999 Poulsen Olof Halmstad 0 0:50:09 0:03:23 2:23:31 2:23:31 0:02:52 0:29:02 0:29:02 DNF
999 Besker Johannes Triathlon Väst 0 0:34:07 0:03:44 1:58:52 0:58:34 2:57:26 0:02:28 0:21:37 0:27:28 0:49:05 DNF
Herrar/Pojkar Middle distans Masters 35-39
1 Kalén Magnus Kalmar RC Triathlon 0 00:25:43 00:01:21 01:43:31 00:47:06 02:30:37 00:01:28 00:13:35 00:22:04 00:22:52 00:23:17 00:10:06 01:31:54 04:31:07
2 Gustafsson Markus SOK Knallen 4825 00:32:17 00:02:16 01:44:35 00:47:38 02:32:13 00:01:26 00:12:55 00:20:57 00:20:59 00:21:00 00:09:17 01:25:08 04:33:23
3 Stagling Mikael IS Göta Friidrott & Triathlon 4471 00:30:00 00:01:54 01:48:03 00:51:31 02:39:34 00:01:44 00:12:43 00:20:29 00:21:07 00:22:24 00:10:00 01:26:43 04:39:59
4 Österberg Jacob 338 Småland Triathlon & MSF 3579 00:27:52 00:01:15 01:48:04 00:49:25 02:37:29 00:01:28 00:14:16 00:22:49 00:23:08 00:22:33 00:09:46 01:32:32 04:40:41
5 Röök Fredrik AXA Sports Club 2405 00:25:51 00:01:26 01:47:58 00:49:33 02:37:31 00:01:04 00:14:30 00:24:44 00:24:09 00:24:04 00:10:25 01:37:52 04:43:49
6 Porshult Jonas Team Blekinge Löparförening 3709 00:30:08 00:02:08 01:48:20 00:51:43 02:40:03 00:00:51 00:12:59 00:21:57 00:22:46 00:23:09 00:09:59 01:30:50 04:44:04
7 Johansson Patrik AXA Sports Club 4048 00:28:30 00:01:04 01:45:10 00:48:16 02:33:26 00:01:01 00:14:34 00:24:26 00:24:51 00:25:59 00:11:22 01:41:12 04:45:18
8 Persson Nicklas Team Triathlon & Multisport 0 00:34:08 00:02:23 01:43:23 00:48:42 02:32:05 00:01:27 00:15:48 00:26:46 00:23:02 00:21:59 00:09:03 01:36:38 04:46:46
9 Arnerup Rickard Stockholmspolisens IF-Triathlonförening 3458 00:27:22 00:02:28 01:49:17 00:52:16 02:41:33 00:01:42 00:14:13 00:23:36 00:24:16 00:24:53 00:11:10 01:38:08 04:51:16
10 Lassila Jani SOK Knallen 4754 00:30:45 00:01:35 01:50:30 00:52:20 02:42:50 00:01:08 00:13:51 00:23:25 00:23:52 00:23:47 00:10:01 01:34:56 04:51:19
11 Olsson Andreas IS Göta Friidrott & Triathlon 4423 00:30:52 00:04:00 01:49:28 00:51:07 02:40:35 00:01:09 00:13:30 00:23:11 00:24:08 00:24:21 01:35:41 03:00:51 04:52:19
12 Hansson Nicklas Triathlon Väst 3901 00:30:19 00:01:45 01:46:22 00:49:36 02:35:58 00:01:07 00:14:56 00:24:40 00:25:38 00:26:02 00:12:02 01:43:18 04:52:30
13 Ivarsson Henry IK NocOut.se 0 00:34:10 00:01:33 01:48:35 00:50:46 02:39:21 00:00:55 00:14:16 00:24:04 00:24:32 00:25:10 00:11:30 01:39:32 04:55:35
14 Teahan Corey Triathlon Syd 3758 00:28:18 00:02:19 01:49:43 00:53:41 02:43:24 00:01:35 00:14:11 00:24:11 00:29:07 00:31:19 00:10:26 01:49:14 05:04:55
15 Larsson Tobias AXA Soprt sclub 00:32:11 00:01:34 01:56:34 00:55:31 02:52:05 00:01:09 00:13:39 00:24:05 00:24:13 00:25:19 00:10:54 01:38:10 05:05:14
16 Geideby Björn AXA Sports Club 0 00:34:06 00:02:55 01:52:20 00:51:13 02:43:33 00:02:39 00:15:19 00:26:15 00:27:23 00:26:08 00:10:47 01:45:52 05:09:10
17 Ekström Fredrik Elmhults Sportclub 3981 00:32:50 00:04:00 01:52:48 00:54:41 02:47:29 00:01:42 00:14:56 00:25:11 00:25:51 00:26:16 01:43:40 03:15:54 05:09:42
18 Aronsson Marcus AXA Sports Club 4097 00:35:48 00:02:45 01:50:26 00:53:15 02:43:41 00:01:19 00:15:05 00:30:24 00:31:38 00:25:17 00:10:46 01:53:10 05:16:47
19 Petersson Roger Triathlon Väst 4709 00:27:22 00:04:00 01:43:12 00:48:36 02:31:48 00:02:12 00:16:16 00:28:41 00:34:56 00:37:23 02:13:03 04:10:19 05:18:27
20 Lilja Per Heleneholms IF Tri Team 4823 00:37:18 00:02:31 01:56:00 00:54:48 02:50:48 00:01:38 00:13:01 00:23:38 00:26:35 00:30:21 00:12:41 01:46:16 05:18:35
21 Tengberg Daniel CrispTeam i Malmö 0 00:30:39 00:02:39 01:55:08 00:55:17 02:50:25 00:02:02 00:16:39 00:26:01 00:29:20 00:33:38 00:13:46 01:59:24 05:25:14
22 Fors Roger Klubb Sisu Multisport & Triathlon 3914 00:32:10 00:04:00 01:55:58 00:54:58 02:50:56 00:01:51 00:17:31 00:27:34 00:28:59 00:30:43 01:57:37 03:42:24 05:26:37
23 Wikmark Christer Stockholm City Triathlon 3125 00:29:00 00:01:22 02:06:11 00:56:45 03:02:56 00:01:16 00:17:00 00:27:55 00:27:50 00:28:23 00:11:33 01:52:41 05:27:18
24 Ortner Kristian CrispTeam i Malmö 0 00:38:50 00:04:00 02:00:57 00:57:16 02:58:13 00:02:26 00:15:26 00:25:00 00:25:29 00:28:31 00:13:09 01:47:35 05:31:08
25 Kjellsson Andreas Karlskrona Simsällskap 2954 00:32:55 00:03:24 02:03:56 00:57:51 03:01:47 00:02:26 00:16:08 00:28:16 00:28:55 00:30:50 00:13:48 01:57:57 05:38:35
Herrar/Pojkar Middle distans Masters 40-44
1 Lundqvist Mattias Triathlon Väst 3809 00:32:20 00:01:49 01:32:29 00:43:25 02:15:54 00:01:00 00:12:44 00:20:55 00:21:55 00:22:02 00:09:35 01:27:11 04:18:20
2 crona ragnar Triathlon Väst 0 00:27:13 00:01:34 01:43:14 00:47:21 02:30:35 00:00:55 00:12:42 00:20:55 00:20:59 00:21:07 00:09:34 01:25:17 04:25:37
3 Hjälmered Mattias Triathlon Väst 3078 00:28:27 00:02:21 01:40:22 00:46:08 02:26:30 00:01:27 00:13:44 00:22:12 00:22:40 00:23:03 00:09:41 01:31:20 04:30:11
4 Lindkvist Jonas Frostamultisport 1951 00:27:17 00:01:14 01:45:10 00:50:15 02:35:25 00:01:17 00:13:32 00:22:51 00:23:58 00:24:17 00:10:41 01:35:19 04:40:35
5 Forss Magnus Triathlon Väst 4396 00:28:42 00:01:11 01:51:03 00:51:36 02:42:39 00:01:05 00:13:20 00:22:17 00:23:05 00:23:48 00:10:20 01:32:50 04:46:31
6 Ewing Jonas Kalmar RC Triathlon 4096 00:32:36 00:01:18 01:44:17 00:48:09 02:32:26 00:09:36 00:06:02 00:23:45 00:25:25 00:26:01 00:11:07 01:32:20 04:48:20
7 Alexandersson Marcus Glasriket RC 4904 00:31:10 00:02:06 01:48:28 00:50:28 02:38:56 00:01:17 00:13:49 00:23:39 00:23:59 00:24:20 01:36:47 03:02:34 04:50:18
8 Ringström Magnus Solvikingarna 4150 00:27:45 00:02:30 01:49:42 00:52:19 02:42:01 00:02:20 00:14:48 00:23:02 00:23:22 00:24:57 00:10:26 01:36:35 04:51:15
9 franks paul Bjäre Triathlon 0 00:27:14 00:01:18 01:50:01 00:51:54 02:41:55 00:01:26 00:14:19 00:24:03 00:25:04 00:26:08 00:11:13 01:40:47 04:52:44
10 Edofsson Martin Team Kungälv IS 3542 00:32:14 00:03:33 01:46:37 00:49:57 02:36:34 00:01:32 00:14:54 00:24:47 00:25:37 00:25:41 00:11:12 01:42:11 04:56:10
11 Granfors Johan Triathlon Väst 1945 00:28:29 00:04:00 01:52:29 00:52:29 02:44:58 00:01:53 00:15:15 00:24:19 00:24:39 00:24:29 01:39:03 03:07:45 04:58:27
12 Björk Joakim Heleneholms IF Tri Team 4631 00:35:26 00:02:38 01:50:47 00:52:27 02:43:14 00:02:22 00:13:58 00:23:27 00:23:44 00:23:40 00:10:13 01:35:02 04:58:47
13 Lindell Mattias KFUM cykelklubb 4417 00:33:48 00:02:21 01:54:35 00:53:46 02:48:21 00:01:51 00:14:18 00:23:21 00:23:45 00:24:28 00:10:58 01:36:50 05:03:15
14 Svensson Jörgen Kalmar RC Triathlon 4816 00:30:52 00:02:27 01:53:23 00:55:58 02:49:21 00:01:33 00:15:55 00:23:27 00:24:18 00:24:52 00:10:53 01:39:25 05:03:40
15 Olsson Jonas 0 00:31:42 00:03:41 01:50:47 00:52:06 02:42:53 00:02:05 00:14:58 00:26:28 00:26:38 00:27:16 00:11:21 01:46:41 05:07:06
16 Ahlqvist Henrik Kalmar RC Triathlon 4696 00:30:41 00:01:50 01:45:39 00:49:16 02:34:55 00:01:11 00:16:27 00:28:04 00:30:18 00:31:02 00:13:29 01:59:20 05:08:01
17 Alexandersson Martin Triathlon Väst 1780 00:30:23 00:02:04 01:49:53 00:51:51 02:41:44 00:03:13 00:15:14 00:27:47 00:29:17 00:30:00 00:12:34 01:54:52 05:12:20
18 Sundgren Pelle Kalmar RC Triathlon 4729 00:39:15 00:02:14 01:52:29 00:52:20 02:44:49 00:01:25 00:15:05 00:26:28 00:26:38 00:26:30 00:11:09 01:45:50 05:13:37
19 Marklund Peter Kalmar RC Triathlon 4662 00:30:42 00:02:43 01:51:26 00:52:00 02:43:26 00:02:09 00:15:46 00:26:34 00:28:20 00:30:50 00:13:52 01:55:22 05:14:26
20 Axelsson Anders IS Göta Friidrott & Triathlon 4699 00:35:50 00:02:45 01:58:10 00:54:15 02:52:25 00:02:04 00:15:20 00:24:38 00:25:02 00:26:08 00:11:53 01:43:01 05:16:09
21 Lageson Magnus Idrottsklubben Wilske 2150 00:32:08 01:54:25 00:52:44 02:47:09 02:02:37 02:02:37 05:21:55
22 Landin Jonas Kalmar RC Triathlon 4730 00:31:25 00:02:40 01:58:07 00:58:17 02:56:24 00:02:33 00:16:05 00:25:54 00:27:30 00:27:22 00:12:17 01:49:08 05:22:13
23 Helin Johan Triathlon Väst 3698 00:40:51 00:03:36 01:56:08 00:54:33 02:50:41 00:02:41 00:15:18 00:27:05 00:25:44 00:26:42 00:11:01 01:45:50 05:23:44
24 Sjöstrand Mattias Triathlon Väst 0 00:33:25 00:02:30 02:02:13 00:58:41 03:00:54 00:01:34 00:14:37 00:26:57 00:30:34 00:31:19 00:12:38 01:56:05 05:34:32
25 jansson patrik SONY 00:29:55 00:04:00 02:02:49 00:58:56 03:01:45 00:01:21 00:16:20 00:28:27 00:30:09 00:31:08 00:14:09 02:00:13 05:37:17
26 Eskilander Stephan Triathlon Syd 4715 00:38:44 00:03:17 02:08:47 01:01:14 03:10:01 00:02:04 00:17:50 00:25:21 00:26:20 00:26:27 00:11:12 01:47:10 05:41:20
27 Sjöberg Jens Stockholmspolisens IF-Triathlonförening 3391 00:32:25 00:03:06 01:58:47 00:57:09 02:55:56 00:01:33 00:18:30 00:32:40 00:34:05 00:35:37 00:15:49 02:16:41 05:49:45
Herrar/Pojkar Middle distans Masters 45-49
1 Johansson Fredrik Stockholmspolisens IF-Triathlonförening 3029 00:24:45 00:04:00 01:41:42 00:47:20 02:29:02 00:01:21 00:13:41 00:21:44 00:21:53 00:22:12 01:29:14 02:48:44 04:28:24
2 Rimén Anders Triathlon Väst 1961 00:31:33 00:01:41 01:47:29 00:51:59 02:39:28 00:01:12 00:13:50 00:22:09 00:22:47 00:22:57 01:31:36 02:53:19 04:45:31
3 Åkerman Lars Triathlon Syd 2145 00:31:58 00:02:58 01:47:44 00:51:10 02:38:54 00:01:31 00:13:49 00:22:11 00:22:31 00:22:44 00:10:14 01:31:29 04:46:54
4 Wallin Jan IK Fyris/Triathlon 2499 00:29:49 00:02:54 01:48:37 00:51:28 02:40:05 00:02:08 00:14:01 00:22:53 00:23:34 00:24:45 00:10:57 01:36:10 04:51:10
5 Milewski Jarek Triathlon Syd 3652 00:30:06 00:01:52 01:43:41 00:49:14 02:32:55 00:01:37 00:15:33 00:25:56 00:26:48 00:27:15 00:11:34 01:47:06 04:53:39
6 Lemurell Stefan Solvikingarna 0 00:34:06 00:01:21 01:50:48 00:55:01 02:45:49 00:01:10 00:12:40 00:21:20 00:24:28 00:24:15 00:10:30 01:33:13 04:55:45
7 Strömsten Magnus Triathlon Syd 2947 00:32:46 00:02:46 01:43:08 00:50:01 02:33:09 00:01:42 00:18:09 00:23:55 00:25:00 00:26:25 00:12:44 01:46:13 04:56:41
8 Bengtsson Robert Varbergs Sim 2967 00:28:24 00:01:41 01:56:26 00:55:30 02:51:56 00:01:57 00:14:14 00:23:34 00:28:10 00:26:46 00:11:53 01:44:37 05:08:39
9 ratcliffe david Manchester Triathlon Club 0 00:27:09 00:02:33 01:53:24 00:55:32 02:48:56 00:01:50 00:15:45 00:26:12 00:26:39 00:39:34 01:48:10 05:08:41
10 Andersson Tony Triathlon Syd 3658 00:41:50 00:02:38 01:49:34 00:49:57 02:39:31 00:02:00 00:14:49 00:25:08 00:25:28 00:25:56 01:45:26 03:16:47 05:09:26
11 Frisk Fredrik Triathlon Syd 2325 00:30:09 00:02:06 01:55:02 00:57:17 02:52:19 00:02:06 00:15:24 00:25:04 00:26:16 00:30:35 00:18:47 01:56:06 05:22:49
12 Bellring Peter AXA Sports Club 3985 00:40:15 00:03:02 01:51:44 00:54:12 02:45:56 00:02:15 00:15:52 00:28:23 00:29:08 00:28:19 00:12:08 01:53:50 05:25:23
13 Hallstan Fredrik AXA Sports Club 00:36:50 00:03:42 02:08:54 01:02:05 03:10:59 00:02:46 00:16:28 00:26:18 00:28:01 00:29:49 00:13:23 01:53:59 05:48:22
14 Lidén Stefan IS Göta Friidrott & Triathlon 4124 00:33:06 00:05:35 02:08:41 00:59:15 03:07:56 00:04:13 00:16:51 00:30:52 00:28:35 00:28:48 00:12:34 01:57:40 05:48:35
15 Sundström Thomas Team Blekinge Löparförening 4298 00:40:54 00:04:14 02:20:02 01:06:45 03:26:47 00:03:17 00:17:51 00:32:04 00:34:45 00:37:00 00:16:42 02:18:22 06:33:40
16 Kjellman Håkan Stockholmspolisens IF-Triathlonförening 2710 00:41:00 00:04:00 02:13:58 01:05:39 03:19:37 00:02:31 00:17:08 00:34:36 00:42:58 00:46:22 02:42:50 05:03:54 06:49:59
Herrar/Pojkar Middle distans Masters 50-54
1 Fazakas Zoltán Kristianstads TriathlonKlubb 2643 00:30:14 00:01:43 01:39:43 00:47:25 02:27:08 00:00:54 00:13:02 00:21:39 00:22:27 00:23:00 00:10:13 01:30:21 04:30:24
2 Berglund Rolf Stockholm City Triathlon 2362 00:24:15 00:01:43 01:47:33 00:50:38 02:38:11 00:01:35 00:13:42 00:22:26 00:23:14 00:24:41 00:11:29 01:35:32 04:41:21
3 Bergqvist Mikael 338 Småland Triathlon & MSF 2338 00:30:33 00:01:28 01:48:39 00:50:03 02:38:42 00:01:09 00:14:41 00:25:03 00:26:08 00:26:55 00:11:28 01:44:15 04:56:12
4 Wallström Klas Karlskrona Simsällskap 2748 00:29:45 00:01:17 01:53:28 00:53:38 02:47:06 00:01:23 00:15:19 00:23:50 00:24:10 00:23:58 00:09:56 01:37:13 04:56:49
5 holst Peder Active Island 0 00:32:05 00:03:05 01:47:18 00:49:55 02:37:13 00:01:32 00:15:31 00:25:36 00:25:52 00:26:35 00:11:33 01:45:07 04:59:07
6 Eriksson Magnus IS Göta Friidrott & Triathlon 3385 00:33:56 00:03:25 01:50:21 00:50:28 02:40:49 00:02:14 00:15:08 00:25:32 00:26:13 00:26:51 00:11:40 01:45:24 05:05:51
7 Karlsson Ola Kalmar RC Triathlon 3885 00:34:05 00:03:29 01:51:06 00:53:11 02:44:17 00:01:51 00:15:51 00:25:20 00:27:33 00:28:36 00:12:11 01:49:31 05:13:17
8 Korner Mats 338 Småland Triathlon & MSF 2775 00:33:25 00:01:26 01:52:02 00:51:54 02:43:56 00:01:49 00:16:05 00:26:43 00:29:23 00:31:38 00:12:21 01:56:10 05:16:51
9 Smedjegården Mikael Fredrikshof IF CK 0 00:33:20 00:05:47 01:58:17 00:54:17 02:52:34 00:03:52 00:17:05 00:24:21 00:24:30 00:24:50 00:11:06 01:41:52 05:17:29
10 Willén Claus Ippers Motion 0 00:32:30 00:03:48 01:57:29 00:56:55 02:54:24 00:01:18 00:17:46 00:26:55 00:28:40 00:29:21 01:56:17 03:38:59 05:28:19
11 Almskou Jan Brøndby Triathlon Club Denmark. Licensnr..4960 0 00:33:58 00:04:17 02:02:35 00:58:35 03:01:10 00:01:27 00:15:47 00:25:48 00:26:49 00:27:41 00:12:27 01:48:32 05:29:29
12 Deliv Jon Heleneholms IF Tri Team 1910 00:23:54 00:02:01 02:07:42 00:58:44 03:06:26 00:02:03 00:16:51 00:28:53 00:30:26 00:31:02 00:12:26 01:59:38 05:34:06
13 immonen petri Klubb Sisu Multisport & Triathlon 0 00:25:03 00:01:53 01:58:59 00:57:29 02:56:28 00:02:28 00:17:11 00:29:30 00:32:12 00:41:57 00:14:37 02:15:27 05:41:23
14 Hedström Ulf 0 00:29:16 00:03:00 02:07:25 01:00:41 03:08:06 00:02:53 00:15:46 00:27:28 00:29:42 00:33:04 02:00:06 03:46:06 05:43:22
15 Brunberg Mickael Trollhättans SOK Triathlon 3741 00:42:56 00:03:23 02:05:00 00:59:11 03:04:11 00:01:35 00:15:59 00:26:34 00:27:31 00:28:51 00:13:33 01:52:28 05:44:36
16 Nilson Olof Kristianstads TriathlonKlubb 4646 00:37:11 00:03:11 02:04:30 00:55:06 02:59:36 00:01:15 00:19:47 00:28:13 00:29:26 00:32:13 02:04:33 03:54:12 05:45:47
17 Persson Bo Team Triathlon & Multisport 00:38:00 00:04:00 02:13:46 01:05:18 03:19:04 00:02:00 00:20:18 00:31:00 00:36:53 00:35:36 02:18:59 04:22:46 06:22:05
999 Cederquist Fredrik IS Göta Friidrott & Triathlon 3591 00:29:25 00:02:23 02:05:24 01:00:15 03:05:39 00:02:06 00:17:13 00:17:13 DNF
Herrar/Pojkar Middle distans Masters 55-59
1 pärsson håkan IS Göta Friidrott & Triathlon 2237 00:31:19 00:01:37 01:46:37 00:51:22 02:37:59 00:01:34 00:14:01 00:23:56 00:24:20 00:24:28 00:10:35 01:37:20 04:49:53
2 Olvén Lars Uddevalla CK Triathlon 2757 00:29:26 00:02:08 01:57:16 00:55:11 02:52:27 00:01:07 00:16:36 00:30:49 00:30:45 00:32:02 00:14:12 02:04:24 05:29:38
3 Nilsson Bengt Triathlon Syd 2127 00:29:48 00:02:53 02:02:50 00:56:56 02:59:46 00:02:29 00:18:39 00:29:50 00:30:35 00:31:40 00:13:48 02:04:32 05:39:31
Herrar/Pojkar Middle distans Senior
1 Robertsson Fredrik Stockholm City Triathlon 2759 00:24:30 00:00:58 01:36:25 00:44:55 02:21:20 00:00:57 00:12:49 00:20:43 00:20:22 00:20:38 00:09:08 01:23:40 04:11:28
2 Malmström Christian Karlskrona Simsällskap 2444 00:23:21 00:04:00 01:38:04 00:46:23 02:24:27 00:01:32 00:10:51 00:19:13 00:19:45 00:20:02 00:08:43 01:18:34 04:11:57
3 Andreasson Adam Stockholmspolisens IF-Triathlonförening 4239 00:29:17 00:01:10 01:38:59 00:47:42 02:26:41 00:01:06 00:13:05 00:21:24 00:21:41 00:22:20 00:09:48 01:28:18 04:26:36
4 Olsson Oscar Triathlon Väst 2148 00:26:38 00:04:00 02:21:10 02:21:10 00:02:00 00:12:44 00:21:57 00:23:04 00:24:49 01:35:39 02:58:13 04:27:29
5 Laibacher Björn Team Silla Hopp 0 00:23:01 00:03:00 01:42:40 00:48:21 02:31:01 00:01:17 00:12:59 00:21:56 00:22:07 00:22:52 01:29:50 02:49:44 04:28:11
6 Edin Tobias Triathlon Väst 2962 00:24:40 00:01:33 01:46:41 00:48:50 02:35:31 00:01:18 00:12:42 00:20:38 00:21:01 00:21:43 00:09:35 01:25:39 04:28:44
7 Sellehed Rasmus Heleneholms IF Tri Team 3966 00:30:29 00:01:14 01:40:00 00:47:42 02:27:42 00:01:03 00:13:25 00:21:53 00:22:21 00:21:43 00:09:28 01:28:50 04:29:22
8 Sander Carl IK NocOut.se 3272 00:25:59 00:01:02 01:42:24 00:47:59 02:30:23 00:01:24 00:13:10 00:22:09 00:22:59 00:23:05 00:10:10 01:31:33 04:30:27
9 Nelker Mikael Stockholmspolisens IF-Triathlonförening 3035 00:27:14 00:01:27 01:40:55 00:48:02 02:28:57 00:01:45 00:13:06 00:22:07 00:23:12 00:22:47 00:09:55 01:31:07 04:30:34
10 Härder Adam Triathlon Syd 3939 00:28:44 00:01:57 01:42:06 00:49:28 02:31:34 00:01:12 00:13:04 00:21:33 00:21:37 00:21:55 00:09:48 01:27:57 04:31:27
11 Larsson Mårten Triathlon Syd 3963 00:26:03 00:04:00 01:40:50 00:46:52 02:27:42 00:00:56 00:13:56 00:23:02 00:23:06 00:23:28 01:33:26 02:56:58 04:32:08
12 Sjöstedt Axel Stockholm City Triathlon 0 00:27:24 00:02:07 01:47:30 00:49:13 02:36:43 00:00:53 00:12:37 00:20:53 00:20:41 00:21:25 00:09:45 01:25:21 04:32:32
13 Olsson Martin Kalmar RC Triathlon 4804 00:31:00 00:00:59 02:32:24 02:32:24 00:14:55 00:21:22 00:20:53 00:21:47 00:09:57 01:28:54 04:33:20
14 Sondell Patrik Triathlon Väst 4702 00:27:03 00:01:18 01:45:10 00:52:00 02:37:10 00:00:59 00:12:39 00:20:57 00:21:40 00:22:48 00:09:56 01:28:00 04:34:35
15 Giger Josef SOK Knallen 3721 00:26:41 00:00:18 01:43:34 00:48:37 02:32:11 00:01:19 00:14:09 00:23:07 00:23:23 00:23:45 00:10:06 01:34:30 04:35:02
16 Holmén Henrik Triathlon Väst 3548 00:28:29 00:01:42 01:42:42 00:48:22 02:31:04 00:01:02 00:13:12 00:22:23 00:23:25 00:24:13 00:10:04 01:33:17 04:35:39
17 Milonjic Viktor Stockholm City Triathlon 0 00:30:34 00:01:29 01:38:42 00:44:49 02:23:31 00:00:53 00:13:39 00:22:38 00:24:45 00:27:01 00:11:22 01:39:25 04:35:56
18 Blåder Henrik Triathlon Väst 0 00:29:10 00:04:00 02:21:16 02:21:16 00:00:49 00:17:49 00:22:22 00:23:12 00:25:31 01:41:44 03:10:38 04:36:11
19 Andersson Johan Trollhättans SOK Triathlon 2602 00:25:47 00:03:00 01:40:53 00:49:41 02:30:34 00:01:10 00:13:15 00:22:26 00:24:26 00:24:47 01:35:57 03:00:51 04:36:30
20 Bäckström Richard Triathlon Väst 3268 00:27:43 00:01:28 01:46:14 00:50:48 02:37:02 00:01:15 00:13:07 00:21:21 00:22:53 00:23:44 00:10:10 01:31:15 04:38:46
21 Rucinski Emil Team Kungälv 3762 00:27:22 00:00:48 01:45:20 00:50:54 02:36:14 00:00:34 00:13:49 00:22:41 00:23:40 00:23:44 00:11:04 01:34:58 04:39:58
22 Brovell Henrik Kalmar RC Triathlon 2944 00:27:40 00:01:01 01:46:42 00:50:01 02:36:43 00:01:03 00:13:16 00:22:33 00:23:58 00:25:06 00:11:35 01:36:28 04:43:00
23 Agerbjer Jörgen Frostamultisport 3765 00:28:24 00:05:13 01:43:52 00:47:58 02:31:50 00:01:00 00:14:00 00:22:58 00:24:13 00:25:28 00:11:12 01:37:51 04:44:21
24 Johansson Mattias IK NocOut.se 3291 00:27:42 00:01:20 01:47:00 00:50:17 02:37:17 00:01:20 00:14:40 00:24:07 00:25:23 00:23:22 01:37:28 03:05:00 04:45:08
25 Lindgren Marcus Triathlon Väst 0 00:31:47 00:01:28 01:52:50 00:53:19 02:46:09 00:00:58 00:12:27 00:20:55 00:21:38 00:21:55 00:09:43 01:26:38 04:47:04
26 Bernhem Kristoffer Stockholmspolisens IF-Triathlonförening 0 00:29:25 00:01:32 01:42:36 00:49:34 02:32:10 00:01:34 00:13:27 00:24:43 00:24:38 00:27:46 00:12:24 01:42:58 04:47:43
27 Trillelv Andreas Halmstad Triathleterna 4733 00:32:18 00:01:38 01:55:24 00:53:56 02:49:20 00:01:42 00:12:46 00:22:11 00:21:36 00:21:14 00:09:20 01:27:07 04:52:08
28 Nettelman Carl-Emil Kalmar RC Triathlon 4751 00:36:14 00:01:45 01:46:23 00:51:09 02:37:32 00:01:45 00:13:51 00:22:56 00:23:31 00:24:27 00:10:16 01:35:01 04:52:22
29 Albizuri Jon Triathlon Syd 0 00:30:44 00:04:57 01:56:52 00:52:44 02:49:36 00:02:16 00:12:41 00:21:17 00:21:17 00:21:17 00:09:31 01:26:03 04:53:39
30 Carlson Mikael Alingsås Triathlonklubb 0 00:29:33 00:02:16 01:50:01 00:52:01 02:42:02 00:00:57 00:13:27 00:23:17 00:25:53 00:25:55 00:11:21 01:39:53 04:54:45
31 Ekheden Erland Stockholmspolisens IF-Triathlonförening 3072 00:26:36 00:02:13 01:47:54 00:51:02 02:38:56 00:01:21 00:14:59 00:25:33 00:26:45 00:27:13 00:11:49 01:46:19 04:55:30
32 Bergqvist Oskar 338 Småland Triathlon & MSF 4029 00:27:49 00:01:33 01:48:27 00:49:58 02:38:25 00:01:13 00:15:21 00:26:32 00:26:40 00:27:27 00:11:39 01:47:39 04:56:44
33 Du Rietz Simon Kalmar RC Triathlon 4827 00:34:56 00:03:09 01:56:04 00:53:12 02:49:16 01:29:54 01:29:54 04:57:17
34 Ahlin Henrik 338 Småland Triathlon & MSF 0 00:33:20 00:03:47 01:47:04 00:50:33 02:37:37 00:01:06 00:14:26 00:24:28 00:26:07 00:26:40 00:10:52 01:42:33 04:58:29
35 Sallnäs Petter IK NocOut.se 4323 00:33:33 00:02:52 01:53:17 00:53:26 02:46:43 00:01:15 00:13:31 00:23:32 00:24:34 00:25:53 00:11:34 01:39:04 05:03:31
36 Wicksen Emil Kalmar RC Triathlon 4412 00:33:23 00:02:50 01:48:52 00:51:47 02:40:39 00:01:56 00:15:38 00:25:15 00:26:48 00:27:37 00:12:23 01:47:41 05:06:33
37 Petersson Johan Karlskrona Simsällskap 2702 00:27:19 00:00:56 01:55:51 00:56:42 02:52:33 00:01:18 00:14:30 00:25:51 00:26:53 00:27:19 01:46:18 03:20:51 05:08:26
38 Stjernström Sverker Cykla i Eslöv IF 3916 00:28:44 00:02:00 01:54:01 00:53:55 02:47:56 00:02:00 00:16:02 00:27:43 00:28:26 00:28:18 00:11:44 01:52:13 05:12:56
39 Riis Ole Martin Børstad Skagerrak Sportsklubb 0 00:30:47 00:02:00 01:48:17 00:52:24 02:40:41 00:01:12 00:14:42 00:28:04 00:30:22 00:32:47 00:13:58 01:59:53 05:14:38
40 du Rietz André Kalmar RC Triathlon 4881 00:39:05 00:02:30 01:53:51 00:51:59 02:45:50 00:01:50 00:16:27 00:24:27 00:26:17 00:28:14 00:11:29 01:46:54 05:16:15
41 Ageman Patrik Lännersta Nacka 0 00:36:59 00:05:05 02:01:11 00:55:50 02:57:01 00:02:20 00:14:59 00:26:45 00:26:02 00:25:22 00:11:07 01:44:15 05:25:45
42 Szekerka Robert Halmstad Triathleterna 4728 00:29:05 00:00:55 02:05:44 00:59:08 03:04:52 00:00:51 00:15:46 00:25:27 00:31:36 00:29:09 00:12:07 01:54:05 05:29:51
43 Johansson Robin 3757 00:39:52 00:01:18 02:05:01 00:57:38 03:02:39 00:04:00 00:14:46 00:25:44 00:28:03 00:31:22 00:13:38 01:53:33 05:41:27
44 Svensson Lars Triathlon Väst 4721 00:35:22 00:03:41 02:01:39 00:57:54 02:59:33 00:02:31 00:15:49 00:28:48 00:32:04 00:34:53 00:15:36 02:07:10 05:48:23
999 Axelsson Oscar IF Mantra Sport 4140 00:29:03 00:01:36 01:45:14 00:48:10 02:33:24 00:01:10 00:13:05 00:22:44 00:35:49 DNF
Herrar/Pojkar Middle distans tot. Senior & Masters
1 Robertsson Fredrik Stockholm City Triathlon 2759 0:24:30 0:00:58 1:36:25 0:44:55 2:21:20 0:00:57 0:12:49 0:20:43 0:20:22 0:20:38 0:09:08 1:23:40 4:11:28
2 Malmström Christian Karlskrona Simsällskap 2444 0:23:21 0:04:00 1:38:04 0:46:23 2:24:27 0:01:32 0:10:51 0:19:13 0:19:45 0:20:02 0:08:43 1:18:34 4:11:57
3 Lundqvist Mattias Triathlon Väst 3809 0:32:20 0:01:49 1:32:29 0:43:25 2:15:54 0:01:00 0:12:44 0:20:55 0:21:55 0:22:02 0:09:35 1:27:11 4:18:20
4 crona ragnar Triathlon Väst 0 0:27:13 0:01:34 1:43:14 0:47:21 2:30:35 0:00:55 0:12:42 0:20:55 0:20:59 0:21:07 0:09:34 1:25:17 4:25:37
5 Andreasson Adam Stockholmspolisens IF-Triathlonförening 4239 0:29:17 0:01:10 1:38:59 0:47:42 2:26:41 0:01:06 0:13:05 0:21:24 0:21:41 0:22:20 0:09:48 1:28:18 4:26:36
6 Olsson Oscar Triathlon Väst 2148 0:26:38 0:04:00 2:21:10 2:21:10 0:02:00 0:12:44 0:21:57 0:23:04 0:24:49 1:35:39 2:58:13 4:27:29
7 Laibacher Björn Team Silla Hopp 0 0:23:01 0:03:00 1:42:40 0:48:21 2:31:01 0:01:17 0:12:59 0:21:56 0:22:07 0:22:52 1:29:50 2:49:44 4:28:11
8 Johansson Fredrik Stockholmspolisens IF-Triathlonförening 3029 0:24:45 0:04:00 1:41:42 0:47:20 2:29:02 0:01:21 0:13:41 0:21:44 0:21:53 0:22:12 1:29:14 2:48:44 4:28:24
9 Edin Tobias Triathlon Väst 2962 0:24:40 0:01:33 1:46:41 0:48:50 2:35:31 0:01:18 0:12:42 0:20:38 0:21:01 0:21:43 0:09:35 1:25:39 4:28:44
10 Sellehed Rasmus Heleneholms IF Tri Team 3966 0:30:29 0:01:14 1:40:00 0:47:42 2:27:42 0:01:03 0:13:25 0:21:53 0:22:21 0:21:43 0:09:28 1:28:50 4:29:22
11 Hjälmered Mattias Triathlon Väst 3078 0:28:27 0:02:21 1:40:22 0:46:08 2:26:30 0:01:27 0:13:44 0:22:12 0:22:40 0:23:03 0:09:41 1:31:20 4:30:11
12 Fazakas Zoltán Kristianstads TriathlonKlubb 2643 0:30:14 0:01:43 1:39:43 0:47:25 2:27:08 0:00:54 0:13:02 0:21:39 0:22:27 0:23:00 0:10:13 1:30:21 4:30:24
13 Sander Carl IK NocOut.se 3272 0:25:59 0:01:02 1:42:24 0:47:59 2:30:23 0:01:24 0:13:10 0:22:09 0:22:59 0:23:05 0:10:10 1:31:33 4:30:27
14 Nelker Mikael Stockholmspolisens IF-Triathlonförening 3035 0:27:14 0:01:27 1:40:55 0:48:02 2:28:57 0:01:45 0:13:06 0:22:07 0:23:12 0:22:47 0:09:55 1:31:07 4:30:34
15 Kalén Magnus Kalmar RC Triathlon 0 0:25:43 0:01:21 1:43:31 0:47:06 2:30:37 0:01:28 0:13:35 0:22:04 0:22:52 0:23:17 0:10:06 1:31:54 4:31:07
16 Härder Adam Triathlon Syd 3939 0:28:44 0:01:57 1:42:06 0:49:28 2:31:34 0:01:12 0:13:04 0:21:33 0:21:37 0:21:55 0:09:48 1:27:57 4:31:27
17 Larsson Mårten Triathlon Syd 3963 0:26:03 0:04:00 1:40:50 0:46:52 2:27:42 0:00:56 0:13:56 0:23:02 0:23:06 0:23:28 1:33:26 2:56:58 4:32:08
18 Sjöstedt Axel Stockholm City Triathlon 0 0:27:24 0:02:07 1:47:30 0:49:13 2:36:43 0:00:53 0:12:37 0:20:53 0:20:41 0:21:25 0:09:45 1:25:21 4:32:32
19 Olsson Martin Kalmar RC Triathlon 4804 0:31:00 0:00:59 2:32:24 2:32:24 0:14:55 0:21:22 0:20:53 0:21:47 0:09:57 1:28:54 4:33:20
20 Gustafsson Markus SOK Knallen 4825 0:32:17 0:02:16 1:44:35 0:47:38 2:32:13 0:01:26 0:12:55 0:20:57 0:20:59 0:21:00 0:09:17 1:25:08 4:33:23
21 Sondell Patrik Triathlon Väst 4702 0:27:03 0:01:18 1:45:10 0:52:00 2:37:10 0:00:59 0:12:39 0:20:57 0:21:40 0:22:48 0:09:56 1:28:00 4:34:35
22 Giger Josef SOK Knallen 3721 0:26:41 0:00:18 1:43:34 0:48:37 2:32:11 0:01:19 0:14:09 0:23:07 0:23:23 0:23:45 0:10:06 1:34:30 4:35:02
23 Holmén Henrik Triathlon Väst 3548 0:28:29 0:01:42 1:42:42 0:48:22 2:31:04 0:01:02 0:13:12 0:22:23 0:23:25 0:24:13 0:10:04 1:33:17 4:35:39
24 Milonjic Viktor Stockholm City Triathlon 0 0:30:34 0:01:29 1:38:42 0:44:49 2:23:31 0:00:53 0:13:39 0:22:38 0:24:45 0:27:01 0:11:22 1:39:25 4:35:56
25 Blåder Henrik Triathlon Väst 0 0:29:10 0:04:00 2:21:16 2:21:16 0:00:49 0:17:49 0:22:22 0:23:12 0:25:31 1:41:44 3:10:38 4:36:11
26 Andersson Johan Trollhättans SOK Triathlon 2602 0:25:47 0:03:00 1:40:53 0:49:41 2:30:34 0:01:10 0:13:15 0:22:26 0:24:26 0:24:47 1:35:57 3:00:51 4:36:30
27 Bäckström Richard Triathlon Väst 3268 0:27:43 0:01:28 1:46:14 0:50:48 2:37:02 0:01:15 0:13:07 0:21:21 0:22:53 0:23:44 0:10:10 1:31:15 4:38:46
28 Rucinski Emil Team Kungälv 3762 0:27:22 0:00:48 1:45:20 0:50:54 2:36:14 0:00:34 0:13:49 0:22:41 0:23:40 0:23:44 0:11:04 1:34:58 4:39:58
29 Stagling Mikael IS Göta Friidrott & Triathlon 4471 0:30:00 0:01:54 1:48:03 0:51:31 2:39:34 0:01:44 0:12:43 0:20:29 0:21:07 0:22:24 0:10:00 1:26:43 4:39:59
30 Lindkvist Jonas Frostamultisport 1951 0:27:17 0:01:14 1:45:10 0:50:15 2:35:25 0:01:17 0:13:32 0:22:51 0:23:58 0:24:17 0:10:41 1:35:19 4:40:35
31 Österberg Jacob 338 Småland Triathlon & MSF 3579 0:27:52 0:01:15 1:48:04 0:49:25 2:37:29 0:01:28 0:14:16 0:22:49 0:23:08 0:22:33 0:09:46 1:32:32 4:40:41
32 Berglund Rolf Stockholm City Triathlon 2362 0:24:15 0:01:43 1:47:33 0:50:38 2:38:11 0:01:35 0:13:42 0:22:26 0:23:14 0:24:41 0:11:29 1:35:32 4:41:21
33 Brovell Henrik Kalmar RC Triathlon 2944 0:27:40 0:01:01 1:46:42 0:50:01 2:36:43 0:01:03 0:13:16 0:22:33 0:23:58 0:25:06 0:11:35 1:36:28 4:43:00
34 Röök Fredrik AXA Sports Club 2405 0:25:51 0:01:26 1:47:58 0:49:33 2:37:31 0:01:04 0:14:30 0:24:44 0:24:09 0:24:04 0:10:25 1:37:52 4:43:49
35 Porshult Jonas Team Blekinge Löparförening 3709 0:30:08 0:02:08 1:48:20 0:51:43 2:40:03 0:00:51 0:12:59 0:21:57 0:22:46 0:23:09 0:09:59 1:30:50 4:44:04
36 Agerbjer Jörgen Frostamultisport 3765 0:28:24 0:05:13 1:43:52 0:47:58 2:31:50 0:01:00 0:14:00 0:22:58 0:24:13 0:25:28 0:11:12 1:37:51 4:44:21
37 Johansson Mattias IK NocOut.se 3291 0:27:42 0:01:20 1:47:00 0:50:17 2:37:17 0:01:20 0:14:40 0:24:07 0:25:23 0:23:22 1:37:28 3:05:00 4:45:08
38 Johansson Patrik AXA Sports Club 4048 0:28:30 0:01:04 1:45:10 0:48:16 2:33:26 0:01:01 0:14:34 0:24:26 0:24:51 0:25:59 0:11:22 1:41:12 4:45:18
39 Rimén Anders Triathlon Väst 1961 0:31:33 0:01:41 1:47:29 0:51:59 2:39:28 0:01:12 0:13:50 0:22:09 0:22:47 0:22:57 1:31:36 2:53:19 4:45:31
40 Forss Magnus Triathlon Väst 4396 0:28:42 0:01:11 1:51:03 0:51:36 2:42:39 0:01:05 0:13:20 0:22:17 0:23:05 0:23:48 0:10:20 1:32:50 4:46:31
41 Persson Nicklas Team Triathlon & Multisport 0 0:34:08 0:02:23 1:43:23 0:48:42 2:32:05 0:01:27 0:15:48 0:26:46 0:23:02 0:21:59 0:09:03 1:36:38 4:46:46
42 Åkerman Lars Triathlon Syd 2145 0:31:58 0:02:58 1:47:44 0:51:10 2:38:54 0:01:31 0:13:49 0:22:11 0:22:31 0:22:44 0:10:14 1:31:29 4:46:54
43 Lindgren Marcus Triathlon Väst 0 0:31:47 0:01:28 1:52:50 0:53:19 2:46:09 0:00:58 0:12:27 0:20:55 0:21:38 0:21:55 0:09:43 1:26:38 4:47:04
44 Bernhem Kristoffer Stockholmspolisens IF-Triathlonförening 0 0:29:25 0:01:32 1:42:36 0:49:34 2:32:10 0:01:34 0:13:27 0:24:43 0:24:38 0:27:46 0:12:24 1:42:58 4:47:43
45 Ewing Jonas Kalmar RC Triathlon 4096 0:32:36 0:01:18 1:44:17 0:48:09 2:32:26 0:09:36 0:06:02 0:23:45 0:25:25 0:26:01 0:11:07 1:32:20 4:48:20
46 pärsson håkan IS Göta Friidrott & Triathlon 2237 0:31:19 0:01:37 1:46:37 0:51:22 2:37:59 0:01:34 0:14:01 0:23:56 0:24:20 0:24:28 0:10:35 1:37:20 4:49:53
47 Alexandersson Marcus Glasriket RC 4904 0:31:10 0:02:06 1:48:28 0:50:28 2:38:56 0:01:17 0:13:49 0:23:39 0:23:59 0:24:20 1:36:47 3:02:34 4:50:18
48 Wallin Jan IK Fyris/Triathlon 2499 0:29:49 0:02:54 1:48:37 0:51:28 2:40:05 0:02:08 0:14:01 0:22:53 0:23:34 0:24:45 0:10:57 1:36:10 4:51:10
49 Ringström Magnus Solvikingarna 4150 0:27:45 0:02:30 1:49:42 0:52:19 2:42:01 0:02:20 0:14:48 0:23:02 0:23:22 0:24:57 0:10:26 1:36:35 4:51:15
50 Arnerup Rickard Stockholmspolisens IF-Triathlonförening 3458 0:27:22 0:02:28 1:49:17 0:52:16 2:41:33 0:01:42 0:14:13 0:23:36 0:24:16 0:24:53 0:11:10 1:38:08 4:51:16
51 Lassila Jani SOK Knallen 4754 0:30:45 0:01:35 1:50:30 0:52:20 2:42:50 0:01:08 0:13:51 0:23:25 0:23:52 0:23:47 0:10:01 1:34:56 4:51:19
52 Trillelv Andreas Halmstad Triathleterna 4733 0:32:18 0:01:38 1:55:24 0:53:56 2:49:20 0:01:42 0:12:46 0:22:11 0:21:36 0:21:14 0:09:20 1:27:07 4:52:08
53 Olsson Andreas IS Göta Friidrott & Triathlon 4423 0:30:52 0:04:00 1:49:28 0:51:07 2:40:35 0:01:09 0:13:30 0:23:11 0:24:08 0:24:21 1:35:41 3:00:51 4:52:19
54 Nettelman Carl-Emil Kalmar RC Triathlon 4751 0:36:14 0:01:45 1:46:23 0:51:09 2:37:32 0:01:45 0:13:51 0:22:56 0:23:31 0:24:27 0:10:16 1:35:01 4:52:22
55 Hansson Nicklas Triathlon Väst 3901 0:30:19 0:01:45 1:46:22 0:49:36 2:35:58 0:01:07 0:14:56 0:24:40 0:25:38 0:26:02 0:12:02 1:43:18 4:52:30
56 franks paul Bjäre Triathlon 0 0:27:14 0:01:18 1:50:01 0:51:54 2:41:55 0:01:26 0:14:19 0:24:03 0:25:04 0:26:08 0:11:13 1:40:47 4:52:44
57 Milewski Jarek Triathlon Syd 3652 0:30:06 0:01:52 1:43:41 0:49:14 2:32:55 0:01:37 0:15:33 0:25:56 0:26:48 0:27:15 0:11:34 1:47:06 4:53:39
58 Albizuri Jon Triathlon Syd 0 0:30:44 0:04:57 1:56:52 0:52:44 2:49:36 0:02:16 0:12:41 0:21:17 0:21:17 0:21:17 0:09:31 1:26:03 4:53:39
59 Carlson Mikael Alingsås Triathlonklubb 0 0:29:33 0:02:16 1:50:01 0:52:01 2:42:02 0:00:57 0:13:27 0:23:17 0:25:53 0:25:55 0:11:21 1:39:53 4:54:45
60 Ekheden Erland Stockholmspolisens IF-Triathlonförening 3072 0:26:36 0:02:13 1:47:54 0:51:02 2:38:56 0:01:21 0:14:59 0:25:33 0:26:45 0:27:13 0:11:49 1:46:19 4:55:30
61 Ivarsson Henry IK NocOut.se 0 0:34:10 0:01:33 1:48:35 0:50:46 2:39:21 0:00:55 0:14:16 0:24:04 0:24:32 0:25:10 0:11:30 1:39:32 4:55:35
62 Lemurell Stefan Solvikingarna 0 0:34:06 0:01:21 1:50:48 0:55:01 2:45:49 0:01:10 0:12:40 0:21:20 0:24:28 0:24:15 0:10:30 1:33:13 4:55:45
63 Edofsson Martin Team Kungälv IS 3542 0:32:14 0:03:33 1:46:37 0:49:57 2:36:34 0:01:32 0:14:54 0:24:47 0:25:37 0:25:41 0:11:12 1:42:11 4:56:10
64 Bergqvist Mikael 338 Småland Triathlon & MSF 2338 0:30:33 0:01:28 1:48:39 0:50:03 2:38:42 0:01:09 0:14:41 0:25:03 0:26:08 0:26:55 0:11:28 1:44:15 4:56:12
65 Strömsten Magnus Triathlon Syd 2947 0:32:46 0:02:46 1:43:08 0:50:01 2:33:09 0:01:42 0:18:09 0:23:55 0:25:00 0:26:25 0:12:44 1:46:13 4:56:41
66 Bergqvist Oskar 338 Småland Triathlon & MSF 4029 0:27:49 0:01:33 1:48:27 0:49:58 2:38:25 0:01:13 0:15:21 0:26:32 0:26:40 0:27:27 0:11:39 1:47:39 4:56:44
67 Wallström Klas Karlskrona Simsällskap 2748 0:29:45 0:01:17 1:53:28 0:53:38 2:47:06 0:01:23 0:15:19 0:23:50 0:24:10 0:23:58 0:09:56 1:37:13 4:56:49
68 Du Rietz Simon Kalmar RC Triathlon 4827 0:34:56 0:03:09 1:56:04 0:53:12 2:49:16 1:29:54 1:29:54 4:57:17
69 Granfors Johan Triathlon Väst 1945 0:28:29 0:04:00 1:52:29 0:52:29 2:44:58 0:01:53 0:15:15 0:24:19 0:24:39 0:24:29 1:39:03 3:07:45 4:58:27
70 Ahlin Henrik 338 Småland Triathlon & MSF 0 0:33:20 0:03:47 1:47:04 0:50:33 2:37:37 0:01:06 0:14:26 0:24:28 0:26:07 0:26:40 0:10:52 1:42:33 4:58:29
71 Björk Joakim Heleneholms IF Tri Team 4631 0:35:26 0:02:38 1:50:47 0:52:27 2:43:14 0:02:22 0:13:58 0:23:27 0:23:44 0:23:40 0:10:13 1:35:02 4:58:47
72 holst Peder Active Island 0 0:32:05 0:03:05 1:47:18 0:49:55 2:37:13 0:01:32 0:15:31 0:25:36 0:25:52 0:26:35 0:11:33 1:45:07 4:59:07
73 Lindell Mattias KFUM cykelklubb 4417 0:33:48 0:02:21 1:54:35 0:53:46 2:48:21 0:01:51 0:14:18 0:23:21 0:23:45 0:24:28 0:10:58 1:36:50 5:03:15
74 Sallnäs Petter IK NocOut.se 4323 0:33:33 0:02:52 1:53:17 0:53:26 2:46:43 0:01:15 0:13:31 0:23:32 0:24:34 0:25:53 0:11:34 1:39:04 5:03:31
75 Svensson Jörgen Kalmar RC Triathlon 4816 0:30:52 0:02:27 1:53:23 0:55:58 2:49:21 0:01:33 0:15:55 0:23:27 0:24:18 0:24:52 0:10:53 1:39:25 5:03:40
76 Teahan Corey Triathlon Syd 3758 0:28:18 0:02:19 1:49:43 0:53:41 2:43:24 0:01:35 0:14:11 0:24:11 0:29:07 0:31:19 0:10:26 1:49:14 5:04:55
77 Larsson Tobias AXA Soprt sclub 0:32:11 0:01:34 1:56:34 0:55:31 2:52:05 0:01:09 0:13:39 0:24:05 0:24:13 0:25:19 0:10:54 1:38:10 5:05:14
78 Eriksson Magnus IS Göta Friidrott & Triathlon 3385 0:33:56 0:03:25 1:50:21 0:50:28 2:40:49 0:02:14 0:15:08 0:25:32 0:26:13 0:26:51 0:11:40 1:45:24 5:05:51
79 Wicksen Emil Kalmar RC Triathlon 4412 0:33:23 0:02:50 1:48:52 0:51:47 2:40:39 0:01:56 0:15:38 0:25:15 0:26:48 0:27:37 0:12:23 1:47:41 5:06:33
80 Olsson Jonas 0 0:31:42 0:03:41 1:50:47 0:52:06 2:42:53 0:02:05 0:14:58 0:26:28 0:26:38 0:27:16 0:11:21 1:46:41 5:07:06
81 Ahlqvist Henrik Kalmar RC Triathlon 4696 0:30:41 0:01:50 1:45:39 0:49:16 2:34:55 0:01:11 0:16:27 0:28:04 0:30:18 0:31:02 0:13:29 1:59:20 5:08:01
82 Petersson Johan Karlskrona Simsällskap 2702 0:27:19 0:00:56 1:55:51 0:56:42 2:52:33 0:01:18 0:14:30 0:25:51 0:26:53 0:27:19 1:46:18 3:20:51 5:08:26
83 Bengtsson Robert Varbergs Sim 2967 0:28:24 0:01:41 1:56:26 0:55:30 2:51:56 0:01:57 0:14:14 0:23:34 0:28:10 0:26:46 0:11:53 1:44:37 5:08:39
84 ratcliffe david Manchester Triathlon Club 0 0:27:09 0:02:33 1:53:24 0:55:32 2:48:56 0:01:50 0:15:45 0:26:12 0:26:39 0:39:34 1:48:10 5:08:41
85 Geideby Björn AXA Sports Club 0 0:34:06 0:02:55 1:52:20 0:51:13 2:43:33 0:02:39 0:15:19 0:26:15 0:27:23 0:26:08 0:10:47 1:45:52 5:09:10
86 Andersson Tony Triathlon Syd 3658 0:41:50 0:02:38 1:49:34 0:49:57 2:39:31 0:02:00 0:14:49 0:25:08 0:25:28 0:25:56 1:45:26 3:16:47 5:09:26
87 Ekström Fredrik Elmhults Sportclub 3981 0:32:50 0:04:00 1:52:48 0:54:41 2:47:29 0:01:42 0:14:56 0:25:11 0:25:51 0:26:16 1:43:40 3:15:54 5:09:42
88 Alexandersson Martin Triathlon Väst 1780 0:30:23 0:02:04 1:49:53 0:51:51 2:41:44 0:03:13 0:15:14 0:27:47 0:29:17 0:30:00 0:12:34 1:54:52 5:12:20
89 Stjernström Sverker Cykla i Eslöv IF 3916 0:28:44 0:02:00 1:54:01 0:53:55 2:47:56 0:02:00 0:16:02 0:27:43 0:28:26 0:28:18 0:11:44 1:52:13 5:12:56
90 Karlsson Ola Kalmar RC Triathlon 3885 0:34:05 0:03:29 1:51:06 0:53:11 2:44:17 0:01:51 0:15:51 0:25:20 0:27:33 0:28:36 0:12:11 1:49:31 5:13:17
91 Sundgren Pelle Kalmar RC Triathlon 4729 0:39:15 0:02:14 1:52:29 0:52:20 2:44:49 0:01:25 0:15:05 0:26:28 0:26:38 0:26:30 0:11:09 1:45:50 5:13:37
92 Marklund Peter Kalmar RC Triathlon 4662 0:30:42 0:02:43 1:51:26 0:52:00 2:43:26 0:02:09 0:15:46 0:26:34 0:28:20 0:30:50 0:13:52 1:55:22 5:14:26
93 Riis Ole Martin Børstad Skagerrak Sportsklubb 0 0:30:47 0:02:00 1:48:17 0:52:24 2:40:41 0:01:12 0:14:42 0:28:04 0:30:22 0:32:47 0:13:58 1:59:53 5:14:38
94 Axelsson Anders IS Göta Friidrott & Triathlon 4699 0:35:50 0:02:45 1:58:10 0:54:15 2:52:25 0:02:04 0:15:20 0:24:38 0:25:02 0:26:08 0:11:53 1:43:01 5:16:09
95 du Rietz André Kalmar RC Triathlon 4881 0:39:05 0:02:30 1:53:51 0:51:59 2:45:50 0:01:50 0:16:27 0:24:27 0:26:17 0:28:14 0:11:29 1:46:54 5:16:15
96 Aronsson Marcus AXA Sports Club 4097 0:35:48 0:02:45 1:50:26 0:53:15 2:43:41 0:01:19 0:15:05 0:30:24 0:31:38 0:25:17 0:10:46 1:53:10 5:16:47
97 Korner Mats 338 Småland Triathlon & MSF 2775 0:33:25 0:01:26 1:52:02 0:51:54 2:43:56 0:01:49 0:16:05 0:26:43 0:29:23 0:31:38 0:12:21 1:56:10 5:16:51
98 Smedjegården Mikael Fredrikshof IF CK 0 0:33:20 0:05:47 1:58:17 0:54:17 2:52:34 0:03:52 0:17:05 0:24:21 0:24:30 0:24:50 0:11:06 1:41:52 5:17:29
99 Petersson Roger Triathlon Väst 4709 0:27:22 0:04:00 1:43:12 0:48:36 2:31:48 0:02:12 0:16:16 0:28:41 0:34:56 0:37:23 2:13:03 4:10:19 5:18:27
100 Lilja Per Heleneholms IF Tri Team 4823 0:37:18 0:02:31 1:56:00 0:54:48 2:50:48 0:01:38 0:13:01 0:23:38 0:26:35 0:30:21 0:12:41 1:46:16 5:18:35
101 Lageson Magnus Idrottsklubben Wilske 2150 0:32:08 1:54:25 0:52:44 2:47:09 2:02:37 2:02:37 5:21:55
102 Landin Jonas Kalmar RC Triathlon 4730 0:31:25 0:02:40 1:58:07 0:58:17 2:56:24 0:02:33 0:16:05 0:25:54 0:27:30 0:27:22 0:12:17 1:49:08 5:22:13
103 Frisk Fredrik Triathlon Syd 2325 0:30:09 0:02:06 1:55:02 0:57:17 2:52:19 0:02:06 0:15:24 0:25:04 0:26:16 0:30:35 0:18:47 1:56:06 5:22:49
104 Helin Johan Triathlon Väst 3698 0:40:51 0:03:36 1:56:08 0:54:33 2:50:41 0:02:41 0:15:18 0:27:05 0:25:44 0:26:42 0:11:01 1:45:50 5:23:44
105 Tengberg Daniel CrispTeam i Malmö 0 0:30:39 0:02:39 1:55:08 0:55:17 2:50:25 0:02:02 0:16:39 0:26:01 0:29:20 0:33:38 0:13:46 1:59:24 5:25:14
106 Bellring Peter AXA Sports Club 3985 0:40:15 0:03:02 1:51:44 0:54:12 2:45:56 0:02:15 0:15:52 0:28:23 0:29:08 0:28:19 0:12:08 1:53:50 5:25:23
107 Ageman Patrik Lännersta Nacka 0 0:36:59 0:05:05 2:01:11 0:55:50 2:57:01 0:02:20 0:14:59 0:26:45 0:26:02 0:25:22 0:11:07 1:44:15 5:25:45
108 Fors Roger Klubb Sisu Multisport & Triathlon 3914 0:32:10 0:04:00 1:55:58 0:54:58 2:50:56 0:01:51 0:17:31 0:27:34 0:28:59 0:30:43 1:57:37 3:42:24 5:26:37
109 Wikmark Christer Stockholm City Triathlon 3125 0:29:00 0:01:22 2:06:11 0:56:45 3:02:56 0:01:16 0:17:00 0:27:55 0:27:50 0:28:23 0:11:33 1:52:41 5:27:18
110 Willén Claus Ippers Motion 0 0:32:30 0:03:48 1:57:29 0:56:55 2:54:24 0:01:18 0:17:46 0:26:55 0:28:40 0:29:21 1:56:17 3:38:59 5:28:19
111 Almskou Jan Brøndby Triathlon Club Denmark. Licensnr..4960 0 0:33:58 0:04:17 2:02:35 0:58:35 3:01:10 0:01:27 0:15:47 0:25:48 0:26:49 0:27:41 0:12:27 1:48:32 5:29:29
112 Olvén Lars Uddevalla CK Triathlon 2757 0:29:26 0:02:08 1:57:16 0:55:11 2:52:27 0:01:07 0:16:36 0:30:49 0:30:45 0:32:02 0:14:12 2:04:24 5:29:38
113 Szekerka Robert Halmstad Triathleterna 4728 0:29:05 0:00:55 2:05:44 0:59:08 3:04:52 0:00:51 0:15:46 0:25:27 0:31:36 0:29:09 0:12:07 1:54:05 5:29:51
114 Ortner Kristian CrispTeam i Malmö 0 0:38:50 0:04:00 2:00:57 0:57:16 2:58:13 0:02:26 0:15:26 0:25:00 0:25:29 0:28:31 0:13:09 1:47:35 5:31:08
115 Deliv Jon Heleneholms IF Tri Team 1910 0:23:54 0:02:01 2:07:42 0:58:44 3:06:26 0:02:03 0:16:51 0:28:53 0:30:26 0:31:02 0:12:26 1:59:38 5:34:06
116 Sjöstrand Mattias Triathlon Väst 0 0:33:25 0:02:30 2:02:13 0:58:41 3:00:54 0:01:34 0:14:37 0:26:57 0:30:34 0:31:19 0:12:38 1:56:05 5:34:32
117 jansson patrik SONY 0:29:55 0:04:00 2:02:49 0:58:56 3:01:45 0:01:21 0:16:20 0:28:27 0:30:09 0:31:08 0:14:09 2:00:13 5:37:17
118 Kjellsson Andreas Karlskrona Simsällskap 2954 0:32:55 0:03:24 2:03:56 0:57:51 3:01:47 0:02:26 0:16:08 0:28:16 0:28:55 0:30:50 0:13:48 1:57:57 5:38:35
119 Nilsson Bengt Triathlon Syd 2127 0:29:48 0:02:53 2:02:50 0:56:56 2:59:46 0:02:29 0:18:39 0:29:50 0:30:35 0:31:40 0:13:48 2:04:32 5:39:31
120 Eskilander Stephan Triathlon Syd 4715 0:38:44 0:03:17 2:08:47 1:01:14 3:10:01 0:02:04 0:17:50 0:25:21 0:26:20 0:26:27 0:11:12 1:47:10 5:41:20
121 immonen petri Klubb Sisu Multisport & Triathlon 0 0:25:03 0:01:53 1:58:59 0:57:29 2:56:28 0:02:28 0:17:11 0:29:30 0:32:12 0:41:57 0:14:37 2:15:27 5:41:23
122 Johansson Robin 3757 0:39:52 0:01:18 2:05:01 0:57:38 3:02:39 0:04:00 0:14:46 0:25:44 0:28:03 0:31:22 0:13:38 1:53:33 5:41:27
123 Hedström Ulf 0 0:29:16 0:03:00 2:07:25 1:00:41 3:08:06 0:02:53 0:15:46 0:27:28 0:29:42 0:33:04 2:00:06 3:46:06 5:43:22
124 Brunberg Mickael Trollhättans SOK Triathlon 3741 0:42:56 0:03:23 2:05:00 0:59:11 3:04:11 0:01:35 0:15:59 0:26:34 0:27:31 0:28:51 0:13:33 1:52:28 5:44:36
125 Nilson Olof Kristianstads TriathlonKlubb 4646 0:37:11 0:03:11 2:04:30 0:55:06 2:59:36 0:01:15 0:19:47 0:28:13 0:29:26 0:32:13 2:04:33 3:54:12 5:45:47
126 Hallstan Fredrik AXA Sports Club 0:36:50 0:03:42 2:08:54 1:02:05 3:10:59 0:02:46 0:16:28 0:26:18 0:28:01 0:29:49 0:13:23 1:53:59 5:48:22
127 Svensson Lars Triathlon Väst 4721 0:35:22 0:03:41 2:01:39 0:57:54 2:59:33 0:02:31 0:15:49 0:28:48 0:32:04 0:34:53 0:15:36 2:07:10 5:48:23
128 Lidén Stefan IS Göta Friidrott & Triathlon 4124 0:33:06 0:05:35 2:08:41 0:59:15 3:07:56 0:04:13 0:16:51 0:30:52 0:28:35 0:28:48 0:12:34 1:57:40 5:48:35
129 Sjöberg Jens Stockholmspolisens IF-Triathlonförening 3391 0:32:25 0:03:06 1:58:47 0:57:09 2:55:56 0:01:33 0:18:30 0:32:40 0:34:05 0:35:37 0:15:49 2:16:41 5:49:45
130 Persson Bo Team Triathlon & Multisport 0:38:00 0:04:00 2:13:46 1:05:18 3:19:04 0:02:00 0:20:18 0:31:00 0:36:53 0:35:36 2:18:59 4:22:46 6:22:05
131 Sundström Thomas Team Blekinge Löparförening 4298 0:40:54 0:04:14 2:20:02 1:06:45 3:26:47 0:03:17 0:17:51 0:32:04 0:34:45 0:37:00 0:16:42 2:18:22 6:33:40
132 Kjellman Håkan Stockholmspolisens IF-Triathlonförening 2710 0:41:00 0:04:00 2:13:58 1:05:39 3:19:37 0:02:31 0:17:08 0:34:36 0:42:58 0:46:22 2:42:50 5:03:54 6:49:59
999 Axelsson Oscar IF Mantra Sport 4140 0:29:03 0:01:36 1:45:14 0:48:10 2:33:24 0:01:10 0:13:05 0:22:44 0:35:49 DNF
999 Cederquist Fredrik IS Göta Friidrott & Triathlon 3591 0:29:25 0:02:23 2:05:24 1:00:15 3:05:39 0:02:06 0:17:13 0:17:13 DNF
Herrar/Pojkar Propagandastafett / Relay
1 Boström Björn Trosabygdens ck 0 0:26:09 0:03:58 1:46:59 0:44:56 2:31:55 0:00:40 0:14:26 0:23:11 0:23:34 0:23:50 0:11:05 1:36:06 4:38:51

Tillbaka Tillbaka