Team T&M Halmstad Triathlon Sprint 2013-07-14

112 deltog

Tillbaka Tillbaka
Placering   Efternamn Förnamn Förening Licens Simning T1 Cykel T2 V1 V2 Löpning Totaltid
Damer/Flickor Junior 18-19.
1 Schill Amanda 0 00:06:40 00:02:02 00:38:25 00:01:19 00:14:36 00:10:36 00:25:12 01:13:41
2 Nilsson Erica 0 00:06:08 00:03:06 00:51:37 00:00:50 00:21:53 00:16:20 00:38:13 01:39:56
Damer/Flickor Pojk/Flick / Boy/Girl 14-15.
1 Lilljequist Alida Kinds Cykelklubb 0 00:04:23 00:02:36 00:27:57 00:01:29 00:11:45 00:48:13
Damer/Flickor Senior.
1 Johnsson Karin Solvikingarna 4426 00:05:35 00:01:18 00:36:05 00:00:55 00:12:54 00:09:26 00:22:20 01:06:15
2 Hedbys Holmberg Jonna Triathlon Syd 0 00:04:34 00:01:27 00:36:42 00:00:55 00:13:08 00:09:34 00:22:42 01:06:23
3 Berg Karin Triathlon Väst 0 00:04:42 00:02:00 00:36:31 00:00:55 00:13:57 00:09:35 00:23:32 01:07:43
4 Jönsson Victoria Svedala 0 00:05:54 00:01:08 00:36:58 00:00:45 00:13:56 00:09:55 00:23:51 01:08:39
5 Jönsson Emma IS Göta Friidrott & Triathlon 0 00:04:47 00:01:12 00:40:16 00:00:49 00:14:01 00:10:01 00:24:02 01:11:08
6 Dahlgren Lisa SPU Isolering AB 0 00:07:16 00:01:30 00:37:33 00:01:11 00:14:59 00:10:50 00:25:49 01:13:21
7 Åkerblom Louise 00:07:59 00:00:28 00:38:57 00:00:48 00:15:20 00:11:36 00:26:56 01:14:20
8 Karlsson Hanna Kalmar RC Triathlon 4841 00:06:15 00:01:34 00:38:48 00:00:52 00:16:12 00:11:48 00:28:00 01:15:31
9 Isaksson Lena Simklubben RAN 0 00:04:14 00:01:32 00:39:28 00:01:24 00:17:20 00:12:05 00:29:25 01:16:06
10 Thörncrantz Lina Bjäre Triathlon 0 00:06:33 00:01:28 00:37:41 00:01:08 00:17:10 00:12:08 00:29:18 01:16:11
11 Frid Maria Kalmar RC Triathlon 4817 00:05:46 00:01:52 00:38:52 00:01:12 00:16:38 00:11:56 00:28:34 01:16:17
12 Hero Elin Team Triathlon & Multisport 0 00:04:40 00:01:30 00:43:46 00:00:50 00:15:17 00:10:48 00:26:05 01:16:53
13 Losada Johansson Anna CK Bure 0 00:06:27 00:02:53 00:37:55 00:01:10 00:16:57 00:12:13 00:29:10 01:17:37
14 Gull Johanna Varbergs Sim 0 00:06:57 00:02:31 00:39:57 00:01:16 00:15:43 00:11:32 00:27:15 01:17:59
15 Andersson Erika Triathlon Väst 0 00:06:14 00:01:57 00:40:40 00:01:46 00:16:54 00:11:49 00:28:43 01:19:23
16 Jertborn Cecilia SOK Knallen 4444 00:06:00 00:02:44 00:41:44 00:01:26 00:16:37 00:11:35 00:28:12 01:20:08
17 Roos Marie Lund 0 00:07:43 00:02:33 00:41:35 00:01:13 00:15:44 00:11:21 00:27:05 01:20:11
18 Anderson Sandra 0 00:07:13 00:02:37 00:39:40 00:01:31 00:17:04 00:12:05 00:29:09 01:20:12
19 Cederlöf Åsa 0 00:06:28 00:02:00 00:42:40 00:00:46 00:16:59 00:11:48 00:28:47 01:20:43
20 Jönsson Sara Heleneholms IF 0 00:07:08 00:01:28 00:43:17 00:00:58 00:16:36 00:11:47 00:28:23 01:21:16
21 Bäckström Ingrid Triathlon Väst 0 00:06:41 00:02:00 00:41:16 00:01:05 00:18:27 00:12:43 00:31:10 01:22:15
22 Welin Anna-Karin 0 00:06:18 00:02:31 00:43:00 00:01:42 00:16:44 00:12:06 00:28:50 01:22:23
23 Molin Johanna Halmstad 0 00:07:57 00:02:04 00:43:57 00:01:15 00:13:52 00:13:24 00:27:16 01:22:31
24 Wallmark Wilhelmina Bjäre Triathlon 0 00:07:01 00:01:26 00:40:51 00:01:19 00:19:29 00:13:34 00:33:03 01:23:42
25 Norberg Lena Triathlon Väst 00:06:43 00:01:50 00:41:40 00:01:24 00:18:52 00:13:13 00:32:05 01:23:44
26 Holmén Sofia Triathlon Väst 0 00:05:14 00:01:56 00:44:53 00:01:14 00:31:02 00:31:02 01:24:21
27 Nesser Cecilia Mölndal 0 00:07:22 00:02:21 00:45:50 00:00:57 00:16:49 00:11:37 00:28:26 01:24:59
28 Krumkühler Kornelia AstraZenecaIF 0 00:07:42 00:04:02 00:44:19 00:01:07 00:17:07 00:11:58 00:29:05 01:26:18
29 Ericsson Sara Simlångsdalens IF 0 00:08:15 00:02:41 00:46:53 00:01:53 00:15:41 00:11:02 00:26:43 01:26:27
30 Gustavsson Maria 0 00:07:58 00:01:54 00:45:23 00:01:15 00:18:25 00:12:59 00:31:24 01:27:56
31 Jonsson Linda TEAM PL 0 00:09:42 00:02:26 00:44:47 00:01:49 00:17:31 00:12:29 00:30:00 01:28:47
32 Christiansson Birgit Team Triathlon & Multisport 0 00:10:39 00:02:24 00:42:21 00:01:55 00:18:45 00:13:40 00:32:25 01:29:46
33 Hjärne Carin IS Göta Helsingborg 0 00:06:11 00:01:27 00:47:34 00:01:47 00:19:35 00:14:11 00:33:46 01:30:47
34 Nehlin Marie Marie Nehlin Trelleborg 0 00:09:55 00:02:18 00:46:58 00:01:09 00:19:04 00:13:32 00:32:36 01:32:59
35 Töllborg Elin 0 00:08:44 00:02:41 00:46:46 00:00:48 00:20:16 00:14:10 00:34:26 01:33:27
36 Levander Josefin 0 00:07:00 00:01:40 00:50:42 00:00:48 00:19:13 00:14:30 00:33:43 01:33:55
37 Wahlqvist Lotta Trelleborg 0 00:08:32 00:02:52 00:47:15 00:02:01 00:19:39 00:14:30 00:34:09 01:34:52
38 Björk Frida Varbergs Sim 0 00:10:07 00:02:31 00:49:35 00:02:06 00:19:05 00:14:48 00:33:53 01:38:15
39 Lindén Kristina Göteborg 0 00:09:26 00:02:03 00:49:36 00:02:16 00:23:54 00:17:41 00:41:35 01:44:58
999 Kalèn Charlotta Kalmar RC Triathlon 0 00:00:00 DNS
Herrar/Pojkar Junior 18-19.
1 Welin Odeback Sebastian Varberg 0 00:05:39 00:03:09 00:37:38 00:01:27 00:14:29 00:10:20 00:24:49 01:12:44
Herrar/Pojkar Pojk/Flick / Boy/Girl 14-15.
1 Crona Michael IFK friidrott 0 00:07:50 00:02:23 00:24:13 00:00:48 00:12:40 00:47:56
2 Rosencrantz Axel Triathlon Väst 3423 00:06:21 00:01:57 00:28:14 00:00:47 00:13:58 00:51:19
Herrar/Pojkar Senior.
1 Samuelsson Johan Alingsås Triathlonklubb 3678 00:03:36 00:00:59 00:29:37 00:00:35 00:11:17 00:08:27 00:19:44 00:54:34
2 norberg sebastian varberg 0 00:04:02 00:01:18 00:30:59 00:00:49 00:11:52 00:08:31 00:20:23 00:57:33
3 Hansen Lars Sportklubben Graal 4693 00:04:38 00:01:13 00:31:33 00:00:50 00:11:18 00:08:22 00:19:40 00:57:56
4 Bengtsson Magnus Klubb Sisu Multisport & Triathlon 0 00:03:59 00:01:10 00:31:11 00:01:00 00:12:41 00:09:15 00:21:56 00:59:18
5 Westerberg simon Kalmar RC Triathlon 3416 00:04:27 00:00:51 00:32:57 00:00:28 00:12:07 00:10:01 00:22:08 01:00:54
6 Liljedahl Danie Perstorp 0 00:04:18 00:01:09 00:32:21 00:00:49 00:13:17 00:09:33 00:22:50 01:01:29
7 Ellow Anders Kalmar RC Triathlon 0 00:05:00 00:01:40 00:32:40 00:01:09 00:13:09 00:09:02 00:22:11 01:02:41
8 Gustafsson Filip Elmhults Sportclub 2672 00:05:18 00:01:00 00:32:22 00:00:44 00:14:27 00:09:46 00:24:13 01:03:40
9 skogmalm johan 0 00:04:44 00:01:13 00:36:12 00:00:50 00:12:21 00:08:37 00:20:58 01:03:59
10 Liljenberg Mattias Mölnlycke 0 00:04:25 00:01:37 00:34:59 00:01:08 00:12:53 00:09:04 00:21:57 01:04:08
11 Lindberg Johan 0 00:04:02 00:01:14 00:35:02 00:00:53 00:13:37 00:09:35 00:23:12 01:04:25
12 Sjöstrand Thomas Lakebeach Runners 0 00:05:28 00:01:38 00:35:45 00:01:03 00:12:41 00:09:18 00:21:59 01:05:56
13 Karlsson Tomas Sportklubben Graal 0 00:05:23 00:01:58 00:34:00 00:01:06 00:14:25 00:10:05 00:24:30 01:06:59
14 Morin Mikael Team Triathlon & Multisport 0 00:03:38 00:01:41 00:35:18 00:00:55 00:15:01 00:10:44 00:25:45 01:07:18
15 Bülow Stefan AXA Sports Club 0 00:05:17 00:01:27 00:35:41 00:01:13 00:14:11 00:09:47 00:23:58 01:07:39
16 Granville-Self Edward IS Göta Friidrott & Triathlon 4093 00:05:38 00:01:37 00:36:37 00:00:44 00:13:35 00:09:29 00:23:04 01:07:42
17 Jönsson Mats LUND 0 00:07:31 00:02:08 00:34:33 00:01:33 00:13:41 00:09:34 00:23:15 01:09:03
18 Mårtensson Alexander Halmstad Triathleterna 4727 00:06:05 00:01:14 00:35:45 00:00:49 00:15:02 00:10:23 00:25:25 01:09:21
19 Skoogh Daniel Halmstadpolisens IoSF 0 00:05:23 00:01:34 00:36:03 00:01:01 00:15:01 00:10:19 00:25:20 01:09:25
20 Nilsson Markus Sanvik 0 00:04:33 00:01:36 00:37:22 00:00:59 00:14:41 00:10:14 00:24:55 01:09:26
21 Stenmark Fredrik Tylö triathleterna 0 00:04:18 00:01:45 00:36:39 00:00:37 00:15:21 00:10:47 00:26:08 01:09:29
22 Öreteg Mats Växjö 0 00:05:05 00:01:57 00:35:47 00:00:55 00:15:08 00:10:56 00:26:04 01:09:50
23 Bengtsson Lars Tetra Pak IF 0 00:05:02 00:01:32 00:37:26 00:01:13 00:14:28 00:10:24 00:24:52 01:10:07
24 Persson Daniel Tylö triathleterna 0 00:06:31 00:02:06 00:37:45 00:00:42 00:14:01 00:10:07 00:24:08 01:11:14
25 Zafirovic Nikola Team Triathlon & Multisport 4301 00:06:02 00:02:46 00:36:08 00:00:38 00:15:31 00:10:53 00:26:24 01:12:01
26 Franzén Nils Simklubben RAN 0 00:06:40 00:01:11 00:37:44 00:01:01 00:14:53 00:10:46 00:25:39 01:12:17
27 Håkansson Peter BDA Multisport 0 00:06:39 00:01:23 00:37:21 00:01:10 00:15:24 00:10:54 00:26:18 01:12:53
28 Jönsson Hans heleneholms IF 4007 00:06:31 00:01:28 00:36:53 00:01:14 00:15:58 00:10:52 00:26:50 01:12:58
29 Sjödin Daniel Halmstad 0 00:05:07 00:01:35 00:37:25 00:01:07 00:16:52 00:10:55 00:27:47 01:13:04
30 Eriksson Magnus Tylö triathleterna 0 00:06:10 00:01:36 00:38:38 00:01:09 00:15:04 00:10:35 00:25:39 01:13:14
31 Ragnarsson Rickard Halmstad 0 00:05:50 00:01:22 00:39:20 00:01:04 00:15:27 00:10:41 00:26:08 01:13:47
32 Krivolapov Alexander 0 00:06:13 00:02:47 00:38:07 00:01:52 00:14:35 00:10:33 00:25:08 01:14:10
33 Borgstrand Joel Halmstad 0 00:06:08 00:02:38 00:41:06 00:00:50 00:13:53 00:10:07 00:24:00 01:14:44
34 Gunnarsson Oscar Linköping 0 00:05:36 00:01:50 00:39:06 00:01:09 00:15:53 00:11:47 00:27:40 01:15:22
35 Bendrik Klas Särö 00:06:53 00:02:30 00:37:04 00:01:24 00:16:23 00:11:16 00:27:39 01:15:33
36 Vikman Petter Bjärred 0 00:07:44 00:01:54 00:38:21 00:01:09 00:15:36 00:10:59 00:26:35 01:15:46
37 Kullberg Mats IFK Helsingborg 0 00:07:35 00:02:05 00:37:14 00:01:58 00:15:50 00:11:07 00:26:57 01:15:52
38 Lönnberg Jan Lilla Pene 0 00:04:52 00:01:56 00:39:27 00:01:15 00:16:29 00:12:08 00:28:37 01:16:10
39 Thers Daniel Team Triathlon & Multisport 00:05:32 00:03:00 00:41:06 00:01:03 00:14:54 00:10:35 00:25:29 01:16:12
40 Lundqvist Johan 0 00:05:01 00:02:24 00:41:30 00:00:51 00:15:34 00:11:06 00:26:40 01:16:27
41 Hygert Erik Löddeköpinge 0 00:07:03 00:02:05 00:38:15 00:01:18 00:16:39 00:11:07 00:27:46 01:16:29
42 Hall Martin Göteborg 0 00:06:04 00:02:22 00:38:41 00:01:40 00:16:07 00:11:41 00:27:48 01:16:37
43 Håkansson Marcus BDA Multisport 0 00:07:32 00:01:36 00:38:25 00:01:12 00:16:51 00:11:13 00:28:04 01:16:52
44 Gustafsson Tobias 0 00:07:55 00:01:40 00:40:13 00:01:08 00:15:30 00:11:01 00:26:31 01:17:29
45 Arasjö Viberg Daniel Halmstad 0 00:06:46 00:03:22 00:42:41 00:00:55 00:14:00 00:09:46 00:23:46 01:17:33
46 Håkansson Sebastian Soffliggarna 0 00:06:35 00:03:33 00:41:14 00:00:55 00:15:20 00:10:49 00:26:09 01:18:28
47 Jolfson Johan IS Göta Friidrott & Triathlon 0 00:05:28 00:01:28 00:39:25 00:01:18 00:18:06 00:12:41 00:30:47 01:18:29
48 Ericson Jörgen Inge Ork 0 00:07:46 00:02:14 00:41:17 00:00:46 00:16:32 00:12:09 00:28:41 01:20:47
49 Cederlöf Roger 0 00:04:59 00:03:31 00:42:42 00:01:22 00:16:57 00:12:16 00:29:13 01:21:49
50 blomgren Niklas 0 00:08:18 00:02:04 00:39:39 00:00:56 00:17:58 00:13:19 00:31:17 01:22:16
51 Gullberg Henrik Triathlon Väst 0 00:08:35 00:03:47 00:40:18 00:01:30 00:16:59 00:11:55 00:28:54 01:23:06
52 Antonsson Bengt Villa Eden 0 00:08:00 00:02:30 00:41:10 00:01:17 00:18:04 00:12:35 00:30:39 01:23:38
53 Sjöberg Anders Bjäre Triathlon 0 00:07:21 00:01:38 00:40:56 00:01:22 00:18:50 00:13:41 00:32:31 01:23:50
54 Håkansson Dan Spurta på 0 00:07:56 00:02:55 00:41:19 00:00:56 00:18:06 00:12:40 00:30:46 01:23:53
55 Göransson Fredrik Team Göranssons 0 00:07:15 00:04:00 00:42:49 00:00:56 00:17:15 00:11:46 00:29:01 01:24:03
56 Bagge Micael 0 00:07:20 00:02:07 00:47:48 00:01:03 00:16:19 00:12:16 00:28:35 01:26:56
57 Persson Henrik 0 00:07:49 00:02:48 00:41:49 00:01:16 00:20:14 00:14:47 00:35:01 01:28:46
58 Karlstad Marcus Triathlon Väst 4665 00:07:45 00:02:21 00:43:59 00:01:31 00:19:29 00:14:13 00:33:42 01:29:20
59 Lindbäck Mattias 0 00:10:02 00:03:37 00:43:46 00:02:28 00:17:11 00:12:43 00:29:54 01:29:49
60 Gyllin Jonathan Alingsås 0 00:08:18 00:02:45 00:49:47 00:00:57 00:18:40 00:13:59 00:32:39 01:34:28
61 Sävmark Jörgen Halmstad Garnisions IF 0 00:08:19 00:02:24 00:48:35 00:01:49 00:19:05 00:15:49 00:34:54 01:36:03
62 Finér Fredrik Halmstad 0 00:07:41 00:03:27 00:48:10 00:01:05 00:19:54 00:15:43 00:35:37 01:36:03
63 Håkansson Christian Storfiskarn 0 00:10:40 00:02:36 00:49:55 00:01:46 00:21:14 00:16:43 00:37:57 01:42:56
64 Thers Daniel Team Triathlon & Multisport 0 03:01:27 01:36:53 01:36:53 04:38:20
Herrar/Pojkar Ungdom / Youth 16-17.
1 Sjöstrand Pontus Lakebeach Runners 0 00:06:50 00:02:10 00:37:23 00:01:35 00:14:22 00:09:45 00:24:07 01:12:07
2 Håkansson Kalle Måtte det snart vara över 0 00:06:37 00:03:17 00:42:04 00:00:50 00:17:54 00:12:40 00:30:34 01:23:24

Tillbaka Tillbaka