Växjö Triathlon Olympisk 2014-05-24

216 deltog

Tillbaka Tillbaka
Plats   Snr Namn Klubb Simning Pl Sim Växel 1 Cykelvarv 1 Cykelvarv 2 Cykelvarv 3 Cykelvarv 4 Cykel Pl Cyk Växel 2 Löpning Pl Löp Sluttid Diff Anm
Damer/Flickor Olympisk distans Junior 18-19
1 212 Almina Venturi Glasriket RC 00:36:56 1 00:01:44 00:21:54 00:19:52 00:20:29 00:22:46 01:24:59 1 00:01:24 01:02:56 1 03:07:57
Damer/Flickor Olympisk distans Masters 35-39
1 184 Gunilla Stripple Triathlon Syd 00:25:09 1 00:01:16 00:17:55 00:16:32 00:16:57 00:18:46 01:10:08 1 00:00:58 00:44:17 1 02:21:45
2 39 Beatrix Cser Puppy Triathlete Society 00:31:49 2 00:01:39 00:19:28 00:18:05 00:18:36 00:20:53 01:17:01 3 00:01:07 00:47:10 2 02:38:44 00:17:00
3 117 Victoria Ledel AXA Sports Club 00:33:52 3 00:01:09 00:19:00 00:17:09 00:17:32 00:19:42 01:13:22 2 00:00:40 00:50:17 4 02:39:19 00:17:34
4 49 Maria Ekström Elmhults Sportclub 00:34:35 4 00:02:48 00:20:49 00:18:59 00:18:43 00:21:18 01:19:48 4 00:01:10 00:50:10 3 02:48:29 00:26:44
5 52 Lisa Engde IK NocOut.se 00:38:09 5 00:02:48 00:20:13 00:18:51 00:19:09 00:21:48 01:19:59 5 00:00:56 00:54:28 5 02:56:18 00:34:34
Damer/Flickor Olympisk distans Masters 40-44
1 50 Sara Elfving Karlshamns Simklubb 00:30:13 2 00:01:52 00:18:34 00:16:45 00:16:47 00:19:14 01:11:19 1 00:01:13 00:47:57 1 02:32:32
2 103 Johanna Karlsson Fagrabäckskolans if 00:27:25 1 00:02:29 00:22:20 00:20:10 00:20:09 00:22:50 01:25:27 2 00:01:13 00:50:24 2 02:46:57 00:14:26
3 135 Viktoria Magnusson Torsås 00:37:02 3 00:02:14 00:21:59 00:20:02 00:20:53 00:23:10 01:26:02 3 00:01:35 00:58:40 4 03:05:31 00:33:00
4 175 Linda Santesson Bagarmossen 00:46:22 4 00:05:01 00:21:28 00:20:43 00:21:00 00:22:57 01:26:06 4 00:01:47 00:57:29 3 03:16:44 00:44:12
Damer/Flickor Olympisk distans Masters 45-49
1 173 Anna Rye Wolf Fagrabäckskolan 00:37:54 1 00:02:41 00:22:05 00:20:27 00:20:47 00:23:34 01:26:51 1 00:01:41 00:48:54 1 02:58:00
2 199 Pernilla Thernström Kalmar RC Triathlon 00:45:52 2 00:02:24 00:22:51 00:21:13 00:22:24 00:24:42 01:31:08 2 00:03:24 01:12:35 2 03:35:23 00:37:23
Damer/Flickor Olympisk distans Masters 50-54
1 221 Robin Ydremark Höglandets Triathlon 00:26:47 1 00:01:14 00:19:15 00:16:45 00:17:05 00:19:08 01:12:11 1 00:00:56 00:48:08 1 02:29:14
2 198 Lena Tengstrand Lidingö Triathlon 00:32:14 2 00:02:30 00:19:10 00:17:35 00:17:52 00:20:29 01:15:05 2 00:01:39 00:52:34 2 02:43:59 00:14:45
Damer/Flickor Olympisk distans Masters 60-64
1 141 Ann-Charlotte Mengel Motala Triathlon Club 00:46:02 1 00:04:20 00:21:48 00:19:47 00:20:21 00:22:56 01:24:51 1 00:03:10 01:03:03 1 03:21:23
Damer/Flickor Olympisk distans Senior
1 200 Annie Thorén Motala Triathlon Club 00:19:52 1 00:00:43 00:17:31 00:16:11 00:16:08 00:18:10 01:07:59 1 00:00:38 00:41:48 1 02:10:57
2 131 Julia Lundquist Glasriket RC 00:25:24 2 00:01:25 00:19:24 00:18:19 00:19:04 00:20:56 01:17:42 7 00:00:57 00:44:36 2 02:30:02 00:19:05
3 27 Agnethe Bergsaker Skagerrak Sportsklubb 00:29:16 5 00:01:39 00:18:37 00:17:22 00:17:47 00:20:19 01:14:05 2 00:00:39 00:47:17 4 02:32:54 00:21:57
4 77 Sabine Hedlund VM Triathlon (Västra Mälardalens Tri-förening) 00:28:02 3 00:01:39 00:19:50 00:17:52 00:18:04 00:20:05 01:15:49 3 00:01:34 00:46:29 3 02:33:32 00:22:35
5 51 Malin Eliasson Kalmar RC Triathlon 00:29:13 4 00:01:43 00:19:34 00:18:14 00:18:23 00:20:57 01:17:06 6 00:00:41 00:48:19 5 02:37:01 00:26:04
6 70 Hanna Gunnarsson IFK Österbymo 00:30:24 7 00:01:45 00:19:41 00:18:04 00:18:09 00:20:17 01:16:08 4 00:01:24 00:52:37 8 02:42:16 00:31:19
7 47 Ida Ekdahl Elmhults Sportclub 00:32:30 11 00:02:38 00:20:16 00:18:23 00:18:31 00:20:57 01:18:05 8 00:01:37 00:48:57 6 02:43:46 00:32:49
8 228 Jessica Jansson SPIF Triathlon 00:31:19 8 00:02:47 00:20:18 00:18:42 00:17:51 00:19:45 01:16:35 5 00:01:39 00:52:39 9 02:44:56 00:33:59
9 83 Ulrika Hjort Kalmar RC Triathlon 00:34:07 12 00:01:14 00:20:01 00:19:11 00:19:10 00:30:03 01:28:24 13 00:01:11 00:49:30 7 02:54:24 00:43:27
10 41 Maria Danielsson Simklubben RAN 00:32:02 9 00:03:34 00:21:19 00:19:54 00:19:34 00:22:11 01:22:57 11 00:01:31 00:54:26 10 02:54:28 00:43:31
11 151 Lena Norberg Triathlon Väst 00:29:32 6 00:01:38 00:20:56 00:19:20 00:19:19 00:21:31 01:21:05 9 00:01:25 01:01:37 13 02:55:14 00:44:18
12 118 Josefin Levander Halmstad Triathleterna 00:32:26 10 00:01:39 00:20:50 00:19:28 00:19:50 00:22:39 01:22:44 10 00:00:42 01:01:37 14 02:59:06 00:48:09
13 237 Hanna Hassel Go Tri 00:37:20 14 00:03:10 00:22:35 00:20:35 00:20:37 00:23:24 01:27:09 12 00:01:41 00:54:48 11 03:04:06 00:53:10
14 120 Emma Lindahl 00:35:18 13 00:02:32 00:23:17 00:20:56 00:21:03 00:23:36 01:28:50 14 00:01:02 00:57:11 12 03:04:51 00:53:54
15 222 Frida Åberg Torsås 00:41:48 15 00:04:12 00:24:18 00:21:58 00:22:20 00:24:14 01:32:49 15 00:01:58 01:06:57 15 03:27:43 01:16:46
Herrar/Pojkar Olympisk distans Junior 18-19
999 76 Leo Hassan Kalmar RC Triathlon 00:28:54 1 00:01:54 DNF
Herrar/Pojkar Olympisk distans Masters 35-39
1 38 Miroslav Cepciansky IS Göta Friidrott & Triathlon 00:23:04 2 00:00:33 00:16:08 00:14:35 00:14:31 00:16:44 01:01:56 2 00:00:47 00:40:04 1 02:06:22
2 233 Stefan Karlberg IFK Sala 00:24:41 6 00:01:41 00:15:50 00:14:24 00:14:11 00:17:28 01:01:51 1 00:00:49 00:40:24 2 02:09:23 00:03:02
3 177 Robert Schelin Karlshamns Simklubb 00:23:25 4 00:00:50 00:16:46 00:14:54 00:15:14 00:17:03 01:03:55 4 00:00:42 00:41:40 4 02:10:30 00:04:09
4 35 Henrik Brovell Kalmar RC Triathlon 00:26:15 10 00:00:55 00:16:28 00:14:44 00:14:50 00:16:56 01:02:57 3 00:00:42 00:42:11 5 02:12:58 00:06:37
5 101 Gustav Karlsson Kristianstads TriathlonKlubb 00:22:48 1 00:01:50 00:16:50 00:14:59 00:15:00 00:17:10 01:03:57 5 00:00:43 00:43:47 8 02:13:03 00:06:42
6 164 Jimmy Olofsson Karlshamns Simklubb 00:23:26 5 00:01:31 00:16:52 00:15:18 00:15:51 00:17:04 01:05:04 7 00:00:59 00:42:12 7 02:13:11 00:06:50
7 165 Stefan Petersson Glasriket RC 00:23:18 3 00:01:31 00:16:40 00:15:09 00:15:23 00:16:56 01:04:07 6 00:00:57 00:44:42 10 02:14:33 00:08:12
8 60 Henrik Fredriksson Triathlon Väst 00:31:46 19 00:01:36 00:17:22 00:15:45 00:15:31 00:17:37 01:06:13 8 00:00:44 00:41:02 3 02:21:19 00:14:58
9 48 Fredrik Ekström Elmhults Sportclub 00:30:01 15 00:02:10 00:17:30 00:15:44 00:15:46 00:17:29 01:06:28 9 00:01:41 00:42:12 6 02:22:30 00:16:09
10 149 Christopher Nilsson 338 Småland Triathlon & MSF 00:26:31 11 00:02:00 00:18:27 00:16:44 00:16:52 00:18:45 01:10:46 14 00:01:01 00:43:48 9 02:24:04 00:17:42
11 81 Jimmy Hiljeborn Bjäre Triathlon 00:25:45 8 00:01:21 00:17:53 00:17:08 00:16:29 00:18:59 01:10:27 12 00:01:20 00:46:08 11 02:24:59 00:18:38
12 246 Peter Jalkeskog Elmhults sportsclub 00:25:53 9 00:02:26 00:18:29 00:16:47 00:16:29 00:18:49 01:10:33 13 00:01:22 00:50:33 16 02:30:45 00:24:24
13 73 Pierre Hagström Eskilstuna IK Triathlon 00:25:30 7 00:01:37 00:19:07 00:17:28 00:17:27 00:19:40 01:13:42 21 00:00:55 00:49:12 15 02:30:54 00:24:33
14 183 Mark Spånberg AXA Sports Club 00:28:22 14 00:01:22 00:19:17 00:17:02 00:17:09 00:19:18 01:12:45 16 00:00:47 00:48:06 13 02:31:19 00:24:58
15 243 Markus Millbourn Axa SportClub 00:27:33 13 00:01:16 00:19:18 00:17:27 00:17:12 00:18:51 01:12:47 17 00:01:04 00:50:43 17 02:33:21 00:27:00
16 91 Anders Johansson AXA Sports Club 00:33:03 25 00:01:40 00:18:24 00:17:04 00:17:01 00:18:49 01:11:16 15 00:00:39 00:47:35 12 02:34:10 00:27:49
17 192 Emanuel Svensson Glasrikets RC 00:31:38 18 00:01:23 00:17:59 00:16:17 00:16:33 00:18:21 01:09:09 11 00:01:13 00:51:35 19 02:34:55 00:28:34
18 170 Mikael Rubensson Bjäre Triathlon 00:27:15 12 00:02:46 00:18:51 00:17:20 00:17:18 00:19:56 01:13:23 20 00:01:07 00:51:21 18 02:35:52 00:29:31
19 12 Niklas Andersson Kalmar RC Triathlon 00:31:29 17 00:01:39 00:18:57 00:17:18 00:17:11 00:19:34 01:12:59 19 00:01:22 00:51:41 20 02:39:07 00:32:46
20 167 Andreas Platoff AXA Sports Club 00:32:28 20 00:02:04 00:19:24 00:17:51 00:18:51 00:21:15 01:17:19 26 00:01:14 00:51:49 21 02:44:52 00:38:31
21 150 Emil Nilsson Hallaryds IF 00:39:19 29 00:02:46 00:18:42 00:17:36 00:17:13 00:19:28 01:12:58 18 00:01:14 00:48:59 14 02:45:14 00:38:53
22 179 Joakim Segerdahl Torsås 00:32:51 23 00:02:35 00:19:22 00:17:43 00:17:47 00:20:26 01:15:17 23 00:01:18 00:54:01 22 02:46:00 00:39:39
23 54 Brice Etienne Stockholmspolisens IF-Triathlonförening 00:33:10 26 00:02:43 00:19:39 00:18:31 00:19:14 00:19:56 01:17:19 27 00:01:18 00:56:06 23 02:50:34 00:44:13
24 75 Kalle Hansson Linköpings Triathlonklubb 00:33:02 24 00:02:26 00:19:15 00:17:13 00:17:36 00:20:08 01:14:10 22 00:01:23 00:59:35 25 02:50:35 00:44:14
25 104 Marcus Karlstad Oskarshamns SK Friidrott 00:32:35 22 00:01:56 00:19:41 00:18:10 00:17:58 00:20:29 01:16:17 24 00:01:11 01:02:20 28 02:54:16 00:47:55
26 152 Fredrik Norén Kalmar RC Triathlon 00:36:29 27 00:03:08 00:20:08 00:18:12 00:18:00 00:20:28 01:16:47 25 00:01:52 00:57:39 24 02:55:53 00:49:32
27 157 Michael Olofsson 338 Småland Triathlon & MSF 00:37:38 28 00:02:31 00:20:21 00:18:41 00:18:57 00:21:23 01:19:21 28 00:01:07 01:02:11 27 03:02:47 00:56:25
28 96 Fabio Kaczala Kalmar 00:32:29 21 00:05:14 00:24:35 00:21:06 00:21:18 00:24:30 01:31:28 29 00:01:54 01:00:36 26 03:11:40 01:05:19
999 191 Christian Svensson Stockholmspolisens IF-Triathlonförening 00:31:14 16 00:02:57 00:17:28 00:16:11 00:16:05 00:18:07 01:07:50 10 00:01:17 DNF
Herrar/Pojkar Olympisk distans Masters 40-44
1 220 Hans Ydremark Höglandets Triathlon 00:25:22 2 00:01:12 00:15:45 00:14:17 00:14:12 00:16:18 01:00:31 1 00:01:03 00:39:02 1 02:07:09
2 97 Magnus Kalén Kalmar RC Triathlon 00:23:09 1 00:01:18 00:16:30 00:14:50 00:14:48 00:17:04 01:03:11 3 00:00:57 00:43:30 10 02:12:03 00:04:54
3 161 Fredrik Ottosson Höglandets Triathlon 00:29:59 16 00:01:31 00:15:54 00:14:57 00:14:44 00:16:29 01:02:03 2 00:00:50 00:39:07 2 02:13:27 00:06:18
4 142 Morgan Miledal Nässjö SLS Triathlon 00:26:22 4 00:00:51 00:17:24 00:15:52 00:15:54 00:17:52 01:07:00 11 00:01:02 00:42:40 7 02:17:53 00:10:45
5 172 Pär Rydqvist 338 Småland Triathlon & MSF 00:25:26 3 00:01:28 00:17:42 00:15:43 00:15:40 00:17:04 01:06:09 9 00:00:56 00:45:23 19 02:19:20 00:12:11
6 162 Jimmy Ovhagen AXA Sports Club 00:31:32 23 00:01:44 00:16:40 00:15:29 00:15:17 00:17:27 01:04:51 5 00:01:04 00:41:18 4 02:20:28 00:13:20
7 6 Marcus Alexandersson Glasriket RC 00:29:14 13 00:01:37 00:17:03 00:15:32 00:15:53 00:17:27 01:05:54 6 00:00:42 00:43:12 8 02:20:37 00:13:28
8 37 Andreas Capilla IK NocOut.se 00:27:14 7 00:01:38 00:17:18 00:16:14 00:15:59 00:17:37 01:07:06 13 00:00:47 00:43:59 12 02:20:43 00:13:34
9 159 Mattias Ossiansson IK Hakarpspojkarna 00:29:03 10 00:02:36 00:18:04 00:16:03 00:16:15 00:17:55 01:08:16 17 00:01:11 00:39:57 3 02:21:00 00:13:52
10 126 Bobby Ljung Team HEAD swimming 00:27:26 9 00:01:44 00:18:23 00:16:06 00:15:55 00:18:22 01:08:45 18 00:01:09 00:42:22 6 02:21:24 00:14:16
11 42 Pierre Davidsson Triathlon Väst 00:27:08 6 00:01:23 00:18:37 00:16:20 00:16:07 00:17:53 01:08:56 19 00:00:46 00:43:14 9 02:21:26 00:14:17
12 204 Sören Troedson 00:30:25 20 00:01:58 00:17:22 00:15:50 00:16:03 00:18:10 01:07:23 14 00:01:24 00:44:19 14 02:25:28 00:18:19
13 137 Peter Marklund Kalmar RC Triathlon 00:29:12 12 00:02:10 00:17:08 00:15:32 00:15:43 00:17:41 01:06:02 8 00:01:10 00:47:37 27 02:26:09 00:19:01
14 13 Håkan Andersson Kalmar RC Triathlon 00:30:06 18 00:01:31 00:17:51 00:16:14 00:16:19 00:18:58 01:09:21 22 00:00:54 00:44:29 16 02:26:18 00:19:09
15 112 Jonas Landin Kalmar RC Triathlon 00:29:38 15 00:01:51 00:18:35 00:16:32 00:16:31 00:18:20 01:09:56 24 00:00:43 00:44:16 13 02:26:22 00:19:13
16 205 Olof Tullberg Triathlon Väst 00:30:04 17 00:01:44 00:17:40 00:16:07 00:15:59 00:19:26 01:09:10 20 00:01:16 00:45:30 20 02:27:43 00:20:35
17 187 Pelle Sundgren Kalmar RC Triathlon 00:34:12 36 00:01:37 00:17:11 00:15:35 00:15:38 00:17:35 01:05:57 7 00:01:02 00:45:37 22 02:28:24 00:21:16
18 219 Mathias Wärlinge Oskarshamns SK Friidrott 00:26:48 5 00:02:00 00:19:13 00:17:15 00:17:32 00:19:35 01:13:32 30 00:01:15 00:45:13 18 02:28:46 00:21:38
19 145 Alexander Mårtensson Halmstad Triathleterna 00:33:46 34 00:01:16 00:17:19 00:16:03 00:16:17 00:18:15 01:07:53 15 00:00:44 00:45:35 21 02:29:12 00:22:03
20 139 Cliford Mattisson 338 Småland Triathlon & MSF 00:30:17 19 00:01:45 00:17:58 00:16:17 00:16:28 00:18:30 01:09:11 21 00:00:56 00:47:30 26 02:29:37 00:22:29
21 61 Mikael Frentzell Heleneholms IF Tri Team 00:33:05 30 00:01:37 00:17:20 00:15:40 00:15:44 00:17:43 01:06:25 10 00:01:01 00:47:45 28 02:29:50 00:22:42
22 15 Peter Andersson 338 Småland Triathlon & MSF 00:29:08 11 00:01:17 00:17:31 00:15:42 00:16:00 00:17:52 01:07:04 12 00:00:56 00:51:48 36 02:30:10 00:23:02
23 82 Henrik Hilmansson Kalmar RC Triathlon 00:30:29 21 00:02:35 00:17:50 00:16:03 00:15:46 00:18:28 01:08:05 16 00:01:43 00:48:01 29 02:30:50 00:23:42
24 122 Mattias Lindell Kalmar RC Triathlon 00:32:52 29 00:02:06 00:18:27 00:16:58 00:16:40 00:18:58 01:11:01 25 00:01:14 00:43:58 11 02:31:09 00:24:01
25 80 Henric Hildingsson Emmaboda Simsällskap 00:37:53 43 00:01:26 00:16:43 00:15:04 00:15:23 00:17:23 01:04:32 4 00:01:23 00:46:13 23 02:31:24 00:24:16
26 242 Sven Atter 00:29:31 14 00:02:18 00:18:22 00:16:41 00:17:26 00:19:43 01:12:11 27 00:00:54 00:47:02 25 02:31:54 00:24:45
27 236 Mikael Carlsson 338 Småland Triathlon & MSF 00:32:43 28 00:02:07 00:18:18 00:16:48 00:16:50 00:19:09 01:11:03 26 00:01:23 00:45:00 17 02:32:14 00:25:05
28 206 Stefan Tunsäter Kalmar RC Triathlon 00:31:37 24 00:02:11 00:18:45 00:17:30 00:17:50 00:19:57 01:14:01 33 00:01:06 00:44:23 15 02:33:15 00:26:06
29 110 Lars Käll Kalmar 00:33:21 31 00:02:14 00:19:41 00:18:03 00:18:11 00:19:54 01:15:47 37 00:01:37 00:42:10 5 02:35:07 00:27:59
30 4 Henrik Ahlqvist Kalmar RC Triathlon 00:27:16 8 00:01:26 00:18:22 00:16:41 00:17:32 00:20:08 01:12:41 29 00:01:01 00:54:04 39 02:36:26 00:29:18
31 218 Markus von Zweigbergk Kalmar RC Triathlon 00:31:56 25 00:01:55 00:18:33 00:17:05 00:17:15 00:19:28 01:12:19 28 00:01:30 00:51:47 35 02:39:26 00:32:17
32 129 Fredrik Lundgren Oskarshamn 00:30:37 22 00:02:37 00:20:38 00:18:27 00:18:16 00:20:50 01:18:10 41 00:00:57 00:49:10 30 02:41:29 00:34:20
33 128 Anders Ljungholm Färjestaden 00:33:57 35 00:02:17 00:20:25 00:18:21 00:18:19 00:20:26 01:17:30 40 00:01:10 00:46:36 24 02:41:29 00:34:20
34 174 Mikael Rönnmark 338 Småland Triathlon & MSF 00:33:41 32 00:01:00 00:19:58 00:17:49 00:17:49 00:19:58 01:15:33 35 00:01:47 00:50:00 32 02:42:00 00:34:51
35 201 Alexander Thärning Höglandets Triathlon 00:33:44 33 00:02:51 00:19:10 00:17:36 00:17:30 00:19:26 01:13:41 32 00:01:13 00:50:45 33 02:42:12 00:35:04
36 56 Torbjörn Feltendahl Kalmar RC Triathlon 00:34:40 37 00:02:19 00:18:39 00:17:26 00:17:32 00:20:00 01:13:35 31 00:01:04 00:50:55 34 02:42:31 00:35:23
37 114 Anders Larsson Åkersberga Triathlonförening 00:31:57 26 00:01:56 00:20:07 00:17:36 00:17:44 00:19:58 01:15:23 34 00:01:19 00:52:19 37 02:42:52 00:35:43
38 202 Marcus Tinnert Kalmar Simsällskap 00:35:58 40 00:02:13 00:19:49 00:17:55 00:17:46 00:20:14 01:15:43 36 00:01:48 00:49:33 31 02:45:13 00:38:04
39 193 Magnus Svensson Kalmar Simsällskap 00:40:01 45 00:03:21 00:18:25 00:16:32 00:16:22 00:18:25 01:09:43 23 00:02:01 00:53:47 38 02:48:51 00:41:42
40 155 Mathias Ohlander Trident RTC 00:32:36 27 00:01:43 00:20:39 00:18:41 00:18:52 00:21:40 01:19:50 43 00:01:11 00:56:02 42 02:51:19 00:44:11
41 36 Fredrik Bäckström Borås 00:34:45 38 00:02:53 00:20:21 00:18:52 00:19:13 00:21:15 01:19:39 42 00:01:35 00:59:04 44 02:57:55 00:50:46
42 98 Magnus Kaliff Kalmar 00:43:39 46 00:02:27 00:20:20 00:17:58 00:17:52 00:20:22 01:16:32 38 00:01:22 00:54:41 40 02:58:39 00:51:30
43 169 Olaf Ripegård HSS 00:36:13 41 00:02:59 00:21:36 00:19:58 00:20:45 00:22:58 01:25:16 46 00:00:57 00:55:40 41 03:01:03 00:53:55
44 134 Markus Magnusson Torsås 00:38:17 44 00:01:55 00:21:48 00:19:54 00:19:50 00:22:14 01:23:44 44 00:00:58 00:58:40 43 03:03:33 00:56:25
45 144 Mathias Mittbrodt Kalmar RC Triathlon 00:45:22 47 00:02:15 00:21:22 00:17:56 00:17:39 00:20:13 01:17:09 39 00:01:29 01:03:35 45 03:09:48 01:02:40
46 14 Joel Andersson 338 Småland Triathlon & MSF 00:36:47 42 00:02:28 00:21:45 00:20:07 00:20:07 00:23:08 01:25:05 45 00:01:52 01:16:47 46 03:22:58 01:15:49
999 63 Lars From Täby 00:35:55 39 00:03:29 00:22:40 00:20:34 00:20:47 00:22:14 01:26:13 47 DNF
Herrar/Pojkar Olympisk distans Masters 45-49
1 33 Andreas Brink Oxygen Triathlon A.S.D. 00:26:32 4 00:01:06 00:15:54 00:14:50 00:14:49 00:16:47 01:02:19 1 00:00:41 00:42:42 3 02:13:18
2 22 Anders Bergh Roden Triathlon Club 00:26:03 3 00:01:17 00:16:34 00:15:26 00:15:32 00:17:45 01:05:16 3 00:00:52 00:44:08 6 02:17:34 00:04:16
3 66 David Grubb Triathlon Syd 00:23:41 1 00:01:02 00:17:50 00:16:11 00:16:22 00:17:53 01:08:14 10 00:01:01 00:45:14 9 02:19:09 00:05:51
4 127 Peter Ljungberg Triathlon Väst 00:25:33 2 00:01:05 00:17:31 00:16:02 00:16:30 00:18:11 01:08:12 9 00:00:51 00:43:50 5 02:19:28 00:06:11
5 55 Jonas Ewing Kalmar RC Triathlon 00:29:06 9 00:01:00 00:17:35 00:15:31 00:15:58 00:18:00 01:07:03 7 00:00:51 00:43:10 4 02:21:09 00:07:51
6 245 Kenneth Arnell Elmhults sportsclub 00:26:37 5 00:01:34 00:17:46 00:16:02 00:15:35 00:17:24 01:06:46 6 00:01:10 00:45:11 8 02:21:15 00:07:57
7 78 Torgny Hedvall Glasriket RC 00:34:21 16 00:01:45 00:16:55 00:15:10 00:14:59 00:16:41 01:03:43 2 00:01:22 00:42:17 1 02:23:26 00:10:08
8 196 Hannu Tahvanainen Kalmar RC Triathlon 00:29:13 10 00:02:14 00:17:12 00:15:32 00:15:47 00:17:57 01:06:26 5 00:01:06 00:45:01 7 02:23:58 00:10:41
9 133 Nicklas Lång Triathlon Syd 00:29:20 11 00:01:10 00:17:14 00:15:30 00:15:45 00:17:45 01:06:13 4 00:01:17 00:47:13 12 02:25:11 00:11:53
10 93 peter jonsson Halmstad Triathleterna 00:27:21 6 00:02:31 00:18:13 00:17:12 00:17:10 00:19:01 01:11:35 12 00:01:22 00:42:26 2 02:25:14 00:11:56
11 115 Tomas Larsson AXA Sports Club 00:32:15 15 00:01:32 00:17:50 00:16:12 00:16:21 00:18:35 01:08:56 11 00:00:59 00:45:28 10 02:29:08 00:15:51
12 31 Urban Blücher Lammhult Cyklisterna 00:31:50 13 00:01:41 00:21:13 00:16:06 00:16:22 00:18:43 01:12:23 13 00:00:45 00:50:07 13 02:36:45 00:23:27
13 94 Rikard Jonsson AXA Sports Club 00:28:20 7 00:01:30 00:19:31 00:17:56 00:18:19 00:20:34 01:16:19 16 00:00:58 00:50:13 14 02:37:19 00:24:01
14 185 Michael Störup 00:31:51 14 00:02:38 00:20:07 00:17:49 00:18:08 00:20:10 01:16:13 15 00:01:06 00:47:00 11 02:38:46 00:25:29
15 16 Patrik Andersson IK Hakarpspojkarna 00:31:44 12 00:01:29 00:17:32 00:15:45 00:15:52 00:18:13 01:07:20 8 00:01:06 00:57:16 17 02:38:53 00:25:36
16 17 PER ANDERVI Kalmar RC Triathlon 00:28:28 8 00:02:46 00:20:00 00:17:43 00:17:57 00:20:43 01:16:21 17 00:01:22 00:52:58 15 02:41:53 00:28:36
17 182 Daniel Smedjebrink Kalmar RC Triathlon 00:39:21 18 00:03:25 00:18:49 00:17:04 00:17:02 00:19:58 01:12:51 14 00:01:42 00:55:33 16 02:52:50 00:39:32
18 45 Ted Dicksson Oskarshamns SK Friidrott 00:36:41 17 00:02:52 00:21:58 00:20:34 00:21:10 00:24:32 01:28:13 18 00:01:40 01:06:41 18 03:16:04 01:02:47
Herrar/Pojkar Olympisk distans Masters 50-54
1 26 Mikael Bergqvist 338 Småland Triathlon & MSF 00:26:08 2 00:01:10 00:16:38 00:15:26 00:15:39 00:17:37 01:05:18 1 00:00:37 00:43:45 4 02:16:56
2 226 Urban Östh IFK Österbymo 00:27:51 4 00:02:01 00:16:59 00:15:43 00:15:43 00:17:34 01:05:58 3 00:01:15 00:40:25 1 02:17:28 00:00:32
3 29 Ulf Bladh IK NocOut.se 00:29:16 6 00:01:24 00:17:09 00:15:32 00:15:32 00:17:38 01:05:49 2 00:00:50 00:41:31 2 02:18:49 00:01:53
4 69 Anders Gunnarsson IFK Österbymo 00:28:37 5 00:02:01 00:17:38 00:16:33 00:16:28 00:17:46 01:08:23 4 00:01:04 00:44:47 5 02:24:50 00:07:55
5 95 Magnus Julin Örebro AIK 00:29:47 7 00:02:22 00:17:49 00:16:31 00:16:46 00:18:58 01:10:03 6 00:01:16 00:41:59 3 02:25:26 00:08:30
6 147 Jan Möller IS Göta Friidrott & Triathlon 00:25:38 1 00:01:24 00:17:36 00:15:52 00:16:38 00:18:49 01:08:54 5 00:01:32 00:51:12 9 02:28:38 00:11:42
7 24 Gunnar Bergmark 338 Småland Triathlon & MSF 00:26:15 3 00:01:11 00:19:22 00:17:12 00:17:04 00:19:16 01:12:53 7 00:01:05 00:49:03 7 02:30:25 00:13:29
8 130 Lars-Olof Lundquist Glasriket RC 00:33:23 9 00:01:29 00:18:19 00:17:23 00:17:45 00:19:55 01:13:22 8 00:01:10 00:47:46 6 02:37:08 00:20:12
9 64 Fredrik Goa Heleneholms IF Tri Team 00:32:46 8 00:02:52 00:19:51 00:18:10 00:18:19 00:20:11 01:16:30 9 00:01:22 00:49:27 8 02:42:55 00:26:00
10 84 Patrik Härlin 338 Småland Triathlon & MSF 00:35:29 10 00:04:13 00:20:31 00:18:55 00:18:53 00:21:06 01:19:24 10 00:02:21 00:57:45 10 02:59:11 00:42:15
Herrar/Pojkar Olympisk distans Masters 65-69
1 87 Johan Isaksson Fredrikshof IF CK 00:38:38 1 00:05:25 00:22:00 00:20:26 00:20:33 00:22:49 01:25:46 1 00:02:56 00:58:23 1 03:11:06
Herrar/Pojkar Olympisk distans Senior
1 1 Fredrik Carlén IK NocOut.se 00:19:54 1 00:00:46 00:14:58 00:13:26 00:13:22 00:15:18 00:57:02 1 00:00:40 00:39:04 8 01:57:25
2 46 Luke Dragstra Kalmar RC Triathlon 00:21:00 4 00:00:46 00:16:11 00:14:21 00:14:16 00:16:06 01:00:51 7 00:00:38 00:36:14 1 01:59:28 00:02:03
3 10 Rasmus Andersson Höglandets Triathlon 00:21:24 5 00:00:37 00:16:07 00:14:11 00:14:12 00:16:08 01:00:37 4 00:00:29 00:36:45 3 01:59:51 00:02:26
4 227 Sebastian Norberg Varberg Sim 00:23:17 12 00:01:03 00:15:31 00:13:56 00:14:00 00:15:25 00:58:50 2 00:00:39 00:36:27 2 02:00:14 00:02:50
5 232 Aron Wohlström SK Ran 00:19:57 2 00:00:47 00:16:27 00:14:18 00:14:42 00:15:56 01:01:22 8 00:00:52 00:39:00 7 02:01:56 00:04:31
6 2 Rickard Carlsson 338 Småland Triathlon & MSF 00:19:58 3 00:00:48 00:17:37 00:14:18 00:14:32 00:16:03 01:02:29 10 00:00:33 00:39:11 9 02:02:57 00:05:32
7 240 Jeff Frydenlund Södertälje Triathlon 00:21:28 6 00:00:48 00:15:47 00:14:16 00:14:24 00:16:20 01:00:45 6 00:00:35 00:41:31 14 02:05:05 00:07:40
8 217 David Windisch Föreningen Höglandets Triathlon 00:23:10 10 00:01:03 00:15:53 00:14:13 00:14:22 00:16:15 01:00:41 5 00:00:45 00:40:26 12 02:06:02 00:08:37
9 214 Robert Westman Qwarnsvedens Triathlonklubb 00:22:35 9 00:00:51 00:17:32 00:14:57 00:15:11 00:17:02 01:04:40 18 00:00:34 00:37:50 5 02:06:28 00:09:04
10 158 Martin Olsson Kalmar RC Triathlon 00:28:13 33 00:01:08 00:15:49 00:14:23 00:14:22 00:15:34 01:00:05 3 00:01:01 00:39:21 10 02:09:46 00:12:22
11 136 Wictor Magnusson Broder wictorious health 00:23:16 11 00:01:31 00:16:41 00:14:57 00:15:03 00:17:10 01:03:50 12 00:01:13 00:40:58 13 02:10:46 00:13:21
12 138 Björn Markström Kalmar RC Triathlon 00:22:31 8 00:01:22 00:17:30 00:15:56 00:16:21 00:18:29 01:08:14 35 00:00:47 00:38:18 6 02:11:09 00:13:45
13 216 Daniel Windisch Höglandets Triathlon 00:30:40 49 00:01:28 00:15:54 00:14:27 00:14:40 00:16:27 01:01:27 9 00:00:40 00:37:11 4 02:11:23 00:13:59
14 153 David Ny Linköpings Triathlonklubb 00:26:05 21 00:01:07 00:16:43 00:15:12 00:15:21 00:16:32 01:03:47 11 00:00:35 00:40:08 11 02:11:41 00:14:16
15 208 Alexander Waldejer Skagerrak Sportsklubb 00:21:39 7 00:01:39 00:17:43 00:15:31 00:15:40 00:17:33 01:06:26 27 00:00:41 00:42:07 17 02:12:30 00:15:06
16 59 Martin Fredriksson Trollhättans SOK Triathlon 00:26:16 22 00:01:09 00:17:22 00:15:08 00:14:59 00:16:56 01:04:23 15 00:00:58 00:41:42 15 02:14:27 00:17:02
17 11 Sebastian Andersson IK Trasten 00:25:07 17 00:01:17 00:17:14 00:14:44 00:15:01 00:17:18 01:04:16 14 00:00:34 00:43:45 29 02:14:57 00:17:32
18 171 Patrik Rucinski 00:26:34 24 00:01:06 00:16:50 00:15:22 00:15:30 00:17:07 01:04:48 19 00:00:42 00:42:18 20 02:15:26 00:18:01
19 23 Erik Bergkvist Göteborgs Atlet och Triathlonsällskap 00:24:54 14 00:01:05 00:17:08 00:15:15 00:15:32 00:17:24 01:05:18 22 00:00:36 00:44:30 37 02:16:22 00:18:57
20 238 Robin Hellberg Kristianstad Triathlon 00:26:27 23 00:01:38 00:16:52 00:15:22 00:15:30 00:17:18 01:05:00 20 00:01:04 00:42:23 21 02:16:30 00:19:06
21 229 Erik Petri SPIF Triathlon 00:26:52 26 00:01:04 00:17:20 00:15:35 00:15:41 00:17:27 01:06:03 24 00:00:36 00:42:52 23 02:17:24 00:19:59
22 71 Filip Gustafsson Elmhults Sportclub 00:27:51 31 00:00:52 00:16:54 00:15:06 00:15:15 00:17:13 01:04:27 16 00:00:55 00:45:21 43 02:19:23 00:21:59
23 113 Henrik Larm 338 Småland Triathlon & MSF 00:28:54 38 00:01:29 00:17:00 00:15:13 00:15:03 00:16:59 01:04:14 13 00:00:48 00:44:32 38 02:19:54 00:22:29
24 211 Andreas Weckfors IK NocOut.se 00:27:42 29 00:02:50 00:17:10 00:15:25 00:15:43 00:17:33 01:05:48 23 00:01:20 00:42:53 24 02:20:31 00:23:06
25 32 Jonas Bogren Tyresö SS 00:29:27 42 00:01:27 00:16:55 00:15:46 00:15:58 00:17:52 01:06:30 29 00:00:45 00:42:27 22 02:20:33 00:23:08
26 18 Marcus Aronsson teamsalming 00:29:26 41 00:02:09 00:16:54 00:15:43 00:15:47 00:17:49 01:06:12 26 00:00:37 00:42:13 18 02:20:35 00:23:10
27 163 Martin Palm Kalmar Simsällskap 00:29:40 44 00:02:07 00:16:49 00:15:17 00:15:19 00:17:03 01:04:27 17 00:01:20 00:43:48 30 02:21:19 00:23:54
28 90 Mattias Johansson Glasriket RC 00:29:33 43 00:01:43 00:17:01 00:15:39 00:15:28 00:17:08 01:05:14 21 00:01:05 00:44:16 34 02:21:50 00:24:25
29 25 Oskar Bergqvist 338 Småland Triathlon & MSF 00:25:33 19 00:01:16 00:17:07 00:15:42 00:16:20 00:18:16 01:07:23 31 00:00:43 00:48:02 55 02:22:56 00:25:31
30 247 Oskar Sund 338 Småland Triathlon & MSF 00:28:46 37 00:01:26 00:17:44 00:15:42 00:16:00 00:18:05 01:07:30 32 00:01:07 00:44:20 35 02:23:07 00:25:43
31 72 Tony Göransson Kalmar RC Triathlon 00:31:55 57 00:02:01 00:17:40 00:15:50 00:15:53 00:17:33 01:06:54 30 00:01:06 00:41:46 16 02:23:40 00:26:15
32 57 Emanuel Forsell AXA Sports Club 00:28:22 36 00:01:20 00:18:16 00:16:38 00:16:42 00:19:59 01:11:34 54 00:00:58 00:42:15 19 02:24:28 00:27:03
33 108 Håkan Krantz Kalmar RC Triathlon 00:25:20 18 00:01:34 00:18:06 00:16:01 00:16:11 00:18:06 01:08:22 36 00:01:42 00:48:29 58 02:25:27 00:28:02
34 89 Filip Johansson Karlskrona Simsällskap 00:28:19 35 00:02:32 00:17:06 00:15:48 00:15:49 00:17:47 01:06:29 28 00:01:35 00:47:02 53 02:25:56 00:28:32
35 235 Daniel Severinsson Halmstadtriathleterna 00:26:40 25 00:01:01 00:18:21 00:16:56 00:17:09 00:19:28 01:11:52 56 00:00:42 00:45:53 47 02:26:06 00:28:41
36 244 Martin Söderblom Triathlon Väst 00:29:02 39 00:01:27 00:18:47 00:17:04 00:16:50 00:19:18 01:11:58 57 00:00:46 00:43:24 27 02:26:35 00:29:10
37 65 Bobby Granath IFK Österbymo 00:25:04 16 00:01:19 00:18:00 00:16:43 00:17:07 00:19:03 01:10:50 47 00:01:10 00:48:45 59 02:27:06 00:29:41
38 180 Fredrik Seijsing Triathlon Syd 00:24:03 13 00:02:41 00:18:32 00:17:25 00:17:28 00:20:19 01:13:42 61 00:01:34 00:45:20 42 02:27:18 00:29:54
39 230 Per Nyquist 338 Småland Triathlon & MSF 00:29:08 40 00:01:42 00:18:41 00:17:02 00:16:37 00:18:20 01:10:40 45 00:01:11 00:44:58 41 02:27:36 00:30:12
40 7 Carl Andersson Triathlon Väst 00:27:18 27 00:02:17 00:18:24 00:16:42 00:17:17 00:19:23 01:11:45 55 00:01:32 00:44:55 40 02:27:45 00:30:21
41 53 Per Ersborg Svedala 00:32:04 62 00:01:31 00:18:17 00:15:52 00:15:48 00:17:58 01:07:55 34 00:00:56 00:45:22 44 02:27:47 00:30:22
42 140 Mark McEvoy IK Fyris/Triathlon 00:31:27 54 00:01:35 00:18:10 00:16:55 00:16:55 00:19:00 01:10:59 49 00:00:44 00:43:10 25 02:27:52 00:30:27
43 9 Per Andersson Karlshamns Simklubb 00:27:46 30 00:01:23 00:19:18 00:17:21 00:17:08 00:19:03 01:12:48 60 00:01:23 00:44:37 39 02:27:56 00:30:31
44 100 Alexander Karlsson Alexander 00:29:53 48 00:02:39 00:18:17 00:16:54 00:16:31 00:19:05 01:10:46 46 00:01:36 00:44:10 33 02:29:02 00:31:37
45 5 Linus Alburg 338 Småland Triathlon & MSF 00:30:58 51 00:01:21 00:18:32 00:16:54 00:16:54 00:18:46 01:11:04 51 00:00:39 00:45:47 46 02:29:48 00:32:23
46 34 Peter Brodow Skövde 00:29:42 46 00:02:17 00:18:01 00:16:21 00:16:24 00:18:30 01:09:15 39 00:01:42 00:47:10 54 02:30:04 00:32:40
47 215 Kalle Wickström Team Salming 00:24:56 15 00:02:39 00:18:27 00:17:23 00:16:15 00:18:07 01:10:10 42 00:01:13 00:51:41 66 02:30:37 00:33:12
48 225 Linus Östergren Kalmar RC Triathlon 00:27:37 28 00:02:46 00:18:25 00:17:42 00:17:57 00:20:16 01:14:18 62 00:02:03 00:44:06 32 02:30:48 00:33:23
49 119 Martin Lind Lomma 00:34:16 69 00:02:34 00:18:23 00:17:03 00:16:52 00:19:02 01:11:18 52 00:00:59 00:43:22 26 02:32:27 00:35:02
50 189 Lars Svensson Triathlon Väst 00:32:07 64 00:01:47 00:17:39 00:16:17 00:16:39 00:18:59 01:09:33 40 00:01:01 00:48:26 57 02:32:54 00:35:29
51 99 Jouri Kanters Malmö 00:31:58 59 00:03:09 00:16:59 00:15:37 00:15:43 00:17:51 01:06:09 25 00:00:56 00:50:48 63 02:32:58 00:35:33
52 223 Tobias Åstrand IK NocOut.se 00:31:59 60 00:02:04 00:18:21 00:16:36 00:16:35 00:18:59 01:10:31 44 00:02:04 00:46:24 49 02:33:00 00:35:35
53 44 Stefan Dejemyr Täby 00:27:57 32 00:01:43 00:18:18 00:16:33 00:16:51 00:18:38 01:10:18 43 00:01:21 00:52:22 68 02:33:40 00:36:15
54 8 Johan Andersson Kalmar RC Triathlon 00:29:49 47 00:02:33 00:17:47 00:15:57 00:16:20 00:18:20 01:08:23 37 00:01:15 00:51:59 67 02:33:57 00:36:32
55 197 Nicklas Tehler Donkeys Triathlon 00:35:16 74 00:01:38 00:18:38 00:17:15 00:17:14 00:19:23 01:12:28 59 00:01:16 00:43:42 28 02:34:17 00:36:52
56 121 Magnus Linde 00:32:51 66 00:02:20 00:19:28 00:17:31 00:17:51 00:19:54 01:14:43 63 00:00:52 00:43:51 31 02:34:35 00:37:10
57 190 Simon Svensson AXA Sports Club 00:35:42 76 00:01:21 00:18:54 00:16:29 00:16:16 00:18:26 01:10:05 41 00:01:33 00:46:48 51 02:35:26 00:38:02
58 148 Gustav Nilsson Elmhults Sportclub 00:34:31 70 00:02:27 00:17:42 00:16:13 00:16:29 00:18:32 01:08:55 38 00:01:17 00:48:46 60 02:35:54 00:38:29
59 21 Johan Bergelin Triathlon Väst 00:34:56 72 00:02:24 00:18:46 00:16:33 00:16:48 00:19:19 01:11:25 53 00:00:44 00:46:58 52 02:36:25 00:39:00
60 28 Richard Berkeby Glasriket RC 00:28:16 34 00:01:48 00:18:19 00:16:34 00:17:01 00:19:04 01:10:58 48 00:01:14 00:55:17 70 02:37:31 00:40:06
61 241 Dennis Olsson 00:31:51 56 00:01:49 00:19:32 00:18:14 00:19:00 00:20:20 01:17:04 71 00:01:18 00:46:02 48 02:38:03 00:40:39
62 124 Erik Lindh Elmhults Sportclub 00:32:05 63 00:03:28 00:19:41 00:18:31 00:18:39 00:20:22 01:17:12 73 00:01:41 00:44:30 36 02:38:55 00:41:30
63 19 Simon Aronsson 338 Småland Triathlon & MSF 00:31:57 58 00:02:10 00:20:01 00:18:37 00:18:33 00:20:53 01:18:03 74 00:01:11 00:45:45 45 02:39:03 00:41:39
64 234 Glenn Lundberg Go Tri 00:32:55 67 00:01:45 00:19:38 00:17:46 00:17:39 00:19:59 01:15:00 64 00:01:14 00:48:52 61 02:39:44 00:42:19
65 109 Jonathan kull Trollhättan 00:33:37 68 00:02:20 00:18:13 00:16:54 00:17:47 00:19:15 01:12:08 58 00:00:59 00:51:09 65 02:40:10 00:42:45
66 188 Max Svanberg AXA Sports Club 00:31:16 53 00:02:46 00:19:38 00:17:48 00:18:22 00:21:19 01:17:06 72 00:01:16 00:48:12 56 02:40:35 00:43:10
67 74 David Hall 338 Småland Triathlon & MSF 00:34:38 71 00:03:38 00:19:35 00:17:55 00:17:53 00:19:45 01:15:07 66 00:01:28 00:46:25 50 02:41:14 00:43:50
68 116 David Leandersson Kalmar RC Triathlon 00:25:50 20 00:02:39 00:19:14 00:17:36 00:17:51 00:20:21 01:15:00 65 00:01:57 00:55:55 71 02:41:20 00:43:55
69 88 Björn Johansson Triathlon Väst 00:31:46 55 00:01:51 00:18:21 00:16:38 00:16:58 00:19:05 01:11:00 50 00:00:46 00:56:27 73 02:41:49 00:44:24
70 231 Filip Åkerblom ATF GYM 00:32:04 61 00:01:56 00:19:31 00:18:44 00:19:18 00:21:43 01:19:15 75 00:01:02 00:49:16 62 02:43:31 00:46:06
71 92 Daniel Jonsson Kalmar RC Triathlon 00:35:40 75 00:02:15 00:19:34 00:18:00 00:18:07 00:20:25 01:16:05 69 00:00:56 00:51:02 64 02:45:56 00:48:32
72 143 Rene Mirus Kalmar RC Triathlon 00:35:43 77 00:01:44 00:19:01 00:17:42 00:17:54 00:20:38 01:15:13 68 00:01:18 00:55:57 72 02:49:53 00:52:28
73 181 Dennis Sjödahl 00:35:59 78 00:02:21 00:18:55 00:17:53 00:18:04 00:20:19 01:15:10 67 00:01:30 00:55:10 69 02:50:08 00:52:44
74 67 Henrik Gullberg Triathlon Väst 00:32:12 65 00:03:03 00:20:57 00:19:36 00:19:51 00:23:36 01:23:59 79 00:01:22 00:59:44 74 03:00:18 01:02:54
75 178 Marcus Schertell Kalmar RC Triathlon 00:35:00 73 00:02:11 00:20:17 00:18:43 00:18:54 00:22:04 01:19:57 76 00:01:30 01:09:38 76 03:08:14 01:10:50
76 239 Thomas Nielsen Triathlon Väst 00:31:02 52 00:04:42 00:19:53 00:19:40 00:19:50 00:21:31 01:20:53 77 00:01:58 01:09:42 77 03:08:15 01:10:51
77 160 Per Ottosson Kalmar 00:39:35 79 00:03:12 00:21:18 00:19:10 00:19:28 00:22:15 01:22:09 78 00:03:11 01:03:56 75 03:12:01 01:14:37
78 40 Johan Danielsson 00:51:14 80 00:02:52 00:22:16 00:20:28 00:20:26 00:22:49 01:25:57 80 00:01:55 01:13:26 78 03:35:22 01:37:57
999 43 Dennis de Wit Malmö 00:29:41 45 00:01:19 00:16:57 00:15:54 00:16:13 00:18:40 01:07:42 33 00:00:39 DNF
999 213 Markus Wessner Markus Wessner 00:30:42 50 00:01:55 00:19:25 00:18:19 00:18:25 00:20:36 01:16:43 70 00:04:46 DNF

Tillbaka Tillbaka