Kilsbergen Triathlon 2014-06-15

99 deltog

Tillbaka Tillbaka
Placering   Efternamn Förnamn Klubb Simning+vx1 Pl Sim Cykel+vx2 Pl Cyk Löpning Pl Löp Totalt Anm
Kort Motion Damer/Flickor
1 Carlsson Therese Örebro AIK 0:11:22 1 0:44:20 1 0:30:07 2 1:25:49
2 Miledal Veronica Höglandets Triathlon 0:13:17 6 0:46:05 2 0:28:58 1 1:28:20
3 Björkebäck Maja Örebro AIK 0:11:39 2 0:48:17 4 0:33:34 4 1:33:30
4 Nordgren My Nora 0:12:54 5 0:48:49 5 0:33:47 5 1:35:30
5 Agestam Malin Östersund Triathlon 0:13:33 7 0:47:24 3 0:36:57 8 1:37:54
6 Jugård Löfgren Sofie Östersund Triathlon 0:13:53 8 0:49:29 7 0:35:30 7 1:38:52
7 Nilsson Kimberly Örebro 0:12:25 4 0:49:07 6 0:37:23 9 1:38:55
8 Johansson Camilla Gävle Triathlon Klubb 0:11:46 3 0:50:43 8 0:40:11 11 1:42:40
9 Jarleskog Camilla Lekebergs IF 0:14:05 9 0:55:01 10 0:33:59 6 1:43:05
10 Larsson Ida Örebro 0:18:40 13 0:52:34 9 0:32:49 3 1:44:03
11 Forslund Monika Nora 0:15:28 10 1:00:20 12 0:38:34 10 1:54:22
12 Forsell Eva Väsby SS Triathlon 0:16:32 11 1:00:22 13 0:43:23 12 2:00:17
13 Karlsson Git Karlskoga 0:22:09 14 1:01:39 14 0:46:44 13 2:10:32
14 Åström Maria Karlskoga 0:23:39 15 0:55:31 11 0:53:38 15 2:12:48
15 Ekehov Camilla Ludvika 0:18:08 12 1:04:07 15 0:51:45 14 2:14:00
Kort Motion Herrar/Pojkar
1 Johansson Sebastian IK NocOut.se 0:07:58 1 0:36:01 1 0:25:00 1 1:08:59
2 Svensson Joel IK NocOut.se 0:09:33 2 0:39:52 2 0:27:30 4 1:16:55
3 Röjler Ola Örebro AIK 0:10:56 4 0:42:30 4 0:27:26 3 1:20:52
4 Larsson Edvard Mariestad 0:13:56 12 0:44:31 8 0:26:06 2 1:24:33
5 Tyrenhag Martin Hammarö 0:12:27 6 0:45:03 9 0:27:34 5 1:25:04
6 Sundberg Carl Örebro AIK 0:12:15 5 0:45:05 10 0:28:05 6 1:25:25
7 Moshél Idris Örebro 0:12:27 7 0:42:35 5 0:31:06 11 1:26:08
8 Walldoff Lars Örebro AIK 0:12:55 9 0:42:09 3 0:31:15 12 1:26:19
9 Rundberg Johan Brohyttans IF 0:13:35 10 0:45:09 11 0:28:40 7 1:27:24
10 von Malortie Samuel Örebro 0:12:34 8 0:46:55 14 0:28:43 9 1:28:12
11 Sandblom Dag Örebro AIK 0:15:48 18 0:44:25 7 0:29:52 10 1:30:05
12 Ankarstrand Fredrik Broby GOIF 0:10:53 3 0:43:59 6 0:35:43 19 1:30:35
13 von Malortie Johannes Axa Sports Club 0:16:55 19 0:46:16 13 0:28:40 8 1:31:51
14 Söderström John Örebro 0:15:17 17 0:45:16 12 0:33:43 16 1:34:16
15 Köhler Karl Ludvika 0:14:59 15 0:50:31 18 0:32:08 14 1:37:38
16 Djupström Simon Karlskoga 0:13:46 11 0:48:43 15 0:35:12 18 1:37:41
17 Börjesson Angard Anders Varberg 0:14:35 13 0:50:37 19 0:32:35 15 1:37:47
18 Bäcklin Arvid Ludvika 0:17:42 23 0:51:20 20 0:31:43 13 1:40:45
19 Wolmar Larsson Jens Örebro 0:17:50 24 0:49:16 16 0:34:34 17 1:41:40
20 Cornels David Örebro 0:15:13 16 0:49:30 17 0:36:58 20 1:41:41
21 Larsson Linus Örebro 0:14:46 14 0:54:55 22 0:37:45 21 1:47:26
22 Anderson Adam Örebro AIK 0:17:39 20 0:56:18 24 0:38:25 23 1:52:22
23 Anderson Eric Örebro AIK 0:17:39 21 0:56:28 25 0:38:15 22 1:52:22
24 Mundhenke Sven IF Weimer Lyrestad 0:17:39 22 0:51:58 21 0:47:50 24 1:57:27
25 Brännmyr Jonas Karlskoga 0:24:02 25 0:55:05 23 0:53:41 25 2:12:48
Olympisk distans Damer/Flickor Masters 35-39
1 Cser Beatrix Puppy Triathlete Society 0:32:21 1 1:32:27 1 0:56:56 1 3:01:44
Olympisk distans Damer/Flickor Masters 45-49
1 Nilsson Charlotta Puppy Triathlete Society 0:24:48 1 1:23:42 1 0:55:24 1 2:43:54
Olympisk distans Damer/Flickor Senior
1 Jonasson Jenny Team Racerdepån Triathlon Förening 0:22:21 1 1:22:37 1 0:50:47 1 2:35:45
2 Sernfalk Linda Stockholm City Triathlon 0:26:46 3 1:22:44 3 0:56:42 2 2:46:12
3 Nordblom Bibben Puppy Triathlete Society 0:26:16 2 1:22:43 2 0:59:31 3 2:48:30
Olympisk distans Herrar/Pojkar Masters 35-39
1 Westman Robert Qwarnsvedens Triathlonklubb 0:24:24 1 1:18:37 3 0:43:04 1 2:26:05
2 Axelsson Johan UT Kolmården 0:32:37 3 1:11:50 1 0:50:56 3 2:35:23
3 Wikström David Västerås Cykelklubb 0:31:28 2 1:16:45 2 0:50:47 2 2:39:00
Olympisk distans Herrar/Pojkar Masters 40-44
1 Adolfsson Fredrik Norrköping Triathlon 0:28:59 4 1:16:59 1 0:48:07 1 2:34:05
2 Miledal Morgan Höglandets Triathlon 0:27:35 2 1:21:58 5 0:48:59 2 2:38:32
3 Forsberg Pontus LK Nyköpings Runners 0:25:56 1 1:19:42 3 0:55:44 6 2:41:22
4 Schollin-Borg Fredrik Broby GOIF 0:28:44 3 1:20:27 4 0:53:39 4 2:42:50
5 Bergström David Dalregementets IF 0:30:46 6 1:19:34 2 0:55:32 5 2:45:52
6 Löfgren Crister Östersund Triathlon 0:30:27 5 1:23:02 6 0:53:01 3 2:46:30
Olympisk distans Herrar/Pojkar Masters 45-49
1 Jansson Patrik Triathlon Syd 0:28:26 1 1:20:37 1 0:59:39 1 2:48:42
2 Hansen Christoph Kristinehamns Multisportklubb 0:33:40 2 1:36:22 2 1:02:29 2 3:12:31
Olympisk distans Herrar/Pojkar Masters 50-54
1 Kihlberg Gunnar Axa Sports Club 0:25:01 1 1:19:02 1 0:56:51 2 2:40:54
2 Langvall Ola 338 Småland Triathlon & MSF 0:34:23 2 1:26:25 2 0:56:13 1 2:57:01
3 Otterbeck Claes Örebro AIK 0:36:12 3 1:29:53 3 1:07:55 3 3:14:00
Olympisk distans Herrar/Pojkar Masters 55-59
1 Färjh Jan Stockholmspolisens IF-Triathlonförening 0:25:59 1 1:26:09 1 0:59:43 1 2:51:51
Olympisk distans Herrar/Pojkar Senior
1 Nilsson Patrik Lactat3 Sport Team 0:20:24 1 1:08:55 1 0:39:20 1 2:08:39
2 Carlén Fredrik IK NocOut.se 0:21:36 3 1:09:13 2 0:45:12 3 2:16:01
3 Haglund Fredrik Västerås Simsällskap 0:21:31 2 1:12:12 3 0:44:32 2 2:18:15
4 Pätsi Morgan Örebro AIK 0:26:40 6 1:13:22 4 0:47:09 5 2:27:11
5 Karhapää Ilpo Gävle Triathlon Klubb 0:25:18 4 1:15:21 6 0:49:25 7 2:30:04
6 Windisch Daniel Höglandets Triathlon 0:29:41 9 1:14:56 5 0:45:36 4 2:30:13
7 Höglund Erik Örebro AIK 0:25:30 5 1:17:20 7 0:48:04 6 2:30:54
8 Spiris Mikael Örebro AIK 0:28:15 7 1:17:53 8 0:57:41 8 2:43:49
9 Grenestam Markus Örebro AIK 0:28:59 8 1:20:30 9 1:00:13 9 2:49:42
10 Johansson Björn Triathlon Väst 0:32:14 10 1:26:28 10 1:07:39 10 3:06:21
11 Dehlin Tomas Höglandets Triathlon 0:34:52 11 1:41:06 11 1:19:57 11 3:35:55
Olympisk distans Motion Damer/Flickor
1 Junkala Hannele 0:33:39 1 1:45:10 1 1:05:39 2 3:24:28
2 Hansson Ida Ludvika 0:44:50 2 1:46:13 2 1:01:16 1 3:32:19
3 Thörn Josefin Örebro 0:46:07 3 1:47:50 3 1:08:01 3 3:41:58
4 Söderberg Marie Stockholm 0:47:50 4 2:07:35 4 1:21:52 4 4:17:17
999 Lundstedt Hanna Örebro 1:00:05 5 DNF
Olympisk distans Motion Herrar/Pojkar
1 Holm Anders OK Tisaren 0:31:12 9 1:21:48 2 0:50:47 1 2:43:47
2 Jans Anders OK Djerf 0:28:37 2 1:25:31 9 0:53:18 6 2:47:26
3 Kjellander Mikael Broby GOIF 0:32:29 10 1:21:53 3 0:53:29 7 2:47:51
4 Svensson Morgan Mellerud 0:30:52 6 1:24:19 6 0:53:08 3 2:48:19
5 Jakobsson Martin Lindecyklisterna 0:32:31 11 1:23:39 4 0:53:13 4 2:49:23
6 Hemhagen Martin Halmstadtriathleterna 0:28:55 3 1:26:52 10 0:54:45 9 2:50:32
7 Hallmén Danny Örebro AIK 0:26:38 1 1:28:28 11 0:55:34 12 2:50:40
8 Eriksson Patrik Örebro AIK 0:34:58 18 1:24:57 8 0:53:15 5 2:53:10
9 Svensson Martin Linköpings Triathlonklubb 0:30:56 7 1:24:54 7 0:58:52 15 2:54:42
10 Wigerslott Fredrik Saltarö Joggers 0:32:57 12 1:29:38 12 0:55:26 11 2:58:01
11 Isacsson Staffan Puppy Triathlete Society 0:30:38 5 1:21:46 1 1:06:19 21 2:58:43
12 Ericsson Mats Nora 0:29:16 4 1:38:17 20 0:52:21 2 2:59:54
13 Svantesson Christer Vi Som Springer LLK 0:43:26 21 1:23:57 5 0:54:07 8 3:01:30
14 Blomqvist Rickard Solvikingarna 0:34:17 17 1:32:46 13 0:56:30 13 3:03:33
15 Stockman Cristoffer Örebro AIK 0:33:49 15 1:36:39 18 0:55:24 10 3:05:52
16 Hjerpe Richard Lindecyklisterna 0:33:39 13 1:36:14 17 0:56:49 14 3:06:42
17 Ericsson Peter Nora 0:31:03 8 1:34:46 15 1:01:08 17 3:06:57
18 Nordlöf Tim Katrineholm 0:33:46 14 1:33:35 14 1:05:32 19 3:12:53
19 Gunnarsson Christoffer SK Granan 0:41:32 20 1:35:44 16 1:03:11 18 3:20:27
20 Abrahamson Hjerpe Lars Norrköping 0:43:39 22 1:37:20 19 1:00:00 16 3:20:59
21 Tholin Daniel Örebro 0:52:58 23 1:54:20 21 1:05:56 20 3:53:14
999 Klein Mattias Norrköping Triathlon 0:34:02 16 DNF
999 Johansson Anders Fredrikshof IF CK 0:41:16 19 DNF

Tillbaka Tillbaka