Halmstad Triathlon Sprint 2014-09-07

172 deltog

Tillbaka Tillbaka
Place   FirstName LastName StartNo Club Time Behind Swim T1 Bike T2 Run
Damer/Flickor Junior 18-19.
1 Madelen Rydqvist 142 Team Trelleborg triathlon 01:10:42 00:00 00:00 00:00 39:08:00 01:00 24:12:00
2 Heidi Christiansson 208 Team Triathlon & Multisport 01:33:01 22:19 08:35 03:22 46:24:00 01:13 33:25:00
Damer/Flickor Senior.
1 Mona Hallberg 217 Team Set Sail Forimp 01:03:36 00:00 00:00 00:00 33:02:00 01:17 20:07
2 Jonna Hedbys Holmberg 218 Halmstad Triathleterna 01:05:48 02:12 05:24 01:18 36:59:00 01:04 21:01
3 Nina Gilljam 215 Höllviken Cykelklubb 01:08:47 05:10 00:00 00:00 33:54:00 01:00 25:41:00
4 Mika Jägerstedt 222 Halmstad Triathleterna 01:10:08 06:32 00:00 00:00 36:35:00 01:08 23:32
5 Miriam Bebi 915 01:10:14 06:38 00:00 00:00 38:17:00 01:18 20:54
6 Sara Bergström 202 Team Triathlon & Multisport 01:12:44 09:08 07:58 01:37 38:21:00 01:19 23:26
7 Maria Törnell 912 IS Göta 01:13:41 10:05 05:44 01:35 38:20:00 01:19 26:41:00
8 Pernilla Johnson 221 Höllviken Cykelklubb 01:14:04 10:28 07:00 02:00 38:14:00 01:15 25:33:00
9 Victoria Jönsson 224 Heleneholms IF Tri Team 01:14:56 11:20 00:00 00:00 41:28:00 01:05 23:37
10 Emma Jönsson 223 IS Göta Friidrott & Triathlon 01:16:08 12:32 00:00 00:00 44:28:00 01:10 22:42
11 Elisabeth Hansson 7005 IFK LIdingö 01:18:14 14:37 08:08 02:44 40:57:00 01:38 24:45:00
12 Kristina Svensson 250 01:18:26 14:50 00:00 00:00 42:23:00 01:15 25:14:00
13 Joanna Lindskog 229 Team Headless 01:18:45 15:09 07:38 01:53 42:36:00 01:16 25:20:00
14 Annika Nilsson 236 01:19:37 16:01 07:34 01:58 43:14:00 01:31 25:18:00
15 Boel Ericsson 211 Team Trelleborg triathlon 01:20:09 16:33 00:00 00:00 42:33:00 01:10 27:33:00
16 Eva Moberg 233 Sollentuna 01:21:00 17:23 00:00 00:00 43:39:00 02:09 25:04:00
17 Jenny Mellström 232 Ängelholm 01:21:31 17:55 00:00 00:00 45:18:00 01:33 24:59:00
18 Lotta Sandqvist 246 Höllviken Cykelklubb 01:22:07 18:31 07:31 02:24 41:27:00 01:15 29:28:00
19 Birgitta Påhlman 242 Höllviken Cykelklubb 01:22:12 18:36 07:49 02:09 41:34:00 01:31 29:08:00
20 Åsa Cederlöf 207 01:22:18 18:42 00:00 00:00 44:34:00 01:22 27:12:00
21 Marie Nehlin 234 Team Trelleborg triathlon 01:23:02 19:26 00:00 00:00 43:18:00 02:18 27:11:00
22 Cecilia Nesser 235 Mölndal 01:23:20 19:44 07:31 02:10 45:10:00 01:38 26:50:00
23 Linda Ripa 243 IS Göta Friidrott & Triathlon 01:24:28 20:52 08:15 02:34 45:37:00 01:43 26:17:00
24 Josefine Fast 213 01:24:47 21:11 07:24 02:42 46:15:00 01:07 27:16:00
25 Elsa Karlsson 226 Heleneholms IF Tri Team 01:24:56 21:20 07:02 02:41 43:43:00 01:33 29:55:00
26 Lotta Wahlqvist 254 Team Trelleborg triathlon 01:25:01 21:25 00:00 00:00 44:57:00 01:53 28:13:00
27 Annika Thunell 252 Team Trelleborg triathlon 01:25:01 21:25 06:47 03:12 45:01:00 01:46 28:13:00
28 Julia Skoog 248 Stockholm 01:25:26 21:50 07:37 02:23 44:58:00 01:42 28:44:00
29 Hanna Björk 904 01:25:40 22:03 00:00 00:00 49:05:00 01:04 25:25:00
30 Charlotta Palmqvist 237 IK NocOut.se 01:25:56 22:20 00:00 00:00 44:40:00 01:30 30:24:00
31 Therese Jakobsson 219 Heleneholms IF Tri Team 01:26:43 23:07 06:59 02:18 46:41:00 01:37 29:06:00
32 Bodil Larsson 228 Varbergs Sim 01:28:15 24:38:00 00:00 00:00 45:12:00 02:09 28:50:00
33 Johanna Eriksson 212 IS Göta Friidrott & Triathlon 01:29:09 25:33:00 08:02 03:56 47:19:00 03:09 26:41:00
34 Ann-Sofie Martinez Riqué 231 Team Trelleborg triathlon 01:30:13 26:36:00 07:46 02:30 48:56:00 01:29 29:29:00
35 Jenny Rosencrantz 244 Triathlon Väst 01:31:45 28:09:00 06:28 02:46 46:41:00 01:47 34:01:00
36 Sara Engdal 210 Team Headless 01:32:08 28:32:00 07:43 02:02 46:05:00 01:23 34:53:00
37 Malin Åkesson 1003 Sjöbo 01:33:35 29:59:00 08:20 02:19 42:55:00 01:53 38:07:00
38 Anna Johansson 220 Gislaved 01:33:49 30:12:00 08:40 04:11 49:16:00 02:37 29:02:00
39 Åsa Thor 908 01:34:35 30:59:00 06:54 02:58 50:08:00 01:11 33:22:00
40 Birgitta Fällström 214 Pingvin Rugby Club 01:34:40 31:04:00 10:41 01:36 51:45:00 01:07 29:29:00
41 Kristina Berlin 203 01:34:49 31:13:00 07:35 02:35 50:05:00 01:31 33:00:00
42 Kristina Kamstedt 225 Unnaryd 01:37:09 33:33:00 07:46 02:41 47:57:00 01:47 36:56:00
43 Amelie Andersson 201 01:38:07 34:31:00 07:54 02:21 47:36:00 02:33 37:41:00
44 Jessica Rosengren 245 Skandia Mäklarna City Göteborg 01:38:23 34:47:00 00:00 00:00 51:09:00 02:15 33:17:00
45 Teres Lundin 230 01:39:48 36:12:00 00:00 00:00 54:09:00 02:06 32:35:00
46 Christina Kollberg 227 Hönö 01:41:23 37:47:00 08:56 03:10 55:56:00 01:48 31:30:00
47 Gunilla Stripple 249 Triathlon Syd 02:00:39 57:02:00 05:35 01:33 01:07:38 00:00 00:00
999 Sofia Billger 204 Team ADAPT DNS 00:00 00:00 00:00 00:00 00:00 00:00
999 Annika Björk 205 DNS 00:00 00:00 00:00 00:00 00:00 00:00
999 Malin Crona 209 Bjäre Triathlon DNS 00:00 00:00 00:00 00:00 00:00 00:00
999 Frida Grönlund 216 Bjäre Triathlon DNS 00:00 00:00 00:00 00:00 00:00 00:00
999 Amanda Persson 238 DNS 00:00 00:00 00:00 00:00 00:00 00:00
999 Lisa-Stina Pettersson 239 Åsa DNS 00:00 00:00 00:00 00:00 00:00 00:00
999 Edita Pupovci 240 Systrarna P DNS 00:00 00:00 00:00 00:00 00:00 00:00
999 Fjorda Pupovci 241 Systrarna P DNS 00:00 00:00 00:00 00:00 00:00 00:00
999 Anna Sigge 247 Björkehovs IS DNS 00:00 00:00 00:00 00:00 00:00 00:00
999 Monika Sörbom 251 Saltsjö-Boo DNS 00:00 00:00 00:00 00:00 00:00 00:00
999 Tina Tyrchan 253 DNS 00:00 00:00 00:00 00:00 00:00 00:00
999 Anita Willenheimer 255 Team Triathlon & Multisport DNS 00:00 00:00 00:00 00:00 00:00 00:00
Damer/Flickor Ungdom / Youth 16-17.
999 Hannah Belin 121 Moheda DNF 00:00 00:00 00:00 43:03:00 00:00 00:00
Herrar/Pojkar Pojk/Flick / Boy/Girl 14-15.
1 Anton Hultkvist 111 Heleneholms IF Tri Team 01:07:27 00:00 00:00 00:00 36:50:00 00:00 00:00
2 Axel Rosencrantz 114 Triathlon Väst 02:43:30 01:36:03 00:00 00:00 46:01:00 00:00 00:00
999 Lukas Losvik 112 CK Bure DNF 00:00 00:00 00:00 35:45:00 00:00 00:00
999 Linus Nilsson 113 Markaryd Friluftsklubb DNF 00:00 00:00 00:00 48:28:00 00:00 00:00
Herrar/Pojkar Senior.
1 Sebastian Norberg 358 Varbergs Sim 57:32:00 00:00 00:00 00:00 31:34:00 00:48 18:29
2 Pierre Schmidt 8049 Anderstorp Team Cresent 59:26:00 01:54 00:00 00:00 31:54:00 00:58 20:09
3 Rasmus Sellehed 374 Heleneholms IF Tri Team 01:00:59 03:26 00:00 00:00 32:20:00 01:00 19:47
4 Mathias Sommerqvist 377 SOK Knallen 01:01:12 03:40 00:00 00:00 32:59:00 00:57 20:37
5 Dennis Larsson 8060 IS Göta 01:01:34 04:02 00:00 00:00 33:56:00 00:00 00:00
6 Anders Frykblom 326 Set Sail IF 01:03:11 05:39 00:00 00:00 34:01:00 01:24 19:42
7 Cai Vogl 391 Anderstorp OK 01:04:20 06:48 00:00 00:00 33:57:00 01:17 21:17
8 Eskil Sylwan 381 Grizzly Zoo 01:06:13 08:41 00:00 00:00 37:02:00 01:05 20:33
9 Erik Bergstrand 308 01:06:24 08:52 00:00 00:00 35:30:00 00:00 00:00
10 Alexander Mårtensson 910 Halmstadtriathleterna 01:06:56 09:24 06:44 01:52 35:34:00 01:07 21:37
11 Christopher Nilsson 356 338 Småland Triathlon & MSF 01:07:12 09:40 00:00 00:00 35:59:00 01:04 21:50
12 Martin Forssell 325 Triathlon Väst 01:07:28 09:56 00:00 00:00 35:56:00 01:15 22:22
13 Niclas Ekstein 319 AXA Sports Club 01:07:49 10:17 05:54 01:44 35:26:00 01:26 23:17
14 Anton Regebro 368 Halmstad Triathleterna 01:08:34 11:02 06:32 01:40 38:14:00 00:59 21:06
15 Cai Remitz 369 Triathlon Syd 01:09:05 11:33 06:45 01:36 35:07:00 01:20 24:15:00
16 Stefan Bülow 311 Malmö 01:09:40 12:08 06:34 02:07 37:01:00 01:29 22:27
17 Magnus Linde 347 AXA Sports Club 01:09:55 12:23 06:42 02:10 38:16:00 01:00 21:45
18 Tomas Karlsson 339 Sportklubben Graal 01:10:30 12:58 00:00 00:00 36:30:00 01:41 23:35
19 Mikael Djupsjöbacka 318 OK Lindena 01:10:37 13:05 00:00 00:00 36:40:00 01:37 21:43
20 Daniel Skoogh 906 Halmstad Polisen IOSF 01:10:51 13:19 00:00 00:00 36:41:00 01:21 24:04:00
21 Mattias Ceder 313 01:11:12 13:40 06:41 02:25 38:24:00 01:29 22:11
22 Nils Rydahl 141 01:11:15 13:43 00:00 00:00 34:59:00 01:46 24:04:00
23 Johan Lundqvist 350 Snöstorps triathleterna 01:11:23 13:51 05:38 01:43 38:11:00 01:21 24:28:00
24 Karl Cinthio 317 01:11:27 13:55 06:12 01:50 39:02:00 01:29 22:52
25 Tommy Lindskog 348 Team Headless 01:11:44 14:12 00:00 00:00 37:46:00 01:11 23:29
26 Johnny Omö Bergkvist 364 Sportklubben Graal 01:11:50 14:18 06:20 02:07 38:41:00 01:37 23:03
27 Ola Åkesson 392 boksbacke 01:12:33 15:01 06:18 02:27 36:35:00 01:11 25:59:00
28 Martin Holmqvist 332 Helsingborg 01:12:41 15:09 00:00 00:00 37:39:00 01:26 24:10:00
29 Rikard Karlsson 338 PEAB IF 01:12:51 15:19 06:25 02:57 39:17:00 01:42 22:28
30 Daniel Wallin 388 Göteborg 01:12:53 15:21 00:00 00:00 37:49:00 01:52 23:54
31 Daniel Lagerholm 344 Malmö 01:13:45 16:13 06:58 03:10 38:36:00 01:34 23:25
32 Jan Johansson 334 AXA Sports Club 01:13:48 16:16 00:00 00:00 39:23:00 01:08 24:05:00
33 Robert Thunell 385 Team Trelleborg triathlon 01:13:59 16:27 06:13 02:00 37:22:00 01:17 27:04:00
34 Göran Bergström 309 Riv Globen 01:14:01 16:29 08:10 02:56 37:40:00 01:38 23:36
35 Henrik Berlin 310 Karlskrona 01:14:19 16:46 06:43 03:04 41:00:00 01:52 21:37
36 Niklas Lagesson 345 Klubb Sisu Multisport & Triathlon 01:14:29 16:57 07:53 02:44 37:59:00 01:25 24:27:00
37 Joakim Tegnesjö 914 Södermalm 01:14:46 17:14 07:34 02:55 38:11:00 01:23 24:41:00
38 Robin Persson 366 01:15:33 18:01 00:00 00:00 40:31:00 01:20 24:22:00
39 Jesper Mikkelsen 353 01:16:06 18:34 00:00 00:00 39:50:00 01:12 26:09:00
40 Per Schütz 373 Klagshamn 01:16:23 18:51 06:28 02:43 38:07:00 01:37 27:26:00
41 Johan Lundgren 349 Maltorp 01:16:39 19:07 07:21 01:59 40:47:00 01:18 25:13:00
42 Mats Kullberg 342 IFK Helsingborg 01:16:56 19:24 07:13 02:25 39:14:00 01:38 26:23:00
43 Dennis Norén 360 01:17:46 20:14 07:26 02:41 39:57:00 01:34 26:06:00
44 Magnus Lind 8020 Höllviken 01:17:55 20:23 06:40 02:19 40:58:00 01:31 26:25:00
45 Staffan Körnung 343 Bjäre Triathlon 01:17:57 20:25 08:51 02:48 38:20:00 01:34 26:22:00
46 Peter Tegelberg 383 HLK-92 01:18:05 20:33 00:00 00:00 40:38:00 02:02 25:21:00
47 Hans Rosenkvist 371 01:18:32 21:00 07:12 03:28 41:12:00 01:23 25:15:00
48 Micael Bagge 305 Manualen 01:18:41 21:09 00:00 00:00 41:36:00 01:04 25:45:00
49 Lars Bengtsson 306 Tetra Pak IF 01:18:45 21:13 05:49 02:51 42:59:00 02:25 24:38:00
50 Martin Jarl 333 Lerdala IF 01:18:46 21:14 06:37 02:20 42:10:00 02:15 25:22:00
51 Roger Notting 361 01:19:09 21:37 07:50 02:53 39:19:00 02:27 26:38:00
52 Henrik Ahl 302 Team Headless 01:19:18 21:46 08:22 02:25 42:48:00 01:34 24:08:00
53 Björn Andersson 8011 Lindome 01:19:19 21:47 00:00 00:00 41:30:00 01:40 26:06:00
54 Jesper Gustafsson 327 Värnamo Cykelklubb 01:19:46 22:14 06:54 02:32 41:31:00 01:32 27:16:00
55 Tunc Turkman 8062 01:20:36 23:04 00:00 00:00 41:27:00 01:32 27:37:00
56 Robert Mellqvist 352 Göteborgs Atlet- & Triathlonsällskap 01:20:43 23:11 06:53 02:23 43:02:00 01:44 26:39:00
57 Mikael Svensson 380 Halmstad 01:20:50 23:18 00:00 00:00 42:02:00 01:55 27:02:00
58 Henrik Persson 903 Careco Sportclubb 01:20:55 23:23 00:00 00:00 41:38:00 01:54 26:22:00
59 Jimmy Johansson 335 IS Göta Friidrott & Triathlon 01:20:57 23:25 06:51 02:19 43:41:00 01:24 26:39:00
60 Jerker Ardnor 304 Rejlers IF 01:21:38 24:06:00 05:52 02:41 42:41:00 01:20 29:01:00
61 Peter Henriksson 331 01:21:40 24:08:00 07:47 03:36 40:38:00 01:37 27:59:00
62 Henrik Rosengren 370 Skandia Mäklarna City Göteborg 01:22:22 24:50:00 00:00 00:00 45:10:00 01:29 24:12:00
63 Roger Johansson 336 ifk halmstad 01:23:09 25:37:00 08:14 02:49 48:04:00 01:01 22:58
64 janne spasic torneus 378 GHIF 01:23:11 25:39:00 05:56 02:52 42:19:00 01:27 30:34:00
65 Roger Cederlöf 314 01:23:17 25:45:00 00:00 00:00 43:57:00 01:38 28:49:00
66 Ulf Engstrand 321 01:24:15 26:43:00 00:00 00:00 42:26:00 01:26 28:17:00
67 Rickard Ragnarsson 367 01:26:00 28:28:00 00:00 00:00 48:15:00 01:26 26:31:00
68 Jonas Christiansson 316 Team Triathlon & Multisport 01:26:04 28:32:00 08:01 04:06 40:15:00 02:12 31:28:00
69 Kjell Gustavsson 206 Frosta MS 01:26:12 28:40:00 00:00 00:00 40:14:00 02:15 32:37:00
70 Christian Nilsson 355 Markaryd Friluftsklubb 01:26:18 28:46:00 00:00 00:00 47:40:00 01:39 27:07:00
71 Gary Klassen 8065 Limhamn 01:26:43 29:11:00 08:50 03:03 44:30:00 01:49 28:29:00
72 Jonas Abrahamsson 301 OK Alehof 01:27:47 30:15:00 00:00 00:00 44:52:00 02:27 28:48:00
73 Oscar Chiang 315 Åsa 01:29:19 31:47:00 06:47 03:25 45:57:00 01:54 31:14:00
74 Claes-Göran Klittby 341 Halmstad 01:31:48 34:16:00 00:00 00:00 46:30:00 02:11 30:31:00
75 Johan Andersson 303 01:33:26 35:54:00 08:20 02:42 49:44:00 02:08 30:31:00
76 Henrik Persson 365 Bjäre Triathlon 01:33:44 36:12:00 08:42 03:54 45:52:00 01:39 33:34:00
77 Magnus Nilsson 357 01:38:07 40:35:00 00:00 00:00 52:45:00 01:42 31:17:00
78 PO Jönsson 337 Malmö Rugby Club - Saldab 01:57:33 01:00:01 00:00 00:00 49:26:00 05:22 49:28:00
999 Tobias Gustafsson 328 Snöstorps Triahleterna DNF 00:00 07:09 01:57 39:29:00 01:31 00:00
999 Johan Skogmalm 376 DNF 00:00 00:00 00:00 00:00 00:00 00:00
999 Michael Berggren 307 kungsbacka DNS 00:00 00:00 00:00 00:00 00:00 00:00
999 Rasmus Carlsson 312 Team Triathlon & Multisport DNS 00:00 00:00 00:00 00:00 00:00 00:00
999 Peter Elisson 320 DNS 00:00 00:00 00:00 00:00 00:00 00:00
999 Per Ersborg 322 Svedala DNS 00:00 00:00 00:00 00:00 00:00 00:00
999 Fredrik Finér 323 Pannben och svett DNS 00:00 00:00 00:00 00:00 00:00 00:00
999 Per Forslund 324 Tetra Pak IF DNS 00:00 00:00 00:00 00:00 00:00 00:00
999 Andreas Hansson 329 Lättja IF DNS 00:00 00:00 00:00 00:00 00:00 00:00
999 Carl Magnus Helin 330 Lidingö Triathlon DNS 00:00 00:00 00:00 00:00 00:00 00:00
999 Frederik Kjellberg 340 Björkehovs IS DNS 00:00 00:00 00:00 00:00 00:00 00:00
999 Peter Lilja 346 Halmstad DNS 00:00 00:00 00:00 00:00 00:00 00:00
999 Evald Lönnberg 351 Ludviksborg DNS 00:00 00:00 00:00 00:00 00:00 00:00
999 Juan Negreira 354 Heleneholms IF Tri Team DNS 00:00 00:00 00:00 00:00 00:00 00:00
999 Niklas Nordahl 359 Simklubben RAN DNS 00:00 00:00 00:00 00:00 00:00 00:00
999 Patrik Nyberg 362 Saxtorp DNS 00:00 00:00 00:00 00:00 00:00 00:00
999 Peo olsson 363 Triathlon Väst DNS 00:00 00:00 00:00 00:00 00:00 00:00
999 Johan Samuelsson 372 Alingsås Triathlonklubb DNS 00:00 00:00 00:00 00:00 00:00 00:00
999 Anders Sjöberg 375 Bjäre Triathlon DNS 00:00 00:00 00:00 00:00 00:00 00:00
999 Martin Svensson 379 Team Novitius DNS 00:00 00:00 00:00 00:00 00:00 00:00
999 Jörgen Sävmark 382 Halmstad Garnisions IF DNS 00:00 00:00 00:00 00:00 00:00 00:00
999 Svante Thun 384 Team Thun DNS 00:00 00:00 00:00 00:00 00:00 00:00
999 Jacob Toxen-Worm 386 Triathlon Väst DNS 00:00 00:00 00:00 00:00 00:00 00:00
999 Luis Urias 387 DNS 00:00 00:00 00:00 00:00 00:00 00:00
999 Per-Johan Wiberg 389 Triathlon Väst DNS 00:00 00:00 00:00 00:00 00:00 00:00
999 Mattias Vildevik 390 AXA Sports Club DNS 00:00 00:00 00:00 00:00 00:00 00:00
Herrar/Pojkar Ungdom / Youth 16-17.
999 John Engstrand 131 DNF 00:00 00:00 00:00 45:16:00 00:00 00:00
999 Douglas Olsson 132 Triathlon Väst DNS 00:00 00:00 00:00 00:00 00:00 00:00

Tillbaka Tillbaka