Vätter Challenge Triathlon - SM/RM Medeldistans 2015-07-25

294 deltog

Tillbaka Tillbaka
Placering   Efternamn Förnamn Klubb Tid Simning T1 Cykel T2 Löpning
Damer Medeldistans Masters 35-39
1 Eriksmo Anna Heleneholms IF Tri Team 5:00:02.8 0:36:27.8 03:37.1 2:50:36.9 02:09.9 1:27:11.1
2 Eriksson Erica I 2 IF Karlstad 5:03:39.2 0:37:11.2 02:32.6 2:42:18.8 01:51.1 1:39:45.5
3 Andersson Marina Triathlon Väst 5:13:21.0 0:35:32.7 02:03.3 2:54:47.2 01:13.3 1:39:44.5
4 Engde Lisa IK NocOut.se 6:00:39.8 0:44:08.9 03:25.2 3:17:38.4 02:00.2 1:53:27.1
5 Henriksson Monica Stockholm City Triathlon 6:09:18.8 0:42:11.3 05:50.5 3:22:09.3 02:59.3 1:56:08.4
999 Alzén Malin IK Hakarpspojkarna
999 Gabriels Maria Mora Cykelklubb
999 Björkebäck Maja Örebro AIK 0:36:34.0 02:46.5
999 Karlberg Lena Kalmar RC Triathlon 1:05:38.3 05:01.6 3:29:54.2 09:02.7
Damer Medeldistans Masters 40-44
1 Nordbeck Charlotta Roden Triathlon Club 5:11:15.0 0:32:41.2 03:14.3 2:56:41.7 01:56.0 1:36:41.8
2 Carlsson Mirella Team Kungälv IS 5:14:07.0 0:37:39.1 02:58.1 2:51:58.9 01:50.2 1:39:40.7
3 Westman Lena Qwarnsvedens Triathlonklubb 5:15:39.6 0:44:44.1 01:52.1 2:52:36.9 02:00.5 1:34:26.0
4 Lilja Tina Frostamultisport 5:18:51.0 0:41:03.9 03:17.8 2:49:18.8 01:57.9 1:43:12.6
5 Wolfgang Linda Kalmar RC Triathlon 5:19:19.2 0:38:02.9 03:07.1 3:01:15.1 02:11.7 1:34:42.4
6 Franks Camilla Bjäre Triathlon 5:26:59.3 0:39:11.4 02:28.6 2:59:45.5 01:50.9 1:43:42.9
7 Ledel Victoria Axa sports club 5:27:45.9 0:40:17.6 02:30.1 2:55:02.3 02:27.4 1:47:28.5
8 Fogel Mia Väsby SS Triathlon 5:32:32.7 0:34:46.0 02:38.4 3:07:53.2 03:10.4 1:44:04.7
9 Karlsson Linda Kalmar RC Triathlon 6:28:20.3 0:49:53.8 04:22.7 3:16:56.1 03:40.4 2:13:27.3
Damer Medeldistans Masters 45-49
1 Rehn Annika Cykelklubben U6 Tri 5:10:51.7 0:41:17.7 02:08.4 2:47:06.3 01:53.6 1:38:25.7
2 Holmen Anneli Team Kungälv IS 5:15:17.1 0:32:32.7 02:22.7 2:49:48.9 01:41.2 1:48:51.6
3 Hallsten Annika Karlskrona Simsällskap 5:33:12.5 0:31:05.6 02:56.1 3:12:42.8 02:51.1 1:43:36.9
4 Isaksson Åsa Gällivare Endurance Club 5:36:47.6 0:37:32.3 02:16.2 2:54:50.0 02:43.1 1:59:26.0
5 Lantz Kerstin Skövde Triathlon klubb 5:39:20.0 0:29:46.4 02:56.8 3:06:26.2 02:17.3 1:57:53.3
999 Elfving Sara Karlshamns Simklubb
999 Nohave Mollie Karlskrona Simsällskap
Damer Medeldistans Masters 50-54
1 Steneryd Ann-Charlotte Team Triathlon & Multisport 5:10:12.5 0:35:30.7 02:04.0 2:51:50.4 01:56.3 1:38:51.1
2 Jertborn Cecilia SOK Knallen 5:46:27.8 0:38:02.0 04:08.3 3:02:26.5 02:39.2 1:59:11.8
3 Tufvesson Ann-Sofie Sjöbo Simsällskap 6:24:53.4 0:43:10.8 03:33.7 3:21:57.3 03:08.1 2:13:03.5
999 Linderoth Ann-Christine Heleneholms IF Tri Team
Damer Medeldistans Masters 55-59
1 Nordén Kerstin Frostamultisport 5:50:34.8 0:35:52.3 02:51.5 3:10:28.4 03:27.3 1:57:55.3
Damer Medeldistans Motion
1 Asp Sara Terrible Tuesdays Triathlon Club 4:41:12.5 0:31:00.7 02:58.6 2:38:52.9 01:24.2 1:26:56.1
2 Gilson Erin IF Linnéa 5:25:16.4 0:42:56.8 05:33.2 3:03:41.0 02:45.5 1:30:19.9
3 Eriksson Katarina Göteborgs Polismäns IF 5:29:15.2 0:42:05.9 02:44.9 3:00:13.8 02:15.9 1:41:54.7
4 Grönlund Lisa Mullsjö SOK 5:51:17.3 0:40:49.5 04:12.4 3:19:46.6 03:36.7 1:42:52.1
5 Johansson Annemari Gällivare Endurance Club 6:06:13.3 0:45:23.8 04:03.9 3:09:54.2 02:48.3 2:04:03.1
6 Fredriksson Linda Högby if 6:24:27.8 0:47:20.9 05:23.6 3:28:51.0 04:10.9 1:58:41.4
999 Palmgren Maria
Damer Medeldistans Senior
1 Svensk Sara Triathlon Väst 4:32:50.0 0:33:04.2 01:22.2 2:34:55.7 01:09.3 1:22:18.6
2 Persson Mikaela Dinvelo Cykelklubb 4:37:33.3 0:25:53.3 01:20.2 2:37:23.3 01:12.1 1:31:44.4
3 Nilsson Jenny IK NocOut.se 4:41:01.1 0:30:58.3 01:28.8 2:40:34.1 01:28.7 1:26:31.2
4 Jessen Cecilia Team Racerdepån Triathlon Förening 4:42:56.4 0:31:40.7 01:34.4 2:36:11.7 01:12.3 1:32:17.3
5 Fastesson Tina IK NocOut.se 4:51:05.0 0:32:23.1 02:43.2 2:39:59.4 01:34.5 1:34:24.8
6 Sandberg Marie Katrineholms Simsällskap 4:59:32.3 0:32:22.1 03:40.1 2:54:30.9 02:19.1 1:26:40.1
7 Karlsson Rebecca Ljusdal CK 5:07:25.9 0:32:20.3 02:28.5 2:52:55.2 01:38.1 1:38:03.8
8 Glise Sandblad Katarina Fredrikshof IF CK 5:08:09.5 0:41:37.0 03:05.6 2:52:58.9 01:54.7 1:28:33.3
9 Johnsson Katarina Axa sports club 5:10:47.3 0:34:46.5 02:03.5 2:55:40.0 01:46.0 1:36:31.3
10 Gunnarsson Hanna IFK Österbymo 5:13:04.6 0:36:16.4 01:53.8 2:48:56.9 02:25.4 1:43:32.1
11 Sernfalk Linda Stockholm City Triathlon 5:17:39.7 0:32:33.7 02:29.1 2:52:35.2 01:48.0 1:48:13.7
12 Andersson Jessica IK NocOut.se 5:29:26.1 0:40:50.2 02:29.8 3:01:00.2 02:14.5 1:42:51.4
13 Kjellström Ingrid Stockholm City Triathlon 5:36:45.7 0:46:50.0 03:56.1 2:55:29.5 02:08.2 1:48:21.9
14 Haglund Ulrika IK NocOut.se 6:04:24.9 0:46:57.9 03:18.6 3:14:59.2 02:30.0 1:56:39.2
999 Karlsson Hanna Kalmar RC Triathlon
999 Linden Pernilla Melbourne Triathlon Club, AUS
999 Lundström Evelina Stockholm City Triathlon
999 Magnusson Mari Kalmar RC Triathlon
999 MacLean Susan Stockholm City Triathlon 0:35:02.6 02:56.8 2:53:58.6 02:40.1
999 Marklund Sara IS Göta Friidrott & Triathlon 0:39:09.6 02:10.3 2:46:11.9 01:43.1
999 Thorén Annie Motala Triathlon Club 0:25:48.8 01:13.8 2:32:57.9
999 Åhlund Jessica Halmstad Triathleterna 0:30:10.7 01:24.4
Herrar Medeldistans Masters 60-64
1 Holmström Nils Stockholm City Triathlon 5:32:51.1 0:47:37.9 03:33.1 2:47:42.2 02:13.4 1:51:44.5
2 Koskinen Tauno Fagersta Södra Idrottsklubb 5:44:00.1 0:36:36.8 03:16.5 3:03:23.6 01:55.2 1:58:48.0
3 Lacandler Tommy Axa sports club 6:31:34.6 0:44:01.8 06:32.2 3:29:33.1 04:17.8 2:07:09.7
999 Johansson Bo Karlshamns Simklubb
Herrar Medeldistans Junior 18-19
999 Schriwer Elias Terrible Tuesdays Triathlon Club
Herrar Medeldistans Lag-motion
1 Gustafsson Jesper Bortalaget 4:32:08.0 0:38:55.0 01:00.9 2:23:47.8 00:48.5 1:27:35.8
2 Brugård Jan Smil 4:33:10.4 0:33:26.9 01:04.0 2:40:52.9 00:55.1 1:16:51.5
3 Melin Kenneth Cardio Club 5:31:16.9 0:38:08.2 01:18.9 3:11:18.9 01:01.7 1:39:29.2
Herrar Medeldistans Masters 35-39
1 Sandelin Petter TwinPeaks Triathlon Klubb 4:18:07.0 0:32:16.5 02:11.6 2:21:29.2 01:14.2 1:20:55.5
2 Nyström Jacob IFK Österbymo 4:28:33.2 0:33:47.5 01:28.5 2:29:58.1 01:53.7 1:21:25.4
3 Comstedt Ulf IK NocOut.se 4:29:06.4 0:30:44.6 01:52.2 2:26:31.9 01:15.3 1:28:42.4
4 Schelin Robert Karlshamns Simklubb 4:30:03.8 0:28:29.0 01:19.8 2:32:28.0 01:25.1 1:26:21.9
5 Arnström Erik Triathlon Väst 4:33:26.8 0:32:37.0 01:43.3 2:35:56.8 01:47.2 1:21:22.5
6 Nymark Markus 3City Triathlon 4:34:46.2 0:30:11.6 01:24.8 2:28:27.8 01:46.4 1:32:55.6
7 Svensson Magnus IK NocOut.se 4:36:45.1 0:37:34.7 02:34.3 2:34:42.4 01:14.9 1:20:38.8
8 Svärd Lukas Stockholm Snipers IF 4:40:05.2 0:33:23.0 02:04.3 2:32:02.4 02:00.9 1:30:34.6
9 Brolin Daniel Triathlon Väst 4:42:06.9 0:39:41.2 01:50.6 2:31:50.6 01:07.8 1:27:36.7
10 Petersson Roger Triathlon Väst 4:45:52.3 0:32:30.9 02:23.0 2:35:18.5 01:38.5 1:34:01.4
11 Haglund David IK NocOut.se 4:47:41.6 0:41:41.6 03:02.4 2:34:21.9 01:22.3 1:27:13.4
12 Bergström Andreas Linköpings Triathlonklubb 4:49:48.9 0:35:54.0 01:47.4 2:41:35.3 01:49.0 1:28:43.2
13 Axelsson Tobias Väsby SS Triathlon 4:51:33.3 0:38:18.8 01:43.0 2:38:17.3 01:55.8 1:31:18.4
14 Pettersson Jens IK Hakarpspojkarna 4:52:44.1 0:33:53.7 03:26.5 2:28:56.4 02:06.3 1:44:21.2
15 Zätterman Tobias I 2 IF Karlstad 4:53:50.1 0:31:06.3 02:11.4 2:39:19.9 01:22.1 1:39:50.4
16 Chronéer Tobias Maxprestation Sports Club 4:54:14.1 0:35:55.3 02:38.5 2:43:29.2 02:02.9 1:30:08.2
17 Persson Fredrik Solvikingarna 4:56:26.7 0:45:18.5 03:14.9 2:35:46.0 02:36.3 1:29:31.0
18 Johnsson Dan Apladalens Löparklubb 4:58:46.6 0:35:49.1 04:41.2 2:34:52.6 02:30.6 1:40:53.1
19 Svedin Johan Axa sports club 4:59:03.3 0:39:05.0 03:18.3 2:39:28.1 02:41.6 1:34:30.3
20 Valeskog Henrik IK NocOut.se 5:03:54.3 0:38:54.6 03:01.7 2:40:07.6 02:42.1 1:39:08.3
21 Sandblad Staffan Fredrikshof IF CK 5:09:54.1 0:42:10.4 02:16.3 2:36:20.4 02:05.3 1:47:01.7
22 Marklund Lars Kalmar RC Triathlon 5:15:27.7 0:41:35.5 03:33.3 2:48:30.0 04:17.9 1:37:31.0
23 Andersson Jonas Kalmar RC Triathlon 5:22:21.7 0:35:45.7 03:24.6 2:48:36.1 02:34.0 1:52:01.3
24 Karlsson Mikael Väsby SS Triathlon 5:42:16.3 0:36:38.3 03:43.4 3:07:49.1 03:23.7 1:50:41.8
999 Kanne Axel Stockholm City Triathlon
999 Svensson Johan Stockholmspolisens IF-Triathlonförening
999 Ljung Johan Triathlon Väst 0:30:45.6 02:11.2 2:45:27.5
999 Teinvall Henrik IS Göta Friidrott & Triathlon 0:32:58.3 01:34.6
Herrar Medeldistans Masters 40-44
1 Hallsten Kristian Triathlon Syd 4:17:16.4 0:33:25.5 01:41.6 2:21:34.8 01:17.4 1:19:17.1
2 Ottosson Fredrik Höglandets Triathlon 4:33:54.1 0:38:42.9 02:10.1 2:26:37.8 01:17.3 1:25:06.0
3 Johansson Robert Gällivare Endurance Club 4:38:20.0 0:35:23.5 03:03.1 2:35:02.7 02:13.7 1:22:37.0
4 Zantelid Michael Triathlon Väst 4:39:44.5 0:34:23.8 02:06.6 2:32:59.5 01:24.7 1:28:49.9
5 Toft Fredrik Skövde Triathlon klubb 4:46:20.5 0:32:34.5 01:29.0 2:35:14.8 01:38.7 1:35:23.5
6 Jansson Tobias IS Göta Friidrott & Triathlon 4:47:30.3 0:32:28.2 03:39.7 2:47:23.7 02:38.6 1:21:20.1
7 Uppsten Rydell Niclas IF Mantra Sport 4:53:51.4 0:36:00.7 03:21.3 2:46:15.6 02:17.4 1:25:56.4
8 Landin Jonas Kalmar RC Triathlon 4:58:41.1 0:35:42.6 03:34.2 2:40:21.6 02:27.0 1:36:35.7
9 Sunnerberg Robert Axa sports club 4:58:52.7 0:33:13.2 02:05.1 2:47:13.9 02:29.2 1:33:51.3
10 Eggen Richard Aktivitus Sports Club 4:59:37.3 0:41:01.2 02:29.8 2:35:44.0 02:46.1 1:37:36.2
11 Nordbeck Carl Roden Triathlon Club 5:01:57.4 0:31:16.8 02:50.5 2:38:04.4 03:20.8 1:46:24.9
12 Ek Stefan Kalmar RC Triathlon 5:07:21.3 0:34:37.1 01:45.3 2:42:22.2 03:24.4 1:45:12.3
13 Westman Joakim Gävle Triathlon Klubb 5:08:21.2 0:40:45.4 03:54.7 2:39:00.7 02:50.2 1:41:50.2
14 Eriksson Mats Linköpings Triathlonklubb 5:08:45.5 0:38:52.2 03:03.2 2:48:48.6 02:31.3 1:35:30.2
15 Sandgren Björn Triathlon Väst 5:12:10.2 0:38:59.2 03:26.2 2:48:12.4 02:34.0 1:38:58.4
16 Andersson Patrik SLK Oxelösund 5:12:17.9 0:33:33.1 02:30.3 2:50:44.9 02:39.3 1:42:50.3
17 Wärlinge Mathias Oskarshamns SK Friidrott 5:19:11.8 0:34:04.8 02:53.1 2:56:52.0 02:19.6 1:43:02.3
18 Calais Fredrik Triathlon Syd 5:19:26.6 0:34:35.8 02:41.9 3:01:31.1 02:34.0 1:38:03.8
19 Arnebrant Thomas Terrible Tuesdays Triathlon Club 5:21:22.6 0:39:29.6 03:01.7 2:58:11.9 04:46.3 1:35:53.1
20 Svensson Jörgen Kalmar RC Triathlon 5:21:54.6 0:36:11.7 02:34.6 2:54:20.7 02:16.3 1:46:31.3
21 Forsberg Alexander IK NocOut.se 5:23:06.6 0:39:01.3 02:14.9 3:01:52.8 01:51.8 1:38:05.8
22 Tell Johan IK NocOut.se 5:24:15.5 0:44:31.5 03:36.5 2:50:42.1 02:17.5 1:43:07.9
23 Manolescu Michael Fredrikshof IF CK 5:24:46.1 0:37:45.3 03:05.1 2:57:34.4 01:57.1 1:44:24.2
24 Haavisto Daniel IK NocOut.se 5:24:47.6 0:45:04.3 03:34.7 2:51:28.3 02:14.6 1:42:25.7
25 Ahlqvist Henrik Kalmar RC Triathlon 5:26:36.5 0:38:45.5 02:10.6 2:45:32.4 02:23.8 1:57:44.2
26 Abaji Martin Höglandets Triathlon 5:29:15.4 0:39:17.0 02:19.6 2:51:06.3 03:25.2 1:53:07.3
27 Andersson Peter 338 Småland Triathlon & MSF 5:31:56.9 0:36:36.1 02:59.3 2:54:59.8 02:19.8 1:55:01.9
28 Geitner Mattias Triathlon Väst 5:39:43.8 0:37:56.9 02:56.6 3:03:03.0 03:15.4 1:52:31.9
29 Nohave Johan Karlskrona Simsällskap 5:40:53.5 0:40:13.2 02:47.2 3:04:25.5 01:58.6 1:51:29.0
30 Hyyryläinen Marcus Axa sports club 5:42:31.3 0:42:26.2 04:34.2 2:58:13.3 02:47.2 1:54:30.4
31 Lund Glenn Gällivare Endurance Club 5:44:53.4 0:35:17.7 03:56.3 3:16:45.5 02:50.8 1:46:03.1
32 Stenberg Andreas Kalmar RC Triathlon 5:58:22.7 0:40:03.7 03:21.7 2:59:39.9 02:51.7 2:12:25.7
999 Annell Torbjörn IK NocOut.se 4:54:25.3 0:32:15.6 02:06.2 2:39:23.7 02:10.8
999 Hegestrand Johan IK Hakarpspojkarna
999 Ivenborg Claes IK NocOut.se
999 Lageson Magnus TwinPeaks Triathlon Klubb
999 Westman Robert Falu Simsällskap 0:29:12.3 01:33.5
Herrar Medeldistans Masters 45-49
1 Ydremark Hans Höglandets Triathlon 4:26:10.4 0:30:56.0 01:55.7 2:25:27.7 01:53.4 1:25:57.6
2 Ronnle Mikael Luleå CK 4:29:02.4 0:32:21.3 02:51.9 2:27:54.7 01:50.5 1:24:04.0
3 Snygg Ulrik IS Göta Friidrott & Triathlon 4:30:02.5 0:31:08.1 02:06.3 2:28:53.2 01:44.0 1:26:10.9
4 Hallsten Fredrik Karlskrona Simsällskap 4:35:29.7 0:32:33.5 01:32.9 2:33:26.2 01:04.9 1:26:52.2
5 Ossiansson Mattias IK Hakarpspojkarna 4:41:10.9 0:35:45.1 02:10.3 2:39:01.0 01:45.4 1:22:29.1
6 Förborgen Mikael Tyresö SS 4:45:38.1 0:34:56.4 03:14.5 2:31:14.3 02:07.4 1:34:05.5
7 Karlsson Johan Väsby SS Triathlon 4:50:14.6 0:35:53.8 02:34.3 2:41:20.5 01:33.1 1:28:52.9
8 Ewing Jonas Kalmar RC Triathlon 4:51:19.5 0:37:44.3 03:32.9 2:39:18.7 01:25.6 1:29:18.0
9 Andersson Håkan Kalmar RC Triathlon 4:53:13.6 0:33:46.5 03:18.7 2:39:32.7 02:23.9 1:34:11.8
10 Lindström Johan Gävle Triathlon Klubb 4:58:29.3 0:35:04.1 02:21.1 2:38:29.7 02:30.5 1:40:03.9
11 Johansson Michael Sigtuna-Märsta-Arlanda CK (SMACK) 5:02:02.8 0:40:46.3 03:04.7 2:47:00.8 02:18.4 1:28:52.6
12 Rehn Thomas Cykelklubben U6 Tri 5:04:02.6 0:40:32.7 02:26.3 2:40:44.8 01:55.4 1:38:23.4
13 Tullberg Olof Triathlon Väst 5:05:46.4 0:39:13.8 02:24.8 2:48:59.9 03:09.0 1:31:58.9
14 Ekfors Håkan Björnstorps Idrottsförening 5:09:18.2 0:39:21.4 02:32.7 2:40:02.3 02:01.3 1:45:20.5
15 Holmgren Ulf Kalmar RC Triathlon 5:10:18.4 0:42:30.4 02:24.0 2:41:44.3 02:28.0 1:41:11.7
16 Andersson Frånlund Magnus Triathlon Väst 5:12:27.0 0:39:50.2 03:23.6 2:48:41.9 02:44.9 1:37:46.4
17 Friman Jerry Team Cykelcenter Södertälje 5:12:47.6 0:40:39.7 03:51.6 2:42:31.4 02:30.4 1:43:14.5
18 Johansson Robert I 2 IF Karlstad 5:13:28.0 0:31:29.9 02:24.7 2:45:10.1 02:12.1 1:52:11.2
19 Bjurhamn Daniel IK NocOut.se 5:16:43.0 0:43:26.1 03:49.3 2:54:38.3 02:01.1 1:32:48.2
20 Karlsson Kristoffer Kalmar RC Triathlon 5:25:34.5 0:52:50.3 06:21.6 2:50:48.1 03:40.3 1:31:54.2
21 Lendrop Peter Team Blekinge Löparförening 5:28:00.5 0:36:36.1 05:25.4 2:58:43.2 04:35.0 1:42:40.8
22 Johansson Patrik Triathlon Väst 5:37:44.5 0:41:21.2 07:42.3 2:48:27.5 04:01.7 1:56:11.8
23 Gouffrich Robert Väsby SS Triathlon 5:38:19.8 0:32:32.1 02:24.0 3:12:35.7 02:54.8 1:47:53.2
999 Forsberg Pontus LK Nyköpings Runners
999 Törnqvist Mattias IK NocOut.se 0:32:53.1 01:41.1
Herrar Medeldistans Masters 50-54
1 Bladh Ulf IK NocOut.se 4:38:23.1 0:35:37.8 01:50.8 2:33:57.6 01:40.9 1:25:16.0
2 Östh Urban IFK Österbymo 4:42:41.1 0:35:27.3 02:27.8 2:37:42.3 01:45.9 1:25:17.8
3 Bengtsson Tomas Club Active Island Tjörn 4:48:29.6 0:37:08.2 02:08.3 2:38:14.0 02:05.0 1:28:54.1
4 Persson Stefan Motala Triathlon Club 4:54:29.2 0:31:38.0 02:12.9 2:40:14.0 01:41.9 1:38:42.4
5 Åkerman Lars Triathlon Syd 4:55:52.7 0:38:33.2 04:24.3 2:38:53.2 02:49.4 1:31:12.6
6 Petersson Lars-Göran Kalmar RC Triathlon 5:05:03.4 0:42:17.7 03:12.4 2:36:04.2 03:14.0 1:40:15.1
7 Ydremark Björn IK NocOut.se 5:19:11.3 0:35:37.8 03:37.7 2:37:52.2 02:43.1 1:59:20.5
8 Gunnarsson Anders IFK Österbymo 5:25:05.5 0:39:07.0 02:57.4 3:07:04.2 02:31.0 1:33:25.9
9 Wettergren Håkan IK NocOut.se 5:30:03.2 0:43:24.0 03:22.2 2:56:24.7 03:14.8 1:43:37.5
10 Hammarström Mats IFK Österbymo 5:39:19.2 0:46:11.7 02:47.7 2:55:55.7 02:28.4 1:51:55.7
11 Eriksson Magnus IS Göta Friidrott & Triathlon 5:44:54.4 0:44:03.4 06:11.9 3:01:49.7 02:47.1 1:50:02.3
12 Carlsson Lennart Team Blekinge Löparförening 5:54:50.3 0:42:05.7 05:02.6 3:07:38.4 03:46.6 1:56:17.0
13 Simonsen Hans Mölndal Outdoor IF 6:01:50.6 0:43:11.7 06:10.6 3:06:00.9 03:14.8 2:03:12.6
999 Genas Kaj Roden Triathlon Club
999 Korner Mats 338 Småland Triathlon & MSF
999 Werner Johan Stockholm City Triathlon
999 Nylund Jan Västra Mälardalens Tri-förening 0:39:27.5 02:14.1 2:55:11.9 03:36.9
999 Olsson P-O Skövde Triathlon klubb 0:36:57.9 02:38.7
Herrar Medeldistans Masters 55-59
1 Aho Kari Axa sports club 4:53:34.3 0:32:29.9 01:33.4 2:36:44.3 01:44.1 1:41:02.6
2 Axlund Per-Anders Hudik Triathlon Klubb 5:02:37.9 0:42:53.9 02:10.4 2:36:39.9 01:45.3 1:39:08.4
3 Pärsson Håkan IS Göta Friidrott & Triathlon 5:04:22.0 0:38:00.1 02:57.5 2:44:55.0 02:03.0 1:36:26.4
999 Lennartsson Thomas LK Nyköpings Runners
999 Lindén Magnus Sjöbo Simsällskap
999 Smedjegården Mikael Stockholmspolisens IF-Triathlonförening
999 Walfridsson Mikael IFK Österbymo
Herrar Medeldistans Motion
1 Kristensson Peter Team Colting Coaching Triathlonklubb 4:28:41.9 0:32:07.7 02:23.3 2:30:07.9 01:18.5 1:22:44.5
2 Cederquist Martin Stockholmspolisens IF-Triathlonförening 4:40:56.2 0:26:54.6 01:50.6 2:39:35.7 01:26.6 1:31:08.7
3 Blåder Henrik Blåders Måleri 4:44:04.9 0:40:00.1 02:51.4 2:33:59.2 02:11.2 1:25:03.0
4 Hansson Nicklas BK Skottfint 4:52:43.2 0:38:02.9 02:00.6 2:33:18.6 01:43.4 1:37:37.7
5 Löf Jakob IK Hakarpspojkarna 4:56:10.7 0:32:46.6 01:22.0 2:34:02.1 01:20.1 1:46:39.9
6 Karlström Gerhard IKHP 4:57:10.9 0:27:13.9 02:13.6 2:46:41.3 01:34.5 1:39:27.6
7 Lantz Marcus Skövde Triathlon klubb 5:00:39.8 0:33:59.7 02:22.7 2:35:31.4 02:31.2 1:46:14.8
8 Larsson Stefan Gällivare Endurance Club 5:01:10.2 0:41:07.8 02:30.8 2:38:24.6 01:22.7 1:37:44.3
9 Winström Anton IK Hakarpspojkarna 5:03:44.4 0:36:03.1 02:21.1 2:48:38.2 01:32.4 1:35:09.6
10 Boström Jonas Team Race Report 5:08:41.6 0:36:35.1 02:20.4 2:47:03.1 01:53.7 1:40:49.3
11 Abrahamsson John IK Hakarpspojkarna 5:08:52.6 0:38:06.7 01:37.5 2:45:35.4 01:36.7 1:41:56.3
12 Tullberg Hugo Triathlon Öst 5:10:48.5 0:36:48.7 03:04.8 2:52:45.1 02:20.2 1:35:49.7
13 Sahlin Johan IK Hakarpspojkarna 5:12:25.1 0:35:07.1 02:15.9 2:50:10.1 02:01.2 1:42:50.8
14 Nilsson Krister Maquet IF 5:18:29.7 0:36:49.8 04:32.3 2:47:55.0 02:37.2 1:46:35.4
15 Thimell Fredrik Hisingens Cykelklubb 5:26:51.3 0:40:03.7 04:42.5 2:59:37.8 04:14.6 1:38:12.7
16 Karamehmedovic Jasmin Kalmar RC Triathlon 5:28:48.2 0:36:38.4 02:33.5 2:43:46.2 02:49.9 2:03:00.2
17 Antevik Fredrik Stockholm 5:29:15.3 0:41:10.6 02:18.1 2:57:36.9 01:28.4 1:46:41.3
18 Borefur Mikael Team Blekinge Löparförening 5:29:50.8 0:42:48.6 07:18.8 2:55:20.5 04:32.7 1:39:50.2
19 Stjärnvy Fredrik Axa sports club 5:35:44.7 0:39:35.4 04:54.4 3:06:39.0 02:32.7 1:42:03.2
20 Axelsson Fredrik Bankeryd 5:36:38.6 0:42:52.3 05:54.6 2:58:32.4 01:57.6 1:47:21.7
21 Magnusson Jonas Donkeys Triathlon 5:36:56.8 0:43:01.1 03:27.5 3:01:26.5 02:19.5 1:46:42.2
22 Ingesson Niklas Linköping 5:43:51.7 0:47:17.0 03:53.1 2:57:59.8 02:23.5 1:52:18.3
23 Sönnerhed Per IK Hakarpspojkarna 5:46:52.3 0:41:07.2 04:12.8 3:06:07.4 04:28.0 1:50:56.9
24 Gustafsson Jimmy Team Cykelcenter Södertälje IF 5:47:12.5 0:41:34.3 03:35.6 3:07:34.0 02:00.7 1:52:27.9
25 Pettersson Mikael 5:48:19.2 0:35:46.6 02:28.2 3:12:28.4 02:33.3 1:55:02.7
26 Lundström Martin Malmö 5:53:38.6 0:42:42.5 03:09.9 3:03:48.3 05:13.4 1:58:44.5
27 Schwamberg Jonatan Buildor.se 5:54:04.3 0:55:36.7 04:51.7 2:51:12.2 04:08.2 1:58:15.5
28 Nilsson Johan Markaryd 5:55:14.8 0:46:37.5 03:34.8 3:13:29.2 03:34.6 1:47:58.7
29 Egerbo Jonathan Axa sports club 5:55:18.4 0:41:12.3 04:20.2 3:06:47.7 01:54.9 2:01:03.3
30 Elm Andreas Donkeys Triathlon 5:55:34.1 0:35:20.1 02:24.3 3:14:18.1 01:45.9 2:01:45.7
31 Strömberg Christian TeamMagnus 5:57:29.5 0:46:27.4 02:54.4 3:04:29.8 03:31.3 2:00:06.6
32 Bark Adam Triathlon Väst 5:58:46.5 0:48:07.6 03:20.0 3:12:50.3 02:44.2 1:51:44.4
33 Kennerud Martin IK NocOut.se 6:08:35.0 0:43:17.5 06:19.5 3:10:44.5 06:03.1 2:02:10.4
34 Barbici Cristian Sollentuna 6:11:28.6 0:49:59.0 04:37.5 3:07:41.0 02:40.0 2:06:31.1
35 Svärd Fredrik Huskvarna 6:13:16.3 0:47:26.3 06:36.1 3:16:54.0 03:15.6 1:59:04.3
36 Wilde Roger IK Fyris-Triathlon 6:13:58.3 0:47:53.2 07:58.9 3:12:20.4 05:52.9 1:59:52.9
37 Elwér Daniel 338 Småland Triathlon & MSF 6:23:19.0 1:01:05.4 06:39.2 3:00:20.7 04:46.0 2:10:27.7
38 Hjorth Fredrik Stockholm Multisport klubb 6:26:36.5 0:48:21.0 05:40.0 3:24:48.1 05:21.8 2:02:25.6
39 Kronqvist Daniel 6:27:43.6 0:41:21.1 05:09.3 3:28:21.4 04:27.3 2:08:24.5
40 Hagberg Jens Ekängens IF 6:39:54.2 0:46:24.4 03:48.9 3:24:47.9 02:38.9 2:22:14.1
999 Bryngelsson Oscar Triathlon Väst
999 Hines Terrence
999 Karlsson Daniel Danderyd
999 Larsson Joakim
999 Linderoth Peter Heleneholms IF Tri Team
999 Matuschek Tomas
999 Palmgren Stefan
999 Rehn Per Kalmar RC Triathlon
999 Åkesson Andreas Ängelholm
999 Cederquist Martin Stockholmspolisens IF-Triathlonförening
999 Brandwold Peter Täby 0:45:25.2 02:56.5
999 Kratz Daniel Aktivitus Sports Club 0:34:24.4 02:44.1 2:44:21.1 02:53.2
999 Nyberg Magnus Värmdö
Herrar Medeldistans Senior
1 Bäckson Fredrik Umara Sports Club 3:55:53.6 0:26:48.3 01:17.5 2:12:21.1 00:54.2 1:14:32.5
2 Bjälkemo George CykelCity Triathlon Klubb 3:58:24.1 0:28:21.9 01:19.8 2:15:02.9 01:12.4 1:12:27.1
3 Svensson Nils Dalregementets IF 3:58:38.0 0:25:53.0 01:08.3 2:13:29.4 01:03.0 1:17:04.3
4 Holmberg Erik IK Hakarpspojkarna 4:07:17.7 0:25:57.5 01:17.0 2:16:55.9 00:48.6 1:22:18.7
5 Carlsson Rickard 338 Småland Triathlon & MSF 4:10:24.7 0:25:23.9 01:10.4 2:20:11.2 00:58.6 1:22:40.6
6 Björling Clas Dalregementets IF 4:11:25.7 0:29:27.5 01:29.9 2:23:39.1 01:09.3 1:15:39.9
7 Kärner Johan Dalregementets IF 4:11:49.0 0:28:20.0 01:14.8 2:25:00.7 01:10.9 1:16:02.6
8 Stenman Adam Stockholmspolisens IF-Triathlonförening 4:14:16.6 0:32:43.5 02:13.8 2:20:05.3 01:19.0 1:17:55.0
9 Brümmer Carl Triathlon Väst 4:16:07.6 0:28:19.5 01:17.4 2:25:59.2 01:11.9 1:19:19.6
10 Bengtsson Anton Club Active Island Tjörn 4:16:32.1 0:26:54.0 01:39.2 2:25:00.3 01:53.2 1:21:05.4
11 Bjärkhed Emanuel TwinPeaks Triathlon Klubb 4:18:06.8 0:30:49.6 02:39.3 2:22:29.6 01:23.7 1:20:44.6
12 Robertsson Fredrik Stockholm City Triathlon 4:19:28.5 0:28:35.5 01:18.0 2:25:43.0 01:05.5 1:22:46.5
13 Örarbäck Jonas IF Mantra Sport 4:20:25.8 0:32:42.2 01:36.4 2:25:31.4 01:20.8 1:19:15.0
14 Windisch Daniel Höglandets Triathlon 4:22:19.5 0:36:10.5 02:02.6 2:23:54.4 01:09.3 1:19:02.7
15 Karlson Jakob IK NocOut.se 4:22:39.8 0:30:46.8 01:22.0 2:20:06.9 01:24.4 1:28:59.7
16 Johansson Sebastian IK NocOut.se 4:26:46.7 0:26:52.2 01:20.2 2:31:00.5 01:21.8 1:26:12.0
17 Albizuri Jon Triathlon Syd 4:27:46.5 0:33:01.2 03:07.9 2:30:25.9 01:29.5 1:19:42.0
18 Granath Johan Dinvelo Cykelklubb 4:28:56.8 0:30:20.5 01:54.8 2:27:48.4 01:57.6 1:26:55.5
19 Dansk Emil Terrible Tuesdays Triathlon Club 4:29:10.6 0:25:14.2 01:16.8 2:33:37.2 01:21.6 1:27:40.8
20 Larsson Dennis IS Göta Friidrott & Triathlon 4:31:21.5 0:30:11.6 01:34.6 2:34:03.7 01:23.5 1:24:08.1
21 Windisch David Höglandets Triathlon 4:31:27.6 0:31:03.3 01:34.7 2:24:50.6 01:12.3 1:32:46.7
22 Lerneteg Jonas Stockholm City Triathlon 4:32:31.9 0:29:35.1 01:30.2 2:28:11.1 01:43.0 1:31:32.5
23 Karlsson Magnus Gällivare Endurance Club 4:35:25.8 0:33:00.6 01:28.6 2:26:32.9 01:19.9 1:33:03.8
24 Westermark Daniel Idrottsklubben Wilske 4:37:51.7 0:28:22.3 02:15.3 2:36:04.1 01:22.7 1:29:47.3
25 Norberg Rickard Stockholm City Triathlon 4:40:26.1 0:27:03.0 02:02.3 2:39:17.8 01:27.3 1:30:35.7
26 Vogl Cai Anderstorp OK 4:43:02.6 0:33:03.4 01:30.9 2:29:55.6 01:18.7 1:37:14.0
27 Velasco Alejandro IK Hakarpspojkarna 4:44:32.1 0:30:57.0 01:42.2 2:34:59.5 01:28.7 1:35:24.7
28 Åhlin Per IK NocOut.se 4:45:07.8 0:35:29.6 02:53.6 2:37:07.9 01:56.1 1:27:40.6
29 Weckfors Andreas IK NocOut.se 4:45:08.9 0:34:38.2 01:53.6 2:33:22.3 01:48.6 1:33:26.2
30 Kjellander Mikael Julita GoIF 4:45:32.1 0:35:27.9 02:05.2 2:31:34.0 01:05.5 1:35:19.5
31 Kastensson Johan IFK Österbymo 4:46:28.8 0:35:24.3 01:43.6 2:35:24.4 01:14.0 1:32:42.5
32 Albrektsson Johan Stockholm City Triathlon 4:49:55.7 0:35:04.7 02:00.0 2:33:44.6 01:32.0 1:37:34.4
33 Lindgren Marcus Aktivitus Sports Club 4:53:40.4 0:36:40.2 01:58.5 2:52:13.7 01:56.2 1:20:51.8
34 Öhgren Daniel TwinPeaks Triathlon Klubb 4:56:57.3 0:35:34.8 04:56.2 2:42:12.7 03:20.2 1:30:53.4
35 Engström Eric Kalmar RC Triathlon 5:03:05.7 0:40:01.3 02:45.3 2:40:09.9 02:47.1 1:37:22.1
36 Schultz Joey Team Kungälv IS 5:05:42.8 0:32:57.7 03:12.9 2:51:25.6 02:00.6 1:36:06.0
37 Hård Henric IK NocOut.se 5:06:47.6 0:40:08.0 03:03.7 2:39:21.9 02:10.2 1:42:03.8
38 TIberg Emil Triathlon Väst 5:07:38.9 0:38:02.4 02:56.5 2:48:00.8 02:39.2 1:36:00.0
39 Svensson David Karlshamns Simklubb 5:09:14.6 0:39:26.8 02:28.8 2:50:14.3 01:34.3 1:35:30.4
40 Granat Martin Kalmar RC Triathlon 5:12:39.8 0:36:36.5 03:22.6 2:55:03.3 01:46.7 1:35:50.7
41 Petersson Simon Karlshamns Simklubb 5:13:18.2 0:39:02.1 02:27.8 2:53:53.9 02:22.0 1:35:32.4
42 Du Rietz André Kalmar RC Triathlon 5:13:49.2 0:36:32.2 03:21.0 2:43:01.2 03:09.9 1:47:44.9
43 Ekman Mattias Apladalens Löparklubb 5:26:39.9 0:44:26.1 04:02.2 3:02:30.0 02:58.4 1:32:43.2
44 Hellbe Simon IK NocOut.se 5:27:11.6 0:41:31.7 02:45.5 2:53:26.5 02:11.7 1:47:16.2
45 Du Rietz Simon Kalmar RC Triathlon 5:36:02.8 0:40:03.7 02:35.7 2:40:14.8 02:34.0 2:10:34.6
999 Ericsson Karl Terrible Tuesdays Triathlon Club
999 Hagberg Markus Stockholm City Triathlon
999 Johansson Pär Terrible Tuesdays Triathlon Club
999 Langman Jonas IF Mantra Sport
999 Törn Henrik Terrible Tuesdays Triathlon Club
999 Wigerup Jonathan Stockholmspolisens IF-Triathlonförening
999 Andersson Björn Terrible Tuesdays Triathlon Club 0:23:37.1 01:15.7
999 Franzén Simon Qwarnsvedens Triathlonklubb 0:35:44.1 02:08.8
999 Giger Josef Team Colting Coaching Triathlonklubb 0:29:38.4 01:35.2 2:28:31.7
999 Hammarström Kristoffer IFK Österbymo 0:32:54.8 02:43.9
999 Jönsson Mattias Glasrikets RC 0:41:28.1 03:12.7
999 Karhapää Ilpo Gävle Triathlon Klubb 0:31:57.3 02:00.3 2:23:26.7 01:38.9
999 Lindén Andreas Umara Sports Club 0:28:25.3 01:28.3 2:11:35.4 01:10.7
999 Thejl Glenn Christian Simklubben RAN 0:40:34.9 02:32.7 2:41:30.1 03:26.5

Tillbaka Tillbaka