Tenson Tjörn Triathlon 11.3 Medeldistans - Senior, Master, Junior & Motion 2015-08-29

575 deltog

Tillbaka Tillbaka
Plac   Plac tot Efternamn Förnamn Klubb Startnr Sim Plac sim T1 Cykel Plac cykel T2 Löp Plac löp Totalt Anm
Damer/Flickor Medeldistans Brand-SM
1 25 Junkell Maria Räddningstjänstens Idrottsförening Göteborg 130 0:37:23 1 0:02:27 2:46:20 1 0:01:40 1:45:21 1 5:13:08
2 59 Sellehed Hanna Räddningstjänsten Syd 132 0:40:56 3 0:02:53 2:57:49 3 0:01:56 1:57:03 3 5:40:35
3 64 Myllykangas Ann-Marie Club Active Island Tjörn 131 0:46:48 4 0:04:52 2:56:41 2 0:01:30 1:55:26 2 5:45:15
4 67 Edman Anna Bergslagens räddningstjänst 129 0:40:01 2 0:02:27 3:01:57 4 0:02:11 1:59:22 4 5:45:55
Damer/Flickor Medeldistans Masters 35-39
1 17 Gabriels Maria Mora Cykelklubb 106 0:37:28 3 0:02:05 2:28:09 1 0:01:17 1:56:15 2 5:05:12
2 28 Lindén Emma Varbergs Sim 352 0:36:58 2 0:03:25 2:57:23 3 0:01:51 1:37:41 1 5:17:17
3 71 Sundal Christina Triathlon Väst 354 0:39:27 4 0:01:30 3:08:43 5 0:02:25 1:56:30 3 5:48:33
4 73 Andersson Veronica 3City Triathlon 350 0:30:14 1 0:01:56 2:55:41 2 0:01:17 2:21:34 5 5:50:41
5 101 Molin Sara Triathlon Väst 353 0:43:55 6 0:02:22 3:11:41 6 0:02:35 2:18:53 4 6:19:24
6 108 Leidersdorff Victoria Team Trelleborg Triathlon 351 0:43:32 5 0:04:06 3:07:35 4 0:02:32 2:32:49 6 6:30:31
Damer/Flickor Medeldistans Masters 40-44
1 6 Carlsson Mirella Team Kungälv IS 357 0:35:23 5 0:03:14 2:32:42 1 0:01:20 1:36:39 1 4:49:15
2 13 Mörtel Kathrin 386 0:34:12 4 0:01:55 2:33:48 2 0:01:12 1:49:10 5 5:00:15
3 14 Stripple Gunilla 385 0:32:32 2 0:01:37 2:36:14 3 0:01:39 1:50:54 6 5:02:55
4 20 Håkansson Liselott Kristianstads TriathlonKlubb 361 0:41:38 12 0:02:51 2:44:48 6 0:01:56 1:38:25 2 5:09:36
5 21 Säfström Frida Norrtälje Simklubb/Triathlon 364 0:36:41 6 0:01:51 2:49:58 8 0:02:07 1:40:15 3 5:10:50
6 24 Dahlström Camilla 387 0:34:12 3 0:01:49 2:38:14 4 0:01:20 1:57:30 11 5:13:02
7 26 Wolfgang Linda Kalmar RC Triathlon 366 0:36:42 7 0:01:49 2:50:08 9 0:01:24 1:43:36 4 5:13:36
8 31 Blomqvist Maria Triathlon Väst 356 0:30:40 1 0:02:14 2:50:32 10 0:01:41 1:57:27 10 5:22:33
9 36 Edofsson Mia Team Kungälv IS 359 0:36:59 10 0:02:31 2:41:35 5 0:01:57 2:02:51 13 5:25:51
10 48 Hjort Ulrika Kalmar RC Triathlon 360 0:39:42 11 0:01:44 2:53:34 11 0:02:06 1:53:03 7 5:30:07
11 51 Karlström Jennifer 388 0:44:46 15 0:02:39 2:48:40 7 0:01:32 1:55:17 8 5:32:52
12 52 Smedmark Marianne Norrtälje Simklubb/Triathlon 363 0:36:53 9 0:02:11 2:56:41 13 0:01:49 1:57:20 9 5:34:52
13 63 Söderström Jenny Ringmurens Cykelklubb 365 0:36:52 8 0:03:56 2:54:04 12 0:02:40 2:04:34 14 5:42:05
14 84 Karlsson Lotta AXA Sports Club 362 0:42:29 14 0:04:23 3:08:43 15 0:03:24 2:01:06 12 6:00:04
15 89 Antonsson Martina Team Trelleborg Triathlon 355 0:41:43 13 0:01:20 3:09:58 16 0:01:34 2:10:16 16 6:04:49
16 91 Hellstrand Cecilia 389 0:49:16 16 0:03:02 3:03:17 14 0:01:28 2:08:21 15 6:05:22
Damer/Flickor Medeldistans Masters 45-49
1 16 Holmén Anneli Team Kungälv IS 370 0:31:52 2 0:01:36 2:38:05 1 0:01:24 1:52:04 4 5:05:00
2 39 Lantz Kerstin Skövde Triathlon klubb 371 0:29:33 1 0:02:50 2:51:53 6 0:01:35 2:01:01 7 5:26:50
3 41 Elefant Eva-Lott 3City Triathlon 369 0:38:07 7 0:01:43 2:47:34 4 0:01:10 2:00:10 6 5:28:41
4 45 Lemurell Malin Solvikingarna 373 0:48:06 11 0:01:50 2:47:27 3 0:01:05 1:50:52 1 5:29:18
5 49 Persson Jannice Frostamultisport 378 0:39:27 8 0:02:11 2:49:24 5 0:01:44 1:57:30 5 5:30:14
6 58 Persson Annette Frostamultisport 377 0:35:53 5 0:01:37 2:46:32 2 0:01:24 2:14:42 10 5:40:07
7 60 Brynning Katarina Mölndal Outdoor IF 368 0:37:45 6 0:04:32 3:04:29 8 0:03:03 1:51:43 3 5:41:30
8 82 Wester Martina Göteborg 380 0:35:22 4 0:04:01 3:04:17 7 0:04:13 2:11:50 9 5:59:42
9 86 Miledal Veronica Höglandets Triathlon 375 0:46:16 9 0:02:21 3:18:34 10 0:03:53 1:51:06 2 6:02:08
10 96 Larfeldt Jenny UT Kolmården 372 0:47:26 10 0:03:00 3:12:03 9 0:02:57 2:05:03 8 6:10:26
999 Martinez Riqué Ann-Sofie Team Trelleborg Triathlon 374 0:49:25 12 0:02:57 3:56:07 11 DNF
999 Wernstål Ulrika 3City Triathlon 379 0:34:40 3 0:01:57 DNF
Damer/Flickor Medeldistans Masters 50-54
1 34 Børke Monica Halden Triathlon 381 0:37:05 1 0:03:08 2:47:44 1 0:03:07 1:54:01 2 5:25:03
2 61 Karlberg Tina Bromma Simsällskap 382 0:44:24 3 0:03:14 3:02:24 2 0:03:36 1:48:13 1 5:41:49
3 103 Voxby Ylva Stockholm City Triathlon 383 0:43:10 2 0:03:05 3:06:54 3 0:04:33 2:26:02 3 6:23:43
Damer/Flickor Medeldistans Motion
1 15 Olsson Anna-Maria Varberg 123 0:38:54 16 0:02:21 2:37:03 1 0:03:01 1:43:09 2 5:04:26
2 19 Zandstra Dorien Nederländerna 729 0:34:38 3 0:01:39 2:45:12 5 0:01:19 1:45:39 4 5:08:25
3 22 Willerstrand Johanna Varberg 727 0:35:20 4 0:02:00 2:40:57 2 0:01:21 1:51:48 10 5:11:24
4 27 Liljestrand Amanda Arvika 699 0:33:26 1 0:01:39 2:42:51 3 0:01:58 1:55:24 16 5:15:17
5 32 Dalsgaard Philippa Race & Shine Sports Club 677 0:43:25 26 0:03:27 2:46:48 7 0:01:11 1:49:44 7 5:24:34
6 42 Lahti Amanda Craft Sportswear 696 0:37:51 12 0:02:12 3:02:28 16 0:01:42 1:44:36 3 5:28:46
7 43 da Silva Melina Mölndal Outdoor IF 676 0:38:20 14 0:02:58 2:50:50 8 0:01:46 1:55:02 15 5:28:54
8 44 Wrisley Sarah IK NocOut.se 728 0:37:55 13 0:01:47 2:51:20 9 0:02:09 1:55:48 17 5:28:57
9 46 Engerberg Katarina Team Kungälv IS 680 0:36:16 6 0:02:37 2:52:35 10 0:01:28 1:56:44 19 5:29:37
10 50 Forsberg My Göteborg 683 0:36:55 8 0:02:45 2:56:40 11 0:01:58 1:52:29 11 5:30:45
11 53 Irekvist Moa Triathlon Väst 692 0:35:24 5 0:04:40 3:04:35 18 0:04:43 1:46:20 5 5:35:40
12 54 Ardfors Charlotte 664 0:34:30 2 0:02:49 3:10:48 28 0:01:23 1:47:29 6 5:36:57
13 62 Hageberg Frida Triathlon Väst 688 0:41:58 24 0:02:14 3:00:47 13 0:02:21 1:54:34 14 5:41:51
14 66 Sohl Josefin Triathlon Väst 717 0:41:30 21 0:03:44 3:08:05 24 0:02:01 1:50:09 8 5:45:28
15 68 Oleander Anna 710 0:37:46 11 0:02:35 2:59:18 12 0:02:11 2:05:30 28 5:47:18
16 69 Hellström Brynhild Øl og Kondis 690 0:44:48 29 0:03:02 2:45:45 6 0:01:12 2:12:49 38 5:47:34
17 70 Rydne Marie Hisingens Cykelklubb 713 0:46:55 36 0:04:20 2:43:51 4 0:04:23 2:08:08 32 5:47:35
18 74 Gesien Marine Riv Globen 686 0:45:54 32 0:03:09 3:01:30 14 0:02:10 1:58:31 22 5:51:13
19 75 Andersson Ulrika SOK Knallen 100 0:41:02 19 0:02:51 3:07:35 22 0:01:13 1:59:41 23 5:52:19
20 76 Pettersson Julia Göteborg 712 0:37:26 9 0:02:59 3:02:24 15 0:03:41 2:05:55 29 5:52:24
21 77 Lindahl Emma Kalmar RC Triathlon 700 0:44:19 28 0:03:05 3:08:53 25 0:02:59 1:57:43 20 5:56:57
22 78 Kay Sofia Simklubben Vänersborg 694 0:38:32 15 0:06:28 3:17:19 34 0:03:17 1:51:39 9 5:57:13
23 79 Flugund Anna-Karin Örebro AIK 682 0:49:01 43 0:06:41 3:04:29 17 0:04:12 1:53:03 12 5:57:25
24 80 Bille Martina Panther running club 669 0:40:51 18 0:06:09 3:06:38 21 0:04:11 1:59:57 24 5:57:44
25 81 Lamm Malin Mölndal 697 0:50:20 46 0:03:43 3:20:01 40 0:03:19 1:41:29 1 5:58:50
26 85 Toll Anna Norra Stockholm Endurance 722 0:41:40 22 0:03:33 3:09:15 26 0:03:12 2:02:58 27 6:00:36
27 90 Altbåge Emma 662 0:47:06 37 0:04:52 3:16:24 32 0:03:00 1:53:59 13 6:05:19
28 92 Olausson Emelie Borås 709 0:36:34 7 0:02:12 3:06:11 20 0:02:10 2:18:34 43 6:05:38
29 93 Ström Linda 3City Triathlon 719 0:46:38 34 0:04:05 3:07:52 23 0:05:35 2:02:32 26 6:06:40
30 94 Welin Anna-Karin Varbergs Sim 726 0:42:26 25 0:05:38 3:16:44 33 0:02:17 1:59:57 25 6:07:00
31 97 Hamnered Malin IF SKV Solna 689 0:47:23 39 0:05:14 3:10:48 27 0:02:56 2:07:25 30 6:13:44
32 98 Malakow Therese Ekängens IF 704 0:37:30 10 0:02:08 3:24:19 44 0:01:34 2:08:47 34 6:14:16
33 99 Bergström Inger 668 0:50:21 47 0:04:50 3:19:41 39 0:02:51 1:57:46 21 6:15:26
34 102 Söderlind Emma Hisingens Cykelklubb 720 0:53:00 51 0:04:49 3:05:24 19 0:02:17 2:17:55 42 6:23:24
35 105 Fredriksson Anna-karin SCT 684 0:50:35 48 0:07:59 3:30:37 49 0:03:43 1:56:39 18 6:29:33
36 106 Green Lena Team Kungälv IS 687 0:41:50 23 0:04:24 3:24:49 46 0:06:35 2:12:10 37 6:29:46
37 107 Arvidsson Anna-Karin IK Pannben 665 0:51:36 49 0:07:04 3:19:01 37 0:05:08 2:07:33 31 6:30:19
38 109 Tolf Öberg Johanna Göteborgs stigcyklister 721 0:39:32 17 0:02:13 3:19:13 38 0:02:23 2:29:09 51 6:32:27
39 110 Larsson Therese Bromma 698 0:43:34 27 0:03:53 3:17:42 35 0:03:04 2:25:11 47 6:33:24
40 111 Bodin Lena Örebro AIK 670 0:56:08 56 0:05:34 3:14:26 29 0:03:44 2:14:12 39 6:34:02
41 112 Lindberg Anna Runners on bikes 701 0:53:34 52 0:04:41 3:16:02 31 0:02:54 2:19:17 44 6:36:27
42 113 Berger Rebecka Göteborg 666 0:50:03 45 0:06:47 3:30:47 50 0:03:27 2:08:12 33 6:39:14
43 114 Öhrn Anna Triathlon Väst 731 0:55:28 54 0:09:25 3:22:54 42 0:02:52 2:09:29 35 6:40:06
44 115 Olausson Cecilia Team Kungälv IS 708 0:47:22 38 0:03:08 3:22:34 41 0:04:07 2:25:23 48 6:42:31
45 116 Holmvik Catrin FK Herkules Triathlon 691 0:57:05 58 0:07:11 3:25:24 47 0:09:33 2:11:18 36 6:50:30
46 117 Stjärnvy Ingela AXA Sports Club 718 0:45:36 30 0:04:14 3:35:21 52 0:03:09 2:24:46 45 6:53:04
47 118 Karlsson Emelie Vargarna från värmland 693 0:48:41 41 0:08:49 3:24:21 45 0:05:23 2:26:32 49 6:53:43
48 119 Brandin Maria Kungälv 672 0:45:51 31 0:03:06 3:23:52 43 0:03:00 2:45:22 55 7:01:09
49 120 Lundin Teres 702 0:49:57 44 0:03:12 3:42:28 57 0:02:21 2:25:07 46 7:03:04
50 121 edwardsson helen Höviksnäs 678 0:47:35 40 0:04:00 3:50:27 59 0:03:39 2:17:36 41 7:03:16
51 122 Pasanen Tuula Itrim Eriksberg 711 0:46:16 33 0:05:35 3:39:10 55 0:06:36 2:26:34 50 7:04:09
52 123 Rångeby Marie CK Sundet 714 0:55:38 55 0:04:07 3:18:40 36 0:04:24 2:42:13 54 7:05:00
53 124 Berggren Herou Sara Team Kungälv IS 667 0:46:50 35 0:04:41 3:15:22 30 0:02:54 2:58:31 59 7:08:17
54 125 Carlson Sofie LAZY TRIATHLON TEAM 674 0:48:45 42 0:09:32 3:30:58 51 0:10:27 2:32:33 52 7:12:13
55 126 Magnusson Anna Göteborg 703 0:51:39 50 0:12:43 3:49:55 58 0:06:16 2:14:25 40 7:14:56
56 127 Wegén Pernilla Lysekil Löp Skidförening 724 0:41:04 20 0:03:52 3:41:17 56 0:03:47 2:45:31 56 7:15:29
57 128 Friberg Marina Club Active Island Tjörn 685 0:55:18 53 0:06:40 3:28:04 48 0:04:32 2:52:36 58 7:27:08
58 129 Ferm Lena Torslanda 681 0:56:11 57 0:05:47 3:53:50 60 0:03:41 2:35:31 53 7:34:57
59 130 collstedt Carina Triathlon Väst 675 0:57:16 59 0:05:50 3:38:47 53 0:03:50 2:49:29 57 7:35:11
999 O´harnisch Anna-Karina Grästorp 707 0:59:03 61 0:08:20 DNF
999 Törnquist Karin 723 0:59:00 60 0:04:27 3:39:09 54 0:04:27 DNF
Damer/Flickor Medeldistans Polis-SM
1 23 Eliasson Malin Kalmar RC Triathlon 133 0:34:17 1 0:01:50 2:52:28 3 0:01:09 1:42:09 1 5:11:51
2 35 Karlsson Josefina Göteborgs Polismäns IF 135 0:40:55 2 0:02:22 2:43:44 1 0:01:57 1:56:34 4 5:25:31
3 47 Eriksson Katarina Göteborgs Polismäns IF 134 0:41:13 3 0:02:33 2:50:08 2 0:01:54 1:54:12 3 5:29:58
4 55 Mellström Jenny Bjäre Triathlon 137 0:42:07 5 0:02:41 2:59:58 5 0:01:51 1:52:13 2 5:38:49
5 95 Jansson Ingela Polisen Örebro 136 0:41:23 4 0:03:56 2:59:26 4 0:01:23 2:22:27 5 6:08:32
Damer/Flickor Medeldistans Senior
1 1 Lundström Åsa 338 Småland Triathlon & MSF 118 0:28:33 3 0:00:53 2:13:58 1 0:00:59 1:27:24 1 4:11:46
2 2 Thorén Annie Motala Triathlon Club 128 0:25:11 1 0:00:50 2:22:22 2 0:00:56 1:37:47 7 4:27:04
3 3 Svensk Sara Triathlon Väst 127 0:31:33 4 0:00:55 2:28:14 3 0:01:04 1:30:59 2 4:32:43
4 4 Jonasson Jenny Mölndal Outdoor IF 114 0:26:16 2 0:01:23 2:38:07 9 0:01:07 1:36:03 5 4:42:55
5 7 engstrand kristina Triathlon Väst 105 0:31:54 5 0:01:50 2:37:21 7 0:01:48 1:40:53 8 4:53:45
6 8 Marklund Sara IS Göta Friidrott & Triathlon 119 0:35:21 9 0:01:44 2:35:09 6 0:01:12 1:42:32 9 4:55:57
7 9 Möller Emilia Triathlon Väst 120 0:35:42 10 0:01:39 2:32:42 4 0:01:25 1:45:13 10 4:56:40
8 10 Jacoby Petra Sk Rye Norge 111 0:36:35 11 0:01:38 2:42:35 11 0:01:11 1:35:59 3 4:57:56
9 11 Johansson Matilda Norrtälje Simklubb/Triathlon 113 0:33:24 6 0:01:38 2:33:28 5 0:01:16 1:49:02 11 4:58:46
10 12 Glise Sandblad Katarina Fredrikshof IF CK 107 0:37:06 14 0:01:58 2:42:54 12 0:01:00 1:36:00 4 4:58:56
11 18 Stoltenberg Galina Drammen Triathlon Club 126 0:36:35 11 0:01:44 2:49:48 14 0:01:09 1:37:10 6 5:06:23
12 29 Carlsson Therese Club Active Island Tjörn 104 0:40:50 18 0:02:50 2:37:23 8 0:02:14 1:56:22 13 5:19:37
13 33 Hellberg Malin Team Ultra Triathlon TK 109 0:34:28 8 0:03:02 2:47:05 13 0:01:31 1:58:36 14 5:24:41
14 37 Rutgersson catahrina Club Active Island Tjörn 125 0:37:55 16 0:01:59 2:42:01 10 0:01:28 2:02:36 16 5:25:57
15 40 Nygren Emelie Norra Stockholm Endurance 121 0:34:26 7 0:01:53 2:58:32 17 0:01:10 1:52:31 12 5:28:30
16 57 Björk Lillås Lotta Sjöbo SS triathlon 101 0:36:52 13 0:02:39 2:54:22 16 0:02:06 2:03:55 17 5:39:52
17 65 Bohlander Nina 3City Triathlon 102 0:40:59 19 0:02:35 2:54:02 15 0:01:37 2:06:11 18 5:45:22
18 72 Jonsson Jessica Triathlon Väst 115 0:37:31 15 0:02:09 3:09:13 19 0:01:59 1:58:37 15 5:49:27
19 88 Lundström Jenny Hultsfreds Löparklubb 117 0:42:15 20 0:02:27 2:58:42 18 0:01:23 2:17:59 19 6:02:45
20 104 Gripewall Emilie Eskilstuna IK Triathlon 108 0:38:55 17 0:03:52 3:16:11 20 0:03:24 2:26:10 20 6:28:31
Herrar/Pojkar Medeldistans Brand-SM
1 9 Magnoy Magnus Heleneholms IF Tri Team 61 0:30:22 1 0:01:25 2:14:58 1 0:01:22 1:24:10 1 4:12:15
2 33 Sellehed Rasmus Räddningstjänsten Syd 66 0:34:32 5 0:01:28 2:19:33 2 0:01:26 1:31:09 2 4:28:07
3 63 Aronsson Marcus Borås Brandkårs IK - Salming-Umara Sports Club 57 0:35:25 6 0:01:46 2:23:59 3 0:01:19 1:37:09 4 4:39:35
4 66 Miledal Morgan Höglandets Triathlon 63 0:33:50 4 0:01:26 2:30:21 6 0:01:24 1:33:14 3 4:40:12
5 76 Bergh Anders Roden Triathlon Club 58 0:33:47 3 0:01:05 2:25:24 4 0:00:56 1:40:37 6 4:41:46
6 108 Löf Jakob 87 0:31:16 2 0:01:35 2:27:52 5 0:00:56 1:48:12 7 4:49:49
7 130 Magnusson Lars Rtj Storgöteborg Idrottsförening 62 0:38:47 10 0:02:39 2:36:14 7 0:02:05 1:37:22 5 4:57:05
8 293 Elmskog Torbjörn Frosta Multisport 59 0:38:43 9 0:02:39 2:41:58 8 0:02:11 2:10:41 8 5:36:11
9 330 Nilsson Thomas Räddningstjänsten Syd IK 65 0:38:41 8 0:02:56 2:50:49 9 0:02:08 2:11:37 9 5:46:09
10 376 Gunnarsson Fredrik Räddningstjänsten Halmstad 60 0:36:21 7 0:02:20 3:08:09 10 0:02:05 2:13:57 10 6:02:50
11 406 Nagy Viktor Räddningstjänsten Halmstad 64 0:40:37 11 0:03:18 3:09:00 11 0:02:33 2:24:48 11 6:20:13
Herrar/Pojkar Medeldistans Junior 18-19
1 83 Johansson Eric Idrottsklubben Wilske 2 0:26:31 1 0:01:42 2:33:38 1 0:00:49 1:40:53 1 4:43:30
2 419 Wetterberg Niklas Triathlon Syd 3 0:49:40 2 0:04:13 3:25:24 2 0:04:06 2:03:14 2 6:26:34
Herrar/Pojkar Medeldistans Masters 35-39
1 25 Nymark Markus 3City Triathlon 170 0:29:10 4 0:00:53 2:18:27 1 0:01:19 1:33:50 5 4:23:35
2 35 Brolin Daniel Triathlon Väst 153 0:35:54 20 0:01:27 2:22:56 2 0:00:44 1:28:54 3 4:29:53
3 40 Melin Martin Alingsås Triathlonklubb 168 0:37:19 26 0:01:13 2:25:44 7 0:01:18 1:26:38 1 4:32:10
4 52 Jansson Alexander Sk Rye Norge 159 0:38:43 27 0:02:13 2:26:17 8 0:01:05 1:27:21 2 4:35:38
5 53 Svärd Pierre Triathlon Väst 179 0:33:06 15 0:01:19 2:27:23 11 0:01:39 1:33:32 4 4:36:58
6 58 Ljung Johan Triathlon Väst 167 0:29:37 5 0:01:51 2:27:06 9 0:01:09 1:38:45 9 4:38:26
7 70 Zätterman Tobias I 2 IF Karlstad 182 0:30:29 8 0:01:34 2:27:21 10 0:01:09 1:39:53 10 4:40:23
8 72 Olkvist Christoffer AXA Sports Club 172 0:32:34 12 0:01:23 2:30:50 13 0:00:55 1:35:44 7 4:41:25
9 77 Leder Felix SSF Bonn Triathlon 165 0:32:44 13 0:01:29 2:29:28 12 0:01:21 1:37:12 8 4:42:12
10 80 Petersson Roger Triathlon Väst 176 0:31:25 9 0:02:26 2:25:33 5 0:01:31 1:41:33 12 4:42:25
11 102 Johnsson Dan Apladalens Löparklubb 161 0:35:58 21 0:03:31 2:25:07 4 0:02:03 1:40:59 11 4:47:35
12 107 Sandblad Staffan Fredrikshof IF CK 177 0:36:51 23 0:01:41 2:25:43 6 0:01:03 1:44:28 14 4:49:44
13 115 Pesonen Henri Triathlon Väst 175 0:30:18 7 0:01:42 2:35:22 16 0:01:04 1:44:55 15 4:53:19
14 116 Green Fredrik 3City Triathlon 156 0:38:59 28 0:01:55 2:36:09 19 0:01:12 1:35:09 6 4:53:23
15 128 Johansen Erik Drammen Triathlon Club 160 4:56:37
16 144 Eriksson Daniel Borås 154 0:32:06 11 0:01:50 2:35:27 17 0:02:05 1:48:04 16 4:59:31
17 153 Hedeback Jonas Triathlon Väst 328 0:36:16 22 0:01:53 2:23:55 3 0:02:05 1:57:42 26 5:01:49
18 168 Strube Marko Triathlon Väst 178 0:28:32 3 0:03:01 2:42:12 24 0:02:09 1:49:06 18 5:04:59
19 173 Jogmark Mikael AXA Sports Club 185 0:47:20 34 0:02:40 2:31:30 15 0:01:27 1:42:55 13 5:05:50
20 183 Olsson Daniel IK Trasten 174 0:30:08 6 0:02:14 2:41:14 22 0:01:47 1:54:18 24 5:09:39
21 186 Hiljeborn Jimmy 327 0:34:25 18 0:02:42 2:31:29 14 0:02:45 1:59:53 27 5:11:12
22 197 Agerbjer Jörgen 326 0:34:59 19 0:02:29 2:41:56 23 0:02:09 1:53:02 20 5:14:32
23 203 Karlsson Mikael Väsby SS Triathlon 162 0:33:01 14 0:01:55 2:44:39 28 0:02:46 1:52:36 19 5:14:55
24 211 Weng Fredrik I 2 IF Karlstad 181 0:26:26 2 0:01:42 2:39:25 21 0:02:38 2:06:45 31 5:16:54
25 221 Hallström Samuel AXA Sports Club 157 0:37:09 24 0:03:40 2:43:39 25 0:01:31 1:53:31 21 5:19:28
26 230 Molin Ted Triathlon Väst 169 0:25:04 1 0:01:27 2:37:42 20 0:01:34 2:14:20 33 5:20:05
27 233 Gottfridson Linus Fredrikstad triatlonklubb Norge 155 0:39:26 31 0:02:22 2:35:48 18 0:01:30 2:01:52 28 5:20:56
28 251 Nåhem Kristoffer 329 0:39:05 29 0:03:38 2:45:04 29 0:02:50 1:53:40 22 5:24:14
29 262 Nyström Henrik Triathlon Väst 171 0:45:29 33 0:05:14 2:44:04 26 0:02:35 1:48:09 17 5:25:30
30 265 Wallebäck Franz Uddevalla CK Triathlon 180 0:33:44 17 0:03:08 2:51:57 32 0:02:03 1:55:56 25 5:26:45
31 278 Kostovski Alexander Club Active Island Tjörn 164 0:31:40 10 0:03:34 2:45:27 30 0:02:24 2:07:47 32 5:30:51
32 317 Lindeman Petro Gulldheden 166 0:37:10 25 0:03:49 2:44:17 27 0:01:45 2:14:39 34 5:41:38
33 326 Klaar Fredrik Donkeys Triathlon 163 0:47:44 35 0:02:47 2:57:30 35 0:02:47 1:53:50 23 5:44:37
34 328 Holm Marcus Triathlon Väst 158 0:39:09 30 0:04:36 2:52:58 33 0:05:01 2:04:10 30 5:45:53
35 329 Bergqvist Jonas Mölndal Outdoor IF 152 0:42:30 32 0:02:29 2:56:12 34 0:02:00 2:02:51 29 5:46:01
36 332 Andersson Andreas IK Trasten 150 0:33:24 16 0:02:41 2:51:27 31 0:02:40 2:16:12 35 5:46:22
Herrar/Pojkar Medeldistans Masters 40-44
1 15 Höglund Anders FK Herkules Triathlon 207 0:28:18 2 0:00:57 2:17:26 2 0:00:51 1:30:41 3 4:18:11
2 21 Johansson Patrik Näset Triathlonklubb 209 0:29:56 7 0:01:02 2:20:30 4 0:01:01 1:27:56 1 4:20:23
3 23 Rappe Christoffer 324 0:29:24 5 0:01:33 2:16:01 1 0:01:11 1:34:08 7 4:22:16
4 39 Andreasson Fredrik Triathlon Väst 184 0:30:54 12 0:02:02 2:25:51 11 0:01:29 1:31:54 6 4:32:08
5 43 Williams Jonathan Team Kungälv IS 237 0:32:26 15 0:01:11 2:23:29 7 0:01:05 1:34:24 8 4:32:32
6 44 Forss Magnus Triathlon Väst 201 0:29:25 6 0:01:05 2:29:10 16 0:01:24 1:31:44 5 4:32:47
7 46 Jury Simon Oslo fjord 210 0:32:46 17 0:00:58 2:17:32 3 0:01:11 1:40:38 15 4:33:04
8 54 Tornberg Peter 331 0:34:59 22 0:01:55 2:21:04 5 0:01:13 1:38:14 13 4:37:22
9 55 Kalén Magnus 323 0:30:40 10 0:01:31 2:26:27 12 0:01:30 1:37:40 12 4:37:48
10 60 Dirix Thomas Veritas BIL 195 0:35:53 26 0:01:53 2:28:56 15 0:01:27 1:30:47 4 4:38:54
11 64 Rosencrantz Lars Triathlon Väst 229 0:26:20 1 0:01:42 2:21:51 6 0:01:00 1:49:07 25 4:39:58
12 79 Krantz Mattias Terrible Tuesdays Triathlon Club 214 0:38:32 34 0:01:41 2:25:37 9 0:01:07 1:35:24 9 4:42:18
13 88 Arnqvist Jonas Varbergs Sim 186 0:30:48 11 0:02:34 2:25:17 8 0:01:49 1:43:58 17 4:44:23
14 89 Bengtsson Patrik Triathlon Syd 190 0:33:52 20 0:01:06 2:32:11 22 0:01:04 1:36:30 10 4:44:42
15 117 Lidberg Henric IS Rooster Club Varberg 219 0:28:31 3 0:02:08 2:28:15 14 0:01:49 1:53:11 34 4:53:51
16 118 Brinkhoff Söderström Andreas Kalmar RC Triathlon 191 0:32:11 14 0:01:51 2:30:51 18 0:01:06 1:48:00 24 4:53:57
17 123 Evertsson Martin Club Active Island Tjörn 199 0:30:58 13 0:02:50 2:27:32 13 0:01:57 1:52:19 31 4:55:34
18 126 Hartler Johan Hisingens Cykelklubb 204 0:36:08 27 0:02:06 2:25:39 10 0:01:48 1:50:41 29 4:56:21
19 127 Ehlde Pelle Halmstad Triathleterna 452 0:36:43 28 0:01:53 2:39:47 28 0:01:01 1:37:12 11 4:56:34
20 132 Svarfvar Oskar Triathlon Väst 235 0:35:28 25 0:02:23 2:34:15 23 0:01:41 1:43:45 16 4:57:30
21 133 Bartholdsson Fredrik Mölndal Outdoor IF 189 0:32:37 16 0:02:22 2:35:38 24 0:01:48 1:45:11 18 4:57:34
22 137 Edofsson Martin Team Kungälv IS 197 0:35:11 23 0:02:50 2:31:44 21 0:01:29 1:47:27 23 4:58:39
23 152 Axelsson Björn Väsby SS Triathlon 188 0:33:01 18 0:01:25 2:38:20 25 0:01:26 1:47:09 22 5:01:20
24 169 Sandgren Björn Triathlon Väst 233 0:36:50 29 0:02:21 2:31:40 19 0:01:35 1:53:05 33 5:05:30
25 188 Wallerbert Robert Triathlon Väst 239 0:45:25 46 0:04:44 2:49:07 41 0:02:40 1:30:39 2 5:12:33
26 190 Forssell Martin Triathlon Väst 202 0:37:32 30 0:02:13 2:41:31 32 0:01:39 1:49:56 26 5:12:49
27 195 Jönsson Niclas Triathlon Väst 211 0:41:01 39 0:02:12 2:39:09 27 0:01:35 1:50:09 27 5:14:04
28 205 Ebid Sameh SUB11 - Gruppen Triathlonklubb 196 0:42:22 40 0:02:23 2:42:45 33 0:02:10 1:45:25 19 5:15:04
29 207 Larsson Peter IS Rooster Club Varberg 217 0:37:51 31 0:03:18 2:30:50 17 0:01:55 2:02:28 38 5:16:20
30 208 Leidersdorff Martin Team Trelleborg Triathlon 218 0:38:52 36 0:02:08 2:40:28 29 0:02:22 1:52:55 32 5:16:43
31 216 Nilsson Peter Club Active Island Tjörn 223 0:38:04 32 0:02:43 2:40:30 30 0:01:37 1:55:02 36 5:17:54
32 219 Lagerbäck Magnus Katrineholms Simsällskap 531 0:38:46 35 0:02:25 2:49:56 43 0:01:30 1:46:17 20 5:18:52
33 220 Sandberg Henrik Team Trelleborg Triathlon 232 0:34:55 21 0:02:24 2:49:11 42 0:01:09 1:51:17 30 5:18:54
34 256 Olsson Fredrik Bokenäs IF 225 0:30:24 8 0:01:31 2:44:19 34 0:02:22 2:06:23 42 5:24:57
35 257 Pettersson Patrik I 2 IF Karlstad 228 0:40:27 38 0:03:00 2:45:07 36 0:01:59 1:54:31 35 5:25:02
36 259 Helin Johan Triathlon Väst 205 0:48:02 49 0:05:41 2:41:23 31 0:03:25 1:46:51 21 5:25:21
37 287 Karlstedt Andreas Östersund Triathlon 213 0:33:23 19 0:02:34 2:46:58 37 0:01:24 2:09:05 43 5:33:22
38 303 Larsson Henrik Stockholm 216 0:45:11 44 0:07:07 3:02:24 45 0:04:53 1:38:48 14 5:38:21
39 308 Ekbäck Johan Hemsö IF 198 0:40:14 37 0:03:46 2:47:18 38 0:02:17 2:05:43 40 5:39:16
40 316 Rönnevall Johan Triathlon Väst 231 0:29:11 4 0:03:50 2:48:13 39 0:05:35 2:14:43 45 5:41:31
41 341 Arvidsson Andreas Club Active Island Tjörn 187 0:42:34 41 0:05:01 2:48:47 40 0:06:52 2:05:18 39 5:48:30
42 350 Rydén Mats AXA Sports Club 230 0:35:25 24 0:02:22 3:05:27 48 0:01:04 2:06:15 41 5:50:30
43 356 Carlsson Björn Triathlon Väst 194 0:44:13 43 0:04:41 3:02:50 46 0:02:49 1:58:31 37 5:53:02
44 375 Wästhage Patrik Club Active Island Tjörn 238 0:43:13 42 0:06:47 2:44:54 35 0:03:36 2:23:32 46 6:02:01
45 387 Söderman Staffan Stockholm City Triathlon 236 0:45:14 45 0:08:19 3:17:20 49 0:07:18 1:50:35 28 6:08:44
46 399 Solbacken Magnus Team Kungälv IS 234 0:47:05 48 0:04:48 3:05:07 47 0:04:59 2:11:57 44 6:13:54
47 410 Aittola Antti Hisingens Cykelklubb 183 0:46:54 47 0:06:17 2:59:25 44 0:04:16 2:24:32 47 6:21:21
999 Bång Mathias SOK Knallen 192 0:38:20 33 0:01:59 2:38:35 26 0:03:12 DNF
999 Karlberg Stefan IFK Sala 212 0:30:31 9 0:02:34 2:31:43 20 0:06:21 DNF
Herrar/Pojkar Medeldistans Masters 45-49
1 48 Jansson Tommy 259 0:29:04 2 0:01:35 2:27:59 8 0:00:59 1:34:33 3 4:34:09
2 62 Brandt Mattias Race & Shine Sports Club 243 0:27:42 1 0:01:26 2:29:47 12 0:01:19 1:39:01 8 4:39:12
3 65 Claeson Torbjörn 3City Triathlon 245 0:32:59 9 0:01:30 2:21:14 3 0:01:11 1:43:18 12 4:40:10
4 68 Nielsen Per Sävedalens CK 269 0:35:47 19 0:02:46 2:24:59 4 0:02:18 1:34:29 2 4:40:18
5 90 Sporre Torbjörn Apladalens Löparklubb 273 0:35:29 15 0:03:19 2:20:34 1 0:01:47 1:43:46 14 4:44:53
6 91 Cromstedt Lennart Simklubben RAN 246 0:31:24 4 0:04:12 2:31:48 17 0:02:22 1:35:20 4 4:45:04
7 98 Lemurell Stefan Solvikingarna 265 0:39:22 27 0:01:18 2:36:00 26 0:01:04 1:28:27 1 4:46:08
8 100 Åstrand Magnus Triathlon Väst 279 0:40:01 29 0:01:59 2:25:36 5 0:01:43 1:38:01 7 4:47:18
9 101 Manberger Lars Race & Shine Sports Club 267 0:31:48 5 0:02:27 2:33:05 23 0:02:53 1:37:24 6 4:47:35
10 103 Ørås Terje Fredrikstad Triatlonklubb 280 0:35:47 18 0:02:09 2:28:18 10 0:01:24 1:40:22 9 4:47:58
11 109 Gumabon Erik Triathlon Väst 251 0:36:45 23 0:02:17 2:32:29 20 0:02:10 1:36:34 5 4:50:14
12 111 Ahlgren Martin Triathlon Syd 240 0:33:26 10 0:02:27 2:32:19 19 0:01:48 1:41:50 10 4:51:49
13 114 Broms Martin IS Rooster Club Varberg 244 0:35:40 17 0:02:07 2:26:11 6 0:03:07 1:45:55 18 4:52:59
14 120 Lilja Patrik Team Kungälv IS 266 0:34:34 11 0:01:35 2:20:51 2 0:01:07 1:56:34 27 4:54:40
15 124 Jansson Patrik 325 0:32:09 6 0:01:15 2:33:00 22 0:00:57 1:48:34 21 4:55:53
16 129 Karlsson Tommy Stockholm City Triathlon 263 0:36:10 21 0:02:07 2:31:42 16 0:01:24 1:45:23 16 4:56:43
17 139 Sahlin Martin Stockholmspolisens IF-Triathlonförening 79 0:32:58 8 0:01:46 2:40:33 29 0:01:47 1:41:53 11 4:58:54
18 147 Svensson Anders 3City Triathlon 275 0:36:00 20 0:01:25 2:32:32 21 0:01:11 1:49:36 22 5:00:41
19 148 Söderman Mikael Skövde Triathlon klubb 276 0:38:26 26 0:02:41 2:30:24 13 0:01:30 1:47:47 20 5:00:47
20 150 Zukr Joakim 333 0:29:07 3 0:02:23 2:29:32 11 0:02:49 1:57:17 28 5:01:06
21 154 Brodow Peter Skövde 438 0:35:19 13 0:02:03 2:28:07 9 0:01:43 1:55:17 26 5:02:27
22 164 Ekstrand Magnus Mölndal Outdoor IF 247 0:37:34 25 0:01:54 2:38:21 27 0:01:59 1:43:58 15 5:03:44
23 165 Haugen Björn Tryggve 330 0:35:37 16 0:02:21 2:31:12 15 0:01:35 1:53:11 23 5:03:55
24 166 Jonsson Torbjörn Club Active Island Tjörn 261 0:39:43 28 0:01:22 2:34:31 25 0:01:24 1:47:26 19 5:04:24
25 174 Johansson Patrik Triathlon Väst 260 0:37:29 24 0:06:32 2:33:09 24 0:05:30 1:43:32 13 5:06:10
26 215 Enge Johan Kalmar RC Triathlon 249 0:40:49 32 0:03:08 2:30:26 14 0:02:41 2:00:45 31 5:17:47
27 232 Junwijken Pär UT Kolmården 262 0:36:35 22 0:02:42 2:52:30 34 0:03:17 1:45:47 17 5:20:49
28 239 Hugubakken Trond Oslofjord triatlon 258 0:32:43 7 0:02:34 2:46:15 31 0:01:47 1:59:07 30 5:22:25
29 253 Bannon Dean Bromma Simsällskap 242 0:40:38 31 0:02:03 2:45:20 30 0:01:57 1:54:30 24 5:24:27
30 302 Petersson Thomas Team Trelleborg Triathlon 272 0:40:57 35 0:04:04 2:47:12 32 0:02:18 2:03:28 32 5:37:56
31 309 Svahn Magnus Kalmar RC Triathlon 274 0:35:04 12 0:02:09 2:26:34 7 0:02:41 2:33:01 35 5:39:27
32 311 Gustafsson Claes 3City Triathlon 252 0:35:27 14 0:02:51 2:52:43 35 0:01:43 2:06:56 33 5:39:37
33 336 Wallheden Gustav Dalregementets IF 278 0:49:12 38 0:05:11 2:53:36 36 0:03:53 1:55:04 25 5:46:55
34 386 Halling Göran Lidköpings Cykelklubb 253 0:46:22 37 0:05:04 3:15:15 38 0:02:30 1:58:37 29 6:07:47
35 409 Mittbrodt Mathias Kalmar RC Triathlon 268 0:40:54 34 0:02:19 3:04:18 37 0:02:26 2:30:53 34 6:20:48
36 444 Larsson Bengt-Inge Triathlon Väst 264 0:53:13 39 0:02:19 3:17:33 39 0:04:51 2:33:38 36 6:51:33
999 Hansson Jan Terrible Tuesdays Triathlon Club 254 0:40:20 30 0:01:56 2:48:56 33 0:01:46 DNF
999 Olsson Olov 3City Triathlon 270 0:41:17 36 0:02:40 2:40:01 28 0:01:59 DNF
999 Holmén Reine Team Kungälv IS 256 0:40:51 33 0:03:13 2:32:00 18 DNF
Herrar/Pojkar Medeldistans Masters 50-54
1 38 Bengtsson Tomas Club Active Island Tjörn 282 0:36:22 11 0:02:06 2:25:24 3 0:01:12 1:25:50 1 4:30:53
2 42 Ljungberg Peter Triathlon Väst 297 0:28:24 1 0:01:28 2:28:02 5 0:01:22 1:33:03 2 4:32:17
3 49 Berggren Roger Triathlon Väst 283 0:32:16 3 0:01:33 2:18:54 1 0:01:24 1:40:17 7 4:34:22
4 57 Östh Urban IFK Österbymo 309 0:35:12 8 0:01:46 2:27:01 4 0:01:10 1:33:08 3 4:38:15
5 82 Bergqvist Mikael 338 Småland Triathlon & MSF 285 0:34:00 5 0:01:19 2:28:34 6 0:01:06 1:38:27 5 4:43:25
6 110 Åkerman Lars 321 0:36:11 10 0:02:10 2:30:46 7 0:01:42 1:40:16 6 4:51:02
7 112 Gunnarsson Anders IFK Österbymo 290 0:36:39 12 0:01:55 2:35:04 10 0:01:29 1:37:50 4 4:52:55
8 131 Ancker Göran Ekängens IF 281 0:34:38 7 0:01:15 2:35:40 11 0:01:34 1:44:09 10 4:57:14
9 136 Kimming Stefan Mölndal Outdoor IF 294 0:33:15 4 0:02:33 2:37:42 12 0:01:26 1:43:41 9 4:58:34
10 143 Friman Johnny Team Cykelcenter Södertälje 289 0:39:13 14 0:02:24 2:33:56 9 0:01:48 1:42:03 8 4:59:23
11 151 Petersson Lars-Göran Kalmar RC Triathlon 301 0:41:04 20 0:02:33 2:23:04 2 0:01:51 1:52:45 13 5:01:16
12 161 Nordin Lars Väsby SS Triathlon 298 0:35:36 9 0:01:34 2:32:53 8 0:01:27 1:52:09 12 5:03:36
13 194 Marti Torla David 332 0:32:14 2 0:02:29 2:48:37 18 0:02:36 1:48:07 11 5:14:01
14 222 Rehnberg Per Triathlon Väst 302 0:34:07 6 0:02:52 2:47:09 17 0:01:56 1:53:31 14 5:19:34
15 277 Sandén Kenth 3City Triathlon 303 0:40:23 19 0:02:00 2:46:18 15 0:02:59 1:58:40 16 5:30:18
16 281 Edvardsson Kenneth Team Kungälv IS 287 0:40:16 17 0:03:23 2:52:17 19 0:01:58 1:54:10 15 5:32:03
17 292 Hellberg Petri Team Ultra Triathlon TK 291 0:40:20 18 0:03:35 2:44:35 14 0:01:37 2:05:55 18 5:36:00
18 347 Johansson Stefan AXA Sports Club 293 0:42:04 21 0:02:51 2:41:40 13 0:03:21 2:19:34 22 5:49:27
19 349 Forsberg Magnus IFK Österbymo 288 0:49:07 23 0:02:36 2:46:23 16 0:02:47 2:08:50 19 5:49:41
20 373 Somvall Peter IFK Österbymo 306 0:39:03 13 0:03:29 2:58:00 20 0:02:11 2:16:41 21 5:59:22
21 383 Kron Fredrik Stockholm City Triathlon 295 0:40:15 16 0:04:41 3:06:24 23 0:02:32 2:12:35 20 6:06:25
22 384 Bergman Henrik AXA Sports Club 284 0:49:03 22 0:07:24 3:03:36 22 0:06:54 2:00:20 17 6:07:15
23 407 Simonsen Hans Mölndal Outdoor IF 305 0:40:04 15 0:05:22 3:02:13 21 0:03:12 2:29:30 23 6:20:19
24 447 Tång Lennart Trollhättans SOK Triathlon 308 0:54:14 24 0:04:31 3:13:36 24 0:02:27 2:48:11 24 7:02:56
Herrar/Pojkar Medeldistans Masters 55-59
1 135 Patocs Laszlo IK Hakarpspojkarna 314 0:33:57 1 0:01:37 2:38:49 3 0:01:58 1:42:14 3 4:58:32
2 178 Peeker Ralph Triathlon Väst 315 0:38:49 4 0:03:31 2:43:03 4 0:02:47 1:39:50 2 5:07:59
3 240 Kihlman Morgan Club Active Island Tjörn 312 0:35:19 2 0:03:03 2:37:11 2 0:03:00 2:04:08 4 5:22:40
4 244 Wahlberg Thor Solvikingarna 316 0:38:58 5 0:04:33 3:01:22 6 0:03:07 1:35:02 1 5:23:00
5 380 Funestrand Jan Karlshamns Simklubb 311 0:45:33 6 0:02:39 2:58:41 5 0:02:35 2:16:18 5 6:05:44
6 455 Nilsson Peter 657 0:52:48 7 0:04:16 3:28:26 7 0:06:04 2:56:52 6 7:28:25
999 Orrebrant Magnus Triathlon Väst 313 0:37:27 3 0:02:15 2:35:33 1 0:02:21 DNF
Herrar/Pojkar Medeldistans Masters 60-64
1 343 Dahlberg Erik Östersund Triathlon 318 0:45:27 3 0:04:54 3:05:42 2 0:02:48 1:49:55 1 5:48:45
2 358 Jansson Stefan Östersund Triathlon 319 0:41:55 2 0:02:34 2:50:47 1 0:01:38 2:16:35 2 5:53:28
3 432 Christiansson Henning Triathlon Väst 317 0:32:35 1 0:06:06 3:17:21 3 0:05:11 2:34:56 3 6:36:07
Herrar/Pojkar Medeldistans Masters 65-69
1 368 Gunnarsson Ulf Dalregementets IF 320 0:39:26 1 0:02:01 2:54:44 1 0:01:46 2:19:35 1 5:57:32
Herrar/Pojkar Medeldistans Motion
1 28 Axfors Björn 652 0:29:45 3 0:02:02 2:18:35 2 0:01:13 1:33:45 10 4:25:18
2 41 blåder Henrik Blåders Måleri AB 434 0:36:34 45 0:02:11 2:24:11 4 0:02:01 1:27:17 1 4:32:13
3 50 Arvidsson Love Terrible Tuesdays Triathlon Club 418 0:34:48 22 0:01:59 2:26:03 7 0:01:40 1:30:15 3 4:34:43
4 51 Hannisdal Erik VBIL 488 0:32:55 11 0:01:47 2:23:27 3 0:01:04 1:35:42 13 4:34:54
5 59 Ljung Bobby Lonesome Runners 540 0:33:00 12 0:02:00 2:28:17 9 0:01:29 1:34:00 11 4:38:44
6 78 Törneke Viktor Viktor Törneke 624 0:32:17 10 0:02:25 2:35:14 22 0:01:28 1:30:51 5 4:42:14
7 86 Pettersson Victor Veritas BIL 581 0:42:24 135 0:03:00 2:25:44 6 0:01:26 1:31:15 6 4:43:47
8 92 Almbladh Per 403 0:36:38 47 0:01:54 2:33:22 17 0:01:45 1:31:42 7 4:45:20
9 93 Larsson Fredrik KAN 534 0:42:02 128 0:02:34 2:29:28 11 0:01:00 1:30:39 4 4:45:41
10 95 Hansson Nicklas 490 0:35:50 35 0:01:52 2:25:33 5 0:01:02 1:41:37 29 4:45:52
11 97 Sylvén Martin Alingsås Triathlonklubb 615 0:38:23 71 0:01:16 2:27:45 8 0:01:09 1:37:34 16 4:46:05
12 105 Onsbacke Anders Aktivitus Sports Club 573 0:35:43 32 0:02:27 2:36:10 27 0:01:55 1:32:16 8 4:48:29
13 113 Carlsson Christian Öka Sk 444 0:39:33 85 0:05:22 2:29:09 10 0:04:02 1:34:54 12 4:52:58
14 121 Antonsson Patric Loco Athletico 416 0:38:14 69 0:02:02 2:30:36 12 0:02:19 1:41:32 28 4:54:42
15 122 Magnusson Carl Johan Aktivitus Sports Club 550 0:35:38 31 0:02:01 2:36:00 26 0:01:21 1:40:13 25 4:55:11
16 125 Olsson Hans Lidköpings Cykelklubb 570 0:34:59 24 0:02:24 2:33:23 18 0:01:58 1:43:20 39 4:56:02
17 134 Johansson Lukas Vincent och Olivia IF 506 0:31:36 8 0:02:08 2:42:05 60 0:01:19 1:41:22 27 4:58:28
18 138 Jans Anders Karlskoga 502 0:33:03 14 0:01:57 2:39:32 43 0:02:27 1:41:48 30 4:58:46
19 140 Erixon Martin Team Kungälv IS 464 0:37:50 64 0:03:33 2:33:14 16 0:02:19 1:42:05 31 4:58:59
20 141 Westbom Pär-Anton Sävedalen 635 0:30:43 6 0:02:23 2:45:13 80 0:01:54 1:39:00 19 4:59:10
21 149 Kulionis Viktoras Triathlon Syd 526 0:30:24 5 0:03:02 2:36:26 28 0:02:38 1:48:21 52 5:00:49
22 155 Wilhelmsson David Set Sail IF 639 0:31:30 7 0:01:41 2:32:15 13 0:01:13 1:55:58 81 5:02:34
23 156 Lindqvist Simon I 2 IF Karlstad 537 0:36:20 41 0:03:50 2:40:11 45 0:02:26 1:39:53 22 5:02:38
24 157 Martinsson Staffan Kalmar RC Triathlon 553 0:31:41 9 0:01:31 2:33:26 19 0:01:22 1:55:15 79 5:03:13
25 158 Bergqvist Alexander Triathlon Väst 425 0:44:24 156 0:02:27 2:41:07 50 0:01:59 1:33:25 9 5:03:21
26 159 Alsmarker David Göteborg 404 0:35:05 27 0:02:28 2:32:36 14 0:02:02 1:51:22 63 5:03:31
27 160 Ljungcrantz Jan Ericsson IF 541 0:39:03 81 0:03:24 2:50:59 113 0:01:06 1:29:04 2 5:03:33
28 162 Mörtsell Albin Varberg 558 0:33:28 15 0:02:41 2:43:17 66 0:01:49 1:42:29 36 5:03:42
29 163 Kronlid Fredrik Stala IF 525 0:44:18 155 0:03:05 2:33:04 15 0:02:04 1:41:14 26 5:03:43
30 167 Tjellström Thomas FK Herkules Triathlon 619 0:35:13 28 0:03:05 2:41:59 59 0:01:33 1:43:02 38 5:04:50
31 172 Claesson Pär IS Rooster Club Varberg 14 0:45:35 168 0:04:05 2:35:15 23 0:02:00 1:38:54 18 5:05:46
32 175 Olsson Claes Göteborgs skidklubb 569 0:39:35 86 0:02:40 2:42:47 65 0:02:01 1:39:11 20 5:06:11
33 176 Ekelund Krister IF Skattmasarna 453 0:37:31 62 0:02:53 2:36:48 30 0:01:20 1:48:43 54 5:07:13
34 179 Lindström Petter Linköping 538 0:37:11 57 0:03:46 2:44:41 76 0:02:57 1:39:36 21 5:08:09
35 181 Staxäng Erik Erik Staxäng 602 0:37:10 56 0:02:28 2:50:07 106 0:00:56 1:38:35 17 5:09:13
36 185 Brettmark Andreas Tjuren från Lunden 436 0:30:16 4 0:02:50 2:38:31 38 0:01:42 1:57:36 90 5:10:54
37 187 Fröjdlund Tobias Ericsson IF 472 0:50:40 198 0:03:15 2:38:26 37 0:02:11 1:36:59 14 5:11:29
38 189 Ohde Sven Triathlon Väst 565 0:37:28 61 0:02:37 2:41:07 49 0:01:47 1:49:38 58 5:12:36
39 192 Engström Christian 648 0:28:39 1 0:03:07 2:34:21 21 0:02:12 2:05:08 132 5:13:25
40 196 Wannberg Ola Skara 631 0:35:02 25 0:03:12 2:47:01 93 0:02:47 1:46:26 47 5:14:26
41 198 Bergström Göran 426 0:43:14 142 0:04:53 2:41:41 58 0:02:33 1:42:20 34 5:14:38
42 200 Wästergård Linus Elmhults Sportclub 643 0:44:42 160 0:03:56 2:41:36 57 0:02:16 1:42:15 32 5:14:44
43 201 Jönsson Peter Triathlon Väst 515 0:43:56 152 0:03:12 2:35:33 24 0:02:03 1:50:04 61 5:14:47
44 202 Nyberg Magnus Värmdö 563 0:40:00 91 0:02:19 2:37:58 35 0:05:50 1:48:49 55 5:14:55
45 204 Hammargren Emil UT Kolmården 486 0:41:09 112 0:01:23 2:37:36 33 0:01:36 1:53:16 70 5:14:58
46 206 Johansson Thomas Överallt Sk 510 0:41:31 117 0:04:14 2:41:10 51 0:02:28 1:46:09 46 5:15:31
47 208 Sjögren Patrik IK Trasten 598 0:40:58 109 0:01:59 2:40:41 46 0:01:48 1:51:20 62 5:16:43
48 210 Olsson Niklas Pantern Running Club 572 0:40:05 94 0:02:23 2:52:31 121 0:01:48 1:40:05 23 5:16:51
49 212 Zakariasson Christer 3City Triathlon 645 0:34:42 20 0:02:36 2:39:20 42 0:01:29 1:59:04 103 5:17:09
50 213 Ågren Fredrik Kungälv 646 0:37:05 53 0:03:10 2:50:11 108 0:02:09 1:44:52 41 5:17:25
51 214 Sjöberg Jonas 595 0:35:04 26 0:02:35 2:45:23 81 0:02:30 1:52:06 67 5:17:36
52 217 Modig Niclas I 2 IF Karlstad 555 0:35:25 30 0:02:27 2:38:38 40 0:01:53 1:59:45 104 5:18:06
53 218 Gustafsson Johan Set Sail IF 479 0:38:46 77 0:06:12 2:44:02 71 0:02:41 1:46:48 48 5:18:27
54 224 Glanberg Robert 3City Triathlon 474 0:41:52 124 0:02:29 2:44:46 77 0:01:38 1:49:13 57 5:19:56
55 225 Falkman Magnus Eiksmarka 469 0:44:33 157 0:03:29 2:44:00 70 0:02:20 1:45:39 44 5:19:59
56 227 Johannesson Robin 504 0:39:41 88 0:02:52 2:52:20 120 0:02:32 1:42:39 37 5:20:03
57 228 Nilsson Peter Ölmstads IS 561 0:35:55 36 0:03:32 2:50:47 112 0:01:36 1:48:15 51 5:20:04
58 229 Nyman Magnus Triathlon Väst 564 0:36:23 42 0:02:04 2:41:27 56 0:01:34 1:58:39 99 5:20:04
59 231 Anerönn Stefan Gnellspikes multisport club 412 0:35:47 34 0:02:00 2:49:22 101 0:01:28 1:51:58 66 5:20:34
60 234 Evertsson Stefan Club Active Island Tjörn 466 0:41:38 120 0:04:45 2:42:22 62 0:03:45 1:48:33 53 5:21:01
61 235 Ankarberg Johan Göteborg 415 0:40:06 95 0:02:53 2:33:36 20 0:01:36 2:02:55 123 5:21:04
62 236 Elmer Jonas Triathlon Syd 457 0:44:53 163 0:03:07 2:39:03 41 0:02:49 1:51:39 64 5:21:28
63 237 Andersson Niklas Göteborg 409 0:38:48 79 0:03:06 2:44:58 78 0:01:48 1:52:59 69 5:21:37
64 238 Sternhufvud Anders Lerkil 603 0:41:45 122 0:02:47 2:46:07 89 0:01:27 1:49:57 60 5:22:02
65 241 Wermcrantz Forsström Gustav Göteborg 634 0:43:21 145 0:07:10 2:47:42 97 0:04:18 1:40:11 24 5:22:40
66 242 Samefors Daniel AviX Racing team 589 0:34:48 21 0:02:44 2:35:44 25 0:02:27 2:07:06 136 5:22:47
67 243 Torstensson Jenz lerum 621 0:44:03 153 0:03:45 2:38:04 36 0:01:58 1:55:02 78 5:22:50
68 245 Jakobson Roger Onsala 501 0:36:08 39 0:03:44 2:41:14 54 0:04:16 1:57:39 92 5:23:00
69 246 Bergdahl Per Kungsbacka 422 0:36:42 48 0:03:09 2:47:11 94 0:02:07 1:54:18 76 5:23:26
70 248 Bille Daniel Flyers HC 428 0:39:38 87 0:04:38 2:36:54 31 0:04:24 1:58:24 98 5:23:57
71 249 Brink Markus Elmhults Sportclub 437 0:52:03 204 0:05:20 2:46:35 90 0:02:51 1:37:16 15 5:24:04
72 250 Hagberg Mikael SOK Knallen 482 0:36:47 49 0:02:42 2:37:18 32 0:01:24 2:05:57 133 5:24:05
73 252 Landin Mats Gnellspikes Multisport Club 533 0:42:04 129 0:04:25 2:42:32 64 0:03:01 1:52:23 68 5:24:24
74 254 Kjellström Martin Team Klubblös 521 0:38:34 76 0:04:53 2:49:48 102 0:02:15 1:49:00 56 5:24:28
75 255 Lundh Anders Särö 546 0:34:53 23 0:01:32 2:45:40 83 0:01:47 2:01:05 112 5:24:55
76 260 Hartwig Erik Göteborg 491 0:36:36 46 0:02:49 2:53:52 128 0:02:28 1:49:41 59 5:25:25
77 261 Essle Mikael AXA Sports Club 465 0:37:23 60 0:02:05 2:50:14 109 0:01:34 1:54:12 75 5:25:26
78 263 Stig Morten Varbergs Sim 307 0:40:55 108 0:03:36 2:38:33 39 0:02:57 2:00:12 108 5:26:11
79 264 Olausson Johan Team Blekinge Löparförening 567 0:41:35 118 0:04:21 2:46:06 88 0:02:34 1:51:40 65 5:26:14
80 266 Englund Johan Tomtas IF 462 0:38:02 65 0:04:04 2:49:00 99 0:02:51 1:53:31 73 5:27:25
81 267 Sillberg Peter Mölndal Outdoor IF 594 0:35:46 33 0:02:33 2:44:27 74 0:02:52 2:02:30 119 5:28:06
82 268 Ericsson Andreas Mölndal Outdoor IF 463 0:38:33 75 0:05:16 2:36:35 29 0:04:11 2:03:34 126 5:28:08
83 269 Ahlqvist Erik Elektro. Chalmers 400 0:39:46 90 0:03:10 2:44:19 73 0:02:58 1:58:15 97 5:28:27
84 270 Olivecrona Richard Aktivitus Sports Club 568 0:40:27 101 0:04:55 2:58:21 142 0:02:38 1:42:16 33 5:28:35
85 272 Allén Ingemar Triathlon Väst 402 0:36:50 50 0:02:32 2:51:23 114 0:01:49 1:56:14 82 5:28:45
86 273 Tengwall Ronny IFK Österbymo 616 0:40:44 106 0:02:39 2:46:41 91 0:01:47 1:57:05 88 5:28:54
87 274 Hammarstrand Henrik Skövde Triathlon klubb 487 0:38:59 80 0:01:58 2:43:20 67 0:02:15 2:02:46 121 5:29:16
88 275 Svanström Jörgen Triathlon Väst 606 0:38:11 68 0:05:11 2:49:52 103 0:02:55 1:53:25 72 5:29:33
89 276 Björnskiöld Per 430 0:43:49 150 0:02:16 2:42:32 63 0:01:23 2:00:04 106 5:30:03
90 279 Wallin Daniel Göteborg 630 0:34:38 19 0:03:34 2:50:28 111 0:01:48 2:01:06 113 5:31:32
91 280 Svantesson Christer Vi som springer LLK 608 0:58:18 215 0:04:00 2:44:13 72 0:02:38 1:42:28 35 5:31:35
92 282 Forslund Per Svalövs Räddningstjänst 470 0:41:39 121 0:01:39 2:45:51 84 0:01:50 2:01:13 114 5:32:10
93 283 Lagerberg Jonas Triathlon Väst 530 0:38:28 72 0:02:47 2:40:42 47 0:01:42 2:08:57 146 5:32:33
94 284 Edberg Fredrik Telia Idrotts o Fritidsförening 449 0:40:25 100 0:01:53 3:02:29 158 0:02:11 1:46:01 45 5:32:57
95 285 Mogren Jan Rydöbruk 556 0:36:25 43 0:04:31 2:45:51 85 0:03:52 2:02:33 120 5:33:11
96 286 Tönnäng Lenny Mölndal Outdoor IF 623 0:36:52 51 0:03:14 2:42:11 61 0:02:18 2:08:42 143 5:33:16
97 288 Svernedal Andreas Elite RC 614 0:37:16 58 0:02:53 2:52:46 124 0:02:53 1:57:51 93 5:33:37
98 289 Svensson Anders Åsa 609 0:45:34 167 0:02:26 2:48:24 98 0:03:07 1:54:51 77 5:34:20
99 291 Jonasson Niclas Östhammar 512 0:38:30 73 0:04:20 2:53:26 127 0:02:06 1:57:25 89 5:35:44
100 294 Jensen Lucas AXA Sports Club 503 0:44:34 158 0:03:37 2:45:55 87 0:05:22 1:56:59 85 5:36:25
101 295 Hellgren Magnus Gröndal 495 0:48:55 185 0:02:21 2:55:56 132 0:01:58 1:47:30 49 5:36:39
102 297 Wehrnlund Jonny Team Rava 632 0:40:05 93 0:04:45 2:41:12 52 0:02:11 2:09:07 147 5:37:18
103 298 Blom Per-Olof StrokeRide 432 0:42:49 139 0:04:05 2:50:20 110 0:02:16 1:57:52 94 5:37:20
104 299 Ohlsson Emil Triathlon Syd 566 0:36:11 40 0:02:23 2:37:54 34 0:01:31 2:19:32 178 5:37:28
105 304 Jonsson Fredrik Kalmar 513 0:41:25 113 0:05:03 2:45:32 82 0:02:36 2:04:05 128 5:38:39
106 305 Strömberg Christian TeamMagnus 604 0:44:05 154 0:03:38 2:46:43 92 0:02:22 2:02:02 117 5:38:48
107 306 Pettersson Gordon Bleket 577 0:42:42 136 0:04:54 2:44:28 75 0:02:47 2:04:09 129 5:38:59
108 307 Pettersson Magnus 578 0:33:02 13 0:02:52 2:43:31 68 0:01:43 2:18:03 173 5:39:09
109 310 Heikkinen Tim 493 0:34:04 17 0:02:00 2:58:00 140 0:02:00 2:03:27 125 5:39:30
110 313 Svensson Oscar AXA Sports Club 612 0:33:54 16 0:04:46 2:53:59 129 0:02:53 2:05:00 131 5:40:30
111 315 Schwamberg Jesper Uppsala 593 0:50:19 194 0:03:31 2:41:12 53 0:02:24 2:03:53 127 5:41:18
112 318 Hagström Mårten 483 0:36:26 44 0:01:36 3:02:26 157 0:01:05 2:00:24 110 5:41:56
113 319 Lundström Martin Malmö 548 0:37:43 63 0:02:54 2:49:16 100 0:04:09 2:08:04 141 5:42:03
114 320 Guthed Arvid Göteborg 481 0:43:20 144 0:04:59 3:01:56 155 0:04:25 1:47:31 50 5:42:09
115 322 Jälén Björn Stångby 514 0:42:00 127 0:02:54 2:56:48 135 0:02:14 1:58:50 100 5:42:45
116 323 Lundberg Magnus Club Active Island Tjörn 545 0:42:14 132 0:03:43 2:49:54 104 0:03:54 2:03:13 124 5:42:56
117 324 Dahl Fredrik Triathlon Väst 446 0:36:05 38 0:03:22 2:43:53 69 0:02:15 2:17:48 172 5:43:22
118 325 Hellström Fredrik I 2 IF Karlstad 497 0:42:16 133 0:05:12 2:39:56 44 0:03:25 2:13:04 156 5:43:51
119 327 Johansson Peter Aurora Borealis 507 0:40:30 102 0:03:23 3:00:13 150 0:01:58 1:59:03 101 5:45:06
120 331 Persson Roger Stenungsund 576 0:48:22 181 0:06:34 3:05:37 166 0:02:13 1:43:38 40 5:46:21
121 333 Svensson Johan 610 0:41:05 111 0:07:20 2:56:17 133 0:05:22 1:56:20 83 5:46:23
122 334 Ljungh Jonas Donkeys Triathlon 542 0:48:59 187 0:04:27 2:51:34 116 0:01:36 2:00:05 107 5:46:39
123 335 Ang Ragnar Alafors 413 0:41:51 123 0:03:26 3:00:18 151 0:03:19 1:57:57 96 5:46:49
124 337 Andersson Erik NCC BIL 408 0:37:05 52 0:08:22 3:12:58 183 0:03:19 1:45:17 42 5:46:59
124 337 Anden Klas SK Höjden 406 0:38:47 78 0:06:40 3:12:46 182 0:03:31 1:45:18 43 5:46:59
126 339 Kvarmo Martin FBC Drag 527 0:43:12 141 0:03:21 2:50:09 107 0:02:14 2:08:50 144 5:47:45
127 340 Lundberg Glenn GoTriClub 543 0:40:25 99 0:02:02 2:47:30 96 0:01:53 2:16:00 162 5:47:48
128 342 Rehn Per Kalmar RC Triathlon 585 0:47:18 177 0:07:57 2:56:58 137 0:02:59 1:53:22 71 5:48:32
129 344 männer martin sävedalen 557 0:46:15 174 0:03:13 3:00:00 149 0:02:38 1:56:43 84 5:48:47
130 345 Samuelsson Fredrik Team Kungsbacka Endurance & Tri-Club 591 0:41:25 114 0:03:26 2:51:47 118 0:02:14 2:10:09 150 5:49:00
131 346 Svantesson Joakim Team Kungälv IS 607 0:43:25 148 0:03:56 2:52:44 123 0:02:01 2:07:16 137 5:49:20
132 351 Schutz Per Klagshamn 592 0:35:22 29 0:04:55 2:52:39 122 0:03:21 2:14:29 158 5:50:45
133 353 Hansson Andreas Lättja IF by Tisén Solutions 489 0:42:13 131 0:03:00 3:02:54 159 0:02:34 2:00:16 109 5:50:56
134 354 Bjurström Daniel Trollhättan 429 0:37:07 54 0:04:10 2:58:31 144 0:05:31 2:07:17 138 5:52:33
135 355 Pettersson Mikael Bankeryd 579 0:34:15 18 0:03:09 2:53:06 126 0:02:34 2:19:58 179 5:53:00
136 357 Widahl Christoffer Västra Frölunda 638 0:39:46 89 0:04:16 3:04:28 162 0:02:02 2:02:47 122 5:53:17
137 359 Fahlén Jesper 3City Triathlon 468 0:48:37 182 0:02:29 2:41:16 55 0:04:11 2:17:09 167 5:53:39
138 360 Sjöberg Mats 596 0:45:40 170 0:04:02 2:51:41 117 0:02:43 2:09:57 149 5:54:01
139 361 Apelt Ramon Norrahammar 417 0:45:37 169 0:07:12 3:00:48 152 0:03:37 1:57:38 91 5:54:50
140 362 Carestam Claes Sävedalens IF 442 0:42:55 140 0:06:39 3:05:57 168 0:02:41 1:57:53 95 5:56:04
141 363 Glanfors Erik Club Active Island Tjörn 475 0:40:46 107 0:04:02 2:49:59 105 0:04:59 2:16:29 164 5:56:13
142 364 Rosén Anders 587 0:40:41 104 0:02:44 3:02:18 156 0:03:45 2:07:04 135 5:56:30
143 365 Törner Felix Triathlon Väst 625 0:44:49 161 0:06:47 2:56:50 136 0:03:42 2:04:29 130 5:56:36
144 366 Redler Rickard Mölndal 584 0:45:01 164 0:03:31 3:05:17 164 0:04:00 1:59:03 101 5:56:52
145 367 Renman Niclas Triathlon Väst 586 0:29:44 2 0:03:29 2:57:59 139 0:03:10 2:23:05 184 5:57:24
146 369 Engberg Oskar Göteborg 459 0:38:15 70 0:04:45 2:53:04 125 0:03:56 2:17:35 170 5:57:34
147 370 Elowsson Fredrik 458 0:42:12 130 0:03:55 2:58:17 141 0:02:50 2:11:08 152 5:58:20
148 371 Torelund Per-Arne 620 0:50:35 197 0:05:16 3:02:56 160 0:04:35 1:55:57 80 5:59:17
149 372 Lundström James 547 0:49:08 189 0:02:50 2:59:26 146 0:01:57 2:05:59 134 5:59:17
150 374 Granath Peter SUB11 - Gruppen Triathlonklubb 477 0:41:55 125 0:04:01 2:59:08 145 0:03:37 2:11:56 155 6:00:35
151 377 Gustafsson Martin Klädesholmen Seafood AB 480 0:48:42 183 0:04:57 3:04:10 161 0:03:36 2:02:01 116 6:03:24
152 378 Johansson Daniel Hisingen 505 0:42:19 134 0:04:52 2:45:55 86 0:06:44 2:23:56 185 6:03:44
153 379 Rasmusson Göran lilla Edet 583 0:39:16 83 0:05:23 2:54:12 130 0:06:06 2:19:59 180 6:04:54
154 381 Vetterfalk Strömblad Daniel 637 0:43:19 143 0:08:13 2:55:06 131 0:03:52 2:15:19 161 6:05:49
155 382 bellring peter AXA Sports Club 421 0:42:47 138 0:03:22 2:47:20 95 0:04:08 2:28:23 192 6:05:58
156 385 Samuelsson Axel SUB11 - Gruppen Triathlonklubb 590 0:37:19 59 0:04:40 3:20:03 198 0:03:20 2:02:26 118 6:07:47
157 388 Wahlsten Göran Sävedalen 628 0:45:29 166 0:05:39 2:57:41 138 0:02:59 2:18:09 174 6:09:55
158 389 Karlsson Niclas Club Active Island Tjörn 519 0:46:28 175 0:06:36 3:04:37 163 0:03:09 2:09:23 148 6:10:11
159 390 Elholm Mattias Helsingborg 454 0:48:43 184 0:04:26 3:11:01 178 0:05:21 2:00:45 111 6:10:15
160 391 Utbult Andreas 626 0:50:12 193 0:05:54 3:12:41 181 0:04:37 1:57:03 87 6:10:25
161 392 Öberg Erik Stendahls Bil 647 0:41:27 115 0:04:26 3:07:19 169 0:02:32 2:14:53 159 6:10:36
162 393 Mellberg Per Göteborgs Skidklubb 554 0:35:58 37 0:05:07 3:08:59 173 0:03:48 2:17:11 168 6:11:01
163 394 Lindahl Mikael 536 0:45:57 172 0:07:14 3:01:56 154 0:05:17 2:10:57 151 6:11:19
164 395 Blomstervall Stefan KAN 433 0:43:56 151 0:07:13 3:09:42 175 0:02:56 2:07:58 139 6:11:43
165 396 Pettersson Pelle Partille 580 0:40:35 103 0:04:12 3:07:53 170 0:02:08 2:17:27 169 6:12:12
166 397 Lannetoft Simon 653 0:43:30 149 0:03:10 3:23:50 200 0:01:31 2:01:14 115 6:13:13
167 398 Stålbro Robin I 2 IF Karlstad 605 0:47:18 178 0:03:19 2:51:26 115 0:06:03 2:25:16 187 6:13:19
168 400 Calissendorff Erik Torslanda 441 0:53:20 208 0:02:36 2:51:47 118 0:02:50 2:24:19 186 6:14:50
169 401 Gabler Richard 473 0:46:33 176 0:06:12 3:15:47 191 0:06:47 1:59:48 105 6:15:06
170 402 Nordfeldt Magnus 562 0:47:35 179 0:07:19 3:05:45 167 0:04:36 2:11:39 154 6:16:51
171 403 Johansson Jan-Olof 651 6:17:32
172 404 Paavola Kenny Elmhults Sportclub 574 0:40:10 98 0:05:00 2:40:46 48 0:03:29 2:48:44 207 6:18:08
173 405 Hallberg Henrik AXA Sports Club 484 0:44:50 162 0:06:07 3:10:32 177 0:05:52 2:11:29 153 6:18:48
174 412 Knutsson Henrik Team Kungälv IS 522 0:38:10 67 0:06:23 2:58:23 143 0:04:42 2:35:37 200 6:23:14
175 413 Bergström Patrik Örebro AIK 427 0:44:37 159 0:03:31 3:13:44 187 0:02:51 2:18:53 177 6:23:33
176 414 Backhouse Andrew 420 0:54:26 210 0:07:40 2:59:50 148 0:04:10 2:17:36 171 6:23:40
177 415 Wahlbeck Cesar Phoenix fireballs 627 0:51:10 201 0:08:58 3:25:18 203 0:04:40 1:54:08 74 6:24:14
178 416 Lundberg Hans Varberg 544 0:41:58 126 0:02:58 3:19:19 197 0:03:35 2:16:30 165 6:24:19
179 417 Johansson Richard GTIF 509 0:39:19 84 0:04:33 3:08:46 172 0:03:07 2:28:48 195 6:24:32
180 418 Trägårdh Gustav 622 0:49:48 192 0:06:10 3:17:09 193 0:02:45 2:08:51 145 6:24:41
181 420 Dumitrescu Catalin Kristianstads TriathlonKlubb 448 0:57:00 213 0:04:35 3:08:32 171 0:03:12 2:14:03 157 6:27:20
182 421 Edh Dennis 655 0:50:27 195 0:10:06 3:13:29 186 0:05:52 2:08:06 142 6:27:58
183 422 Pommer Adler Fredrik 656 0:50:28 196 0:10:08 3:13:22 185 0:05:59 2:08:03 140 6:27:58
184 423 Hjelm Thomas SUB11 - Gruppen Triathlonklubb 500 0:41:28 116 0:04:57 3:15:06 189 0:03:56 2:23:04 183 6:28:29
185 425 Kvick Tommy AXA Sports Club 528 0:48:07 180 0:06:34 3:13:19 184 0:04:07 2:17:09 166 6:29:14
186 426 Larsson Peter Club Active Island Tjörn 535 0:51:08 200 0:05:21 2:59:30 147 0:06:08 2:27:18 190 6:29:23
187 427 Smith Adam Trollhättan 601 0:41:36 119 0:04:34 3:18:16 196 0:03:35 2:22:30 181 6:30:28
188 428 Svensson Urban Kalmar RC Triathlon 613 0:40:44 105 0:04:28 3:00:59 153 0:01:52 2:42:46 204 6:30:47
189 429 Tillberg Peter 618 0:40:09 97 0:09:23 3:14:10 188 0:09:07 2:18:37 176 6:31:24
190 430 Bergegårdh Peter Göteborg 423 0:40:04 92 0:09:32 3:17:25 194 0:05:51 2:18:35 175 6:31:25
191 431 Green Leif Team Kungälv IS 478 0:51:14 202 0:04:39 3:05:25 165 0:03:44 2:29:01 196 6:34:01
192 433 Lekander jonas Club Active Island Tjörn 296 0:43:23 147 0:06:15 3:17:35 195 0:07:01 2:22:31 182 6:36:43
193 434 Sjödin Mats Stockholm City Triathlon 597 0:39:15 82 0:03:58 2:56:37 134 0:03:20 2:56:15 209 6:39:22
194 435 Johansson Tobias SUB11 - Gruppen Triathlonklubb 511 0:45:49 171 0:06:59 3:16:16 192 0:04:04 2:27:09 189 6:40:15
195 436 Thyrén Henrik Lerum 617 0:51:55 203 0:04:15 3:25:16 202 0:03:19 2:16:22 163 6:41:05
196 437 Andersson Stefan Riv Globen 410 0:38:31 74 0:05:08 3:10:01 176 0:03:25 2:45:41 206 6:42:45
197 438 Karlsson Anders Göteborg 516 0:48:58 186 0:06:51 3:28:17 204 0:04:51 2:14:57 160 6:43:52
198 439 Ellbjär Anders Aventus 456 0:41:03 110 0:05:48 3:24:25 201 0:04:35 2:28:27 193 6:44:16
199 440 Stein Klaus 649 0:38:08 66 0:04:16 3:12:17 180 0:07:19 2:42:38 203 6:44:36
200 441 Andersson Tommy Jörlanda 411 0:49:18 190 0:05:19 3:50:18 213 0:02:51 1:57:01 86 6:44:45
201 442 gonzales marcelo Hisings backa 476 0:42:43 137 0:02:00 3:31:41 208 0:01:32 2:27:06 188 6:45:01
202 443 Hellström Dan 496 0:57:16 214 0:04:12 3:12:05 179 0:02:55 2:33:24 199 6:49:50
203 445 Bång Andreas Ulricehamn 440 0:45:04 165 0:03:19 3:29:18 205 0:03:27 2:36:02 201 6:57:08
204 446 Helgesson Gustav Phoenix fireballs 494 0:54:40 211 0:07:06 3:23:40 199 0:06:18 2:28:11 191 6:59:53
205 448 Olsson Jesper Mölndal Outdoor IF 571 0:50:43 199 0:03:31 3:43:52 211 0:02:31 2:28:27 194 7:09:02
206 449 Carolusson Petter Göteborg 445 0:49:20 191 0:04:10 3:15:11 190 0:04:12 3:01:02 210 7:13:54
207 450 Kohlin Daniel Team Kungälv IS 523 0:46:13 173 0:03:05 3:33:07 210 0:02:10 2:49:35 208 7:14:09
208 451 Carlson Jan LAZY TRIATHLON TEAM 443 0:52:08 205 0:08:10 3:31:19 207 0:10:06 2:32:32 198 7:14:13
209 452 Wallin Anders Lonesome Runners 629 0:53:35 209 0:06:05 3:32:11 209 0:06:33 2:38:08 202 7:16:29
210 453 Henriksson Håkan Triathlon Väst 498 0:52:45 207 0:06:30 3:30:41 206 0:02:39 2:45:23 205 7:17:57
211 454 Nguyen Vinh 559 0:52:29 206 0:07:22 3:46:03 212 0:03:34 2:29:15 197 7:18:41
999 Wångdahl Jimmy 642 0:55:00 212 0:12:20 DNF
999 Englund Björn Club Active Island Tjörn 461 0:40:08 96 0:03:00 DNF
999 Linde Magnus 654 0:37:07 55 0:01:57 2:45:04 79 0:01:33 DNF
999 Landgren Jonas Bureås 532 0:43:21 146 0:05:03 3:09:14 174 DNF
999 Pantzare Stefan Preem Team Pedalen 575 0:49:04 188 0:09:29 2:04:19 1 0:14:15 DNF
Herrar/Pojkar Medeldistans Paratriathlon
1 456 Ljunggren Roger Idrottsveteranerna 1 0:46:47 1 0:12:13 4:12:52 1 0:09:10 2:15:09 1 7:36:09
Herrar/Pojkar Medeldistans Polis-SM
1 74 Stenman Joakim IK NocOut.se 81 0:29:36 1 0:01:44 2:18:56 1 0:01:32 1:49:42 7 4:41:28
2 81 Dire Johan Triathlon Väst 69 0:32:14 3 0:01:13 2:30:19 3 0:01:25 1:37:34 1 4:42:44
3 170 Rydqvist Pär Kalmar Polisens IF 78 0:32:35 4 0:01:40 2:26:07 2 0:01:51 2:03:23 11 5:05:35
4 171 Karlsson Christer Kalmarpolisens IF 71 0:35:17 6 0:02:03 2:45:25 7 0:01:22 1:41:39 2 5:05:43
5 177 Persson Sebastian Göteborgs Polismäns IF 77 0:32:08 2 0:01:52 2:39:27 5 0:01:36 1:52:57 8 5:07:58
6 182 Malm Marcus Göteborgs Polismäns IF 73 0:45:13 13 0:03:01 2:34:03 4 0:02:12 1:44:56 4 5:09:23
7 226 Holmberg Per Göteborgs Polismäns IF 70 0:36:52 7 0:03:03 2:56:34 11 0:01:30 1:42:01 3 5:20:00
8 247 Melin Christian Göteborgs Polismäns IF 75 0:44:43 12 0:01:53 2:48:07 9 0:01:29 1:47:20 5 5:23:31
9 296 Sandström Peter 3City Triathlon 80 0:42:05 10 0:04:57 2:52:38 10 0:03:07 1:54:31 9 5:37:15
10 301 Larsson Johan Göteborgs Polismäns IF 72 0:40:16 8 0:04:29 2:43:33 6 0:02:47 2:06:46 12 5:37:50
11 312 Alfredsson Mikael Örebro Poliskårs idrottsförening 67 0:52:44 14 0:02:14 2:47:52 8 0:02:17 1:55:21 10 5:40:27
12 314 Yxne Per 644 0:33:37 5 0:04:12 3:13:01 13 0:02:04 1:48:03 6 5:40:56
13 408 Andersson Fredrik Husebypolisen 68 0:42:21 11 0:02:21 3:04:23 12 0:02:51 2:28:36 15 6:20:29
14 424 Vikström Björn Jämtlandspolisens idrottsförening 82 0:41:51 9 0:06:35 3:23:41 14 0:02:34 2:14:06 13 6:28:45
15 457 Markstedt Hans Stockholmspolisens IF-Triathlonförening 74 1:05:15 15 0:08:49 3:55:22 15 0:11:44 2:23:56 14 7:45:04
Herrar/Pojkar Medeldistans Senior
1 2 Bjälkemo George CykelCity Triathlon Klubb 8 0:27:48 8 0:00:50 2:07:10 3 0:00:51 1:15:51 1 3:52:28
2 3 Danielsson Karl-Johan I 2 IF Karlstad 17 0:25:05 2 0:00:59 2:03:02 1 0:01:05 1:23:56 8 3:54:05
3 4 Norberg Sebastian IS Rooster Club Varberg 45 0:27:48 8 0:00:48 2:11:37 4 0:00:59 1:18:40 3 3:59:50
4 5 Svensson Nils Dalregementets IF 52 0:25:13 3 0:00:53 2:06:30 2 0:00:56 1:27:58 12 4:01:29
5 7 Hultgren Marcus 89 0:27:43 7 0:00:55 2:14:31 5 0:00:47 1:22:41 5 4:06:35
6 8 Holmberg Erik IK Hakarpspojkarna 30 0:26:17 5 0:00:55 2:16:34 8 0:00:49 1:23:08 6 4:07:41
7 10 Örarbäck Jonas IF Mantra Sport 56 0:31:32 24 0:01:10 2:16:03 6 0:01:12 1:23:22 7 4:13:17
8 11 Windisch Daniel Höglandets Triathlon 55 0:34:04 32 0:01:23 2:17:37 9 0:01:07 1:20:23 4 4:14:33
9 12 Evensen Bjørnar Drammen Triathlon Club 20 0:25:41 4 0:01:20 2:16:19 7 0:01:10 1:31:59 19 4:16:27
10 14 Bengtsson Anton Club Active Island Tjörn 5 0:26:45 6 0:00:52 2:20:44 16 0:00:57 1:28:54 16 4:18:10
11 16 Bäckström Richard Triathlon Väst 12 0:30:57 22 0:01:28 2:20:44 15 0:00:48 1:24:59 9 4:18:53
12 17 Larsson Dennis IS Göta Friidrott & Triathlon 40 0:28:35 15 0:01:08 2:21:52 17 0:01:28 1:26:02 10 4:19:02
13 18 Svensson Jesper 88 0:23:54 1 0:01:04 2:37:14 37 0:00:59 1:16:37 2 4:19:46
14 19 Larsson Mårten Triathlon Syd 41 0:30:35 20 0:01:23 2:18:59 11 0:00:48 1:28:03 13 4:19:46
15 22 Kristensson Peter 90 0:31:00 23 0:01:16 2:20:40 14 0:01:20 1:26:16 11 4:20:31
16 26 Fredriksson Martin 84 0:30:40 21 0:01:18 2:19:53 12 0:01:14 1:30:43 18 4:23:46
17 30 Waldejer Alexander 54 0:28:34 14 0:01:01 2:18:11 10 0:00:58 1:37:58 27 4:26:39
18 31 Hilmersson Göran Triathlon Väst 29 0:28:32 12 0:00:59 2:23:32 20 0:02:06 1:32:26 21 4:27:32
19 32 Jonson Mattias Solvikingarna 86 0:34:22 35 0:01:03 2:22:55 18 0:01:07 1:28:37 15 4:28:01
20 36 Jillerö Johannes Triathlon Väst 34 0:28:42 16 0:01:31 2:23:17 19 0:01:04 1:35:40 23 4:30:13
21 45 Häglund Henrik Örebro AIK 33 0:36:39 39 0:01:18 2:24:56 22 0:01:10 1:29:00 17 4:33:01
22 47 Holmén Henrik Triathlon Väst 31 0:32:02 26 0:01:28 2:26:26 24 0:01:02 1:32:20 20 4:33:16
23 56 Månbrant Robin Race & Shine Sports Club 43 0:34:16 33 0:01:10 2:24:33 21 0:01:10 1:36:58 25 4:38:05
24 67 Velasco Alejandro IK Hakarpspojkarna 53 0:30:21 19 0:01:26 2:29:55 29 0:01:07 1:37:27 26 4:40:14
25 69 Kronberg Andreas AXA Sports Club 38 0:29:38 17 0:01:09 2:35:18 35 0:01:07 1:33:13 22 4:40:22
26 75 Kastensson Johan IFK Österbymo 37 0:34:17 34 0:01:13 2:24:58 23 0:01:08 1:40:06 29 4:41:41
27 94 Nordberg Rikard 85 0:28:26 11 0:01:39 2:38:11 38 0:01:08 1:36:27 24 4:45:48
28 96 Malmhäll Daniel Triathlon Väst 551 0:36:03 37 0:01:11 2:29:18 27 0:01:19 1:38:07 28 4:45:56
29 99 Crapsky Julien Triathlon Väst 15 0:34:53 36 0:01:52 2:27:20 25 0:02:02 1:41:02 30 4:47:07
30 104 Kumlin John SOK Knallen 39 0:33:53 31 0:01:44 2:42:27 40 0:01:24 1:28:33 14 4:47:58
31 106 Glad Andreas Stockholm City Triathlon 26 0:28:25 10 0:01:14 2:31:10 30 0:01:12 1:46:40 32 4:48:38
32 119 Jönsson Mattias Glasrikets RC 35 0:38:57 43 0:02:24 2:28:49 26 0:01:16 1:42:38 31 4:54:01
33 142 Blix Arvid Set Sail IF 10 0:36:14 38 0:01:13 2:33:21 33 0:01:02 1:47:23 33 4:59:11
34 145 Olofsson André 3City Triathlon 46 0:31:47 25 0:01:27 2:35:29 36 0:01:11 1:50:11 34 5:00:03
35 223 Rydén Tommy Kalmar RC Triathlon 49 0:37:09 40 0:02:39 2:43:02 41 0:02:08 1:54:57 35 5:19:54
36 271 Moss Carl-Johan Triathlon Väst 42 0:33:51 30 0:02:56 2:46:20 42 0:01:47 2:03:48 38 5:28:41
37 300 Ask Andreas IS Rooster Club Varberg 4 0:41:39 44 0:03:52 2:31:27 32 0:01:58 2:18:41 39 5:37:35
38 321 Jörnebrant Peter Team Kungälv IS 36 0:33:31 29 0:02:05 2:29:44 28 0:01:40 2:35:17 40 5:42:16
39 348 Christofferson martin Triathlon Väst 13 0:37:31 41 0:02:27 3:08:57 43 0:01:58 1:58:37 37 5:49:27
40 352 Dahlqvist Johan Team Kungälv IS 16 0:38:51 42 0:03:28 3:10:39 44 0:02:22 1:55:33 36 5:50:51
999 Birgersson Tobias Skövde Triathlon klubb 7 0:33:06 28 0:01:15 2:38:52 39 0:01:32 DNF
999 Giger Josef Team Colting Coaching Triathlonklubb 25 0:28:32 13 0:01:09 2:20:22 13 0:01:51 DNF
999 Gustavsson Patrik 3City Triathlon 27 0:32:50 27 0:01:37 2:34:58 34 0:02:09 DNF
999 Fredriksson Anders AXA Sports Club 23 0:30:13 18 0:01:30 2:31:11 31 0:01:14 DNF

Tillbaka Tillbaka