Halmstad Triathlon Sprint - Motion 2015-06-27

156 deltog

Tillbaka Tillbaka
Place   Lastname Firstname StartNo Club Time Behind Swim T1 Bike T2 Run
Damer/Flickor Flick/Girl 14-15 år Motion
1 Johansson Vilma 507 Österskär 01:58:58 00:10:48 00:05:58 01:04:31 00:02:29 00:35:14
Damer/Flickor Senior Motion
1 Jonasson Erika 465 Simklubben RAN 01:11:20 00:06:23 00:01:49 00:38:52 00:01:15 00:23:03
2 Rasmusson Carina 483 Bara 01:12:15 00:00:55 00:06:02 00:02:11 00:40:06 00:01:20 00:22:39
3 Bengtsson Frida 444 LK Tuppgök 01:14:05 00:02:45 00:06:52 00:02:14 00:40:16 00:01:28 00:23:17
4 Jönsson Cecilia 467 Lödde Tri 01:15:46 00:04:26 00:06:06 00:02:14 00:40:48 00:01:30 00:25:09
5 Pålsson Emma 481 Lomma 01:15:49 00:04:29 00:06:10 00:02:09 00:43:56 00:01:18 00:22:18
6 Samuelsson Therese 486 Landvetter 01:16:22 00:05:02 00:07:02 00:02:17 00:39:20 00:01:22 00:26:22
7 Brocknaes Annika 446 Näset Triathlonklubb 01:16:55 00:05:35 00:08:31 00:02:30 00:40:35 00:01:13 00:24:08
8 Eklind Sara 453 Team Trelleborg triathlon 01:19:11 00:07:51 00:10:34 00:02:01 00:39:31 00:01:12 00:25:55
9 Nilsson Annika 478 01:20:18 00:08:58 00:09:04 00:02:16 00:42:20 00:01:27 00:25:13
10 Påhlman Birgitta 480 Näset Triathlonklubb 01:21:06 00:09:46 00:08:24 00:01:44 00:41:27 00:01:21 00:28:12
11 Sjöfors Frida 490 Elmhults Sportclub 01:21:13 00:09:53 00:06:50 00:02:23 00:45:36 00:01:31 00:24:55
12 Andersson Sara 441 Rolfstorp 01:21:25 00:10:05 00:09:59 00:02:50 00:40:29 00:01:37 00:26:32
13 Granfors Ulrika 457 IF Rigor 01:21:31 00:10:11 00:08:03 00:01:59 00:42:42 00:01:46 00:27:03
14 Carlsson Hammar Gitte 447 Helsingborg 01:22:16 00:10:56 00:06:48 00:04:46 00:41:55 00:01:59 00:26:50
15 Haugård Frida 459 Vellinge 01:22:19 00:10:59 00:08:02 00:03:08 00:44:21 00:01:41 00:25:09
16 Zandin Caroline 504 AXA Sports Club 01:22:46 00:11:26 00:08:02 00:03:01 00:41:29 00:01:58 00:28:19
17 Hollender Vanessa 460 Simklubben RAN 01:22:56 00:11:36 00:08:06 00:02:22 00:45:44 00:01:42 00:25:03
18 Glarbjerg Jessica 456 Dante IF 01:23:01 00:11:41 00:09:24 00:03:06 00:40:50 00:01:43 00:28:01
19 Vennerstrand Åsa 500 Veberöd 01:23:44 00:12:24 00:07:56 00:02:45 00:43:28 00:02:13 00:27:24
20 Thor Åsa 515 Team Triathlon & Multisport 01:23:51 00:12:31 00:07:16 00:02:51 00:41:06 00:01:55 00:30:45
21 Larsson Linnéa 474 Lund 01:23:51 00:12:31 00:08:15 00:02:45 00:43:54 00:01:29 00:27:31
22 Qelthin Emma 482 IS Göta Friidrott & Triathlon 01:24:40 00:13:20 00:09:39 00:03:07 00:43:38 00:01:45 00:26:33
23 Aronsson Sofia 442 Malmö 01:24:56 00:13:36 00:09:04 00:02:52 00:44:53 00:01:43 00:26:27
24 Simonsson Lina 488 borås 01:25:01 00:13:41 00:08:41 00:03:45 00:42:59 00:03:14 00:26:23
25 Dahlqvist Åsa 452 Lund 01:25:02 00:13:42 00:09:31 00:02:34 00:43:00 00:01:52 00:28:07
26 Cederlöf Åsa 448 01:25:03 00:13:43 00:08:24 00:02:43 00:44:12 00:01:28 00:28:17
27 Jönsson Åsa 468 Lund 01:25:28 00:14:08 00:07:49 00:03:16 00:43:52 00:01:32 00:29:00
28 Cronström Carin 451 Helsingborg 01:26:16 00:14:56 00:09:03 00:04:29 00:41:45 00:02:41 00:28:20
29 Ford Ulrika 454 Örebro AIK 01:26:22 00:15:02 00:09:35 00:02:59 00:44:11 00:02:08 00:27:31
30 Wintmo Pamela 502 Multiatleterne. Esbjerg. Danmark 01:26:43 00:15:23 00:07:34 00:03:23 00:46:30 00:01:53 00:27:25
31 Åberg Helena 505 Helsingborg 01:26:48 00:15:28 00:06:21 00:04:37 00:46:05 00:02:00 00:27:46
32 Jonsson Linda 466 Halmstad 01:28:38 00:17:18 00:10:15 00:04:07 00:45:15 00:02:02 00:27:01
33 Andersson Ida 440 Ida Andersson 01:31:05 00:19:45 00:09:10 00:03:40 00:47:19 00:01:33 00:29:24
34 Nadya Ivanova 462 Elmhults Sportclub 01:31:06 00:19:46 00:08:30 00:03:55 00:46:56 00:02:13 00:29:30
35 Björk Helena 445 Helsingborg 01:31:15 00:19:55 00:09:46 00:05:29 00:44:13 00:02:17 00:29:32
36 Lundgren Anne 476 Bredaryd 01:31:54 00:20:34 00:10:23 00:03:45 00:45:32 00:02:13 00:30:04
37 Susanne Sidenmark 493 01:32:04 00:20:44 00:10:10 00:04:08 00:47:15 00:01:51 00:28:42
38 Lagerquist Annika 472 Team Rynkeby IF 01:33:29 00:22:09 00:11:29 00:04:57 00:48:28 00:01:52 00:26:45
39 Christiansson Birgit 449 Team Triathlon & Multisport 01:33:50 00:22:30 00:10:27 00:04:57 00:45:07 00:01:30 00:31:51
40 Nordbrandt Veronica 479 Mellbystrand 01:34:08 00:22:48 00:11:36 00:03:37 00:45:21 00:01:38 00:31:58
41 Statham Josephine 491 IFK Österbymo 01:34:18 00:22:58 00:09:20 00:03:54 00:49:36 00:02:34 00:28:56
42 Sandgren Niva Jenny 487 IS Göta Friidrott & Triathlon 01:35:49 00:24:29 00:11:19 00:03:58 00:46:22 00:02:28 00:31:44
43 Larsson Pamela 475 Varberg 01:36:48 00:25:28 00:10:50 00:04:32 00:48:53 00:02:02 00:30:33
44 Thorén Anna 497 Triathlon Väst 01:37:06 00:25:46 00:08:39 00:03:22 00:50:14 00:01:36 00:33:17
45 Wermström Emma 501 Onsala 01:37:38 00:26:18 00:09:21 00:04:09 00:50:47 00:02:20 00:31:04
46 Kruse Caroline 471 01:40:21 00:29:01 00:10:40 00:05:58 00:52:22 00:02:15 00:29:09
47 Christiansson Heidi 450 Team Triathlon & Multisport 01:41:09 00:29:49 00:09:41 00:04:28 00:47:46 00:02:01 00:37:15
48 Kask Stina 470 01:41:10 00:29:50 00:10:42 00:05:57 00:52:22 00:02:33 00:29:39
49 Tyrchan Tina 499 01:42:10 00:30:50 00:11:15 00:03:57 00:52:28 00:01:28 00:33:04
50 Hansson Susanne 458 01:44:35 00:33:15 00:09:15 00:05:59 00:53:40 00:02:21 00:33:22
51 Runum Linnea 485 Gnosjö FK 01:45:39 00:34:19 00:09:37 00:05:09 00:53:10 00:02:09 00:35:35
52 Arvidsson Johanna 443 Karlskoga 01:47:44 00:36:24 00:10:58 00:11:13 00:50:27 00:03:20 00:31:49
53 Johansson Yasmin 464 Båstad 01:52:43 00:41:23 00:09:10 00:04:27 01:01:25 00:02:49 00:34:54
54 Karlsson Lisa 469 Båstad 01:52:44 00:41:24 00:09:54 00:03:45 01:01:25 00:02:47 00:34:54
55 Nesser Cecilia 477 Mölndal 02:00:41 00:49:21 00:15:57 00:04:48 01:01:54 00:02:21 00:35:42
999 Glarbjerg Jennie 455 Dante IF DNS
999 Ingnell Åsa 461 Österskär DNS
999 Johansson Emelie 463 Österskär DNS
999 Larsson Anette 473 DNS
999 Ripa Linda 484 IS Göta Friidrott & Triathlon DNS
999 Sjöbom Linda 489 Lund DNS
999 Svensson Kristina 494 DNS
999 Svensson Ekman Sara 495 Helsingborg DNS
999 Sörenfors Karin 496 Triathlon Syd DNS
999 Thunved Lotta 498 Saltsjöbaden DNS
999 Yhlen Åsa 503 DNS
Damer/Flickor Ungdom / Youth 16-17 år Motion
999 Pellbrink Elvira 506 Österskär DNS
Herrar/Pojkar Junior 18-19 år Motion
1 Wetterberg Niklas 436 01:15:44 00:09:06 00:02:25 00:40:15 00:01:27 00:22:34
2 Lagerquist Felix 434 Sans poid 01:25:14 00:09:30 00:09:17 00:05:42 00:45:33 00:01:13 00:23:31
999 Pellbrink Oliver 435 Österskär DNS
Herrar/Pojkar Pojk/Boy 14-15 år Motion
1 Lagerquit Dennis 439 Sans poid 01:33:22 00:11:24 00:04:59 00:48:28 00:01:27 00:27:06
Herrar/Pojkar Senior Motion
1 Lindkvist Jacob 517 01:04:24 00:05:57 00:01:15 00:34:49 00:01:20 00:21:06
2 Thorén Lars 421 Triathlon Väst 01:09:24 00:05:00 00:07:22 00:02:43 00:38:34 00:01:17 00:19:31
3 Strand Daniel 415 Simklubben RAN 01:09:27 00:05:03 00:04:12 00:03:40 00:36:57 00:01:30 00:23:09
4 Omö Bergkvist Johnny 402 Sportklubben Grål 01:09:27 00:05:03 00:06:53 00:01:48 00:36:37 00:01:09 00:23:02
5 Wigström Björn 425 Kidney boxing banjo club 01:09:39 00:05:15 00:07:34 00:02:20 00:35:48 00:01:37 00:22:21
6 Franzén Björn 362 01:09:49 00:05:25 00:08:57 00:02:44 00:35:33 00:01:19 00:21:18
7 Mårtensson Andreas 395 Staffanstorp 01:10:19 00:05:55 00:07:26 00:02:20 00:36:49 00:01:49 00:21:56
8 Eskilsson David 360 Heleneholms IF Tri Team 01:11:07 00:06:43 00:08:24 00:01:50 00:34:51 00:01:39 00:24:24
9 Pehrsson Marcus 405 Lödde Tri 01:11:11 00:06:47 00:08:18 00:02:38 00:36:32 00:01:10 00:22:36
10 Zubkowicz Robert 432 ac Milan 01:11:37 00:07:13 00:07:20 00:02:39 00:37:09 00:01:48 00:22:43
11 Lundqvist Johan 393 01:12:09 00:07:45 00:06:21 00:02:01 00:38:29 00:01:34 00:23:45
12 Karlsson Tomas 387 Sportklubben Grål 01:12:13 00:07:49 00:07:41 00:02:30 00:36:48 00:01:50 00:23:27
13 Svensson Daniel 418 01:12:18 00:07:54 00:08:31 00:03:12 00:36:13 00:01:21 00:23:02
14 Nyström Jonny 401 Elmhults Sportclub 01:12:40 00:08:16 00:07:16 00:03:19 00:38:17 00:01:41 00:22:10
15 Ekman Martin 359 Race & Shine Sports Club 01:13:00 00:08:36 00:07:59 00:02:17 00:37:26 00:01:27 00:23:53
16 Cinthio Karl 357 01:13:33 00:09:09 00:07:18 00:02:06 00:39:12 00:01:34 00:23:25
17 Oredsson Filip 404 Heleneholms IF Tri Team 01:14:05 00:09:41 00:07:02 00:02:34 00:38:54 00:01:37 00:24:00
18 Whibley Peter 424 FK Herkules Triathlon 01:14:25 00:10:01 00:07:00 00:03:01 00:39:47 00:01:22 00:23:17
19 Gustavsson Per 367 Kalmar RC Triathlon 01:15:13 00:10:49 00:07:27 00:02:25 00:36:37 00:01:55 00:26:51
20 Haugård Thomas 371 IK Finish 01:15:35 00:11:11 00:09:08 00:02:38 00:37:03 00:01:45 00:25:03
21 Bobille-Vaucher Arnaud 352 Runday 01:15:38 00:11:14 00:08:08 00:03:39 00:37:59 00:01:40 00:24:13
22 Omö Bergkvist Tobias 403 Sportklubben Graal 01:15:54 00:11:30 00:08:25 00:02:29 00:40:03 00:01:26 00:23:31
23 Holmer Mattias 374 Lund 01:15:59 00:11:35 00:08:30 00:03:19 00:37:50 00:01:48 00:24:34
24 Wigström Daniel 426 Kidney boxing banjo club 01:16:17 00:11:53 00:08:28 00:03:23 00:39:04 00:01:29 00:23:55
25 Ceder Mattias 354 01:16:18 00:11:54 00:07:43 00:02:11 00:39:57 00:04:01 00:22:25
26 Sköld Dan-Magnus 414 Göteborg 01:16:31 00:12:07 00:06:41 00:03:40 00:42:17 00:01:05 00:22:49
27 Larsson Björn 391 AXA Sports Club 01:16:33 00:12:09 00:09:44 00:03:31 00:36:09 00:02:14 00:24:58
28 Bagge Micael 349 01:16:45 00:12:21 00:08:20 00:02:23 00:40:53 00:01:14 00:23:56
29 Nilsson Daniel 399 Näsum 01:16:50 00:12:26 00:06:25 00:03:05 00:40:33 00:01:53 00:24:56
30 Holmqvist Martin 375 Gustavs Vänner 01:16:53 00:12:29 00:08:34 00:02:52 00:38:18 00:01:50 00:25:21
31 Nehez Robert 396 IS Göta Friidrott & Triathlon 01:17:11 00:12:47 00:07:56 00:03:31 00:40:46 00:01:21 00:23:39
32 Ivansson Peter 378 Rooster club Varberg 01:17:12 00:12:48 00:07:18 00:03:27 00:39:17 00:02:01 00:25:11
33 Boström Johan 353 Kidney 01:17:17 00:12:53 00:08:33 00:03:40 00:39:31 00:01:26 00:24:08
34 sjöfors filip 410 OK AElme 01:17:20 00:12:56 00:09:03 00:02:21 00:42:07 00:01:01 00:22:49
35 Nilsson Christoffer 398 01:17:40 00:13:16 00:08:54 00:02:17 00:39:39 00:01:17 00:25:35
36 Hagberg Roger 369 Eskilstuna IK Triathlon 01:18:30 00:14:06 00:08:59 00:03:55 00:38:39 00:02:04 00:24:54
37 hansson johannes 370 ck fix 01:19:02 00:14:38 00:07:51 00:02:40 00:40:59 00:02:17 00:25:17
38 Åström Magnus 433 01:19:07 00:14:43 00:08:23 00:03:47 00:39:32 00:01:49 00:25:37
39 Nilsson Mattias 400 Kidneys boxing banjoklubb 01:19:11 00:14:47 00:08:53 00:02:54 00:39:59 00:01:33 00:25:52
40 Sidenmark Johan 408 01:19:44 00:15:20 00:08:15 00:02:33 00:41:33 00:01:31 00:25:55
41 Simonsson Ulric 409 Nittorp 01:20:32 00:16:08 00:08:33 00:03:59 00:40:58 00:02:13 00:24:51
42 Pettersson Mikael 320 Bankeryd 01:20:48 00:16:24 00:06:58 00:02:41 00:41:44 00:02:00 00:27:24
43 Glarbjerg Lars-Erik 364 Dante IF 01:21:09 00:16:45 00:09:34 00:02:54 00:40:01 00:02:02 00:26:40
44 Kemner Johan 389 Nybrostrands Rörsvets 01:22:00 00:17:36 00:08:44 00:03:13 00:41:42 00:01:53 00:26:30
45 Jansson Roger 379 Helsingborg 01:22:43 00:18:19 00:08:18 00:03:01 00:47:16 00:01:48 00:22:23
46 tullberg anders 422 Tetrapak IF 01:23:12 00:18:48 00:06:17 00:03:12 00:42:43 00:02:18 00:28:44
47 Andersson Fredrik 347 01:23:15 00:18:51 00:08:04 00:03:58 00:44:32 00:02:03 00:24:40
48 Zetterlund Roger 431 Masthuggets BK 01:23:16 00:18:52 00:08:28 00:04:28 00:43:34 00:02:15 00:24:34
49 Fransson Mikael 361 AS Neptunus 01:23:46 00:19:22 00:06:37 00:03:40 00:44:58 00:02:32 00:26:01
50 johansson roger 384 Team Triathlon & Multisport 01:24:00 00:19:36 00:07:53 00:03:46 00:47:46 00:01:17 00:23:20
51 Berggren Michael 350 Kungsbacka 01:24:39 00:20:15 00:08:47 00:02:29 00:44:02 00:01:39 00:27:44
52 Kastenman Stefan 388 Göteborg 01:25:14 00:20:50 00:08:41 00:04:48 00:43:03 00:02:34 00:26:10
53 Henriksson Peter 372 01:25:54 00:21:30 00:09:23 00:03:48 00:41:41 00:02:22 00:28:42
54 Cederlöf Roger 355 01:26:24 00:22:00 00:06:58 00:03:39 00:44:32 00:01:53 00:29:24
55 Göransson Lars 368 Ljungby 01:26:33 00:22:09 00:08:51 00:03:15 00:44:53 00:01:21 00:28:15
56 Rogne Gustav 407 Team Triathlon & Multisport 01:27:02 00:22:38 00:07:08 00:02:55 00:48:27 00:01:24 00:27:10
57 Johansson Mats 381 Båstad 01:27:22 00:22:58 00:08:47 00:03:29 00:43:52 00:02:42 00:28:34
58 Vinglassalom Fred-Eric 427 göteborg 01:27:32 00:23:08 00:11:07 00:02:57 00:45:39 00:02:31 00:25:21
59 Johansson Philip 382 Österskär 01:27:42 00:23:18 00:08:43 00:03:29 00:49:02 00:01:35 00:24:55
60 Grimes Enda 365 01:28:02 00:23:38 00:16:15 00:03:36 00:42:45 00:01:33 00:23:55
61 Wintmo Per 428 01:28:58 00:24:34 00:09:03 00:07:10 00:44:44 00:02:39 00:25:24
62 Christiansson Jonas 356 Team Triathlon & Multisport 01:29:44 00:25:20 00:09:15 00:03:46 00:42:00 00:02:57 00:31:49
63 Hermansson Roger 373 AXA Sports Club 01:32:40 00:28:16 00:09:27 00:04:26 00:47:31 00:01:50 00:29:29
64 Jones Peter 385 01:33:18 00:28:54 00:09:54 00:02:31 00:45:01 00:01:34 00:34:20
65 Zandin Jesper 429 AXA Sports Club 01:34:35 00:30:11 00:09:27 00:03:46 00:44:41 00:02:18 00:34:26
66 Lundin Kenneth 392 01:36:18 00:31:54 00:09:18 00:03:44 00:52:32 00:01:32 00:29:14
67 Dahlqvist Ola 358 Lund 01:36:53 00:32:29 00:11:15 00:03:33 00:49:22 00:02:00 00:30:44
68 Johansson Paer 383 Österskär 01:38:21 00:33:57 00:08:13 00:04:24 00:46:37 00:02:04 00:37:05
69 Svensson Ronny 419 01:41:56 00:37:32 00:11:36 00:04:14 00:47:32 00:03:00 00:35:36
70 Walfridsson Anders 423 Stockholm 01:42:55 00:38:31 00:11:22 00:05:34 00:50:25 00:02:39 00:32:56
71 Swenson Kalle 416 Asmundtorp 01:46:54 00:42:30 00:09:32 00:06:19 00:50:25 00:01:49 00:38:51
72 Albjaer Kalle 344 Heleneholms IF Tri Team 01:47:44 00:43:20 00:11:00 00:11:12 00:50:25 00:03:21 00:31:49
73 Nesser Carl Magnus 397 Tel Aviv 02:00:41 00:56:17 00:16:01 00:04:45 01:01:55 00:02:20 00:35:41
74 Lundqvist Ulf 394 02:13:55 01:09:31 00:12:03 00:10:11 01:03:14 00:47:32 00:00:58
75 Svensson christer 417 02:24:29 01:20:05 00:12:24 00:08:10 01:07:14 00:03:21 00:53:21
999 Marcus Karlsson 386 Oskarshamns SK Friidrott DNS
999 Lars Landen 390 RYDEBÄCK DNS
999 Jonny Petersson 406 DNS
999 johan skogmalm 412 Team Triathlon & Multisport DNS
999 John Skogsbacke 413 DNS
999 Eskil Sylwan 420 Grizzly Zoo DNS
999 Johan Zetterlund 430 Masthugget BK DNS
Herrar/Pojkar Ungdom / Youth 16-17 år Motion
1 Losvik Lukas 438 Team Triathlon & Multisport 01:13:13 00:07:53 00:02:45 00:35:10 00:01:45 00:25:42
999 Andreasson Emil 437 Karlskrona Simsällskap DNS

Tillbaka Tillbaka