Karlstad Triathlon - Medeldistans 2015-07-19

79 deltog

Tillbaka Tillbaka
Placering   Namn Förening Simning T1 Cykel "T2 " "Löpning " Total tid Diff
Medeldistans Masters 35-39 Damer
999 GABRIELS Maria Mora Cykelklubb 00:41:04 00:01:51
999 STØRSET Rubi Nittedal Triathlonklubb
Medeldistans Masters 35-39 Herrar
1 JANSSON Alexander SK Rye 00:41:48 00:01:21 2:13:28 00:01:01 1:26:20 04:24:00 00:00:00
2 KINDEVÅG Marcus Örebro AIK 00:40:55 00:01:42 2:26:03 00:00:55 1:36:40 04:46:17 00:22:16
3 ÖGREN Daniel Örebro AIK 00:36:19 00:01:45 2:32:13 00:00:56 1:36:38 04:47:53 00:23:52
4 WAHRÉN Johan AXA Sports Club 00:44:51 00:01:18 2:17:44 00:01:10 1:43:08 04:48:12 00:24:12
5 KATAJAINEN Mikael TF Triathlon 00:36:02 00:01:31 2:27:50 00:00:58 1:42:31 04:48:54 00:24:54
6 HOLM Anders Örebro AIK 00:40:54 00:02:35 2:26:45 00:01:34 1:47:13 04:59:05 00:35:05
7 HOLTZ Andreas AXA Sports Club 00:44:18 00:01:51 2:31:49 00:01:14 1:40:08 04:59:22 00:35:22
999 SELVIN Mikael Örebro AIK
999 SPIRIS Mikael Örebro AIK
Medeldistans Masters 40-44 Damer
1 ÅBJÖRN Tina Örebro AIK 00:38:41 00:01:31 2:38:05 00:01:51 1:46:51 05:07:00 00:00:00
2 ÅKERBLOM Louise Norra Stockholm Endurance 00:56:49 00:01:40 2:45:49 00:01:45 1:53:44 05:39:49 00:08:49
Medeldistans Masters 40-44 Herrar
1 ZANTELID Michael Triathlon Väst 00:36:47 00:01:31 2:18:06 00:01:00 1:24:09 04:21:35 00:00:00
2 RÖNNKVIST Stellan Stockholm City Triathlon 00:38:15 00:01:11 2:19:33 00:01:09 1:31:30 04:31:40 00:10:05
3 ANDRESEN Thomas Fredrikstad Triatlonklubb 00:35:57 00:01:50 2:20:19 00:02:11 1:35:17 04:35:35 00:14:00
4 LIDBERG Henric IS Rooster Club Varberg 00:33:54 00:01:34 2:21:50 00:01:49 1:44:07 04:43:16 00:21:41
5 FOLKESSON Mattias Örebro AIK 00:35:10 00:01:32 2:30:59 00:00:59 1:38:33 04:47:14 00:25:39
6 GELLIN Jonas Örebro AIK 00:38:10 00:01:41 2:37:49 00:01:44 1:44:19 05:03:45 00:42:10
7 BERGQVIST Thobias IK NocOut.se 00:40:41 00:01:54 2:33:07 00:01:02 1:54:04 05:10:50 00:39:15
8 HAMMARSTRAND Henrik Skövde Triathlon klubb 00:47:55 00:01:32 2:35:19 00:02:14 2:03:18 05:30:19 1:08:43
999 STØRSET Terje Nittedal Triathlonklubb
Medeldistans Masters 45-49 Damer
1 ÅKERBERG Susanne Stockholm City Triathlon 00:45:51 00:02:08 2:36:30 00:01:04 1:37:40 05:03:15 00:00:00
Medeldistans Masters 45-49 Herrar
1 LARSON Odd Norra Stockholm Endurance 00:38:04 00:01:10 2:17:27 00:00:57 1:34:32 04:32:12 00:00:00
2 PETTERSSON Kenth Örebro AIK 00:37:56 00:02:19 2:19:10 00:01:08 1:35:41 04:36:15 00:04:03
3 LUSTH Tommy Stockholm City Triathlon 00:35:36 00:01:01 2:26:51 00:01:10 1:39:30 04:44:10 00:11:58
4 ANDERSSON Magnus 3City Triathlon 00:43:09 00:02:05 2:31:42 00:02:02 1:45:04 05:04:04 00:31:52
5 STRÖMSTEDT Göran Upplands-Bro SS - Triathlon 00:48:28 00:03:28 2:36:59 00:01:40 1:41:22 05:11:58 00:39:46
6 THOR Robert Örebro AIK 00:39:48 00:02:25 2:45:26 00:01:23 1:49:19 05:18:23 00:36:11
7 ERIKSSON Anders Katrineholms Simsällskap 00:49:28 00:01:54 2:51:29 00:01:07 1:39:53 05:23:52 00:51:40
999 ZUHR Joakim Saltsjöbadens Triathlon Sällskap
Medeldistans Masters 50-54 Herrar
1 HALLQUIST Claes I 2 IF Karlstad 00:36:18 00:01:06 2:28:20 00:02:06 1:46:49 04:54:41 00:00:00
2 KROGH Ottar Fredrikstad Triatlonklubb 00:57:56 00:03:01 2:28:03 00:02:59 2:07:00 05:39:01 00:44:20
Medeldistans Masters 55-59 Herrar
1 SCHRÖDER ANDERSEN Tommy Örebro AIK 00:32:12 00:01:22 2:30:55 00:01:37 1:52:57 04:59:04 00:00:00
Medeldistans Motion Damer
1 GUSTAFSSON Charlotte Team Cykelcenter Södertälje 00:44:50 00:03:02 2:57:34 00:01:52 1:50:14 05:37:34 00:00:00
2 MALAKOW Therese Ekängens IF 00:40:33 00:01:18 2:57:04 00:01:18 2:03:18 05:43:34 00:06:00
999 PETTERSSON Maria Fredrikstad triathlonklubb
999 SKOGERSSON-JONSSON Emma Kalmar CK - KFUM
Medeldistans Motion Herrar
1 BERGLUND Filip Stockholm 00:42:43 00:04:53 2:19:06 00:01:39 1:26:44 04:35:07 0.00
2 ULLMAN Rikard SV Aegir 09 Hannover 00:35:51 00:02:40 2:23:33 00:01:19 1:32:58 04:36:23 00:01:16
3 ROSENSTRÖM William Rolf Rally IK 00:41:28 00:01:14 2:24:58 00:01:35 1:37:07 04:46:24 00:11:17
4 ENGESRØNNING Martin Oslo 00:38:55 00:02:41 2:35:59 00:01:46 1:30:24 04:49:47 00:14:40
5 JANS Anders Karlskoga 00:35:38 00:01:52 2:27:59 00:02:00 1:42:24 04:49:55 00:14:48
6 TORSTENSSON Sören I 2 IF Karlstad 00:38:16 00:03:37 2:25:25 00:01:24 1:44:19 04:53:03 00:17:56
7 HEDBERG Erik Stockholm City Triathlon 00:40:05 00:01:34 2:35:43 00:01:47 1:35:52 04:55:04 00:19:56
8 SCHEDWIN Björn Team SuLo 00:44:29 00:02:06 2:29:36 00:01:29 1:39:53 04:57:34 00:22:27
9 OTTOSSON Johan CykelCity Triathlon Klubb 00:42:57 00:01:41 2:22:01 00:01:22 1:52:07 05:00:11 00:25:04
10 SUNDELL Henrik I 2 IF Karlstad 00:41:18 00:02:23 2:43:29 00:01:19 1:40:15 05:08:46 00:33:39
11 HALVARSSON Benny Täby 00:56:41 00:01:49 2:34:34 00:01:28 1:39:44 05:14:19 00:39:12
12 NORDLUND Johan Triathlon Väst 00:49:28 00:03:26 2:41:26 00:01:49 1:40:16 05:16:27 00:41:20
13 SVANTESSON Christer AXA Sports Club 00:58:41 00:03:18 2:41:40 00:02:05 1:37:46 05:23:33 00:48:26
14 MATTSSON Peter Uddevalla 00:47:30 00:04:48 2:42:09 00:04:10 1:46:27 05:25:06 00:49:59
15 GUSTAFSSON Lars-Magnus Team Sepura 00:53:02 00:03:00 2:33:57 00:01:41 1:55:20 05:27:01 00:51:54
16 JONES Emil AXA Sports Club 00:45:59 00:03:01 2:51:08 00:02:49 1:44:11 05:27:10 00:52:03
17 ÖHLANDER Ulf Hässelby 00:45:01 00:04:30 2:59:31 00:02:24 1:45:01 05:36:28 01:01:21
18 SANDELIN Henrik Fjärdhundra 00:51:58 00:02:34 2:43:22 00:02:38 1:57:14 05:37:46 01:02:39
19 SJÖSTRÖM Lars Karlstad 01:03:15 00:01:04 2:47:15 00:02:15 1:47:35 05:41:26 1:06:19
20 LYSAKER Stian SK Rye 00:52:11 00:03:17 2:34:46 00:02:06 2:09:46 05:42:08 1:07:01
21 JUNGELING Erik Team 3atlet 00:41:02 00:03:42 2:52:38 00:03:00 2:08:56 05:49:20 1:14:13
22 JASTÉR Daniel AXA Sports Club 00:55:22 00:03:04 3:01:48 00:02:01 2:11:08 06:13:26 1:38:19
23 DANIELSSON Johan Kalmar RC Triathlon 00:51:16 00:03:58 2:59:08 00:02:01 2:23:08 06:19:32 1:44:25
999 HARJULA Arvo I 2 IF Karlstad 01:18:46 00:03:07
Medeldistans Senior Damer
1 GRAAF Emma CykelCity Triathlon Klubb 00:32:06 00:00:41 2:27:04 00:01:12 1:32:50 04:33:56 00:00:00
2 JOHANSSON Jenna IF Mantra Sport 00:39:04 00:00:54 2:23:25 00:01:04 1:42:25 04:46:54 00:12:57
3 RUTGERSSON Catharina Club Active Island Tjörn 00:47:14 00:01:25 2:37:03 00:00:57 1:45:50 05:12:31 00:14:34
4 NILSSON Sabina Frosta Multisport 00:42:28 00:01:43 2:53:48 00:04:31 2:02:10 05:44:41 1:10:44
Medeldistans Senior Herrar
1 DANIELSSON Karl-Johan I 2 IF Karlstad 00:28:29 00:00:46 2:11:05 00:00:56 1:17:42 03:58:59 00:00:00
2 LIIF Petter Södertälje Triathlonförening 00:32:10 00:01:06 2:13:18 00:00:52 1:18:17 04:05:44 00:06:44
3 NAARMANN René Södertälje Triathlonförening 00:35:32 00:01:01 2:09:59 00:00:52 1:36:05 04:23:31 00:24:32
4 SJÖRS Patrik Qwarnsvedens Triathlonklubb 00:36:58 00:02:25 2:25:24 00:01:13 1:30:01 04:36:03 00:37:04
5 THORGERZON Christian Östersund Triathlon 00:38:08 00:02:06 2:16:25 00:00:50 1:41:13 04:38:44 00:39:45
6 HELLBLOM Carl Terrible Tuesdays Triathlon Club 00:41:25 00:01:43 2:26:36 00:01:12 1:29:17 04:40:15 00:41:16
7 BOREMYR Stefan Qwarnsvedens Triathlonklubb 00:45:16 00:01:43 2:34:05 00:00:54 1:28:28 04:50:28 00:51:29
8 ANKARSTRAND Fredrik Umara Sports Club 00:36:55 00:01:05 2:28:53 00:01:39 1:45:09 04:53:43 00:54:44
9 MÅNBRANT Robin Race & Shine Sports Club 00:37:51 00:01:03 2:46:18 00:01:08 1:33:48 05:00:11 1:01:11
10 BJØRNEBEKK Fredrik Sarpsborg 00:45:10 00:01:25 2:38:38 00:01:22 1:54:37 05:21:14 1:22:14
999 BIRGERSSON Tobias Skövde Triathlon klubb 00:36:58 00:01:23
999 HEMHAGEN Martin Qwarnsvedens Triathlonklubb 00:38:01 00:02:57
999 KARLSSON Björn Karlshamns Simklubb

Tillbaka Tillbaka