Anmälda till Uppsala Triathlon - SM/RM Tävlingsklass Senior & Master

På svenska In English Deutch Bitte

Hittills är 215 anmälda till tävlingen
Endast betalda anmälningar visas i listan nedan.

Tillbaka Tillbaka
Efternamn  Förnamn Klubb Nationalitet
Olympisk distans Master 35-39 år Damer/Flickor
Eidevåg Linda Wexiö Velo  Sweden
Gjälby Erica Simklubben ENA  Sweden
Holmgren Sara Stockholm City Triathlon  Sweden
Larsson Maria Skövde Triathlonklubb  Sweden
Mjaaland Nina Stockholm City Triathlon  Sweden
Philp Tora Stockholm City Triathlon  Sweden
Stenvall Brita IF Mantra Sport  Sweden
Sundqvist Veronica Hemsö IF  Sweden
Trostén Tina Västerås Simsällskap  Sweden
Tufvander Ann Stockholm City Triathlon  Sweden
Wetterberg Ann-Sofi Team LeWa Sport  Sweden
Olympisk distans Master 35-39 år Herrar/Pojkar
Adler Christian Stockholm Multisport Klubb  Sweden
Andeborn David AXA Sports Club  Sweden
Belak Martin Stockholmspolisens IF Triathlon  Sweden
Bernhem Kristoffer Stockholmspolisens IF Triathlon  Sweden
Brandt Marcus IF Mantra Sport  Sweden
Fedyushkin Alexander Västerås Cykelklubb  Sweden
Forsgren Peter Stöcke TS Järnet  Sweden
Herou Christoffer Spårvägen Simförening  Sweden
Jansson Henrik Väsby SS Triathlon  Sweden
Larsson Edvard Skövde Triathlonklubb  Sweden
Lerneteg Jonas Stockholm City Triathlon  Sweden
Lindström Jens IK NocOut.se  Sweden
Nabb Michael Åkersberga Triathlonförening  Sweden
Sjödin Tommie Hemsö IF  Sweden
Thulin Alexander Luleå Triathlon  Sweden
Trostén Torbjörn Västerås Simsällskap  Sweden
Wetterberg Kenny Team LeWa Sport  Sweden
Olympisk distans Master 40-44 år Damer/Flickor
Andersson Sara Väsby SS Triathlon  Sweden
Brantéus Tanja Stockholm City Triathlon  Sweden
Cedergren Gunilla AXA Sports Club  Sweden
Högberg Jessica Kungsörs Sportklubb  Sweden
Höiom Veronica Väsby SS Triathlon  Sweden
Johansson Lisa IF Mantra Sport  Sweden
Sundberg Jenny IF Mantra Sport  Sweden
Törnlöv Hanna Vallentuna CK Triathlon  Sweden
Olympisk distans Master 40-44 år Herrar/Pojkar
Augustsson Ola CSK Ludvika  Sweden
Axelsson Björn Väsby SS Triathlon  Sweden
Barat Endre Väsby SS Triathlon  Sweden
Eidevåg Andreas Wexiö Velo  Sweden
Falkenberg Johan Bjäre Triathlon  Sweden
Fernandez Ezequiel Pablo Örebro AIK  Sweden
Haglund Fredrik Västerås Simsällskap  Sweden
Hellqvist Peter Hemsö IF  Sweden
Herstedt Daniel Heleneholms IF Tri Team  Sweden
Kreutzmann Sofus Lidingö Triathlon  Sweden
Lindblom Per Fredrikshof IF CK  Sweden
Reuterwall Magnus IFK Sala  Sweden
Sjösten Roger Ronneby Simsällskap  Sweden
Sundstedt Mattias AXA Sports Club  Sweden
Sunnerberg Robert Umara Sports Club  Sweden
Superti Christian IK Fyris/Triathlon  Sweden
Svensson Magnus Simklubben ENA  Sweden
Tiensuu Franz Norrköping Triathlon  Sweden
Wikström David Västerås Cykelklubb  Sweden
Wood Stuart Norra Stockholm Endurance  Sweden
Olympisk distans Master 45-49 år Damer/Flickor
Eliasson Jenny Västerås Cykelklubb  Sweden
Fogel Mia Väsby SS Triathlon  Sweden
Forsberg Carina I 2 IF Karlstad  Sweden
Grönroos Hanna Terrible Tuesdays Triathlon Club  Sweden
Hogrell Ellinor Strängnäs Cykelklubb  Sweden
Larson Åsa Stockholmspolisens IF Triathlon  Sweden
Lind Anna Norra Stockholm Endurance  Sweden
Lindeblad Åsa Väsby SS Triathlon  Sweden
Lindqvist Johanna Stöcke TS Järnet  Sweden
Nyberg Helena Väsby SS Triathlon  Sweden
Sjödahl Anna-Karin AXA Sports Club  Sweden
Wainikka Christina Stockholm City Triathlon  Sweden
Åkerberg Susanne Stockholm City Triathlon  Sweden
Olympisk distans Master 45-49 år Herrar/Pojkar
Arvidsson Mattias Väsby SS Triathlon  Sweden
Capilla Andreas IK NocOut.se  Sweden
Fange Peter IFK Sala  Sweden
Gumabon Erik Triathlon Väst  Sweden
Hallgren Per Umeå Simsällskap  Sweden
Hällgren Krister Tyresö SS  Sweden
Höiom Måns Väsby SS Triathlon  Sweden
Jansson Tommy Saltsjöbaden Triathlonsällskap  Sweden
Jonsson Fräs Jan Knivsta CK  Sweden
Jonsson Tomas Hemsö IF  Sweden
Karlsson Tommy Stockholm City Triathlon  Sweden
Larsson Gary Alingsås Triathlonklubb  Sweden
Lindblom Fredrik Fredrikshof IF CK  Sweden
Ljungberg Stefan Ericsson Stockholm IK  Sweden
Lundqvist Johan Team Ormsalva Athletic Club  Sweden
Mattsson Lars Stöcke TS Järnet  Sweden
Nilsson Mårten IK Fyris/Triathlon  Sweden
Nyberg Christian Tierps CK  Sweden
Plogner Jonas Bromma Simsällskap  Sweden
Skogeland Michael Stockholmspolisens IF Triathlon  Sweden
Stephenson Darren Terrible Tuesdays Triathlon Club  Sweden
Söderhjelm Patrik Umara Sports Club  Sweden
Toft Fredrik Skövde Triathlonklubb  Sweden
Törnqvist Martin Väsby SS Triathlon  Sweden
Uppsten Rydell Niclas IF Mantra Sport  Sweden
Olympisk distans Master 50-54 år Damer/Flickor
Bystedt Monica Hemsö IF  Sweden
Jertborn Cecilia SOK Knallen  Sweden
Karlander Marie-Louise Skellefteå AIK CK  Sweden
Silwer Liselott Stockholm Långdistansklubb  Sweden
Slokenbergs Maira Väsby SS Triathlon  Sweden
Soler Teresa Stockholm City Triathlon  Sweden
Thomee Maria Fredrikshof IF CK  Sweden
Olympisk distans Master 50-54 år Herrar/Pojkar
Atterving Mats Stockholm City Triathlon  Sweden
Bengtsson Tomas Active Island Tjörn  Sweden
Cabello Javier Väsby SS Triathlon  Sweden
Debaud Thierry Stockholmspolisens IF Triathlon  Sweden
Eriksson Tommy Team LeWa Sport  Sweden
Fogel Johan Väsby SS Triathlon  Sweden
Gunn Mikael Hemsö IF  Sweden
Hagberg Christer 338 Småland Triathlon & MSF  Sweden
Hansson Göran Eskilstuna IK Triathlon  Sweden
Hilmersson Jan Luleå Triathlon  Sweden
Härdstedt Jörgen IK Wilske  Sweden
Johnsson Janne Umara Sports Club  Sweden
Jälefors Mikael Åkersberga Triathlonförening  Sweden
Kimming Stefan Mölndal Outdoor IF  Sweden
Klingberg Tore Stöcke TS Järnet  Sweden
Lundström Urban Stöcke TS Järnet  Sweden
Lycksell Roland Lidingö Triathlon  Sweden
Näsholm Mats Hemsö IF  Sweden
Sandström Hans Väsby SS Triathlon  Sweden
Skytt Per Västerås Simsällskap  Sweden
Stenman Patrik Dalregementets IF  Sweden
Tunemalm Björn Stöcke TS Järnet  Sweden
Törnqvist Mattias IK NocOut.se  Sweden
Olympisk distans Master 55-59 år Damer/Flickor
Wahlqvist Lotta Team Trelleborg Triathlon  Sweden
Olympisk distans Master 55-59 år Herrar/Pojkar
Axlund Lars-Åke Hudik Triathlon Klubb  Sweden
Axlund Per-Anders Hudik Triathlon Klubb  Sweden
Edgren Martin Team Triathlon & Multisport  Sweden
Fernö Jan Väsby SS Triathlon  Sweden
Friman Johnny Umara Sports Club  Sweden
Färjh Jan Stockholmspolisens IF Triathlon  Sweden
Gardell Mikael Roslagens Triathlon IF  Sweden
Gustavsson Jan IK Fyris/Triathlon  Sweden
Kihlberg Gunnar Falu Simsällskap  Sweden
Nilert Fredrik Stockholm City Triathlon  Sweden
Orava Fredrik Stockholm City Triathlon  Sweden
Orsvärn Sten Stockholm Långdistansklubb  Sweden
Sjöström Eric Lidingö Triathlon  Sweden
Thomée Håkan Fredrikshof IF CK  Sweden
Thorén Michael Motala Triathlon Club  Sweden
Tidriks Håkan IK Fyris/Triathlon  Sweden
Wiklund Peter Stockholm City Triathlon  Sweden
Wikman Rolf Gävle Triathlon Klubb  Sweden
Ydremark Björn IK NocOut.se  Sweden
Olympisk distans Master 60-64 år Damer/Flickor
Ljung Carina Norra Stockholm Endurance  Sweden
Olympisk distans Master 60-64 år Herrar/Pojkar
Branzell Per-Olof IK Fyris/Triathlon  Sweden
Holmström Nils Stockholm City Triathlon  Sweden
Kumlin Sven-Olov LK Nyköpings Runners  Sweden
Olsson Arne Roslagens Triathlon IF  Sweden
Ståhl Ralf Falu Simsällskap  Sweden
Olympisk distans Master 65-69 år Herrar/Pojkar
Gunnarsson Ulf Dalregementets IF  Sweden
Sjösten Karl-Erik Ronneby Simsällskap  Sweden
Versén Bert Triathlon Väst  Sweden
Olympisk distans Master 80 år - Herrar/Pojkar
Valvis George Triathlon Syd  Sweden
Olympisk distans Senior 20 år - Damer/Flickor
Augustsson Caroline I 2 IF Karlstad  Sweden
Börjesson Malin Stockholmspolisens IF Triathlon  Sweden
Carlsson Charlotta IK NocOut.se  Sweden
Cederberg Malin Team LeWa Sport  Sweden
Ekbrand Nathalie 338 Småland Triathlon & MSF  Sweden
Graaf Emma Team CykelCity Stockholm  Sweden
Gyllander Cecilia Stockholm City Triathlon  Sweden
Hagenbjörk Maja Stockholmspolisens IF Triathlon  Sweden
Hallberg Mona Set Sail IF  Sweden
Hult Astrid Dalregementets IF  Sweden
Hällgren Johanna Stockholm City Triathlon  Sweden
Jonasson Erika SK Ran  Sweden
Lundin Anna IK Fyris/Triathlon  Sweden
Persson Mikaela Terrible Tuesdays Triathlon Club  Sweden
Rydqvist Madelen SK Ran  Sweden
Sedig Carolin AXA Sports Club  Sweden
Slotte Hanna Dalregementets IF  Sweden
Thorén Annie Motala Triathlon Club  Sweden
Wahlberg Elina Stockholm City Triathlon  Sweden
Varga Emma Stockholm City Triathlon  Sweden
Åhlund Jessica Halmstadtriathleterna  Sweden
Olympisk distans Senior 20 år - Herrar/Pojkar
Andersson Henning Trondheim triatlonklubb, NO (ej SM)  Norway
Andersson Rasmus Höglandets Triathlon  Sweden
Avella Andres Örebro AIK  Sweden
Bejmar Jonatan Terrible Tuesdays Triathlon Club  Sweden
Bengtsson Anton Active Island Tjörn  Sweden
Bergström Oskar Stockholm City Triathlon  Sweden
Björklund Sebastian Heleneholms IF Tri Team  Sweden
Campanini Donato Stockholm City Triathlon (ej SM)  Italy
Carlsson Rickard 338 Småland Triathlon & MSF  Sweden
Dahl Victor Stockholm City Triathlon  Sweden
Djärv Oskar IF Mantra Sport  Sweden
Ek Axel IK Trasten  Sweden
Forsman Johan SK Elfsborg  Sweden
Gunnarsson Nicklas Triathlon Väst  Sweden
Helin Carl Magnus Lidingö Triathlon  Sweden
Humble John Terrible Tuesdays Triathlon Club  Sweden
Jildenäs Daniel Stockholm City Triathlon  Sweden
Johansson Adam Alnö Race Team  Sweden
Johansson Eric TwinPeaks Triathlon Klubb  Sweden
Kaftanski Leopold Stockholm City Triathlon  Sweden
Kallin Robert Triathlon Väst  Sweden
Kettunen Andreas Umara Sports Club  Sweden
Kärner Johan Dalregementets IF  Sweden
Lerneteg Jonas Stockholm City Triathlon  Sweden
Niklasson Jonas G3 Sport  Sweden
Norberg Rickard Stockholm City Triathlon  Sweden
Olander Magnus Terrible Tuesdays Triathlon Club  Sweden
Pacheco Vivanco Ignacio AXA Sports Club  Sweden
Rölin Magnus Umeå Simsällskap  Sweden
Sandör Gabriel IK NocOut.se  Sweden
Stenman Adam IF Mantra Sport  Sweden
Swahn Daniel Väsby SS Triathlon  Sweden
Svensson Elias IFK Österbymo  Sweden
Svensson Nils Terrible Tuesdays Triathlon Club  Sweden
Wang Allan Team B3IT  Sweden
Westberg Calle Stockholm City Triathlon  Sweden
Wigren Gustav Söderhamns Skärgårds Multisportförening  Sweden
Vikner Joel Västerås Simsällskap  Sweden
Wohlström Aron SK Ran  Sweden
Young Stuart Stockholm City Triathlon  United Kingdom
Tillbaka Tillbaka

web page hit counter