Gävle Triathlon - Motion 2016-07-17

129 deltog

Tillbaka Tillbaka
Plac   Efternamn Förnamn Klubb Startnr Sim T1 Cykel T2 Löp Totalt Anm
Damer/Flickor Olympisk distans Motion
1 Karlsson Rebecca Ljusdal CK 2506 0:22:24 0:01:29 1:15:13 0:01:24 0:42:46 2:23:14
2 Sedig Carolin Falu Simsällskap 5001 0:25:28 0:01:29 1:15:59 0:00:42 0:40:51 2:24:28
3 Genneby Elin IFK Sala 2504 0:28:50 0:01:40 1:12:44 0:01:20 0:41:19 2:25:51
4 Axelsson Ida UPSIK Umeå polisens skytte och idrottsklubb 2500 0:28:23 0:01:48 1:16:51 0:01:18 0:45:55 2:34:13
5 Maclean-Bergqvist Emma IFK Sala 5032 0:27:36 0:01:28 1:20:56 0:01:23 0:45:28 2:36:48
6 Casta Madelen UT Kolmården 5003 0:31:11 0:02:38 1:17:46 0:00:47 0:45:29 2:37:49
7 Glumoff Jenny Dykarklubben Gävlegrodorna 2505 0:29:29 0:01:54 1:20:52 0:01:23 0:44:16 2:37:53
8 Chronéer Charlotta Maxprestation Sports Club 2501 0:30:39 0:01:41 1:19:37 0:01:13 0:48:02 2:41:10
9 Oxenryd Sandra Stockholmspolisens IF Triathlon 2510 0:26:30 0:01:47 1:20:56 0:01:19 0:51:18 2:41:47
10 Hånell Anna Gävle Triathlon Klubb 251 0:29:19 0:01:48 1:20:00 0:01:23 0:51:53 2:44:22
11 Rydefjärd Sara #uteärinne 5035 0:27:39 0:02:23 1:27:37 0:01:44 0:45:41 2:45:02
12 Linde Anna IK Fyris/Triathlon 2508 0:30:52 0:01:54 1:17:32 0:01:36 1:06:53 2:58:45
13 Ehrling Lena Lena Ehrling 2503 0:35:15 0:03:15 1:18:22 0:02:11 1:03:52 3:02:52
14 Castillo Ingrid 5002 0:42:00 0:02:01 1:31:46 0:01:28 0:54:03 3:11:16
15 Larsson Kristina Aktiv Rehab 2507 0:34:11 0:03:38 1:33:58 0:02:03 0:59:06 3:12:54
16 Lindström Maria Uppsala 5000 0:41:45 0:02:16 1:26:08 0:01:58 1:05:47 3:17:51
Damer/Flickor Sprintdistans Motion
1 Svensk Sandra Edsbyns IF Friidrott 3515 0:08:32 0:01:16 0:41:03 0:00:48 0:23:21 1:14:59
2 Heikkinen Hanna Ljusdal CK 3506 0:06:59 0:01:05 0:41:04 0:00:51 0:26:28 1:16:24
3 Engström Iris 3504 0:09:36 0:02:40 0:42:45 0:01:26 0:20:54 1:17:19
4 Jonsson Sara Umeå Simsällskap 3510 0:07:54 0:01:30 0:42:09 0:01:14 0:26:24 1:19:10
5 Andersson Åsa 5004 0:07:32 0:01:48 0:43:30 0:00:54 0:25:29 1:19:11
6 Engström Linda Västerås CK 5037 0:08:38 0:01:07 0:42:32 0:00:40 0:27:05 1:20:00
7 Carlsson Sofie Gävle 3502 0:10:03 0:02:33 0:45:29 0:00:56 0:25:59 1:24:59
8 Alm Catharina IK Fyris/Triathlon 3500 0:08:28 0:03:51 0:49:23 0:01:29 0:22:39 1:25:49
9 Axlund Stina Hudik Triathlon Klubb 3501 0:09:45 0:01:40 0:45:11 0:00:54 0:28:32 1:25:59
10 Åström Maja Gävle 5029 0:10:33 0:03:50 0:47:51 0:01:09 0:26:25 1:29:47
11 Linderdahl Fia 3512 0:10:31 0:02:06 0:48:57 0:01:30 0:31:43 1:34:44
12 Jansson Stoy Ingela Team Trelleborg Triathlon 3509 0:09:13 0:02:44 0:45:23 0:01:46 0:36:35 1:35:39
13 Hellbom Anna Gävle 3507 0:10:28 0:02:05 0:49:04 0:01:28 0:32:59 1:36:02
14 Westin Marie Gävle Triathlon Klubb 3517 0:10:25 0:04:14 0:51:17 0:00:55 0:32:32 1:39:20
15 Larsson Anna Gävle 5030 0:09:11 0:03:59 0:57:26 0:05:03 0:28:14 1:43:52
999 Hector Sara Kungsbergets AK 5027 0:09:03 0:00:54 0:38:27 0:01:28 DSQ
Herrar/Pojkar Olympisk distans Motion
1 Stevens Thomas IF Mantra Sport 5034 0:22:47 0:00:48 1:03:39 0:00:37 0:33:43 2:01:33
2 Borg Simon Väsby SS Triathlon 2004 0:23:06 0:01:03 1:00:32 0:00:44 0:38:19 2:03:42
3 Karhapää Ilpo Gävle Triathlon Klubb 5028 0:22:52 0:01:08 1:02:00 0:00:44 0:39:30 2:06:12
4 Nyberg Christian Gävle Triathlon Klubb 2031 0:23:05 0:01:37 1:02:45 0:01:00 0:41:03 2:09:27
5 Hedberg Daniel Silverdal enskilda triathlonklubb 2014 0:27:10 0:01:11 1:03:10 0:00:38 0:37:46 2:09:53
6 Wiecek Michal 5014 0:25:26 0:00:59 1:06:02 0:00:41 0:36:53 2:10:00
7 Lindström Johan Gävle Triathlon Klubb 2026 0:23:13 0:01:28 1:02:11 0:00:51 0:43:01 2:10:42
8 Iskevi Patric 5020 0:22:44 0:01:00 1:06:40 0:00:42 0:40:29 2:11:33
9 Rölin Magnus Umeå Simsällskap 2036 0:19:35 0:01:11 1:11:36 0:01:11 0:40:01 2:13:32
10 Mattsson Per Team Projekteffektivitet AB 2027 0:25:53 0:01:02 1:08:15 0:00:55 0:37:53 2:13:56
11 Mellberg Magnus Gävle Triathlon Klubb 2029 0:28:03 0:01:10 1:03:51 0:00:53 0:40:18 2:14:13
12 Herring Anthony 5026 0:27:15 0:02:28 1:08:11 0:01:05 0:35:18 2:14:15
13 Erikstam Ulrik Södertälje 5010 0:25:46 0:01:14 1:07:33 0:00:29 0:39:48 2:14:49
14 Bogren Jonas Umara Sports Club 2003 0:26:19 0:01:40 1:06:51 0:00:47 0:39:55 2:15:30
15 Chronéer Tobias Maxprestation Sports Club 2007 0:26:02 0:02:00 1:05:24 0:01:23 0:41:01 2:15:47
16 Holmberg Johan EY 2015 0:26:17 0:01:51 1:07:13 0:00:51 0:40:24 2:16:35
17 Jerlardtz Joakim Kalmar RC Triathlon 2018 0:26:50 0:02:12 1:05:52 0:01:25 0:40:40 2:16:57
18 Malm William FOB Jurij Crossfit Endurance 5016 0:23:02 0:01:11 1:14:40 0:00:46 0:39:39 2:19:16
19 Finnström Jimmy Formtopp IF 2011 0:27:02 0:02:07 1:04:45 0:00:51 0:46:51 2:21:34
20 Lindkvist Hampus Brudpiga Roddarklubb 5013 0:26:17 0:01:10 1:13:43 0:01:00 0:39:49 2:21:57
21 Superti Christian IK Fyris/Triathlon 2041 0:28:07 0:01:41 1:11:49 0:00:43 0:40:23 2:22:42
22 Schmidt Tobias Valbo Multisport 2037 0:27:50 0:02:02 1:09:18 0:01:05 0:42:52 2:23:06
23 McGowan Dean IK Fyris/Triathlon 2028 0:25:23 0:00:58 1:06:18 0:00:50 0:50:18 2:23:46
24 Cejie Joakim 2006 0:29:37 0:02:49 1:08:00 0:01:26 0:42:03 2:23:54
25 Söderbäck Jesper Ljusdal CK 2045 0:29:16 0:01:39 1:14:03 0:01:07 0:38:45 2:24:49
26 Kardell Martin Uppsala Titans / Storvreta IK 2022 0:27:24 0:02:39 1:13:49 0:01:29 0:39:29 2:24:49
27 Fischer Henrik Uppsala 2012 0:30:50 0:02:11 1:08:26 0:01:25 0:42:13 2:25:04
28 Lindebrink Johan Kåtab Runners 5005 0:30:07 0:02:21 1:09:01 0:01:45 0:42:05 2:25:17
29 Sydner Per Gävle 2043 0:22:54 0:01:43 1:16:15 0:01:06 0:44:18 2:26:14
30 Wijkmark Mikael Stockholm City Triathlon 5018 0:27:00 0:02:42 1:07:19 0:01:02 0:48:28 2:26:29
31 Eriksson Niklas Ljusnanbygden Joggers 2009 0:29:35 0:01:56 1:15:50 0:01:04 0:38:41 2:27:04
32 Högblad Mikael Gävle Triathlon Klubb 2016 0:27:26 0:02:34 1:08:56 0:01:51 0:46:28 2:27:13
33 Norling Niklas Gävle Triathlon Klubb 2030 0:29:18 0:03:02 1:11:49 0:01:23 0:42:00 2:27:30
34 Svensson Per-Anton Per-Anton Svensson 2042 0:29:40 0:01:59 1:12:53 0:01:29 0:42:44 2:28:42
35 Modig Aron Triathlon Väst 5036 0:29:13 0:37:59 2:29:33
36 Forslund Fredrik Gävle Triathlon Klubb 2013 0:25:41 0:03:12 1:08:03 0:01:51 0:51:08 2:29:53
37 Jerlenius Gunnar Fredrikshof IF CK 2019 0:29:04 0:02:13 1:12:05 0:02:04 0:44:42 2:30:06
38 Stenman Patrik Falun 5015 0:29:03 0:01:21 1:12:35 0:00:50 0:46:30 2:30:18
39 Durmer Håkan 5008 0:30:10 0:03:40 1:16:46 0:01:41 0:39:09 2:31:23
40 Johansson Mikael Gävle Triathlon Klubb 2021 0:28:15 0:01:59 1:11:14 0:01:28 0:48:46 2:31:41
41 Bodin Carl IK Fyris/Triathlon 2002 0:27:28 0:02:12 1:14:34 0:01:06 0:46:52 2:32:09
42 Österberg Max Uppsala 2051 0:26:34 0:02:01 1:10:54 0:01:28 0:52:14 2:33:09
43 Thunarf Fredrik Vegan Runners IK 2048 0:32:48 0:01:55 1:11:45 0:00:43 0:46:24 2:33:32
44 Broman Lukas Gävle 5031 0:32:39 0:04:39 1:12:41 0:02:05 0:42:25 2:34:26
45 Olofsson Fredrik Stockholmspolisens IF Triathlon 2032 0:33:50 0:02:07 1:11:22 0:01:14 0:47:04 2:35:36
46 Stein Magnus Førde 2038 0:26:16 0:02:03 1:14:33 0:02:34 0:50:35 2:35:59
47 Lagrange Andre Storvreta IK 5009 0:34:28 0:01:57 1:13:22 0:01:59 0:44:35 2:36:19
48 Lundberg Daniel Race & Shine Sports Club 5006 0:31:24 0:02:31 1:16:36 0:01:21 0:44:37 2:36:27
49 Larsson Marcus Kåtab Runners 5011 0:31:56 0:01:58 1:14:09 0:01:44 0:48:35 2:38:21
50 Eliasson Jesper Bromma 5019 0:26:21 0:04:17 1:20:37 0:02:35 0:45:37 2:39:24
51 Martin Jakob Bromma 5017 0:30:15 0:01:32 1:26:36 0:00:59 0:40:33 2:39:52
52 Björkman Daniel Gävle 2001 0:35:27 0:02:51 1:14:08 0:01:36 0:46:13 2:40:14
53 Schmid Daniel Norrköping 5012 0:30:25 0:03:33 1:16:27 0:01:06 0:48:59 2:40:27
54 Stenälv Tobias Valbo AIF 2039 0:32:15 0:03:45 1:11:51 0:01:53 0:51:05 2:40:47
55 Kumpula Kim Väsby SS Triathlon 5033 0:32:26 0:04:05 1:16:43 0:02:13 0:46:05 2:41:30
56 Jansson Martin Valbo 2017 0:36:01 0:02:32 1:17:28 0:01:18 0:46:30 2:43:47
57 Larsson Per Aktiv Rehab 2023 0:25:57 0:02:46 1:23:28 0:02:00 0:51:08 2:45:18
58 Danielsson Mattias 2008 0:35:46 0:02:01 1:17:15 0:01:36 0:49:11 2:45:48
59 Ramhult Henrik IK Ymer 2034 0:36:20 0:02:54 1:22:19 0:00:43 0:43:57 2:46:10
60 Rehnström Rikard Enskede 2035 0:32:21 0:01:35 1:20:11 0:01:05 0:52:41 2:47:51
61 Sundqvist Emil Falun 2040 0:40:21 0:01:53 1:17:56 0:02:21 0:48:46 2:51:15
62 Ottosson Oskar Stockholmspolisens IF Triathlon 2033 0:31:10 0:06:32 1:19:44 0:02:13 0:51:46 2:51:23
63 Felten Kristofer Anitas fanclub 2010 0:28:40 0:04:20 1:23:20 0:02:54 0:52:34 2:51:47
64 Thunander Peder Askersund Jolleseglare 2047 0:27:11 0:02:44 1:29:02 0:02:07 0:50:53 2:51:56
65 Lindberg Peter Gävle Alpina 2024 0:31:34 0:03:01 1:19:48 0:02:03 0:55:37 2:52:01
66 Johansson Adam AXA Sports Club 2020 0:42:19 0:03:15 1:20:20 0:02:12 0:56:19 3:04:24
67 Carlberg Robin 2005 0:41:18 0:04:07 1:21:40 0:05:13 0:55:22 3:07:39
999 Lindström Gunnar 2025 0:50:27 0:02:11 DNF
Herrar/Pojkar Sprintdistans Motion
1 Larsson Adam Valbo 3007 0:07:39 0:01:27 0:36:00 0:00:59 0:19:59 1:06:02
2 Lindkvist Jan Mora Cykelklubb 3008 0:08:19 0:01:16 0:36:47 0:01:02 0:21:24 1:08:47
3 Månsson Hampus Väsby SS Triathlon 3010 0:07:16 0:01:06 0:40:15 0:00:52 0:19:51 1:09:18
4 Pena Rodriguez Daniel BSH 3014 0:07:34 0:02:08 0:38:35 0:01:09 0:20:01 1:09:25
5 Borgqvist Adam Gävle Triathlon Klubb 5022 0:07:10 0:01:52 0:38:24 0:00:57 0:22:27 1:10:49
6 Ström Magnus Sandvikens CK 3017 0:08:49 0:02:42 0:37:05 0:01:15 0:21:10 1:10:59
7 Törnhult Johan Umara Sports Club 3018 0:05:59 0:01:53 0:41:45 0:01:16 0:20:43 1:11:34
8 Lindström Joakim Umara Sports Club 5024 0:08:27 0:02:05 0:37:58 0:01:27 0:21:40 1:11:34
9 Hedman Patrik Umeå Simsällskap 3004 0:09:08 0:01:49 0:37:50 0:01:11 0:22:07 1:12:03
10 Henriksson Håkan Valbo 3005 0:07:33 0:01:54 0:42:29 0:00:40 0:20:27 1:13:01
11 Saers Rafael Gävle Triathlon Klubb 3016 0:07:42 0:01:25 0:37:45 0:00:58 0:25:14 1:13:02
12 McCarthy Donald 3009 0:11:09 0:01:56 0:41:07 0:00:30 0:19:57 1:14:37
13 Engström Sven Västerås CK 5038 0:07:43 0:01:09 0:40:23 0:00:51 0:24:39 1:14:43
14 Nygren Tomas Stöcke TS Järnet 5023 0:08:07 0:01:23 0:40:04 0:00:52 0:26:20 1:16:44
15 Ruiz Casquet Manuel BSH 3015 0:06:56 0:01:55 0:44:49 0:00:54 0:22:14 1:16:46
16 Hwang Bursjö Simon Vaxholms Roddförening 5021 0:10:33 0:02:39 0:42:01 0:00:58 0:20:47 1:16:55
17 Udell Tore Tumba 3019 0:08:21 0:02:07 0:41:36 0:01:11 0:23:45 1:16:57
18 Fagrell Lukas Vallentuna 3001 0:08:21 0:01:24 0:42:02 0:01:02 0:24:47 1:17:34
19 Fagrell Niclas Sigtuna-Märsta-Arlanda CK (SMACK) 3002 0:08:22 0:01:30 0:41:54 0:01:08 0:24:44 1:17:36
20 Wallin Alexander 3020 0:08:40 0:02:20 0:42:43 0:01:44 0:22:16 1:17:41
21 Dahlberg Henrik Gävle dubbelrygg 5039 0:08:30 0:01:48 0:41:25 0:01:57 0:24:09 1:17:47
22 Yderling Håkan Gävle 3022 0:08:17 0:01:43 0:38:41 0:01:35 0:28:09 1:18:24
23 Brunsberg Thomas Brulle'nius 3000 0:08:36 0:02:26 0:40:04 0:01:41 0:25:43 1:18:29
24 Olsson Joakim 3013 0:11:23 0:01:32 0:40:52 0:01:29 0:25:47 1:21:01
25 Kreft Robert Gävle 3006 0:10:11 0:02:12 0:47:39 0:00:47 0:26:15 1:27:02
26 Norberg Daniel Tallåsen 3011 0:09:07 0:02:25 0:47:31 0:01:04 0:29:20 1:29:25
27 Gonçalves Julio Santos Triathlon Club 3003 0:11:06 0:02:38 0:50:55 0:01:52 0:28:59 1:35:28
28 Norgren Roland Gävle Triathlon Klubb 3012 0:16:06 0:05:02 0:48:59 0:02:31 0:37:11 1:49:48
999 Eriksson Jonathan IFK Sala 5025 0:07:58 0:01:30 0:23:17 0:00:48 0:20:57 0:54:27 DSQ

Tillbaka Tillbaka