Hallsta Triathlon  2017-05-28

137 deltog

Tillbaka Tillbaka
Plac   Efternamn Förnamn Förening Simning T1 Cykel T2 Löpning Totalt
Damer kort motion
1 Geismar Anne-Gwendolin Stockholm City Triathlon 00:09:18 00:00:46 00:31:59 00:00:39 00:21:39 01:04:21
2 Sigfridson Ebba I 2 IF Karlstad 00:08:58 00:01:20 00:32:54 00:00:41 00:21:21 01:05:14
3 Sedig Carolin AXA Sports Club 00:08:14 00:01:09 00:37:00 00:00:39 00:21:39 01:08:41
4 Norberg Jenny - 00:13:40 00:03:04 00:40:01 00:00:47 00:28:03 01:25:35
5 Söderström Linn Oskarströms OK 00:12:32 00:03:16 00:40:20 00:00:51 00:29:09 01:26:08
6 Saarnio Maria Västerås 00:14:36 00:02:28 00:41:40 00:01:26 00:27:37 01:27:47
7 Söderqvist Fridha Hallstahammar 00:13:46 00:01:43 00:45:40 00:00:44 00:27:36 01:29:29
8 Johansson Anna - 00:13:45 00:02:34 00:47:25 00:01:12 00:29:16 01:34:12
9 Migdal Iwona Tullinge Runner 00:15:53 00:03:05 00:47:18 00:01:22 00:29:31 01:37:09
10 Pettersson Sarah - 00:13:39 00:02:17 00:51:18 00:01:19 00:30:36 01:39:09
11 Andersson Klara Västerås 00:10:51 00:03:52 00:54:22 00:01:19 00:41:41 01:52:05
12 Hjortman Johanna Västerås 00:16:59 00:03:49 00:53:15 00:03:49 00:44:13 02:02:05
Damer Olympisk Masters 35-39
1 Philp Tora Stockholm City Triathlon 00:24:58 00:00:59 01:12:32 00:01:01 00:50:50 02:30:20
2 Wetterberg Ann-Sofi Team LeWa Sport 00:27:17 00:00:50 01:11:44 00:00:46 00:50:52 02:31:29
3 Trostén Tina Västerås Simsällskap 00:27:37 00:01:51 01:16:05 00:01:37 00:52:32 02:39:42
4 Gjälby Erica Simklubben ENA 00:30:34 00:01:38 01:18:44 00:01:01 00:54:07 02:46:04
Damer Olympisk Masters 40-44
1 Cedergren Gunilla AXA Sports Club 00:27:20 00:01:25 01:11:46 00:01:13 00:45:53 02:27:37
2 Appelqvist Annika I 2 IF Karlstad 00:30:47 00:01:24 01:09:29 00:01:00 00:45:29 02:28:09
3 Andersson Sara Väsby SS Triathlon 00:33:45 00:01:58 01:12:16 00:01:26 00:50:50 02:40:15
4 Nilsson Lisa IFK Sala 00:32:18 00:01:53 01:18:11 00:01:39 00:57:24 02:51:25
999 Brantéus Tanja Stockholm City Triathlon 00:28:56 00:01:31 01:55:18
999 Högberg Jessica Kungsörs Sportklubb
Damer Olympisk Masters 45-49
1 Fogel Mia Väsby SS Triathlon 00:26:02 00:01:07 01:14:34 00:01:14 00:52:59 02:35:56
2 Sjödahl Anna-Karin AXA Sports Club 00:31:49 00:02:13 01:26:47 00:01:25 01:00:21 03:02:34
999 Lindeblad Åsa Väsby SS Triathlon 00:24:48 00:01:45
Damer Olympisk Masters 50-54
1 Karlander Marie-Louise Skellefteå AIK CK 00:30:45 00:01:22 01:16:23 00:01:05 01:03:03 02:52:38
2 Helin Carina Skövde Triathlonklubb 00:23:10 00:01:50 01:16:49 00:02:11 01:15:17 02:59:17
Damer Olympisk Motion
1 Ander Sofia Sala 00:21:48 00:01:17 01:20:47 00:01:19 00:54:31 02:39:42
2 Genarp Emelie Kungsholmen 00:33:00 00:02:41 01:20:30 00:01:35 00:45:39 02:43:25
3 Andersson Jenny Strängnäs Cykelklubb 00:30:35 00:02:03 01:21:07 00:00:58 00:52:07 02:46:50
4 Pap Julianna Örebro AIK 00:29:23 00:01:39 01:17:40 00:01:14 00:59:58 02:49:54
5 Richter Hanna - 00:40:20 00:03:08 01:27:46 00:01:23 00:57:57 03:10:34
6 Eriksson Camilla IFK Sala 00:34:17 00:02:25 01:18:29 00:01:42 01:16:51 03:13:44
7 Maurin Emma-Karin - 00:42:02 00:02:37 01:30:09 00:02:20 01:09:47 03:26:55
8 Skytt Eva - 00:42:13 00:02:24 01:30:35 00:02:07 01:14:09 03:31:28
9 Forsberg Elin Falu Simsällskap 00:35:47 00:01:48 01:26:42 00:01:23 01:28:37 03:34:17
Damer Olympisk öppen klass
1 Hallberg Mona Set Sail IF 00:24:58 00:00:49 01:00:01 00:00:47 00:41:51 02:08:26
2 Larsson Ida Örebro AIK 00:30:27 00:01:32 01:07:25 00:00:57 00:45:04 02:25:25
3 Jakobsson Sara Örebro AIK 00:28:11 00:01:30 01:11:07 00:01:04 00:50:51 02:32:43
4 Sternbro Ida Västerås Simsällskap 00:32:08 00:01:20 01:11:30 00:00:57 00:52:20 02:38:15
5 Gyllander Cecilia Stockholm City Triathlon 00:25:09 00:01:35 01:22:16 00:00:39 01:02:47 02:52:26
999 Eklund Nathalie Terrible Tuesdays Triathlon Club
999 Harding Rebecka AXA Sports Club 00:28:14 00:01:19 01:14:57 00:00:51
Herrar kort motion
1 Rutkowski Arkadiusz Fredrikshof IF CK 00:11:37 00:01:37 00:32:02 00:00:46 00:20:50 01:06:52
2 Thuresson Robin I 2 IF Karlstad 00:09:53 00:01:33 00:34:29 00:00:39 00:21:03 01:07:37
3 Hemphälä Kevin Umara Sports Club 00:09:39 00:01:25 00:34:48 00:00:49 00:21:41 01:08:22
4 Fors Patrik Västerås CK 00:09:53 00:01:53 00:34:18 00:00:44 00:22:37 01:09:25
5 Bergqvist Magnus - 00:11:31 00:02:07 00:40:21 00:01:28 00:28:00 01:23:27
6 Björkholm Robert Västerås 00:14:13 00:03:12 00:39:09 00:01:19 00:25:46 01:23:39
7 Jovanovic Leo Eskilstuna IK Triathlon 00:14:59 00:02:55 00:39:25 00:01:33 00:25:24 01:24:16
8 Rados Peter - 00:14:16 00:03:07 00:42:31 00:01:19 00:28:20 01:29:33
9 Hallberg Fredrik - 00:11:27 00:03:37 00:42:30 00:02:47 00:29:40 01:30:01
9 Lindgren Thomas - 00:10:40 00:04:26 00:44:08 00:02:05 00:28:42 01:30:01
Herrar Olympisk Masters 35-39
1 Nordström Mikael Örebro AIK 00:21:59 00:00:54 01:00:19 00:00:38 00:40:13 02:04:03
2 Bernhem Kristoffer Stockholmspolisens IF Triathlon 00:24:56 00:01:05 01:04:03 00:00:58 00:45:03 02:16:05
3 Fedyushkin Alexander Västerås Cykelklubb 00:32:14 00:01:22 01:10:39 00:00:49 00:38:33 02:23:37
4 Wetterberg Kenny Team LeWa Sport 00:23:38 00:00:54 01:08:39 00:00:48 00:51:50 02:25:49
5 Koivuperä Janne Umara Sports Club 00:24:34 00:01:05 01:11:13 00:00:55 00:49:42 02:27:29
6 Trostén Torbjörn Västerås Simsällskap 00:26:50 00:02:13 01:09:23 00:01:06 00:51:42 02:31:14
7 Stenvall Anders Strängnäs Sck 00:31:22 00:01:58 01:10:02 00:01:01 00:46:58 02:31:21
8 Sennerby Sebastian Väsby SS Triathlon 00:22:34 00:01:45 01:14:26 00:00:57 00:52:13 02:31:55
9 Mcgowan Dean IK Fyris-Triathlon 00:27:57 00:01:22 01:08:40 00:01:11 00:57:05 02:36:15
Herrar Olympisk Masters 40-44
1 Haglund Fredrik Västerås Simsällskap 00:19:18 00:00:49 00:59:20 00:00:37 00:39:41 01:59:45
2 Wikström David Västerås Cykelklubb 00:25:04 00:00:59 01:00:51 00:00:38 00:42:03 02:09:35
3 Sjösten Roger Ronneby Simsällskap 00:20:01 00:00:37 01:09:40 00:00:54 00:41:29 02:12:41
4 Ness Lars Erik SPIF Triathlon 00:23:55 00:01:18 01:05:51 00:00:41 00:41:47 02:13:32
5 Eneqvist Mattias Puppy TS 00:24:54 00:02:32 01:07:09 00:01:02 00:40:23 02:16:00
6 Fridholm Mikael Västerås Cykelklubb 00:24:56 00:00:57 01:06:29 00:00:44 00:43:39 02:16:45
7 Augustsson Ola CSK Ludvika 00:23:19 00:00:51 01:04:44 00:00:39 00:48:13 02:17:46
8 Hellström Mats IK Fyris-Triathlon 00:23:59 00:01:13 01:06:52 00:00:54 00:49:35 02:22:33
9 Krantz Mattias Terrible Tuesdays Triathlon Club 00:27:44 00:01:25 01:04:38 00:00:56 00:48:02 02:22:45
10 Olsson Jonas Örebro AIK 00:27:49 00:03:41 01:04:44 00:01:35 00:49:28 02:27:17
11 Forsberg Andreas Valbo AIF 00:27:41 00:01:37 01:09:19 00:01:24 00:48:24 02:28:25
12 Superti Christian IK Fyris-Triathlon 00:28:52 00:01:17 01:13:43 00:00:36 00:48:10 02:32:38
13 Gutierrez Ramon ATAC, NL 00:32:40 00:01:54 01:13:04 00:00:59 00:46:49 02:35:26
Herrar Olympisk Masters 45-49
1 Larsson Gary Alingsås Triathlonklubb 00:21:41 00:00:57 01:03:10 00:00:46 00:42:35 02:09:09
2 Lång Anders Västerås Simsällskap 00:24:40 00:01:24 01:04:33 00:00:55 00:41:48 02:13:20
3 Fange Peter IFK Sala 00:24:09 00:00:53 01:02:40 00:00:48 00:47:12 02:15:42
4 Törnqvist Martin Väsby SS Triathlon 00:24:39 00:00:42 01:05:30 00:00:34 00:45:42 02:17:07
5 Arvidsson Mattias Väsby SS Triathlon 00:23:53 00:01:01 01:07:26 00:00:53 00:44:08 02:17:21
6 Söderhjelm Patrik Umara Sports Club 00:26:41 00:01:42 01:04:51 00:01:34 00:48:37 02:23:25
7 Eriksson Mikael Västerås Simsällskap 00:27:42 00:01:39 01:13:21 00:01:30 00:56:57 02:41:09
999 Bohlin Pontus Väsby SS Triathlon 00:24:00 00:01:46 01:09:58 00:00:54
Herrar Olympisk Masters 50-54
1 Ulff Anders Eskilstuna IK 00:26:31 00:01:12 01:05:06 00:00:51 00:46:19 02:19:59
2 Wallin Patric IFK Sala 00:26:47 00:01:41 01:09:16 00:01:41 00:55:00 02:34:25
3 Cabello Javier Väsby SS Triathlon 00:33:47 00:02:28 01:17:54 00:01:26 00:50:03 02:45:38
Herrar Olympisk Masters 55-59
1 Friman Johnny Umara Sports Club 00:27:36 00:02:25 01:13:08 00:01:13 00:52:25 02:36:47
Herrar Olympisk Motion
1 Yngström Andreas Örebro AIK 00:24:49 00:00:52 01:07:16 00:00:52 00:46:00 02:19:49
2 Toldnes Johnny Umara Sports Club 00:26:44 00:01:50 01:05:38 00:01:01 00:47:04 02:22:17
3 Weng Fredrik Karlstad 00:20:08 00:01:12 01:07:18 00:00:50 00:55:51 02:25:19
4 Larsson Adam Valbo 00:27:15 00:01:27 01:08:54 00:01:30 00:46:34 02:25:40
5 Sirkett Daniel Västerås 00:28:37 00:01:36 01:05:52 00:01:04 00:48:37 02:25:46
6 Jonsson Björn Team VeloRun 00:30:18 00:02:26 01:08:37 00:01:19 00:43:08 02:25:48
7 Lindblom Johan Nora Runners 00:28:56 00:02:12 01:11:31 00:01:34 00:42:28 02:26:41
8 Axelsson Henrik Fagersta Södra Idrottsklubb 00:26:18 00:01:52 01:08:44 00:01:06 00:49:42 02:27:42
9 Leberruyer Nicolas Eskilstuna 00:28:40 00:01:30 01:07:44 00:01:12 00:50:06 02:29:12
10 Hansson Johan Örebro AIK 00:29:10 00:01:45 01:08:48 00:00:52 00:49:00 02:29:35
11 Boqvist Anders Västerås Cykelklubb 00:29:12 00:02:35 01:12:10 00:01:10 00:44:42 02:29:49
12 Sjöström Niklas Kungsholmen 00:29:03 00:02:41 01:12:36 00:01:38 00:44:34 02:30:32
13 Emilsson Henrik MIF Örebro kommuns personalförening 00:27:10 00:01:49 01:13:41 00:01:07 00:49:07 02:32:54
14 Bodin Per IF Mantra Sport 00:27:19 00:01:40 01:13:34 00:01:15 00:50:13 02:34:01
15 Kemppainen Ari Huddinge 00:29:22 00:02:23 01:11:22 00:01:12 00:49:48 02:34:07
16 Hjerpe Richard - 00:28:31 00:01:34 01:13:27 00:01:16 00:49:52 02:34:40
17 Johansson Mikael Hallstahammar 00:28:38 00:03:01 01:16:15 00:01:17 00:49:49 02:39:00
18 Kåregren Tomas Örebro AIK 00:27:02 00:01:30 01:04:53 00:00:55 01:06:28 02:40:48
19 Migdal Lilleeng Magnus Tullinge Runner 00:31:10 00:02:05 01:12:55 00:01:33 00:54:20 02:42:03
20 Backman Fredrik - 00:34:30 00:03:10 01:12:33 00:01:25 00:50:53 02:42:31
21 Jansson Henrik Storvreta 00:26:31 00:02:26 01:16:27 00:01:43 00:59:23 02:46:30
22 Blomkvist Henrik Lidköpings Cykelklubb 00:41:35 00:01:35 01:10:45 00:01:02 00:51:53 02:46:50
23 Andersson Jonas Hölö 00:33:44 00:03:22 01:15:46 00:01:48 00:52:24 02:47:04
24 Bjarnevi Marcus AstraZenecaIF 00:31:50 00:01:40 01:24:44 00:01:23 00:50:22 02:49:59
25 Lindell Marcus - 00:29:25 00:03:59 01:16:09 00:01:56 01:00:58 02:52:27
26 Frii Magnus Frii Runners 00:41:19 00:02:17 01:15:42 00:01:02 00:53:16 02:53:36
27 Gellin Henrik - 00:36:22 00:04:17 01:23:58 00:01:17 00:49:02 02:54:56
28 Nilsson Björn - 00:30:49 00:02:20 01:16:51 00:00:56 01:07:48 02:58:44
29 Tagel Michael - 00:37:16 00:02:15 01:21:01 00:01:15 00:59:46 03:01:33
30 Engstrand Axel - 00:35:07 00:02:42 01:25:41 00:01:13 00:59:05 03:03:48
31 Stjernström Magnus Örebro AIK 00:34:11 00:02:59 01:20:58 00:02:08 01:03:50 03:04:06
32 Dahlquist Erik Västerås Simsällskap 00:39:03 00:04:00 01:19:17 00:01:51 01:01:02 03:05:13
33 Torikka Mika AXA Sports Club 00:43:32 00:03:10 01:20:34 00:01:49 00:56:55 03:06:00
34 Holster Westerberg André s2tri 00:27:13 00:03:08 01:21:45 00:03:02 01:11:45 03:06:53
35 Fredholm Carl - 00:41:47 00:05:03 01:25:43 00:02:21 00:57:33 03:12:27
36 Bach Jakob Uppsala 00:38:40 00:02:28 01:39:48 00:01:06 01:03:55 03:25:57
999 Maiquez Jorge Väsby SS Triathlon 00:25:58 00:02:15 01:08:54
Herrar Olympisk öppen klass
1 Karlsson Jakob IK Nocout.se 00:21:56 00:00:51 00:57:43 00:00:45 00:39:24 02:00:39
2 Enlund Rasmus Västerås Simsällskap 00:20:10 00:00:52 01:01:00 00:00:37 00:40:23 02:03:02
3 Klimes Boris Väsby SS Triathlon 00:23:35 00:01:07 00:59:40 00:00:38 00:38:17 02:03:17
4 Pätsi Morgan Örebro AIK 00:23:26 00:01:14 00:59:31 00:01:13 00:40:17 02:05:41
5 Langman Jonas IF Mantra Sport 00:23:15 00:01:02 01:00:40 00:01:02 00:42:21 02:08:20
6 Wallin Tobias I 2 IF Karlstad 00:22:44 00:00:54 01:04:38 00:00:30 00:39:48 02:08:34
7 Zidén Erik Qwarnsvedens Triathlonklubb 00:21:09 00:00:43 01:04:11 00:00:33 00:42:39 02:09:15
8 Ek Oscar IK Fyris-Triathlon 00:22:50 00:00:43 01:04:04 00:00:31 00:42:20 02:10:28
9 Viknäs Ulf Kalmar RC Triathlon 00:30:58 00:02:40 01:08:58 00:01:35 00:42:51 02:27:02
10 Westerfors Erik Umara Sports Club 00:33:43 00:01:37 01:13:13 00:02:12 01:09:09 02:59:54
999 Boqvist Simon Umara Sports Club 00:26:47 00:01:12 00:59:49 00:01:01
999 Fuhr Jesper Puppy Triathlete Society 00:23:50 00:01:36 01:02:28 00:00:39
999 Kjellander Mikael Julita Triathlon 00:24:50 00:01:37 00:43:02

Tillbaka Tillbaka