Hallsta Triathlon  2018-05-27

171 deltog

Tillbaka Tillbaka
Placering   Förnamn Efternamn Förening Simning T1 Cykel T2 Löpning Total
Damer kort motion
1 Anne-Gwendolin Geismar Stockholm City Triathlon 00:09:25 00:01:07 00:36:46 00:00:50 00:20:52 01:09:00
2 Jennie Malmberg IF Mantra Sport 00:09:58 00:01:19 00:36:38 00:00:56 00:23:26 01:12:17
3 Anna Araskog Pistolerna IK 00:10:05 00:01:35 00:40:08 00:01:11 00:23:44 01:16:43
4 Sofia Falk Enskede 00:10:35 00:01:35 00:41:16 00:01:21 00:22:21 01:17:08
5 Josefine Östfeldt Race & Shine Sports Club 00:11:43 00:02:16 00:37:58 00:01:13 00:26:58 01:20:08
6 Hanna Lindqvist Ekerö 00:10:43 00:01:59 00:42:58 00:01:05 00:25:21 01:22:06
7 Rebecca Karlstedt Colting Borssén Triathlonklubb 00:10:03 00:01:49 00:43:37 00:01:26 00:25:25 01:22:20
8 Ellinor Wallin Team Powerwoman Athletic Club 00:09:39 00:01:37 00:43:40 00:01:08 00:28:55 01:24:59
9 Linda Thomassen 00:11:38 00:02:53 00:41:59 00:01:47 00:27:33 01:25:50
10 Sara Karls Köping 00:09:43 00:02:00 00:44:54 00:01:18 00:28:10 01:26:05
11 Maria Hägglund Österund 00:09:52 00:02:22 00:49:41 00:00:58 00:24:52 01:27:45
12 Petra Kolsvik Hägersta GF 00:12:08 00:02:39 00:44:48 00:02:08 00:26:26 01:28:09
13 Lena Loncaric Östersund 00:13:18 00:27:09 01:30:59
14 Åsa Källberg Fibra AB 00:12:41 00:02:22 00:45:37 00:01:46 00:29:24 01:31:50
15 Maria Sandgren 00:13:15 00:02:04 00:42:35 00:00:53 00:33:42 01:32:29
16 Sofia Torege 00:10:55 00:02:33 00:50:27 00:02:03 00:27:09 01:33:07
17 Linda Engström 00:11:57 00:01:26 00:49:10 00:00:55 00:31:48 01:35:16
18 Maria Iggbom 00:11:40 00:02:23 00:51:06 00:01:55 00:32:24 01:39:28
19 Monika Söder Västerås 00:12:15 00:02:24 00:49:40 00:02:52 00:36:56 01:44:07
20 Frida Hellström Hudik Triathlon 00:14:42 00:01:12 00:53:58 00:01:50 00:33:55 01:45:37
999 Gunilla Dehlin Hultsfreds Löparklubb
Damer Olympisk Masters 35-39
1 Brita Stenvall IF Mantra Sport 00:27:56 00:01:09 01:14:19 00:00:44 00:45:07 02:29:15
2 Tora Philp Stockholm City Triathlon 00:25:42 00:01:12 01:18:15 00:00:41 00:46:45 02:32:35
3 Frida Winbo Colting Borssén Triathlonklubb 00:24:18 00:01:36 01:17:39 00:01:40 00:49:03 02:34:16
Damer Olympisk Masters 40-44
1 Sara Andersson Väsby SS Triathlon 00:30:48 00:02:12 01:16:03 00:01:19 00:51:21 02:41:43
2 Jessica Högberg Kungsörs Sportklubb 00:26:46 00:01:35 01:18:47 00:01:07 01:06:58 02:55:13
3 Maria Saarnio Västerås Simsällskap 00:37:08 00:03:15 01:29:08 00:02:04 00:55:00 03:06:35
4 Veronica Hammarstedt Västerås Cykelklubb 00:33:30 00:04:17 01:32:37 00:03:05 01:19:11 03:32:40
999 Karin Törnquist Fredrikshof IF CK 00:37:16 00:03:23 01:34:10
Damer Olympisk Masters 45-49
1 Gunilla Cedergren AXA Sports Club 00:25:46 00:01:22 01:15:07 00:01:12 00:43:17 02:26:44
Damer Olympisk Masters 50-54
1 Marie Cederberg Västerås Cykelklubb 00:30:05 00:02:39 01:18:58 00:02:04 00:58:25 02:52:11
2 Marie-Louise Karlander Skellefteå AIK CK 00:33:54 00:01:37 01:23:56 00:01:26 01:03:44 03:04:37
Damer Olympisk Masters 55-59
1 Agneta Berg Stockholm City Triathlon 00:25:14 00:01:33 01:20:01 00:01:32 00:53:51 02:42:11
Damer Olympisk Masters 60-64
1 Karin Strid Kristinehamns Multisport Klubb 00:33:01 00:03:17 01:36:30 00:01:48 00:54:57 03:09:33
Damer Olympisk Motion
1 Beatrice Amsköld Eskilstuna IK 00:29:49 00:02:37 01:13:15 00:01:54 00:47:31 02:35:06
2 Åsa Miemois Knivsta CK 00:30:07 00:01:45 01:18:22 00:01:11 00:49:29 02:40:54
3 Emelie Genarp Kungsholmen 00:31:38 00:01:52 01:23:58 00:01:11 00:45:58 02:44:37
4 Hedvig Smedh Stockholm 00:29:52 00:02:24 01:20:20 00:01:58 00:52:48 02:47:22
5 Fridha Söderqvist Strömsholms Simsällskap 00:30:39 00:01:59 01:29:23 00:00:59 00:58:27 03:01:27
6 Jenny Andersson Strängnäs LK 00:32:15 00:02:48 01:30:24 00:01:26 00:55:39 03:02:32
7 Eleonor Turah Team Powerwoman Athletic Club 00:34:01 00:03:19 01:32:06 00:01:58 00:54:10 03:05:34
8 Anna Siggelin 00:32:33 00:03:00 01:30:04 00:01:47 01:04:20 03:11:44
9 Therese Klintberg AXA Sports Club 00:38:56 00:04:33 01:30:34 00:02:48 01:01:10 03:18:01
10 Helene Nilsson Västerås Cykelklubb 00:45:34 00:03:53 01:31:09 00:02:17 01:05:24 03:28:17
Damer Olympisk öppen klass
1 Ida Sternbro Västerås Simsällskap 00:28:51 00:01:20 01:15:36 00:01:09 00:50:33 02:37:29
2 Ida Karlsson IK NocOut.se 00:26:20 00:01:42 01:23:01 00:01:10 00:51:03 02:43:16
3 Elin Forsberg Falu Simsällskap 00:32:15 00:01:38 01:31:31 00:01:19 01:02:13 03:08:56
Herrar kort motion
1 Jonas Langman IF Mantra Sport 00:07:30 00:00:53 00:32:35 00:00:36 00:18:36 01:00:10
2 Mattias Edvardsson Falun 00:08:19 00:01:07 00:34:19 00:00:48 00:17:58 01:02:31
3 Oskar Mellgren IF Mantra Sport 00:08:07 00:01:03 00:34:17 00:00:45 00:19:55 01:04:07
4 Henrik Jansson Väsby SS Triathlon 00:07:10 00:00:43 00:36:24 00:00:39 00:20:01 01:04:57
5 Robin Thuresson Terrible Tuesdays Triathlon Club 00:08:43 00:01:18 00:34:30 00:00:47 00:20:40 01:05:58
6 Mattias Arvidsson Väsby SS Triathlon 00:08:04 00:00:48 00:33:56 00:01:06 00:22:14 01:06:08
7 Marnix Reedijk 00:08:48 00:02:04 00:34:28 00:00:55 00:21:23 01:07:38
8 Martin Malmberg IF Mantra Sport 00:08:45 00:01:04 00:37:28 00:00:53 00:20:19 01:08:29
9 Patrik Fors Västerås CK 00:09:58 00:01:12 00:36:53 00:00:53 00:21:50 01:10:46
10 Carl Bodin IK Fyris-Triathlon 00:09:45 00:01:20 00:38:06 00:00:59 00:21:40 01:11:50
11 Stefan Wallin Dalregementets IF 00:10:14 00:01:28 00:36:44 00:01:09 00:24:53 01:14:28
12 Daniel Björklind Fibra AB 00:08:21 00:02:20 00:42:39 00:01:29 00:20:32 01:15:21
13 Tobias Torege 00:08:39 00:02:34 00:40:19 00:01:37 00:23:04 01:16:13
14 Peter Åkesson Team LeWa Sport 00:09:45 00:01:27 00:38:55 00:01:14 00:25:03 01:16:24
15 Magnus Bergqvist Enköping 00:10:03 00:01:44 00:40:00 00:00:55 00:23:47 01:16:29
16 Claes Otterbeck Örebro AIK 00:12:06 00:02:54 00:35:56 00:01:41 00:23:52 01:16:29
17 Nathan Allard Stockholm 00:08:32 00:02:43 00:43:11 00:00:44 00:22:41 01:17:51
18 Thommy Dicander Qwarnsvedens Triathlonklubb 00:10:55 00:01:53 00:39:39 00:01:46 00:23:52 01:18:05
19 Thomas Lindgren 00:09:58 00:02:00 00:41:28 00:00:59 00:24:51 01:19:16
20 Jan-Erik Almkvist Västerås Cykelklubb 00:11:20 00:03:13 00:41:35 00:01:34 00:23:21 01:21:03
21 Anders Larsson Alingsås Triathlonklubb 00:10:10 00:02:03 00:39:27 00:02:02 00:27:21 01:21:03
22 Magnus Eliasson Alingsås Triathlonklubb 00:09:26 00:01:25 00:42:25 00:01:16 00:26:56 01:21:28
23 Fredrik Hallberg 00:10:32 00:01:39 00:41:01 00:01:13 00:27:03 01:21:28
24 Fredrik Gustafsson 00:12:17 00:02:09 00:38:45 00:01:43 00:26:43 01:21:37
25 erik swedlund 00:11:55 00:03:29 00:42:44 00:01:59 00:21:42 01:21:49
26 Kjell Rosendahl Köping 00:11:33 00:01:33 00:42:21 00:01:26 00:26:31 01:23:24
27 Pär Bladin Västerås 00:11:24 00:02:08 00:44:14 00:01:30 00:25:20 01:24:36
28 Pål Dammvik Stockholm City Triathlon 00:11:20 00:03:23 00:42:57 00:02:42 00:24:34 01:24:56
29 Björn Norén Bro 00:11:39 00:02:26 00:43:35 00:01:11 00:26:30 01:25:21
30 Michael Hilmersson Hägersta GF 00:12:07 00:02:41 00:44:46 00:02:11 00:26:24 01:28:09
31 Jimmy Gustavsson Team LeWa Sport 00:11:09 00:01:50 00:43:50 00:01:03 00:30:24 01:28:16
32 Johan Norén 00:13:10 00:02:08 00:43:01 00:01:36 00:29:34 01:29:29
33 Per Rapp Norra stå 00:11:34 00:02:21 00:47:00 00:01:31 00:28:11 01:30:37
34 Michael Söderman Solna 00:15:14 00:02:52 00:44:44 00:02:12 00:26:29 01:31:31
35 Thomas Johansson 00:13:57 00:03:11 00:48:17 00:00:45 00:30:09 01:36:19
Herrar Olympisk Masters 35-39
1 Rasmus Enlund Västerås Simsällskap 00:21:15 00:01:02 01:09:12 00:00:46 00:42:01 02:14:16
2 Johan Olsson AXA Sports Club 00:24:09 00:01:01 01:10:30 00:01:01 00:47:01 02:23:42
3 Anders Stenvall Strängnäs Cykelklubb 00:29:09 00:02:12 01:17:20 00:01:08 00:47:16 02:37:05
4 Benjamin Asp Colting Borssén Triathlonklubb 00:32:54 00:01:15 01:14:41 00:00:48 00:48:20 02:37:58
Herrar Olympisk Masters 40-44
1 Per Lindblom Fredrikshof IF CK 00:22:28 00:01:05 01:05:45 00:00:39 00:41:21 02:11:18
2 David Wikström Västerås Cykelklubb 00:24:26 00:00:59 01:05:16 00:00:54 00:40:17 02:11:52
3 Henrik Eketjäll Eskilstuna IK Triathlon 00:22:06 00:01:04 01:06:49 00:00:44 00:41:36 02:12:19
4 Johnny Schneider Race & Shine Sports Club 00:26:33 00:01:14 01:07:40 00:01:08 00:40:26 02:17:01
5 Petter Ågren Lidingö Triathlon 00:26:08 00:01:44 01:10:48 00:01:10 00:42:04 02:21:54
6 John Eriksson Strängnäs Cykelklubb 00:26:16 00:01:20 01:12:12 00:01:22 00:43:02 02:24:12
7 Christian Superti IK Fyris-Triathlon 00:29:22 00:01:13 01:14:12 00:00:42 00:43:49 02:29:18
8 Ramon Gutierrez ATAC 00:30:47 00:01:13 01:14:35 00:00:57 00:44:19 02:31:51
9 Andreas Forsberg Valbo AIF 00:28:39 00:01:53 01:15:41 00:01:45 00:48:47 02:36:45
10 Lorentz Blixt Colting Borssén Triathlonklubb 00:28:08 00:04:01 01:29:44 00:02:55 01:23:09 03:27:57
Herrar Olympisk Masters 45-49
1 Fredrik Haglund Västerås Simsällskap 00:18:55 00:00:39 01:04:59 00:00:46 00:38:47 02:04:06
2 Franz Hellberg Hudik Triathlon Klubb 00:21:58 00:01:02 01:03:28 00:00:43 00:45:35 02:12:46
3 Gary Larsson Alingsås Triathlonklubb 00:22:32 00:01:01 01:08:14 00:00:47 00:43:07 02:15:41
4 Fredrik Lindblom Fredrikshof IF CK 00:24:18 00:00:57 01:07:22 00:00:59 00:42:47 02:16:23
5 Andreas Capilla IK NocOut.se 00:24:10 00:00:56 01:09:50 00:01:03 00:42:45 02:18:44
6 Martin Törnqvist Väsby SS Triathlon 00:24:13 00:00:45 01:10:37 00:00:38 00:43:40 02:19:53
7 Patrik Söderhjelm Umara Sports Club 00:26:13 00:01:40 01:09:34 00:01:34 00:46:17 02:25:18
8 Tommy Lusth Stockholm City Triathlon 00:24:25 00:01:12 01:18:48 00:01:01 00:43:56 02:29:22
9 Tomas Stavbom IK Fyris-Triathlon 00:26:59 00:01:19 01:12:58 00:00:45 00:48:35 02:30:36
10 Pelle Olsson Hudik Triathlon Klubb 00:25:39 00:01:42 01:05:13 00:01:31 01:01:47 02:35:52
11 Mikael Eriksson Västerås Simsällskap 00:27:49 00:01:52 01:19:25 00:00:55 00:48:28 02:38:29
12 Robert Gouffrich Väsby SS Triathlon 00:24:28 00:01:23 01:19:20 00:01:21 00:58:12 02:44:44
Herrar Olympisk Masters 50-54
1 Daniel Lavén AXA Sports Club 00:22:29 00:00:59 01:08:29 00:00:49 00:42:42 02:15:28
2 Mikael Thorslund Västerås Cykelklubb 00:27:37 00:01:22 01:10:47 00:01:23 00:42:48 02:23:57
3 Patric Wallin IFK Sala 00:25:50 00:01:42 01:13:42 00:01:37 00:54:41 02:37:32
4 Jonny Andersson Team Sméstan CK Triathlon 00:34:26 00:10:07 01:20:44 00:02:27 00:56:32 03:04:16
Herrar Olympisk Masters 55-59
1 Björn Ydremark IK NocOut.se 00:26:19 00:01:13 01:08:01 00:01:21 00:52:40 02:29:34
Herrar Olympisk Motion
1 Simon Boqvist Umara Sports Club 00:24:29 00:00:57 01:02:48 00:00:46 00:40:21 02:09:21
2 David Gustafsson Västerås swimrun 00:28:17 00:01:32 01:04:29 00:01:29 00:43:15 02:19:02
3 David Sandberg Umara Sports Club 00:24:32 00:00:49 01:14:35 00:00:59 00:40:35 02:21:30
4 Patrik Landstorp Eskilstuna IK 00:28:01 00:01:33 01:11:09 00:01:35 00:39:39 02:21:57
5 Rasmus Olsims Umara Sports Club 00:29:31 00:01:36 01:12:25 00:01:09 00:39:39 02:24:20
6 Daniel Lundberg AXA Sports Club 00:29:11 00:01:14 01:09:09 00:01:12 00:43:44 02:24:30
7 Jonny Thor Borlänge 00:26:35 00:01:41 01:12:53 00:01:04 00:42:50 02:25:03
8 Lars Bjerke Västerås Cykelklubb 00:33:21 00:02:00 01:06:52 00:01:21 00:42:02 02:25:36
9 Johan Ahlberg Västerås 00:25:47 00:02:18 01:12:41 00:01:19 00:45:57 02:28:02
10 Anton Sundin Strängnäs Cykelklubb 00:28:19 00:02:09 01:13:07 00:01:18 00:43:29 02:28:22
11 Fredrik Weng 00:19:54 00:01:18 01:12:25 00:01:03 00:53:45 02:28:25
12 Hans Bärring Väsby SS Triathlon 00:29:57 00:01:01 01:11:04 00:00:50 00:46:09 02:29:01
13 Karl Forslin Röjdyk IF 00:26:29 00:02:12 01:17:04 00:01:12 00:42:46 02:29:43
14 Jonas Forslin 00:26:30 00:03:14 01:15:28 00:02:01 00:43:15 02:30:28
15 Niklas Sjöström 00:28:09 00:02:37 01:14:36 00:01:11 00:43:56 02:30:29
16 Henrik Gellin IK Fyris/Triathlon 00:31:11 00:01:50 01:13:48 00:00:57 00:43:55 02:31:41
17 Christian Ljungström Kungsörs Sportklubb 00:28:21 00:02:21 01:11:45 00:01:32 00:49:34 02:33:33
18 Fredrik Gustafsson Västerås 00:31:35 00:02:05 01:15:34 00:01:08 00:43:53 02:34:15
19 Anders Boqvist Strömsholms Simsällskap 00:29:18 00:02:59 01:17:19 00:01:23 00:43:48 02:34:47
20 Johann Wahlström Västerås 00:29:38 00:03:08 01:17:36 00:01:29 00:44:24 02:36:15
21 Henrik Jansson IK Fyris-Triathlon 00:27:59 00:03:38 01:16:11 00:02:15 00:46:17 02:36:20
22 Boudewijn Bos 00:30:27 00:03:32 01:13:59 00:02:15 00:46:49 02:37:02
23 Frank Haglund SIK Öxelösund 00:26:28 00:02:18 01:14:49 00:01:38 00:52:23 02:37:36
24 Oscar Lindfors Trimurb Skellefteå 00:30:26 00:01:47 01:16:34 00:02:02 00:48:56 02:39:45
25 Nicolas Leberruyer Eskilstuna CK 00:32:55 00:03:46 01:14:46 00:01:29 00:47:25 02:40:21
26 Andres Avella Örebro AIK 00:32:16 00:02:28 01:14:08 00:01:36 00:50:05 02:40:33
27 Jim Andersson Ludvika 00:30:08 00:02:34 01:21:16 00:01:54 00:45:58 02:41:50
28 Mats Silversten Strömsholms Simsällskap 00:24:37 00:01:27 01:17:37 00:01:00 00:57:39 02:42:20
29 Mikael Eriksson Årsta 00:31:44 00:02:11 01:16:12 00:01:31 00:51:39 02:43:17
30 Ari Kemppainen Huddinge 00:29:02 00:02:12 01:20:39 00:01:35 00:50:06 02:43:34
31 Christer Olsson Västerås Cykelklubb 00:29:25 00:03:49 01:16:25 00:01:55 00:53:15 02:44:49
32 Tobias Sundqvist Västerås Cykelklubb 00:37:41 00:03:07 01:13:36 00:02:28 00:51:47 02:48:39
33 Håkan Berg Fibra AB 00:32:56 00:02:46 01:20:32 00:02:01 00:52:57 02:51:12
34 Jonas Vång Västerås Simsällskap 00:33:04 00:01:58 01:20:54 00:02:17 00:53:43 02:51:56
35 Gustav Eklund Örebro 00:29:50 00:03:21 01:23:17 00:01:50 00:54:22 02:52:40
36 Markus Lundin Norabygdens SK 00:29:37 00:03:00 01:23:49 00:01:52 00:54:40 02:52:58
37 Pontus Lundgren Åsbro goif 00:37:41 00:02:54 01:23:53 00:02:34 00:46:30 02:53:32
38 Emil Norberg - 00:30:40 00:02:26 01:26:08 00:02:26 00:53:10 02:54:50
39 Fredrik Löfvendahl Team LeWa Sport 00:33:48 00:02:20 01:19:58 00:01:48 00:57:17 02:55:11
40 John Naeslund Grillstad Raiders 00:35:44 00:04:35 01:20:39 00:01:59 00:53:18 02:56:15
41 Anders Larsson Västerås 00:29:40 00:02:39 01:27:23 00:02:21 00:54:39 02:56:42
42 Patricio Caro - 00:39:25 00:02:24 01:19:18 00:01:44 00:54:36 02:57:27
43 Björn Nilsson Eskilstuna IK Triathlon 00:30:13 00:04:26 01:21:41 00:00:54 01:00:27 02:57:41
44 Erik Andersson - 00:30:12 00:03:10 01:20:22 00:03:25 01:00:35 02:57:44
45 Andreas Lundén Västerås 00:36:53 00:03:18 01:23:13 00:01:46 00:56:34 03:01:44
46 Magnus Björck Team LeWa Sport 00:34:43 00:03:32 01:25:45 00:02:00 00:56:22 03:02:22
47 Rickard Olsson Eskilstuna 00:37:41 00:03:15 01:26:38 00:03:18 00:52:47 03:03:39
48 Erik Dahlquist Västerås Simsällskap 00:36:18 00:04:02 01:24:58 00:01:57 00:56:50 03:04:05
49 André Holster Westerberg Örebro AIK 00:27:54 00:02:58 01:23:38 00:02:35 01:07:13 03:04:18
50 Simon Bonnevier - 00:27:04 00:06:14 01:25:15 00:04:43 01:03:27 03:06:43
51 Fredrik Johansson IFK Sala 00:35:25 00:02:59 01:28:50 00:01:28 01:00:26 03:09:08
52 Stefan Romberg Kvicksund 00:35:26 00:04:16 01:37:05 00:02:47 01:08:40 03:28:14
53 Christer Johnson Karmansbo 00:48:10 00:03:27 01:30:51 00:02:17 01:11:52 03:36:37
54 Magnus Björk Åsbro goif 00:31:09 00:01:55 01:44:11 00:03:14 01:32:59 03:53:28
Herrar Olympisk öppen klass
1 Joakim Frisk Västerås Cykelklubb 00:24:35 00:02:18 01:09:21 00:01:19 00:37:59 02:15:32
2 Jonas Bogren Umara Sports Club 00:28:11 00:01:24 01:11:01 00:00:56 00:40:04 02:21:36
3 Emil Hammargren UT Kolmården 00:30:40 00:01:07 01:07:41 00:00:52 00:42:17 02:22:37
4 Nicklas Meijer Colting Borssén Triathlonklubb 00:30:57 00:02:40 01:22:59 00:01:31 00:55:43 02:53:50

Tillbaka Tillbaka