Halmstad Triathlon Sprint - Motion 2018-06-30

222 deltog

Tillbaka Tillbaka
PLACERING   START NR NAMN KLUBB TOTALTID SIMNING VX1 CYKEL VX2 LÖPNING ANM
Damer Junior 18-19 år Motion
1 330 Thell, Jennie 01:39:26 00:10:52 00:03:56 00:50:29 00:02:10 00:32:01
999 294 Johansson, Vilma DNS
Damer Senior Motion
1 277 Persson, Mikaela Terrible Tuesdays Triathlon Club 01:03:45 00:05:26 00:01:29 00:34:40 00:00:53 00:21:18
2 274 Pelin, Nicole Rooster Club Varberg IF 01:07:09 00:07:12 00:01:54 00:35:50 00:01:02 00:21:13
3 241 Ivarsson, Sara Heleneholms IF Tri Team 01:07:27 00:07:05 00:02:00 00:36:48 00:00:54 00:20:42
4 799 Englund, Jennifer extreme team 01:08:44 00:07:28 00:02:06 00:35:27 00:01:08 00:22:37
5 222 Carlsson Hammar, Gitte IS Göta Friidrott & Triathlon 01:10:55 00:06:26 00:02:12 00:36:56 00:01:22 00:24:01
6 219 Blasek, Ida 338 Småland Triathlon & MSF 01:11:27 00:06:39 00:02:56 00:39:11 00:02:13 00:20:30
7 266 Nilsson, Emma Solvikingarna 01:11:31 00:06:01 00:02:04 00:38:12 00:01:30 00:23:45
8 216 Bennrup, Charlotta Heleneholms IF Tri Team 01:11:38 00:08:24 00:01:55 00:37:48 00:01:13 00:22:20
9 257 Kristensen, Susanne AXA Sports Club 01:11:50 00:07:32 00:02:17 00:37:25 00:01:32 00:23:07
10 251 Jonsson, Camilla 01:13:56 00:08:25 00:02:39 00:38:55 00:01:13 00:22:47
11 224 Cumtell, Anna Halmstad 01:14:47 00:06:07 00:02:01 00:41:40 00:00:50 00:24:12
12 244 Johannesson, Madleen 01:15:14 00:10:00 00:02:08 00:37:18 00:00:42 00:25:08
13 228 Eriksson, Sofie Lödde Tri 01:15:21 00:06:09 00:02:32 00:40:52 00:01:28 00:24:22
14 263 Lundgren, Camilla Triathlon Väst 01:15:48 00:07:27 00:01:44 00:40:21 00:01:05 00:25:11
15 272 Palmgren, Maria Vallåkra 01:16:37 00:08:13 00:02:12 00:39:32 00:01:52 00:24:49
16 253 Jönsson, Emma IS Göta Friidrott & Triathlon 01:16:47 00:06:49 00:01:55 00:43:36 00:01:06 00:23:24
17 248 Johansson, Ida Örebro AIK 01:17:24 00:08:42 00:02:04 00:39:48 00:01:05 00:25:48
18 288 Wephton, Annette Team Triathlon & Multisport 01:17:51 00:07:39 00:02:11 00:40:06 00:01:14 00:26:42
19 220 Bodin, Hanna Triathlon Syd 01:18:10 00:08:53 00:03:07 00:34:59 00:01:45 00:29:27
20 264 Lundqvist, Johanna 01:18:28 00:09:11 00:02:30 00:37:41 00:01:19 00:27:49
21 234 Hallgren, Sanna Kalmar 01:18:34 00:08:52 00:02:37 00:41:22 00:01:32 00:24:14
22 254 Jönsson, Åsa Terrible Tuesdays Triathlon Club 01:18:44 00:07:23 00:02:25 00:38:49 00:01:20 00:28:48
23 289 Wikander, Cecilia Stockholmspolisens IF Triathlon 01:19:20 00:07:38 00:02:28 00:39:06 00:01:15 00:28:54
24 223 Conradsson, Johanna Triathlon Väst 01:19:22 00:09:16 00:02:37 00:42:11 00:01:16 00:24:04
25 302 Swanberg, Malin 01:19:23 00:09:12 00:01:49 00:38:57 00:01:24 00:28:02
26 233 Hallberg, Casandra Halmstad 01:19:52 00:09:15 00:02:42 00:42:06 00:00:57 00:24:55
27 214 Andersson, Malin MIT Tough Team 01:20:26 00:09:52 00:02:45 00:40:20 00:01:12 00:26:19
28 278 Ramstedt, Camilla Kungsbacka cykelklubb 01:22:32 00:09:32 00:02:21 00:38:26 00:01:29 00:30:46
29 283 sundberg, Jenny Umara Sports Club 01:23:15 00:08:47 00:02:29 00:41:36 00:01:45 00:28:40
30 269 Nydén, Piia Umara Sports Club 01:23:44 00:09:24 00:02:50 00:42:16 00:01:20 00:27:55
31 217 Berggren Herou, Sara Team Kungälv IS 01:24:47 00:08:46 00:03:19 00:38:37 00:01:57 00:32:11
32 270 Olsson, Madeleine 01:24:55 00:08:10 00:02:16 00:44:27 00:01:16 00:28:48
33 249 Johansson, Karin Heleneholms IF Tri Team 01:25:03 00:09:27 00:02:51 00:40:41 00:02:02 00:30:04
34 290 Wisniewska, Ewa 01:25:18 00:09:40 00:04:00 00:41:18 00:02:07 00:28:16
35 238 Henriksson, Madeleine Umara Sports Club 01:25:27 00:10:36 00:02:59 00:42:08 00:01:28 00:28:18
36 292 Åberg, Helena Helsingborg 01:25:33 00:05:53 00:03:07 00:44:21 00:01:47 00:30:26
37 268 Nimark, Sara Malmö 01:25:44 00:08:50 00:02:50 00:41:06 00:01:29 00:31:32
38 211 Almroth, Nina Kalmar RC Triathlon 01:26:17 00:09:50 00:02:51 00:43:45 00:02:28 00:27:24
39 282 Schenker, Katarina Lödde Tri 01:26:27 00:07:20 00:04:13 00:44:18 00:02:09 00:28:28
40 271 Palmgren, Elin Halmstad 01:26:28 00:08:33 00:03:41 00:47:22 00:01:28 00:25:27
41 231 Gunnarsson, Karin Markaryd 01:27:38 00:10:09 00:02:56 00:43:35 00:02:22 00:28:38
42 235 Hansson, Caroline Träna i Bjärnum 01:27:39 00:09:32 00:03:15 00:45:23 00:01:29 00:28:02
43 265 Magnusson, Camilla Träna i Bjärnum 01:27:45 00:08:08 00:02:36 00:43:45 00:01:54 00:31:24
44 255 Karlsson, Lena Halmstadtriathleterna 01:28:10 00:09:40 00:03:20 00:46:32 00:01:19 00:27:22
45 252 Jönsson, Anna IS Göta Friidrott & Triathlon 01:28:58 00:11:22 00:02:41 00:47:23 00:01:39 00:25:54
46 240 Högvall, Malin Halmstad 01:28:59 00:09:51 00:03:56 00:45:38 00:01:37 00:27:59
47 243 Jensen, Nickolina Heleneholms IF Tri Team 01:29:00 00:09:53 00:02:41 00:45:59 00:01:20 00:29:09
48 246 Johansson, Anna 01:29:00 00:09:51 00:03:55 00:45:38 00:01:37 00:28:01
49 287 van der Knaap, Lisette 01:29:12 00:09:18 00:03:15 00:50:19 00:01:03 00:25:18
50 285 Troell, Meta 01:29:12 00:09:35 00:02:53 00:48:17 00:01:00 00:27:29
51 213 Andersson, Emelie Halmstad 01:29:22 00:10:13 00:04:15 00:45:04 00:01:09 00:28:44
52 291 Vogl, Emelie 01:29:53 00:09:09 00:02:28 00:45:14 00:01:10 00:31:53
53 267 Nilsson, Sabina Frosta Multisport 01:30:06 00:08:35 00:02:49 00:43:57 00:02:20 00:32:26
54 225 Edman, Marie 01:31:30 00:10:08 00:02:57 00:46:24 00:01:57 00:30:06
55 300 Rugås, Susanna 01:31:31 00:10:29 00:03:49 00:43:06 00:03:54 00:30:14
56 314 Elmdahl, Frida Halmstadtriathleterna 01:31:53 00:08:13 00:04:12 00:42:19 00:02:00 00:35:11
57 245 Johansson, Alice 01:31:56 00:10:28 00:03:52 00:45:40 00:01:59 00:29:59
58 218 Bergstrand, Anna Team Bergstrand 01:31:58 00:10:34 00:03:04 00:46:05 00:01:40 00:30:36
59 221 Calvert, Maria Activate Falkenberg 01:32:01 00:08:01 00:03:35 00:48:20 00:02:16 00:29:51
60 327 Morin, Renee umara sports club 01:32:22 00:09:09 00:03:16 00:42:48 00:02:10 00:35:01
61 303 Alainentalo, Ida AXA Sports Club 01:32:59 00:11:13 00:03:09 00:51:54 00:01:29 00:25:15
62 281 Rydberg Jonsson, Maria Sofiebergsskolan 01:34:16 00:09:26 00:03:36 00:47:47 00:02:14 00:31:16
63 230 Fredriksson, Kerstin Sofiebergsskolan 01:34:16 00:09:49 00:03:50 00:47:18 00:02:05 00:31:15
64 239 Hyttfors Jonsson, Helena Sofiebergsskolan 01:34:24 00:07:31 00:04:09 00:45:42 00:02:16 00:34:48
65 242 Jacobson, Karin Malmö 01:34:25 00:08:52 00:03:18 00:49:09 00:02:34 00:30:33
66 293 Örnholmer, Karin 01:35:16 00:10:40 00:02:47 00:47:51 00:01:03 00:32:57
67 208 Abrahamsson, Jessica 01:35:20 00:11:38 00:02:54 00:49:37 00:01:32 00:29:40
68 258 KÅREMALM, MARTINA JÖNKÖPING 01:35:21 00:10:06 00:02:46 00:49:57 00:01:03 00:31:32
69 280 Runesson, Ida 01:35:32 00:09:45 00:03:20 00:49:22 00:01:58 00:31:08
70 259 Landvall, Clara 01:35:39 00:08:20 00:04:53 00:49:58 00:01:45 00:30:45
71 279 Romano, Charlotte Halmstad 01:38:46 00:11:30 00:02:52 00:48:58 00:01:30 00:33:58
72 284 Svensson, Carolina Ulricehamn 01:38:48 00:11:30 00:03:10 00:48:38 00:01:37 00:33:55
73 237 Henriksdotter, Nicole Careco Sport Club 01:39:16 00:12:05 00:04:00 00:52:21 00:01:10 00:29:41
74 210 Alexandersson, Angela 01:39:16 00:11:35 00:03:33 00:50:47 00:01:05 00:32:18
75 250 Johansson, Yasmin 01:40:42 00:10:11 00:03:14 00:50:17 00:01:21 00:35:41
76 232 Görsberg, Caroline JÖNKÖPING 01:41:44 00:11:00 00:03:15 00:52:43 00:01:29 00:33:19
77 236 Heins Schultz, Marina HESTRA 01:43:53 00:11:29 00:04:32 00:50:46 00:02:04 00:35:04
78 227 Engdahl, Åsa 01:44:14 00:11:15 00:03:18 00:49:50 00:02:55 00:36:58
79 215 Assiks, Cecilia Rejlers IF 01:44:37 00:12:12 00:02:49 00:50:06 00:01:02 00:38:29
80 209 Ahlsén, Frida Sofiebergsskolan 01:45:15 00:10:19 00:04:02 00:53:32 00:01:33 00:35:51
81 247 Johansson, Emelie 01:46:40 00:10:25 00:03:59 00:55:38 00:02:05 00:34:35
82 226 Elmdahl, Lena Färjestadens Motions IF 01:50:02 00:11:03 00:04:44 00:52:28 00:02:12 00:39:37
83 275 Pergel, Suzi Gislaveds kommun 01:56:55 00:12:12 00:03:45 01:00:51 00:01:41 00:38:29
999 212 Andersson, Anna Åhus CK DNS
999 229 Forsheim, Cecilia DNS
999 256 Karlsson, Malin 338 Småland Triathlon & MSF DNS
999 260 Leveau, Lena Gantofta 00:15:15 00:08:33 00:09:37 00:05:20 DNF
999 261 Ljunggren, Malin DNS
999 262 Lundberg, Jessica Strandbaden DNS
999 273 Peedu, Karin Lidingö Triathlon DNS
999 276 Persson, Hanna DNS
999 286 Wallin, Susanne Kraftkällan Evenemang 00:09:43 00:03:12 00:55:34 DNF
999 301 Henriksson, Madeleine Umara Sports Club DNS
Flickor Ungdom 16-17 år Motion
1 296 Johannesson, Liv Kristianstads Triathlonklubb 01:14:54 00:06:16 00:01:28 00:40:00 00:00:49 00:26:23
2 295 Böke, Nora Alingsås Triathlonklubb 01:20:44 00:07:52 00:02:01 00:43:10 00:01:09 00:26:34
3 297 Nilsson, Mathilda Markaryd Friluftsklubb 01:20:49 00:08:28 00:02:40 00:43:27 00:01:44 00:24:32
Herrar Junior 18-19 år Motion
1 205 Pettersson, Jesper Fantomens hjältar 01:04:55 00:07:21 00:02:41 00:31:32 00:01:00 00:22:23
2 204 De Jesus Hornig, Kailash Mellbystrand 01:17:02 00:08:34 00:03:08 00:37:16 00:01:16 00:26:49
Herrar Senior Motion
1 100 Alburg, Linus 338 Småland Triathlon & MSF 00:59:40 00:05:56 00:01:16 00:32:02 00:00:43 00:19:46
2 153 Karlsson, Gunnar Umara Sports Club 01:00:22 00:06:10 00:01:46 00:31:28 00:00:56 00:20:05
3 185 Sommerqvist, Mathias SK Elfsborg 01:00:59 00:06:13 00:01:27 00:32:14 00:01:21 00:19:46
4 195 van Geldorp, Edwin Lödde Tri 01:02:02 00:06:02 00:02:34 00:33:28 00:00:58 00:19:02
5 186 Stagling, Mikael IS Göta Friidrott & Triathlon 01:02:55 00:07:01 00:01:26 00:34:51 00:01:01 00:18:37
6 137 Henriksson, Fredrik Umara Sports Club 01:03:13 00:06:31 00:02:03 00:33:29 00:00:56 00:20:16
7 199 Voss, Andreas Triathlon Syd 01:03:18 00:07:06 00:01:35 00:33:21 00:01:04 00:20:15
8 154 Kelly, Gareth Klubb Sisu Multisport & Triathlon 01:03:28 00:06:15 00:01:39 00:34:06 00:00:59 00:20:30
9 144 Jansson, Simon StoraEnso 01:03:40 00:07:32 00:01:23 00:32:59 00:01:15 00:20:33
10 169 Olsson, Dennis Umara Sports Club 01:04:00 00:06:15 00:01:34 00:33:38 00:00:57 00:21:38
11 171 Omö Bergkvist, Johnny Sportklubben Graal 01:05:17 00:06:50 00:01:52 00:33:23 00:01:01 00:22:12
12 311 Johnson, Martin Näset Triathlonklubb 01:05:56 00:07:08 00:02:01 00:32:54 00:01:18 00:22:38
13 104 Aspbäck, Jarno Halmstadtriathleterna 01:06:40 00:06:26 00:01:35 00:35:11 00:01:00 00:22:30
14 172 Omö-Bergkvist, Tobias Sportklubben Graal 01:06:47 00:07:21 00:02:14 00:35:28 00:00:52 00:20:53
15 112 Bergstrand, Erik Team Bergstrand 01:07:11 00:07:12 00:01:42 00:34:36 00:01:19 00:22:23
16 165 Nielsen, Jonas Sofiebergsskolan 01:07:39 00:06:12 00:02:10 00:35:08 00:01:23 00:22:48
17 306 Carlsson, Johan 338 Småland Triathlon & MSF 01:07:46 00:06:38 00:01:56 00:34:58 00:00:53 00:23:23
18 101 Althin, Thomas Limhamn 01:07:50 00:07:22 00:01:52 00:36:22 00:01:23 00:20:54
19 183 Siljac, Stjepan Heleneholms IF Tri Team 01:07:58 00:06:16 00:02:14 00:33:07 00:01:03 00:25:20
20 325 Lund, Anders 01:08:33 00:07:04 00:01:49 00:35:54 00:01:02 00:22:47
21 117 Bäckman, Daniel Triathlon Syd 01:08:45 00:07:52 00:02:31 00:36:22 00:01:29 00:20:33
22 118 Calvert, Christian Team Triathlon & Multisport 01:08:47 00:06:34 00:02:25 00:34:52 00:03:42 00:21:16
23 299 Kastenman, Stefan 01:09:06 00:06:46 00:02:25 00:37:00 00:01:08 00:21:49
24 329 Wigström, Daniel Kidneys boxing banjo klubb 01:09:15 00:08:01 00:02:01 00:36:00 00:01:10 00:22:05
25 150 Jonsson, Torbjörn Mölndal Outdoor IF 01:09:20 00:07:37 00:01:52 00:35:06 00:01:44 00:23:03
26 167 Nilsson, Daniel 01:09:24 00:06:28 00:02:18 00:36:25 00:01:19 00:22:56
27 121 Conradsson, Jonatan AXA Sports Club 01:10:07 00:07:50 00:02:09 00:36:42 00:01:03 00:22:24
28 152 Karlsson, Emil Umara Sports Club 01:11:02 00:06:52 00:02:28 00:36:14 00:01:13 00:24:17
29 203 Östmarck, Albin 01:11:09 00:09:36 00:01:33 00:37:08 00:01:12 00:21:42
30 134 Halling, Jens 01:11:26 00:07:56 00:01:49 00:38:32 00:00:58 00:22:12
31 201 Zubkowicz, Robert 01:12:10 00:07:17 00:02:39 00:37:58 00:01:23 00:22:55
32 326 Valgren, Fredrik 338 Småland 01:12:29 00:09:13 00:03:02 00:35:02 00:01:29 00:23:45
33 141 Höjman, Mattias Halmstadtriathleterna 01:12:36 00:09:54 00:02:14 00:37:54 00:01:21 00:21:14
34 166 Nilsson, Christian Markaryd Friluftsklubb 01:12:41 00:07:00 00:02:40 00:36:49 00:01:10 00:25:03
35 173 Oskarsson, Andreas Växjö 01:12:57 00:08:30 00:04:15 00:36:50 00:01:05 00:22:19
36 111 Bergh, Stefan 01:12:58 00:09:04 00:02:37 00:38:09 00:01:09 00:22:00
37 202 Örnhomer, Marcus Halmstad 01:12:59 00:07:55 00:02:21 00:38:33 00:01:30 00:22:41
38 307 Bengtsson, Andreas 01:13:28 00:09:24 00:03:10 00:36:27 00:01:26 00:23:02
39 131 Grönberg, Tobias Klubb Sisu Multisport & Triathlon 01:13:41 00:08:54 00:02:49 00:37:05 00:01:35 00:23:19
40 312 Riedel, Linus Växjö 01:13:44 00:08:24 00:03:20 00:40:00 00:01:20 00:20:41
41 155 Knez, Elvis Team Triathlon & Multisport 01:13:54 00:06:56 00:03:05 00:38:08 00:02:07 00:23:40
42 304 Sjöstrand, philip 01:14:01 00:07:51 00:03:00 00:38:39 00:01:31 00:23:03
43 308 Lindholm, Kristofer 01:14:04 00:08:52 00:02:29 00:38:17 00:01:46 00:22:42
44 130 Frejeberg, Peter Team Triathlon & Multisport 01:14:16 00:07:43 00:02:14 00:39:19 00:00:58 00:24:05
45 191 Troell, Richard Team Triathlon & Multisport 01:14:25 00:06:37 00:01:53 00:38:18 00:01:09 00:26:30
46 127 Eskilsson, David Heleneholms IF Tri Team 01:14:27 00:09:42 00:02:21 00:35:03 00:01:48 00:25:35
47 122 Dyrkell, Fredrik Torslanda 01:14:44 00:08:46 00:03:04 00:39:41 00:01:08 00:22:07
48 136 Hansson, Mikael Träna i Bjärnum 01:14:46 00:08:05 00:02:54 00:39:01 00:01:27 00:23:21
49 107 Bagge, Micael TAK 01:15:35 00:07:45 00:02:02 00:38:56 00:01:01 00:25:54
50 174 Palmgren, Andreas Halmstad 01:15:40 00:09:11 00:02:33 00:37:36 00:01:24 00:24:58
51 159 Lindell, Ronny Bladerunners 01:15:48 00:08:35 00:02:36 00:38:13 00:01:43 00:24:44
52 140 Håkansson, Pontus Kalmar RC Triathlon 01:16:30 00:09:34 00:03:08 00:35:40 00:02:33 00:25:37
53 310 Eisenhut, Marcus Bunkeflostrand 01:16:45 00:08:26 00:02:46 00:35:44 00:01:59 00:27:52
54 184 Skoog, Mats Sofiebergsskolan 01:17:10 00:11:09 00:01:58 00:37:39 00:01:26 00:25:00
55 151 Jönsson, Niclas Triathlon Syd 01:17:18 00:08:50 00:02:39 00:38:18 00:01:54 00:25:40
56 178 Petersson Fröling, Niklas Simlångsdalens IF 01:17:42 00:09:27 00:02:44 00:40:20 00:01:39 00:23:34
57 105 Attridge, Toby 01:18:04 00:07:12 00:03:51 00:38:41 00:02:28 00:25:54
58 110 Bengtsson, Mattias Hindås 01:18:05 00:08:55 00:02:53 00:39:49 00:02:21 00:24:09
59 146 Johansson, Mats 01:18:07 00:09:46 00:02:23 00:37:00 00:01:29 00:27:30
60 164 Nicklasson, Fredrik Team Nicklasson 01:18:10 00:09:18 00:03:18 00:37:28 00:02:10 00:25:58
61 149 johansson, roger Team Triathlon & Multisport 01:18:15 00:07:12 00:04:24 00:40:19 00:01:49 00:24:33
62 106 Axelsson, David Halmstad 01:18:49 00:08:26 00:02:20 00:39:50 00:01:34 00:26:41
63 143 Jacobson, Jerker AXA Sports Club 01:19:06 00:07:44 00:03:12 00:41:00 00:01:14 00:25:57
64 305 Sjöberg, Jens Bromma Simsällskap 01:19:12 00:08:03 00:02:17 00:38:57 00:01:19 00:28:38
65 128 Ferrer, Fernando 01:19:33 00:08:51 00:03:49 00:40:19 00:03:49 00:22:46
66 163 Messner, Tobias StoraEnso Hyltebruk 01:19:44 00:09:00 00:03:07 00:36:13 00:01:45 00:29:41
67 182 Rosendahl, Kjell Köping 01:19:54 00:09:02 00:02:36 00:40:20 00:01:37 00:26:21
68 193 Wallin, Peter Kraftkällan Evenemang 01:20:37 00:09:31 00:02:56 00:42:22 00:01:25 00:24:25
69 145 Johansson, Gustaf Malmö 01:20:40 00:09:19 00:03:37 00:39:30 00:01:24 00:26:53
70 161 Lundstedt, Lars 01:20:42 00:10:17 00:02:51 00:39:20 00:02:05 00:26:10
71 138 Hjärtström, Jan 01:21:14 00:08:20 00:03:57 00:39:20 00:02:56 00:26:43
72 189 Thelander, Ted 01:21:16 00:07:49 00:02:57 00:38:14 00:01:37 00:30:42
73 168 Olave, Carlos 01:21:43 00:07:29 00:02:24 00:42:03 00:01:14 00:28:35
74 116 Broo, Johan BRR 01:21:47 00:10:42 00:02:08 00:40:07 00:01:24 00:27:29
75 135 Lundqvist, Stefan 01:21:52 00:11:00 00:02:21 00:40:00 00:00:54 00:27:39
76 197 Weide, Jeroen 01:22:04 00:07:41 00:02:52 00:41:50 00:01:34 00:28:09
77 200 Ynner, Marcus Team Triathlon & Multisport 01:22:36 00:12:31 00:03:37 00:39:58 00:02:08 00:24:24
78 114 Bohman, Patrik 01:22:46 00:08:44 00:02:43 00:41:39 00:01:08 00:28:35
79 298 Potocki, Artur 01:23:14 00:09:23 00:02:15 00:39:57 00:01:51 00:29:50
80 196 Weide, Bastiaan 01:23:42 00:11:16 00:02:43 00:41:37 00:01:41 00:26:28
81 115 Broberg, Anders Halmstad Garnisons IF 01:24:02 00:11:03 00:03:06 00:42:45 00:01:21 00:25:49
82 176 Persson, Henrik Careco Sport Club 01:25:36 00:09:09 00:03:41 00:43:41 00:01:42 00:27:25
83 190 Toppelius, Christian 01:26:52 00:10:03 00:02:48 00:43:38 00:02:11 00:28:13
84 198 Volden, Henrik 01:27:02 00:10:55 00:02:32 00:43:45 00:01:04 00:28:48
85 188 Stridsberg, Martin Sösdala 01:27:39 00:10:24 00:03:09 00:44:38 00:01:53 00:27:37
86 132 Gullberg, Henrik Team Kungälv IS 01:27:48 00:09:52 00:03:56 00:44:04 00:01:56 00:28:02
87 123 Elgh, Björn 01:28:15 00:07:55 00:02:48 00:43:19 00:01:58 00:32:17
88 126 Eriksson, Sebastian 01:28:16 00:10:56 00:03:01 00:45:56 00:01:31 00:26:54
89 109 Barrhäll, Joel 01:28:19 00:10:25 00:03:57 00:40:07 00:01:49 00:32:03
90 179 Rakovic, Dino IS Tipsfika 01:28:34 00:12:41 00:02:30 00:47:27 00:01:21 00:24:37
91 156 Larsson, Martin Lerums SOK 01:28:37 00:11:24 00:02:49 00:45:59 00:01:28 00:26:58
92 119 Carnbrand, Per 01:29:27 00:09:03 00:04:40 00:47:26 00:02:42 00:25:39
93 170 Olsson, Tobias Strandbaden 01:29:51 00:11:14 00:04:04 00:48:46 00:01:18 00:24:32
94 120 Cederlöf, Roger 01:30:21 00:08:18 00:03:08 00:44:20 00:02:18 00:32:19
95 194 van der Knaap, Erik Höganäs simsällskap 01:30:38 00:08:16 00:03:14 00:46:44 00:02:23 00:30:03
96 328 Mårtensson, Alexander 01:32:22 00:09:10 00:03:16 00:42:46 00:02:12 00:35:00
97 162 Löhr, Mikael Kvidinge 01:35:34 00:11:57 00:03:06 00:46:46 00:01:04 00:32:43
98 108 Balogh, Laszlo Rejlers IF 01:38:01 00:10:40 00:03:51 00:48:06 00:02:28 00:32:57
99 192 Walfridsson, Anders 01:38:28 00:11:21 00:04:11 00:45:18 00:02:00 00:35:41
100 124 Emilsson, Daniel IS Tipsfika 01:39:08 00:11:37 00:03:24 00:51:15 00:00:50 00:32:04
101 160 Lundberg, Kaj Höganäs 01:45:33 00:08:16 00:06:02 00:45:50 00:05:23 00:40:04
999 102 Andersson, Bertil Åhus CK DNS
999 103 Aréus, Sebastian Peking Athletes DNS
999 113 Björk, Alexander Triathlon Väst DNS
999 125 Eriksson, Kristian Rooster Club Varberg IF DNS
999 129 Fransson, Magnus Växjö DNS
999 133 Hall, Björn Heleneholms IF Tri Team DNS
999 139 Hofmann, Daniel DNS
999 142 Ingelström, Jonatan DNS
999 147 Johansson, Philip DNS
999 148 Johansson, Pär DNS
999 157 Leveau, Anders Gantofta 00:17:55 00:05:55 00:09:44 DNF
999 158 Lindblad, Fredrik DNS
999 175 Peedu, Tobias Haverdal DNS
999 177 Persson, Lasse Sofiebergsskolan DNS
999 180 Rasmusson, Tony Umara Sports Club DNS
999 181 Remitz, Cai Triathlon Syd DNS
999 187 Strand, Daniel Heleneholms IF Tri Team 00:06:35 00:01:52 00:32:54 00:01:13 DNF
999 309 lund, anders DNS
Pojkar Ungdom 16-17 år Motion
1 313 Rosencrantz, Axel Triathlon Väst 01:04:26 00:05:25 00:01:27 00:35:54 00:00:46 00:20:57
2 207 Löfving, Simon Team Triathlon & Multisport 01:19:19 00:08:13 00:01:42 00:43:15 00:00:50 00:25:21
3 206 Jonsson, Gustaf Sk Laxen 01:34:34 00:05:54 00:05:47 00:45:37 00:01:21 00:35:57

Tillbaka Tillbaka