Malmö ETU Sprint Triathlon European Cup 2018-08-04

111 deltog

Tillbaka Tillbaka
Plac   Efternamn Förnamn Nationalitet Startnr Sim T1 Cykel T2 Löp Totalt Anm
European Cup Men
1 Davies Morgan GBR 57 0:09:24 0:00:39 0:29:24 0:00:22 0:15:06 0:54:52
2 Doherty Constantine IRL 2 0:09:46 0:00:36 0:28:58 0:00:21 0:15:20 0:55:00
3 Johnson Calum GBR 10 0:09:21 0:00:37 0:29:27 0:00:24 0:15:16 0:55:04
4 Sandör Gabriel SWE 7 0:09:17 0:00:35 0:29:30 0:55:14
5 Georgenthum Paul FRA 42 0:09:12 0:00:35 0:29:38 0:00:24 0:15:29 0:55:15
6 Willis Jack GBR 8 0:09:19 0:00:34 0:29:33 0:00:23 0:15:29 0:55:16
7 Lloyd Liam GBR 6 0:09:43 0:00:40 0:28:59 0:00:26 0:15:32 0:55:19
8 Manthey Ian ITU 18 0:09:21 0:00:37 0:29:29 0:00:26 0:15:37 0:55:29
9 Berland Arthur FRA 56 0:09:29 0:00:34 0:29:18 0:00:22 0:15:50 0:55:32
10 White Russell IRL 1 0:09:10 0:00:36 0:29:35 0:00:25 0:15:52 0:55:35
11 Goesch Henrik FIN 9 0:09:25 0:00:41 0:29:19 0:00:25 0:15:50 0:55:39
12 Thorn Vetle Bergsvik NOR 22 0:09:16 0:00:43 0:29:26 0:00:27 0:15:54 0:55:44
13 Holm Emil DEN 12 0:09:19 0:00:35 0:29:33 0:00:25 0:15:54 0:55:45
14 Azzano Nicola ITA 24 0:09:24 0:00:36 0:29:25 0:00:20 0:16:05 0:55:49
15 Jackson Kieran IRL 49 0:09:20 0:00:36 0:16:21 0:55:54
16 Hansen Emil Deleuran DEN 29 0:09:41 0:00:38 0:29:56 0:00:19 0:15:22 0:55:55
17 Soldati Giulio ITA 40 0:09:24 0:00:39 0:29:23 0:00:19 0:16:12 0:55:56
18 Pierre Boris FRA 44 0:09:04 0:55:56
19 Planko Matevž SLO 11 0:09:38 0:00:37 0:29:13 0:00:25 0:16:11 0:56:02
20 Denteneer Peter BEL 3 0:09:08 0:00:36 0:29:37 0:00:22 0:16:22 0:56:04
21 Fleetwood Ludwig SWE 31 0:09:11 0:00:37 0:29:32 0:00:31 0:16:15 0:56:05
22 Shaw Raoul FRA 20 0:09:02 0:00:43 0:29:39 0:00:21 0:16:25 0:56:08
23 Gomar Jesus GEO 4 0:09:40 0:00:40 0:29:54 0:00:21 0:15:35 0:56:08
24 Kershaw Jimmy GBR 25 0:10:01 0:00:35 0:29:38 0:00:25 0:15:34 0:56:10
25 McClusky Callum AUS 5 0:09:49 0:00:35 0:29:51 0:00:25 0:15:38 0:56:16
26 Røssner Nicklas DEN 26 0:56:18
27 Djärv Oskar SWE 35 0:09:44 0:00:36 0:29:03 0:00:25 0:16:33 0:56:20
28 Roberts Fergus GBR 14 0:09:52 0:00:37 0:29:44 0:00:24 0:15:49 0:56:24
29 Pesavento Franco ITA 36 0:56:25
30 Forissier Felix FRA 45 0:56:34
31 Rigoni Stefano ITA 38 0:09:26 0:00:36 0:29:25 0:00:25 0:16:47 0:56:37
32 Akershoek Marco NED 21 0:09:27 0:00:37 0:29:21 0:00:23 0:16:54 0:56:41
33 Mennesson Maxime FRA 28 0:09:36 0:00:37 0:30:04 0:00:32 0:15:57 0:56:45
34 Klemmesen Henrik DEN 16 0:09:50 0:00:37 0:29:46 0:00:23 0:16:13 0:56:46
35 Kozlov Anton RUS 19 0:09:30 0:00:38 0:30:09 0:00:24 0:16:16 0:56:55
36 Wangel Per SWE 66 0:09:35 0:00:37 0:30:03 0:00:24 0:16:23 0:57:00
37 Hernaert Antonio BEL 43 0:09:46 0:00:37 0:29:51 0:00:23 0:16:28 0:57:03
38 Räppo Henry EST 32 0:09:28 0:00:37 0:29:23 0:00:27 0:17:12 0:57:04
39 Hansen Morten NOR 23 0:10:13 0:00:35 0:29:21 0:00:26 0:16:33 0:57:06
40 Pugliese Giulio ITA 60 0:09:20 0:00:36 0:30:20 0:00:26 0:16:28 0:57:08
41 Sievers Lennart GER 30 0:09:08 0:00:38 0:29:43 0:00:22 0:17:28 0:57:17
42 Tiago Silva Miguel POR 27 0:09:04 0:00:40 0:29:39 0:00:25 0:17:34 0:57:21
43 Damentka Kamil POL 63 0:09:48 0:00:38 0:29:50 0:00:23 0:16:47 0:57:25
44 Mcclymont Scott GER 58 0:09:35 0:00:37 0:30:02 0:57:32
45 Eloi Julien FRA 46 0:09:55 0:00:40 0:29:39 0:00:22 0:17:04 0:57:38
46 Rogers Alastair ITU 33 0:09:29 0:00:38 0:30:03 0:00:24 0:17:05 0:57:39
47 Tierney Cillian IRL 59 0:09:38 0:00:40 0:29:56 0:00:26 0:17:02 0:57:39
48 Vabaorg Kevin EST 54 0:09:39 0:00:39 0:29:10 0:00:26 0:17:51 0:57:44
49 Fonseca Tiago POR 48 0:09:37 0:00:38 0:30:03 0:00:23 0:17:14 0:57:53
50 Kallin Robert SWE 71 0:10:11 0:00:38 0:29:29 0:00:27 0:17:28 0:58:11
51 De Schynkel Oskar BEL 53 0:09:57 0:00:38 0:29:41 0:00:28 0:17:40 0:58:22
52 Nuber Yoann SUI 65 0:10:09 0:00:37 0:29:33 0:00:29 0:17:56 0:58:41
53 Ek Axel SWE 51 0:09:37 0:00:39 0:30:00 0:00:25 0:18:29 0:59:08
54 Dunne Darren IRL 17 0:09:50 0:00:38 0:29:50 0:00:27 0:18:29 0:59:12
55 Mintern Christopher IRL 34 0:09:33 0:00:38 0:32:43 0:00:21 0:16:08 0:59:21
56 Hirsch Wilhelm GER 69 0:09:34 0:00:44 0:32:11 0:00:26 0:17:58 1:00:51
57 Bründl Alexander AUT 52 0:10:11 0:00:37 0:33:08 0:00:24 0:16:37 1:00:55
58 Purhonen Mikko FIN 55 0:10:07 0:00:35 0:32:16 0:00:23 0:18:16 1:01:34
59 Mendes Pedro POR 64 0:09:18 0:00:37 0:33:03 0:00:28 0:18:27 1:01:51
60 Morlec Valentin FRA 41 0:09:06 0:00:39 0:35:30 0:00:33 0:16:17 1:02:04
61 Vasiliev Vyacheslav RUS 47 1:03:04
62 Smith Brennen CAN 15 0:09:15 0:00:38 0:29:38 0:00:28 0:24:07 1:04:04
999 Jansen Stijn NED 61 0:09:53 0:00:39 DNF
999 Mathingsdal Pedersen Andreas NOR 62 0:10:01 0:00:38 DNF
999 Wyss Colin SUI 70 0:10:39 0:00:35 DNF
999 Corrà Marco ITA 37 0:09:19 0:00:39 DNF
999 Lindars Kieran GBR 68 0:09:30 0:00:37 DNF
999 Haynes Anthony GBR 39 0:09:29 0:00:37 DNF
999 Verbelen Remco BEL 67 0:09:59 0:00:45 DNF
999 Carlsson Rickard SWE 72 0:09:55 0:00:34 0:29:46 0:00:25 0:17:20 0:57:59 DSQ
European Cup Women
1 Casillas García Miriam ESP 32 0:10:03 0:00:39 0:33:09 0:00:24 0:17:32 1:01:44
2 Norden Lisa SWE 16 0:10:01 0:00:41 0:32:23 0:00:27 0:18:25 1:01:55
3 Garabedian Margot FRA 3 0:09:52 0:00:38 0:33:20 0:00:23 0:17:54 1:02:05
4 Parodi Federica ITA 19 0:10:05 0:00:39 0:33:08 0:00:26 0:17:50 1:02:05
5 Tamburri Alessandra ITA 18 0:09:57 0:00:38 0:33:16 0:00:23 0:18:05 1:02:17
6 Vilic Sara AUT 1 0:10:00 0:00:40 0:33:11 0:00:25 0:18:12 1:02:26
7 Hannesdottir Edda ISL 4 1:02:32
8 Iogna-Prat Luisa ITA 15 0:10:04 0:00:39 0:33:08 0:00:25 0:18:35 1:02:49
9 Braun Michelle GER 28 0:10:02 0:00:40 0:33:06 0:00:24 0:18:59 1:03:11
10 Holm Anne DEN 12 0:10:16 0:00:35 0:33:30 0:00:23 0:18:54 1:03:35
11 Kitchen Hannah GBR 23 0:10:02 0:00:42 0:33:43 0:00:25 0:18:51 1:03:41
12 Stroschneider Tanja AUT 5 0:10:21 0:00:38 0:33:26 0:00:31 0:19:00 1:03:54
13 Lenaertz Kiara BEL 17 0:10:08 0:00:38 0:33:37 0:00:23 0:19:26 1:04:10
14 González Hernández Delioma ESP 9 0:10:35 0:00:39 0:34:21 0:00:31 0:18:07 1:04:12
15 Lagownik Marta POL 14 0:10:44 0:00:41 0:34:07 0:00:33 0:18:09 1:04:13
16 Völker Lina GER 11 0:10:07 0:00:38 0:33:04 0:00:30 0:19:58 1:04:16
17 Owen Bronwen GBR 20 0:10:52 0:00:41 0:35:02 0:00:27 0:17:19 1:04:20
18 Varga Emma SWE 30 0:09:56 0:00:38 0:33:18 0:00:24 0:20:11 1:04:26
19 Gelmini Lilli ITA 37 0:10:17 0:00:38 0:33:30 0:00:26 0:19:40 1:04:29
20 Agnew Milan AUS 22 0:10:50 0:00:41 0:34:05 0:00:25 0:18:44 1:04:43
21 Vermeylen Jolien BEL 7 0:09:50 0:00:40 0:35:01 0:00:23 0:19:02 1:04:54
22 Bouchez Severine ITU 2 0:10:24 0:00:42 0:34:31 0:00:26 0:19:01 1:05:02
23 Alderson Emily GBR 42 0:10:11 0:00:39 0:34:47 0:00:26 0:19:11 1:05:11
24 Neese Isabel GER 26 0:10:26 0:00:40 0:34:29 0:00:26 0:19:16 1:05:15
25 Pollard Chloe GBR 36 0:09:46 0:00:41 0:34:00 0:00:29 0:20:22 1:05:17
26 Cornelisse Eva NED 38 0:10:42 0:00:43 0:34:10 0:00:26 0:19:18 1:05:17
27 Rudzinska Aleksandra POL 6 0:10:23 0:00:38 0:33:22 0:00:27 0:20:40 1:05:29
28 Vilaca Vera POR 27 0:09:47 0:00:39 0:33:22 0:00:24 0:21:29 1:05:39
29 Wissink Deborah NED 29 0:10:47 0:00:39 0:34:08 0:00:41 0:19:41 1:05:55
30 Pomares Cindy FRA 24 0:10:38 0:00:46 0:34:12 0:00:30 0:19:57 1:06:00
31 Sudak Magdalena POL 25 0:10:20 0:00:37 0:34:37 0:00:31 0:20:20 1:06:24
32 Lilljequist Alida SWE 34 0:10:07 0:00:37 0:34:49 0:00:28 0:20:44 1:06:44
33 Visaggi Silvia ITA 43 0:10:09 0:00:40 0:34:47 0:00:25 0:20:47 1:06:46
34 Dale Stine NOR 39 0:10:39 0:00:42 0:34:18 0:00:32 0:20:46 1:06:54
35 Aygün Buse TUR 40 0:10:45 0:00:42 0:37:16 0:00:29 0:22:25 1:11:36
36 Parviainen Erika FIN 41 0:10:41 0:00:44 0:37:59 0:00:30 0:23:31 1:13:23
999 Williams Shanae RSA 8 0:10:04 0:00:41 DNF
999 Bohlin Amanda SWE 10 0:10:18 0:00:43 0:33:23 0:00:28 DNF
999 Parviainen Henrika FIN 35 0:10:18 0:00:42 0:34:37 0:00:27 DNF
999 Vrtacic Tjasa SLO 21 DNS
999 Huitema Elianne NED 31 DNS

Tillbaka Tillbaka