Havslätts Triathlon Oskarshamn 2018-06-30

110 deltog

Tillbaka Tillbaka
Placering   Efternamn Förnamn Förening Totalt
Damer Olympisk Motion
1 Söderström Jenny Visby 02:42:48,8
2 Rasmusson Emelie Kalmar 02:55:01,6
3 Stigson Marie Kalmar RC Triathlon 02:58:05,0
4 Göransson Tove Kalmar RC Triathlon 03:19:31,6
Damer Sprint Motion
1 Hedlund Sabine Trimate SK 01:06:27,6
2 Hedbäck Lisa Kalmar RC Triathlon 01:07:22,8
3 Jägerbrink Maja Kalmar 01:09:01,9
4 Bergsell Martina Ocab RC 01:10:02,9
5 Tabbert Ida 01:13:30,4
6 Karlsson Martina TM Utbildning AB 01:17:39,4
7 Palm Hanna Färjestadens Motions IF 01:19:17,0
8 Gilbert Nathalie UNN Växjö 01:22:25,2
9 Borgö Liza Växjö 01:22:30,0
10 Tvingsjö Susanne Oskarshamn 01:26:24,7
11 Johansson Amanda Kalmar RC Triathlon 01:26:29,7
12 Persson Malin Hultsfreds Löparklubb 01:26:32,8
13 Höckerfelt Karolina Oskarshamn 01:27:00,0
14 Dunsäter Madelene Oskarshamn 01:29:07,1
15 Frisk Lisa Växjö 01:31:58,1
16 Lindblom Marie-Louise Qwarnsvedens Triathlon 01:32:08,8
17 Magnusson Evelina Team Powerwoman 01:33:43,5
18 Jonsson Annie Kalmar 01:34:06,9
19 Andersson Helen Kalmar RC Triathlon 01:41:41,0
20 Hildingsson Sofia Höskullen IF 01:45:01,6
21 Laakso Alexandra Trimate SK 01:51:55,7
Flickor -11 år
1 Herveijer Tintin Ljungskile 00:17:25,4
2 Bladh Elna Oskarshamns SK 00:20:08,4
3 Gustafsson Rebecka Kalmar RC Triathlon 00:22:55,1
4 Eliasson Matilda Kalmar RC Tri4fun 00:24:36,1
5 Gillgren Sigrid Astrio BK 00:31:51,5
6 Gustafsson Therese Kalmar RC Triathlon 00:38:06,7
Flickor 12-13 år
1 Tahvanainen Nina KalmarSim RC Triathlon 00:15:56,9
2 Rooth Elin Kalmar RC Triathlon 00:16:05,9
3 Chatila Idha Kalmar RC Triathlon 00:17:27,6
4 Maass Ellen SOK Viljan 00:26:42,2
5 Maass Sofia SOK Viljan 00:29:17,3
Herrar Olympisk Motion
1 Dragsta Luke Kalmar RC Triathlon 02:10:20,7
2 Nilsfors Adam Kalmar RC Triathlon 02:14:24,6
3 Borgengren Axel Triathlon Väst 02:15:05,2
4 Wallman Philip Kalmar RC Triathlon 02:15:29,3
5 Brinkhoff Söderström Andreas Kalmar RC Triathlon 02:15:42,4
6 Hansson Gustav Trimate SK 02:16:40,4
7 Hallberg Niclas TM Utbildning 02:16:48,9
8 Axelsson Magnus O2 Extreme Team 02:16:59,7
9 Törneke Viktor Kalmar RC Triathlon 02:19:37,1
10 Högström Johan Kalmar RC Triathlon 02:19:53,1
11 Sandberg Martin Kalmar RC Triathlon 02:21:09,4
12 Landin Jonas Terrible Tuesdays Triathlon Club 02:25:34,1
13 Barnekow John Kalmar RC Triathlon 02:26:29,6
14 Janvig Per Höskullen IF 02:27:55,8
15 Hildingsson Mikael Kalmar RC Triathlon 02:29:01,1
16 Tunsäter Stefan Kalmar RC Triathlon 02:29:07,3
17 Carlstedt Anders Glasrikets RC Nybro 02:31:08,1
18 Engelholm Leif Oskarshamn 02:32:09,9
19 Hildingson Anders Kalmar RC Triathlon 02:32:22,3
20 Johansson Henrik Kalmar RC Triathlon 02:34:27,3
21 Dzin Amar Kalmar 02:34:35,0
22 Kansten Jesper Kalmar CK 02:35:14,7
23 Eliasson John Trimate SK 02:35:55,5
24 Karlsson Conny Kalmar RC Triathlon 02:37:04,0
25 Öberg Casper Fliseryd 02:40:26,3
26 Blomqvist Sverker Bornholm 02:41:30,5
27 Enevoldsen Bent Ole Nature Running 02:41:41,1
28 Nordén Daniel Kalmar RC Triathlon 02:41:47,0
29 Johansson Hans Saltsjöbadens Triathlonsällskap 02:42:09,9
30 Bruhammar Pontus Oskarshamn 02:42:15,8
31 Kvillemo Peder Kalmar 02:43:16,8
32 Karlsson Kristian Bornholm 02:43:53,0
33 Kjær Michael Fet eller Triathlet 02:45:22,7
34 Ståhle Pierre Oskarshamn 02:49:51,1
35 Olsson Torbjörn Kalmar RC Triathlon 02:52:27,6
36 Everflod Marcus 02:53:27,5
Herrar Sprint Motion
1 Olsson Martin Kalmar RC Triathlon 00:55:30,7
2 Björlin Gabriel Kalmar RC Triathlon 00:56:55,1
3 Dragsta Luke Trimate SK 00:59:03,9
4 Landin Hugo Kalmar RC Triathlon 01:02:36,1
5 Fransén Jacob Kalmar RC Triathlon 01:05:59,3
6 Svahn Magnus Kalmar RC Triathlon 01:06:04,3
7 Chatila Alexander Kalmar RC Triathlon 01:07:58,1
8 Petersson Noah Kalmar RC Triathlon 01:10:06,0
9 Rooth Albin Kalmar RC Triathlon 01:10:15,6
10 Svahn Hampus Kalmar RC Triathlon 01:10:29,3
11 Arvidsson Simon Kalmar RC Triathlon 01:11:57,8
12 Andersson Joakim Kalmar 01:12:49,1
13 Meijer Christian Maxprestation SC 01:13:04,8
14 Maass Heiko SOK Viljan 01:14:14,3
15 Erlandsson Jimmy Oskarshamn 01:14:16,7
16 Carlman Johan Oskarshamn 01:14:36,4
17 Erlandsson Linus Oskarshamn 01:16:16,8
18 Axenbrant Jonas Växjö 01:17:17,1
19 Olsson Mattias Ölvedal 01:19:31,6
20 Palmquist Jonas Crossfit Oskarshamn 01:20:17,1
21 Andersson Jens Oskarshamns SK 01:22:19,2
22 Svensson Kjell Förebyggande Friskvård 01:22:20,1
23 Eriksson Jonas Ocab RC 01:22:22,2
24 Fridholm Oscar Hagby 01:22:57,9
25 Eriksson Anders Smedby 01:23:03,4
26 Petersson Claes Färjestadens Motions IF 01:24:39,3
27 Frank Niclas Rockneby 01:26:18,0
28 Karlsson Jörgen Kalmar 01:27:12,8
29 Sjöberg Patrick Runacademy 01:29:14,6
30 Gadd Johannes Kalmar 01:30:30,7
31 Andersson Carl Oskarshamns SK 01:33:33,3
32 Lindblom Benny Qwarnsvedens Triathlon 01:35:19,7
33 Sjöbäck Magnus Trekanten 01:40:59,1
34 Eriksson Daniel Kalmar 01:45:57,3
Pojkar -11 år
1 Petersson Elias Oskarshamns CK 00:21:21,9
2 Karlsson Elmer Trimate SK 00:21:42,9
3 Herveijer Nils Ljungskile 00:22:25,4
Pojkar 12-13 år
1 Carlman Hampus Oskarshamn 00:24:23,8

Tillbaka Tillbaka