Knivsta Duathlon 2012-06-02

104 deltog

Tillbaka Tillbaka
Placering   Namn Klubb Löpning 1 Cykling Löpning 2 Totalt
Junior 18-19 Damer/Flickor
1 Salonen Ida Trasten 00:19:19 01:00:05 01:10:11 01:10:11
999 Jakobsson Julia Motala Triathlon klubb DNS
Junior 18-19 Herrar/Pojkar
1 Fleetwood Ludvig SLK Oxelösund 00:16:30 00:51:47 01:00:49 01:00:49
2 Jonsson Markus Säters IF 00:16:37 00:51:48 01:00:55 01:00:55
3 Sarwe Johan Triathlon syd 00:17:14 01:01:27 01:01:27
Masters 35-39 Damer/Flickor
1 Tomasson Linda Formtopp IF 00:23:35 01:24:20 01:24:20
999 Persdotter Anna Formtopp IF DNS
Masters 35-39 Herrar/Pojkar
1 Winell Björn IF Mantra sport 00:51:47 01:01:32 01:01:32
2 Tomac Sebastian SPIF Triathlon 00:17:54 00:57:49 01:08:37 01:08:37
3 Axelsson Björn Väsby SS Triathlon 00:18:40 00:58:43 01:09:13 01:09:13
4 Sunnerberg Robert AXA Sports club 00:21:35 01:15:50 01:15:50
5 Vikman Benjamin IK Fyris/Triathlon 00:23:55 01:07:02 01:20:15 01:20:15
999 Barat Endre Väsby SS Triathlon DNS
Masters 40-44 Damer/Flickor
1 Widén Anne-Li Sundbybergs IK Skidor 00:22:09 01:20:18 01:20:18
Masters 40-44 Herrar/Pojkar
1 Larson Odd Stockholmspolisens IF- Triathlonförening 00:18:34 00:54:26 01:04:57 01:04:57
2 Schmidt Pierre Anderstorp OK 00:18.33 00:55:23 01:05:15 01:05:15
3 Hernström Tomas Vallentuna CK 00:18:23 00:55:36 01:05:34 01:05:34
4 Stendahl Johan IK Fyris/Triathlon 00:19:03 00:56:43 01:07:22 01:07:22
5 Arvidsson Mattias Fredrikshof IF CK 00:18:12 00:57:19 01:07:41 01:07:41
6 Palmgren Göran Axa sports club 00:20:42 01:11:49 01:24:11 01:24:11
Masters 45-49 Damer/Flickor
1 Malmerfelt Anna Åkersberga simsällskap 00:23:32 01:22:49 01:22:49
2 Liedholm Siv Formtopp IF 00:23.52 01:24:41 01:24:41
3 Norrman Laila Eskilstuna IK 00:23:30 01:26:50 01:26:50
4 von Zweigbergk Kajsa Formtopp IF 00:27:34 01:32:17 01:32:17
999 Berner Susanne Fredrikshof IF CK DNS
Masters 45-49 Herrar/Pojkar
1 Saetre Peter IK Fyris/Triathlon 00:18:10 00:54:10 01:04:04 01:04:04
2 Schneiter Pablo IK Fyris/Triathlon 00:19:01 00:55:25 01:05:18 01:05:18
3 Lycksell Roland Lidingö Triathlon 00:18:21 00:57:19 01:07:27 01:07:27
4 Eriksson Patrik Formtopp IF 00:19:05 01:14:24 01:14:24
5 Nordin Lars Vallentuna CK 00:20:55 01:14:49 01:14:49
6 Malmerfelt Joakim Åkersberga simsällskap 00:21:17 01:04:50 01:16:56 01:16:56
7 Bokström Carsten Formtopp IF 00:23:42 01:16:20 01:29:40 01:29:40
999 Johansson Fredrik Stockholmspolisens IF/Triathlonförening DNS
Masters 50-54 Damer/Flickor
1 Käck Anna-Maria Formtopp IF 00:27:34 01:37:06 01:37:06
Masters 50-54 Herrar/Pojkar
1 Agelii Peter Väsby SS Triathlon 00:18:00 00:54:55 01:05:09 01:05:09
Masters 55-59 Damer/Flickor
999 Wahlberg Ewa Uppsala Löparklubb DNS
Masters 55-59 Herrar/Pojkar
1 Gillberg Lars Fredrikshof IF CK 00:22:19 00:59:31 01:11:49 01:11:49
Masters 60-64 Damer/Flickor
1 Wiberg Solveig Formtopp IF 00:29:27 01:40:37 01:40:37
Masters 60-64 Herrar/Pojkar
1 Sjölund Samuel Formtopp IF 00:30:15 01:44:32 01:44:32
999 Söderström Per Formtopp IF DNS
Masters 70-74 Herrar/Pojkar
1 Jonson Åke Heleneholms IF TriTeam 00:23:37 01:18:28 01:18:28
2 Leverin Åke Sigtuna-Märsta-Arlanda CK 00:22:19 01:18:36 01:18:36
3 Norman Åke Tyresö 00:27:34 01:39:17 01:39:17
Motion Damer/Flickor
1 Jonsson Linnea Norrtälje SK/Triathlon 00:20:32 01:17:30 01:17:30
2 Bjermkvist Johanna Farsta 00:19:00 01:18:27 01:18:27
3 Meyer Karin Alsike IF 00:23:37 01:24:41 01:24:41
4 Karlsson Linda Östersund 21:08:00 01:27:20 01:27:20
5 Sundberg Anna Formtopp IF 00:24:23 01:31:12 01:31:12
6 Lindblom Malin Uppsala Löparklubb 00:22:45 01:34:36 01:34:36
7 Alarcon Aura Knivsta 00:27:55 01:39:33 01:39:33
8 Strengnell Sofia Uppsala 03:20:00 01:40:40 01:40:40
9 Brahm Elsa 00:27:47 01:42:21 01:42:21
10 Trädgårdh Mari Örsundsbro 00:29:53 01:43:49 01:43:49
999 Ljungman Ulrika Ansikte IF DNS
999 Nilsson Jennie IF Mantra Sport DNS
Motion Herrar Lång
1 Nilsson Dennis Team Hobby 00:37:06 02:00:56 02:00:56
2 Nordenson Lars Fredrikshof IF 00:44:02 02:27:27 02:27:27
Motion Herrar/Pojkar
1 Djärv Oskar IK Fyris/Triathlon 00:17:48 00:54:05 01:03:06 01:03:06
2 Bejmer Max Peter Hässelby SK 00:16:00 00:54:30 01:03:12 01:03:12
3 Trajcevski Toni Fortum Uppsala 00:18:55 00:59:21 01:09:31 01:09:31
4 Helin Carl Magnus Lidingö Triathlon 00:19:29 00:59:36 01:09:55 01:09:55
5 Lindberg Daniel Utbrytarna SK 00:21:10 01:06:10 01:18:13 01:18:13
6 Arnekrans Daniel CK Uni 00:23:30 01:07:27 01:20:13 01:20:13
7 Hulten Björn UNT 00:22:10 01:20:41 01:20:41
8 Andersson Jesper Stockholm City Triathlon 00:22:51 01:21:00 01:21:00
9 Abrahamsson Richard Formtopp IF 00:23:02 01:23:11 01:23:11
10 Smitterberg Johan Formtopp IF 00:24:23 01:24:12 01:24:12
11 Skarman Karl Fredrikshof IF CK 00:26:21 01:25:01 01:25:01
12 Af Schmidt Fredrik Formtopp IF 00:23:10 01:26:16 01:26:16
13 Lindberg Eric Formtopp IF 00:23.50 01:14:05 01:27:30 01:27:30
14 Tyrén Martin Team Hobby 00:26:21 01:30:09 01:30:09
15 Ingmar Björn Börje SK 00:22:35 01:12:04 01:24:00 01:24:00
999 Alexandersson Thomas Wideröe FS DNS
999 Malmberg Martin IF Mantra sport DNS
Senior Damer/Flickor
1 Malmkvist Helene Stockholm City Triathlon 00:36:12 02:10:22 02:10:22
2 Bohlin Amanda Puppy Triathlete society 00:39:03 02:19:50 02:19:50
999 McRae Lisa IF Mantra sport 00:36:13 DNF
999 Hökerberg Elisabet Team Racerdepån Triathlon Förening DNS
999 Jessen Cecilia Team Racerdepån Triathlon Förening DNS
999 Nyström Eva FK Herkules Triathlon DNS
Senior Herrar/Pojkar
1 Brümmer Carl Triathlon Väst 00:35:06 01:56:57 01:56:57
2 Bjälkemo George Stockholm City Triathlon 00:33:10 01:57:38 01:57:38
3 Swahn Fredrik IF Mantra Sport 00:33:43 01:59:23 01:59:23
4 Sahlberg Mikael Puppy Triathlete Society 00:33:02 02:00:17 02:00:17
5 Flinta Martin FK Herkules Triathlon 00:35:19 02:00:44 02:00:44
6 Fagrell Niclas Sigtuna-Märsta-Arlanda CK (SMACK) 00:37:21 01:41:34 02:02:36 02:02:36
7 Raux Andreas Sigtuna-Märsta-Arlanda CK (SMACK) 00:42:23 01:47:20 02:04:09 02:04:09
8 Andreasson Adam Stockholmspolisens IF-Triathlonförening 00:36:56 01:43:53 02:04:46 02:04:46
9 Nelker Seven Triathlon 00:36:55 02:05:44 02:05:44
10 Sandqvist Marcus CykelCity Triathlon Klubb 00:36:22 01:44:37 02:10:48 02:10:48
999 Hellblom Carl IF Mantra Sport 00:37:11 DNF
999 Lerneteg Jonas Stockholm City Triathlon 00:41:47 DNF
999 Nilsson Patrik Stockholm City Triathlon 00:33:02 DNF
999 Norberg Olof Stockholmspolisens IF-Triathlonförening 00:35:16 DNF
999 Beckard Christer Lidingö Triathlon 00:44:25 DNF
999 Granström Fredrik Stockholm City Triatlon 00:36:46 DNF
999 Berglund Magnus IF Mantra Sport DNS
999 Lundevall Magnus Väsby SS Triathlon DNS
999 Robertsson Fredrik Stockholm City Triathlon DNS
999 Svärd Lukas Tyresö SS DNS
Ungdom 16-17 Herrar/Pojkar
1 Sandör Gabriel Linköpings Triathlonklubb 00:16:00 00:54:45 01:03:19 01:03:19
2 Horndahl Hampus Kalmar Running Club 00:17:44 00:56:48 01:06:30 01:06:30
3 Ullen Dennis Västerås Simsällskap 00:18.20 00:58:22 01:08:39 01:08:39
4 Johansson Martin Dalregementets IF 00:19:35 01:03:57 01:15:16 01:15:16

Tillbaka Tillbaka