Vätter Challenge Sprint SM/JSM/RM 2012-08-11

198 deltog

Tillbaka Tillbaka
Plac   Efternamn Förnamn Klubb Simning Cykel Löpning Totalt Cykel v1 Cykel v2 Cykel v3 Cykel v4 Cykel v5 Löp v1 Löp v2 Löp v3
Damer Junior
1 Salonen Ida IK Trasten 11:06 00:30:54 00:17:52 01:00:44 00:06:20 00:06:09 00:05:51 00:05:54 00:06:43 00:05:53 00:06:06 00:05:54
2 Jakobsson Julia Motala Triathlon Club 11:09 00:32:42 00:19:56 01:04:39 00:06:32 00:06:21 00:06:24 00:06:15 00:07:11 00:06:41 00:06:47 00:06:28
Damer Masters 35-39
1 Brinne Roos Johanna Älvsjö AIK 12:51 00:34:18 00:18:57 01:07:31 00:06:37 00:06:33 00:06:36 00:06:41 00:07:52 00:06:20 00:06:23 00:06:15
2 Trönell Maria IS Göta Friidrott & Triathlon 12:24 00:33:56 00:22:27 01:09:49 00:06:43 00:06:36 00:06:35 00:06:37 00:07:26 00:07:24 00:07:39 00:07:25
3 Uhlin Karin Stockholmspolisens IF-Triathlonförening 13:53 00:34:45 00:20:42 01:10:40 00:06:51 00:06:49 00:06:51 00:06:44 00:07:31 00:07:00 00:06:57 00:06:46
4 Lundgren Nina Halmstad Triathleterna 15:35 00:35:45 00:22:48 01:15:11 00:07:07 00:06:55 00:06:53 00:06:58 00:07:54 00:07:48 00:07:37 00:07:24
5 Sundh Jessica VM Triathlon (Västra Mälardalens Tri-förening) 18:09 00:39:54 00:25:08 01:24:51 00:07:52 00:07:47 00:07:42 00:07:40 00:08:54 00:08:33 00:08:30 00:08:05
Damer Masters 40-44
1 Melinder Anna Väsby SS Triathlon 12:01 00:32:51 00:19:58 01:06:12 00:06:28 00:06:25 00:06:20 00:06:23 00:07:17 00:06:44 00:06:50 00:06:24
2 Johansson Madeleine Alingsås Triathlonklubb 13:58 00:33:59 00:22:03 01:11:20 00:06:41 00:06:37 00:06:37 00:06:38 00:07:28 00:07:24 00:07:27 00:07:13
3 Fogel Mia Väsby SS Triathlon 13:55 00:35:10 00:23:37 01:14:08 00:06:54 00:06:44 00:06:49 00:06:45 00:08:00 00:07:51 00:08:01 00:07:46
4 Berglund Ulrika 338 Småland Triathlon & MSF 16:29 00:36:50 00:23:14 01:17:54 00:07:11 00:07:02 00:07:11 00:07:08 00:08:20 00:07:50 00:07:56 00:07:29
Damer Masters 45-49
1 Dovrén Sofie Triathlon Väst 11:41 00:35:16 00:20:33 01:08:52 00:06:50 00:06:55 00:06:54 00:06:56 00:07:43 00:06:49 00:06:54 00:06:51
2 Steneryd Ann-Charlotte Halmstad Triathleterna 15:45 00:36:03 00:19:53 01:13:01 00:07:05 00:07:00 00:07:04 00:06:56 00:08:00 00:06:45 00:06:41 00:06:28
3 Lunde Annette Triathlon Väst 15:44 00:37:00 00:22:40 01:16:58 00:07:27 00:07:21 00:07:05 00:07:00 00:08:08 00:07:36 00:07:40 00:07:25
4 Berner Susanne Fredrikshof IF CK 15:36 00:39:25 00:21:50 01:18:16 00:06:23 00:06:18 00:06:17 00:06:17 00:14:12 00:07:18 00:07:23 00:07:10
5 Elofsson Ulrika Simklubben 1970 16:16 00:37:58 00:22:31 01:18:28 00:07:13 00:07:18 00:07:21 00:07:28 00:08:40 00:07:43 00:07:42 00:07:07
6 Slokenbergs Maira Väsby SS Triathlon 18:13 00:38:13 00:22:23 01:20:34 00:07:22 00:07:26 00:07:30 00:07:23 00:08:33 00:07:15 00:07:36 00:07:33
Damer Masters 50-54
1 Nordén Kerstin Frostamultisport 14:07 00:34:02 00:21:47 01:11:17 00:06:38 00:06:36 00:06:34 00:06:38 00:07:38 00:07:02 00:07:26 00:07:20
2 Karlsson Lena Eskilstuna IK Triathlon 14:01 00:33:28 00:23:17 01:12:11 00:06:45 00:06:23 00:06:28 00:06:27 00:07:27 00:07:42 00:07:51 00:07:46
3 Isgren Lena Triathlon Väst 14:18 00:34:23 00:24:41 01:14:40 00:06:39 00:06:42 00:06:45 00:06:48 00:07:31 00:08:13 00:08:22 00:08:07
4 Nord Maria Lactat3 Sportklubb 21:16 00:43:09 00:29:09 01:37:05 00:08:41 00:08:20 00:08:13 00:08:20 00:09:36 00:09:29 00:09:58 00:09:43
Damer Masters 55-59
1 Svensson Inger 338 Småland Triathlon & MSF 18:08 00:39:53 00:24:07 01:24:06 00:07:55 00:07:40 00:07:40 00:07:42 00:08:57 00:08:03 00:08:15 00:07:49
Damer Senior
1 Nordén Lisa Kristianstads TriathlonKlubb 09:33 00:29:41 00:16:14 00:56:16 00:05:52 00:05:45 00:05:46 00:05:45 00:06:35 00:05:24 00:05:24 00:05:26
2 Annerstedt Åsa Dalregementets IF 10:01 00:31:20 00:17:46 00:59:44 00:06:15 00:06:09 00:06:07 00:06:05 00:06:46 00:05:54 00:06:01 00:05:52
3 Nyström Eva FK Herkules Triathlon 11:36 00:30:10 00:17:29 01:00:12 00:06:02 00:05:52 00:05:51 00:05:54 00:06:33 00:05:44 00:05:53 00:05:53
4 Hökerberg Elisabet Team Racerdepån Triathlon Förening 11:37 00:30:18 00:18:55 01:01:39 00:06:10 00:05:52 00:05:51 00:05:53 00:06:34 00:06:17 00:06:24 00:06:16
5 Thorén Annie Motala Triathlon Club 10:12 00:31:54 00:19:47 01:02:35 00:06:21 00:06:17 00:06:17 00:06:14 00:06:48 00:06:31 00:06:41 00:06:35
6 Nilsson Jenny Alingsås Triathlonklubb 13:32 00:32:19 00:16:53 01:03:44 00:06:23 00:06:20 00:06:19 00:06:21 00:06:58 00:05:35 00:05:49 00:05:30
7 Gustafsson Annie Dalregementets IF 10:49 00:33:01 00:19:17 01:03:52 00:06:35 00:06:20 00:06:22 00:06:35 00:07:12 00:06:20 00:06:34 00:06:24
8 Jessen Cecilia Team Racerdepån Triathlon Förening 12:22 00:33:06 00:19:47 01:06:03 00:06:27 00:06:27 00:06:26 00:06:27 00:07:21 00:06:35 00:06:41 00:06:32
9 Wagner Marika IF Mantra Sport 12:24 00:33:43 00:21:01 01:07:54 00:06:51 00:06:47 00:06:36 00:06:30 00:07:00 00:07:03 00:07:11 00:06:47
10 Isaksson Pernilla Halmstad Triathleterna 10:36 00:35:52 00:20:27 01:08:12 00:07:08 00:07:02 00:06:59 00:07:00 00:07:46 00:06:43 00:06:56 00:06:49
11 Åhlund Jessica Halmstad Triathleterna 12:20 00:33:30 00:21:34 01:08:28 00:07:02 00:06:49 00:06:19 00:06:21 00:07:01 00:07:01 00:07:27 00:07:06
12 Hall Madeleine Triathlon Väst 11:44 00:35:11 00:20:51 01:09:07 00:06:58 00:06:49 00:06:43 00:06:53 00:07:49 00:06:59 00:07:05 00:06:48
13 Filipsson Caroline Triathlon Väst 13:36 00:34:13 00:24:21 01:13:33 00:06:43 00:06:38 00:06:38 00:06:39 00:07:37 00:07:46 00:08:17 00:08:19
Herrar Junior
1 Sarwe Johan Triathlon Syd 09:48 00:28:55 00:17:02 00:56:25 00:05:44 00:05:42 00:05:35 00:05:40 00:06:16 00:05:36 00:05:48 00:05:39
2 Jonsson Markus Säters IF Triathlon 11:14 00:29:51 00:16:24 00:58:15 00:06:05 00:05:52 00:05:43 00:05:44 00:06:28 00:05:24 00:05:38 00:05:23
3 Lindqvist Thobias Triathlon Väst 10:13 00:30:25 00:18:52 01:00:21 00:06:04 00:05:57 00:05:51 00:05:55 00:06:40 00:06:23 00:06:26 00:06:03
4 Magnusson Martin Nässjö SLS Triathlon 09:45 00:28:56 00:21:30 01:00:52 00:05:47 00:05:41 00:05:35 00:05:40 00:06:15 00:07:23 00:07:11 00:06:57
5 Broms David IF Broms tri-team Varberg 12:35 00:31:48 00:17:56 01:03:18 00:06:40 00:06:10 00:06:02 00:06:04 00:06:53 00:06:01 00:06:08 00:05:47
6 Andersson Rasmus OK Njudung 11:46 00:32:08 00:18:43 01:03:47 00:06:16 00:06:29 00:06:13 00:06:08 00:07:04 00:06:13 00:06:22 00:06:08
7 Cederberg Måns Motala Triathlon Club 09:47 00:33:20 00:20:15 01:04:12 00:06:27 00:06:34 00:06:11 00:06:57 00:07:12 00:06:30 00:06:33 00:07:13
8 Lindborg Kalle Motala Triathlon Club 09:15 00:32:16 00:23:21 01:06:02 00:06:24 00:05:57 00:06:11 00:06:29 00:07:17 00:08:15 00:08:06 00:07:02
9 Holmström Filip Väsby SS Triathlon 12:53 00:34:40 00:18:46 01:07:36 00:07:00 00:06:49 00:06:46 00:06:40 00:07:26 00:06:19 00:06:22 00:06:05
10 Brink-Bolin Oscar Triathlon Syd 14:40 00:34:26 00:19:58 01:10:47 00:07:27 00:06:36 00:06:25 00:06:21 00:07:40 00:06:38 00:06:56 00:06:26
Herrar Masters 35-39
1 Magnoy Magnus Heleneholms IF Tri Team 11:53 00:29:55 00:16:59 00:59:52 00:06:02 00:05:49 00:05:50 00:05:44 00:06:33 00:05:41 00:05:46 00:05:33
2 Höglund Anders Älvsjö AIK 11:07 00:29:56 00:18:04 01:00:10 00:06:02 00:05:49 00:05:46 00:05:47 00:06:32 00:06:05 00:06:16 00:05:45
3 Engelin Martin Trollhättans SOK Triathlon 10:57 00:31:16 00:18:22 01:01:53 00:06:30 00:06:07 00:06:08 00:05:53 00:06:40 00:06:27 00:06:05 00:05:51
4 Hedfors Markus Triathlon Väst 12:18 00:31:39 00:17:10 01:02:32 00:06:13 00:06:11 00:06:11 00:06:06 00:07:00 00:05:47 00:05:51 00:05:33
5 Asp Mikael Väsby SS Triathlon 11:12 00:31:10 00:19:32 01:03:18 00:06:20 00:06:05 00:06:05 00:05:54 00:06:48 00:06:35 00:06:37 00:06:20
6 Nielsen Jonas Halmstad Triathleterna 11:22 00:32:51 00:19:03 01:04:58 00:06:24 00:06:20 00:06:24 00:06:21 00:07:24 00:06:22 00:06:28 00:06:14
7 Axelsson Björn Väsby SS Triathlon 12:27 00:33:04 00:18:51 01:05:43 00:06:45 00:06:21 00:06:22 00:06:25 00:07:12 00:06:31 00:06:22 00:05:59
8 Nilsson Mattias Karlshamns Simklubb 12:10 00:32:53 00:19:23 01:05:59 00:06:27 00:06:25 00:06:21 00:06:19 00:07:22 00:06:35 00:06:35 00:06:14
9 Winell Björn IF Mantra Sport 18:57 00:30:45 00:18:34 01:09:51 00:05:59 00:05:58 00:05:53 00:06:01 00:06:55 00:06:15 00:06:21 00:06:00
10 Provencher Ryan 338 Småland Triathlon & MSF 09:45 00:34:50 00:23:36 01:09:52 00:06:55 00:06:49 00:06:44 00:06:48 00:07:35 00:07:44 00:08:06 00:07:47
11 Hagberg Björn Kalmar Running Club 15:39 00:32:27 00:20:35 01:10:37 00:06:32 00:06:18 00:06:19 00:06:08 00:07:12 00:06:52 00:07:00 00:06:44
12 Eliasson Magnus Alingsås Triathlonklubb 13:58 00:35:01 00:23:40 01:14:02 00:06:54 00:06:56 00:06:45 00:06:48 00:07:41 00:07:55 00:08:14 00:07:32
Herrar Masters 40-44
1 Schmidt Pierre Anderstorp OK 11:07 00:30:09 00:17:31 00:59:43 00:06:04 00:05:51 00:05:54 00:05:48 00:06:34 00:05:52 00:05:54 00:05:46
2 Rosencrantz Lars Triathlon Väst 10:18 00:30:48 00:18:35 01:00:42 00:06:42 00:05:54 00:05:51 00:05:50 00:06:32 00:06:17 00:06:22 00:05:57
3 Larsson Gary Alingsås Triathlonklubb 10:21 00:30:50 00:18:41 01:00:50 00:06:01 00:06:05 00:06:03 00:05:59 00:06:43 00:06:31 00:06:14 00:05:57
4 Desmeules Erik Dalregementets IF 12:30 00:29:52 00:17:40 01:01:02 00:06:00 00:05:47 00:05:49 00:05:46 00:06:32 00:05:57 00:05:59 00:05:45
5 Tvelin Anders A.S Nälsta 12:27 00:29:52 00:17:56 01:01:16 00:06:02 00:05:47 00:05:48 00:05:43 00:06:34 00:05:59 00:06:06 00:05:52
6 Stendahl Johan IK Fyris/Triathlon 12:31 00:29:51 00:19:34 01:03:01 00:05:52 00:05:49 00:05:43 00:05:43 00:06:46 00:06:40 00:06:40 00:06:14
7 Miledal Morgan Nässjö SLS Triathlon 12:23 00:31:47 00:18:26 01:03:27 00:06:17 00:06:02 00:06:12 00:06:13 00:07:04 00:06:20 00:06:16 00:05:51
8 Arbin Joachim SOK Knallen 13:37 00:30:34 00:18:43 01:04:23 00:05:54 00:06:02 00:05:52 00:05:55 00:06:54 00:06:19 00:06:24 00:06:01
9 Arvidsson Mattias Fredrikshof IF CK 12:42 00:31:20 00:18:30 01:04:27 00:06:13 00:06:02 00:06:03 00:05:59 00:07:04 00:06:15 00:06:18 00:05:58
10 Sundh Joakim VM Triathlon (Västra Mälardalens Tri-förening) 12:37 00:31:38 00:19:32 01:05:12 00:06:25 00:06:06 00:06:02 00:06:05 00:07:02 00:06:35 00:06:35 00:06:23
11 Lindberg Roger Idrottsklubben Wilske 12:24 00:35:31 00:19:33 01:08:58 00:08:11 00:06:38 00:06:35 00:06:30 00:07:40 00:06:31 00:06:40 00:06:22
12 Gouffrich Robert Väsby SS Triathlon 12:36 00:34:01 00:21:48 01:09:47 00:06:47 00:06:34 00:06:30 00:06:29 00:07:42 00:07:23 00:07:26 00:07:01
13 Lageson Magnus Idrottsklubben Wilske 12:55 00:33:35 00:23:01 01:11:13 00:06:30 00:06:28 00:06:28 00:06:31 00:07:40 00:07:38 00:07:48 00:07:36
14 Svensson Jesper Triathlon Väst 14:10 00:38:27 00:19:11 01:12:54 00:06:19 00:06:22 00:06:15 00:06:14 00:13:18 00:06:28 00:06:35 00:06:09
Herrar Masters 45-49
1 Wolffram Torbjörn Triathlon Väst 09:44 00:30:46 00:18:44 01:00:16 00:06:08 00:06:02 00:05:58 00:05:54 00:06:46 00:06:25 00:06:22 00:05:58
2 Lavén Daniel Team Racerdepån Triathlon Förening 12:08 00:29:51 00:17:20 01:00:35 00:05:53 00:05:54 00:05:47 00:05:46 00:06:34 00:05:52 00:05:53 00:05:35
3 Saetre Peter IK Fyris/Triathlon 12:17 00:29:54 00:17:40 01:00:57 00:06:03 00:05:47 00:05:48 00:05:45 00:06:32 00:05:52 00:05:58 00:05:51
4 Schneiter Pablo IK Fyris/Triathlon 12:17 00:30:02 00:18:30 01:01:55 00:06:04 00:05:47 00:05:48 00:05:45 00:06:38 00:06:06 00:06:18 00:06:06
5 Andersson Teddy Triathlon Väst 12:09 00:29:51 00:20:18 01:03:39 00:05:54 00:05:53 00:05:42 00:05:45 00:06:39 00:06:53 00:06:57 00:06:28
6 Engström Anders Halmstad Triathleterna 12:21 00:31:43 00:18:46 01:04:04 00:06:15 00:06:16 00:06:11 00:06:10 00:06:54 00:06:23 00:06:26 00:05:59
7 Persson Stefan Linköpings Triathlonklubb 11:46 00:34:12 00:19:52 01:06:46 00:06:51 00:06:40 00:06:39 00:06:35 00:07:30 00:06:40 00:06:46 00:06:27
8 Fogel Johan Väsby SS Triathlon 13:51 00:31:22 00:20:21 01:07:00 00:06:14 00:06:09 00:06:05 00:06:09 00:06:46 00:06:43 00:06:52 00:06:46
9 Besker Johannes Triathlon Väst 14:17 00:33:04 00:18:52 01:07:58 00:06:35 00:06:30 00:06:24 00:06:22 00:07:17 00:06:24 00:06:14 00:06:16
10 Åberg Stefan Väsby SS Triathlon 15:36 00:33:33 00:22:13 01:12:52 00:06:33 00:06:28 00:06:28 00:06:24 00:07:43 00:07:17 00:07:25 00:07:32
Herrar Masters 50-54
1 Thorén Michael Motala Triathlon Club 10:20 00:30:32 00:18:17 01:00:07 00:06:02 00:06:00 00:05:57 00:05:55 00:06:40 00:06:09 00:06:12 00:05:57
2 Johansson Stefan 338 Småland Triathlon & MSF 13:27 00:30:12 00:18:47 01:03:53 00:05:57 00:05:53 00:05:51 00:05:45 00:06:48 00:06:25 00:06:21 00:06:03
3 Lydén Lars Anderstorp OK 10:26 00:32:44 00:21:19 01:06:12 00:06:23 00:06:21 00:06:11 00:06:15 00:07:36 00:07:10 00:07:09 00:07:00
4 Friman Johnny Södertälje Simsällskap Triathlon 15:14 00:30:42 00:19:21 01:06:39 00:05:58 00:06:00 00:05:55 00:05:56 00:06:54 00:06:30 00:06:31 00:06:21
5 Mossmyr Harri Stockholmspolisens IF-Triathlonförening 11:10 00:33:40 00:20:35 01:07:50 00:06:41 00:06:29 00:06:20 00:06:23 00:07:48 00:07:02 00:06:58 00:06:37
6 Thörnblad Mats 338 Småland Triathlon & MSF 15:07 00:32:26 00:19:10 01:07:54 00:06:22 00:06:18 00:06:20 00:06:23 00:07:05 00:06:29 00:06:30 00:06:12
7 Langvall Ola 338 Småland Triathlon & MSF 14:18 00:32:20 00:20:10 01:08:05 00:06:24 00:06:20 00:06:14 00:06:13 00:07:11 00:06:49 00:06:50 00:06:33
8 Eriksson Leif LK Nyköpings Runners 12:50 00:33:47 00:19:46 01:08:13 00:06:37 00:06:36 00:06:34 00:06:36 00:07:26 00:06:36 00:06:40 00:06:31
9 Walfridsson Mikael IFK Österbymo 16:13 00:31:47 00:19:37 01:09:11 00:06:11 00:06:10 00:06:07 00:06:08 00:07:13 00:06:35 00:06:38 00:06:25
10 Ivarsson Leif CSK Ludvika 13:29 00:33:34 00:20:38 01:09:18 00:06:35 00:06:30 00:06:30 00:06:30 00:07:31 00:06:57 00:07:02 00:06:39
11 Fernö Jan Väsby SS Triathlon 14:12 00:33:39 00:21:29 01:10:36 00:06:32 00:06:30 00:06:51 00:06:15 00:07:33 00:06:58 00:07:00 00:07:31
12 Fält Anders Lactat3 Sportklubb 14:07 00:33:57 00:21:48 01:11:27 00:06:46 00:06:37 00:06:29 00:06:29 00:07:38 00:07:14 00:07:18 00:07:17
13 Nylund Jan Örebro AIK 17:00 00:34:34 00:23:55 01:17:00 00:06:58 00:06:42 00:06:40 00:06:38 00:07:39 00:07:56 00:08:10 00:07:50
14 Johansson Per Simklubben ENA 19:22 00:34:52 00:26:46 01:23:08 00:07:01 00:06:41 00:06:37 00:06:31 00:08:04 00:09:18 00:09:15 00:08:14
Herrar Masters 55-59
1 Malmgren Torbjörn Triathlon Väst 11:09 00:30:01 00:19:57 01:02:06 00:05:57 00:05:51 00:05:54 00:05:48 00:06:33 00:06:50 00:06:44 00:06:24
2 Aho Kari Simklubben RAN 12:20 00:29:55 00:19:23 01:02:44 00:06:03 00:05:48 00:05:44 00:05:47 00:06:34 00:06:21 00:06:32 00:06:31
3 Gillberg Lars Fredrikshof IF CK 12:57 00:29:37 00:21:18 01:05:10 00:05:52 00:05:45 00:05:42 00:05:40 00:06:40 00:07:10 00:07:12 00:06:58
4 Salomonsson Bengt IK Fyris/Triathlon 17:34 00:38:02 00:26:41 01:24:59 00:07:27 00:07:23 00:07:25 00:07:20 00:08:28 00:09:02 00:08:59 00:08:40
5 Johansson Ove VM Triathlon (Västra Mälardalens Tri-förening) 19:35 00:39:12 00:24:50 01:26:33 00:07:32 00:07:28 00:07:28 00:07:38 00:09:08 00:08:13 00:08:23 00:08:15
Herrar Masters 60-64
1 Dahlin Reymar Triathlon Väst 15:39 00:35:06 00:22:58 01:15:17 00:06:50 00:06:44 00:06:46 00:06:47 00:08:00 00:08:07 00:07:49 00:07:03
2 Sandelin Hans-Olov Idrottsklubben Wilske 16:04 00:36:16 00:20:33 01:15:23 00:07:01 00:07:04 00:06:55 00:06:43 00:08:35 00:07:10 00:07:01 00:06:23
Herrar Masters 65-69
1 Magnusson Göran SOK Knallen 12:16 00:34:16 00:19:56 01:08:24 00:06:44 00:06:38 00:06:32 00:06:32 00:07:53 00:06:35 00:06:44 00:06:37
2 Arlert Bertil Fredrikshof IF CK 16:59 00:37:08 00:25:50 01:23:07 00:06:56 00:07:12 00:06:59 00:06:59 00:09:03 00:08:45 00:08:47 00:08:19
Herrar Masters 75-79
1 Valvis George Triathlon Syd 22:23 00:51:38 00:34:04 01:52:17 00:09:18 00:09:23 00:09:37 00:09:52 00:13:29 00:11:21 00:11:11 00:11:32
Herrar Senior
1 Wangel Per AXA Sports Club 09:10 00:28:33 00:14:57 00:53:13 00:05:39 00:05:35 00:05:36 00:05:36 00:06:10 00:04:54 00:05:02 00:05:02
2 Vikner Joel Västerås Simsällskap 09:00 00:28:41 00:16:02 00:54:21 00:05:43 00:05:35 00:05:36 00:05:36 00:06:13 00:05:10 00:05:21 00:05:32
3 Honig Tom Tyresö SS 09:45 00:28:58 00:15:45 00:55:06 00:05:49 00:05:42 00:05:35 00:05:40 00:06:15 00:05:12 00:05:20 00:05:14
4 Sahlberg Mikael Puppy Triathlete Society 09:19 00:29:27 00:15:57 00:55:24 00:06:11 00:05:43 00:05:34 00:05:40 00:06:20 00:05:24 00:05:26 00:05:07
5 Andersen Stefhan IF Mantra Sport 09:24 00:29:17 00:16:31 00:55:46 00:05:50 00:06:05 00:05:36 00:05:40 00:06:08 00:05:23 00:05:39 00:05:29
6 Söderström Gunnar Formtopp IF 10:07 00:30:03 00:17:09 00:57:58 00:06:03 00:05:57 00:05:47 00:05:47 00:06:31 00:05:51 00:05:46 00:05:33
7 Bäckström Fredrik Triathlon Väst 10:52 00:29:54 00:16:45 00:58:12 00:05:56 00:05:50 00:05:52 00:05:51 00:06:28 00:05:46 00:05:42 00:05:17
8 Johansson Sebastian Motala Triathlon Club 09:54 00:30:13 00:17:23 00:58:17 00:06:08 00:05:56 00:05:47 00:05:48 00:06:35 00:05:46 00:05:57 00:05:41
9 Djärv Oskar IK Fyris/Triathlon 11:17 00:29:47 00:17:17 00:59:14 00:06:02 00:05:45 00:05:43 00:05:45 00:06:34 00:05:57 00:05:50 00:05:30
10 Johansson Kasper Motala Triathlon Club 09:58 00:30:10 00:18:39 00:59:28 00:06:10 00:05:56 00:05:48 00:05:48 00:06:31 00:06:07 00:06:25 00:06:07
11 Thorén Mike Motala Triathlon Club 09:12 00:31:12 00:18:34 00:59:33 00:06:02 00:06:05 00:05:44 00:06:14 00:07:09 00:05:59 00:06:23 00:06:13
12 Lundgren Frydenlund Jeff Södertälje Simsällskap Triathlon 10:11 00:30:01 00:18:56 00:59:48 00:05:58 00:05:57 00:05:46 00:05:48 00:06:34 00:06:16 00:06:25 00:06:16
13 Johansson Emil Simklubben RAN 11:16 00:31:36 00:17:15 01:00:57 00:06:25 00:06:14 00:06:10 00:06:04 00:06:46 00:05:44 00:05:53 00:05:39
14 Sjösten Roger Älvsjö AIK 09:44 00:31:32 00:18:45 01:01:01 00:06:05 00:05:57 00:06:24 00:06:14 00:06:53 00:06:34 00:06:19 00:05:53
15 Rawecki Filip Alingsås Triathlonklubb 09:50 00:30:05 00:20:41 01:01:42 00:05:54 00:05:56 00:05:46 00:05:48 00:06:43 00:06:48 00:07:14 00:06:40
16 Bergh Per Team Racerdepån Triathlon Förening 11:56 00:30:39 00:18:20 01:01:52 00:06:08 00:06:03 00:06:02 00:05:52 00:06:36 00:06:05 00:06:20 00:05:56
17 Westerberg Simon Kalmar Running Club 13:53 00:31:23 00:17:03 01:03:00 00:06:19 00:06:03 00:06:02 00:06:07 00:06:53 00:05:36 00:05:48 00:05:39
18 Gustavsson Robert IK Hakarpspojkarna 13:23 00:31:06 00:17:27 01:03:05 00:06:21 00:06:03 00:05:57 00:05:54 00:06:54 00:05:50 00:05:52 00:05:46
19 Velasco Alejandro Ingen förening 11:32 00:32:24 00:18:31 01:03:35 00:06:33 00:06:29 00:06:13 00:06:08 00:07:03 00:06:10 00:06:15 00:06:07
20 Swahn Fredrik IF Mantra Sport 14:39 00:30:45 00:17:09 01:03:45 00:06:05 00:05:47 00:06:02 00:06:07 00:06:46 00:05:47 00:05:49 00:05:35
21 Dignell Mårten IK NocOut.se 12:45 00:31:20 00:18:39 01:04:03 00:06:11 00:06:10 00:06:02 00:06:04 00:06:55 00:06:18 00:06:20 00:06:03
22 Sandelin Petter Idrottsklubben Wilske 13:34 00:30:36 00:18:42 01:04:09 00:06:04 00:05:58 00:05:56 00:05:58 00:06:43 00:06:15 00:06:21 00:06:06
23 Fält Jesper Lactat3 Sportklubb 11:53 00:32:01 00:20:04 01:04:45 00:06:15 00:06:13 00:06:17 00:06:12 00:07:06 00:06:48 00:06:55 00:06:22
24 Holmner Erik Triathlon Väst 13:52 00:33:02 00:16:50 01:04:57 00:06:31 00:06:21 00:06:26 00:06:28 00:07:17 00:05:41 00:05:41 00:05:28
25 Pesonen Henri Triathlon Väst 12:19 00:32:47 00:19:09 01:05:18 00:06:53 00:06:28 00:06:16 00:06:07 00:07:04 00:06:22 00:06:32 00:06:16
26 Samuelsson Johan Alingsås Triathlonklubb 14:31 00:31:03 00:19:14 01:05:44 00:06:18 00:05:48 00:06:04 00:06:05 00:06:50 00:06:17 00:06:37 00:06:21
27 Holmén Henrik Triathlon Väst 13:13 00:32:25 00:19:13 01:05:55 00:06:19 00:06:20 00:06:19 00:06:23 00:07:06 00:06:29 00:06:32 00:06:14
28 Ahlén Fredrik Örebro AIK 15:37 00:33:30 00:20:03 01:10:47 00:06:40 00:06:34 00:06:23 00:06:26 00:07:30 00:06:43 00:06:56 00:06:26
29 Sernheim Adam IK Hakarpspojkarna 17:17 00:34:49 00:18:44 01:11:58 00:06:54 00:06:54 00:06:41 00:06:48 00:07:34 00:06:15 00:06:23 00:06:07
30 Rapakko Mattias Nässjö SLS Triathlon 17:15 00:35:55 00:22:30 01:17:13 00:07:12 00:06:58 00:06:54 00:07:01 00:07:51 00:07:36 00:07:31 00:07:24
Herrar Senior Utom tävlan
1 Yorke Andrew Canada 09:04 00:28:34 00:14:41 00:52:56 00:05:41 00:05:35 00:05:35 00:05:36 00:06:10 00:04:55 00:05:00 00:04:47
SM Damer
1 Nordén Lisa Kristianstads TriathlonKlubb 09:33 00:29:41 00:16:14 00:56:16 Sen
2 Annerstedt Åsa Dalregementets IF 10:01 00:31:20 00:17:46 00:59:44 Sen
3 Nyström Eva FK Herkules Triathlon 11:36 00:30:10 00:17:29 01:00:12 Sen
4 Salonen Ida IK Trasten 11:06 00:30:54 00:17:52 01:00:44 Jun
5 Hökerberg Elisabet Team Racerdepån Triathlon Förening 11:37 00:30:18 00:18:55 01:01:39 Sen
6 Thorén Annie Motala Triathlon Club 10:12 00:31:54 00:19:47 01:02:35 Sen
7 Nilsson Jenny Alingsås Triathlonklubb 13:32 00:32:19 00:16:53 01:03:44 Sen
8 Gustafsson Annie Dalregementets IF 10:49 00:33:01 00:19:17 01:03:52 Sen
9 Jakobsson Julia Motala Triathlon Club 11:09 00:32:42 00:19:56 01:04:39 Jun
10 Jessen Cecilia Team Racerdepån Triathlon Förening 12:22 00:33:06 00:19:47 01:06:03 Sen
11 Wagner Marika IF Mantra Sport 12:24 00:33:43 00:21:01 01:07:54 Sen
12 Isaksson Pernilla Halmstad Triathleterna 10:36 00:35:52 00:20:27 01:08:12 Sen
13 Åhlund Jessica Halmstad Triathleterna 12:20 00:33:30 00:21:34 01:08:28 Sen
14 Hall Madeleine Triathlon Väst 11:44 00:35:11 00:20:51 01:09:07 Sen
15 Filipsson Caroline Triathlon Väst 13:36 00:34:13 00:24:21 01:13:33 Sen
SM Herrar
1 Wangel Per AXA Sports Club 09:10 00:28:33 00:14:57 00:53:13 Sen
2 Vikner Joel Västerås Simsällskap 09:00 00:28:41 00:16:02 00:54:21 Sen
3 Honig Tom Tyresö SS 09:45 00:28:58 00:15:45 00:55:06 Sen
4 Sahlberg Mikael Puppy Triathlete Society 09:19 00:29:27 00:15:57 00:55:24 Sen
5 Andersen Stefhan IF Mantra Sport 09:24 00:29:17 00:16:31 00:55:46 Sen
6 Sarwe Johan Triathlon Syd 09:48 00:28:55 00:17:02 00:56:25 Jun
7 Söderström Gunnar Formtopp IF 10:07 00:30:03 00:17:09 00:57:58 Sen
8 Bäckström Fredrik Triathlon Väst 10:52 00:29:54 00:16:45 00:58:12 Sen
9 Jonsson Markus Säters IF Triathlon 11:14 00:29:51 00:16:24 00:58:15 Jun
10 Johansson Sebastian Motala Triathlon Club 09:54 00:30:13 00:17:23 00:58:17 Sen
11 Djärv Oskar IK Fyris/Triathlon 11:17 00:29:47 00:17:17 00:59:14 Sen
12 Johansson Kasper Motala Triathlon Club 09:58 00:30:10 00:18:39 00:59:28 Sen
13 Thorén Mike Motala Triathlon Club 09:12 00:31:12 00:18:34 00:59:33 Sen
14 Lundgren Frydenlund Jeff Södertälje Simsällskap Triathlon 10:11 00:30:01 00:18:56 00:59:48 Sen
15 Lindqvist Thobias Triathlon Väst 10:13 00:30:25 00:18:52 01:00:21 Jun
16 Magnusson Martin Nässjö SLS Triathlon 09:45 00:28:56 00:21:30 01:00:52 Jun
17 Johansson Emil Simklubben RAN 11:16 00:31:36 00:17:15 01:00:57 Sen
18 Sjösten Roger Älvsjö AIK 09:44 00:31:32 00:18:45 01:01:01 Sen
19 Rawecki Filip Alingsås Triathlonklubb 09:50 00:30:05 00:20:41 01:01:42 Sen
20 Bergh Per Team Racerdepån Triathlon Förening 11:56 00:30:39 00:18:20 01:01:52 Sen
21 Westerberg Simon Kalmar Running Club 13:53 00:31:23 00:17:03 01:03:00 Sen
22 Gustavsson Robert IK Hakarpspojkarna 13:23 00:31:06 00:17:27 01:03:05 Sen
23 Broms David IF Broms tri-team Varberg 12:35 00:31:48 00:17:56 01:03:18 Jun
24 Velasco Alejandro Ingen förening 11:32 00:32:24 00:18:31 01:03:35 Sen
25 Swahn Fredrik IF Mantra Sport 14:39 00:30:45 00:17:09 01:03:45 Sen
26 Andersson Rasmus OK Njudung 11:46 00:32:08 00:18:43 01:03:47 Jun
27 Dignell Mårten IK NocOut.se 12:45 00:31:20 00:18:39 01:04:03 Sen
28 Sandelin Petter Idrottsklubben Wilske 13:34 00:30:36 00:18:42 01:04:09 Sen
29 Cederberg Måns Motala Triathlon Club 09:47 00:33:20 00:20:15 01:04:12 Jun
30 Fält Jesper Lactat3 Sportklubb 11:53 00:32:01 00:20:04 01:04:45 Sen
31 Holmner Erik Triathlon Väst 13:52 00:33:02 00:16:50 01:04:57 Sen
32 Pesonen Henri Triathlon Väst 12:19 00:32:47 00:19:09 01:05:18 Sen
33 Samuelsson Johan Alingsås Triathlonklubb 14:31 00:31:03 00:19:14 01:05:44 Sen
34 Holmén Henrik Triathlon Väst 13:13 00:32:25 00:19:13 01:05:55 Sen
35 Lindborg Kalle Motala Triathlon Club 09:15 00:32:16 00:23:21 01:06:02 Jun
36 Holmström Filip Väsby SS Triathlon 12:53 00:34:40 00:18:46 01:07:36 Jun
37 Brink-Bolin Oscar Triathlon Syd 14:40 00:34:26 00:19:58 01:10:47 Jun
38 Ahlén Fredrik Örebro AIK 15:37 00:33:30 00:20:03 01:10:47 Sen
39 Sernheim Adam IK Hakarpspojkarna 17:17 00:34:49 00:18:44 01:11:58 Sen
40 Rapakko Mattias Nässjö SLS Triathlon 17:15 00:35:55 00:22:30 01:17:13 Sen
Ungdom Flickor 16-17
1 Carlsson Marie Väsby SS Triathlon 10:35 00:33:24 00:20:44 01:05:36 00:06:30 00:06:25 00:06:28 00:06:34 00:07:30 00:06:51 00:07:02 00:06:51
2 Rydqvist Madelen Simklubben RAN 10:02 00:36:00 00:20:15 01:07:12 00:06:59 00:07:00 00:07:05 00:07:04 00:07:54 00:06:31 00:06:54 00:06:51
3 Cederberg Malin Motala Triathlon Club 10:48 00:34:47 00:20:42 01:07:24 00:06:49 00:06:46 00:06:47 00:06:43 00:07:43 00:06:49 00:07:10 00:06:44
4 Johansson Caroline Halmstad Triathleterna 16:02 00:41:19 00:31:04 01:30:22 00:08:01 00:08:01 00:08:10 00:08:01 00:09:08 00:10:17 00:10:39 00:10:09
Ungdom Pojkar 16-17
1 Sandör Gabriel Linköpings Triathlonklubb 10:38 00:30:36 00:16:05 00:58:16 00:06:05 00:06:03 00:06:01 00:05:53 00:06:36 00:05:26 00:05:28 00:05:12
2 Ullen Dennis Västerås Simsällskap 10:46 00:31:19 00:17:14 01:00:17 00:06:16 00:06:05 00:06:03 00:06:06 00:06:53 00:05:37 00:05:55 00:05:43
Ungdom Pojkar 16-17 Utom tävlan
1 Horndahl Hampus Kalmar Running Club 11:10 00:31:06 00:17:13 01:00:17 00:06:13 00:06:01 00:05:56 00:06:04 00:06:54 00:05:53 00:05:58 00:05:23

Tillbaka Tillbaka