Vätter Challenge Triathlon - SM/RM Medeldistans 2015-07-25

294 deltog

Tillbaka Tillbaka
Placering Efternamn Förnamn Klubb   Tid Simning T1 Cykel T2 Löpning
Damer Medeldistans Masters 35-39
1 Eriksmo Anna Heleneholms IF Tri Team 5:00:02.8 0:36:27.8 03:37.1 2:50:36.9 02:09.9 1:27:11.1
2 Eriksson Erica I 2 IF Karlstad 5:03:39.2 0:37:11.2 02:32.6 2:42:18.8 01:51.1 1:39:45.5
999 Alzén Malin IK Hakarpspojkarna
4 Engde Lisa IK NocOut.se 6:00:39.8 0:44:08.9 03:25.2 3:17:38.4 02:00.2 1:53:27.1
999 Karlberg Lena Kalmar RC Triathlon 1:05:38.3 05:01.6 3:29:54.2 09:02.7
999 Gabriels Maria Mora Cykelklubb
5 Henriksson Monica Stockholm City Triathlon 6:09:18.8 0:42:11.3 05:50.5 3:22:09.3 02:59.3 1:56:08.4
3 Andersson Marina Triathlon Väst 5:13:21.0 0:35:32.7 02:03.3 2:54:47.2 01:13.3 1:39:44.5
999 Björkebäck Maja Örebro AIK 0:36:34.0 02:46.5
Damer Medeldistans Masters 40-44
7 Ledel Victoria Axa sports club 5:27:45.9 0:40:17.6 02:30.1 2:55:02.3 02:27.4 1:47:28.5
6 Franks Camilla Bjäre Triathlon 5:26:59.3 0:39:11.4 02:28.6 2:59:45.5 01:50.9 1:43:42.9
4 Lilja Tina Frostamultisport 5:18:51.0 0:41:03.9 03:17.8 2:49:18.8 01:57.9 1:43:12.6
5 Wolfgang Linda Kalmar RC Triathlon 5:19:19.2 0:38:02.9 03:07.1 3:01:15.1 02:11.7 1:34:42.4
9 Karlsson Linda Kalmar RC Triathlon 6:28:20.3 0:49:53.8 04:22.7 3:16:56.1 03:40.4 2:13:27.3
3 Westman Lena Qwarnsvedens Triathlonklubb 5:15:39.6 0:44:44.1 01:52.1 2:52:36.9 02:00.5 1:34:26.0
1 Nordbeck Charlotta Roden Triathlon Club 5:11:15.0 0:32:41.2 03:14.3 2:56:41.7 01:56.0 1:36:41.8
2 Carlsson Mirella Team Kungälv IS 5:14:07.0 0:37:39.1 02:58.1 2:51:58.9 01:50.2 1:39:40.7
8 Fogel Mia Väsby SS Triathlon 5:32:32.7 0:34:46.0 02:38.4 3:07:53.2 03:10.4 1:44:04.7
Damer Medeldistans Masters 45-49
1 Rehn Annika Cykelklubben U6 Tri 5:10:51.7 0:41:17.7 02:08.4 2:47:06.3 01:53.6 1:38:25.7
4 Isaksson Åsa Gällivare Endurance Club 5:36:47.6 0:37:32.3 02:16.2 2:54:50.0 02:43.1 1:59:26.0
999 Elfving Sara Karlshamns Simklubb
3 Hallsten Annika Karlskrona Simsällskap 5:33:12.5 0:31:05.6 02:56.1 3:12:42.8 02:51.1 1:43:36.9
999 Nohave Mollie Karlskrona Simsällskap
5 Lantz Kerstin Skövde Triathlon klubb 5:39:20.0 0:29:46.4 02:56.8 3:06:26.2 02:17.3 1:57:53.3
2 Holmen Anneli Team Kungälv IS 5:15:17.1 0:32:32.7 02:22.7 2:49:48.9 01:41.2 1:48:51.6
Damer Medeldistans Masters 50-54
999 Linderoth Ann-Christine Heleneholms IF Tri Team
3 Tufvesson Ann-Sofie Sjöbo Simsällskap 6:24:53.4 0:43:10.8 03:33.7 3:21:57.3 03:08.1 2:13:03.5
2 Jertborn Cecilia SOK Knallen 5:46:27.8 0:38:02.0 04:08.3 3:02:26.5 02:39.2 1:59:11.8
1 Steneryd Ann-Charlotte Team Triathlon & Multisport 5:10:12.5 0:35:30.7 02:04.0 2:51:50.4 01:56.3 1:38:51.1
Damer Medeldistans Masters 55-59
1 Nordén Kerstin Frostamultisport 5:50:34.8 0:35:52.3 02:51.5 3:10:28.4 03:27.3 1:57:55.3
Damer Medeldistans Motion
999 Palmgren Maria
5 Johansson Annemari Gällivare Endurance Club 6:06:13.3 0:45:23.8 04:03.9 3:09:54.2 02:48.3 2:04:03.1
3 Eriksson Katarina Göteborgs Polismäns IF 5:29:15.2 0:42:05.9 02:44.9 3:00:13.8 02:15.9 1:41:54.7
6 Fredriksson Linda Högby if 6:24:27.8 0:47:20.9 05:23.6 3:28:51.0 04:10.9 1:58:41.4
2 Gilson Erin IF Linnéa 5:25:16.4 0:42:56.8 05:33.2 3:03:41.0 02:45.5 1:30:19.9
4 Grönlund Lisa Mullsjö SOK 5:51:17.3 0:40:49.5 04:12.4 3:19:46.6 03:36.7 1:42:52.1
1 Asp Sara Terrible Tuesdays Triathlon Club 4:41:12.5 0:31:00.7 02:58.6 2:38:52.9 01:24.2 1:26:56.1
Damer Medeldistans Senior
9 Johnsson Katarina Axa sports club 5:10:47.3 0:34:46.5 02:03.5 2:55:40.0 01:46.0 1:36:31.3
2 Persson Mikaela Dinvelo Cykelklubb 4:37:33.3 0:25:53.3 01:20.2 2:37:23.3 01:12.1 1:31:44.4
8 Glise Sandblad Katarina Fredrikshof IF CK 5:08:09.5 0:41:37.0 03:05.6 2:52:58.9 01:54.7 1:28:33.3
999 Åhlund Jessica Halmstad Triathleterna 0:30:10.7 01:24.4
10 Gunnarsson Hanna IFK Österbymo 5:13:04.6 0:36:16.4 01:53.8 2:48:56.9 02:25.4 1:43:32.1
3 Nilsson Jenny IK NocOut.se 4:41:01.1 0:30:58.3 01:28.8 2:40:34.1 01:28.7 1:26:31.2
5 Fastesson Tina IK NocOut.se 4:51:05.0 0:32:23.1 02:43.2 2:39:59.4 01:34.5 1:34:24.8
12 Andersson Jessica IK NocOut.se 5:29:26.1 0:40:50.2 02:29.8 3:01:00.2 02:14.5 1:42:51.4
14 Haglund Ulrika IK NocOut.se 6:04:24.9 0:46:57.9 03:18.6 3:14:59.2 02:30.0 1:56:39.2
999 Marklund Sara IS Göta Friidrott & Triathlon 0:39:09.6 02:10.3 2:46:11.9 01:43.1
999 Karlsson Hanna Kalmar RC Triathlon
999 Magnusson Mari Kalmar RC Triathlon
6 Sandberg Marie Katrineholms Simsällskap 4:59:32.3 0:32:22.1 03:40.1 2:54:30.9 02:19.1 1:26:40.1
7 Karlsson Rebecca Ljusdal CK 5:07:25.9 0:32:20.3 02:28.5 2:52:55.2 01:38.1 1:38:03.8
999 Linden Pernilla Melbourne Triathlon Club, AUS
999 Thorén Annie Motala Triathlon Club 0:25:48.8 01:13.8 2:32:57.9
11 Sernfalk Linda Stockholm City Triathlon 5:17:39.7 0:32:33.7 02:29.1 2:52:35.2 01:48.0 1:48:13.7
13 Kjellström Ingrid Stockholm City Triathlon 5:36:45.7 0:46:50.0 03:56.1 2:55:29.5 02:08.2 1:48:21.9
999 Lundström Evelina Stockholm City Triathlon
999 MacLean Susan Stockholm City Triathlon 0:35:02.6 02:56.8 2:53:58.6 02:40.1
4 Jessen Cecilia Team Racerdepån Triathlon Förening 4:42:56.4 0:31:40.7 01:34.4 2:36:11.7 01:12.3 1:32:17.3
1 Svensk Sara Triathlon Väst 4:32:50.0 0:33:04.2 01:22.2 2:34:55.7 01:09.3 1:22:18.6
Herrar Medeldistans Masters 60-64
3 Lacandler Tommy Axa sports club 6:31:34.6 0:44:01.8 06:32.2 3:29:33.1 04:17.8 2:07:09.7
2 Koskinen Tauno Fagersta Södra Idrottsklubb 5:44:00.1 0:36:36.8 03:16.5 3:03:23.6 01:55.2 1:58:48.0
999 Johansson Bo Karlshamns Simklubb
1 Holmström Nils Stockholm City Triathlon 5:32:51.1 0:47:37.9 03:33.1 2:47:42.2 02:13.4 1:51:44.5
Herrar Medeldistans Junior 18-19
999 Schriwer Elias Terrible Tuesdays Triathlon Club
Herrar Medeldistans Lag-motion
1 Gustafsson Jesper Bortalaget 4:32:08.0 0:38:55.0 01:00.9 2:23:47.8 00:48.5 1:27:35.8
3 Melin Kenneth Cardio Club 5:31:16.9 0:38:08.2 01:18.9 3:11:18.9 01:01.7 1:39:29.2
2 Brugård Jan Smil 4:33:10.4 0:33:26.9 01:04.0 2:40:52.9 00:55.1 1:16:51.5
Herrar Medeldistans Masters 35-39
6 Nymark Markus 3City Triathlon 4:34:46.2 0:30:11.6 01:24.8 2:28:27.8 01:46.4 1:32:55.6
18 Johnsson Dan Apladalens Löparklubb 4:58:46.6 0:35:49.1 04:41.2 2:34:52.6 02:30.6 1:40:53.1
19 Svedin Johan Axa sports club 4:59:03.3 0:39:05.0 03:18.3 2:39:28.1 02:41.6 1:34:30.3
21 Sandblad Staffan Fredrikshof IF CK 5:09:54.1 0:42:10.4 02:16.3 2:36:20.4 02:05.3 1:47:01.7
15 Zätterman Tobias I 2 IF Karlstad 4:53:50.1 0:31:06.3 02:11.4 2:39:19.9 01:22.1 1:39:50.4
2 Nyström Jacob IFK Österbymo 4:28:33.2 0:33:47.5 01:28.5 2:29:58.1 01:53.7 1:21:25.4
14 Pettersson Jens IK Hakarpspojkarna 4:52:44.1 0:33:53.7 03:26.5 2:28:56.4 02:06.3 1:44:21.2
3 Comstedt Ulf IK NocOut.se 4:29:06.4 0:30:44.6 01:52.2 2:26:31.9 01:15.3 1:28:42.4
7 Svensson Magnus IK NocOut.se 4:36:45.1 0:37:34.7 02:34.3 2:34:42.4 01:14.9 1:20:38.8
11 Haglund David IK NocOut.se 4:47:41.6 0:41:41.6 03:02.4 2:34:21.9 01:22.3 1:27:13.4
20 Valeskog Henrik IK NocOut.se 5:03:54.3 0:38:54.6 03:01.7 2:40:07.6 02:42.1 1:39:08.3
999 Teinvall Henrik IS Göta Friidrott & Triathlon 0:32:58.3 01:34.6
22 Marklund Lars Kalmar RC Triathlon 5:15:27.7 0:41:35.5 03:33.3 2:48:30.0 04:17.9 1:37:31.0
23 Andersson Jonas Kalmar RC Triathlon 5:22:21.7 0:35:45.7 03:24.6 2:48:36.1 02:34.0 1:52:01.3
4 Schelin Robert Karlshamns Simklubb 4:30:03.8 0:28:29.0 01:19.8 2:32:28.0 01:25.1 1:26:21.9
12 Bergström Andreas Linköpings Triathlonklubb 4:49:48.9 0:35:54.0 01:47.4 2:41:35.3 01:49.0 1:28:43.2
16 Chronéer Tobias Maxprestation Sports Club 4:54:14.1 0:35:55.3 02:38.5 2:43:29.2 02:02.9 1:30:08.2
17 Persson Fredrik Solvikingarna 4:56:26.7 0:45:18.5 03:14.9 2:35:46.0 02:36.3 1:29:31.0
999 Kanne Axel Stockholm City Triathlon
8 Svärd Lukas Stockholm Snipers IF 4:40:05.2 0:33:23.0 02:04.3 2:32:02.4 02:00.9 1:30:34.6
999 Svensson Johan Stockholmspolisens IF-Triathlonförening
5 Arnström Erik Triathlon Väst 4:33:26.8 0:32:37.0 01:43.3 2:35:56.8 01:47.2 1:21:22.5
9 Brolin Daniel Triathlon Väst 4:42:06.9 0:39:41.2 01:50.6 2:31:50.6 01:07.8 1:27:36.7
10 Petersson Roger Triathlon Väst 4:45:52.3 0:32:30.9 02:23.0 2:35:18.5 01:38.5 1:34:01.4
999 Ljung Johan Triathlon Väst 0:30:45.6 02:11.2 2:45:27.5
1 Sandelin Petter TwinPeaks Triathlon Klubb 4:18:07.0 0:32:16.5 02:11.6 2:21:29.2 01:14.2 1:20:55.5
13 Axelsson Tobias Väsby SS Triathlon 4:51:33.3 0:38:18.8 01:43.0 2:38:17.3 01:55.8 1:31:18.4
24 Karlsson Mikael Väsby SS Triathlon 5:42:16.3 0:36:38.3 03:43.4 3:07:49.1 03:23.7 1:50:41.8
Herrar Medeldistans Masters 40-44
27 Andersson Peter 338 Småland Triathlon & MSF 5:31:56.9 0:36:36.1 02:59.3 2:54:59.8 02:19.8 1:55:01.9
10 Eggen Richard Aktivitus Sports Club 4:59:37.3 0:41:01.2 02:29.8 2:35:44.0 02:46.1 1:37:36.2
9 Sunnerberg Robert Axa sports club 4:58:52.7 0:33:13.2 02:05.1 2:47:13.9 02:29.2 1:33:51.3
30 Hyyryläinen Marcus Axa sports club 5:42:31.3 0:42:26.2 04:34.2 2:58:13.3 02:47.2 1:54:30.4
999 Westman Robert Falu Simsällskap 0:29:12.3 01:33.5
23 Manolescu Michael Fredrikshof IF CK 5:24:46.1 0:37:45.3 03:05.1 2:57:34.4 01:57.1 1:44:24.2
3 Johansson Robert Gällivare Endurance Club 4:38:20.0 0:35:23.5 03:03.1 2:35:02.7 02:13.7 1:22:37.0
31 Lund Glenn Gällivare Endurance Club 5:44:53.4 0:35:17.7 03:56.3 3:16:45.5 02:50.8 1:46:03.1
13 Westman Joakim Gävle Triathlon Klubb 5:08:21.2 0:40:45.4 03:54.7 2:39:00.7 02:50.2 1:41:50.2
2 Ottosson Fredrik Höglandets Triathlon 4:33:54.1 0:38:42.9 02:10.1 2:26:37.8 01:17.3 1:25:06.0
26 Abaji Martin Höglandets Triathlon 5:29:15.4 0:39:17.0 02:19.6 2:51:06.3 03:25.2 1:53:07.3
7 Uppsten Rydell Niclas IF Mantra Sport 4:53:51.4 0:36:00.7 03:21.3 2:46:15.6 02:17.4 1:25:56.4
999 Hegestrand Johan IK Hakarpspojkarna
21 Forsberg Alexander IK NocOut.se 5:23:06.6 0:39:01.3 02:14.9 3:01:52.8 01:51.8 1:38:05.8
22 Tell Johan IK NocOut.se 5:24:15.5 0:44:31.5 03:36.5 2:50:42.1 02:17.5 1:43:07.9
24 Haavisto Daniel IK NocOut.se 5:24:47.6 0:45:04.3 03:34.7 2:51:28.3 02:14.6 1:42:25.7
999 Annell Torbjörn IK NocOut.se 4:54:25.3 0:32:15.6 02:06.2 2:39:23.7 02:10.8
999 Ivenborg Claes IK NocOut.se
6 Jansson Tobias IS Göta Friidrott & Triathlon 4:47:30.3 0:32:28.2 03:39.7 2:47:23.7 02:38.6 1:21:20.1
8 Landin Jonas Kalmar RC Triathlon 4:58:41.1 0:35:42.6 03:34.2 2:40:21.6 02:27.0 1:36:35.7
12 Ek Stefan Kalmar RC Triathlon 5:07:21.3 0:34:37.1 01:45.3 2:42:22.2 03:24.4 1:45:12.3
20 Svensson Jörgen Kalmar RC Triathlon 5:21:54.6 0:36:11.7 02:34.6 2:54:20.7 02:16.3 1:46:31.3
25 Ahlqvist Henrik Kalmar RC Triathlon 5:26:36.5 0:38:45.5 02:10.6 2:45:32.4 02:23.8 1:57:44.2
32 Stenberg Andreas Kalmar RC Triathlon 5:58:22.7 0:40:03.7 03:21.7 2:59:39.9 02:51.7 2:12:25.7
29 Nohave Johan Karlskrona Simsällskap 5:40:53.5 0:40:13.2 02:47.2 3:04:25.5 01:58.6 1:51:29.0
14 Eriksson Mats Linköpings Triathlonklubb 5:08:45.5 0:38:52.2 03:03.2 2:48:48.6 02:31.3 1:35:30.2
17 Wärlinge Mathias Oskarshamns SK Friidrott 5:19:11.8 0:34:04.8 02:53.1 2:56:52.0 02:19.6 1:43:02.3
11 Nordbeck Carl Roden Triathlon Club 5:01:57.4 0:31:16.8 02:50.5 2:38:04.4 03:20.8 1:46:24.9
5 Toft Fredrik Skövde Triathlon klubb 4:46:20.5 0:32:34.5 01:29.0 2:35:14.8 01:38.7 1:35:23.5
16 Andersson Patrik SLK Oxelösund 5:12:17.9 0:33:33.1 02:30.3 2:50:44.9 02:39.3 1:42:50.3
19 Arnebrant Thomas Terrible Tuesdays Triathlon Club 5:21:22.6 0:39:29.6 03:01.7 2:58:11.9 04:46.3 1:35:53.1
1 Hallsten Kristian Triathlon Syd 4:17:16.4 0:33:25.5 01:41.6 2:21:34.8 01:17.4 1:19:17.1
18 Calais Fredrik Triathlon Syd 5:19:26.6 0:34:35.8 02:41.9 3:01:31.1 02:34.0 1:38:03.8
4 Zantelid Michael Triathlon Väst 4:39:44.5 0:34:23.8 02:06.6 2:32:59.5 01:24.7 1:28:49.9
15 Sandgren Björn Triathlon Väst 5:12:10.2 0:38:59.2 03:26.2 2:48:12.4 02:34.0 1:38:58.4
28 Geitner Mattias Triathlon Väst 5:39:43.8 0:37:56.9 02:56.6 3:03:03.0 03:15.4 1:52:31.9
999 Lageson Magnus TwinPeaks Triathlon Klubb
Herrar Medeldistans Masters 45-49
14 Ekfors Håkan Björnstorps Idrottsförening 5:09:18.2 0:39:21.4 02:32.7 2:40:02.3 02:01.3 1:45:20.5
12 Rehn Thomas Cykelklubben U6 Tri 5:04:02.6 0:40:32.7 02:26.3 2:40:44.8 01:55.4 1:38:23.4
10 Lindström Johan Gävle Triathlon Klubb 4:58:29.3 0:35:04.1 02:21.1 2:38:29.7 02:30.5 1:40:03.9
1 Ydremark Hans Höglandets Triathlon 4:26:10.4 0:30:56.0 01:55.7 2:25:27.7 01:53.4 1:25:57.6
18 Johansson Robert I 2 IF Karlstad 5:13:28.0 0:31:29.9 02:24.7 2:45:10.1 02:12.1 1:52:11.2
5 Ossiansson Mattias IK Hakarpspojkarna 4:41:10.9 0:35:45.1 02:10.3 2:39:01.0 01:45.4 1:22:29.1
19 Bjurhamn Daniel IK NocOut.se 5:16:43.0 0:43:26.1 03:49.3 2:54:38.3 02:01.1 1:32:48.2
999 Törnqvist Mattias IK NocOut.se 0:32:53.1 01:41.1
3 Snygg Ulrik IS Göta Friidrott & Triathlon 4:30:02.5 0:31:08.1 02:06.3 2:28:53.2 01:44.0 1:26:10.9
8 Ewing Jonas Kalmar RC Triathlon 4:51:19.5 0:37:44.3 03:32.9 2:39:18.7 01:25.6 1:29:18.0
9 Andersson Håkan Kalmar RC Triathlon 4:53:13.6 0:33:46.5 03:18.7 2:39:32.7 02:23.9 1:34:11.8
15 Holmgren Ulf Kalmar RC Triathlon 5:10:18.4 0:42:30.4 02:24.0 2:41:44.3 02:28.0 1:41:11.7
20 Karlsson Kristoffer Kalmar RC Triathlon 5:25:34.5 0:52:50.3 06:21.6 2:50:48.1 03:40.3 1:31:54.2
4 Hallsten Fredrik Karlskrona Simsällskap 4:35:29.7 0:32:33.5 01:32.9 2:33:26.2 01:04.9 1:26:52.2
999 Forsberg Pontus LK Nyköpings Runners
2 Ronnle Mikael Luleå CK 4:29:02.4 0:32:21.3 02:51.9 2:27:54.7 01:50.5 1:24:04.0
11 Johansson Michael Sigtuna-Märsta-Arlanda CK (SMACK) 5:02:02.8 0:40:46.3 03:04.7 2:47:00.8 02:18.4 1:28:52.6
21 Lendrop Peter Team Blekinge Löparförening 5:28:00.5 0:36:36.1 05:25.4 2:58:43.2 04:35.0 1:42:40.8
17 Friman Jerry Team Cykelcenter Södertälje 5:12:47.6 0:40:39.7 03:51.6 2:42:31.4 02:30.4 1:43:14.5
13 Tullberg Olof Triathlon Väst 5:05:46.4 0:39:13.8 02:24.8 2:48:59.9 03:09.0 1:31:58.9
16 Andersson Frånlund Magnus Triathlon Väst 5:12:27.0 0:39:50.2 03:23.6 2:48:41.9 02:44.9 1:37:46.4
22 Johansson Patrik Triathlon Väst 5:37:44.5 0:41:21.2 07:42.3 2:48:27.5 04:01.7 1:56:11.8
6 Förborgen Mikael Tyresö SS 4:45:38.1 0:34:56.4 03:14.5 2:31:14.3 02:07.4 1:34:05.5
7 Karlsson Johan Väsby SS Triathlon 4:50:14.6 0:35:53.8 02:34.3 2:41:20.5 01:33.1 1:28:52.9
23 Gouffrich Robert Väsby SS Triathlon 5:38:19.8 0:32:32.1 02:24.0 3:12:35.7 02:54.8 1:47:53.2
Herrar Medeldistans Masters 50-54
999 Korner Mats 338 Småland Triathlon & MSF
3 Bengtsson Tomas Club Active Island Tjörn 4:48:29.6 0:37:08.2 02:08.3 2:38:14.0 02:05.0 1:28:54.1
2 Östh Urban IFK Österbymo 4:42:41.1 0:35:27.3 02:27.8 2:37:42.3 01:45.9 1:25:17.8
8 Gunnarsson Anders IFK Österbymo 5:25:05.5 0:39:07.0 02:57.4 3:07:04.2 02:31.0 1:33:25.9
10 Hammarström Mats IFK Österbymo 5:39:19.2 0:46:11.7 02:47.7 2:55:55.7 02:28.4 1:51:55.7
1 Bladh Ulf IK NocOut.se 4:38:23.1 0:35:37.8 01:50.8 2:33:57.6 01:40.9 1:25:16.0
7 Ydremark Björn IK NocOut.se 5:19:11.3 0:35:37.8 03:37.7 2:37:52.2 02:43.1 1:59:20.5
9 Wettergren Håkan IK NocOut.se 5:30:03.2 0:43:24.0 03:22.2 2:56:24.7 03:14.8 1:43:37.5
11 Eriksson Magnus IS Göta Friidrott & Triathlon 5:44:54.4 0:44:03.4 06:11.9 3:01:49.7 02:47.1 1:50:02.3
6 Petersson Lars-Göran Kalmar RC Triathlon 5:05:03.4 0:42:17.7 03:12.4 2:36:04.2 03:14.0 1:40:15.1
4 Persson Stefan Motala Triathlon Club 4:54:29.2 0:31:38.0 02:12.9 2:40:14.0 01:41.9 1:38:42.4
13 Simonsen Hans Mölndal Outdoor IF 6:01:50.6 0:43:11.7 06:10.6 3:06:00.9 03:14.8 2:03:12.6
999 Genas Kaj Roden Triathlon Club
999 Olsson P-O Skövde Triathlon klubb 0:36:57.9 02:38.7
999 Werner Johan Stockholm City Triathlon
12 Carlsson Lennart Team Blekinge Löparförening 5:54:50.3 0:42:05.7 05:02.6 3:07:38.4 03:46.6 1:56:17.0
5 Åkerman Lars Triathlon Syd 4:55:52.7 0:38:33.2 04:24.3 2:38:53.2 02:49.4 1:31:12.6
999 Nylund Jan Västra Mälardalens Tri-förening 0:39:27.5 02:14.1 2:55:11.9 03:36.9
Herrar Medeldistans Masters 55-59
1 Aho Kari Axa sports club 4:53:34.3 0:32:29.9 01:33.4 2:36:44.3 01:44.1 1:41:02.6
2 Axlund Per-Anders Hudik Triathlon Klubb 5:02:37.9 0:42:53.9 02:10.4 2:36:39.9 01:45.3 1:39:08.4
999 Walfridsson Mikael IFK Österbymo
3 Pärsson Håkan IS Göta Friidrott & Triathlon 5:04:22.0 0:38:00.1 02:57.5 2:44:55.0 02:03.0 1:36:26.4
999 Lennartsson Thomas LK Nyköpings Runners
999 Lindén Magnus Sjöbo Simsällskap
999 Smedjegården Mikael Stockholmspolisens IF-Triathlonförening
Herrar Medeldistans Motion
25 Pettersson Mikael 5:48:19.2 0:35:46.6 02:28.2 3:12:28.4 02:33.3 1:55:02.7
39 Kronqvist Daniel 6:27:43.6 0:41:21.1 05:09.3 3:28:21.4 04:27.3 2:08:24.5
999 Hines Terrence
999 Larsson Joakim
999 Matuschek Tomas
999 Palmgren Stefan
37 Elwér Daniel 338 Småland Triathlon & MSF 6:23:19.0 1:01:05.4 06:39.2 3:00:20.7 04:46.0 2:10:27.7
999 Kratz Daniel Aktivitus Sports Club 0:34:24.4 02:44.1 2:44:21.1 02:53.2
19 Stjärnvy Fredrik Axa sports club 5:35:44.7 0:39:35.4 04:54.4 3:06:39.0 02:32.7 1:42:03.2
29 Egerbo Jonathan Axa sports club 5:55:18.4 0:41:12.3 04:20.2 3:06:47.7 01:54.9 2:01:03.3
20 Axelsson Fredrik Bankeryd 5:36:38.6 0:42:52.3 05:54.6 2:58:32.4 01:57.6 1:47:21.7
4 Hansson Nicklas BK Skottfint 4:52:43.2 0:38:02.9 02:00.6 2:33:18.6 01:43.4 1:37:37.7
3 Blåder Henrik Blåders Måleri 4:44:04.9 0:40:00.1 02:51.4 2:33:59.2 02:11.2 1:25:03.0
27 Schwamberg Jonatan Buildor.se 5:54:04.3 0:55:36.7 04:51.7 2:51:12.2 04:08.2 1:58:15.5
999 Karlsson Daniel Danderyd
21 Magnusson Jonas Donkeys Triathlon 5:36:56.8 0:43:01.1 03:27.5 3:01:26.5 02:19.5 1:46:42.2
30 Elm Andreas Donkeys Triathlon 5:55:34.1 0:35:20.1 02:24.3 3:14:18.1 01:45.9 2:01:45.7
40 Hagberg Jens Ekängens IF 6:39:54.2 0:46:24.4 03:48.9 3:24:47.9 02:38.9 2:22:14.1
8 Larsson Stefan Gällivare Endurance Club 5:01:10.2 0:41:07.8 02:30.8 2:38:24.6 01:22.7 1:37:44.3
999 Linderoth Peter Heleneholms IF Tri Team
15 Thimell Fredrik Hisingens Cykelklubb 5:26:51.3 0:40:03.7 04:42.5 2:59:37.8 04:14.6 1:38:12.7
35 Svärd Fredrik Huskvarna 6:13:16.3 0:47:26.3 06:36.1 3:16:54.0 03:15.6 1:59:04.3
36 Wilde Roger IK Fyris-Triathlon 6:13:58.3 0:47:53.2 07:58.9 3:12:20.4 05:52.9 1:59:52.9
5 Löf Jakob IK Hakarpspojkarna 4:56:10.7 0:32:46.6 01:22.0 2:34:02.1 01:20.1 1:46:39.9
9 Winström Anton IK Hakarpspojkarna 5:03:44.4 0:36:03.1 02:21.1 2:48:38.2 01:32.4 1:35:09.6
11 Abrahamsson John IK Hakarpspojkarna 5:08:52.6 0:38:06.7 01:37.5 2:45:35.4 01:36.7 1:41:56.3
13 Sahlin Johan IK Hakarpspojkarna 5:12:25.1 0:35:07.1 02:15.9 2:50:10.1 02:01.2 1:42:50.8
23 Sönnerhed Per IK Hakarpspojkarna 5:46:52.3 0:41:07.2 04:12.8 3:06:07.4 04:28.0 1:50:56.9
33 Kennerud Martin IK NocOut.se 6:08:35.0 0:43:17.5 06:19.5 3:10:44.5 06:03.1 2:02:10.4
6 Karlström Gerhard IKHP 4:57:10.9 0:27:13.9 02:13.6 2:46:41.3 01:34.5 1:39:27.6
16 Karamehmedovic Jasmin Kalmar RC Triathlon 5:28:48.2 0:36:38.4 02:33.5 2:43:46.2 02:49.9 2:03:00.2
999 Rehn Per Kalmar RC Triathlon
22 Ingesson Niklas Linköping 5:43:51.7 0:47:17.0 03:53.1 2:57:59.8 02:23.5 1:52:18.3
26 Lundström Martin Malmö 5:53:38.6 0:42:42.5 03:09.9 3:03:48.3 05:13.4 1:58:44.5
14 Nilsson Krister Maquet IF 5:18:29.7 0:36:49.8 04:32.3 2:47:55.0 02:37.2 1:46:35.4
28 Nilsson Johan Markaryd 5:55:14.8 0:46:37.5 03:34.8 3:13:29.2 03:34.6 1:47:58.7
7 Lantz Marcus Skövde Triathlon klubb 5:00:39.8 0:33:59.7 02:22.7 2:35:31.4 02:31.2 1:46:14.8
34 Barbici Cristian Sollentuna 6:11:28.6 0:49:59.0 04:37.5 3:07:41.0 02:40.0 2:06:31.1
17 Antevik Fredrik Stockholm 5:29:15.3 0:41:10.6 02:18.1 2:57:36.9 01:28.4 1:46:41.3
38 Hjorth Fredrik Stockholm Multisport klubb 6:26:36.5 0:48:21.0 05:40.0 3:24:48.1 05:21.8 2:02:25.6
2 Cederquist Martin Stockholmspolisens IF-Triathlonförening 4:40:56.2 0:26:54.6 01:50.6 2:39:35.7 01:26.6 1:31:08.7
999 Cederquist Martin Stockholmspolisens IF-Triathlonförening
18 Borefur Mikael Team Blekinge Löparförening 5:29:50.8 0:42:48.6 07:18.8 2:55:20.5 04:32.7 1:39:50.2
1 Kristensson Peter Team Colting Coaching Triathlonklubb 4:28:41.9 0:32:07.7 02:23.3 2:30:07.9 01:18.5 1:22:44.5
24 Gustafsson Jimmy Team Cykelcenter Södertälje IF 5:47:12.5 0:41:34.3 03:35.6 3:07:34.0 02:00.7 1:52:27.9
10 Boström Jonas Team Race Report 5:08:41.6 0:36:35.1 02:20.4 2:47:03.1 01:53.7 1:40:49.3
31 Strömberg Christian TeamMagnus 5:57:29.5 0:46:27.4 02:54.4 3:04:29.8 03:31.3 2:00:06.6
32 Bark Adam Triathlon Väst 5:58:46.5 0:48:07.6 03:20.0 3:12:50.3 02:44.2 1:51:44.4
999 Bryngelsson Oscar Triathlon Väst
12 Tullberg Hugo Triathlon Öst 5:10:48.5 0:36:48.7 03:04.8 2:52:45.1 02:20.2 1:35:49.7
999 Brandwold Peter Täby 0:45:25.2 02:56.5
999 Nyberg Magnus Värmdö
999 Åkesson Andreas Ängelholm
Herrar Medeldistans Senior
5 Carlsson Rickard 338 Småland Triathlon & MSF 4:10:24.7 0:25:23.9 01:10.4 2:20:11.2 00:58.6 1:22:40.6
33 Lindgren Marcus Aktivitus Sports Club 4:53:40.4 0:36:40.2 01:58.5 2:52:13.7 01:56.2 1:20:51.8
26 Vogl Cai Anderstorp OK 4:43:02.6 0:33:03.4 01:30.9 2:29:55.6 01:18.7 1:37:14.0
43 Ekman Mattias Apladalens Löparklubb 5:26:39.9 0:44:26.1 04:02.2 3:02:30.0 02:58.4 1:32:43.2
10 Bengtsson Anton Club Active Island Tjörn 4:16:32.1 0:26:54.0 01:39.2 2:25:00.3 01:53.2 1:21:05.4
2 Bjälkemo George CykelCity Triathlon Klubb 3:58:24.1 0:28:21.9 01:19.8 2:15:02.9 01:12.4 1:12:27.1
3 Svensson Nils Dalregementets IF 3:58:38.0 0:25:53.0 01:08.3 2:13:29.4 01:03.0 1:17:04.3
6 Björling Clas Dalregementets IF 4:11:25.7 0:29:27.5 01:29.9 2:23:39.1 01:09.3 1:15:39.9
7 Kärner Johan Dalregementets IF 4:11:49.0 0:28:20.0 01:14.8 2:25:00.7 01:10.9 1:16:02.6
18 Granath Johan Dinvelo Cykelklubb 4:28:56.8 0:30:20.5 01:54.8 2:27:48.4 01:57.6 1:26:55.5
999 Jönsson Mattias Glasrikets RC 0:41:28.1 03:12.7
23 Karlsson Magnus Gällivare Endurance Club 4:35:25.8 0:33:00.6 01:28.6 2:26:32.9 01:19.9 1:33:03.8
999 Karhapää Ilpo Gävle Triathlon Klubb 0:31:57.3 02:00.3 2:23:26.7 01:38.9
14 Windisch Daniel Höglandets Triathlon 4:22:19.5 0:36:10.5 02:02.6 2:23:54.4 01:09.3 1:19:02.7
21 Windisch David Höglandets Triathlon 4:31:27.6 0:31:03.3 01:34.7 2:24:50.6 01:12.3 1:32:46.7
24 Westermark Daniel Idrottsklubben Wilske 4:37:51.7 0:28:22.3 02:15.3 2:36:04.1 01:22.7 1:29:47.3
13 Örarbäck Jonas IF Mantra Sport 4:20:25.8 0:32:42.2 01:36.4 2:25:31.4 01:20.8 1:19:15.0
999 Langman Jonas IF Mantra Sport
31 Kastensson Johan IFK Österbymo 4:46:28.8 0:35:24.3 01:43.6 2:35:24.4 01:14.0 1:32:42.5
999 Hammarström Kristoffer IFK Österbymo 0:32:54.8 02:43.9
4 Holmberg Erik IK Hakarpspojkarna 4:07:17.7 0:25:57.5 01:17.0 2:16:55.9 00:48.6 1:22:18.7
27 Velasco Alejandro IK Hakarpspojkarna 4:44:32.1 0:30:57.0 01:42.2 2:34:59.5 01:28.7 1:35:24.7
15 Karlson Jakob IK NocOut.se 4:22:39.8 0:30:46.8 01:22.0 2:20:06.9 01:24.4 1:28:59.7
16 Johansson Sebastian IK NocOut.se 4:26:46.7 0:26:52.2 01:20.2 2:31:00.5 01:21.8 1:26:12.0
28 Åhlin Per IK NocOut.se 4:45:07.8 0:35:29.6 02:53.6 2:37:07.9 01:56.1 1:27:40.6
29 Weckfors Andreas IK NocOut.se 4:45:08.9 0:34:38.2 01:53.6 2:33:22.3 01:48.6 1:33:26.2
37 Hård Henric IK NocOut.se 5:06:47.6 0:40:08.0 03:03.7 2:39:21.9 02:10.2 1:42:03.8
44 Hellbe Simon IK NocOut.se 5:27:11.6 0:41:31.7 02:45.5 2:53:26.5 02:11.7 1:47:16.2
20 Larsson Dennis IS Göta Friidrott & Triathlon 4:31:21.5 0:30:11.6 01:34.6 2:34:03.7 01:23.5 1:24:08.1
30 Kjellander Mikael Julita GoIF 4:45:32.1 0:35:27.9 02:05.2 2:31:34.0 01:05.5 1:35:19.5
35 Engström Eric Kalmar RC Triathlon 5:03:05.7 0:40:01.3 02:45.3 2:40:09.9 02:47.1 1:37:22.1
40 Granat Martin Kalmar RC Triathlon 5:12:39.8 0:36:36.5 03:22.6 2:55:03.3 01:46.7 1:35:50.7
42 Du Rietz André Kalmar RC Triathlon 5:13:49.2 0:36:32.2 03:21.0 2:43:01.2 03:09.9 1:47:44.9
45 Du Rietz Simon Kalmar RC Triathlon 5:36:02.8 0:40:03.7 02:35.7 2:40:14.8 02:34.0 2:10:34.6
39 Svensson David Karlshamns Simklubb 5:09:14.6 0:39:26.8 02:28.8 2:50:14.3 01:34.3 1:35:30.4
41 Petersson Simon Karlshamns Simklubb 5:13:18.2 0:39:02.1 02:27.8 2:53:53.9 02:22.0 1:35:32.4
999 Franzén Simon Qwarnsvedens Triathlonklubb 0:35:44.1 02:08.8
999 Thejl Glenn Christian Simklubben RAN 0:40:34.9 02:32.7 2:41:30.1 03:26.5
12 Robertsson Fredrik Stockholm City Triathlon 4:19:28.5 0:28:35.5 01:18.0 2:25:43.0 01:05.5 1:22:46.5
22 Lerneteg Jonas Stockholm City Triathlon 4:32:31.9 0:29:35.1 01:30.2 2:28:11.1 01:43.0 1:31:32.5
25 Norberg Rickard Stockholm City Triathlon 4:40:26.1 0:27:03.0 02:02.3 2:39:17.8 01:27.3 1:30:35.7
32 Albrektsson Johan Stockholm City Triathlon 4:49:55.7 0:35:04.7 02:00.0 2:33:44.6 01:32.0 1:37:34.4
999 Hagberg Markus Stockholm City Triathlon
8 Stenman Adam Stockholmspolisens IF-Triathlonförening 4:14:16.6 0:32:43.5 02:13.8 2:20:05.3 01:19.0 1:17:55.0
999 Wigerup Jonathan Stockholmspolisens IF-Triathlonförening
999 Giger Josef Team Colting Coaching Triathlonklubb 0:29:38.4 01:35.2 2:28:31.7
36 Schultz Joey Team Kungälv IS 5:05:42.8 0:32:57.7 03:12.9 2:51:25.6 02:00.6 1:36:06.0
19 Dansk Emil Terrible Tuesdays Triathlon Club 4:29:10.6 0:25:14.2 01:16.8 2:33:37.2 01:21.6 1:27:40.8
999 Ericsson Karl Terrible Tuesdays Triathlon Club
999 Johansson Pär Terrible Tuesdays Triathlon Club
999 Törn Henrik Terrible Tuesdays Triathlon Club
999 Andersson Björn Terrible Tuesdays Triathlon Club 0:23:37.1 01:15.7
17 Albizuri Jon Triathlon Syd 4:27:46.5 0:33:01.2 03:07.9 2:30:25.9 01:29.5 1:19:42.0
9 Brümmer Carl Triathlon Väst 4:16:07.6 0:28:19.5 01:17.4 2:25:59.2 01:11.9 1:19:19.6
38 TIberg Emil Triathlon Väst 5:07:38.9 0:38:02.4 02:56.5 2:48:00.8 02:39.2 1:36:00.0
11 Bjärkhed Emanuel TwinPeaks Triathlon Klubb 4:18:06.8 0:30:49.6 02:39.3 2:22:29.6 01:23.7 1:20:44.6
34 Öhgren Daniel TwinPeaks Triathlon Klubb 4:56:57.3 0:35:34.8 04:56.2 2:42:12.7 03:20.2 1:30:53.4
1 Bäckson Fredrik Umara Sports Club 3:55:53.6 0:26:48.3 01:17.5 2:12:21.1 00:54.2 1:14:32.5
999 Lindén Andreas Umara Sports Club 0:28:25.3 01:28.3 2:11:35.4 01:10.7

Tillbaka Tillbaka