Vätter Challenge Triathlon - SM/RM Medeldistans 2015-07-25

294 deltog

Tillbaka Tillbaka
Placering Efternamn Förnamn Klubb Tid Simning   T1 Cykel T2 Löpning
Damer Medeldistans Masters 35-39
999 Alzén Malin IK Hakarpspojkarna
999 Gabriels Maria Mora Cykelklubb
3 Andersson Marina Triathlon Väst 5:13:21.0 0:35:32.7 02:03.3 2:54:47.2 01:13.3 1:39:44.5
1 Eriksmo Anna Heleneholms IF Tri Team 5:00:02.8 0:36:27.8 03:37.1 2:50:36.9 02:09.9 1:27:11.1
999 Björkebäck Maja Örebro AIK 0:36:34.0 02:46.5
2 Eriksson Erica I 2 IF Karlstad 5:03:39.2 0:37:11.2 02:32.6 2:42:18.8 01:51.1 1:39:45.5
5 Henriksson Monica Stockholm City Triathlon 6:09:18.8 0:42:11.3 05:50.5 3:22:09.3 02:59.3 1:56:08.4
4 Engde Lisa IK NocOut.se 6:00:39.8 0:44:08.9 03:25.2 3:17:38.4 02:00.2 1:53:27.1
999 Karlberg Lena Kalmar RC Triathlon 1:05:38.3 05:01.6 3:29:54.2 09:02.7
Damer Medeldistans Masters 40-44
1 Nordbeck Charlotta Roden Triathlon Club 5:11:15.0 0:32:41.2 03:14.3 2:56:41.7 01:56.0 1:36:41.8
8 Fogel Mia Väsby SS Triathlon 5:32:32.7 0:34:46.0 02:38.4 3:07:53.2 03:10.4 1:44:04.7
2 Carlsson Mirella Team Kungälv IS 5:14:07.0 0:37:39.1 02:58.1 2:51:58.9 01:50.2 1:39:40.7
5 Wolfgang Linda Kalmar RC Triathlon 5:19:19.2 0:38:02.9 03:07.1 3:01:15.1 02:11.7 1:34:42.4
6 Franks Camilla Bjäre Triathlon 5:26:59.3 0:39:11.4 02:28.6 2:59:45.5 01:50.9 1:43:42.9
7 Ledel Victoria Axa sports club 5:27:45.9 0:40:17.6 02:30.1 2:55:02.3 02:27.4 1:47:28.5
4 Lilja Tina Frostamultisport 5:18:51.0 0:41:03.9 03:17.8 2:49:18.8 01:57.9 1:43:12.6
3 Westman Lena Qwarnsvedens Triathlonklubb 5:15:39.6 0:44:44.1 01:52.1 2:52:36.9 02:00.5 1:34:26.0
9 Karlsson Linda Kalmar RC Triathlon 6:28:20.3 0:49:53.8 04:22.7 3:16:56.1 03:40.4 2:13:27.3
Damer Medeldistans Masters 45-49
999 Elfving Sara Karlshamns Simklubb
999 Nohave Mollie Karlskrona Simsällskap
5 Lantz Kerstin Skövde Triathlon klubb 5:39:20.0 0:29:46.4 02:56.8 3:06:26.2 02:17.3 1:57:53.3
3 Hallsten Annika Karlskrona Simsällskap 5:33:12.5 0:31:05.6 02:56.1 3:12:42.8 02:51.1 1:43:36.9
2 Holmen Anneli Team Kungälv IS 5:15:17.1 0:32:32.7 02:22.7 2:49:48.9 01:41.2 1:48:51.6
4 Isaksson Åsa Gällivare Endurance Club 5:36:47.6 0:37:32.3 02:16.2 2:54:50.0 02:43.1 1:59:26.0
1 Rehn Annika Cykelklubben U6 Tri 5:10:51.7 0:41:17.7 02:08.4 2:47:06.3 01:53.6 1:38:25.7
Damer Medeldistans Masters 50-54
999 Linderoth Ann-Christine Heleneholms IF Tri Team
1 Steneryd Ann-Charlotte Team Triathlon & Multisport 5:10:12.5 0:35:30.7 02:04.0 2:51:50.4 01:56.3 1:38:51.1
2 Jertborn Cecilia SOK Knallen 5:46:27.8 0:38:02.0 04:08.3 3:02:26.5 02:39.2 1:59:11.8
3 Tufvesson Ann-Sofie Sjöbo Simsällskap 6:24:53.4 0:43:10.8 03:33.7 3:21:57.3 03:08.1 2:13:03.5
Damer Medeldistans Masters 55-59
1 Nordén Kerstin Frostamultisport 5:50:34.8 0:35:52.3 02:51.5 3:10:28.4 03:27.3 1:57:55.3
Damer Medeldistans Motion
999 Palmgren Maria
1 Asp Sara Terrible Tuesdays Triathlon Club 4:41:12.5 0:31:00.7 02:58.6 2:38:52.9 01:24.2 1:26:56.1
4 Grönlund Lisa Mullsjö SOK 5:51:17.3 0:40:49.5 04:12.4 3:19:46.6 03:36.7 1:42:52.1
3 Eriksson Katarina Göteborgs Polismäns IF 5:29:15.2 0:42:05.9 02:44.9 3:00:13.8 02:15.9 1:41:54.7
2 Gilson Erin IF Linnéa 5:25:16.4 0:42:56.8 05:33.2 3:03:41.0 02:45.5 1:30:19.9
5 Johansson Annemari Gällivare Endurance Club 6:06:13.3 0:45:23.8 04:03.9 3:09:54.2 02:48.3 2:04:03.1
6 Fredriksson Linda Högby if 6:24:27.8 0:47:20.9 05:23.6 3:28:51.0 04:10.9 1:58:41.4
Damer Medeldistans Senior
999 Karlsson Hanna Kalmar RC Triathlon
999 Linden Pernilla Melbourne Triathlon Club, AUS
999 Lundström Evelina Stockholm City Triathlon
999 Magnusson Mari Kalmar RC Triathlon
999 Thorén Annie Motala Triathlon Club 0:25:48.8 01:13.8 2:32:57.9
2 Persson Mikaela Dinvelo Cykelklubb 4:37:33.3 0:25:53.3 01:20.2 2:37:23.3 01:12.1 1:31:44.4
999 Åhlund Jessica Halmstad Triathleterna 0:30:10.7 01:24.4
3 Nilsson Jenny IK NocOut.se 4:41:01.1 0:30:58.3 01:28.8 2:40:34.1 01:28.7 1:26:31.2
4 Jessen Cecilia Team Racerdepån Triathlon Förening 4:42:56.4 0:31:40.7 01:34.4 2:36:11.7 01:12.3 1:32:17.3
7 Karlsson Rebecca Ljusdal CK 5:07:25.9 0:32:20.3 02:28.5 2:52:55.2 01:38.1 1:38:03.8
6 Sandberg Marie Katrineholms Simsällskap 4:59:32.3 0:32:22.1 03:40.1 2:54:30.9 02:19.1 1:26:40.1
5 Fastesson Tina IK NocOut.se 4:51:05.0 0:32:23.1 02:43.2 2:39:59.4 01:34.5 1:34:24.8
11 Sernfalk Linda Stockholm City Triathlon 5:17:39.7 0:32:33.7 02:29.1 2:52:35.2 01:48.0 1:48:13.7
1 Svensk Sara Triathlon Väst 4:32:50.0 0:33:04.2 01:22.2 2:34:55.7 01:09.3 1:22:18.6
9 Johnsson Katarina Axa sports club 5:10:47.3 0:34:46.5 02:03.5 2:55:40.0 01:46.0 1:36:31.3
999 MacLean Susan Stockholm City Triathlon 0:35:02.6 02:56.8 2:53:58.6 02:40.1
10 Gunnarsson Hanna IFK Österbymo 5:13:04.6 0:36:16.4 01:53.8 2:48:56.9 02:25.4 1:43:32.1
999 Marklund Sara IS Göta Friidrott & Triathlon 0:39:09.6 02:10.3 2:46:11.9 01:43.1
12 Andersson Jessica IK NocOut.se 5:29:26.1 0:40:50.2 02:29.8 3:01:00.2 02:14.5 1:42:51.4
8 Glise Sandblad Katarina Fredrikshof IF CK 5:08:09.5 0:41:37.0 03:05.6 2:52:58.9 01:54.7 1:28:33.3
13 Kjellström Ingrid Stockholm City Triathlon 5:36:45.7 0:46:50.0 03:56.1 2:55:29.5 02:08.2 1:48:21.9
14 Haglund Ulrika IK NocOut.se 6:04:24.9 0:46:57.9 03:18.6 3:14:59.2 02:30.0 1:56:39.2
Herrar Medeldistans Masters 60-64
999 Johansson Bo Karlshamns Simklubb
2 Koskinen Tauno Fagersta Södra Idrottsklubb 5:44:00.1 0:36:36.8 03:16.5 3:03:23.6 01:55.2 1:58:48.0
3 Lacandler Tommy Axa sports club 6:31:34.6 0:44:01.8 06:32.2 3:29:33.1 04:17.8 2:07:09.7
1 Holmström Nils Stockholm City Triathlon 5:32:51.1 0:47:37.9 03:33.1 2:47:42.2 02:13.4 1:51:44.5
Herrar Medeldistans Junior 18-19
999 Schriwer Elias Terrible Tuesdays Triathlon Club
Herrar Medeldistans Lag-motion
2 Brugård Jan Smil 4:33:10.4 0:33:26.9 01:04.0 2:40:52.9 00:55.1 1:16:51.5
3 Melin Kenneth Cardio Club 5:31:16.9 0:38:08.2 01:18.9 3:11:18.9 01:01.7 1:39:29.2
1 Gustafsson Jesper Bortalaget 4:32:08.0 0:38:55.0 01:00.9 2:23:47.8 00:48.5 1:27:35.8
Herrar Medeldistans Masters 35-39
999 Kanne Axel Stockholm City Triathlon
999 Svensson Johan Stockholmspolisens IF-Triathlonförening
4 Schelin Robert Karlshamns Simklubb 4:30:03.8 0:28:29.0 01:19.8 2:32:28.0 01:25.1 1:26:21.9
6 Nymark Markus 3City Triathlon 4:34:46.2 0:30:11.6 01:24.8 2:28:27.8 01:46.4 1:32:55.6
3 Comstedt Ulf IK NocOut.se 4:29:06.4 0:30:44.6 01:52.2 2:26:31.9 01:15.3 1:28:42.4
999 Ljung Johan Triathlon Väst 0:30:45.6 02:11.2 2:45:27.5
15 Zätterman Tobias I 2 IF Karlstad 4:53:50.1 0:31:06.3 02:11.4 2:39:19.9 01:22.1 1:39:50.4
1 Sandelin Petter TwinPeaks Triathlon Klubb 4:18:07.0 0:32:16.5 02:11.6 2:21:29.2 01:14.2 1:20:55.5
10 Petersson Roger Triathlon Väst 4:45:52.3 0:32:30.9 02:23.0 2:35:18.5 01:38.5 1:34:01.4
5 Arnström Erik Triathlon Väst 4:33:26.8 0:32:37.0 01:43.3 2:35:56.8 01:47.2 1:21:22.5
999 Teinvall Henrik IS Göta Friidrott & Triathlon 0:32:58.3 01:34.6
8 Svärd Lukas Stockholm Snipers IF 4:40:05.2 0:33:23.0 02:04.3 2:32:02.4 02:00.9 1:30:34.6
2 Nyström Jacob IFK Österbymo 4:28:33.2 0:33:47.5 01:28.5 2:29:58.1 01:53.7 1:21:25.4
14 Pettersson Jens IK Hakarpspojkarna 4:52:44.1 0:33:53.7 03:26.5 2:28:56.4 02:06.3 1:44:21.2
23 Andersson Jonas Kalmar RC Triathlon 5:22:21.7 0:35:45.7 03:24.6 2:48:36.1 02:34.0 1:52:01.3
18 Johnsson Dan Apladalens Löparklubb 4:58:46.6 0:35:49.1 04:41.2 2:34:52.6 02:30.6 1:40:53.1
12 Bergström Andreas Linköpings Triathlonklubb 4:49:48.9 0:35:54.0 01:47.4 2:41:35.3 01:49.0 1:28:43.2
16 Chronéer Tobias Maxprestation Sports Club 4:54:14.1 0:35:55.3 02:38.5 2:43:29.2 02:02.9 1:30:08.2
24 Karlsson Mikael Väsby SS Triathlon 5:42:16.3 0:36:38.3 03:43.4 3:07:49.1 03:23.7 1:50:41.8
7 Svensson Magnus IK NocOut.se 4:36:45.1 0:37:34.7 02:34.3 2:34:42.4 01:14.9 1:20:38.8
13 Axelsson Tobias Väsby SS Triathlon 4:51:33.3 0:38:18.8 01:43.0 2:38:17.3 01:55.8 1:31:18.4
20 Valeskog Henrik IK NocOut.se 5:03:54.3 0:38:54.6 03:01.7 2:40:07.6 02:42.1 1:39:08.3
19 Svedin Johan Axa sports club 4:59:03.3 0:39:05.0 03:18.3 2:39:28.1 02:41.6 1:34:30.3
9 Brolin Daniel Triathlon Väst 4:42:06.9 0:39:41.2 01:50.6 2:31:50.6 01:07.8 1:27:36.7
22 Marklund Lars Kalmar RC Triathlon 5:15:27.7 0:41:35.5 03:33.3 2:48:30.0 04:17.9 1:37:31.0
11 Haglund David IK NocOut.se 4:47:41.6 0:41:41.6 03:02.4 2:34:21.9 01:22.3 1:27:13.4
21 Sandblad Staffan Fredrikshof IF CK 5:09:54.1 0:42:10.4 02:16.3 2:36:20.4 02:05.3 1:47:01.7
17 Persson Fredrik Solvikingarna 4:56:26.7 0:45:18.5 03:14.9 2:35:46.0 02:36.3 1:29:31.0
Herrar Medeldistans Masters 40-44
999 Hegestrand Johan IK Hakarpspojkarna
999 Ivenborg Claes IK NocOut.se
999 Lageson Magnus TwinPeaks Triathlon Klubb
999 Westman Robert Falu Simsällskap 0:29:12.3 01:33.5
11 Nordbeck Carl Roden Triathlon Club 5:01:57.4 0:31:16.8 02:50.5 2:38:04.4 03:20.8 1:46:24.9
999 Annell Torbjörn IK NocOut.se 4:54:25.3 0:32:15.6 02:06.2 2:39:23.7 02:10.8
6 Jansson Tobias IS Göta Friidrott & Triathlon 4:47:30.3 0:32:28.2 03:39.7 2:47:23.7 02:38.6 1:21:20.1
5 Toft Fredrik Skövde Triathlon klubb 4:46:20.5 0:32:34.5 01:29.0 2:35:14.8 01:38.7 1:35:23.5
9 Sunnerberg Robert Axa sports club 4:58:52.7 0:33:13.2 02:05.1 2:47:13.9 02:29.2 1:33:51.3
1 Hallsten Kristian Triathlon Syd 4:17:16.4 0:33:25.5 01:41.6 2:21:34.8 01:17.4 1:19:17.1
16 Andersson Patrik SLK Oxelösund 5:12:17.9 0:33:33.1 02:30.3 2:50:44.9 02:39.3 1:42:50.3
17 Wärlinge Mathias Oskarshamns SK Friidrott 5:19:11.8 0:34:04.8 02:53.1 2:56:52.0 02:19.6 1:43:02.3
4 Zantelid Michael Triathlon Väst 4:39:44.5 0:34:23.8 02:06.6 2:32:59.5 01:24.7 1:28:49.9
18 Calais Fredrik Triathlon Syd 5:19:26.6 0:34:35.8 02:41.9 3:01:31.1 02:34.0 1:38:03.8
12 Ek Stefan Kalmar RC Triathlon 5:07:21.3 0:34:37.1 01:45.3 2:42:22.2 03:24.4 1:45:12.3
31 Lund Glenn Gällivare Endurance Club 5:44:53.4 0:35:17.7 03:56.3 3:16:45.5 02:50.8 1:46:03.1
3 Johansson Robert Gällivare Endurance Club 4:38:20.0 0:35:23.5 03:03.1 2:35:02.7 02:13.7 1:22:37.0
8 Landin Jonas Kalmar RC Triathlon 4:58:41.1 0:35:42.6 03:34.2 2:40:21.6 02:27.0 1:36:35.7
7 Uppsten Rydell Niclas IF Mantra Sport 4:53:51.4 0:36:00.7 03:21.3 2:46:15.6 02:17.4 1:25:56.4
20 Svensson Jörgen Kalmar RC Triathlon 5:21:54.6 0:36:11.7 02:34.6 2:54:20.7 02:16.3 1:46:31.3
27 Andersson Peter 338 Småland Triathlon & MSF 5:31:56.9 0:36:36.1 02:59.3 2:54:59.8 02:19.8 1:55:01.9
23 Manolescu Michael Fredrikshof IF CK 5:24:46.1 0:37:45.3 03:05.1 2:57:34.4 01:57.1 1:44:24.2
28 Geitner Mattias Triathlon Väst 5:39:43.8 0:37:56.9 02:56.6 3:03:03.0 03:15.4 1:52:31.9
2 Ottosson Fredrik Höglandets Triathlon 4:33:54.1 0:38:42.9 02:10.1 2:26:37.8 01:17.3 1:25:06.0
25 Ahlqvist Henrik Kalmar RC Triathlon 5:26:36.5 0:38:45.5 02:10.6 2:45:32.4 02:23.8 1:57:44.2
14 Eriksson Mats Linköpings Triathlonklubb 5:08:45.5 0:38:52.2 03:03.2 2:48:48.6 02:31.3 1:35:30.2
15 Sandgren Björn Triathlon Väst 5:12:10.2 0:38:59.2 03:26.2 2:48:12.4 02:34.0 1:38:58.4
21 Forsberg Alexander IK NocOut.se 5:23:06.6 0:39:01.3 02:14.9 3:01:52.8 01:51.8 1:38:05.8
26 Abaji Martin Höglandets Triathlon 5:29:15.4 0:39:17.0 02:19.6 2:51:06.3 03:25.2 1:53:07.3
19 Arnebrant Thomas Terrible Tuesdays Triathlon Club 5:21:22.6 0:39:29.6 03:01.7 2:58:11.9 04:46.3 1:35:53.1
32 Stenberg Andreas Kalmar RC Triathlon 5:58:22.7 0:40:03.7 03:21.7 2:59:39.9 02:51.7 2:12:25.7
29 Nohave Johan Karlskrona Simsällskap 5:40:53.5 0:40:13.2 02:47.2 3:04:25.5 01:58.6 1:51:29.0
13 Westman Joakim Gävle Triathlon Klubb 5:08:21.2 0:40:45.4 03:54.7 2:39:00.7 02:50.2 1:41:50.2
10 Eggen Richard Aktivitus Sports Club 4:59:37.3 0:41:01.2 02:29.8 2:35:44.0 02:46.1 1:37:36.2
30 Hyyryläinen Marcus Axa sports club 5:42:31.3 0:42:26.2 04:34.2 2:58:13.3 02:47.2 1:54:30.4
22 Tell Johan IK NocOut.se 5:24:15.5 0:44:31.5 03:36.5 2:50:42.1 02:17.5 1:43:07.9
24 Haavisto Daniel IK NocOut.se 5:24:47.6 0:45:04.3 03:34.7 2:51:28.3 02:14.6 1:42:25.7
Herrar Medeldistans Masters 45-49
999 Forsberg Pontus LK Nyköpings Runners
1 Ydremark Hans Höglandets Triathlon 4:26:10.4 0:30:56.0 01:55.7 2:25:27.7 01:53.4 1:25:57.6
3 Snygg Ulrik IS Göta Friidrott & Triathlon 4:30:02.5 0:31:08.1 02:06.3 2:28:53.2 01:44.0 1:26:10.9
18 Johansson Robert I 2 IF Karlstad 5:13:28.0 0:31:29.9 02:24.7 2:45:10.1 02:12.1 1:52:11.2
2 Ronnle Mikael Luleå CK 4:29:02.4 0:32:21.3 02:51.9 2:27:54.7 01:50.5 1:24:04.0
23 Gouffrich Robert Väsby SS Triathlon 5:38:19.8 0:32:32.1 02:24.0 3:12:35.7 02:54.8 1:47:53.2
4 Hallsten Fredrik Karlskrona Simsällskap 4:35:29.7 0:32:33.5 01:32.9 2:33:26.2 01:04.9 1:26:52.2
999 Törnqvist Mattias IK NocOut.se 0:32:53.1 01:41.1
9 Andersson Håkan Kalmar RC Triathlon 4:53:13.6 0:33:46.5 03:18.7 2:39:32.7 02:23.9 1:34:11.8
6 Förborgen Mikael Tyresö SS 4:45:38.1 0:34:56.4 03:14.5 2:31:14.3 02:07.4 1:34:05.5
10 Lindström Johan Gävle Triathlon Klubb 4:58:29.3 0:35:04.1 02:21.1 2:38:29.7 02:30.5 1:40:03.9
5 Ossiansson Mattias IK Hakarpspojkarna 4:41:10.9 0:35:45.1 02:10.3 2:39:01.0 01:45.4 1:22:29.1
7 Karlsson Johan Väsby SS Triathlon 4:50:14.6 0:35:53.8 02:34.3 2:41:20.5 01:33.1 1:28:52.9
21 Lendrop Peter Team Blekinge Löparförening 5:28:00.5 0:36:36.1 05:25.4 2:58:43.2 04:35.0 1:42:40.8
8 Ewing Jonas Kalmar RC Triathlon 4:51:19.5 0:37:44.3 03:32.9 2:39:18.7 01:25.6 1:29:18.0
13 Tullberg Olof Triathlon Väst 5:05:46.4 0:39:13.8 02:24.8 2:48:59.9 03:09.0 1:31:58.9
14 Ekfors Håkan Björnstorps Idrottsförening 5:09:18.2 0:39:21.4 02:32.7 2:40:02.3 02:01.3 1:45:20.5
16 Andersson Frånlund Magnus Triathlon Väst 5:12:27.0 0:39:50.2 03:23.6 2:48:41.9 02:44.9 1:37:46.4
12 Rehn Thomas Cykelklubben U6 Tri 5:04:02.6 0:40:32.7 02:26.3 2:40:44.8 01:55.4 1:38:23.4
17 Friman Jerry Team Cykelcenter Södertälje 5:12:47.6 0:40:39.7 03:51.6 2:42:31.4 02:30.4 1:43:14.5
11 Johansson Michael Sigtuna-Märsta-Arlanda CK (SMACK) 5:02:02.8 0:40:46.3 03:04.7 2:47:00.8 02:18.4 1:28:52.6
22 Johansson Patrik Triathlon Väst 5:37:44.5 0:41:21.2 07:42.3 2:48:27.5 04:01.7 1:56:11.8
15 Holmgren Ulf Kalmar RC Triathlon 5:10:18.4 0:42:30.4 02:24.0 2:41:44.3 02:28.0 1:41:11.7
19 Bjurhamn Daniel IK NocOut.se 5:16:43.0 0:43:26.1 03:49.3 2:54:38.3 02:01.1 1:32:48.2
20 Karlsson Kristoffer Kalmar RC Triathlon 5:25:34.5 0:52:50.3 06:21.6 2:50:48.1 03:40.3 1:31:54.2
Herrar Medeldistans Masters 50-54
999 Genas Kaj Roden Triathlon Club
999 Korner Mats 338 Småland Triathlon & MSF
999 Werner Johan Stockholm City Triathlon
4 Persson Stefan Motala Triathlon Club 4:54:29.2 0:31:38.0 02:12.9 2:40:14.0 01:41.9 1:38:42.4
2 Östh Urban IFK Österbymo 4:42:41.1 0:35:27.3 02:27.8 2:37:42.3 01:45.9 1:25:17.8
1 Bladh Ulf IK NocOut.se 4:38:23.1 0:35:37.8 01:50.8 2:33:57.6 01:40.9 1:25:16.0
7 Ydremark Björn IK NocOut.se 5:19:11.3 0:35:37.8 03:37.7 2:37:52.2 02:43.1 1:59:20.5
999 Olsson P-O Skövde Triathlon klubb 0:36:57.9 02:38.7
3 Bengtsson Tomas Club Active Island Tjörn 4:48:29.6 0:37:08.2 02:08.3 2:38:14.0 02:05.0 1:28:54.1
5 Åkerman Lars Triathlon Syd 4:55:52.7 0:38:33.2 04:24.3 2:38:53.2 02:49.4 1:31:12.6
8 Gunnarsson Anders IFK Österbymo 5:25:05.5 0:39:07.0 02:57.4 3:07:04.2 02:31.0 1:33:25.9
999 Nylund Jan Västra Mälardalens Tri-förening 0:39:27.5 02:14.1 2:55:11.9 03:36.9
12 Carlsson Lennart Team Blekinge Löparförening 5:54:50.3 0:42:05.7 05:02.6 3:07:38.4 03:46.6 1:56:17.0
6 Petersson Lars-Göran Kalmar RC Triathlon 5:05:03.4 0:42:17.7 03:12.4 2:36:04.2 03:14.0 1:40:15.1
13 Simonsen Hans Mölndal Outdoor IF 6:01:50.6 0:43:11.7 06:10.6 3:06:00.9 03:14.8 2:03:12.6
9 Wettergren Håkan IK NocOut.se 5:30:03.2 0:43:24.0 03:22.2 2:56:24.7 03:14.8 1:43:37.5
11 Eriksson Magnus IS Göta Friidrott & Triathlon 5:44:54.4 0:44:03.4 06:11.9 3:01:49.7 02:47.1 1:50:02.3
10 Hammarström Mats IFK Österbymo 5:39:19.2 0:46:11.7 02:47.7 2:55:55.7 02:28.4 1:51:55.7
Herrar Medeldistans Masters 55-59
999 Lennartsson Thomas LK Nyköpings Runners
999 Lindén Magnus Sjöbo Simsällskap
999 Smedjegården Mikael Stockholmspolisens IF-Triathlonförening
999 Walfridsson Mikael IFK Österbymo
1 Aho Kari Axa sports club 4:53:34.3 0:32:29.9 01:33.4 2:36:44.3 01:44.1 1:41:02.6
3 Pärsson Håkan IS Göta Friidrott & Triathlon 5:04:22.0 0:38:00.1 02:57.5 2:44:55.0 02:03.0 1:36:26.4
2 Axlund Per-Anders Hudik Triathlon Klubb 5:02:37.9 0:42:53.9 02:10.4 2:36:39.9 01:45.3 1:39:08.4
Herrar Medeldistans Motion
999 Bryngelsson Oscar Triathlon Väst
999 Hines Terrence
999 Karlsson Daniel Danderyd
999 Larsson Joakim
999 Linderoth Peter Heleneholms IF Tri Team
999 Matuschek Tomas
999 Palmgren Stefan
999 Rehn Per Kalmar RC Triathlon
999 Åkesson Andreas Ängelholm
999 Cederquist Martin Stockholmspolisens IF-Triathlonförening
999 Nyberg Magnus Värmdö
2 Cederquist Martin Stockholmspolisens IF-Triathlonförening 4:40:56.2 0:26:54.6 01:50.6 2:39:35.7 01:26.6 1:31:08.7
6 Karlström Gerhard IKHP 4:57:10.9 0:27:13.9 02:13.6 2:46:41.3 01:34.5 1:39:27.6
1 Kristensson Peter Team Colting Coaching Triathlonklubb 4:28:41.9 0:32:07.7 02:23.3 2:30:07.9 01:18.5 1:22:44.5
5 Löf Jakob IK Hakarpspojkarna 4:56:10.7 0:32:46.6 01:22.0 2:34:02.1 01:20.1 1:46:39.9
7 Lantz Marcus Skövde Triathlon klubb 5:00:39.8 0:33:59.7 02:22.7 2:35:31.4 02:31.2 1:46:14.8
999 Kratz Daniel Aktivitus Sports Club 0:34:24.4 02:44.1 2:44:21.1 02:53.2
13 Sahlin Johan IK Hakarpspojkarna 5:12:25.1 0:35:07.1 02:15.9 2:50:10.1 02:01.2 1:42:50.8
30 Elm Andreas Donkeys Triathlon 5:55:34.1 0:35:20.1 02:24.3 3:14:18.1 01:45.9 2:01:45.7
25 Pettersson Mikael 5:48:19.2 0:35:46.6 02:28.2 3:12:28.4 02:33.3 1:55:02.7
9 Winström Anton IK Hakarpspojkarna 5:03:44.4 0:36:03.1 02:21.1 2:48:38.2 01:32.4 1:35:09.6
10 Boström Jonas Team Race Report 5:08:41.6 0:36:35.1 02:20.4 2:47:03.1 01:53.7 1:40:49.3
16 Karamehmedovic Jasmin Kalmar RC Triathlon 5:28:48.2 0:36:38.4 02:33.5 2:43:46.2 02:49.9 2:03:00.2
12 Tullberg Hugo Triathlon Öst 5:10:48.5 0:36:48.7 03:04.8 2:52:45.1 02:20.2 1:35:49.7
14 Nilsson Krister Maquet IF 5:18:29.7 0:36:49.8 04:32.3 2:47:55.0 02:37.2 1:46:35.4
4 Hansson Nicklas BK Skottfint 4:52:43.2 0:38:02.9 02:00.6 2:33:18.6 01:43.4 1:37:37.7
11 Abrahamsson John IK Hakarpspojkarna 5:08:52.6 0:38:06.7 01:37.5 2:45:35.4 01:36.7 1:41:56.3
19 Stjärnvy Fredrik Axa sports club 5:35:44.7 0:39:35.4 04:54.4 3:06:39.0 02:32.7 1:42:03.2
3 Blåder Henrik Blåders Måleri 4:44:04.9 0:40:00.1 02:51.4 2:33:59.2 02:11.2 1:25:03.0
15 Thimell Fredrik Hisingens Cykelklubb 5:26:51.3 0:40:03.7 04:42.5 2:59:37.8 04:14.6 1:38:12.7
23 Sönnerhed Per IK Hakarpspojkarna 5:46:52.3 0:41:07.2 04:12.8 3:06:07.4 04:28.0 1:50:56.9
8 Larsson Stefan Gällivare Endurance Club 5:01:10.2 0:41:07.8 02:30.8 2:38:24.6 01:22.7 1:37:44.3
17 Antevik Fredrik Stockholm 5:29:15.3 0:41:10.6 02:18.1 2:57:36.9 01:28.4 1:46:41.3
29 Egerbo Jonathan Axa sports club 5:55:18.4 0:41:12.3 04:20.2 3:06:47.7 01:54.9 2:01:03.3
39 Kronqvist Daniel 6:27:43.6 0:41:21.1 05:09.3 3:28:21.4 04:27.3 2:08:24.5
24 Gustafsson Jimmy Team Cykelcenter Södertälje IF 5:47:12.5 0:41:34.3 03:35.6 3:07:34.0 02:00.7 1:52:27.9
26 Lundström Martin Malmö 5:53:38.6 0:42:42.5 03:09.9 3:03:48.3 05:13.4 1:58:44.5
18 Borefur Mikael Team Blekinge Löparförening 5:29:50.8 0:42:48.6 07:18.8 2:55:20.5 04:32.7 1:39:50.2
20 Axelsson Fredrik Bankeryd 5:36:38.6 0:42:52.3 05:54.6 2:58:32.4 01:57.6 1:47:21.7
21 Magnusson Jonas Donkeys Triathlon 5:36:56.8 0:43:01.1 03:27.5 3:01:26.5 02:19.5 1:46:42.2
33 Kennerud Martin IK NocOut.se 6:08:35.0 0:43:17.5 06:19.5 3:10:44.5 06:03.1 2:02:10.4
999 Brandwold Peter Täby 0:45:25.2 02:56.5
40 Hagberg Jens Ekängens IF 6:39:54.2 0:46:24.4 03:48.9 3:24:47.9 02:38.9 2:22:14.1
31 Strömberg Christian TeamMagnus 5:57:29.5 0:46:27.4 02:54.4 3:04:29.8 03:31.3 2:00:06.6
28 Nilsson Johan Markaryd 5:55:14.8 0:46:37.5 03:34.8 3:13:29.2 03:34.6 1:47:58.7
22 Ingesson Niklas Linköping 5:43:51.7 0:47:17.0 03:53.1 2:57:59.8 02:23.5 1:52:18.3
35 Svärd Fredrik Huskvarna 6:13:16.3 0:47:26.3 06:36.1 3:16:54.0 03:15.6 1:59:04.3
36 Wilde Roger IK Fyris-Triathlon 6:13:58.3 0:47:53.2 07:58.9 3:12:20.4 05:52.9 1:59:52.9
32 Bark Adam Triathlon Väst 5:58:46.5 0:48:07.6 03:20.0 3:12:50.3 02:44.2 1:51:44.4
38 Hjorth Fredrik Stockholm Multisport klubb 6:26:36.5 0:48:21.0 05:40.0 3:24:48.1 05:21.8 2:02:25.6
34 Barbici Cristian Sollentuna 6:11:28.6 0:49:59.0 04:37.5 3:07:41.0 02:40.0 2:06:31.1
27 Schwamberg Jonatan Buildor.se 5:54:04.3 0:55:36.7 04:51.7 2:51:12.2 04:08.2 1:58:15.5
37 Elwér Daniel 338 Småland Triathlon & MSF 6:23:19.0 1:01:05.4 06:39.2 3:00:20.7 04:46.0 2:10:27.7
Herrar Medeldistans Senior
999 Ericsson Karl Terrible Tuesdays Triathlon Club
999 Hagberg Markus Stockholm City Triathlon
999 Johansson Pär Terrible Tuesdays Triathlon Club
999 Langman Jonas IF Mantra Sport
999 Törn Henrik Terrible Tuesdays Triathlon Club
999 Wigerup Jonathan Stockholmspolisens IF-Triathlonförening
999 Andersson Björn Terrible Tuesdays Triathlon Club 0:23:37.1 01:15.7
19 Dansk Emil Terrible Tuesdays Triathlon Club 4:29:10.6 0:25:14.2 01:16.8 2:33:37.2 01:21.6 1:27:40.8
5 Carlsson Rickard 338 Småland Triathlon & MSF 4:10:24.7 0:25:23.9 01:10.4 2:20:11.2 00:58.6 1:22:40.6
3 Svensson Nils Dalregementets IF 3:58:38.0 0:25:53.0 01:08.3 2:13:29.4 01:03.0 1:17:04.3
4 Holmberg Erik IK Hakarpspojkarna 4:07:17.7 0:25:57.5 01:17.0 2:16:55.9 00:48.6 1:22:18.7
1 Bäckson Fredrik Umara Sports Club 3:55:53.6 0:26:48.3 01:17.5 2:12:21.1 00:54.2 1:14:32.5
16 Johansson Sebastian IK NocOut.se 4:26:46.7 0:26:52.2 01:20.2 2:31:00.5 01:21.8 1:26:12.0
10 Bengtsson Anton Club Active Island Tjörn 4:16:32.1 0:26:54.0 01:39.2 2:25:00.3 01:53.2 1:21:05.4
25 Norberg Rickard Stockholm City Triathlon 4:40:26.1 0:27:03.0 02:02.3 2:39:17.8 01:27.3 1:30:35.7
9 Brümmer Carl Triathlon Väst 4:16:07.6 0:28:19.5 01:17.4 2:25:59.2 01:11.9 1:19:19.6
7 Kärner Johan Dalregementets IF 4:11:49.0 0:28:20.0 01:14.8 2:25:00.7 01:10.9 1:16:02.6
2 Bjälkemo George CykelCity Triathlon Klubb 3:58:24.1 0:28:21.9 01:19.8 2:15:02.9 01:12.4 1:12:27.1
24 Westermark Daniel Idrottsklubben Wilske 4:37:51.7 0:28:22.3 02:15.3 2:36:04.1 01:22.7 1:29:47.3
999 Lindén Andreas Umara Sports Club 0:28:25.3 01:28.3 2:11:35.4 01:10.7
12 Robertsson Fredrik Stockholm City Triathlon 4:19:28.5 0:28:35.5 01:18.0 2:25:43.0 01:05.5 1:22:46.5
6 Björling Clas Dalregementets IF 4:11:25.7 0:29:27.5 01:29.9 2:23:39.1 01:09.3 1:15:39.9
22 Lerneteg Jonas Stockholm City Triathlon 4:32:31.9 0:29:35.1 01:30.2 2:28:11.1 01:43.0 1:31:32.5
999 Giger Josef Team Colting Coaching Triathlonklubb 0:29:38.4 01:35.2 2:28:31.7
20 Larsson Dennis IS Göta Friidrott & Triathlon 4:31:21.5 0:30:11.6 01:34.6 2:34:03.7 01:23.5 1:24:08.1
18 Granath Johan Dinvelo Cykelklubb 4:28:56.8 0:30:20.5 01:54.8 2:27:48.4 01:57.6 1:26:55.5
15 Karlson Jakob IK NocOut.se 4:22:39.8 0:30:46.8 01:22.0 2:20:06.9 01:24.4 1:28:59.7
11 Bjärkhed Emanuel TwinPeaks Triathlon Klubb 4:18:06.8 0:30:49.6 02:39.3 2:22:29.6 01:23.7 1:20:44.6
27 Velasco Alejandro IK Hakarpspojkarna 4:44:32.1 0:30:57.0 01:42.2 2:34:59.5 01:28.7 1:35:24.7
21 Windisch David Höglandets Triathlon 4:31:27.6 0:31:03.3 01:34.7 2:24:50.6 01:12.3 1:32:46.7
999 Karhapää Ilpo Gävle Triathlon Klubb 0:31:57.3 02:00.3 2:23:26.7 01:38.9
13 Örarbäck Jonas IF Mantra Sport 4:20:25.8 0:32:42.2 01:36.4 2:25:31.4 01:20.8 1:19:15.0
8 Stenman Adam Stockholmspolisens IF-Triathlonförening 4:14:16.6 0:32:43.5 02:13.8 2:20:05.3 01:19.0 1:17:55.0
999 Hammarström Kristoffer IFK Österbymo 0:32:54.8 02:43.9
36 Schultz Joey Team Kungälv IS 5:05:42.8 0:32:57.7 03:12.9 2:51:25.6 02:00.6 1:36:06.0
23 Karlsson Magnus Gällivare Endurance Club 4:35:25.8 0:33:00.6 01:28.6 2:26:32.9 01:19.9 1:33:03.8
17 Albizuri Jon Triathlon Syd 4:27:46.5 0:33:01.2 03:07.9 2:30:25.9 01:29.5 1:19:42.0
26 Vogl Cai Anderstorp OK 4:43:02.6 0:33:03.4 01:30.9 2:29:55.6 01:18.7 1:37:14.0
29 Weckfors Andreas IK NocOut.se 4:45:08.9 0:34:38.2 01:53.6 2:33:22.3 01:48.6 1:33:26.2
32 Albrektsson Johan Stockholm City Triathlon 4:49:55.7 0:35:04.7 02:00.0 2:33:44.6 01:32.0 1:37:34.4
31 Kastensson Johan IFK Österbymo 4:46:28.8 0:35:24.3 01:43.6 2:35:24.4 01:14.0 1:32:42.5
30 Kjellander Mikael Julita GoIF 4:45:32.1 0:35:27.9 02:05.2 2:31:34.0 01:05.5 1:35:19.5
28 Åhlin Per IK NocOut.se 4:45:07.8 0:35:29.6 02:53.6 2:37:07.9 01:56.1 1:27:40.6
34 Öhgren Daniel TwinPeaks Triathlon Klubb 4:56:57.3 0:35:34.8 04:56.2 2:42:12.7 03:20.2 1:30:53.4
999 Franzén Simon Qwarnsvedens Triathlonklubb 0:35:44.1 02:08.8
14 Windisch Daniel Höglandets Triathlon 4:22:19.5 0:36:10.5 02:02.6 2:23:54.4 01:09.3 1:19:02.7
42 Du Rietz André Kalmar RC Triathlon 5:13:49.2 0:36:32.2 03:21.0 2:43:01.2 03:09.9 1:47:44.9
40 Granat Martin Kalmar RC Triathlon 5:12:39.8 0:36:36.5 03:22.6 2:55:03.3 01:46.7 1:35:50.7
33 Lindgren Marcus Aktivitus Sports Club 4:53:40.4 0:36:40.2 01:58.5 2:52:13.7 01:56.2 1:20:51.8
38 TIberg Emil Triathlon Väst 5:07:38.9 0:38:02.4 02:56.5 2:48:00.8 02:39.2 1:36:00.0
41 Petersson Simon Karlshamns Simklubb 5:13:18.2 0:39:02.1 02:27.8 2:53:53.9 02:22.0 1:35:32.4
39 Svensson David Karlshamns Simklubb 5:09:14.6 0:39:26.8 02:28.8 2:50:14.3 01:34.3 1:35:30.4
35 Engström Eric Kalmar RC Triathlon 5:03:05.7 0:40:01.3 02:45.3 2:40:09.9 02:47.1 1:37:22.1
45 Du Rietz Simon Kalmar RC Triathlon 5:36:02.8 0:40:03.7 02:35.7 2:40:14.8 02:34.0 2:10:34.6
37 Hård Henric IK NocOut.se 5:06:47.6 0:40:08.0 03:03.7 2:39:21.9 02:10.2 1:42:03.8
999 Thejl Glenn Christian Simklubben RAN 0:40:34.9 02:32.7 2:41:30.1 03:26.5
999 Jönsson Mattias Glasrikets RC 0:41:28.1 03:12.7
44 Hellbe Simon IK NocOut.se 5:27:11.6 0:41:31.7 02:45.5 2:53:26.5 02:11.7 1:47:16.2
43 Ekman Mattias Apladalens Löparklubb 5:26:39.9 0:44:26.1 04:02.2 3:02:30.0 02:58.4 1:32:43.2

Tillbaka Tillbaka