Vätter Challenge Triathlon - SM/RM Medeldistans 2015-07-25

294 deltog

Tillbaka Tillbaka
Placering Efternamn Förnamn Klubb Tid Simning T1   Cykel T2 Löpning
Damer Medeldistans Masters 35-39
999 Alzén Malin IK Hakarpspojkarna
999 Gabriels Maria Mora Cykelklubb
3 Andersson Marina Triathlon Väst 5:13:21.0 0:35:32.7 02:03.3 2:54:47.2 01:13.3 1:39:44.5
2 Eriksson Erica I 2 IF Karlstad 5:03:39.2 0:37:11.2 02:32.6 2:42:18.8 01:51.1 1:39:45.5
999 Björkebäck Maja Örebro AIK 0:36:34.0 02:46.5
4 Engde Lisa IK NocOut.se 6:00:39.8 0:44:08.9 03:25.2 3:17:38.4 02:00.2 1:53:27.1
1 Eriksmo Anna Heleneholms IF Tri Team 5:00:02.8 0:36:27.8 03:37.1 2:50:36.9 02:09.9 1:27:11.1
999 Karlberg Lena Kalmar RC Triathlon 1:05:38.3 05:01.6 3:29:54.2 09:02.7
5 Henriksson Monica Stockholm City Triathlon 6:09:18.8 0:42:11.3 05:50.5 3:22:09.3 02:59.3 1:56:08.4
Damer Medeldistans Masters 40-44
3 Westman Lena Qwarnsvedens Triathlonklubb 5:15:39.6 0:44:44.1 01:52.1 2:52:36.9 02:00.5 1:34:26.0
6 Franks Camilla Bjäre Triathlon 5:26:59.3 0:39:11.4 02:28.6 2:59:45.5 01:50.9 1:43:42.9
7 Ledel Victoria Axa sports club 5:27:45.9 0:40:17.6 02:30.1 2:55:02.3 02:27.4 1:47:28.5
8 Fogel Mia Väsby SS Triathlon 5:32:32.7 0:34:46.0 02:38.4 3:07:53.2 03:10.4 1:44:04.7
2 Carlsson Mirella Team Kungälv IS 5:14:07.0 0:37:39.1 02:58.1 2:51:58.9 01:50.2 1:39:40.7
5 Wolfgang Linda Kalmar RC Triathlon 5:19:19.2 0:38:02.9 03:07.1 3:01:15.1 02:11.7 1:34:42.4
1 Nordbeck Charlotta Roden Triathlon Club 5:11:15.0 0:32:41.2 03:14.3 2:56:41.7 01:56.0 1:36:41.8
4 Lilja Tina Frostamultisport 5:18:51.0 0:41:03.9 03:17.8 2:49:18.8 01:57.9 1:43:12.6
9 Karlsson Linda Kalmar RC Triathlon 6:28:20.3 0:49:53.8 04:22.7 3:16:56.1 03:40.4 2:13:27.3
Damer Medeldistans Masters 45-49
999 Elfving Sara Karlshamns Simklubb
999 Nohave Mollie Karlskrona Simsällskap
1 Rehn Annika Cykelklubben U6 Tri 5:10:51.7 0:41:17.7 02:08.4 2:47:06.3 01:53.6 1:38:25.7
4 Isaksson Åsa Gällivare Endurance Club 5:36:47.6 0:37:32.3 02:16.2 2:54:50.0 02:43.1 1:59:26.0
2 Holmen Anneli Team Kungälv IS 5:15:17.1 0:32:32.7 02:22.7 2:49:48.9 01:41.2 1:48:51.6
3 Hallsten Annika Karlskrona Simsällskap 5:33:12.5 0:31:05.6 02:56.1 3:12:42.8 02:51.1 1:43:36.9
5 Lantz Kerstin Skövde Triathlon klubb 5:39:20.0 0:29:46.4 02:56.8 3:06:26.2 02:17.3 1:57:53.3
Damer Medeldistans Masters 50-54
999 Linderoth Ann-Christine Heleneholms IF Tri Team
1 Steneryd Ann-Charlotte Team Triathlon & Multisport 5:10:12.5 0:35:30.7 02:04.0 2:51:50.4 01:56.3 1:38:51.1
3 Tufvesson Ann-Sofie Sjöbo Simsällskap 6:24:53.4 0:43:10.8 03:33.7 3:21:57.3 03:08.1 2:13:03.5
2 Jertborn Cecilia SOK Knallen 5:46:27.8 0:38:02.0 04:08.3 3:02:26.5 02:39.2 1:59:11.8
Damer Medeldistans Masters 55-59
1 Nordén Kerstin Frostamultisport 5:50:34.8 0:35:52.3 02:51.5 3:10:28.4 03:27.3 1:57:55.3
Damer Medeldistans Motion
999 Palmgren Maria
3 Eriksson Katarina Göteborgs Polismäns IF 5:29:15.2 0:42:05.9 02:44.9 3:00:13.8 02:15.9 1:41:54.7
1 Asp Sara Terrible Tuesdays Triathlon Club 4:41:12.5 0:31:00.7 02:58.6 2:38:52.9 01:24.2 1:26:56.1
5 Johansson Annemari Gällivare Endurance Club 6:06:13.3 0:45:23.8 04:03.9 3:09:54.2 02:48.3 2:04:03.1
4 Grönlund Lisa Mullsjö SOK 5:51:17.3 0:40:49.5 04:12.4 3:19:46.6 03:36.7 1:42:52.1
6 Fredriksson Linda Högby if 6:24:27.8 0:47:20.9 05:23.6 3:28:51.0 04:10.9 1:58:41.4
2 Gilson Erin IF Linnéa 5:25:16.4 0:42:56.8 05:33.2 3:03:41.0 02:45.5 1:30:19.9
Damer Medeldistans Senior
999 Karlsson Hanna Kalmar RC Triathlon
999 Linden Pernilla Melbourne Triathlon Club, AUS
999 Lundström Evelina Stockholm City Triathlon
999 Magnusson Mari Kalmar RC Triathlon
999 Thorén Annie Motala Triathlon Club 0:25:48.8 01:13.8 2:32:57.9
2 Persson Mikaela Dinvelo Cykelklubb 4:37:33.3 0:25:53.3 01:20.2 2:37:23.3 01:12.1 1:31:44.4
1 Svensk Sara Triathlon Väst 4:32:50.0 0:33:04.2 01:22.2 2:34:55.7 01:09.3 1:22:18.6
999 Åhlund Jessica Halmstad Triathleterna 0:30:10.7 01:24.4
3 Nilsson Jenny IK NocOut.se 4:41:01.1 0:30:58.3 01:28.8 2:40:34.1 01:28.7 1:26:31.2
4 Jessen Cecilia Team Racerdepån Triathlon Förening 4:42:56.4 0:31:40.7 01:34.4 2:36:11.7 01:12.3 1:32:17.3
10 Gunnarsson Hanna IFK Österbymo 5:13:04.6 0:36:16.4 01:53.8 2:48:56.9 02:25.4 1:43:32.1
9 Johnsson Katarina Axa sports club 5:10:47.3 0:34:46.5 02:03.5 2:55:40.0 01:46.0 1:36:31.3
999 Marklund Sara IS Göta Friidrott & Triathlon 0:39:09.6 02:10.3 2:46:11.9 01:43.1
7 Karlsson Rebecca Ljusdal CK 5:07:25.9 0:32:20.3 02:28.5 2:52:55.2 01:38.1 1:38:03.8
11 Sernfalk Linda Stockholm City Triathlon 5:17:39.7 0:32:33.7 02:29.1 2:52:35.2 01:48.0 1:48:13.7
12 Andersson Jessica IK NocOut.se 5:29:26.1 0:40:50.2 02:29.8 3:01:00.2 02:14.5 1:42:51.4
5 Fastesson Tina IK NocOut.se 4:51:05.0 0:32:23.1 02:43.2 2:39:59.4 01:34.5 1:34:24.8
999 MacLean Susan Stockholm City Triathlon 0:35:02.6 02:56.8 2:53:58.6 02:40.1
8 Glise Sandblad Katarina Fredrikshof IF CK 5:08:09.5 0:41:37.0 03:05.6 2:52:58.9 01:54.7 1:28:33.3
14 Haglund Ulrika IK NocOut.se 6:04:24.9 0:46:57.9 03:18.6 3:14:59.2 02:30.0 1:56:39.2
6 Sandberg Marie Katrineholms Simsällskap 4:59:32.3 0:32:22.1 03:40.1 2:54:30.9 02:19.1 1:26:40.1
13 Kjellström Ingrid Stockholm City Triathlon 5:36:45.7 0:46:50.0 03:56.1 2:55:29.5 02:08.2 1:48:21.9
Herrar Medeldistans Masters 60-64
999 Johansson Bo Karlshamns Simklubb
2 Koskinen Tauno Fagersta Södra Idrottsklubb 5:44:00.1 0:36:36.8 03:16.5 3:03:23.6 01:55.2 1:58:48.0
1 Holmström Nils Stockholm City Triathlon 5:32:51.1 0:47:37.9 03:33.1 2:47:42.2 02:13.4 1:51:44.5
3 Lacandler Tommy Axa sports club 6:31:34.6 0:44:01.8 06:32.2 3:29:33.1 04:17.8 2:07:09.7
Herrar Medeldistans Junior 18-19
999 Schriwer Elias Terrible Tuesdays Triathlon Club
Herrar Medeldistans Lag-motion
1 Gustafsson Jesper Bortalaget 4:32:08.0 0:38:55.0 01:00.9 2:23:47.8 00:48.5 1:27:35.8
2 Brugård Jan Smil 4:33:10.4 0:33:26.9 01:04.0 2:40:52.9 00:55.1 1:16:51.5
3 Melin Kenneth Cardio Club 5:31:16.9 0:38:08.2 01:18.9 3:11:18.9 01:01.7 1:39:29.2
Herrar Medeldistans Masters 35-39
999 Kanne Axel Stockholm City Triathlon
999 Svensson Johan Stockholmspolisens IF-Triathlonförening
4 Schelin Robert Karlshamns Simklubb 4:30:03.8 0:28:29.0 01:19.8 2:32:28.0 01:25.1 1:26:21.9
6 Nymark Markus 3City Triathlon 4:34:46.2 0:30:11.6 01:24.8 2:28:27.8 01:46.4 1:32:55.6
2 Nyström Jacob IFK Österbymo 4:28:33.2 0:33:47.5 01:28.5 2:29:58.1 01:53.7 1:21:25.4
999 Teinvall Henrik IS Göta Friidrott & Triathlon 0:32:58.3 01:34.6
13 Axelsson Tobias Väsby SS Triathlon 4:51:33.3 0:38:18.8 01:43.0 2:38:17.3 01:55.8 1:31:18.4
5 Arnström Erik Triathlon Väst 4:33:26.8 0:32:37.0 01:43.3 2:35:56.8 01:47.2 1:21:22.5
12 Bergström Andreas Linköpings Triathlonklubb 4:49:48.9 0:35:54.0 01:47.4 2:41:35.3 01:49.0 1:28:43.2
9 Brolin Daniel Triathlon Väst 4:42:06.9 0:39:41.2 01:50.6 2:31:50.6 01:07.8 1:27:36.7
3 Comstedt Ulf IK NocOut.se 4:29:06.4 0:30:44.6 01:52.2 2:26:31.9 01:15.3 1:28:42.4
8 Svärd Lukas Stockholm Snipers IF 4:40:05.2 0:33:23.0 02:04.3 2:32:02.4 02:00.9 1:30:34.6
999 Ljung Johan Triathlon Väst 0:30:45.6 02:11.2 2:45:27.5
15 Zätterman Tobias I 2 IF Karlstad 4:53:50.1 0:31:06.3 02:11.4 2:39:19.9 01:22.1 1:39:50.4
1 Sandelin Petter TwinPeaks Triathlon Klubb 4:18:07.0 0:32:16.5 02:11.6 2:21:29.2 01:14.2 1:20:55.5
21 Sandblad Staffan Fredrikshof IF CK 5:09:54.1 0:42:10.4 02:16.3 2:36:20.4 02:05.3 1:47:01.7
10 Petersson Roger Triathlon Väst 4:45:52.3 0:32:30.9 02:23.0 2:35:18.5 01:38.5 1:34:01.4
7 Svensson Magnus IK NocOut.se 4:36:45.1 0:37:34.7 02:34.3 2:34:42.4 01:14.9 1:20:38.8
16 Chronéer Tobias Maxprestation Sports Club 4:54:14.1 0:35:55.3 02:38.5 2:43:29.2 02:02.9 1:30:08.2
20 Valeskog Henrik IK NocOut.se 5:03:54.3 0:38:54.6 03:01.7 2:40:07.6 02:42.1 1:39:08.3
11 Haglund David IK NocOut.se 4:47:41.6 0:41:41.6 03:02.4 2:34:21.9 01:22.3 1:27:13.4
17 Persson Fredrik Solvikingarna 4:56:26.7 0:45:18.5 03:14.9 2:35:46.0 02:36.3 1:29:31.0
19 Svedin Johan Axa sports club 4:59:03.3 0:39:05.0 03:18.3 2:39:28.1 02:41.6 1:34:30.3
23 Andersson Jonas Kalmar RC Triathlon 5:22:21.7 0:35:45.7 03:24.6 2:48:36.1 02:34.0 1:52:01.3
14 Pettersson Jens IK Hakarpspojkarna 4:52:44.1 0:33:53.7 03:26.5 2:28:56.4 02:06.3 1:44:21.2
22 Marklund Lars Kalmar RC Triathlon 5:15:27.7 0:41:35.5 03:33.3 2:48:30.0 04:17.9 1:37:31.0
24 Karlsson Mikael Väsby SS Triathlon 5:42:16.3 0:36:38.3 03:43.4 3:07:49.1 03:23.7 1:50:41.8
18 Johnsson Dan Apladalens Löparklubb 4:58:46.6 0:35:49.1 04:41.2 2:34:52.6 02:30.6 1:40:53.1
Herrar Medeldistans Masters 40-44
999 Hegestrand Johan IK Hakarpspojkarna
999 Ivenborg Claes IK NocOut.se
999 Lageson Magnus TwinPeaks Triathlon Klubb
5 Toft Fredrik Skövde Triathlon klubb 4:46:20.5 0:32:34.5 01:29.0 2:35:14.8 01:38.7 1:35:23.5
999 Westman Robert Falu Simsällskap 0:29:12.3 01:33.5
1 Hallsten Kristian Triathlon Syd 4:17:16.4 0:33:25.5 01:41.6 2:21:34.8 01:17.4 1:19:17.1
12 Ek Stefan Kalmar RC Triathlon 5:07:21.3 0:34:37.1 01:45.3 2:42:22.2 03:24.4 1:45:12.3
9 Sunnerberg Robert Axa sports club 4:58:52.7 0:33:13.2 02:05.1 2:47:13.9 02:29.2 1:33:51.3
999 Annell Torbjörn IK NocOut.se 4:54:25.3 0:32:15.6 02:06.2 2:39:23.7 02:10.8
4 Zantelid Michael Triathlon Väst 4:39:44.5 0:34:23.8 02:06.6 2:32:59.5 01:24.7 1:28:49.9
2 Ottosson Fredrik Höglandets Triathlon 4:33:54.1 0:38:42.9 02:10.1 2:26:37.8 01:17.3 1:25:06.0
25 Ahlqvist Henrik Kalmar RC Triathlon 5:26:36.5 0:38:45.5 02:10.6 2:45:32.4 02:23.8 1:57:44.2
21 Forsberg Alexander IK NocOut.se 5:23:06.6 0:39:01.3 02:14.9 3:01:52.8 01:51.8 1:38:05.8
26 Abaji Martin Höglandets Triathlon 5:29:15.4 0:39:17.0 02:19.6 2:51:06.3 03:25.2 1:53:07.3
10 Eggen Richard Aktivitus Sports Club 4:59:37.3 0:41:01.2 02:29.8 2:35:44.0 02:46.1 1:37:36.2
16 Andersson Patrik SLK Oxelösund 5:12:17.9 0:33:33.1 02:30.3 2:50:44.9 02:39.3 1:42:50.3
20 Svensson Jörgen Kalmar RC Triathlon 5:21:54.6 0:36:11.7 02:34.6 2:54:20.7 02:16.3 1:46:31.3
18 Calais Fredrik Triathlon Syd 5:19:26.6 0:34:35.8 02:41.9 3:01:31.1 02:34.0 1:38:03.8
29 Nohave Johan Karlskrona Simsällskap 5:40:53.5 0:40:13.2 02:47.2 3:04:25.5 01:58.6 1:51:29.0
11 Nordbeck Carl Roden Triathlon Club 5:01:57.4 0:31:16.8 02:50.5 2:38:04.4 03:20.8 1:46:24.9
17 Wärlinge Mathias Oskarshamns SK Friidrott 5:19:11.8 0:34:04.8 02:53.1 2:56:52.0 02:19.6 1:43:02.3
28 Geitner Mattias Triathlon Väst 5:39:43.8 0:37:56.9 02:56.6 3:03:03.0 03:15.4 1:52:31.9
27 Andersson Peter 338 Småland Triathlon & MSF 5:31:56.9 0:36:36.1 02:59.3 2:54:59.8 02:19.8 1:55:01.9
19 Arnebrant Thomas Terrible Tuesdays Triathlon Club 5:21:22.6 0:39:29.6 03:01.7 2:58:11.9 04:46.3 1:35:53.1
3 Johansson Robert Gällivare Endurance Club 4:38:20.0 0:35:23.5 03:03.1 2:35:02.7 02:13.7 1:22:37.0
14 Eriksson Mats Linköpings Triathlonklubb 5:08:45.5 0:38:52.2 03:03.2 2:48:48.6 02:31.3 1:35:30.2
23 Manolescu Michael Fredrikshof IF CK 5:24:46.1 0:37:45.3 03:05.1 2:57:34.4 01:57.1 1:44:24.2
7 Uppsten Rydell Niclas IF Mantra Sport 4:53:51.4 0:36:00.7 03:21.3 2:46:15.6 02:17.4 1:25:56.4
32 Stenberg Andreas Kalmar RC Triathlon 5:58:22.7 0:40:03.7 03:21.7 2:59:39.9 02:51.7 2:12:25.7
15 Sandgren Björn Triathlon Väst 5:12:10.2 0:38:59.2 03:26.2 2:48:12.4 02:34.0 1:38:58.4
8 Landin Jonas Kalmar RC Triathlon 4:58:41.1 0:35:42.6 03:34.2 2:40:21.6 02:27.0 1:36:35.7
24 Haavisto Daniel IK NocOut.se 5:24:47.6 0:45:04.3 03:34.7 2:51:28.3 02:14.6 1:42:25.7
22 Tell Johan IK NocOut.se 5:24:15.5 0:44:31.5 03:36.5 2:50:42.1 02:17.5 1:43:07.9
6 Jansson Tobias IS Göta Friidrott & Triathlon 4:47:30.3 0:32:28.2 03:39.7 2:47:23.7 02:38.6 1:21:20.1
13 Westman Joakim Gävle Triathlon Klubb 5:08:21.2 0:40:45.4 03:54.7 2:39:00.7 02:50.2 1:41:50.2
31 Lund Glenn Gällivare Endurance Club 5:44:53.4 0:35:17.7 03:56.3 3:16:45.5 02:50.8 1:46:03.1
30 Hyyryläinen Marcus Axa sports club 5:42:31.3 0:42:26.2 04:34.2 2:58:13.3 02:47.2 1:54:30.4
Herrar Medeldistans Masters 45-49
999 Forsberg Pontus LK Nyköpings Runners
4 Hallsten Fredrik Karlskrona Simsällskap 4:35:29.7 0:32:33.5 01:32.9 2:33:26.2 01:04.9 1:26:52.2
999 Törnqvist Mattias IK NocOut.se 0:32:53.1 01:41.1
1 Ydremark Hans Höglandets Triathlon 4:26:10.4 0:30:56.0 01:55.7 2:25:27.7 01:53.4 1:25:57.6
3 Snygg Ulrik IS Göta Friidrott & Triathlon 4:30:02.5 0:31:08.1 02:06.3 2:28:53.2 01:44.0 1:26:10.9
5 Ossiansson Mattias IK Hakarpspojkarna 4:41:10.9 0:35:45.1 02:10.3 2:39:01.0 01:45.4 1:22:29.1
10 Lindström Johan Gävle Triathlon Klubb 4:58:29.3 0:35:04.1 02:21.1 2:38:29.7 02:30.5 1:40:03.9
15 Holmgren Ulf Kalmar RC Triathlon 5:10:18.4 0:42:30.4 02:24.0 2:41:44.3 02:28.0 1:41:11.7
23 Gouffrich Robert Väsby SS Triathlon 5:38:19.8 0:32:32.1 02:24.0 3:12:35.7 02:54.8 1:47:53.2
18 Johansson Robert I 2 IF Karlstad 5:13:28.0 0:31:29.9 02:24.7 2:45:10.1 02:12.1 1:52:11.2
13 Tullberg Olof Triathlon Väst 5:05:46.4 0:39:13.8 02:24.8 2:48:59.9 03:09.0 1:31:58.9
12 Rehn Thomas Cykelklubben U6 Tri 5:04:02.6 0:40:32.7 02:26.3 2:40:44.8 01:55.4 1:38:23.4
14 Ekfors Håkan Björnstorps Idrottsförening 5:09:18.2 0:39:21.4 02:32.7 2:40:02.3 02:01.3 1:45:20.5
7 Karlsson Johan Väsby SS Triathlon 4:50:14.6 0:35:53.8 02:34.3 2:41:20.5 01:33.1 1:28:52.9
2 Ronnle Mikael Luleå CK 4:29:02.4 0:32:21.3 02:51.9 2:27:54.7 01:50.5 1:24:04.0
11 Johansson Michael Sigtuna-Märsta-Arlanda CK (SMACK) 5:02:02.8 0:40:46.3 03:04.7 2:47:00.8 02:18.4 1:28:52.6
6 Förborgen Mikael Tyresö SS 4:45:38.1 0:34:56.4 03:14.5 2:31:14.3 02:07.4 1:34:05.5
9 Andersson Håkan Kalmar RC Triathlon 4:53:13.6 0:33:46.5 03:18.7 2:39:32.7 02:23.9 1:34:11.8
16 Andersson Frånlund Magnus Triathlon Väst 5:12:27.0 0:39:50.2 03:23.6 2:48:41.9 02:44.9 1:37:46.4
8 Ewing Jonas Kalmar RC Triathlon 4:51:19.5 0:37:44.3 03:32.9 2:39:18.7 01:25.6 1:29:18.0
19 Bjurhamn Daniel IK NocOut.se 5:16:43.0 0:43:26.1 03:49.3 2:54:38.3 02:01.1 1:32:48.2
17 Friman Jerry Team Cykelcenter Södertälje 5:12:47.6 0:40:39.7 03:51.6 2:42:31.4 02:30.4 1:43:14.5
21 Lendrop Peter Team Blekinge Löparförening 5:28:00.5 0:36:36.1 05:25.4 2:58:43.2 04:35.0 1:42:40.8
20 Karlsson Kristoffer Kalmar RC Triathlon 5:25:34.5 0:52:50.3 06:21.6 2:50:48.1 03:40.3 1:31:54.2
22 Johansson Patrik Triathlon Väst 5:37:44.5 0:41:21.2 07:42.3 2:48:27.5 04:01.7 1:56:11.8
Herrar Medeldistans Masters 50-54
999 Genas Kaj Roden Triathlon Club
999 Korner Mats 338 Småland Triathlon & MSF
999 Werner Johan Stockholm City Triathlon
1 Bladh Ulf IK NocOut.se 4:38:23.1 0:35:37.8 01:50.8 2:33:57.6 01:40.9 1:25:16.0
3 Bengtsson Tomas Club Active Island Tjörn 4:48:29.6 0:37:08.2 02:08.3 2:38:14.0 02:05.0 1:28:54.1
4 Persson Stefan Motala Triathlon Club 4:54:29.2 0:31:38.0 02:12.9 2:40:14.0 01:41.9 1:38:42.4
999 Nylund Jan Västra Mälardalens Tri-förening 0:39:27.5 02:14.1 2:55:11.9 03:36.9
2 Östh Urban IFK Österbymo 4:42:41.1 0:35:27.3 02:27.8 2:37:42.3 01:45.9 1:25:17.8
999 Olsson P-O Skövde Triathlon klubb 0:36:57.9 02:38.7
10 Hammarström Mats IFK Österbymo 5:39:19.2 0:46:11.7 02:47.7 2:55:55.7 02:28.4 1:51:55.7
8 Gunnarsson Anders IFK Österbymo 5:25:05.5 0:39:07.0 02:57.4 3:07:04.2 02:31.0 1:33:25.9
6 Petersson Lars-Göran Kalmar RC Triathlon 5:05:03.4 0:42:17.7 03:12.4 2:36:04.2 03:14.0 1:40:15.1
9 Wettergren Håkan IK NocOut.se 5:30:03.2 0:43:24.0 03:22.2 2:56:24.7 03:14.8 1:43:37.5
7 Ydremark Björn IK NocOut.se 5:19:11.3 0:35:37.8 03:37.7 2:37:52.2 02:43.1 1:59:20.5
5 Åkerman Lars Triathlon Syd 4:55:52.7 0:38:33.2 04:24.3 2:38:53.2 02:49.4 1:31:12.6
12 Carlsson Lennart Team Blekinge Löparförening 5:54:50.3 0:42:05.7 05:02.6 3:07:38.4 03:46.6 1:56:17.0
13 Simonsen Hans Mölndal Outdoor IF 6:01:50.6 0:43:11.7 06:10.6 3:06:00.9 03:14.8 2:03:12.6
11 Eriksson Magnus IS Göta Friidrott & Triathlon 5:44:54.4 0:44:03.4 06:11.9 3:01:49.7 02:47.1 1:50:02.3
Herrar Medeldistans Masters 55-59
999 Lennartsson Thomas LK Nyköpings Runners
999 Lindén Magnus Sjöbo Simsällskap
999 Smedjegården Mikael Stockholmspolisens IF-Triathlonförening
999 Walfridsson Mikael IFK Österbymo
1 Aho Kari Axa sports club 4:53:34.3 0:32:29.9 01:33.4 2:36:44.3 01:44.1 1:41:02.6
2 Axlund Per-Anders Hudik Triathlon Klubb 5:02:37.9 0:42:53.9 02:10.4 2:36:39.9 01:45.3 1:39:08.4
3 Pärsson Håkan IS Göta Friidrott & Triathlon 5:04:22.0 0:38:00.1 02:57.5 2:44:55.0 02:03.0 1:36:26.4
Herrar Medeldistans Motion
999 Bryngelsson Oscar Triathlon Väst
999 Hines Terrence
999 Karlsson Daniel Danderyd
999 Larsson Joakim
999 Linderoth Peter Heleneholms IF Tri Team
999 Matuschek Tomas
999 Palmgren Stefan
999 Rehn Per Kalmar RC Triathlon
999 Åkesson Andreas Ängelholm
999 Cederquist Martin Stockholmspolisens IF-Triathlonförening
999 Nyberg Magnus Värmdö
5 Löf Jakob IK Hakarpspojkarna 4:56:10.7 0:32:46.6 01:22.0 2:34:02.1 01:20.1 1:46:39.9
11 Abrahamsson John IK Hakarpspojkarna 5:08:52.6 0:38:06.7 01:37.5 2:45:35.4 01:36.7 1:41:56.3
2 Cederquist Martin Stockholmspolisens IF-Triathlonförening 4:40:56.2 0:26:54.6 01:50.6 2:39:35.7 01:26.6 1:31:08.7
4 Hansson Nicklas BK Skottfint 4:52:43.2 0:38:02.9 02:00.6 2:33:18.6 01:43.4 1:37:37.7
6 Karlström Gerhard IKHP 4:57:10.9 0:27:13.9 02:13.6 2:46:41.3 01:34.5 1:39:27.6
13 Sahlin Johan IK Hakarpspojkarna 5:12:25.1 0:35:07.1 02:15.9 2:50:10.1 02:01.2 1:42:50.8
17 Antevik Fredrik Stockholm 5:29:15.3 0:41:10.6 02:18.1 2:57:36.9 01:28.4 1:46:41.3
10 Boström Jonas Team Race Report 5:08:41.6 0:36:35.1 02:20.4 2:47:03.1 01:53.7 1:40:49.3
9 Winström Anton IK Hakarpspojkarna 5:03:44.4 0:36:03.1 02:21.1 2:48:38.2 01:32.4 1:35:09.6
7 Lantz Marcus Skövde Triathlon klubb 5:00:39.8 0:33:59.7 02:22.7 2:35:31.4 02:31.2 1:46:14.8
1 Kristensson Peter Team Colting Coaching Triathlonklubb 4:28:41.9 0:32:07.7 02:23.3 2:30:07.9 01:18.5 1:22:44.5
30 Elm Andreas Donkeys Triathlon 5:55:34.1 0:35:20.1 02:24.3 3:14:18.1 01:45.9 2:01:45.7
25 Pettersson Mikael 5:48:19.2 0:35:46.6 02:28.2 3:12:28.4 02:33.3 1:55:02.7
8 Larsson Stefan Gällivare Endurance Club 5:01:10.2 0:41:07.8 02:30.8 2:38:24.6 01:22.7 1:37:44.3
16 Karamehmedovic Jasmin Kalmar RC Triathlon 5:28:48.2 0:36:38.4 02:33.5 2:43:46.2 02:49.9 2:03:00.2
999 Kratz Daniel Aktivitus Sports Club 0:34:24.4 02:44.1 2:44:21.1 02:53.2
3 Blåder Henrik Blåders Måleri 4:44:04.9 0:40:00.1 02:51.4 2:33:59.2 02:11.2 1:25:03.0
31 Strömberg Christian TeamMagnus 5:57:29.5 0:46:27.4 02:54.4 3:04:29.8 03:31.3 2:00:06.6
999 Brandwold Peter Täby 0:45:25.2 02:56.5
12 Tullberg Hugo Triathlon Öst 5:10:48.5 0:36:48.7 03:04.8 2:52:45.1 02:20.2 1:35:49.7
26 Lundström Martin Malmö 5:53:38.6 0:42:42.5 03:09.9 3:03:48.3 05:13.4 1:58:44.5
32 Bark Adam Triathlon Väst 5:58:46.5 0:48:07.6 03:20.0 3:12:50.3 02:44.2 1:51:44.4
21 Magnusson Jonas Donkeys Triathlon 5:36:56.8 0:43:01.1 03:27.5 3:01:26.5 02:19.5 1:46:42.2
28 Nilsson Johan Markaryd 5:55:14.8 0:46:37.5 03:34.8 3:13:29.2 03:34.6 1:47:58.7
24 Gustafsson Jimmy Team Cykelcenter Södertälje IF 5:47:12.5 0:41:34.3 03:35.6 3:07:34.0 02:00.7 1:52:27.9
40 Hagberg Jens Ekängens IF 6:39:54.2 0:46:24.4 03:48.9 3:24:47.9 02:38.9 2:22:14.1
22 Ingesson Niklas Linköping 5:43:51.7 0:47:17.0 03:53.1 2:57:59.8 02:23.5 1:52:18.3
23 Sönnerhed Per IK Hakarpspojkarna 5:46:52.3 0:41:07.2 04:12.8 3:06:07.4 04:28.0 1:50:56.9
29 Egerbo Jonathan Axa sports club 5:55:18.4 0:41:12.3 04:20.2 3:06:47.7 01:54.9 2:01:03.3
14 Nilsson Krister Maquet IF 5:18:29.7 0:36:49.8 04:32.3 2:47:55.0 02:37.2 1:46:35.4
34 Barbici Cristian Sollentuna 6:11:28.6 0:49:59.0 04:37.5 3:07:41.0 02:40.0 2:06:31.1
15 Thimell Fredrik Hisingens Cykelklubb 5:26:51.3 0:40:03.7 04:42.5 2:59:37.8 04:14.6 1:38:12.7
27 Schwamberg Jonatan Buildor.se 5:54:04.3 0:55:36.7 04:51.7 2:51:12.2 04:08.2 1:58:15.5
19 Stjärnvy Fredrik Axa sports club 5:35:44.7 0:39:35.4 04:54.4 3:06:39.0 02:32.7 1:42:03.2
39 Kronqvist Daniel 6:27:43.6 0:41:21.1 05:09.3 3:28:21.4 04:27.3 2:08:24.5
38 Hjorth Fredrik Stockholm Multisport klubb 6:26:36.5 0:48:21.0 05:40.0 3:24:48.1 05:21.8 2:02:25.6
20 Axelsson Fredrik Bankeryd 5:36:38.6 0:42:52.3 05:54.6 2:58:32.4 01:57.6 1:47:21.7
33 Kennerud Martin IK NocOut.se 6:08:35.0 0:43:17.5 06:19.5 3:10:44.5 06:03.1 2:02:10.4
35 Svärd Fredrik Huskvarna 6:13:16.3 0:47:26.3 06:36.1 3:16:54.0 03:15.6 1:59:04.3
37 Elwér Daniel 338 Småland Triathlon & MSF 6:23:19.0 1:01:05.4 06:39.2 3:00:20.7 04:46.0 2:10:27.7
18 Borefur Mikael Team Blekinge Löparförening 5:29:50.8 0:42:48.6 07:18.8 2:55:20.5 04:32.7 1:39:50.2
36 Wilde Roger IK Fyris-Triathlon 6:13:58.3 0:47:53.2 07:58.9 3:12:20.4 05:52.9 1:59:52.9
Herrar Medeldistans Senior
999 Ericsson Karl Terrible Tuesdays Triathlon Club
999 Hagberg Markus Stockholm City Triathlon
999 Johansson Pär Terrible Tuesdays Triathlon Club
999 Langman Jonas IF Mantra Sport
999 Törn Henrik Terrible Tuesdays Triathlon Club
999 Wigerup Jonathan Stockholmspolisens IF-Triathlonförening
3 Svensson Nils Dalregementets IF 3:58:38.0 0:25:53.0 01:08.3 2:13:29.4 01:03.0 1:17:04.3
5 Carlsson Rickard 338 Småland Triathlon & MSF 4:10:24.7 0:25:23.9 01:10.4 2:20:11.2 00:58.6 1:22:40.6
7 Kärner Johan Dalregementets IF 4:11:49.0 0:28:20.0 01:14.8 2:25:00.7 01:10.9 1:16:02.6
999 Andersson Björn Terrible Tuesdays Triathlon Club 0:23:37.1 01:15.7
19 Dansk Emil Terrible Tuesdays Triathlon Club 4:29:10.6 0:25:14.2 01:16.8 2:33:37.2 01:21.6 1:27:40.8
4 Holmberg Erik IK Hakarpspojkarna 4:07:17.7 0:25:57.5 01:17.0 2:16:55.9 00:48.6 1:22:18.7
9 Brümmer Carl Triathlon Väst 4:16:07.6 0:28:19.5 01:17.4 2:25:59.2 01:11.9 1:19:19.6
1 Bäckson Fredrik Umara Sports Club 3:55:53.6 0:26:48.3 01:17.5 2:12:21.1 00:54.2 1:14:32.5
12 Robertsson Fredrik Stockholm City Triathlon 4:19:28.5 0:28:35.5 01:18.0 2:25:43.0 01:05.5 1:22:46.5
2 Bjälkemo George CykelCity Triathlon Klubb 3:58:24.1 0:28:21.9 01:19.8 2:15:02.9 01:12.4 1:12:27.1
16 Johansson Sebastian IK NocOut.se 4:26:46.7 0:26:52.2 01:20.2 2:31:00.5 01:21.8 1:26:12.0
15 Karlson Jakob IK NocOut.se 4:22:39.8 0:30:46.8 01:22.0 2:20:06.9 01:24.4 1:28:59.7
999 Lindén Andreas Umara Sports Club 0:28:25.3 01:28.3 2:11:35.4 01:10.7
23 Karlsson Magnus Gällivare Endurance Club 4:35:25.8 0:33:00.6 01:28.6 2:26:32.9 01:19.9 1:33:03.8
6 Björling Clas Dalregementets IF 4:11:25.7 0:29:27.5 01:29.9 2:23:39.1 01:09.3 1:15:39.9
22 Lerneteg Jonas Stockholm City Triathlon 4:32:31.9 0:29:35.1 01:30.2 2:28:11.1 01:43.0 1:31:32.5
26 Vogl Cai Anderstorp OK 4:43:02.6 0:33:03.4 01:30.9 2:29:55.6 01:18.7 1:37:14.0
20 Larsson Dennis IS Göta Friidrott & Triathlon 4:31:21.5 0:30:11.6 01:34.6 2:34:03.7 01:23.5 1:24:08.1
21 Windisch David Höglandets Triathlon 4:31:27.6 0:31:03.3 01:34.7 2:24:50.6 01:12.3 1:32:46.7
999 Giger Josef Team Colting Coaching Triathlonklubb 0:29:38.4 01:35.2 2:28:31.7
13 Örarbäck Jonas IF Mantra Sport 4:20:25.8 0:32:42.2 01:36.4 2:25:31.4 01:20.8 1:19:15.0
10 Bengtsson Anton Club Active Island Tjörn 4:16:32.1 0:26:54.0 01:39.2 2:25:00.3 01:53.2 1:21:05.4
27 Velasco Alejandro IK Hakarpspojkarna 4:44:32.1 0:30:57.0 01:42.2 2:34:59.5 01:28.7 1:35:24.7
31 Kastensson Johan IFK Österbymo 4:46:28.8 0:35:24.3 01:43.6 2:35:24.4 01:14.0 1:32:42.5
29 Weckfors Andreas IK NocOut.se 4:45:08.9 0:34:38.2 01:53.6 2:33:22.3 01:48.6 1:33:26.2
18 Granath Johan Dinvelo Cykelklubb 4:28:56.8 0:30:20.5 01:54.8 2:27:48.4 01:57.6 1:26:55.5
33 Lindgren Marcus Aktivitus Sports Club 4:53:40.4 0:36:40.2 01:58.5 2:52:13.7 01:56.2 1:20:51.8
32 Albrektsson Johan Stockholm City Triathlon 4:49:55.7 0:35:04.7 02:00.0 2:33:44.6 01:32.0 1:37:34.4
999 Karhapää Ilpo Gävle Triathlon Klubb 0:31:57.3 02:00.3 2:23:26.7 01:38.9
25 Norberg Rickard Stockholm City Triathlon 4:40:26.1 0:27:03.0 02:02.3 2:39:17.8 01:27.3 1:30:35.7
14 Windisch Daniel Höglandets Triathlon 4:22:19.5 0:36:10.5 02:02.6 2:23:54.4 01:09.3 1:19:02.7
30 Kjellander Mikael Julita GoIF 4:45:32.1 0:35:27.9 02:05.2 2:31:34.0 01:05.5 1:35:19.5
999 Franzén Simon Qwarnsvedens Triathlonklubb 0:35:44.1 02:08.8
8 Stenman Adam Stockholmspolisens IF-Triathlonförening 4:14:16.6 0:32:43.5 02:13.8 2:20:05.3 01:19.0 1:17:55.0
24 Westermark Daniel Idrottsklubben Wilske 4:37:51.7 0:28:22.3 02:15.3 2:36:04.1 01:22.7 1:29:47.3
41 Petersson Simon Karlshamns Simklubb 5:13:18.2 0:39:02.1 02:27.8 2:53:53.9 02:22.0 1:35:32.4
39 Svensson David Karlshamns Simklubb 5:09:14.6 0:39:26.8 02:28.8 2:50:14.3 01:34.3 1:35:30.4
999 Thejl Glenn Christian Simklubben RAN 0:40:34.9 02:32.7 2:41:30.1 03:26.5
45 Du Rietz Simon Kalmar RC Triathlon 5:36:02.8 0:40:03.7 02:35.7 2:40:14.8 02:34.0 2:10:34.6
11 Bjärkhed Emanuel TwinPeaks Triathlon Klubb 4:18:06.8 0:30:49.6 02:39.3 2:22:29.6 01:23.7 1:20:44.6
999 Hammarström Kristoffer IFK Österbymo 0:32:54.8 02:43.9
35 Engström Eric Kalmar RC Triathlon 5:03:05.7 0:40:01.3 02:45.3 2:40:09.9 02:47.1 1:37:22.1
44 Hellbe Simon IK NocOut.se 5:27:11.6 0:41:31.7 02:45.5 2:53:26.5 02:11.7 1:47:16.2
28 Åhlin Per IK NocOut.se 4:45:07.8 0:35:29.6 02:53.6 2:37:07.9 01:56.1 1:27:40.6
38 TIberg Emil Triathlon Väst 5:07:38.9 0:38:02.4 02:56.5 2:48:00.8 02:39.2 1:36:00.0
37 Hård Henric IK NocOut.se 5:06:47.6 0:40:08.0 03:03.7 2:39:21.9 02:10.2 1:42:03.8
17 Albizuri Jon Triathlon Syd 4:27:46.5 0:33:01.2 03:07.9 2:30:25.9 01:29.5 1:19:42.0
999 Jönsson Mattias Glasrikets RC 0:41:28.1 03:12.7
36 Schultz Joey Team Kungälv IS 5:05:42.8 0:32:57.7 03:12.9 2:51:25.6 02:00.6 1:36:06.0
42 Du Rietz André Kalmar RC Triathlon 5:13:49.2 0:36:32.2 03:21.0 2:43:01.2 03:09.9 1:47:44.9
40 Granat Martin Kalmar RC Triathlon 5:12:39.8 0:36:36.5 03:22.6 2:55:03.3 01:46.7 1:35:50.7
43 Ekman Mattias Apladalens Löparklubb 5:26:39.9 0:44:26.1 04:02.2 3:02:30.0 02:58.4 1:32:43.2
34 Öhgren Daniel TwinPeaks Triathlon Klubb 4:56:57.3 0:35:34.8 04:56.2 2:42:12.7 03:20.2 1:30:53.4

Tillbaka Tillbaka