Vätter Challenge Triathlon - SM/RM Medeldistans 2015-07-25

294 deltog

Tillbaka Tillbaka
Placering Efternamn Förnamn Klubb Tid Simning T1 Cykel T2   Löpning
Damer Medeldistans Masters 35-39
999 Alzén Malin IK Hakarpspojkarna
999 Gabriels Maria Mora Cykelklubb
999 Björkebäck Maja Örebro AIK 0:36:34.0 02:46.5
3 Andersson Marina Triathlon Väst 5:13:21.0 0:35:32.7 02:03.3 2:54:47.2 01:13.3 1:39:44.5
2 Eriksson Erica I 2 IF Karlstad 5:03:39.2 0:37:11.2 02:32.6 2:42:18.8 01:51.1 1:39:45.5
4 Engde Lisa IK NocOut.se 6:00:39.8 0:44:08.9 03:25.2 3:17:38.4 02:00.2 1:53:27.1
1 Eriksmo Anna Heleneholms IF Tri Team 5:00:02.8 0:36:27.8 03:37.1 2:50:36.9 02:09.9 1:27:11.1
5 Henriksson Monica Stockholm City Triathlon 6:09:18.8 0:42:11.3 05:50.5 3:22:09.3 02:59.3 1:56:08.4
999 Karlberg Lena Kalmar RC Triathlon 1:05:38.3 05:01.6 3:29:54.2 09:02.7
Damer Medeldistans Masters 40-44
2 Carlsson Mirella Team Kungälv IS 5:14:07.0 0:37:39.1 02:58.1 2:51:58.9 01:50.2 1:39:40.7
6 Franks Camilla Bjäre Triathlon 5:26:59.3 0:39:11.4 02:28.6 2:59:45.5 01:50.9 1:43:42.9
1 Nordbeck Charlotta Roden Triathlon Club 5:11:15.0 0:32:41.2 03:14.3 2:56:41.7 01:56.0 1:36:41.8
4 Lilja Tina Frostamultisport 5:18:51.0 0:41:03.9 03:17.8 2:49:18.8 01:57.9 1:43:12.6
3 Westman Lena Qwarnsvedens Triathlonklubb 5:15:39.6 0:44:44.1 01:52.1 2:52:36.9 02:00.5 1:34:26.0
5 Wolfgang Linda Kalmar RC Triathlon 5:19:19.2 0:38:02.9 03:07.1 3:01:15.1 02:11.7 1:34:42.4
7 Ledel Victoria Axa sports club 5:27:45.9 0:40:17.6 02:30.1 2:55:02.3 02:27.4 1:47:28.5
8 Fogel Mia Väsby SS Triathlon 5:32:32.7 0:34:46.0 02:38.4 3:07:53.2 03:10.4 1:44:04.7
9 Karlsson Linda Kalmar RC Triathlon 6:28:20.3 0:49:53.8 04:22.7 3:16:56.1 03:40.4 2:13:27.3
Damer Medeldistans Masters 45-49
999 Elfving Sara Karlshamns Simklubb
999 Nohave Mollie Karlskrona Simsällskap
2 Holmen Anneli Team Kungälv IS 5:15:17.1 0:32:32.7 02:22.7 2:49:48.9 01:41.2 1:48:51.6
1 Rehn Annika Cykelklubben U6 Tri 5:10:51.7 0:41:17.7 02:08.4 2:47:06.3 01:53.6 1:38:25.7
5 Lantz Kerstin Skövde Triathlon klubb 5:39:20.0 0:29:46.4 02:56.8 3:06:26.2 02:17.3 1:57:53.3
4 Isaksson Åsa Gällivare Endurance Club 5:36:47.6 0:37:32.3 02:16.2 2:54:50.0 02:43.1 1:59:26.0
3 Hallsten Annika Karlskrona Simsällskap 5:33:12.5 0:31:05.6 02:56.1 3:12:42.8 02:51.1 1:43:36.9
Damer Medeldistans Masters 50-54
999 Linderoth Ann-Christine Heleneholms IF Tri Team
1 Steneryd Ann-Charlotte Team Triathlon & Multisport 5:10:12.5 0:35:30.7 02:04.0 2:51:50.4 01:56.3 1:38:51.1
2 Jertborn Cecilia SOK Knallen 5:46:27.8 0:38:02.0 04:08.3 3:02:26.5 02:39.2 1:59:11.8
3 Tufvesson Ann-Sofie Sjöbo Simsällskap 6:24:53.4 0:43:10.8 03:33.7 3:21:57.3 03:08.1 2:13:03.5
Damer Medeldistans Masters 55-59
1 Nordén Kerstin Frostamultisport 5:50:34.8 0:35:52.3 02:51.5 3:10:28.4 03:27.3 1:57:55.3
Damer Medeldistans Motion
999 Palmgren Maria
1 Asp Sara Terrible Tuesdays Triathlon Club 4:41:12.5 0:31:00.7 02:58.6 2:38:52.9 01:24.2 1:26:56.1
3 Eriksson Katarina Göteborgs Polismäns IF 5:29:15.2 0:42:05.9 02:44.9 3:00:13.8 02:15.9 1:41:54.7
2 Gilson Erin IF Linnéa 5:25:16.4 0:42:56.8 05:33.2 3:03:41.0 02:45.5 1:30:19.9
5 Johansson Annemari Gällivare Endurance Club 6:06:13.3 0:45:23.8 04:03.9 3:09:54.2 02:48.3 2:04:03.1
4 Grönlund Lisa Mullsjö SOK 5:51:17.3 0:40:49.5 04:12.4 3:19:46.6 03:36.7 1:42:52.1
6 Fredriksson Linda Högby if 6:24:27.8 0:47:20.9 05:23.6 3:28:51.0 04:10.9 1:58:41.4
Damer Medeldistans Senior
999 Karlsson Hanna Kalmar RC Triathlon
999 Linden Pernilla Melbourne Triathlon Club, AUS
999 Lundström Evelina Stockholm City Triathlon
999 Magnusson Mari Kalmar RC Triathlon
999 Thorén Annie Motala Triathlon Club 0:25:48.8 01:13.8 2:32:57.9
999 Åhlund Jessica Halmstad Triathleterna 0:30:10.7 01:24.4
1 Svensk Sara Triathlon Väst 4:32:50.0 0:33:04.2 01:22.2 2:34:55.7 01:09.3 1:22:18.6
2 Persson Mikaela Dinvelo Cykelklubb 4:37:33.3 0:25:53.3 01:20.2 2:37:23.3 01:12.1 1:31:44.4
4 Jessen Cecilia Team Racerdepån Triathlon Förening 4:42:56.4 0:31:40.7 01:34.4 2:36:11.7 01:12.3 1:32:17.3
3 Nilsson Jenny IK NocOut.se 4:41:01.1 0:30:58.3 01:28.8 2:40:34.1 01:28.7 1:26:31.2
5 Fastesson Tina IK NocOut.se 4:51:05.0 0:32:23.1 02:43.2 2:39:59.4 01:34.5 1:34:24.8
7 Karlsson Rebecca Ljusdal CK 5:07:25.9 0:32:20.3 02:28.5 2:52:55.2 01:38.1 1:38:03.8
999 Marklund Sara IS Göta Friidrott & Triathlon 0:39:09.6 02:10.3 2:46:11.9 01:43.1
9 Johnsson Katarina Axa sports club 5:10:47.3 0:34:46.5 02:03.5 2:55:40.0 01:46.0 1:36:31.3
11 Sernfalk Linda Stockholm City Triathlon 5:17:39.7 0:32:33.7 02:29.1 2:52:35.2 01:48.0 1:48:13.7
8 Glise Sandblad Katarina Fredrikshof IF CK 5:08:09.5 0:41:37.0 03:05.6 2:52:58.9 01:54.7 1:28:33.3
13 Kjellström Ingrid Stockholm City Triathlon 5:36:45.7 0:46:50.0 03:56.1 2:55:29.5 02:08.2 1:48:21.9
12 Andersson Jessica IK NocOut.se 5:29:26.1 0:40:50.2 02:29.8 3:01:00.2 02:14.5 1:42:51.4
6 Sandberg Marie Katrineholms Simsällskap 4:59:32.3 0:32:22.1 03:40.1 2:54:30.9 02:19.1 1:26:40.1
10 Gunnarsson Hanna IFK Österbymo 5:13:04.6 0:36:16.4 01:53.8 2:48:56.9 02:25.4 1:43:32.1
14 Haglund Ulrika IK NocOut.se 6:04:24.9 0:46:57.9 03:18.6 3:14:59.2 02:30.0 1:56:39.2
999 MacLean Susan Stockholm City Triathlon 0:35:02.6 02:56.8 2:53:58.6 02:40.1
Herrar Medeldistans Masters 60-64
999 Johansson Bo Karlshamns Simklubb
2 Koskinen Tauno Fagersta Södra Idrottsklubb 5:44:00.1 0:36:36.8 03:16.5 3:03:23.6 01:55.2 1:58:48.0
1 Holmström Nils Stockholm City Triathlon 5:32:51.1 0:47:37.9 03:33.1 2:47:42.2 02:13.4 1:51:44.5
3 Lacandler Tommy Axa sports club 6:31:34.6 0:44:01.8 06:32.2 3:29:33.1 04:17.8 2:07:09.7
Herrar Medeldistans Junior 18-19
999 Schriwer Elias Terrible Tuesdays Triathlon Club
Herrar Medeldistans Lag-motion
1 Gustafsson Jesper Bortalaget 4:32:08.0 0:38:55.0 01:00.9 2:23:47.8 00:48.5 1:27:35.8
2 Brugård Jan Smil 4:33:10.4 0:33:26.9 01:04.0 2:40:52.9 00:55.1 1:16:51.5
3 Melin Kenneth Cardio Club 5:31:16.9 0:38:08.2 01:18.9 3:11:18.9 01:01.7 1:39:29.2
Herrar Medeldistans Masters 35-39
999 Kanne Axel Stockholm City Triathlon
999 Svensson Johan Stockholmspolisens IF-Triathlonförening
999 Ljung Johan Triathlon Väst 0:30:45.6 02:11.2 2:45:27.5
999 Teinvall Henrik IS Göta Friidrott & Triathlon 0:32:58.3 01:34.6
9 Brolin Daniel Triathlon Väst 4:42:06.9 0:39:41.2 01:50.6 2:31:50.6 01:07.8 1:27:36.7
1 Sandelin Petter TwinPeaks Triathlon Klubb 4:18:07.0 0:32:16.5 02:11.6 2:21:29.2 01:14.2 1:20:55.5
7 Svensson Magnus IK NocOut.se 4:36:45.1 0:37:34.7 02:34.3 2:34:42.4 01:14.9 1:20:38.8
3 Comstedt Ulf IK NocOut.se 4:29:06.4 0:30:44.6 01:52.2 2:26:31.9 01:15.3 1:28:42.4
15 Zätterman Tobias I 2 IF Karlstad 4:53:50.1 0:31:06.3 02:11.4 2:39:19.9 01:22.1 1:39:50.4
11 Haglund David IK NocOut.se 4:47:41.6 0:41:41.6 03:02.4 2:34:21.9 01:22.3 1:27:13.4
4 Schelin Robert Karlshamns Simklubb 4:30:03.8 0:28:29.0 01:19.8 2:32:28.0 01:25.1 1:26:21.9
10 Petersson Roger Triathlon Väst 4:45:52.3 0:32:30.9 02:23.0 2:35:18.5 01:38.5 1:34:01.4
6 Nymark Markus 3City Triathlon 4:34:46.2 0:30:11.6 01:24.8 2:28:27.8 01:46.4 1:32:55.6
5 Arnström Erik Triathlon Väst 4:33:26.8 0:32:37.0 01:43.3 2:35:56.8 01:47.2 1:21:22.5
12 Bergström Andreas Linköpings Triathlonklubb 4:49:48.9 0:35:54.0 01:47.4 2:41:35.3 01:49.0 1:28:43.2
2 Nyström Jacob IFK Österbymo 4:28:33.2 0:33:47.5 01:28.5 2:29:58.1 01:53.7 1:21:25.4
13 Axelsson Tobias Väsby SS Triathlon 4:51:33.3 0:38:18.8 01:43.0 2:38:17.3 01:55.8 1:31:18.4
8 Svärd Lukas Stockholm Snipers IF 4:40:05.2 0:33:23.0 02:04.3 2:32:02.4 02:00.9 1:30:34.6
16 Chronéer Tobias Maxprestation Sports Club 4:54:14.1 0:35:55.3 02:38.5 2:43:29.2 02:02.9 1:30:08.2
21 Sandblad Staffan Fredrikshof IF CK 5:09:54.1 0:42:10.4 02:16.3 2:36:20.4 02:05.3 1:47:01.7
14 Pettersson Jens IK Hakarpspojkarna 4:52:44.1 0:33:53.7 03:26.5 2:28:56.4 02:06.3 1:44:21.2
18 Johnsson Dan Apladalens Löparklubb 4:58:46.6 0:35:49.1 04:41.2 2:34:52.6 02:30.6 1:40:53.1
23 Andersson Jonas Kalmar RC Triathlon 5:22:21.7 0:35:45.7 03:24.6 2:48:36.1 02:34.0 1:52:01.3
17 Persson Fredrik Solvikingarna 4:56:26.7 0:45:18.5 03:14.9 2:35:46.0 02:36.3 1:29:31.0
19 Svedin Johan Axa sports club 4:59:03.3 0:39:05.0 03:18.3 2:39:28.1 02:41.6 1:34:30.3
20 Valeskog Henrik IK NocOut.se 5:03:54.3 0:38:54.6 03:01.7 2:40:07.6 02:42.1 1:39:08.3
24 Karlsson Mikael Väsby SS Triathlon 5:42:16.3 0:36:38.3 03:43.4 3:07:49.1 03:23.7 1:50:41.8
22 Marklund Lars Kalmar RC Triathlon 5:15:27.7 0:41:35.5 03:33.3 2:48:30.0 04:17.9 1:37:31.0
Herrar Medeldistans Masters 40-44
999 Hegestrand Johan IK Hakarpspojkarna
999 Ivenborg Claes IK NocOut.se
999 Lageson Magnus TwinPeaks Triathlon Klubb
999 Westman Robert Falu Simsällskap 0:29:12.3 01:33.5
2 Ottosson Fredrik Höglandets Triathlon 4:33:54.1 0:38:42.9 02:10.1 2:26:37.8 01:17.3 1:25:06.0
1 Hallsten Kristian Triathlon Syd 4:17:16.4 0:33:25.5 01:41.6 2:21:34.8 01:17.4 1:19:17.1
4 Zantelid Michael Triathlon Väst 4:39:44.5 0:34:23.8 02:06.6 2:32:59.5 01:24.7 1:28:49.9
5 Toft Fredrik Skövde Triathlon klubb 4:46:20.5 0:32:34.5 01:29.0 2:35:14.8 01:38.7 1:35:23.5
21 Forsberg Alexander IK NocOut.se 5:23:06.6 0:39:01.3 02:14.9 3:01:52.8 01:51.8 1:38:05.8
23 Manolescu Michael Fredrikshof IF CK 5:24:46.1 0:37:45.3 03:05.1 2:57:34.4 01:57.1 1:44:24.2
29 Nohave Johan Karlskrona Simsällskap 5:40:53.5 0:40:13.2 02:47.2 3:04:25.5 01:58.6 1:51:29.0
999 Annell Torbjörn IK NocOut.se 4:54:25.3 0:32:15.6 02:06.2 2:39:23.7 02:10.8
3 Johansson Robert Gällivare Endurance Club 4:38:20.0 0:35:23.5 03:03.1 2:35:02.7 02:13.7 1:22:37.0
24 Haavisto Daniel IK NocOut.se 5:24:47.6 0:45:04.3 03:34.7 2:51:28.3 02:14.6 1:42:25.7
20 Svensson Jörgen Kalmar RC Triathlon 5:21:54.6 0:36:11.7 02:34.6 2:54:20.7 02:16.3 1:46:31.3
7 Uppsten Rydell Niclas IF Mantra Sport 4:53:51.4 0:36:00.7 03:21.3 2:46:15.6 02:17.4 1:25:56.4
22 Tell Johan IK NocOut.se 5:24:15.5 0:44:31.5 03:36.5 2:50:42.1 02:17.5 1:43:07.9
17 Wärlinge Mathias Oskarshamns SK Friidrott 5:19:11.8 0:34:04.8 02:53.1 2:56:52.0 02:19.6 1:43:02.3
27 Andersson Peter 338 Småland Triathlon & MSF 5:31:56.9 0:36:36.1 02:59.3 2:54:59.8 02:19.8 1:55:01.9
25 Ahlqvist Henrik Kalmar RC Triathlon 5:26:36.5 0:38:45.5 02:10.6 2:45:32.4 02:23.8 1:57:44.2
8 Landin Jonas Kalmar RC Triathlon 4:58:41.1 0:35:42.6 03:34.2 2:40:21.6 02:27.0 1:36:35.7
9 Sunnerberg Robert Axa sports club 4:58:52.7 0:33:13.2 02:05.1 2:47:13.9 02:29.2 1:33:51.3
14 Eriksson Mats Linköpings Triathlonklubb 5:08:45.5 0:38:52.2 03:03.2 2:48:48.6 02:31.3 1:35:30.2
15 Sandgren Björn Triathlon Väst 5:12:10.2 0:38:59.2 03:26.2 2:48:12.4 02:34.0 1:38:58.4
18 Calais Fredrik Triathlon Syd 5:19:26.6 0:34:35.8 02:41.9 3:01:31.1 02:34.0 1:38:03.8
6 Jansson Tobias IS Göta Friidrott & Triathlon 4:47:30.3 0:32:28.2 03:39.7 2:47:23.7 02:38.6 1:21:20.1
16 Andersson Patrik SLK Oxelösund 5:12:17.9 0:33:33.1 02:30.3 2:50:44.9 02:39.3 1:42:50.3
10 Eggen Richard Aktivitus Sports Club 4:59:37.3 0:41:01.2 02:29.8 2:35:44.0 02:46.1 1:37:36.2
30 Hyyryläinen Marcus Axa sports club 5:42:31.3 0:42:26.2 04:34.2 2:58:13.3 02:47.2 1:54:30.4
13 Westman Joakim Gävle Triathlon Klubb 5:08:21.2 0:40:45.4 03:54.7 2:39:00.7 02:50.2 1:41:50.2
31 Lund Glenn Gällivare Endurance Club 5:44:53.4 0:35:17.7 03:56.3 3:16:45.5 02:50.8 1:46:03.1
32 Stenberg Andreas Kalmar RC Triathlon 5:58:22.7 0:40:03.7 03:21.7 2:59:39.9 02:51.7 2:12:25.7
28 Geitner Mattias Triathlon Väst 5:39:43.8 0:37:56.9 02:56.6 3:03:03.0 03:15.4 1:52:31.9
11 Nordbeck Carl Roden Triathlon Club 5:01:57.4 0:31:16.8 02:50.5 2:38:04.4 03:20.8 1:46:24.9
12 Ek Stefan Kalmar RC Triathlon 5:07:21.3 0:34:37.1 01:45.3 2:42:22.2 03:24.4 1:45:12.3
26 Abaji Martin Höglandets Triathlon 5:29:15.4 0:39:17.0 02:19.6 2:51:06.3 03:25.2 1:53:07.3
19 Arnebrant Thomas Terrible Tuesdays Triathlon Club 5:21:22.6 0:39:29.6 03:01.7 2:58:11.9 04:46.3 1:35:53.1
Herrar Medeldistans Masters 45-49
999 Forsberg Pontus LK Nyköpings Runners
999 Törnqvist Mattias IK NocOut.se 0:32:53.1 01:41.1
4 Hallsten Fredrik Karlskrona Simsällskap 4:35:29.7 0:32:33.5 01:32.9 2:33:26.2 01:04.9 1:26:52.2
8 Ewing Jonas Kalmar RC Triathlon 4:51:19.5 0:37:44.3 03:32.9 2:39:18.7 01:25.6 1:29:18.0
7 Karlsson Johan Väsby SS Triathlon 4:50:14.6 0:35:53.8 02:34.3 2:41:20.5 01:33.1 1:28:52.9
3 Snygg Ulrik IS Göta Friidrott & Triathlon 4:30:02.5 0:31:08.1 02:06.3 2:28:53.2 01:44.0 1:26:10.9
5 Ossiansson Mattias IK Hakarpspojkarna 4:41:10.9 0:35:45.1 02:10.3 2:39:01.0 01:45.4 1:22:29.1
2 Ronnle Mikael Luleå CK 4:29:02.4 0:32:21.3 02:51.9 2:27:54.7 01:50.5 1:24:04.0
1 Ydremark Hans Höglandets Triathlon 4:26:10.4 0:30:56.0 01:55.7 2:25:27.7 01:53.4 1:25:57.6
12 Rehn Thomas Cykelklubben U6 Tri 5:04:02.6 0:40:32.7 02:26.3 2:40:44.8 01:55.4 1:38:23.4
19 Bjurhamn Daniel IK NocOut.se 5:16:43.0 0:43:26.1 03:49.3 2:54:38.3 02:01.1 1:32:48.2
14 Ekfors Håkan Björnstorps Idrottsförening 5:09:18.2 0:39:21.4 02:32.7 2:40:02.3 02:01.3 1:45:20.5
6 Förborgen Mikael Tyresö SS 4:45:38.1 0:34:56.4 03:14.5 2:31:14.3 02:07.4 1:34:05.5
18 Johansson Robert I 2 IF Karlstad 5:13:28.0 0:31:29.9 02:24.7 2:45:10.1 02:12.1 1:52:11.2
11 Johansson Michael Sigtuna-Märsta-Arlanda CK (SMACK) 5:02:02.8 0:40:46.3 03:04.7 2:47:00.8 02:18.4 1:28:52.6
9 Andersson Håkan Kalmar RC Triathlon 4:53:13.6 0:33:46.5 03:18.7 2:39:32.7 02:23.9 1:34:11.8
15 Holmgren Ulf Kalmar RC Triathlon 5:10:18.4 0:42:30.4 02:24.0 2:41:44.3 02:28.0 1:41:11.7
17 Friman Jerry Team Cykelcenter Södertälje 5:12:47.6 0:40:39.7 03:51.6 2:42:31.4 02:30.4 1:43:14.5
10 Lindström Johan Gävle Triathlon Klubb 4:58:29.3 0:35:04.1 02:21.1 2:38:29.7 02:30.5 1:40:03.9
16 Andersson Frånlund Magnus Triathlon Väst 5:12:27.0 0:39:50.2 03:23.6 2:48:41.9 02:44.9 1:37:46.4
23 Gouffrich Robert Väsby SS Triathlon 5:38:19.8 0:32:32.1 02:24.0 3:12:35.7 02:54.8 1:47:53.2
13 Tullberg Olof Triathlon Väst 5:05:46.4 0:39:13.8 02:24.8 2:48:59.9 03:09.0 1:31:58.9
20 Karlsson Kristoffer Kalmar RC Triathlon 5:25:34.5 0:52:50.3 06:21.6 2:50:48.1 03:40.3 1:31:54.2
22 Johansson Patrik Triathlon Väst 5:37:44.5 0:41:21.2 07:42.3 2:48:27.5 04:01.7 1:56:11.8
21 Lendrop Peter Team Blekinge Löparförening 5:28:00.5 0:36:36.1 05:25.4 2:58:43.2 04:35.0 1:42:40.8
Herrar Medeldistans Masters 50-54
999 Genas Kaj Roden Triathlon Club
999 Korner Mats 338 Småland Triathlon & MSF
999 Werner Johan Stockholm City Triathlon
999 Olsson P-O Skövde Triathlon klubb 0:36:57.9 02:38.7
1 Bladh Ulf IK NocOut.se 4:38:23.1 0:35:37.8 01:50.8 2:33:57.6 01:40.9 1:25:16.0
4 Persson Stefan Motala Triathlon Club 4:54:29.2 0:31:38.0 02:12.9 2:40:14.0 01:41.9 1:38:42.4
2 Östh Urban IFK Österbymo 4:42:41.1 0:35:27.3 02:27.8 2:37:42.3 01:45.9 1:25:17.8
3 Bengtsson Tomas Club Active Island Tjörn 4:48:29.6 0:37:08.2 02:08.3 2:38:14.0 02:05.0 1:28:54.1
10 Hammarström Mats IFK Österbymo 5:39:19.2 0:46:11.7 02:47.7 2:55:55.7 02:28.4 1:51:55.7
8 Gunnarsson Anders IFK Österbymo 5:25:05.5 0:39:07.0 02:57.4 3:07:04.2 02:31.0 1:33:25.9
7 Ydremark Björn IK NocOut.se 5:19:11.3 0:35:37.8 03:37.7 2:37:52.2 02:43.1 1:59:20.5
11 Eriksson Magnus IS Göta Friidrott & Triathlon 5:44:54.4 0:44:03.4 06:11.9 3:01:49.7 02:47.1 1:50:02.3
5 Åkerman Lars Triathlon Syd 4:55:52.7 0:38:33.2 04:24.3 2:38:53.2 02:49.4 1:31:12.6
6 Petersson Lars-Göran Kalmar RC Triathlon 5:05:03.4 0:42:17.7 03:12.4 2:36:04.2 03:14.0 1:40:15.1
9 Wettergren Håkan IK NocOut.se 5:30:03.2 0:43:24.0 03:22.2 2:56:24.7 03:14.8 1:43:37.5
13 Simonsen Hans Mölndal Outdoor IF 6:01:50.6 0:43:11.7 06:10.6 3:06:00.9 03:14.8 2:03:12.6
999 Nylund Jan Västra Mälardalens Tri-förening 0:39:27.5 02:14.1 2:55:11.9 03:36.9
12 Carlsson Lennart Team Blekinge Löparförening 5:54:50.3 0:42:05.7 05:02.6 3:07:38.4 03:46.6 1:56:17.0
Herrar Medeldistans Masters 55-59
999 Lennartsson Thomas LK Nyköpings Runners
999 Lindén Magnus Sjöbo Simsällskap
999 Smedjegården Mikael Stockholmspolisens IF-Triathlonförening
999 Walfridsson Mikael IFK Österbymo
1 Aho Kari Axa sports club 4:53:34.3 0:32:29.9 01:33.4 2:36:44.3 01:44.1 1:41:02.6
2 Axlund Per-Anders Hudik Triathlon Klubb 5:02:37.9 0:42:53.9 02:10.4 2:36:39.9 01:45.3 1:39:08.4
3 Pärsson Håkan IS Göta Friidrott & Triathlon 5:04:22.0 0:38:00.1 02:57.5 2:44:55.0 02:03.0 1:36:26.4
Herrar Medeldistans Motion
999 Bryngelsson Oscar Triathlon Väst
999 Hines Terrence
999 Karlsson Daniel Danderyd
999 Larsson Joakim
999 Linderoth Peter Heleneholms IF Tri Team
999 Matuschek Tomas
999 Palmgren Stefan
999 Rehn Per Kalmar RC Triathlon
999 Åkesson Andreas Ängelholm
999 Cederquist Martin Stockholmspolisens IF-Triathlonförening
999 Brandwold Peter Täby 0:45:25.2 02:56.5
999 Nyberg Magnus Värmdö
1 Kristensson Peter Team Colting Coaching Triathlonklubb 4:28:41.9 0:32:07.7 02:23.3 2:30:07.9 01:18.5 1:22:44.5
5 Löf Jakob IK Hakarpspojkarna 4:56:10.7 0:32:46.6 01:22.0 2:34:02.1 01:20.1 1:46:39.9
8 Larsson Stefan Gällivare Endurance Club 5:01:10.2 0:41:07.8 02:30.8 2:38:24.6 01:22.7 1:37:44.3
2 Cederquist Martin Stockholmspolisens IF-Triathlonförening 4:40:56.2 0:26:54.6 01:50.6 2:39:35.7 01:26.6 1:31:08.7
17 Antevik Fredrik Stockholm 5:29:15.3 0:41:10.6 02:18.1 2:57:36.9 01:28.4 1:46:41.3
9 Winström Anton IK Hakarpspojkarna 5:03:44.4 0:36:03.1 02:21.1 2:48:38.2 01:32.4 1:35:09.6
6 Karlström Gerhard IKHP 4:57:10.9 0:27:13.9 02:13.6 2:46:41.3 01:34.5 1:39:27.6
11 Abrahamsson John IK Hakarpspojkarna 5:08:52.6 0:38:06.7 01:37.5 2:45:35.4 01:36.7 1:41:56.3
4 Hansson Nicklas BK Skottfint 4:52:43.2 0:38:02.9 02:00.6 2:33:18.6 01:43.4 1:37:37.7
30 Elm Andreas Donkeys Triathlon 5:55:34.1 0:35:20.1 02:24.3 3:14:18.1 01:45.9 2:01:45.7
10 Boström Jonas Team Race Report 5:08:41.6 0:36:35.1 02:20.4 2:47:03.1 01:53.7 1:40:49.3
29 Egerbo Jonathan Axa sports club 5:55:18.4 0:41:12.3 04:20.2 3:06:47.7 01:54.9 2:01:03.3
20 Axelsson Fredrik Bankeryd 5:36:38.6 0:42:52.3 05:54.6 2:58:32.4 01:57.6 1:47:21.7
24 Gustafsson Jimmy Team Cykelcenter Södertälje IF 5:47:12.5 0:41:34.3 03:35.6 3:07:34.0 02:00.7 1:52:27.9
13 Sahlin Johan IK Hakarpspojkarna 5:12:25.1 0:35:07.1 02:15.9 2:50:10.1 02:01.2 1:42:50.8
3 Blåder Henrik Blåders Måleri 4:44:04.9 0:40:00.1 02:51.4 2:33:59.2 02:11.2 1:25:03.0
21 Magnusson Jonas Donkeys Triathlon 5:36:56.8 0:43:01.1 03:27.5 3:01:26.5 02:19.5 1:46:42.2
12 Tullberg Hugo Triathlon Öst 5:10:48.5 0:36:48.7 03:04.8 2:52:45.1 02:20.2 1:35:49.7
22 Ingesson Niklas Linköping 5:43:51.7 0:47:17.0 03:53.1 2:57:59.8 02:23.5 1:52:18.3
7 Lantz Marcus Skövde Triathlon klubb 5:00:39.8 0:33:59.7 02:22.7 2:35:31.4 02:31.2 1:46:14.8
19 Stjärnvy Fredrik Axa sports club 5:35:44.7 0:39:35.4 04:54.4 3:06:39.0 02:32.7 1:42:03.2
25 Pettersson Mikael 5:48:19.2 0:35:46.6 02:28.2 3:12:28.4 02:33.3 1:55:02.7
14 Nilsson Krister Maquet IF 5:18:29.7 0:36:49.8 04:32.3 2:47:55.0 02:37.2 1:46:35.4
40 Hagberg Jens Ekängens IF 6:39:54.2 0:46:24.4 03:48.9 3:24:47.9 02:38.9 2:22:14.1
34 Barbici Cristian Sollentuna 6:11:28.6 0:49:59.0 04:37.5 3:07:41.0 02:40.0 2:06:31.1
32 Bark Adam Triathlon Väst 5:58:46.5 0:48:07.6 03:20.0 3:12:50.3 02:44.2 1:51:44.4
16 Karamehmedovic Jasmin Kalmar RC Triathlon 5:28:48.2 0:36:38.4 02:33.5 2:43:46.2 02:49.9 2:03:00.2
999 Kratz Daniel Aktivitus Sports Club 0:34:24.4 02:44.1 2:44:21.1 02:53.2
35 Svärd Fredrik Huskvarna 6:13:16.3 0:47:26.3 06:36.1 3:16:54.0 03:15.6 1:59:04.3
31 Strömberg Christian TeamMagnus 5:57:29.5 0:46:27.4 02:54.4 3:04:29.8 03:31.3 2:00:06.6
28 Nilsson Johan Markaryd 5:55:14.8 0:46:37.5 03:34.8 3:13:29.2 03:34.6 1:47:58.7
27 Schwamberg Jonatan Buildor.se 5:54:04.3 0:55:36.7 04:51.7 2:51:12.2 04:08.2 1:58:15.5
15 Thimell Fredrik Hisingens Cykelklubb 5:26:51.3 0:40:03.7 04:42.5 2:59:37.8 04:14.6 1:38:12.7
39 Kronqvist Daniel 6:27:43.6 0:41:21.1 05:09.3 3:28:21.4 04:27.3 2:08:24.5
23 Sönnerhed Per IK Hakarpspojkarna 5:46:52.3 0:41:07.2 04:12.8 3:06:07.4 04:28.0 1:50:56.9
18 Borefur Mikael Team Blekinge Löparförening 5:29:50.8 0:42:48.6 07:18.8 2:55:20.5 04:32.7 1:39:50.2
37 Elwér Daniel 338 Småland Triathlon & MSF 6:23:19.0 1:01:05.4 06:39.2 3:00:20.7 04:46.0 2:10:27.7
26 Lundström Martin Malmö 5:53:38.6 0:42:42.5 03:09.9 3:03:48.3 05:13.4 1:58:44.5
38 Hjorth Fredrik Stockholm Multisport klubb 6:26:36.5 0:48:21.0 05:40.0 3:24:48.1 05:21.8 2:02:25.6
36 Wilde Roger IK Fyris-Triathlon 6:13:58.3 0:47:53.2 07:58.9 3:12:20.4 05:52.9 1:59:52.9
33 Kennerud Martin IK NocOut.se 6:08:35.0 0:43:17.5 06:19.5 3:10:44.5 06:03.1 2:02:10.4
Herrar Medeldistans Senior
999 Ericsson Karl Terrible Tuesdays Triathlon Club
999 Hagberg Markus Stockholm City Triathlon
999 Johansson Pär Terrible Tuesdays Triathlon Club
999 Langman Jonas IF Mantra Sport
999 Törn Henrik Terrible Tuesdays Triathlon Club
999 Wigerup Jonathan Stockholmspolisens IF-Triathlonförening
999 Andersson Björn Terrible Tuesdays Triathlon Club 0:23:37.1 01:15.7
999 Franzén Simon Qwarnsvedens Triathlonklubb 0:35:44.1 02:08.8
999 Giger Josef Team Colting Coaching Triathlonklubb 0:29:38.4 01:35.2 2:28:31.7
999 Hammarström Kristoffer IFK Österbymo 0:32:54.8 02:43.9
999 Jönsson Mattias Glasrikets RC 0:41:28.1 03:12.7
4 Holmberg Erik IK Hakarpspojkarna 4:07:17.7 0:25:57.5 01:17.0 2:16:55.9 00:48.6 1:22:18.7
1 Bäckson Fredrik Umara Sports Club 3:55:53.6 0:26:48.3 01:17.5 2:12:21.1 00:54.2 1:14:32.5
5 Carlsson Rickard 338 Småland Triathlon & MSF 4:10:24.7 0:25:23.9 01:10.4 2:20:11.2 00:58.6 1:22:40.6
3 Svensson Nils Dalregementets IF 3:58:38.0 0:25:53.0 01:08.3 2:13:29.4 01:03.0 1:17:04.3
12 Robertsson Fredrik Stockholm City Triathlon 4:19:28.5 0:28:35.5 01:18.0 2:25:43.0 01:05.5 1:22:46.5
30 Kjellander Mikael Julita GoIF 4:45:32.1 0:35:27.9 02:05.2 2:31:34.0 01:05.5 1:35:19.5
6 Björling Clas Dalregementets IF 4:11:25.7 0:29:27.5 01:29.9 2:23:39.1 01:09.3 1:15:39.9
14 Windisch Daniel Höglandets Triathlon 4:22:19.5 0:36:10.5 02:02.6 2:23:54.4 01:09.3 1:19:02.7
999 Lindén Andreas Umara Sports Club 0:28:25.3 01:28.3 2:11:35.4 01:10.7
7 Kärner Johan Dalregementets IF 4:11:49.0 0:28:20.0 01:14.8 2:25:00.7 01:10.9 1:16:02.6
9 Brümmer Carl Triathlon Väst 4:16:07.6 0:28:19.5 01:17.4 2:25:59.2 01:11.9 1:19:19.6
21 Windisch David Höglandets Triathlon 4:31:27.6 0:31:03.3 01:34.7 2:24:50.6 01:12.3 1:32:46.7
2 Bjälkemo George CykelCity Triathlon Klubb 3:58:24.1 0:28:21.9 01:19.8 2:15:02.9 01:12.4 1:12:27.1
31 Kastensson Johan IFK Österbymo 4:46:28.8 0:35:24.3 01:43.6 2:35:24.4 01:14.0 1:32:42.5
26 Vogl Cai Anderstorp OK 4:43:02.6 0:33:03.4 01:30.9 2:29:55.6 01:18.7 1:37:14.0
8 Stenman Adam Stockholmspolisens IF-Triathlonförening 4:14:16.6 0:32:43.5 02:13.8 2:20:05.3 01:19.0 1:17:55.0
23 Karlsson Magnus Gällivare Endurance Club 4:35:25.8 0:33:00.6 01:28.6 2:26:32.9 01:19.9 1:33:03.8
13 Örarbäck Jonas IF Mantra Sport 4:20:25.8 0:32:42.2 01:36.4 2:25:31.4 01:20.8 1:19:15.0
19 Dansk Emil Terrible Tuesdays Triathlon Club 4:29:10.6 0:25:14.2 01:16.8 2:33:37.2 01:21.6 1:27:40.8
16 Johansson Sebastian IK NocOut.se 4:26:46.7 0:26:52.2 01:20.2 2:31:00.5 01:21.8 1:26:12.0
24 Westermark Daniel Idrottsklubben Wilske 4:37:51.7 0:28:22.3 02:15.3 2:36:04.1 01:22.7 1:29:47.3
20 Larsson Dennis IS Göta Friidrott & Triathlon 4:31:21.5 0:30:11.6 01:34.6 2:34:03.7 01:23.5 1:24:08.1
11 Bjärkhed Emanuel TwinPeaks Triathlon Klubb 4:18:06.8 0:30:49.6 02:39.3 2:22:29.6 01:23.7 1:20:44.6
15 Karlson Jakob IK NocOut.se 4:22:39.8 0:30:46.8 01:22.0 2:20:06.9 01:24.4 1:28:59.7
25 Norberg Rickard Stockholm City Triathlon 4:40:26.1 0:27:03.0 02:02.3 2:39:17.8 01:27.3 1:30:35.7
27 Velasco Alejandro IK Hakarpspojkarna 4:44:32.1 0:30:57.0 01:42.2 2:34:59.5 01:28.7 1:35:24.7
17 Albizuri Jon Triathlon Syd 4:27:46.5 0:33:01.2 03:07.9 2:30:25.9 01:29.5 1:19:42.0
32 Albrektsson Johan Stockholm City Triathlon 4:49:55.7 0:35:04.7 02:00.0 2:33:44.6 01:32.0 1:37:34.4
39 Svensson David Karlshamns Simklubb 5:09:14.6 0:39:26.8 02:28.8 2:50:14.3 01:34.3 1:35:30.4
999 Karhapää Ilpo Gävle Triathlon Klubb 0:31:57.3 02:00.3 2:23:26.7 01:38.9
22 Lerneteg Jonas Stockholm City Triathlon 4:32:31.9 0:29:35.1 01:30.2 2:28:11.1 01:43.0 1:31:32.5
40 Granat Martin Kalmar RC Triathlon 5:12:39.8 0:36:36.5 03:22.6 2:55:03.3 01:46.7 1:35:50.7
29 Weckfors Andreas IK NocOut.se 4:45:08.9 0:34:38.2 01:53.6 2:33:22.3 01:48.6 1:33:26.2
10 Bengtsson Anton Club Active Island Tjörn 4:16:32.1 0:26:54.0 01:39.2 2:25:00.3 01:53.2 1:21:05.4
28 Åhlin Per IK NocOut.se 4:45:07.8 0:35:29.6 02:53.6 2:37:07.9 01:56.1 1:27:40.6
33 Lindgren Marcus Aktivitus Sports Club 4:53:40.4 0:36:40.2 01:58.5 2:52:13.7 01:56.2 1:20:51.8
18 Granath Johan Dinvelo Cykelklubb 4:28:56.8 0:30:20.5 01:54.8 2:27:48.4 01:57.6 1:26:55.5
36 Schultz Joey Team Kungälv IS 5:05:42.8 0:32:57.7 03:12.9 2:51:25.6 02:00.6 1:36:06.0
37 Hård Henric IK NocOut.se 5:06:47.6 0:40:08.0 03:03.7 2:39:21.9 02:10.2 1:42:03.8
44 Hellbe Simon IK NocOut.se 5:27:11.6 0:41:31.7 02:45.5 2:53:26.5 02:11.7 1:47:16.2
41 Petersson Simon Karlshamns Simklubb 5:13:18.2 0:39:02.1 02:27.8 2:53:53.9 02:22.0 1:35:32.4
45 Du Rietz Simon Kalmar RC Triathlon 5:36:02.8 0:40:03.7 02:35.7 2:40:14.8 02:34.0 2:10:34.6
38 TIberg Emil Triathlon Väst 5:07:38.9 0:38:02.4 02:56.5 2:48:00.8 02:39.2 1:36:00.0
35 Engström Eric Kalmar RC Triathlon 5:03:05.7 0:40:01.3 02:45.3 2:40:09.9 02:47.1 1:37:22.1
43 Ekman Mattias Apladalens Löparklubb 5:26:39.9 0:44:26.1 04:02.2 3:02:30.0 02:58.4 1:32:43.2
42 Du Rietz André Kalmar RC Triathlon 5:13:49.2 0:36:32.2 03:21.0 2:43:01.2 03:09.9 1:47:44.9
34 Öhgren Daniel TwinPeaks Triathlon Klubb 4:56:57.3 0:35:34.8 04:56.2 2:42:12.7 03:20.2 1:30:53.4
999 Thejl Glenn Christian Simklubben RAN 0:40:34.9 02:32.7 2:41:30.1 03:26.5

Tillbaka Tillbaka