Sparbanken i Karlshamn Triathlon 2015-09-05

102 deltog

Tillbaka Tillbaka
Plac   Plac tot Efternamn Förnamn Klubb Startnr Sim Plac sim T1 Cykel Plac cykel T2 Löp Plac löp Totalt Anm
Damer/Flickor Motion Sprint
1 1 Rasmusson Carina Bara 303 0:11:25 1 0:01:02 0:38:25 2 0:00:44 0:21:30 1 1:13:05
2 2 Denker Pernilla Simklubben RAN 293 0:12:14 2 0:00:58 0:36:25 1 0:00:47 0:23:45 5 1:14:08
3 3 Rentner Malin Hofterup 304 0:16:36 8 0:02:00 0:40:15 3 0:00:55 0:22:28 2 1:22:12
4 4 Villman Sofie AXA Sports Club 307 0:13:23 4 0:02:13 0:41:32 4 0:01:02 0:25:17 8 1:23:26
5 5 Ingvar-Nilsson Caroline Triathlon Syd 295 0:14:49 5 0:01:30 0:42:06 6 0:00:55 0:24:51 7 1:24:10
6 6 Pereyra Marielle Växjö 301 0:15:56 7 0:01:43 0:43:32 8 0:01:02 0:22:54 3 1:25:05
7 7 Mattsson Sofie 298 0:15:49 6 0:01:30 0:42:38 7 0:00:48 0:24:37 6 1:25:21
8 8 Andersson Lisa Kalmar RC Triathlon 289 0:12:19 3 0:01:18 0:45:47 10 0:00:37 0:28:05 10 1:28:05
9 9 Ramberg Elsa Höör 302 0:18:46 10 0:01:40 0:42:03 5 0:00:25 0:25:38 9 1:28:30
10 10 Svensson Madelene Karlshamn 305 0:18:51 11 0:02:30 0:44:48 9 0:00:29 0:23:39 4 1:30:16
11 11 nystedt Terese 300 0:18:31 9 0:01:43 0:50:35 11 0:01:08 0:30:00 11 1:41:55
12 12 Dajotoy Terese Malmö 292 0:26:20 12 0:02:22 0:51:39 12 0:00:33 0:35:44 12 1:56:36
Damer/Flickor Motion Supersprint
1 1 Daufeldt Elin Näsum 308 0:09:41 2 0:01:15 0:21:57 1 0:00:44 0:12:51 3 0:46:26
2 2 Johnson Candy Fjälkinge 310 0:08:32 1 0:01:30 0:22:54 2 0:00:43 0:12:50 2 0:46:26
3 3 Israelsson Mia Styrsö Triathlon 296 0:10:38 5 0:01:25 0:23:28 3 0:00:28 0:12:08 1 0:48:05
4 4 Lingerud Sorinder Maja Karlshamns Simklubb 312 0:11:25 6 0:02:42 0:24:04 4 0:01:39 0:16:05 4 0:55:52
5 5 Persell Peggy 314 0:09:43 3 0:02:00 0:28:28 6 0:00:36 0:16:24 5 0:57:10
6 6 Kamph Linda 311 0:10:36 4 0:01:23 0:28:13 5 0:00:39 0:22:50 6 1:03:39
Damer/Flickor Tävlingsklass Sprint
1 1 Rydqvist Madelen Team Trelleborg Triathlon 287 0:11:34 1 0:00:37 0:39:09 2 0:00:27 0:24:09 1 1:15:54
2 2 Håkansson Annah Triathlon Syd 286 0:12:58 2 0:01:18 0:38:14 1 0:00:48 0:25:40 2 1:18:56
3 3 Belin Hannah 338 Småland Triathlon & MSF 285 0:18:18 3 0:01:16 0:41:01 3 0:00:39 0:27:27 3 1:28:40
Herrar/Pojkar Motion Sprint
1 1 kelly gareth Klubb Sisu Multisport & Triathlon 250 0:12:16 1 0:00:42 0:33:17 2 0:00:35 0:19:53 2 1:06:40
2 2 Härder Adam Triathlon Väst 242 0:15:31 21 0:00:57 0:33:25 3 0:00:32 0:20:27 5 1:10:50
3 3 Nilsson Dan Åhus 257 0:12:52 2 0:01:20 0:34:52 4 0:01:17 0:22:00 12 1:12:20
4 4 Ancker Göran Ekängens IF 227 0:13:04 4 0:00:48 0:36:34 10 0:01:02 0:21:32 8 1:12:57
5 5 Handrup Peter 239 0:13:32 5 0:01:36 0:36:45 11 0:00:44 0:20:28 6 1:13:02
6 6 Wolf Conny Forza Ronneby 319 0:14:04 9 0:01:29 0:34:59 5 0:00:57 0:22:02 13 1:13:30
7 7 Kläppe Stefan Kalmar 251 0:14:47 11 0:00:59 0:35:46 9 0:00:37 0:21:56 10 1:14:03
8 8 Hansson Krister Åhus Swimrunners 241 0:14:50 12 0:01:36 0:37:31 15 0:01:05 0:20:22 4 1:15:23
9 9 Karlström Samuel Karlskrona 249 0:14:31 10 0:01:27 0:38:15 18 0:01:50 0:20:03 3 1:16:04
10 10 Johansson Björn Forza Ronneby 243 0:15:19 19 0:01:29 0:37:05 13 0:01:00 0:21:57 11 1:16:49
11 11 Nilsson Håkan Kristianstads TriathlonKlubb 259 0:15:04 16 0:01:18 0:35:22 8 0:00:42 0:24:36 25 1:17:00
12 12 Cronholm Anders Karlskrona Simsällskap 234 0:15:01 15 0:02:15 0:35:20 7 0:01:06 0:23:37 18 1:17:17
13 13 Björkman Erik Kristianstads TriathlonKlubb 230 0:15:25 20 0:01:46 0:36:46 12 0:01:29 0:23:12 16 1:18:36
14 14 Nilsson Daniel Näsum 258 0:12:53 3 0:02:54 0:38:47 19 0:00:44 0:23:45 19 1:19:01
15 15 Bednarz Bartlomiej Everod 229 0:14:00 7 0:01:27 0:39:06 24 0:00:43 0:23:52 21 1:19:07
16 16 Turesson Dan Lödde Tri 272 0:15:16 18 0:01:09 0:39:44 25 0:00:47 0:22:28 14 1:19:22
17 17 Björne Emanuel Lödde Tri 231 0:13:58 6 0:01:28 0:39:03 22 0:01:02 0:24:18 22 1:19:47
18 18 Stråhlén Kent Örestadcyklisterna IF 271 0:18:47 34 0:01:54 0:33:01 1 0:00:59 0:26:24 32 1:21:02
19 19 Lindblom Niclas Stigmännen Karlshamns OK 254 0:18:12 29 0:03:19 0:37:57 17 0:00:31 0:21:41 9 1:21:39
20 20 Porutis Richard Bromölla 268 0:16:14 24 0:02:13 0:37:46 16 0:00:59 0:24:34 24 1:21:44
21 21 Rentner Mattias Hofferup 318 0:14:02 8 0:01:22 0:39:06 23 0:00:57 0:26:36 33 1:22:01
22 22 Elofsson Tony Kalmar Simsällskap 236 0:18:22 31 0:01:33 0:35:04 6 0:02:05 0:25:08 28 1:22:09
23 23 Weidenberg Ola Team Blekinge Löparförening 274 0:16:09 22 0:01:46 0:41:03 29 0:00:43 0:23:28 17 1:23:06
24 24 Karlsson Nicklas Hornsö Triathlon 248 0:14:51 14 0:01:32 0:40:40 28 0:00:56 0:25:17 29 1:23:14
25 25 Jönsson Tord 246 0:16:50 25 0:02:01 0:42:39 34 0:00:27 0:22:45 15 1:24:41
26 26 Nyman Daag Ryssbergets IK 260 0:18:23 32 0:01:00 0:40:24 26 0:01:06 0:24:41 27 1:25:32
27 27 Persson Johan Kalmar 266 0:17:49 28 0:01:49 0:37:29 14 0:01:18 0:27:12 36 1:25:36
28 28 Sjösten Karl-Erik Ronneby Simsällskap 269 0:15:08 17 0:01:13 0:38:50 20 0:00:59 0:29:37 40 1:25:45
29 29 Johansson Jonas 244 0:20:31 37 0:04:17 0:39:02 21 0:01:59 0:20:36 7 1:26:23
30 30 Larsson Jörgen 253 0:16:12 23 0:02:36 0:44:30 38 0:01:09 0:23:48 20 1:28:13
31 31 Palmqvist Johan Ronneby 263 0:17:44 27 0:02:09 0:48:59 44 0:00:35 0:19:15 1 1:28:41
32 32 Blixt Jörgen Umara Sports Club 232 0:14:51 13 0:03:31 0:40:39 27 0:01:40 0:28:16 37 1:28:54
33 33 Kristoffersson Jacob Färjestadens motion IF 252 0:18:38 33 0:02:25 0:42:49 36 0:00:53 0:24:36 26 1:29:19
34 34 andersson patrik 228 0:18:51 35 0:02:17 0:41:16 30 0:00:56 0:26:43 34 1:30:01
35 35 Frick Linus 238 0:20:53 40 0:01:55 0:42:38 33 0:01:03 0:25:53 30 1:32:21
36 36 Persson David 265 0:20:36 38 0:01:57 0:42:39 34 0:00:50 0:27:09 35 1:33:10
37 37 Svensson Martin 321 0:22:12 44 0:01:50 0:42:29 32 0:02:02 0:26:01 31 1:34:32
38 38 Hansson Johan Karlshamn 240 0:22:04 43 0:02:31 0:43:01 37 0:00:23 0:28:55 39 1:36:52
39 39 Haglund Mats KFUM Kristianstad 317 0:21:14 41 0:02:50 0:46:35 39 0:00:40 0:28:49 38 1:40:06
40 40 Persson Nicklas 267 0:20:41 39 0:02:33 0:41:36 31 0:01:45 0:33:55 46 1:40:27
41 41 Johansson Lars Elmhults Sportclub 245 0:22:52 47 0:04:34 0:48:26 43 0:01:31 0:24:20 23 1:41:41
42 42 Nystedt Dick 261 0:17:18 26 0:02:49 0:50:39 46 0:01:13 0:29:59 41 1:41:54
43 43 Folkesson Ingvar 237 0:20:00 36 0:04:34 0:46:49 41 0:00:32 0:30:56 42 1:42:49
44 44 Persell John 264 0:22:24 46 0:02:44 0:46:35 40 0:00:35 0:32:00 43 1:44:17
45 45 Forsman Håkan Lönashult GoIF 207 0:18:13 30 0:02:46 0:50:43 47 0:00:31 0:34:53 47 1:47:04
46 46 Kamph Tony 247 0:22:22 45 0:02:48 0:49:55 45 0:01:15 0:32:49 45 1:49:07
47 47 Stark Roger 270 0:21:29 42 0:04:23 0:51:09 48 0:01:22 0:32:00 44 1:50:22
48 48 Olofsson Joacim 262 0:24:22 48 0:03:59 0:48:21 42 0:01:27 0:39:04 48 1:57:11
Herrar/Pojkar Motion Supersprint
1 1 Lindblom Simon Kalmar RC Triathlon 279 0:07:14 2 0:01:34 0:21:20 2 0:00:42 0:10:22 1 0:41:11
2 2 Persson Boris Rödeby räddningstjänst 282 0:08:08 3 0:00:52 0:19:56 1 0:00:48 0:11:55 2 0:41:37
3 3 Batakis Tadas 277 0:07:05 1 0:00:49 0:23:09 6 0:00:38 0:12:40 5 0:44:18
4 4 Pedersen Sebastian Kalmar RC Triathlon 281 0:08:28 5 0:01:35 0:22:39 4 0:00:33 0:12:01 3 0:45:14
5 5 Pedersen Lars Kalmar RC Triathlon 280 0:08:27 4 0:01:30 0:22:42 5 0:00:32 0:12:05 4 0:45:14
6 6 Spornovas Artiomas Teckomatorp 284 0:08:29 6 0:01:22 0:21:41 3 0:00:28 0:13:26 6 0:45:24
7 7 Maltesson Ulf Karlshamns Simklubb 256 0:09:40 8 0:02:21 0:23:34 7 0:01:19 0:15:50 8 0:52:42
8 8 Schrewelius Johannes Kättilsmåla 283 0:09:16 7 0:02:19 0:27:47 8 0:00:45 0:13:57 7 0:54:02
Herrar/Pojkar Tävlingsklass Sprint
1 1 Björklund Sebastian Heleneholms IF Tri Team 204 0:11:35 2 0:00:53 0:30:57 4 0:00:25 0:17:23 1 1:01:12
2 2 Tärnhuvud Johan Team Blekinge Löparförening 225 0:13:04 10 0:00:39 0:29:46 1 0:00:27 0:17:59 3 1:01:52
3 3 Malmström Christian Karlskrona Simsällskap 218 0:12:10 5 0:00:44 0:30:36 2 0:00:33 0:18:31 5 1:02:33
4 4 Johansson Patrik Näset Triathlonklubb 211 0:12:06 4 0:00:37 0:30:49 3 0:00:27 0:18:57 9 1:02:55
5 5 Andersson Albin Kalmar RC Triathlon 201 0:10:27 1 0:00:37 0:33:22 9 0:00:31 0:18:09 4 1:03:05
6 6 Krantz Fredrik Heleneholms IF Tri Team 215 0:12:28 8 0:00:56 0:33:03 8 0:00:39 0:18:49 7 1:05:53
7 7 Ekström Fredrik Elmhults Sportclub 205 0:13:52 14 0:00:54 0:31:39 5 0:00:56 0:18:46 6 1:06:05
8 8 Knoll Johannes Team Blekinge Löparförening 214 0:13:12 11 0:00:53 0:32:08 6 0:00:33 0:19:54 12 1:06:39
9 9 Andreasson Emil Karlskrona Simsällskap 315 0:12:23 7 0:01:12 0:33:31 10 0:00:42 0:18:54 8 1:06:40
10 10 Hagberg Christer 338 Småland Triathlon & MSF 316 0:12:22 6 0:00:58 0:34:29 12 0:00:46 0:19:45 11 1:08:18
11 11 Larsson Anders KSS/WIP 320 0:14:24 18 0:02:06 0:32:13 7 0:00:34 0:19:30 10 1:08:44
12 12 Bergqvist Oskar 338 Småland Triathlon & MSF 203 0:12:41 9 0:00:54 0:33:39 11 0:00:41 0:22:46 15 1:10:38
13 13 Mårtensson Lukas Karlshamns Simklubb 219 0:18:26 25 0:01:41 0:35:33 14 0:00:38 0:17:47 2 1:14:03
14 14 Thunell Robert Team Trelleborg Triathlon 224 0:13:47 13 0:01:12 0:35:23 13 0:00:34 0:23:43 19 1:14:37
15 15 karlsson emil Kalmar RC Triathlon 213 0:13:36 12 0:01:29 0:38:42 20 0:01:00 0:21:25 13 1:16:11
16 16 Andersson Peter 338 Småland Triathlon & MSF 202 0:13:56 15 0:01:23 0:36:18 15 0:00:44 0:24:33 22 1:16:51
17 17 Provencher Ryan 338 Småland Triathlon & MSF 220 0:11:50 3 0:01:15 0:37:03 16 0:00:46 0:26:34 23 1:17:26
18 18 Engström Anton AXA Sports Club 206 0:15:27 21 0:01:03 0:38:49 21 0:00:37 0:21:54 14 1:17:48
19 19 Sölvenäs Markus Karlskrona Simsällskap 223 0:14:16 17 0:01:01 0:39:02 22 0:00:47 0:22:56 16 1:18:00
20 20 Weidmann Rickard 338 Småland Triathlon & MSF 226 0:16:05 22 0:01:12 0:37:31 17 0:00:49 0:23:36 18 1:19:11
21 21 Rubin Mikael AXA Sports Club 221 0:14:09 16 0:02:01 0:39:57 24 0:01:30 0:23:18 17 1:20:53
22 22 Goa Fredrik Heleneholms IF Tri Team 209 0:15:22 19 0:01:29 0:39:26 23 0:00:42 0:24:12 20 1:21:09
23 23 Lewis Shane 338 Småland Triathlon & MSF 216 0:18:01 24 0:01:24 0:37:48 18 0:01:50 0:24:24 21 1:23:24
24 24 Lidar Per Triathlon Öst 217 0:15:26 20 0:02:20 0:38:19 19 0:01:40 0:28:17 24 1:26:00
25 25 Gillanders David Ronneby Simsällskap 208 0:17:25 23 0:06:39 0:46:27 25 0:00:47 0:29:05 25 1:40:21

Tillbaka Tillbaka