Uppsala Triathlon - Sprint-SM/RM 2015-06-13

180 deltog

Tillbaka Tillbaka
Plac   Efternamn Förnamn Klubb Startnr Sim T1 Cykel T2 Löp Totalt Anm
Damer/Flickor Junior 18-19
1 Bengtsson Linn 338 Småland Triathlon & MSF 132 0:14:04 0:01:00 0:40:03 0:00:29 0:21:22 1:16:56
2 Larsson Lovisa Bjäre Triathlon 131 0:12:28 0:00:30 0:43:21 0:00:23 0:23:04 1:19:44
3 Sölvenäs Rebecka Karlskrona Simsällskap 134 0:14:08 0:00:53 0:45:07 0:00:44 0:24:27 1:25:18
4 Forsberg Rebecca I 2 IF Karlstad 130 0:12:51 0:01:12 0:49:44 0:00:47 0:33:06 1:37:38
999 Varga Emma Stockholm City Triathlon 135 0:07:02 0:00:37 0:41:26 DSQ
Damer/Flickor Sprintdistans Masters 35-39
1 Johansson Matilda Norrtälje Simklubb/Triathlon 251 0:14:54 0:01:29 0:34:43 0:00:52 0:20:41 1:12:38
2 Christiernin Åsa IK Fyris/Triathlon 250 0:12:47 0:01:15 0:35:56 0:01:02 0:25:27 1:16:25
3 Tufvander Ann Stockholm City Triathlon 253 0:13:43 0:01:34 0:40:41 0:00:40 0:22:16 1:18:52
4 Kinnman Elisabeth Norra Stockholm Endurance 252 0:19:32 0:02:11 0:43:08 0:01:41 0:31:12 1:37:41
Damer/Flickor Sprintdistans Masters 40-44
1 Säfström Frida Norrtälje Simklubb/Triathlon 355 0:14:11 0:01:33 0:36:19 0:01:07 0:20:10 1:13:17
2 Sundh Jessica 100% SUND Endurance Team IF 354 0:14:20 0:01:31 0:33:35 0:01:10 0:23:34 1:14:08
3 Fogel Mia Väsby SS Triathlon 351 0:13:34 0:01:26 0:35:35 0:00:57 0:22:58 1:14:28
4 Hagberg Madeleine Norra Stockholm Endurance 352 0:15:13 0:01:44 0:38:53 0:00:56 0:28:14 1:24:58
5 Smedshammar Erika Stockholmspolisens IF-Triathlonförening 353 0:16:08 0:01:40 0:41:46 0:01:06 0:25:55 1:26:33
Damer/Flickor Sprintdistans Masters 45-49
1 Forsberg Carina I 2 IF Karlstad 452 0:12:58 0:01:08 0:33:55 0:00:35 0:23:02 1:11:36
2 Hogrell Ellinor Team Cykelcenter Södertälje 453 0:16:19 0:01:35 0:36:10 0:00:57 0:24:36 1:19:34
3 Bengtsdotter Lilljequist Lotta Kinds Cykelklubb 450 0:18:17 0:02:04 0:35:48 0:01:04 0:25:17 1:22:28
4 Eriksson Marie Stockholm City Triathlon 451 0:16:22 0:01:50 0:39:23 0:01:33 0:24:42 1:23:48
5 Klasson Marie Åkersberga Triathlonförening 454 0:18:26 0:01:52 0:36:01 0:01:05 0:26:36 1:23:59
Damer/Flickor Sprintdistans Masters 50-54
1 Steneryd Ann-Charlotte Team Triathlon & Multisport 553 0:13:10 0:01:15 0:34:39 0:00:38 0:20:06 1:09:46
2 Ekman Marie Höglandets Triathlon 550 0:12:56 0:01:11 0:35:03 0:00:44 0:21:18 1:11:10
3 Jertborn Cecilia SOK Knallen 552 0:15:15 0:02:13 0:36:37 0:01:03 0:23:52 1:18:57
4 Flygare Agneta Team Cykelcenter Södertälje 551 0:13:42 0:02:35 0:38:44 0:01:09 0:25:22 1:21:31
5 Tufvesson Ann-Sofie Sjöbo Simsällskap 554 0:16:34 0:01:50 0:39:55 0:01:12 0:28:19 1:27:47
Damer/Flickor Sprintdistans Masters 55-59
1 Nordén Kerstin Frostamultisport 651 0:13:52 0:01:19 0:37:03 0:01:06 0:25:31 1:18:49
2 Ljung Carina Stockholm City Triathlon 650 0:16:00 0:02:30 0:40:12 0:01:34 0:27:55 1:28:09
Damer/Flickor Sprintdistans Masters 60-64
1 Pospeshina Lubov Skövde Triathlon klubb 750 0:14:40 0:02:12 0:42:56 0:01:04 0:22:20 1:23:11
2 Wahlberg Ewa Uppsala Löparklubb 751 0:22:43 0:02:43 0:46:34 0:03:10 0:27:23 1:42:31
Damer/Flickor Sprintdistans Senior
1 Bohlin Amanda Puppy Triathlete Society 54 0:10:46 0:00:37 0:35:49 0:00:29 0:20:23 1:08:02
2 Persson Mikaela Dinvelo Cykelklubb 50 0:10:44 0:00:30 0:37:53 0:00:29 0:21:19 1:10:52
3 Annerstedt Åsa Dalregementets IF 52 0:10:56 0:00:31 0:39:01 0:00:25 0:21:06 1:11:58
4 Hökerberg Elisabet Stockholmspolisens IF-Triathlonförening 51 0:12:26 0:00:31 0:38:44 0:00:26 0:21:24 1:13:29
5 Soltysiak Joanna Triathlon Syd 63 0:11:35 0:00:30 0:39:37 0:00:29 0:22:49 1:14:58
6 Hedbys Holmberg Jonna Halmstad Triathleterna 60 0:13:24 0:01:35 0:40:38 0:00:41 0:20:57 1:17:12
7 Jonsson Anna Stöcke TS Järnet 62 0:15:45 0:00:56 0:39:00 0:00:46 0:20:49 1:17:16
8 Carlsson Charlotta IK NocOut.se 56 0:13:57 0:01:02 0:39:20 0:00:44 0:23:26 1:18:27
9 Gårdebjer Emelie Emmaboda Simsällskap 59 0:14:23 0:00:41 0:40:55 0:00:37 0:24:15 1:20:49
10 Hedin Elin Lidköpings Cykelklubb 61 0:15:07 0:00:44 0:43:10 0:00:44 0:24:10 1:23:54
11 Bylund Anna Stöcke TS Järnet 55 0:17:24 0:00:56 0:42:51 0:00:48 0:24:00 1:25:58
12 Vaasna Eneli IF Mantra Sport 65 0:16:28 0:00:57 0:46:06 0:00:35 0:24:05 1:28:10
13 Tonek Bonnett Hanna Tjust Bike & Running Club 64 0:19:09 0:01:07 0:44:39 0:00:39 0:26:16 1:31:47
14 Augustsson Caroline Stöcke TS Järnet 53 0:18:38 0:01:37 0:50:37 0:01:03 0:28:22 1:40:15
15 Gripewall Emilie Eskilstuna IK Triathlon 58 0:18:49 0:01:54 0:52:13 0:00:56 0:34:09 1:48:00
Damer/Flickor Ungdom 16-17
1 Czarnecki Cecilia Norbergs Cykelklubb 181 0:11:17 0:01:04 0:34:51 0:00:52 0:25:10 1:13:13
2 Österman Ida Stockholmspolisens IF-Triathlonförening 187 0:11:14 0:01:40 0:38:04 0:00:56 0:23:56 1:15:49
3 Falkenek Clara Motala Triathlon Club 182 0:14:29 0:01:06 0:38:24 0:00:55 0:22:00 1:16:52
4 Lilljequist Alida Kinds Cykelklubb 184 0:12:42 0:01:23 0:39:20 0:00:59 0:23:27 1:17:50
5 Modigh Nicole Mölndal Outdoor IF 186 0:12:43 0:01:36 0:41:14 0:00:50 0:23:52 1:20:12
6 Löthman Tyra Väsby SS Triathlon 185 0:18:28 0:01:18 0:38:10 0:00:42 0:23:23 1:21:58
7 Glans Lilja Eleanor Simklubben RAN 183 0:14:55 0:01:32 0:42:49 0:00:51 0:24:33 1:24:38
8 Belin Hannah 338 Småland Triathlon & MSF 180 0:18:27 0:01:19 0:37:53 0:00:47 0:30:31 1:28:55
Herrar/Pojkar Junior 18-19
1 Sandör Gabriel IK NocOut.se 100 0:09:44 0:00:25 0:31:19 0:00:25 0:16:44 0:58:35
2 Ek Axel IK Trasten 102 0:09:45 0:00:21 0:33:08 0:00:25 0:21:35 1:05:13
3 Gunnarsson Nicklas Triathlon Väst 101 0:11:02 0:00:39 0:35:53 0:00:33 0:19:07 1:07:12
4 Forsman Johan Simklubben Elfsborg 104 0:10:32 0:00:25 0:35:53 0:00:25 0:19:58 1:07:12
5 Nöu Daniel Fredrikshof IF CK 106 0:10:41 0:00:45 0:36:06 0:00:26 0:23:02 1:10:59
999 Johansson Eric Idrottsklubben Wilske 105 0:10:22 0:00:28 DNF
999 Schriwer Elias Terrible Tuesdays Triathlon Club 107 0:12:08 DNF
Herrar/Pojkar Sprintdistans Masters 35-39
1 Sommerqvist Mathias SOK Knallen 207 0:11:34 0:00:59 0:29:34 0:00:26 0:18:21 1:00:54
2 Brandt Marcus IF Mantra Sport 200 0:12:48 0:00:44 0:29:37 0:00:28 0:17:35 1:01:09
3 Wikdahl Claes Väsby SS Triathlon 210 0:13:00 0:00:57 0:30:38 0:00:31 0:18:20 1:03:24
4 Zelikman Anton IF Mantra Sport 213 0:13:05 0:01:06 0:31:42 0:00:32 0:17:30 1:03:53
5 Ridolfi Matteo Stockholm City Triathlon 206 0:12:58 0:00:52 0:33:30 0:00:28 0:17:56 1:05:41
6 Wikström David Västerås Cykelklubb 212 0:13:41 0:01:21 0:30:40 0:00:46 0:19:28 1:05:53
7 Svensson Magnus Simklubben ENA 208 0:14:31 0:01:30 0:32:02 0:00:37 0:18:08 1:06:46
8 Pesonen Henri Triathlon Väst 205 0:13:05 0:00:47 0:33:25 0:00:34 0:19:58 1:07:46
9 Wiklund Magnus Stöcke TS Järnet 211 0:14:58 0:01:10 0:33:41 0:00:51 0:19:58 1:10:35
10 Tistad Holger Stockholm City Triathlon 209 0:11:34 0:00:53 0:35:38 0:00:35 0:22:50 1:11:28
11 Permansson Johan IF Mantra Sport 204 0:16:21 0:01:35 0:35:53 0:00:55 0:21:12 1:15:54
Herrar/Pojkar Sprintdistans Masters 40-44
1 Haglund Fredrik Västerås Simsällskap 309 0:10:15 0:00:53 0:29:30 0:00:31 0:17:41 0:58:47
2 Schmidt Pierre Anderstorp OK 300 0:11:28 0:00:42 0:30:25 0:00:38 0:18:34 1:01:46
3 Barat Endre Väsby SS Triathlon 302 0:11:54 0:01:00 0:30:59 0:00:33 0:19:38 1:04:03
4 Capilla Andreas IK NocOut.se 303 0:13:15 0:00:59 0:30:28 0:00:38 0:19:05 1:04:22
5 Ericson Mattias AXA Sports Club 304 0:12:23 0:01:33 0:32:06 0:00:46 0:19:00 1:05:45
6 Höiden Ola Stockholm Multisport klubb 311 0:14:12 0:00:38 0:31:39 0:00:34 0:18:56 1:05:58
7 Fange Peter IFK Sala 305 0:12:33 0:01:13 0:32:11 0:00:38 0:20:02 1:06:35
8 Granlund Anders Åkersberga Triathlonförening 308 0:13:45 0:01:20 0:31:14 0:00:49 0:20:16 1:07:23
9 Krantz Mattias Terrible Tuesdays Triathlon Club 313 0:15:12 0:01:17 0:30:52 0:00:48 0:19:29 1:07:36
10 Sunnerberg Robert AXA Sports Club 315 0:12:55 0:01:29 0:32:34 0:00:56 0:20:30 1:08:22
11 Jägerman Magnus Triathlon Väst 312 0:14:43 0:01:11 0:32:09 0:00:35 0:20:05 1:08:41
12 Wennertorp Carl IK Fyris/Triathlon 317 0:14:56 0:01:24 0:32:24 0:00:38 0:19:30 1:08:51
13 Frykström Niklas Stockholmspolisens IF-Triathlonförening 307 0:13:13 0:01:27 0:33:05 0:00:54 0:21:01 1:09:37
14 Frick Lars Terrible Tuesdays Triathlon Club 306 0:16:31 0:01:19 0:32:03 0:01:00 0:20:05 1:10:56
15 Axelsson Björn Väsby SS Triathlon 301 0:13:56 0:01:43 0:35:09 0:00:50 0:19:51 1:11:27
16 Linden Arvid Fredrikshof IF CK 314 0:16:17 0:00:57 0:32:01 0:00:48 0:22:03 1:12:05
17 Von Scherling Mathias Åkersberga Triathlonförening 316 0:11:51 0:01:43 0:36:43 0:01:24 0:23:38 1:15:18
18 Helin Johan Triathlon Väst 310 0:19:50 0:01:59 0:33:31 0:01:21 0:21:52 1:18:31
19 Widenbring Stefan IF Mantra Sport 318 0:19:47 0:02:13 0:36:38 0:01:35 0:25:55 1:26:06
999 Wilander Nils IF Mantra Sport 319 0:16:19 0:02:23 0:33:13 0:01:19 0:13:42 1:06:54 DSQ
Herrar/Pojkar Sprintdistans Masters 45-49
1 Mattsson Lars Stöcke TS Järnet 416 0:10:51 0:01:05 0:29:15 0:00:28 0:17:31 0:59:08
2 Brümmer Carl Triathlon Väst 405 0:11:04 0:01:05 0:29:33 0:00:42 0:17:18 0:59:41
3 Fagrell Niclas Sigtuna-Märsta-Arlanda CK (SMACK) 407 0:11:31 0:00:51 0:30:51 0:00:43 0:18:58 1:02:52
4 Jonsson Fräs Jan Formtopp IF 411 0:11:53 0:01:31 0:31:20 0:00:40 0:18:01 1:03:23
5 Desmeules Erik Dalregementets IF 406 0:12:45 0:01:09 0:30:50 0:00:43 0:18:15 1:03:40
6 Norman Stefan Tyresö SS 417 0:11:32 0:00:55 0:32:18 0:00:35 0:20:20 1:05:40
7 Roos David Triathlon Syd 400 0:13:07 0:01:08 0:33:38 0:00:38 0:18:16 1:06:46
8 Bryan Maurice AXA Sports Club 404 0:14:08 0:01:11 0:31:33 0:00:55 0:19:13 1:06:58
9 Brandt Mattias Race & Shine Sports Club 403 0:11:18 0:01:10 0:33:30 0:00:53 0:20:51 1:07:39
10 Jansson Tommy Saltsjöbadens Triathlon Sällskap 410 0:11:55 0:00:48 0:33:54 0:00:44 0:20:30 1:07:48
11 Larsson Stefan Stockholm City Triathlon 413 0:11:48 0:01:22 0:34:30 0:00:43 0:20:37 1:08:57
12 Stephenson Darren Stockholm City Triathlon 418 0:13:56 0:01:08 0:33:03 0:01:21 0:19:47 1:09:13
13 Karlsson Johan Väsby SS Triathlon 412 0:13:53 0:01:27 0:34:00 0:00:48 0:19:50 1:09:56
14 Gouffrich Robert Väsby SS Triathlon 408 0:12:35 0:01:27 0:33:20 0:00:53 0:22:30 1:10:43
15 Sundström Per Åkersberga Triathlonförening 419 0:10:40 0:01:26 0:35:22 0:00:43 0:23:01 1:11:11
16 Berglund Tore IF Mantra Sport 402 0:17:48 0:01:55 0:35:30 0:01:27 0:21:57 1:18:35
17 Lindblom Jan IK Fyris/Triathlon 415 0:17:44 0:02:31 0:35:33 0:01:16 0:23:24 1:20:26
Herrar/Pojkar Sprintdistans Masters 50-54
1 Salonen Pasi Team Fjälltopp IF 514 0:10:52 0:00:47 0:29:33 0:00:30 0:17:37 0:59:17
2 Persson Sören I 2 IF Karlstad 512 0:14:21 0:01:07 0:30:36 0:01:20 0:16:56 1:04:19
3 Lycksell Roland Lidingö Triathlon 511 0:12:52 0:00:44 0:31:50 0:00:35 0:18:29 1:04:28
4 Tunemalm Björn Stöcke TS Järnet 517 0:13:32 0:01:03 0:32:07 0:00:44 0:19:00 1:06:24
5 Johnsson Janne Gävle Triathlon Klubb 505 0:13:43 0:01:23 0:31:08 0:00:47 0:19:41 1:06:39
6 Kihlberg Gunnar AXA Sports Club 507 0:11:35 0:01:00 0:32:02 0:00:47 0:21:42 1:07:04
7 Ljungqvist Christer Falu Simsällskap 510 0:14:59 0:01:03 0:31:53 0:00:42 0:19:24 1:08:00
8 Jälefors Mikael Åkersberga Triathlonförening 506 0:16:03 0:01:31 0:32:17 0:00:45 0:19:28 1:10:03
9 Kimming Stefan Mölndal Outdoor IF 508 0:14:16 0:01:58 0:33:01 0:01:18 0:20:02 1:10:33
10 Sidenhjärta Björn Västerås Simsällskap 515 0:12:17 0:01:16 0:34:03 0:01:17 0:21:55 1:10:47
11 Wikman Rolf Gävle Triathlon Klubb 518 0:15:26 0:01:30 0:30:52 0:01:17 0:21:52 1:10:56
12 Ekstein Niclas Simklubben RAN 501 0:14:04 0:01:12 0:33:24 0:00:57 0:23:17 1:12:52
13 Rudengren Fabian Stockholmspolisens IF-Triathlonförening 513 0:14:14 0:02:04 0:35:03 0:00:54 0:20:46 1:13:00
14 Friman Johnny Team Cykelcenter Södertälje 503 0:15:27 0:01:15 0:35:05 0:00:57 0:21:23 1:14:05
15 Tufvesson Björn Sjöbo Simsällskap 516 0:14:28 0:01:21 0:41:43 0:01:14 0:20:06 1:18:50
16 Flygare Lennart Stöcke TS Järnet 502 0:16:04 0:01:29 0:34:54 0:01:02 0:25:49 1:19:16
17 Håkansson Per Stockholm City Triathlon 504 0:14:56 0:01:25 0:37:24 0:01:07 0:24:55 1:19:45
18 Lidar Per Triathlon Öst 509 0:15:34 0:02:30 0:37:37 0:01:31 0:28:30 1:25:41
Herrar/Pojkar Sprintdistans Masters 55-59
1 Malmgren Torbjörn Triathlon Väst 607 0:11:39 0:00:46 0:31:35 0:00:36 0:21:26 1:06:01
2 Branzell Per-Olof IK Fyris/Triathlon 600 0:12:36 0:00:59 0:34:15 0:00:41 0:21:01 1:09:30
3 Andersson Tomas Höglandets Triathlon 601 0:14:57 0:01:02 0:33:18 0:00:46 0:21:06 1:11:08
4 Thomée Håkan Fredrikshof IF CK 609 0:15:13 0:02:54 0:34:20 0:00:48 0:21:26 1:14:39
5 Gustavsson Jan IK Fyris/Triathlon 603 0:15:04 0:01:46 0:36:14 0:01:28 0:22:37 1:17:07
6 Jansson Björn AXA Sports Club 605 0:16:37 0:01:40 0:36:17 0:00:59 0:22:43 1:18:14
7 Sundh Ola Formtopp IF 608 0:16:27 0:02:00 0:35:16 0:01:24 0:23:28 1:18:34
8 Tidriks Håkan IK Fyris/Triathlon 610 0:16:10 0:01:27 0:36:23 0:00:52 0:23:47 1:18:36
9 Ivemyr Leif IK Fyris/Triathlon 604 0:17:27 0:01:39 0:37:43 0:00:57 0:23:03 1:20:46
Herrar/Pojkar Sprintdistans Masters 60-64
1 Gårdensjö Björn Västerås Simsällskap 704 0:14:21 0:01:52 0:34:44 0:01:05 0:23:55 1:15:54
2 Holmström Nils Stockholm City Triathlon 705 0:18:26 0:01:37 0:33:55 0:01:25 0:22:19 1:17:40
3 Koskinen Tauno Fagersta Södra Idrottsklubb 706 0:14:09 0:02:42 0:36:14 0:01:24 0:24:33 1:18:59
4 Olsson Arne Norrtälje Simklubb/Triathlon 707 0:17:58 0:02:14 0:35:59 0:01:31 0:21:35 1:19:14
5 Christensen John IF Mantra Sport 703 0:12:42 0:02:14 0:38:19 0:01:47 0:25:28 1:20:29
6 Andersson Jan-Olov LK Nyköpings Runners 702 0:19:53 0:02:30 0:38:43 0:01:30 0:23:52 1:26:25
7 Aldén Stefan Vallentuna CK Triathlon 701 0:19:10 0:03:59 0:37:31 0:02:02 0:24:15 1:26:54
8 Johansson Bo Karlshamns Simklubb 700 0:17:16 0:01:43 0:38:01 0:01:26 0:31:14 1:29:38
Herrar/Pojkar Sprintdistans Masters 65-69
1 Gunnarsson Ulf Dalregementets IF 801 0:16:14 0:01:30 0:35:54 0:00:58 0:24:52 1:19:25
2 Sjösten Karl-Erik Ronneby Simsällskap 802 0:16:03 0:01:18 0:36:45 0:01:08 0:26:54 1:22:06
Herrar/Pojkar Sprintdistans Masters 70-74
1 Arlert Bertil Fredrikshof IF CK 900 0:18:44 0:03:16 0:41:20 0:01:50 0:29:45 1:34:54
Herrar/Pojkar Sprintdistans Masters 80-
1 Valvis George Triathlon Syd 1100 0:23:02 0:06:12 0:55:55 0:03:24 0:37:58 2:06:28
Herrar/Pojkar Sprintdistans Senior
1 Djärv Oskar IF Mantra Sport 2 0:09:49 0:00:22 0:31:16 0:00:22 0:17:34 0:59:21
2 Fleetwood Ludwig SLK Oxelösund 1 0:09:49 0:00:22 0:32:28 0:00:25 0:16:45 0:59:47
3 Vikner Joel Västerås Simsällskap 31 0:09:25 0:00:27 0:33:11 0:00:22 0:17:35 1:00:58
4 Djurback Jonas Dalregementets IF 10 0:09:47 0:00:33 0:32:54 0:00:24 0:17:50 1:01:25
5 Svensson Nils Dalregementets IF 28 0:10:27 0:00:29 0:33:22 0:00:23 0:17:54 1:02:34
6 Svensson Jesper Uddevalla CK Triathlon 27 0:09:25 0:00:43 0:34:07 0:00:24 0:18:11 1:02:48
7 Carlsson Rickard 338 Småland Triathlon & MSF 8 0:09:53 0:00:27 0:33:57 0:00:24 0:18:41 1:03:21
8 Andersson Rasmus Höglandets Triathlon 3 0:10:41 0:00:29 0:33:51 0:00:19 0:18:32 1:03:50
9 Norberg Sebastian IS Rooster Club Varberg 20 0:11:55 0:00:36 0:33:34 0:00:25 0:18:08 1:04:37
10 Wohlström Aron Simklubben RAN 32 0:10:28 0:00:35 0:34:48 0:00:30 0:19:09 1:05:27
11 Bejmar Jonatan Terrible Tuesdays Triathlon Club 4 0:10:59 0:00:31 0:34:37 0:00:26 0:19:47 1:06:19
12 Broms David IS Rooster Club Varberg 6 0:11:14 0:00:34 0:35:42 0:00:27 0:18:40 1:06:36
13 Höglin Tobias Stockholm City Triathlon 12 0:10:00 0:00:37 0:36:03 0:00:27 0:19:54 1:06:59
14 Dansk Emil Terrible Tuesdays Triathlon Club 9 0:10:02 0:00:48 0:35:57 0:00:32 0:19:47 1:07:04
15 Robertsson Fredrik Stockholm City Triathlon 21 0:11:40 0:00:37 0:35:58 0:00:24 0:18:32 1:07:09
16 Larsson Johan IK Fyris/Triathlon 15 0:13:07 0:00:29 0:33:47 0:00:28 0:19:24 1:07:13
17 Johansson Sebastian IK NocOut.se 14 0:10:58 0:00:39 0:35:30 0:00:30 0:20:03 1:07:39
18 Stenman Adam Stockholm City Triathlon 25 0:11:17 0:00:47 0:34:56 0:00:29 0:20:54 1:08:20
19 Campanini Donato Stockholm City Triathlon 7 0:11:56 0:00:49 0:35:32 0:00:36 0:19:36 1:08:28
20 Swahn Fredrik IF Mantra Sport 30 0:14:18 0:00:43 0:35:28 0:00:25 0:17:45 1:08:37
21 Lerneteg Jonas Stockholm City Triathlon 16 0:11:43 0:00:49 0:34:26 0:00:28 0:21:42 1:09:05
22 Niklasson Jonas Stockholmspolisens IF-Triathlonförening 19 0:12:24 0:00:39 0:36:03 0:00:28 0:20:35 1:10:06
23 Schalk Oliver IK Fyris/Triathlon 23 0:11:00 0:00:46 0:38:01 0:00:29 0:19:59 1:10:14
24 Bergström Oskar Tyresö SS 5 0:14:14 0:00:34 0:35:40 0:00:31 0:19:47 1:10:43
25 Jildenäs Daniel Stockholm City Triathlon 13 0:11:52 0:00:50 0:37:07 0:00:41 0:20:21 1:10:48
26 Helin Carl Magnus Lidingö Triathlon 11 0:11:58 0:00:28 0:36:08 0:00:26 0:22:48 1:11:46
27 Sjösten Roger Ronneby Simsällskap 24 0:10:36 0:00:36 0:40:20 0:00:39 0:22:53 1:15:01
28 Mårtensson Emil Tjust Bike & Running Club 18 0:14:08 0:01:08 0:39:10 0:00:34 0:20:56 1:15:55
29 Swahn Daniel Väsby SS Triathlon 29 0:11:02 0:01:06 0:42:40 0:00:37 0:22:52 1:18:15
30 Svanefjord Christofer Stöcke TS Järnet 26 0:14:26 0:01:18 0:40:06 0:00:43 0:23:38 1:20:10
Herrar/Pojkar Ungdom 16-17
1 Johansson Martin Dalregementets IF 150 0:10:14 0:00:37 0:30:24 0:00:21 0:18:13 0:59:47
2 Ramhult Axel Borås Team Triathlon 151 0:11:01 0:00:54 0:32:12 0:00:27 0:18:16 1:02:48
3 Lorentzon Ludwig Trollhättans SOK Triathlon 153 0:10:16 0:01:14 0:32:30 0:00:47 0:19:10 1:03:54
4 Rapp Elias Västerås Simsällskap 154 0:13:14 0:00:54 0:34:51 0:00:39 0:20:03 1:09:39
5 Håkansson Erik Stockholm City Triathlon 152 0:15:20 0:02:16 0:38:15 0:00:56 0:21:44 1:18:28

Tillbaka Tillbaka