Västerås Triathlon - RM Olympisk, Motion Olympisk 2015-07-19

211 deltog

Tillbaka Tillbaka
Plac   Efternamn Förnamn Klubb Startnr Sim T1 Cykel T2 Löp Totalt Anm
Damer/Flickor Olympisk distans Masters 35-39
1 Tufvander Ann Stockholm City Triathlon 253 0:28:18 0:01:47 1:22:59 0:00:41 0:47:43 2:41:26
2 Holmsten Johanna Norra Stockholm Endurance 251 0:29:57 0:02:13 1:18:02 0:02:00 0:50:01 2:42:11
3 Jacobsson Viktoria Ekängens IF 252 0:33:26 0:01:33 1:16:33 0:00:57 0:54:41 2:47:08
4 Holmberg Liselott Stockholm Långdistansklubb 254 0:34:33 0:02:29 1:24:08 0:01:37 0:55:08 2:57:54
Damer/Flickor Olympisk distans Masters 40-44
1 Eliasson Jenny Västerås Cykelklubb 353 0:29:52 0:01:37 1:02:51 0:00:57 0:48:25 2:23:41
2 Fogel Mia Väsby SS Triathlon 354 0:28:14 0:01:03 1:15:03 0:01:06 0:49:09 2:34:34
3 Åbergh Camilla Väsby SS Triathlon 355 0:35:37 0:01:44 1:14:08 0:01:16 0:44:56 2:37:38
4 Sundh Jessica 100% SUND Endurance Team IF 351 0:31:00 0:02:17 1:14:13 0:01:14 0:52:28 2:41:10
5 Fiorillo Anna Väsby SS Triathlon 356 0:36:05 0:01:26 1:25:03 0:01:43 0:56:11 3:00:26
Damer/Flickor Olympisk distans Masters 45-49
1 Forsberg Carina I 2 IF Karlstad 457 0:28:39 0:01:04 1:12:09 0:00:38 0:48:16 2:30:45
2 Lindeblad Åsa Väsby SS Triathlon 456 0:26:42 0:01:56 1:17:55 0:01:33 0:47:35 2:35:38
3 Bengtsdotter Lilljequist Lotta Kinds Go Green CK 458 0:32:53 0:02:02 1:13:28 0:01:08 0:53:20 2:42:49
4 Hogrell Ellinor Team Cykelcenter Södertälje 455 0:32:47 0:01:51 1:18:35 0:00:53 0:52:07 2:46:12
5 Jakobsson Marie-Louise Skellefteå AIK CK 453 0:35:54 0:01:39 1:21:19 0:01:19 0:56:05 2:56:14
6 Schwieler Åsa Stockholm City Triathlon 454 0:39:21 0:02:06 1:22:50 0:01:10 0:56:37 3:02:02
Damer/Flickor Olympisk distans Masters 50-54
1 Steneryd Ann-Charlotte Team Triathlon & Multisport 555 0:29:53 0:01:08 1:13:56 0:00:47 0:43:01 2:28:44
2 Bystedt Monica Hemsö IF 554 0:36:06 0:01:29 1:10:39 0:01:18 0:46:49 2:36:19
3 Jertborn Cecilia SOK Knallen 551 0:32:42 0:01:41 1:19:02 0:01:20 0:52:20 2:47:03
4 Malmerfelt Anna Åkersberga Triathlonförening 553 0:36:53 0:01:01 1:16:44 0:00:48 0:52:50 2:48:14
5 Tufvesson Ann-Sofie Sjöbo Simsällskap 552 0:34:55 0:01:57 1:20:25 0:01:26 1:01:06 2:59:48
Damer/Flickor Olympisk distans Motion
1 Thunström Sue SPIF Triathlon 2526 0:30:57 0:01:53 1:11:12 0:01:10 0:43:00 2:28:10
2 Denker Pernilla 2521 0:25:16 0:01:04 1:12:51 0:00:49 0:51:52 2:31:51
3 Harding Rebecka AXA Sports Club 2502 0:31:38 0:01:56 1:16:41 0:00:56 0:45:21 2:36:30
4 Stenvall Brita 2520 0:35:51 0:02:03 1:16:50 0:01:33 0:47:09 2:43:25
5 Genneby Elin Västerås 2511 0:35:40 0:01:43 1:19:07 0:01:22 0:46:51 2:44:41
6 Djurback Ingrid Falu Simsällskap 2515 0:26:56 0:01:30 1:28:44 0:01:15 0:48:44 2:47:07
7 Larsson Åsa SPIF Triathlon 2096 0:31:46 0:02:08 1:20:21 0:00:51 0:54:23 2:49:26
8 Lundin Anna IK Fyris/Triathlon 2516 0:35:08 0:02:32 1:23:17 0:01:16 0:50:14 2:52:26
9 Uhrlander Christine Enebyberg 2504 0:26:24 0:02:22 1:30:23 0:01:02 0:53:37 2:53:46
10 Maclean Emma IFK Sala 2512 0:35:30 0:01:50 1:24:11 0:00:53 0:52:19 2:54:41
11 Trostén Tina Västerås Simsällskap 2513 0:37:17 0:02:01 1:24:37 0:01:36 0:50:07 2:55:36
12 Nilsson Lisa IFK Sala 2514 0:36:40 0:03:07 1:21:54 0:01:45 0:53:03 2:56:28
13 Rogner Pia 2517 0:40:50 0:04:18 1:26:00 0:01:23 0:48:06 3:00:34
14 Edstedt Linda 2519 0:48:28 0:02:34 1:18:03 0:01:32 0:52:36 3:03:11
15 Axelsson Joanna Stockholmspolisens IF-Triathlonförening 2507 0:36:10 0:02:20 1:27:05 0:01:14 0:58:58 3:05:45
16 Fredriksson Anna-Karin Stockholm City Triathlon 2523 0:41:53 0:03:02 1:30:13 0:01:10 0:54:31 3:10:47
17 Eriksson Camilla 2518 0:41:17 0:03:18 1:27:27 0:02:03 1:02:26 3:16:29
18 Colliander Sibelle Södertälje Triathlonförening 2509 0:34:25 0:03:23 1:36:53 0:01:43 1:03:45 3:20:07
19 Larsson Therese Stockholm City Triathlon 2524 0:36:38 0:02:25 1:32:43 0:01:52 1:07:42 3:21:19
20 Rodriguez Jacqueline Danderyd 2505 0:42:59 0:03:49 1:34:05 0:00:58 1:00:20 3:22:08
999 Garfvé Åsa Norra Stockholm Endurance 2522 0:46:54 DNF
999 Bjerke Hannah Västerås 2510 0:52:56 0:02:09 1:24:02 0:02:07 DNF
Herrar/Pojkar Olympisk distans Masters 35-39
1 Jansson Henrik Väsby SS Triathlon 210 0:23:48 0:00:50 1:02:27 0:00:34 0:41:23 2:09:00
2 Wikdahl Claes Väsby SS Triathlon 205 0:28:00 0:01:02 1:04:56 0:00:43 0:38:34 2:13:12
3 Sjösten Roger Ronneby Simsällskap 208 0:21:28 0:00:54 1:11:12 0:00:38 0:40:37 2:14:48
4 Wikström David Västerås Cykelklubb 213 0:28:58 0:00:58 1:03:09 0:00:41 0:41:13 2:14:58
5 Eketjäll Henrik Eskilstuna IK Triathlon 203 0:24:24 0:00:57 1:07:11 0:00:39 0:42:55 2:16:03
6 Bygg Joacim IFK Sala 211 0:26:16 0:02:02 1:06:44 0:00:53 0:40:21 2:16:13
7 Pesonen Henri Triathlon Väst 214 0:26:32 0:00:58 1:09:22 0:00:54 0:39:41 2:17:25
8 Svensson Magnus Simklubben ENA 216 0:31:25 0:01:39 1:07:38 0:01:00 0:38:14 2:19:53
9 Reuterwall Magnus IFK Sala 201 0:30:08 0:01:17 1:06:41 0:00:51 0:41:21 2:20:15
10 Axelsson Tobias Väsby SS Triathlon 217 0:29:59 0:01:38 1:08:39 0:00:51 0:42:51 2:23:57
11 Ridolfi Matteo Stockholm City Triathlon 209 0:28:43 0:00:53 1:14:12 0:00:41 0:39:37 2:24:04
12 Sjöberg Mattias Stockholm City Triathlon 215 0:28:21 0:01:21 1:08:19 0:00:55 0:45:38 2:24:32
13 Wickström Michael VM Triathlon (Västra Mälardalens Tri-förening) 206 0:29:56 0:02:51 1:07:28 0:01:26 0:46:20 2:27:58
14 Holmsten Niklas Norra Stockholm Endurance 202 0:30:05 0:03:14 1:12:08 0:01:41 0:50:06 2:37:13
999 Ehrnholm Larsson Viktor Dinvelo Cykelklubb 212 0:21:29 0:00:58 DNF
Herrar/Pojkar Olympisk distans Masters 40-44
1 Haglund Fredrik Västerås Simsällskap 313 0:20:35 0:00:53 1:02:28 0:00:36 0:37:53 2:02:23
2 Höglund Anders FK Herkules Triathlon 316 0:23:55 0:00:44 1:03:01 0:00:51 0:39:00 2:07:30
3 Karlberg Stefan IFK Sala 301 0:25:41 0:02:09 1:01:52 0:00:54 0:38:54 2:09:29
4 Barat Endre Väsby SS Triathlon 308 0:24:01 0:00:48 1:05:05 0:00:42 0:41:53 2:12:27
5 Ivenborg Claes IK NocOut.se 315 0:30:21 0:01:22 1:02:31 0:00:41 0:37:38 2:12:30
6 Ericson Mattias AXA Sports Club 317 0:26:29 0:01:18 1:07:10 0:00:55 0:39:39 2:15:30
7 Capilla Andreas IK NocOut.se 322 0:28:06 0:00:56 1:04:59 0:00:43 0:40:55 2:15:37
8 Fange Peter IFK Sala 318 0:26:39 0:00:53 1:05:44 0:00:54 0:43:10 2:17:19
9 Lindblom Fredrik Fredrikshof IF CK 304 0:28:47 0:01:13 1:07:04 0:01:01 0:42:26 2:20:29
10 Malmström Robert Eskilstuna IK Triathlon 303 0:24:51 0:01:12 1:08:58 0:00:45 0:47:01 2:22:44
11 Skogeland Michael Stockholmspolisens IF-Triathlonförening 314 0:29:04 0:01:03 1:09:53 0:00:44 0:42:32 2:23:14
12 Sunnerberg Robert AXA Sports Club 321 0:28:13 0:01:16 1:08:57 0:01:14 0:43:50 2:23:28
13 Hellenius Urban IFK Sala 307 0:28:18 0:01:54 1:08:01 0:01:01 0:44:37 2:23:50
14 Krantz Mattias Terrible Tuesdays Triathlon Club 309 0:32:21 0:01:25 1:07:37 0:00:57 0:42:19 2:24:37
15 Axelsson Björn Väsby SS Triathlon 312 0:29:45 0:01:15 1:11:57 0:00:48 0:42:11 2:25:54
16 Törnqvist Martin Väsby SS Triathlon 305 0:30:14 0:01:27 1:11:38 0:00:52 0:44:00 2:28:08
17 Granlund Anders Åkersberga Triathlonförening 302 0:31:40 0:01:38 1:11:49 0:00:46 0:46:46 2:32:38
18 Olsson Patrik IFK Sala 319 0:35:44 0:01:29 1:09:14 0:01:10 0:45:13 2:32:49
19 Wijkmark Mikael Stockholm City Triathlon 324 0:31:26 0:02:37 1:09:16 0:01:18 0:50:48 2:35:24
20 Larsson Michael Eskilstuna IK Triathlon 323 0:40:50 0:02:34 1:13:46 0:00:51 0:47:37 2:45:36
21 Forsell Henrik Stockholm City Triathlon 306 0:35:05 0:02:06 1:25:57 0:01:06 0:53:22 2:57:34
999 Schmidt Pierre Anderstorp OK 310 0:24:01 0:00:56 1:04:14 0:00:41 DNF
Herrar/Pojkar Olympisk distans Masters 45-49
1 Fagrell Niclas Sigtuna-Märsta-Arlanda CK (SMACK) 406 0:23:13 0:00:55 1:03:34 0:00:46 0:40:22 2:08:47
2 Eriksson Tommy Team LeWa Sport 408 0:25:32 0:03:08 1:08:14 0:01:07 0:39:55 2:17:54
3 Brandt Mattias Race & Shine Sports Club 402 0:23:58 0:01:01 1:07:50 0:01:30 0:45:24 2:19:43
4 Lång Anders Västerås Simsällskap 405 0:27:56 0:01:17 1:08:20 0:00:59 0:41:13 2:19:43
5 Fogel Johan Väsby SS Triathlon 413 0:29:08 0:01:06 1:06:38 0:01:06 0:43:40 2:21:36
6 Larsson Stefan Stockholm City Triathlon 411 0:24:08 0:01:33 1:13:20 0:01:06 0:44:46 2:24:51
7 Karlsson Johan Väsby SS Triathlon 409 0:34:09 0:01:36 1:08:23 0:01:02 0:39:56 2:25:05
8 Savolainen Kristian 3City Triathlon 407 0:29:32 0:01:42 1:10:13 0:00:55 0:46:20 2:28:40
9 Fahlström Johan IFK Sala 403 0:30:16 0:01:28 1:10:54 0:00:49 0:47:24 2:30:49
10 Pettersson Kenneth IFK Sala 404 0:34:36 0:01:58 1:14:41 0:00:56 0:46:51 2:39:00
11 Tullare Johan Ironmaniac Triathlon Club 410 0:37:07 0:02:53 1:28:24 0:01:54 1:01:20 3:11:36
Herrar/Pojkar Olympisk distans Masters 50-54
1 Thorén Michael Motala Triathlon Club 517 0:23:20 0:01:09 1:05:27 0:00:43 0:42:25 2:13:03
2 Tunemalm Björn Stöcke TS Järnet 516 0:28:25 0:01:13 1:06:09 0:00:43 0:40:50 2:17:19
3 Johnsson Janne Gävle Triathlon Klubb 514 0:28:38 0:01:24 1:05:45 0:00:48 0:41:15 2:17:48
4 Persson Stefan Motala Triathlon Club 505 0:26:48 0:01:05 1:09:36 0:00:56 0:43:29 2:21:53
5 härdstedt jörgen Idrottsklubben Wilske 510 0:30:02 0:01:31 1:05:59 0:01:05 0:43:46 2:22:20
6 Jälefors Mikael Åkersberga Triathlonförening 501 0:34:46 0:01:22 1:06:34 0:00:38 0:41:40 2:24:58
7 Tufvesson Björn Sjöbo Simsällskap 512 0:30:52 0:01:53 1:09:46 0:01:02 0:42:41 2:26:13
8 Edström Tomas I 2 IF Karlstad 511 0:25:39 0:02:00 1:08:33 0:01:29 0:48:44 2:26:23
9 Linder Håkan UT Kolmården 504 0:27:24 0:00:59 1:10:53 0:01:00 0:46:23 2:26:38
10 Wikman Rolf Gävle Triathlon Klubb 513 0:29:50 0:01:50 1:06:44 0:01:13 0:47:34 2:27:09
11 Kimming Stefan Mölndal Outdoor IF 506 0:31:42 0:01:25 1:12:50 0:00:55 0:42:26 2:29:16
12 Hirschauer Bernhard Norra Stockholm Endurance 515 0:32:40 0:01:11 1:11:14 0:00:48 0:43:34 2:29:24
13 Eriksson Magnus Fredrikshof IF CK 503 0:30:09 0:02:24 1:15:57 0:01:09 0:44:59 2:34:37
14 Sandström Hans Väsby SS Triathlon 508 0:29:27 0:01:35 1:15:32 0:00:57 0:48:17 2:35:47
Herrar/Pojkar Olympisk distans Masters 55-59
1 Agelii Peter Väsby SS Triathlon 608 0:31:17 0:00:54 1:05:16 0:00:37 0:39:36 2:17:38
2 Sjöström Eric Lidingö Triathlon 602 0:24:19 0:01:09 1:13:38 0:01:03 0:43:56 2:24:04
3 Branzell Per-Olof IK Fyris/Triathlon 604 0:26:45 0:01:22 1:12:42 0:00:57 0:44:37 2:26:21
4 Andersson Tomas Höglandets Triathlon 606 0:30:02 0:01:21 1:10:36 0:00:41 0:47:37 2:30:14
5 Langvall Ola 338 Småland Triathlon & MSF 601 0:36:53 0:01:27 1:11:40 0:00:53 0:45:46 2:36:37
6 Risling Gustaf Stockholm City Triathlon 603 0:46:06 0:02:31 1:24:09 0:02:17 1:00:03 3:15:04
7 Nilert Fredrik Stockholm City Triathlon 605 0:31:42 0:04:20 1:22:40 0:01:58 1:16:45 3:17:23
Herrar/Pojkar Olympisk distans Masters 60-64
1 Kumlin Sven-Olov LK Nyköpings Runners 707 0:30:24 0:01:40 1:13:48 0:00:59 0:51:08 2:37:58
2 Pettersson Björn UT Kolmården 705 0:32:39 0:01:57 1:13:54 0:01:16 0:49:48 2:39:31
3 Holmström Nils Stockholm City Triathlon 704 0:39:17 0:01:48 1:11:25 0:01:08 0:46:36 2:40:13
4 Gårdensjö Björn Västerås Simsällskap 702 0:29:21 0:01:55 1:15:03 0:01:02 0:54:42 2:42:02
5 Franzon Gunnar Qwarnsvedens Triathlonklubb 706 0:34:48 0:01:44 1:14:16 0:00:58 0:54:57 2:46:40
6 Koskinen Tauno Fagersta Södra Idrottsklubb 703 0:34:53 0:02:33 1:18:59 0:01:22 0:55:32 2:53:18
7 Johansson Bo Karlshamns Simklubb 701 0:40:22 0:02:20 1:15:54 0:02:05 1:06:05 3:06:43
Herrar/Pojkar Olympisk distans Masters 65-69
1 Dahlin Reymar Triathlon Väst 804 0:36:29 0:01:49 1:16:34 0:01:32 0:51:57 2:48:19
2 Gunnarsson Ulf Dalregementets IF 802 0:34:41 0:01:35 1:17:24 0:01:02 0:54:48 2:49:28
3 Sjösten Karl-Erik Ronneby Simsällskap 801 0:37:19 0:01:36 1:17:36 0:01:18 1:00:38 2:58:25
4 Gerremo Hans Kalmar Simsällskap 803 0:42:28 0:04:41 1:24:27 0:02:49 1:04:49 3:19:13
Herrar/Pojkar Olympisk distans Masters 80-
1 Valvis George Triathlon Syd 1101 0:46:05 0:05:45 1:55:43 0:03:59 1:22:53 4:14:23
Herrar/Pojkar Olympisk distans Motion
1 Bergh Per 2080 0:26:34 0:00:43 1:09:53 0:00:41 0:37:47 2:15:37
2 Hedfors Markus 2072 0:27:00 0:01:20 1:07:55 0:00:52 0:38:40 2:15:45
3 Fuhr Jesper Puppy Triathlete Society 2048 0:27:05 0:01:35 1:06:19 0:00:57 0:41:38 2:17:32
4 Gustafsson David Västerås Simsällskap 2032 0:28:29 0:01:23 1:04:22 0:00:54 0:42:51 2:17:58
5 Pennerborn Joel 2073 0:30:52 0:01:35 1:08:10 0:00:52 0:39:17 2:20:45
6 Strand Johan 2070 0:28:39 0:01:32 1:06:50 0:00:56 0:43:18 2:21:14
7 Harvard Jonas 2076 0:27:12 0:01:36 1:09:46 0:00:56 0:42:59 2:22:26
8 Westlund Andreas 2082 0:30:16 0:01:34 1:10:45 0:01:03 0:39:22 2:22:58
9 Ancker Göran Ekängens IF 2034 0:28:12 0:00:56 1:09:19 0:01:01 0:43:55 2:23:22
10 Brovell Håkan Stockholmspolisens IF-Triathlonförening 2036 0:29:18 0:01:48 1:08:24 0:00:55 0:43:16 2:23:38
11 Boqvist Simon AXA Sports Club 2005 0:34:13 0:01:22 1:05:13 0:01:00 0:42:16 2:24:03
12 Herring Anthony Stockholm 2043 0:31:23 0:02:13 1:13:33 0:00:54 0:36:43 2:24:44
13 Wangel Gustaf Nacka Värmdö SK 2527 0:36:45 0:01:57 1:02:04 0:01:01 0:43:09 2:24:54
14 Bergström Tobias 2067 0:30:22 0:01:14 1:12:29 0:00:52 0:40:36 2:25:31
15 Fredriksson Göran 2069 0:28:24 0:01:30 1:10:49 0:00:45 0:44:30 2:25:57
16 Galija¿evi? Mirza Norrköping Triathlon 2099 0:28:27 0:01:22 1:08:51 0:01:21 0:46:34 2:26:34
17 Bäckgren Gunnar 2075 0:41:44 0:02:31 1:00:01 0:01:46 0:41:47 2:27:48
18 Dennis Adam 2052 0:30:06 0:01:43 1:19:03 0:00:49 0:38:31 2:30:11
19 Eriksson Jonathan Stockholm City Triathlon 2054 0:34:04 0:02:41 1:10:30 0:01:07 0:42:22 2:30:42
20 Ödgren Rickard IK Fyris/Triathlon 2008 0:31:05 0:01:51 1:12:29 0:00:54 0:44:25 2:30:42
21 Rydberg Johan 2065 0:28:14 0:02:08 1:08:06 0:01:20 0:51:24 2:31:10
22 Sivertsson Todd 2093 0:29:06 0:02:28 1:11:58 0:01:37 0:46:26 2:31:34
23 Sirkett Daniel Vasteras 2051 0:33:25 0:02:16 1:10:27 0:01:02 0:44:41 2:31:48
24 Balonius Peter Västerås 2009 0:35:33 0:01:18 1:08:33 0:00:46 0:45:50 2:31:59
25 Nilsson Jonas 2081 0:30:37 0:01:15 1:11:19 0:01:08 0:47:54 2:32:12
26 Modin Erik 2066 0:27:14 0:01:24 1:11:30 0:01:23 0:50:46 2:32:15
27 Rigner Jonas 2035 0:28:17 0:02:09 1:12:56 0:01:30 0:47:26 2:32:16
28 Holman Mattias IK Fyris Triathlon Uppsala 2098 0:28:49 0:02:25 1:14:13 0:01:05 0:46:14 2:32:44
29 Törnkvist-Lindén Daniel SLK Oxelösund 2057 0:31:15 0:02:20 1:10:34 0:01:06 0:47:36 2:32:48
30 Lidgren Mattias Väsby SS 2097 0:36:48 0:01:31 1:12:33 0:01:21 0:41:42 2:33:53
31 Tideström Petter 2074 0:32:59 0:02:22 1:11:57 0:00:51 0:46:48 2:34:55
32 Store Niclas 2078 0:34:12 0:02:31 1:10:15 0:01:07 0:47:01 2:35:03
33 Kåvius Niklas AXA Sports Club 2060 0:34:02 0:01:38 1:15:03 0:01:41 0:42:48 2:35:10
34 Widén Fredrik Västerås Cykelklubb 2056 0:31:55 0:02:13 1:09:37 0:01:56 0:49:52 2:35:31
35 Thorslund Mikael Västerås CK 2525 0:35:36 0:01:48 1:13:22 0:01:21 0:43:37 2:35:43
36 Åström Simon IFK Sala 2013 0:31:05 0:01:39 1:16:23 0:01:14 0:45:33 2:35:52
37 Edgren Martin Umara Sports Club 2031 0:31:58 0:02:36 1:13:15 0:01:15 0:47:55 2:36:57
38 Superti Christian IK Fyris Triathlon Uppsala 2088 0:34:23 0:01:20 1:16:23 0:00:45 0:44:12 2:37:01
39 Wickström Henrik Västerås Cykelklubb 2029 0:31:29 0:02:25 1:13:37 0:00:53 0:48:51 2:37:12
40 Andersson Martin 2068 0:32:26 0:01:11 1:15:04 0:01:17 0:47:16 2:37:12
41 Uddin Mats AXA Sports Club 2058 0:33:03 0:02:06 1:17:55 0:01:22 0:42:51 2:37:15
42 Söderqvist Otto Tyresö 2016 0:29:21 0:03:07 1:16:35 0:02:00 0:46:18 2:37:19
43 Jacobsson Robin Friskis & Svettis Kalmar 2027 0:37:07 0:02:44 1:08:49 0:02:44 0:46:03 2:37:25
44 Allvin Björn Ekerö 2004 0:33:43 0:01:45 1:16:47 0:01:13 0:44:35 2:38:01
45 Andersson Joakim 2064 0:29:49 0:02:28 1:11:06 0:01:12 0:53:32 2:38:05
46 Bodin Carl AXA Sports Club 2041 0:29:28 0:02:57 1:16:50 0:00:54 0:48:05 2:38:13
47 Silversten Mats Strömsholms Simsällskap 2044 0:28:07 0:01:51 1:16:00 0:00:57 0:52:07 2:39:00
48 Stenman Patrik Falun 2018 0:35:10 0:01:27 1:12:12 0:00:41 0:50:47 2:40:15
49 carlstam christoffer vittinge 2003 0:37:38 0:01:33 1:10:06 0:01:06 0:50:25 2:40:46
50 Jacobsson Peter Ekängens IF 2039 0:37:32 0:02:34 1:16:23 0:01:03 0:48:58 2:46:28
51 Martin Jakob 2071 0:40:08 0:01:00 1:21:27 0:01:00 0:43:51 2:47:25
52 Harbeck Andreas Åkersberga 2021 0:32:37 0:02:34 1:23:11 0:02:15 0:48:04 2:48:39
53 Fedyushkin Alexander Västerås Cykelklubb 2026 0:49:06 0:02:03 1:16:44 0:01:20 0:39:34 2:48:45
54 Naeslund John Grillstad Raiders 2042 0:39:02 0:03:57 1:15:04 0:01:57 0:49:16 2:49:14
55 Lagrange Andre Storvreta IK 2038 0:41:39 0:02:53 1:15:50 0:01:48 0:47:13 2:49:22
56 Fjäder Håkan Västerås 2046 0:38:22 0:02:50 1:21:03 0:01:02 0:46:15 2:49:30
57 Pettersson David Norbergs Cykelklubb 2059 0:38:18 0:01:35 1:15:50 0:01:24 0:53:06 2:50:12
58 Engvall Jan Sös if 2049 0:35:44 0:02:12 1:20:29 0:02:09 0:50:06 2:50:38
59 Johansson Per Västerås Cykelklubb 2030 0:38:16 0:03:18 1:17:24 0:01:35 0:50:11 2:50:42
60 Mattsson Niklas 2037 0:39:57 0:02:48 1:15:43 0:01:46 0:50:44 2:50:57
61 Avella Andres Örebrocyklisterna 2040 0:38:37 0:03:32 1:15:55 0:02:09 0:51:11 2:51:22
62 Larsson Oscar Uppsala 2012 0:36:26 0:02:17 1:19:31 0:01:48 0:52:20 2:52:21
63 Linder Patrik Linköping 2055 0:45:40 0:02:21 1:19:19 0:01:00 0:45:58 2:54:16
64 Trosten Torbjörn Västerås 2033 0:45:14 0:02:06 1:17:20 0:01:18 0:49:51 2:55:47
65 Lantorp Per Västerås Cykelklubb 2020 0:41:36 0:02:36 1:23:29 0:01:24 0:47:01 2:56:04
66 Holmqvist Henrik Västerås 2045 0:40:14 0:03:19 1:17:03 0:02:37 0:53:02 2:56:14
67 Westerfors Erik Skultuna 2022 0:39:03 0:02:08 1:15:49 0:01:52 0:58:07 2:56:57
68 Jogfors Jakob 2079 0:41:41 0:04:51 1:20:13 0:02:13 0:48:41 2:57:37
69 Udell Tore 2024 0:32:01 0:01:29 1:26:13 0:01:21 0:57:08 2:58:10
70 Axelsson Per Stockholmspolisens IF-Triathlonförening 2015 0:41:25 0:03:31 1:18:00 0:02:02 0:54:54 2:59:51
71 Ryttersson Fredrik 2047 0:46:26 0:02:23 1:20:19 0:01:29 0:51:46 3:02:22
72 Almkvist Jan-Erik Västerås Cykelklubb 2050 0:37:03 0:02:40 1:26:26 0:01:33 0:54:45 3:02:25
73 Bäckström Stefan Västerås 2023 0:37:01 0:03:52 1:26:16 0:03:10 0:57:08 3:07:26
74 Henning Karl 2010 0:40:07 0:02:33 1:31:43 0:01:08 0:53:41 3:09:09
75 Herold Christian Enebyberg 2007 0:32:17 0:03:31 1:28:02 0:02:04 1:04:27 3:10:19
76 Schönström Mikael Stockholmspolisens IF-Triathlonförening 2017 0:42:01 0:01:57 1:24:46 0:01:03 1:00:37 3:10:22
77 Lundén Andreas 2063 0:46:43 0:06:17 1:26:10 0:03:11 0:53:08 3:15:27
78 Karlsson Tomas 2077 0:45:11 0:02:03 1:28:34 0:01:40 1:01:07 3:18:33
79 Hyllienmark Martin 2011 0:51:24 0:02:09 1:30:10 0:00:57 1:12:10 3:36:48
80 Nässlander Kenny Katrineholm 2025 0:45:34 0:02:38 1:32:37 0:01:36 1:15:27 3:37:50
999 Kortz Carl Magnus Västerås 2006 0:37:10 0:03:08 1:26:53 0:01:51 DNF
999 Fast Fredrik Strömstad 2053 0:32:55 0:02:44 1:24:45 0:01:35 DNF
Herrar/Pojkar Stafett - Olympisk (motion)
1 Team Loke . Fredrik Wikström 4004 0:28:15 0:00:29 0:58:34 0:00:24 0:39:08 2:06:48
2 I2 IF Karlstad Lag 1 . I2 IF Karlstad 2084 0:26:44 0:00:29 1:07:15 0:00:26 0:39:31 2:14:23
3 I2 IF Karlstad Lag 2 . I2 IF Karlstad 2083 0:25:34 0:00:31 1:10:08 0:00:26 0:38:35 2:15:13
4 Puppy Triathlete Society . Puppy Triathlete Society 4003 0:28:45 0:00:27 1:06:05 0:00:26 0:39:43 2:15:25
5 Team Kenzo . Kenzo TK 4002 0:26:47 0:00:33 1:19:41 0:00:28 0:45:22 2:32:48
6 Norra Stockholm Endurance . Norra Stockholm Endurance 4001 0:31:48 0:00:36 1:15:03 0:00:34 0:45:19 2:33:18

Tillbaka Tillbaka