Sövde Triathlon 11.3 - Medeldistans 2015-06-07

199 deltog

Tillbaka Tillbaka
Plac   Snr Namn Klubb TOTALTID Simning vx1 Cykel vx1 Löpning start_no last_name first_name club Nationalitet_Ben Anm nr Licens Foddar Farg Kommentar class Race nationality Heat
Damer/Flickor Medeldistans Masters 35-39
1 402 Rydlund, Maria Hässleholm Freeflow Athletic Club 5:12:26 0:44:12 0:01:46 2:47:14 0:01:28 1:37:48
2 400 Eriksmo, Anna Heleneholms IF Tri Team 5:14:10 0:38:43 0:02:35 2:58:11 0:01:11 1:33:31
3 401 Molin, Sara Triathlon Väst 6:37:03 0:46:38 0:01:53 3:31:26 0:02:30 2:14:38
Damer/Flickor Medeldistans Masters 40-44
1 417 Håkansson, Liselott Kristianstads TriathlonKlubb 5:47:06 0:46:58 0:02:50 3:10:23 0:01:47 1:45:09
2 416 Edofsson, Mia Team Kungälv IS 6:00:43 0:40:37 0:02:21 3:07:16 0:01:37 2:08:53
3 418 Rosell, Amanda AXA Sports Club 6:19:54 0:38:26 0:02:36 3:32:42 0:01:14 2:04:57
Damer/Flickor Medeldistans Masters 45-49
1 447 Elfving, Sara Karlshamns Simklubb 5:59:08 0:40:23 0:02:21 3:15:02 0:02:02 1:59:22
999 448 Magnusson, Helen Karlskrona Simsällskap 0:44:18 0:03:33 3:26:43 0:01:49
Damer/Flickor Medeldistans Masters 50-54
999 469 Flade, Betina Viking Atletik og Motion 0:43:06 0:03:08
Damer/Flickor Medeldistans Motion
1 603 Ingvarson, Ann-Louise Sövde 5:44:24 0:44:07 0:02:18 2:50:15 0:01:17 2:06:29
2 601 Hviid, Elnaz 6:02:02 0:50:40 0:06:44 3:03:37 0:02:46 1:58:17
3 612 Nelson, Becky Heleneholms IF Tri Team 6:03:30 0:35:33 0:02:37 3:16:27 0:01:24 2:07:32
4 600 Agholme, Lotta IK NocOut.se 6:28:17 0:49:04 0:02:59 3:19:20 0:04:11 2:12:46
5 617 Åkesson, Jenny Heleneholms IF Tri Team 6:34:49 0:46:59 0:02:47 3:31:30 0:02:44 2:10:51
6 611 Linderoth, Ann-Christine Heleneholms IF Tri Team 6:54:38 0:51:23 0:05:43 3:30:43 0:03:48 2:23:03
7 610 Lemland, Patricia Skegrie 6:55:30 0:48:24 0:04:14 3:47:34 0:02:32 2:12:48
8 605 Jensen, Nickolina Heleneholms IF Tri Team 7:09:21 0:49:08 0:03:15 3:57:17 0:01:41 2:18:02
9 606 Johansson, Malin Simklubben RAN 7:11:26 0:37:10 0:02:57 3:35:41 0:04:08 2:51:31
10 607 Johnsson, Cecilia AXA Sports Club 7:18:16 0:56:48 0:03:43 3:41:52 0:03:46 2:32:09
11 608 Karlsson, Elsa Heleneholms IF Tri Team 7:22:43 0:46:31 0:04:09 3:44:51 0:02:37 2:44:36
999 609 Larsson, Linda Heleneholms IF Tri Team 0:48:35 0:02:40 3:44:41 0:02:07
999 613 Nimark, Sara Heleneholms IF Tri Team 0:44:52 0:02:27 3:32:35 0:02:24
999 614 Olofsson, Erika Frosta Multisport 1:02:02 0:07:30
Damer/Flickor Medeldistans Senior
1 483 Gullberg, Saga Triathlon Väst 5:12:38 0:33:35 0:01:25 2:58:23 0:00:58 1:38:18
2 487 Nimark, Elin IS Göta Friidrott & Triathlon 5:30:57 0:36:08 0:01:45 2:59:01 0:01:07 1:52:58
3 485 Mårtensson, Lotta Stöcke TS Järnet 5:56:46 0:44:30 0:01:59 3:09:49 0:01:38 1:58:53
4 486 Nilsson, Sabina Frosta Multisport 6:04:06 0:41:15 0:01:55 3:15:49 0:03:17 2:01:52
DZ49G83
1 402 Rydlund, Maria Hässleholm Freeflow Athletic Club 5:12:26 0:44:12 0:01:46 2:47:14 0:01:28 1:37:48
2 400 Eriksmo, Anna Heleneholms IF Tri Team 5:14:10 0:38:43 0:02:35 2:58:11 0:01:11 1:33:31
3 401 Molin, Sara Triathlon Väst 6:37:03 0:46:38 0:01:53 3:31:26 0:02:30 2:14:38
Herrar/Pojkar Medeldistans Masters 35-39
1 406 Björklund, Sebastian Heleneholms IF Tri Team 4:28:38 0:31:11 0:01:21 2:26:40 0:00:52 1:28:36
2 405 Arnström, Erik Triathlon Väst 4:55:32 0:34:56 0:01:14 2:36:54 0:01:05 1:41:24
3 404 Ahlin, Henrik 338 Småland Triathlon & MSF 4:58:47 0:40:30 0:01:56 2:33:25 0:01:08 1:41:50
4 413 Nilsson, Mattias Karlshamns Simklubb 5:02:04 0:33:42 0:02:10 2:42:39 0:00:59 1:42:35
5 408 Falkenberg, Johan Bjäre Triathlon 5:02:28 0:34:30 0:01:58 2:49:12 0:01:21 1:35:29
6 414 Schelin, Robert Karlshamns Simklubb 5:07:10 0:31:31 0:00:55 3:01:15 0:01:01 1:32:29
7 403 Agerbjer, Jörgen Frosta Multisport 5:23:12 0:38:48 0:01:53 2:46:14 0:00:56 1:55:23
8 411 Lilja, Per Heleneholms IF Tri Team 5:39:07 0:47:12 0:02:05 3:05:05 0:01:30 1:43:16
9 407 Cefalk, Daniel Kristianstads TriathlonKlubb 5:58:47 0:39:59 0:02:42 3:18:45 0:01:29 1:55:55
10 415 Taylor, Lionel Heleneholms IF Tri Team 6:37:03 0:42:09 0:02:31 3:28:33 0:02:58 2:20:54
999 409 Johansson, Anders AXA Sports Club 0:47:46 0:02:32 3:16:53 0:03:05
999 412 Molin, Ted Triathlon Väst 0:26:36 0:01:05 3:02:30
Herrar/Pojkar Medeldistans Masters 40-44
1 419 Bach, Jesper Heleneholms IF Tri Team 4:36:39 0:31:28 0:01:18 2:24:34 0:01:58 1:37:22
2 443 Sällman, Henrik Heleneholms IF Tri Team 4:42:20 0:34:53 0:01:28 2:32:50 0:01:05 1:32:05
3 434 Lundqvist, Henrik Mölndal Outdoor IF 4:47:18 0:34:44 0:01:16 2:37:06 0:00:55 1:33:18
4 439 Schiött, Jacob Viking Atletik og Motion 4:47:52 0:34:44 0:01:53 2:37:05 0:01:13 1:33:00
5 430 Herstedt, Daniel Heleneholms IF Tri Team 4:48:46 0:32:58 0:01:06 2:38:19 0:01:03 1:35:22
6 435 Mellby, Jonas IS Göta Friidrott & Triathlon 4:56:03 0:33:46 0:01:38 2:37:29 0:01:08 1:42:04
7 436 Miledal, Morgan Höglandets Triathlon 5:05:53 0:36:00 0:01:45 2:52:51 0:00:51 1:34:28
8 433 Larsson, Anders Karlskrona Simsällskap 5:05:53 0:40:43 0:02:29 2:43:45 0:01:21 1:37:37
9 424 Olofsson, Jimmy Karlshamns Simklubb 5:12:04 0:36:24 0:01:39 2:47:04 0:00:43 1:46:16
10 422 Edofsson, Martin Team Kungälv IS 5:15:10 0:38:53 0:03:00 2:49:28 0:01:10 1:42:41
11 446 Troedson, Sören Triathlon Syd 5:17:22 0:38:58 0:01:42 2:49:52 0:01:04 1:45:46
12 426 Fransson, Pär Karlskrona Simsällskap 5:17:36 0:40:51 0:01:36 2:51:44 0:00:58 1:42:28
13 442 Svartz, Tobias Heleneholms IF Tri Team 5:18:18 0:36:26 0:01:31 2:47:52 0:01:39 1:50:52
14 445 Tjörnstrand, Jon Triathlon Syd 5:24:14 0:45:42 0:02:05 2:44:49 0:01:46 1:49:55
15 444 Teahan, Corey Triathlon Syd 5:33:57 0:35:44 0:02:53 2:59:31 0:01:27 1:54:23
16 423 Englund, Karl Heleneholms IF Tri Team 5:41:03 0:44:21 0:02:32 2:54:22 0:01:41 1:58:09
17 429 Helmestam, Linus Frosta Multisport 5:50:42 0:44:38 0:02:39 3:01:35 0:01:54 1:59:57
999 438 Resch, Tim Triathlon Syd 0:36:52 0:02:20 3:06:55 0:02:39
Herrar/Pojkar Medeldistans Masters 45-49
1 465 Ovhagen, Jimmy AXA Sports Club 5:02:52 0:41:32 0:02:08 2:38:54 0:01:56 1:38:23
2 453 Burgess, John V Karlshamns Simklubb 5:03:56 0:31:18 0:01:06 2:42:59 0:01:28 1:47:07
3 437 Nilsson, Mårten AXA Sports Club 5:04:12 0:31:56 0:01:11 2:43:58 0:01:27 1:45:42
4 467 Tahvanainen, Hannu Kalmar RC Triathlon 5:06:03 0:34:40 0:01:32 2:42:08 0:01:06 1:46:39
5 456 Eriksson, Johan Karlshamns Simklubb 5:23:08 0:36:22 0:01:52 2:48:14 0:01:22 1:55:20
6 454 Cromstedt, Lennart Simklubben RAN 5:23:22 0:35:10 0:03:43 2:50:13 0:01:50 1:52:27
7 451 Arnell, Kenneth 338 Småland Triathlon & MSF 5:28:32 0:36:34 0:01:51 2:50:05 0:01:15 1:58:49
8 460 Jönsson, Lars Kristianstads TriathlonKlubb 5:29:25 0:34:55 0:02:32 3:09:39 0:01:37 1:40:43
9 450 Andersson, Johan 338 Småland Triathlon & MSF 5:38:52 0:35:52 0:01:28 3:00:41 0:01:49 1:59:04
10 463 Lykke, kenneth Islev triatholn / Team Alive 5:41:56 0:40:44 0:03:34 2:57:02 0:03:56 1:56:42
11 468 Zehler, Henrik IK Vinco 5:51:05 0:42:03 0:01:36 3:04:41 0:00:58 2:01:50
12 452 Benon, Magnus Moscow 6:01:20 0:41:52 0:02:19 3:16:26 0:01:48 1:58:57
13 466 Svensson, Magnus Kalmar Simsällskap 6:03:05 0:45:04 0:02:20 2:54:32 0:02:02 2:19:09
14 461 Körkkö, Hannu Kristianstads TriathlonKlubb 6:18:17 0:51:05 0:02:18 3:02:15 0:01:36 2:21:04
15 455 Enestubbe, Jonas 338 Småland Triathlon & MSF 6:21:21 0:46:56 0:01:48 3:24:06 0:02:00 2:06:33
Herrar/Pojkar Medeldistans Masters 50-54
1 473 Fazakas, Zoltán Kristianstads TriathlonKlubb 3:47:32 0:38:05 0:01:41 2:42:43 0:01:10 0:23:55
2 477 Ljungberg, Peter Triathlon Väst 4:56:00 0:30:08 0:01:10 2:45:49 0:01:16 1:37:39
3 476 Leo, Tony AXA Sports Club 4:56:15 0:26:32 0:02:03 2:51:26 0:01:52 1:34:25
4 470 Andersson, Tony Triathlon Syd 5:33:40 0:43:48 0:02:21 2:55:44 0:01:42 1:50:06
5 676 Immonen, Petri Bjäre Triathlon 5:35:44 0:30:38 0:02:35 2:55:42 0:02:04 2:04:46
6 472 Eriksson, Magnus IS Göta Friidrott & Triathlon 5:53:36 0:44:00 0:02:47 3:11:34 0:02:25 1:52:51
7 474 Friman, Göran Heleneholms IF Tri Team 6:12:46 0:42:55 0:02:24 3:18:13 0:02:13 2:07:02
8 478 Lundberg, Tomas Stöcke TS Järnet 6:15:32 0:54:03 0:06:13 3:05:56 0:02:42 2:06:41
999 471 Carlsson, Björn Triathlon Väst 0:42:52 0:02:33
999 475 Knøfler, Tom Islev Triathlon 0:42:10 0:03:53 3:01:02 0:03:16
Herrar/Pojkar Medeldistans Masters 55-59
1 482 Lindén, Magnus Sjöbo Simsällskap 6:02:34 0:51:35 0:06:50 3:18:48 0:02:19 1:43:03
2 481 Lind, Magnus Näset Triathlonklubb 7:00:58 0:45:11 0:01:59 3:25:49 0:01:50 2:46:11
Herrar/Pojkar Medeldistans Motion
1 615 Sellehed, Rasmus Heleneholms IF Tri Team 4:45:25 0:38:46 0:01:13 2:32:40 0:00:57 1:31:50
2 421 bonicel, sebastien 4:59:18 0:33:05 0:01:10 2:45:38 0:00:56 1:38:30
3 673 Karlsson, Gunnar Frosta Multisport 5:03:12 0:38:32 0:02:02 2:39:07 0:01:04 1:42:30
4 621 Algerstedt, Ola Frosta Multisport 5:12:33 0:41:09 0:01:50 2:39:06 0:01:23 1:49:06
5 662 Hernemyr, Kristoffer Team Racezoo.com 5:16:04 0:43:19 0:02:25 2:42:58 0:01:18 1:46:06
6 639 Cederfeldt, Ola Heleneholms IF Tri Team 5:17:42 0:33:58 0:02:11 2:55:57 0:01:21 1:44:16
7 660 Hektor, Josef KJIF 5:18:55 0:39:28 0:03:03 3:00:22 0:02:18 1:33:45
8 677 Larsson, Johannes IS Göta Friidrott & Triathlon 5:19:53 0:36:11 0:01:49 2:57:59 0:01:30 1:42:26
9 730 Svensson, Simon AXA Sports Club 5:21:26 0:40:32 0:01:54 2:58:03 0:01:17 1:39:41
10 728 Sundgren, Pelle Kalmar RC Triathlon 5:21:56 0:44:46 0:02:02 2:50:47 0:02:25 1:41:58
11 729 Svensson, Jimmy AXA Sports Club 5:25:13 0:42:53 0:01:35 2:54:14 0:01:45 1:44:48
12 740 Wigström, Björn Veberöd 5:26:00 0:41:46 0:02:52 2:54:56 0:01:46 1:44:41
13 696 Niklasson, Patrik Mölndal Outdoor IF 5:26:50 0:35:18 0:01:46 3:02:59 0:01:15 1:45:33
14 714 Persson, Johan Södra Skåningarnas Skytte o IF 5:27:52 0:39:01 0:02:12 2:59:09 0:01:37 1:45:54
15 653 Fredriksson, Tobias Lödde Tri 5:28:12 0:38:41 0:01:54 2:53:36 0:01:05 1:52:59
16 457 Brissman, Ulf Heleneholms IF Tri Team 5:29:05 0:39:04 0:02:44 2:58:33 0:01:52 1:46:54
17 645 Ehlde, Pelle Halmstad Triathleterna 5:29:39 0:41:14 0:02:02 3:06:02 0:01:35 1:38:48
18 630 Berg, Niklas Umara Sports Club 5:29:57 0:39:21 0:01:51 2:53:10 0:01:33 1:54:03
19 717 Pettersson, Anton Karlshamns Simklubb 5:31:29 0:44:56 0:01:41 2:56:27 0:01:00 1:47:27
20 657 HANSSON, LARS KYRKOBY ULTRARUNNERS 5:32:36 0:38:45 0:02:34 2:52:57 0:01:52 1:56:30
21 683 Lind, Daniel Räddningstjänsten Syd 5:33:28 0:41:39 0:03:11 2:58:08 0:01:25 1:49:07
22 718 Pettersson, Simon Karlshamns Simklubb 5:35:41 0:42:32 0:01:51 2:58:41 0:01:23 1:51:17
23 629 Axenborg, Jacob Mölndal Outdoor IF 5:36:57 0:40:14 0:05:26 3:06:27 0:02:27 1:42:26
24 675 Karlström, Gerhard IK Hakarpspojkarna 5:37:32 0:29:17 0:01:58 3:03:55 0:01:24 2:01:00
25 684 Linde, Magnus Klågerup 5:37:55 0:39:24 0:01:53 3:02:00 0:01:19 1:53:20
26 647 Elmer, Jonas Triathlon Syd 5:38:38 0:45:58 0:01:52 2:53:22 0:01:38 1:55:49
27 636 Brandi, Jesper IS Göta Friidrott & Triathlon 5:38:41 0:40:31 0:03:22 2:59:42 0:01:14 1:53:54
28 708 Olsson, Mattias Sösdala 5:39:35 0:39:11 0:01:48 2:58:52 0:01:29 1:58:17
29 736 Wahlman, Jerker Kalmar RC Triathlon 5:40:43 0:38:40 0:02:36 2:54:03 0:02:39 2:02:47
30 703 O''Connor, James P/ SKIF 5:43:07 0:41:10 0:01:50 3:10:11 0:01:04 1:48:54
31 664 Håkansson, Fredrik Heleneholms IF Tri Team 5:43:38 0:33:52 0:01:59 3:07:50 0:01:10 1:58:49
32 648 Elmskog, Torbjörn Frosta Multisport 5:45:33 0:42:31 0:02:12 2:53:52 0:01:55 2:05:05
33 701 Nilsson, Mats IK Vinco 5:46:39 0:40:12 0:05:16 2:56:14 0:02:13 2:02:46
34 431 Hult, Magnus Tetra Pak IF 5:47:13 0:36:19 0:02:21 3:07:46 0:02:29 1:58:20
35 633 Blanting, Jonas Karlshamns Simklubb 5:49:12 0:37:18 0:01:52 2:50:48 0:01:37 2:17:39
36 706 Olsson, Johan LIMHAMN 5:51:23 0:41:11 0:02:56 3:14:28 0:01:36 1:51:13
37 723 Segerdahl, Joakim ViMa´s Träningscenter 5:51:52 0:42:18 0:02:15 3:04:24 0:02:10 2:00:48
38 686 Lundborg, Anders Frosta Multisport 5:52:21 0:40:50 0:03:09 3:22:26 0:02:18 1:43:39
39 624 Andersson, Christian Lund 5:53:17 0:41:07 0:04:10 3:01:58 0:01:58 2:04:06
40 722 Schubert, Johan Team Trelleborg Triathlon 5:53:38 0:40:31 0:01:42 3:06:50 0:01:32 2:03:05
41 638 Carlsson, Mikael 338 Småland Triathlon & MSF 5:54:18 0:45:42 0:05:05 3:04:29 0:05:24 1:53:39
42 642 Dannestam, Karl Heleneholms IF Tri Team 5:55:41 0:46:42 0:02:46 3:14:41 0:02:00 1:49:34
43 681 Lemland, Alexander Björnstorps Idrottsförening 5:55:48 0:41:36 0:04:21 3:16:06 0:02:46 1:51:00
44 705 Olsson, Fredrik Lund 5:55:52 0:42:00 0:05:27 3:14:49 0:01:58 1:51:39
45 742 Zetterblom, Fredrik Triathlon Syd 5:55:56 0:41:44 0:04:12 3:19:12 0:01:44 1:49:07
46 462 Lenngren, Kjell Simrishamn. SAIF 5:56:33 0:36:54 0:01:44 3:11:44 0:01:08 2:05:04
47 659 Hedin, Rasmus Heleneholms IF Tri Team 5:57:36 0:40:32 0:04:57 3:09:18 0:01:11 2:01:39
48 719 Rask, Olof Triathlon Syd 5:58:10 0:47:17 0:03:04 3:02:35 0:02:53 2:02:23
49 655 Gunnrsson, Mattias IK Vinco 5:59:29 0:49:52 0:04:30 2:54:59 0:04:59 2:05:10
50 623 Andersson, Alexander Heleneholms IF Tri Team 6:00:20 0:44:23 0:02:17 3:01:17 0:01:36 2:10:49
51 490 Baeza Subirana, Jordi GEPS 6:00:24 0:43:13 0:02:07 3:09:24 0:01:58 2:03:43
52 671 Karlsson, Christoffer AXA Sports Club 6:04:50 0:49:34 0:01:30 3:08:50 0:01:37 2:03:21
53 628 Axenborg, Carl Träslövsläge 6:05:16 0:46:39 0:03:10 3:26:45 0:02:51 1:45:53
54 702 Nyman Svensson, Håkan Huskvarna 6:06:15 0:43:37 0:04:24 3:12:01 0:03:24 2:02:50
55 715 Persson, Jonas Skurup 6:08:42 0:45:13 0:02:51 3:17:16 0:02:02 2:01:22
56 651 Fex, Daniel Brothers running 6:09:13 0:43:33 0:05:24 3:27:27 0:03:12 1:49:38
57 680 Lauritzen, Mads Heleneholms IF Tri Team 6:10:32 0:48:51 0:04:35 3:18:29 0:02:35 1:56:04
58 699 Nilsson, Joakim 6:11:56 0:35:31 0:01:55 3:15:43 0:01:44 2:17:05
59 694 Mårtensson, Andreas Staffanstorp 6:12:06 0:43:19 0:02:18 3:05:14 0:01:55 2:19:22
60 725 Sjöstedt, Patrik Triathlon Syd 6:12:07 0:42:52 0:01:47 3:11:15 0:01:30 2:14:45
61 720 Rebensdorff, Johan Simklubben RAN 6:12:25 0:41:09 0:03:56 2:58:17 0:02:27 2:26:38
62 632 Björkqvist, Morgan Veberöd 6:13:23 0:39:05 0:02:58 3:32:22 0:01:49 1:57:11
63 735 Wahlman, Jens Heleneholms IF Tri Team 6:15:18 0:42:50 0:05:49 3:16:36 0:03:13 2:06:52
64 495 Fjeldskår, Andreas Deloitte B.I.L 6:16:02 0:42:17 0:03:09 3:17:09 0:01:47 2:11:42
65 711 Palmquist, Henrik Malmö 6:17:48 0:51:26 0:05:11 3:17:59 0:01:54 2:01:20
66 489 Ayling, Alexander 3B Tri 6:18:13 0:50:56 0:03:58 3:18:11 0:01:38 2:03:33
67 669 Johnsson, Pontus Ystad 6:18:56 0:50:14 0:05:38 3:16:18 0:04:33 2:02:14
68 727 Steiner, Stefan 6:21:49 0:43:33 0:04:45 3:16:47 0:02:42 2:14:04
69 691 Marzo, Andreas ProAd 6:22:17 0:43:09 0:03:15 3:24:57 0:03:27 2:07:31
70 668 Johansson, Lars Lund 6:23:05 0:40:28 0:04:14 3:20:24 0:01:29 2:16:33
71 634 Blomqvist, Peter Veberöd 6:23:18 0:43:20 0:04:40 3:18:12 0:02:42 2:14:25
72 679 Larsson, Tobias 711.e 6:24:04 0:46:08 0:03:05 3:23:01 0:01:35 2:10:17
73 678 Larsson, Jonas Svarte 6:25:06 0:50:09 0:04:35 3:21:11 0:02:52 2:06:22
74 692 Meijer, Markus Tetra Pak IF 6:25:11 0:43:18 0:03:10 3:34:28 0:02:28 2:01:49
75 625 Arnström, Mikael 6:25:38 0:41:20 0:08:37 3:33:45 0:08:20 1:53:37
76 665 Isaksson, Fredrik Klubben Cyklisten Malmö 6:25:54 0:41:19 0:05:56 3:14:39 0:04:32 2:19:30
77 643 Lewis, Shane 338 Småland Triathlon & MSF 6:28:15 0:44:06 0:03:02 3:21:34 0:01:13 2:18:23
78 734 Tietge, Jan Heleneholms IF Tri Team 6:28:25 0:46:46 0:02:26 3:30:48 0:03:12 2:05:16
79 682 Liedberg, Johan Tetra Pak IF 6:34:30 0:45:12 0:03:49 3:06:45 0:02:16 2:36:31
80 440 Sjöbåge, Klas Kristianstad 6:35:18 0:55:42 0:04:13 3:27:30 0:02:59 2:04:56
81 620 Albjär, Kalle Heleneholms IF Tri Team 6:40:47 0:41:34 0:05:05 3:32:05 0:02:20 2:19:45
82 741 Vikman, Petter Bjärred 6:43:25 0:47:02 0:03:20 3:36:57 0:02:00 2:14:06
83 716 Persson, Ulf Vo2 Max Högsby Sportklubb 6:43:50 1:00:08 0:03:59 3:13:10 0:02:04 2:24:31
84 667 Johansson, Henrik Veberöd 6:54:39 0:57:54 0:05:27 3:32:59 0:04:12 2:14:08
85 698 Nilsson, Henrik Simklubben RAN 6:55:07 0:43:16 0:04:59 3:24:16 0:03:03 2:39:35
86 693 Murath, Alexander Limhamn 6:55:22 0:56:58 0:04:42 3:39:18 0:04:07 2:10:19
87 685 Linderoth, Peter Heleneholms IF Tri Team 6:57:15 0:52:12 0:05:32 3:37:36 0:02:46 2:19:11
88 695 Nerheden, Jonas Partri 6:58:17 0:49:32 0:08:12 3:26:59 0:08:28 2:25:08
89 712 Palmqvist, Henric Ludvigsborg 7:00:04 0:55:14 0:03:04 3:25:32 0:01:57 2:34:19
90 644 Dumitrescu, Catalin Kristianstads TriathlonKlubb 7:09:23 0:53:11 0:03:42 3:41:02 0:03:56 2:27:34
91 666 Jenning, Andreas Akka Frakt 7:24:04 0:57:30 0:05:23 3:44:17 0:01:25 2:35:32
92 646 Eldblom, Mikael Heleneholms IF Tri Team 7:25:00 0:47:39 0:06:54 3:43:28 0:07:01 2:40:00
93 640 Christer-Nilsson, Jan Malmö 7:40:34 0:45:46 0:05:23 3:59:49 0:02:50 2:46:48
94 661 Hellström, Dan 7:42:38 1:02:47 0:05:13 3:50:23 0:01:58 2:42:18
999 635 Brandett, Peter Malmö 0:45:44 0:03:05 3:01:05 0:02:28
999 652 Forslund, Per Tetra Pak IF 0:59:50 0:01:31
999 654 Färdenstam, Fredrik EVORUN 0:57:43 0:07:56 2:17:01
999 656 Göransson, Gunnar Tetra Pak IF 0:40:57 0:03:16 3:15:10 0:04:41
999 697 Nilsson, Dan Åhus 0:35:21 0:03:11
999 704 Olofsson, Karl Frosta Multisport 0:49:46 0:03:56
999 709 Olsson, Tomas Eslöv 0:48:55 0:04:14 3:20:57 0:02:31
999 732 Thejl, Glenn Christian CrispTeam i Malmö 0:42:29 0:02:46 2:46:57
999 737 warberg, carl Mölndal Outdoor IF 0:34:35 0:01:24 2:50:10 0:01:35
Herrar/Pojkar Medeldistans Senior
1 500 Malmström, Christian Karlskrona Simsällskap 4:30:09 0:33:43 0:01:00 2:28:46 0:00:44 1:25:58
2 494 Evertsson, Joel IS Göta Friidrott & Triathlon 4:31:32 0:31:33 0:01:20 2:30:02 0:01:19 1:27:18
3 488 Albizuri, Jon Triathlon Syd 4:49:13 0:35:01 0:02:37 2:42:47 0:01:20 1:27:30
4 501 Nyquist, David Triathlon Väst 5:00:41 0:35:17 0:01:40 2:41:02 0:01:05 1:41:39
5 498 Kellgren, Kristoffer Triathlon Väst 5:10:07 0:31:21 0:01:12 2:43:42 0:01:27 1:52:27
6 503 Stjernström, Sverker Näset Triathlonklubb 5:14:51 0:35:00 0:01:17 2:46:20 0:01:22 1:50:54
7 497 Jönsson, Mattias Glasrikets RC 5:33:32 0:51:08 0:03:42 2:56:02 0:01:34 1:41:08
8 499 Larm, Henrik 338 Småland Triathlon & MSF 5:35:04 0:36:53 0:01:55 2:51:17 0:01:19 2:03:42
9 504 Sund, Oskar 338 Småland Triathlon & MSF 5:35:13 0:40:05 0:02:18 3:00:52 0:01:55 1:50:05
10 493 Ekkje slettebø, Anders Sandnes 5:37:28 0:40:27 0:04:32 3:04:26 0:02:42 1:45:23
11 505 Valdmaa, Andreas Kalmar RC Triathlon 5:49:47 0:43:08 0:05:04 3:08:37 0:04:21 1:48:39
999 506 Österman, Janne Heleneholms IF Tri Team 0:34:48 0:01:19 2:32:45 0:00:52

Tillbaka Tillbaka