Anmälda till Uppsala Triathlon - SM/RM Tävlingsklass Senior & Master

På svenska In English Deutch Bitte

Hittills är 215 anmälda till tävlingen
Endast betalda anmälningar visas i listan nedan.

Tillbaka Tillbaka
Efternamn Förnamn Klubb  Nationalitet
Olympisk distans Master 35-39 år Damer/Flickor
Sundqvist Veronica Hemsö IF  Sweden
Stenvall Brita IF Mantra Sport  Sweden
Gjälby Erica SK Ena  Sweden
Larsson Maria Skövde Triathlonklubb  Sweden
Holmgren Sara Stockholm City Triathlon  Sweden
Mjaaland Nina Stockholm City Triathlon  Sweden
Philp Tora Stockholm City Triathlon  Sweden
Tufvander Ann Stockholm City Triathlon  Sweden
Wetterberg Ann-Sofi Team LeWa Sport  Sweden
Eidevåg Linda Wexiö Velo  Sweden
Trostén Tina Västerås SS  Sweden
Olympisk distans Master 35-39 år Herrar/Pojkar
Andeborn David AXA Sports Club  Sweden
Sjödin Tommie Hemsö IF  Sweden
Brandt Marcus IF Mantra Sport  Sweden
Lindström Jens IK NocOut.se  Sweden
Thulin Alexander Luleå Triathlon  Sweden
Larsson Edvard Skövde Triathlonklubb  Sweden
Herou Christoffer Spårvägen Simförening  Sweden
Lerneteg Jonas Stockholm City Triathlon  Sweden
Adler Christian Stockholm Multisport Klubb  Sweden
Belak Martin Stockholmspolisens IF Triathlon  Sweden
Bernhem Kristoffer Stockholmspolisens IF Triathlon  Sweden
Forsgren Peter Stöcke TS Järnet  Sweden
Wetterberg Kenny Team LeWa Sport  Sweden
Jansson Henrik Väsby SS Triathlon  Sweden
Fedyushkin Alexander Västerås CK  Sweden
Trostén Torbjörn Västerås SS  Sweden
Nabb Michael Åkersberga Triathlonförening  Sweden
Olympisk distans Master 40-44 år Damer/Flickor
Cedergren Gunilla AXA Sports Club  Sweden
Johansson Lisa IF Mantra Sport  Sweden
Sundberg Jenny IF Mantra Sport  Sweden
Högberg Jessica Kungsörs Sportklubb  Sweden
Brantéus Tanja Stockholm City Triathlon  Sweden
Törnlöv Hanna Vallentuna CK Triathlon  Sweden
Andersson Sara Väsby SS Triathlon  Sweden
Höiom Veronica Väsby SS Triathlon  Sweden
Olympisk distans Master 40-44 år Herrar/Pojkar
Sundstedt Mattias AXA Sports Club  Sweden
Falkenberg Johan Bjäre Triathlon  Sweden
Augustsson Ola CSK Ludvika  Sweden
Lindblom Per Fredrikshof IF CK  Sweden
Herstedt Daniel Heleneholms IF Tri Team  Sweden
Hellqvist Peter Hemsö IF  Sweden
Reuterwall Magnus IFK Sala  Sweden
Superti Christian IK Fyris Uppsala  Sweden
Kreutzmann Sofus Lidingö Triathlon  Sweden
Wood Stuart Norra Stockholm Endurance  Sweden
Tiensuu Franz Norrköping Triathlon  Sweden
Sjösten Roger Ronneby Simsällskap  Sweden
Svensson Magnus SK Ena  Sweden
Sunnerberg Robert Umara Sports Club  Sweden
Eidevåg Andreas Wexiö Velo  Sweden
Axelsson Björn Väsby SS Triathlon  Sweden
Barat Endre Väsby SS Triathlon  Sweden
Wikström David Västerås CK  Sweden
Haglund Fredrik Västerås SS  Sweden
Fernandez Ezequiel Pablo Örebro AIK  Sweden
Olympisk distans Master 45-49 år Damer/Flickor
Sjödahl Anna-Karin AXA Sports Club  Sweden
Forsberg Carina I 2 IF Karlstad  Sweden
Lind Anna Norra Stockholm Endurance  Sweden
Wainikka Christina Stockholm City Triathlon  Sweden
Åkerberg Susanne Stockholm City Triathlon  Sweden
Larson Åsa Stockholmspolisens IF Triathlon  Sweden
Hogrell Ellinor Strängnäs Cykelklubb  Sweden
Lindqvist Johanna Stöcke TS Järnet  Sweden
Grönroos Hanna Terrible Tuesdays Triathlon Club  Sweden
Fogel Mia Väsby SS Triathlon  Sweden
Lindeblad Åsa Väsby SS Triathlon  Sweden
Nyberg Helena Väsby SS Triathlon  Sweden
Eliasson Jenny Västerås CK  Sweden
Olympisk distans Master 45-49 år Herrar/Pojkar
Larsson Gary Alingsås Triathlonklubb  Sweden
Plogner Jonas Bromma Simsällskap  Sweden
Ljungberg Stefan Ericsson Stockholm IK  Sweden
Lindblom Fredrik Fredrikshof IF CK  Sweden
Nyberg Christian Tierps CK  Sweden
Jonsson Tomas Hemsö IF  Sweden
Uppsten Rydell Niclas IF Mantra Sport  Sweden
Fange Peter IFK Sala  Sweden
Nilsson Mårten IK Fyris Uppsala  Sweden
Capilla Andreas IK NocOut.se  Sweden
Jonsson Fräs Jan Knivsta CK  Sweden
Jansson Tommy Saltsjöbaden Triathlonsällskap  Sweden
Toft Fredrik Skövde Triathlonklubb  Sweden
Karlsson Tommy Stockholm City Triathlon  Sweden
Skogeland Michael Stockholmspolisens IF Triathlon  Sweden
Mattsson Lars Stöcke TS Järnet  Sweden
Lundqvist Johan Team Ormsalva Athletic Club  Sweden
Stephenson Darren Terrible Tuesdays Triathlon Club  Sweden
Gumabon Erik Triathlon Väst  Sweden
Hällgren Krister Tyresö SS  Sweden
Söderhjelm Patrik Umara Sports Club  Sweden
Hallgren Per Umeå SS  Sweden
Arvidsson Mattias Väsby SS Triathlon  Sweden
Höiom Måns Väsby SS Triathlon  Sweden
Törnqvist Martin Väsby SS Triathlon  Sweden
Olympisk distans Master 50-54 år Damer/Flickor
Thomee Maria Fredrikshof IF CK  Sweden
Bystedt Monica Hemsö IF  Sweden
Karlander Marie-Louise Skellefteå AIK CK  Sweden
Jertborn Cecilia SOK Knallen  Sweden
Soler Teresa Stockholm City Triathlon  Sweden
Silwer Liselott Stockholm Långdistansklubb  Sweden
Slokenbergs Maira Väsby SS Triathlon  Sweden
Olympisk distans Master 50-54 år Herrar/Pojkar
Hagberg Christer 338 Småland Triathlon & MF  Sweden
Bengtsson Tomas Club Active Island Tjörn  Sweden
Stenman Patrik Dalregementets IF  Sweden
Hansson Göran Eskilstuna IK Triathlon  Sweden
Gunn Mikael Hemsö IF  Sweden
Näsholm Mats Hemsö IF  Sweden
Törnqvist Mattias IK NocOut.se  Sweden
Härdstedt Jörgen IK Wilske  Sweden
Lycksell Roland Lidingö Triathlon  Sweden
Hilmersson Jan Luleå Triathlon  Sweden
Kimming Stefan Mölndal Outdoor IF  Sweden
Atterving Mats Stockholm City Triathlon  Sweden
Debaud Thierry Stockholmspolisens IF Triathlon  Sweden
Klingberg Tore Stöcke TS Järnet  Sweden
Lundström Urban Stöcke TS Järnet  Sweden
Tunemalm Björn Stöcke TS Järnet  Sweden
Eriksson Tommy Team LeWa Sport  Sweden
Johnsson Janne Umara Sports Club  Sweden
Cabello Javier Väsby SS Triathlon  Sweden
Fogel Johan Väsby SS Triathlon  Sweden
Sandström Hans Väsby SS Triathlon  Sweden
Skytt Per Västerås SS  Sweden
Jälefors Mikael Åkersberga Triathlonförening  Sweden
Olympisk distans Master 55-59 år Damer/Flickor
Wahlqvist Lotta Team Trelleborg Triathlon  Sweden
Olympisk distans Master 55-59 år Herrar/Pojkar
Kihlberg Gunnar Falu SS  Sweden
Thomée Håkan Fredrikshof IF CK  Sweden
Wikman Rolf Gävle Triathlon Klubb  Sweden
Axlund Lars-Åke Hudik Triathlon Klubb  Sweden
Axlund Per-Anders Hudik Triathlon Klubb  Sweden
Gustavsson Jan IK Fyris Uppsala  Sweden
Tidriks Håkan IK Fyris Uppsala  Sweden
Ydremark Björn IK NocOut.se  Sweden
Sjöström Eric Lidingö Triathlon  Sweden
Thorén Michael Motala Triathlon Club  Sweden
Gardell Mikael Roslagens Triathlon IF  Sweden
Nilert Fredrik Stockholm City Triathlon  Sweden
Orava Fredrik Stockholm City Triathlon  Sweden
Wiklund Peter Stockholm City Triathlon  Sweden
Orsvärn Sten Stockholm Långdistansklubb  Sweden
Färjh Jan Stockholmspolisens IF Triathlon  Sweden
Edgren Martin Team Triathlon & Multisport  Sweden
Friman Johnny Umara Sports Club  Sweden
Fernö Jan Väsby SS Triathlon  Sweden
Olympisk distans Master 60-64 år Damer/Flickor
Ljung Carina Norra Stockholm Endurance  Sweden
Olympisk distans Master 60-64 år Herrar/Pojkar
Ståhl Ralf Falu SS  Sweden
Branzell Per-Olof IK Fyris Uppsala  Sweden
Kumlin Sven-Olov LK Nyköpings Runners  Sweden
Olsson Arne Roslagens Triathlon IF  Sweden
Holmström Nils Stockholm City Triathlon  Sweden
Olympisk distans Master 65-69 år Herrar/Pojkar
Gunnarsson Ulf Dalregementets IF  Sweden
Sjösten Karl-Erik Ronneby Simsällskap  Sweden
Versén Bert Triathlon Väst  Sweden
Olympisk distans Master 80 år - Herrar/Pojkar
Valvis George Triathlon Syd  Sweden
Olympisk distans Senior 20 år - Damer/Flickor
Ekbrand Nathalie 338 Småland Triathlon & MF  Sweden
Sedig Carolin AXA Sports Club  Sweden
Graaf Emma Team CykelCity Stockholm  Sweden
Hult Astrid Dalregementets IF  Sweden
Slotte Hanna Dalregementets IF  Sweden
Åhlund Jessica Halmstadtriathleterna  Sweden
Augustsson Caroline I 2 IF Karlstad  Sweden
Lundin Anna IK Fyris Uppsala  Sweden
Carlsson Charlotta IK NocOut.se  Sweden
Thorén Annie Motala Triathlon Club  Sweden
Hallberg Mona Set Sail IF  Sweden
Jonasson Erika SK Ran  Sweden
Rydqvist Madelen SK Ran  Sweden
Gyllander Cecilia Stockholm City Triathlon  Sweden
Hällgren Johanna Stockholm City Triathlon  Sweden
Wahlberg Elina Stockholm City Triathlon  Sweden
Varga Emma Stockholm City Triathlon  Sweden
Börjesson Malin Stockholmspolisens IF Triathlon  Sweden
Hagenbjörk Maja Stockholmspolisens IF Triathlon  Sweden
Cederberg Malin Team LeWa Sport  Sweden
Persson Mikaela Terrible Tuesdays Triathlon Club  Sweden
Olympisk distans Senior 20 år - Herrar/Pojkar
Carlsson Rickard 338 Småland Triathlon & MF  Sweden
Bengtsson Anton Club Active Island Tjörn  Sweden
Johansson Adam Alnö Race Team  Sweden
Pacheco Vivanco Ignacio AXA Sports Club  Sweden
Kärner Johan Dalregementets IF  Sweden
Niklasson Jonas G3 Sport  Sweden
Björklund Sebastian Heleneholms IF Tri Team  Sweden
Andersson Rasmus Höglandets Triathlon  Sweden
Djärv Oskar IF Mantra Sport  Sweden
Stenman Adam IF Mantra Sport  Sweden
Svensson Elias IFK Österbymo  Sweden
Sandör Gabriel IK NocOut.se  Sweden
Ek Axel IK Trasten  Sweden
Helin Carl Magnus Lidingö Triathlon  Sweden
Forsman Johan SK Elfsborg  Sweden
Wohlström Aron SK Ran  Sweden
Bergström Oskar Stockholm City Triathlon  Sweden
Dahl Victor Stockholm City Triathlon  Sweden
Jildenäs Daniel Stockholm City Triathlon  Sweden
Kaftanski Leopold Stockholm City Triathlon  Sweden
Lerneteg Jonas Stockholm City Triathlon  Sweden
Norberg Rickard Stockholm City Triathlon  Sweden
Westberg Calle Stockholm City Triathlon  Sweden
Young Stuart Stockholm City Triathlon  United Kingdom
Campanini Donato Stockholm City Triathlon (ej SM)  Italy
Wigren Gustav Söderhamns Skärgårds Multisportförening  Sweden
Wang Allan Team B3  Sweden
Bejmar Jonatan Terrible Tuesdays Triathlon Club  Sweden
Humble John Terrible Tuesdays Triathlon Club  Sweden
Olander Magnus Terrible Tuesdays Triathlon Club  Sweden
Svensson Nils Terrible Tuesdays Triathlon Club  Sweden
Gunnarsson Nicklas Triathlon Väst  Sweden
Kallin Robert Triathlon Väst  Sweden
Andersson Henning Trondheim triatlonklubb, NO (ej SM)  Norway
Johansson Eric TwinPeaks Triathlon Klubb  Sweden
Kettunen Andreas Umara Sports Club  Sweden
Rölin Magnus Umeå SS  Sweden
Swahn Daniel Väsby SS Triathlon  Sweden
Vikner Joel Västerås SS  Sweden
Avella Andres Örebro AIK  Sweden
Tillbaka Tillbaka

web page hit counter